Kniha Čtyři roční doby (Stephen King)

Kniha Čtyři roční doby (Stephen King)

Kniha Čtyři roční doby (Stephen King) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

 • Název knihy: Kniha Čtyři roční doby (Stephen King)
 • Elérhető fájlok: Kniha Čtyři roční doby (Stephen King).pdf, Kniha Čtyři roční doby (Stephen King).epub, Kniha Čtyři roční doby (Stephen King).mobi
 • Jazyk knihy: Český jazyk
 • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

Čtyři roční doby

kniha od: Stephen King

Vůbec bych neřekl, že to psal King. Prostě jsem od autora hororů, tedy spíš béčkového žánru, nečekal tak vysokou literární kvalitu. To jsou holt ty moje předsudky. Zatím jsem od něj četl jen krátké povídky a teď tohle.
Měl jsem určitou představu, jaké originální nápady od něj můžu čekat. Jenže krátké povídky neumožňovaly celý Kingův projev. Zde už měl prostoru mnohem více. Nevím jestli je to u něj běžné, ale téměř až poetické podání mě u něj úplně šokovalo. Vůbec si tak nedokážu představit, že by podobným způsobem napsal román. Nyní jsem o to víc zvědavý na jeho další tvorbu.
Stejně se bojím, že je to hodnocené jen podle jména. Mám pocit, že jeho fanoušci jsou nadšení ať už napíše cokoli. A po přečtení knihy se jim ani nedivím. Bylo to překvapivě dobré. A proč tedy tak nízké hodnocení?
Nenacházím nějaký zvláštní důvod proč to doporučit. Mnoho trvalejších dojmů ve mně nezůstalo. Co mě zaujalo bylo Tělo. Právě tou poetickou hloubkou při návratu do dětství. A na plné čáře vítězí Čuňas. Ano jasně, bylo to poněkud laciné, ale rozesmálo mě to a toho si cením. Smutná povídka a uvnitř vtip.
Ale ostatní povídky? Sice dobře napsané, ale něco víc nenalézám. Skutečně dobré věci poznám tak, že mám chuť si je někdy přečíst znovu. Tady k tomu láká jen Čuňas. A pokud zrovna tohle vyniká, nejsem si knihou dost jistý.
Fanoušci Kinga si to stejně přečtou. Já bych to doporučil asi jen čtenářům povídek. Ale teď mě už opravdu láká přečíst si od něj něco dalšího. Zůstává zvědavost a očekávání. 75%

Pokud si dobře vzpomínám, před patnácti lety pořadí novel v tomto svazku podle oblíbenosti vypadalo takto: 1. Nadaný žák, 2. Rita Hayworthová a vykoupení z věznice Shawshank, (pak dlouho, dlouho nic), 3. (s největším sebezapřením) Tělo, 4. místo neuděleno, protože Dýchací metodu jsem nedočetla s tím, že podivný pánský klub je nuda – a k příšernému porodu jsem vůbec nedospěla. Dnes, čerstvě po přečtení poslední stránky, si myslím, že míra osobní zaujatosti a vnitřního zasažení pořadí přeskupila takto: 1. Tělo (i díky kongeniálnímu filmu, jmenuje se tuším Stůj při mně), 2. Nadaný žák (tady původní dopad poněkud zeslábl, i když ho zachraňuje vzpomínka na představení kladenského divadla), 3. Dýchací metoda (která tak dlouho kutala v podvědomí, až jsem si zhruba v polovině vzpomněla na dost zábavnou knihu se stejným rámcem, Straubovu Ghost Story – už čeká na mém nočním stolku), 4. Shawshank (který mě upřímně řečeno hodně zklamal – film kvalitu povídky hodně převyšuje, každopádně se na něj ráda znovu podívám, zatímco do dočtení jsem se musela nutit). Prostě King je pořád tady – a je proklatě inspirativní.

Skvele zoradené poviedky, vlastne novely. King je kráľ. Viac nemám čo dodať.

za mě mají tyhle čtyři povídky pět hvězdiček. Knížku jsem vlastně přečetl, asi jako spousta dalších, kvůli filmu Vykoupení z věznice Shawshank, který je pro mě jeden z nejoblíbenějších. I když souhlasím s tím, že obyčejně je dost velký rozdíl mezi knížkou a filmem, tak v tomhle případě to tak nebylo.
I ostatní povídky rozhodně nezapadnou.

Čtyři povídky. Všechny měly něco do sebe, každá mě donutila se nad něčím zamyslet.
Vykoupení z věznice Shawshank mě nadchlo svou jednoduchostí. Pro mě to byl příběh o trpělivosti a vnitřním klidu.
Nadaný žák pro mě byl absurdním příkladem toho, jak jedna lež plodí druhou a malé zlo plodí větší a větší.
Tělo aneb příběh o nevinnosti pro mě znamenal nahlédnutí do doby, kdy si děti celé dny dělaly co je napadlo a dospělí o tom neměli ani potuchy.
A konečně Dýchací metoda, příběh o klubu neklubu, kde si pánové vyprávěli zvláštní příběhy, včetně toho o těhotné a neprovdané ženě, která bezhlavě porodila. /

Tato sbírka povídek obsahuje například povídku Vykoupení z věznice Shawshank, která je předlohou pro stejnojmenný dnes již legendární film. A po přečtení této povídky chápu, proč a v zásadě si nedokáži představit, že by tomu mohlo být jinak. Tato kniha není typickém Kingovým dílem, ale neurazí jeho příznivce a zároveň pokud nejste příliš velkými příznivci hororové četby tato kniha by se vám mohla líbit. Závěrem bych řekl že se jedná o lehké čtení, každá povídka má poměrně svižný děj a jedná se spíše o dramata.

Rozepisovat se není třeba. Škoda že takových “povídek” není víc.

Nádherné dílo. Rita Hayworthová za mě jeden z nejlepších příběhů, co jsem kdy četl, to samé platí pro Tělo. Stephen King touto knihou dokazuje, že umí psát i jiné žánry než horor. Doporučuji k přečtení.

Čtyři roční doby Stephen King

Čtyři roční doby se poněkud vymykají Kingově tvorbě nejen rozsahem, ale především laděním, a mohou proto být příjemným překvapením i pro čtenáře, kteří nejsou zrovna příznivci celá specifikace

V porovnání cen u tohoto produktu již není zařazen žádný obchod.

V porovnání cen u produktu Čtyři roční doby Stephen King již není zařazen žádný obchod. Doporučujeme Vám tyto podobné produkty:

Pan Mercedes – Stephen King

Doktor Spánek Stephen King

Tichá žena

Talisman – Stephen King, Peter Straub

Čtyři roční doby Stephen King – Specifikace

Stephen King

beletrie

BETA

534

2014

Čtyři roční doby se poněkud vymykají Kingově tvorbě nejen rozsahem, ale především laděním, a mohou proto být příjemným překvapením i pro čtenáře, kteří nejsou zrovna příznivci Mistra hororu. Sám King je označuje za „přirozeně šťastnou knihu” a uvádí, že „tři z nich nejsou horory”. Se dvěma novelami se čeští čtenáři mohli setkat v dnes už historickém prvním vydání Kinga u nás vůbec – vyšly v roce 1991 v nakladatelství Práce pod názvem jedné z nich, Nadaný žák. Tři jsou u nás známy také ve filmové podobě: Tělo bylo natočeno pod názvem Stůj při mě (Stand By Me), Nadaný žák byl distribuován pod původním názvem a film Vykoupení z věznice Shawshank vypustil z titulu Ritu Hayworthovou. Kniha Čtyři roční doby vychází nyní v úplné podobě, jak ji koncipoval Stephen King. Novely: Rita Hayworthová a.

Recenze Čtyři roční doby Stephen King

Martin Fojta

Přidáno: 5. května 2017

100% Hodnocení produktu: 100%

 • skvěle napsaná kniha
 • je zde hlavně povídka Rita Heiworthová a Vykoupení z věznice Shawshank ( filmová verze je na csfd.cz na 2.místě nejlepší film)

– chtěl jsem si přečíst Vykoupení z věznice Shawshank, protože film je velmi dobře zpracovaný, a tak mě zajímalo, jak to autor asi napsal
– jsou zde i další povídky napr.: Nadný žák ( také je filmová verze), ale toto dílo bych nedoporučoval pro slabší povahy, protože se zde jedná o nacistické vraždění židů. je to napsáno formou vzpomínek bývalého nacistického velitele popravčí čety.

Čtyři roční doby

Stephen King je nejprodávanější a nejkultovnější žijící spisovatel ve Spojených státech. Za necelých pětadvacet let své literární činnosti napsal více než čtyřicet knih, z nichž se na celém světě prodalo více než dvě miliardy výtisků. Podle jeho knihy bylo natočených pětatřicet filmů. V jeho.

Čtyři roční doby se poněkud vymykají Kingově tvorbě nejen rozsahem, ale především laděním, a mohou proto být příjemným překvapením i pro čtenáře, kteří zrovna nejsou příznivci Mistra hororu.

Zadejte e-mail a my vám dáme vědět, jakmile bude kniha dostupná.

 • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
 • více než 2500 výdejních míst
 • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Recenze

Každý z příběhů je jiný, ovšem jedno mají společné, a tím je jejich vysoká kvalita. A i když v nich najdeme trochu tajemna, přesto nejsou tím pravým, na co jsou obdivovatelé Kingových hororů zvyklí. To ovšem není důvod abyste knihu vynechali, protože novely nabízí to nejlepší co můžeme v Kingově tvorbě nalézt. Filmové adaptace tohoto díla mluví myslím sami za sebe.

Pokud si libujete v potocích krve, záplavách duchů a pravých hororových příběhů budete možná zpočátku trochu zklamání. Přesto i zapřísáhlí hororoví fanatici musí ocenit Kingovu snahu zkusit něco malinko jiného. Obzvlášť když výsledek dopadl na jedničku s hvězdičkou. Čtyři roční doby vsází hlavně na silný příběh, a toho si milovníci kvalitně napsané literatury užijí dosytosti. Čti víc

Tento příspěvek prozrazuje důležité momenty děje, proto je skrytý, abychom vám nepokazili zážitek ze čtení.
Přejete si ho zobrazit? Myslím, že úrovňou sa táto zbierka chytá jej nasledovníka Four Past Midnight (síce to sú už viac hororové veci), no jednoznačne je treba povedať, že tieto štyri novelky patria jedna jak druhá k tomu najlepšiemu čítaniu od Stephena Kinga a môže si ich vychutnať absolútne ktokoľvek. Ale tak začnime:

Rita Hayworthová A Vykopení Z Věznice Shawshank – Jedným slovom – dokonalé. Fantastický príbeh dvoch trestancov, ktorí skončia vo väznici Shawshank, pričom hlavný hrdina Andy absolútne nestratí vôľu žiť, veriť a pomocou svojich vnútorných síl a schopností druhých obalamutiť sa dostane z najhoršieho väzenia v celom Maine. Navyše za niečo, čo nespáchal. Jeho najlepším priateľom sa stane chlapík menom Red, ktorý celý príbeh rozpráva a dáva tomu tak úžasný šarm, že pri čítaní tejto novely si človek uvedomí, aká je tá otázka života dôležitá. A aké sú niektoré momenty skutočne krásne. A rovnako, aký je to pocit, ked sa dvaja priatelia konečne sú schopní nadýchať slobody a byť spolu mimo väzenské ohrady. Silný, dojemný a veľmi krásny príbeh, ktorý sa dočkal aj nádherného filmového spracovania. Odporúčam na 100%

Nadaný Žák – Asi jediná temnejšia poviedka tejto knihy, kde mladý chlapec menom Todd spozná vedúceho koncentračného tábora v Patine – Kurta Dussandera a žiada od neho, aby mu rozprával všetky historky a fakty o tom, čo sa tam dialo, ako to fungovalo a doslova sa vtiahne do deja tvrdých udalosti, ktoré ale s usmievavého a šťastného chlapca kedysi plného detských snov spravia doslova zrúdu. A než sa človek nadeje sa zo slušného chlapca stane nebezpečný vrah s rovnakým cítením, aké mal aj vedúci koncentráku Kurt Dussander. Nájde v sebe nenávisť k židom, schopnosť zabíjať a urobiť absolútne čokoľvek len preto, aby sa dokázal obrániť. A ako sa hovorí spravodlivosť si nájde každého a tak aj tento príbeh končí rovnako. Zlo je potrestané, no za akú cenu? King tu opäť vyťažil maximum zo svojich postáv a ukázal skutočne, ako môže skončiť celkom nevinná zábava. 100%

Tělo – Ak som hodnotil Shawshank ako dojemný príbeh, tak tento ma dostal hádam ešte viac. Je to skutočne príbeh, ktorý si nedá nezamilovať. Štvorica chlapcov sa rozhodne podniknúť dobrodružný výlet na asi 16 – 20 míľ, aby objavili mŕtve telo chlapca. A to čo sa zo začiatku javí ako nevinný a obyčajný výlet sa nakoniec stane obrovskou cestou za poznaním seba samého. Aby si uvedomili, akú silu má priateľstvo, čo to znamená odhodlanie niečo zmeniť a ako môžu byť niektoré veci celkom inak, než sa na prvý pohľad zdajú. Jedno z najlepších Kingových diel s rovnako nádherným filmovým prevedením. Stojí za to jak prečítať, tak pozrieť. 100%

Dýchací Metóda – A na záver kratšia novelka jedného klubu starších mužov, kde si pravidelne rozprávajú životné historky a medzi nimi jednu o obyčajnej mladej slobodnej žene, ktorá ostane tehotná. A s akým odhodlaním chce priviesť svoje dieťa na svet celý život, tak rovnako aj po svojej smrti. Nádherný príbeh, ktorý na koniec krásne ešte stihol zamiešať karty. A rozhodne stojí za pozornosť. 100%

Sám o sebe viem, že som veľkým fanúšikom Kinga a viem jeho príbehy patrične oceniť. A voči tejto zbierke jeden veľký rešpekt. Pretože aj keď som vždy voči Kingovi držal obrovský obdiv, touto zbierkou si to maximálne potvrdil. Kus skutočne veľkej roboty, ktorú je vidno. Čti víc

Čtyři roční doby

Kniha ( měkká vazba )

 • Kniha ( pevná vazba ) 0 Kč s DPH Nedostupné

Drobek má knížky pro všechny dětské zvídavé hlavičky. Právě teď je koupíte se 40% slevou Více informací

Čtyři roční doby (čtyři novely – Rita Hayworthová a vykoupení z věznice Shawshank; Nadaný žák; Tělo; Dýchací metoda) se poněkud vymykají Kingově tvorbě nejen rozsahem, ale především laděním, a mohou proto být příjemným překvapením i pro čtenáře, kteří zrovna nejsou příznivci mistra hororového žánru. Sám King říká, že “tři z nich horory nejsou”. Tři jsou u nás známy také ve filmové podobě: Tělo bylo natočeno pod názvem Stand By Me (Stůj při mně), Nadaný žák byl distribuován pod původním názvem a film Vykoupení z věznice Shawshank vypustil z titulu Ritu Hayworthovou. Kniha nyní vychází v úplné podobě, jak ji autor koncipoval.

Bestseller v knihy Dobrovský

32999. v e-shopu | 33851. minulý týden

78. v Světový horor | 85. minulý týden

Hodnocení čtenářů

4.6 z 5 19 hodnocení čtenářů

11× 5 hvězdiček 9× 4 hvězdičky 1× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Hodnocení našich knihkupců: 4.6 z 5

5 z 5 hvězdiček LukášW 4. září 2017

Přečteno jedním dechem. Shawshank nádherný příběh o naději, Nadaný žák mrazivý příběh o šílenství a posedlosti, Tělo hluboký příběh o přátelství a Dýchací metoda má v sobě vše najednou. Krásná a silná knížka.

Pomohla vám tato recenze? Ano 77

Kniha, BETA Dobrovský, 2014, 9788073065867

4 z 5 hvězdiček Vojtěch 30. srpna 2017

Dvě úžasné povídky (Vykoupení z věznice Shawshank a Tělo) vyvážené dvěma průměrnými (Nadaný žák a Dýchací metoda). Rozhodně ale stojí za přečtení.

Pomohla vám tato recenze? Ano 66

Kniha, BETA Dobrovský, 2014, 9788073065867

5 z 5 hvězdiček Zuzi 6. září 2017

Dlouho jsem hledala knihu Vykoupení z věznice Shawshank a ona je to povídka? Tolik děje v tak krátké povídce, která je věrně překopírovaná do filmu. Nadaný žák je děsivá s děsivým koncem – i film se vydařil. A top strop je povídka Tělo! Tam ukápla nejedna slza. V této povídce vychází z vlastních zkušeností ( pijavice) a je o dospění čtyř kamarádů, které změní jedna cesta za dobrodružstvím. Filmová podoba se jmenuje Stand by me. King film hodnotí jako nejlepší a nejvěrnější zpracování. Dětské role jsou famózní, hlavně nezapomenutelný River Pheonix.

Pomohla vám tato recenze? Ano 60

Kniha, BETA Dobrovský, 2014, 9788073065867

4 z 5 hvězdiček Lathenie 12. září 2017

Napínavé, zajímavé, kapku i děsivé. Rozhodně stojí za to.

Pomohla vám tato recenze? Ano 59

Kniha, BETA Dobrovský, 2014, 9788073065867

4 z 5 hvězdiček Zuzana Šormová Janoušková 2. září 2017

Tělo a Shawshank, uchvatné. Nadaný žák mě až tak nepřesvědčil, ale i tak doporučuji!

Pomohla vám tato recenze? Ano 58

Kniha, BETA Dobrovský, 2014, 9788073065867

5 z 5 hvězdiček Veronika B. 14. září 2017

Zde King ukázal trochu jinou stránku svého spisovatelského umění. Stále vás bude držet napjaté, stále vám z toho bude běhat mráz po zádech. Povídka Tělo a Nadaný žák jsou TOP, Vykoupení z věznice Shawshank je příjemné čtení se spoustou informací nad rámec filmu.

Pomohla vám tato recenze? Ano 55

Kniha, BETA Dobrovský, 2014, 9788073065867

5 z 5 hvězdiček renett 1. září 2017

Shawshank, to musíte přečíst. Tak dokonalý podfuk mě moc pobavil .

Pomohla vám tato recenze? Ano 50

Kniha, BETA Dobrovský, 2014, 9788073065867

4 z 5 hvězdiček Lucie Fendrichová 15. září 2017

Sama dávám přednost rozsáhlejším dílům než povídkám či novelám, ale King je srdcová záležitost a opět nezklamal. Mám od něj ráda i přesně tyto typy příběhů, ve kterých nejsou tratoliště krve a děsu, ale jsou “pouze” napínavé. Vykoupení z věznice Shawshank – úžasné, film znají snad všichni, knižní předloha ale rozhodně stojí za to.

Pomohla vám tato recenze? Ano 49

Kniha, BETA Dobrovský, 2014, 9788073065867

5 z 5 hvězdiček Ondra Č. 10. září 2017

Popravdě jsem do knihy pustil jenom kvůli Shawshanku, ale ostatní povídky jsou taky super. King drží svoji laťku stále vysoko, i když se nejedná o horor.

Pomohla vám tato recenze? Ano 49

Kniha, BETA Dobrovský, 2014, 9788073065867

4 z 5 hvězdiček Atlantis 15. září 2017

Knihu jsem vyhledal hlavně kvůli povídce, podle které byl natočen film Vykoupení z věznice Shawshenk, ale i ostatní povídky byly skvělé. V hlavě mi zůstal hlavně Nadaný žák. Doporučuji.

Čtyři roční doby

Kniha ( pevná vazba )

 • Kniha ( měkká vazba ) 319 Kč s DPH Nedostupné

Poznejte Monu Kasten, královnu romantického čtení. Její knížky teď objednáte za 149 Kč Více informací

Čtyři roční doby se poněkud vymykají Kingově tvorbě nejen rozsahem, ale především laděním, a mohou proto být příjemným překvapením i pro čtenáře, kteří nejsou zrovna příznivci hororu. Sám King je označuje za “přirozeně šťastnou knihu” a uvádí, že “tři z nich nejsou horory.” Se dvěma novelami Nadaný žák a Tělo se čeští čtenáři mohli setkat v dnes už historickém prvním vydání Kinga u nás vůbec (Práce, 1991); tři jsou u nás známy také ve filmové podobě pod názvy Stůj při mně, Nadaný žák a Vykoupení z věznice Shawshank. Kniha Čtyři roční doby vychází nyní v nezměněné podobě tak, jak ji původně koncipoval Stephen King.

Bestseller v knihy Dobrovský

38208. v e-shopu | 33554. minulý týden

518. v Thrillery | 443. minulý týden

Hodnocení čtenářů

4.6 z 5 19 hodnocení čtenářů

11× 5 hvězdiček 9× 4 hvězdičky 1× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Hodnocení našich knihkupců: 4.6 z 5

5 z 5 hvězdiček LukášW 4. září 2017

Přečteno jedním dechem. Shawshank nádherný příběh o naději, Nadaný žák mrazivý příběh o šílenství a posedlosti, Tělo hluboký příběh o přátelství a Dýchací metoda má v sobě vše najednou. Krásná a silná knížka.

Pomohla vám tato recenze? Ano 77

Kniha, BETA Dobrovský, 2014, 9788073065867

4 z 5 hvězdiček Vojtěch 30. srpna 2017

Dvě úžasné povídky (Vykoupení z věznice Shawshank a Tělo) vyvážené dvěma průměrnými (Nadaný žák a Dýchací metoda). Rozhodně ale stojí za přečtení.

Pomohla vám tato recenze? Ano 66

Kniha, BETA Dobrovský, 2014, 9788073065867

5 z 5 hvězdiček Zuzi 6. září 2017

Dlouho jsem hledala knihu Vykoupení z věznice Shawshank a ona je to povídka? Tolik děje v tak krátké povídce, která je věrně překopírovaná do filmu. Nadaný žák je děsivá s děsivým koncem – i film se vydařil. A top strop je povídka Tělo! Tam ukápla nejedna slza. V této povídce vychází z vlastních zkušeností ( pijavice) a je o dospění čtyř kamarádů, které změní jedna cesta za dobrodružstvím. Filmová podoba se jmenuje Stand by me. King film hodnotí jako nejlepší a nejvěrnější zpracování. Dětské role jsou famózní, hlavně nezapomenutelný River Pheonix.

Pomohla vám tato recenze? Ano 60

Kniha, BETA Dobrovský, 2014, 9788073065867

4 z 5 hvězdiček Lathenie 12. září 2017

Napínavé, zajímavé, kapku i děsivé. Rozhodně stojí za to.

Pomohla vám tato recenze? Ano 59

Kniha, BETA Dobrovský, 2014, 9788073065867

4 z 5 hvězdiček Zuzana Šormová Janoušková 2. září 2017

Tělo a Shawshank, uchvatné. Nadaný žák mě až tak nepřesvědčil, ale i tak doporučuji!

Pomohla vám tato recenze? Ano 58

Kniha, BETA Dobrovský, 2014, 9788073065867

5 z 5 hvězdiček Veronika B. 14. září 2017

Zde King ukázal trochu jinou stránku svého spisovatelského umění. Stále vás bude držet napjaté, stále vám z toho bude běhat mráz po zádech. Povídka Tělo a Nadaný žák jsou TOP, Vykoupení z věznice Shawshank je příjemné čtení se spoustou informací nad rámec filmu.

Pomohla vám tato recenze? Ano 55

Kniha, BETA Dobrovský, 2014, 9788073065867

5 z 5 hvězdiček renett 1. září 2017

Shawshank, to musíte přečíst. Tak dokonalý podfuk mě moc pobavil .

Pomohla vám tato recenze? Ano 50

Kniha, BETA Dobrovský, 2014, 9788073065867

4 z 5 hvězdiček Lucie Fendrichová 15. září 2017

Sama dávám přednost rozsáhlejším dílům než povídkám či novelám, ale King je srdcová záležitost a opět nezklamal. Mám od něj ráda i přesně tyto typy příběhů, ve kterých nejsou tratoliště krve a děsu, ale jsou “pouze” napínavé. Vykoupení z věznice Shawshank – úžasné, film znají snad všichni, knižní předloha ale rozhodně stojí za to.

Pomohla vám tato recenze? Ano 49

Kniha, BETA Dobrovský, 2014, 9788073065867

5 z 5 hvězdiček Ondra Č. 10. září 2017

Popravdě jsem do knihy pustil jenom kvůli Shawshanku, ale ostatní povídky jsou taky super. King drží svoji laťku stále vysoko, i když se nejedná o horor.

Pomohla vám tato recenze? Ano 49

Kniha, BETA Dobrovský, 2014, 9788073065867

4 z 5 hvězdiček Atlantis 15. září 2017

Knihu jsem vyhledal hlavně kvůli povídce, podle které byl natočen film Vykoupení z věznice Shawshenk, ale i ostatní povídky byly skvělé. V hlavě mi zůstal hlavně Nadaný žák. Doporučuji.

Čtyři roční doby

Stephen King je nejprodávanější a nejkultovnější žijící spisovatel ve Spojených státech. Za necelých pětadvacet let své literární činnosti napsal více než čtyřicet knih, z nichž se na celém světě prodalo více než dvě miliardy výtisků. Podle jeho knihy bylo natočených pětatřicet filmů. V jeho.

Čtyři roční doby se poněkud vymykají Kingově tvorbě nejen rozsahem, ale především laděním, a mohou proto být příjemným překvapením i pro čtenáře, kteří zrovna nejsou příznivci Mistra hororu.

Zadejte e-mail a my vám dáme vědět, jakmile bude kniha dostupná.

 • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
 • více než 2500 výdejních míst
 • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Recenze

Každý z příběhů je jiný, ovšem jedno mají společné, a tím je jejich vysoká kvalita. A i když v nich najdeme trochu tajemna, přesto nejsou tím pravým, na co jsou obdivovatelé Kingových hororů zvyklí. To ovšem není důvod abyste knihu vynechali, protože novely nabízí to nejlepší co můžeme v Kingově tvorbě nalézt. Filmové adaptace tohoto díla mluví myslím sami za sebe.

Pokud si libujete v potocích krve, záplavách duchů a pravých hororových příběhů budete možná zpočátku trochu zklamání. Přesto i zapřísáhlí hororoví fanatici musí ocenit Kingovu snahu zkusit něco malinko jiného. Obzvlášť když výsledek dopadl na jedničku s hvězdičkou. Čtyři roční doby vsází hlavně na silný příběh, a toho si milovníci kvalitně napsané literatury užijí dosytosti. Čti víc

Tento příspěvek prozrazuje důležité momenty děje, proto je skrytý, abychom vám nepokazili zážitek ze čtení.
Přejete si ho zobrazit? Myslím, že úrovňou sa táto zbierka chytá jej nasledovníka Four Past Midnight (síce to sú už viac hororové veci), no jednoznačne je treba povedať, že tieto štyri novelky patria jedna jak druhá k tomu najlepšiemu čítaniu od Stephena Kinga a môže si ich vychutnať absolútne ktokoľvek. Ale tak začnime:

Rita Hayworthová A Vykopení Z Věznice Shawshank – Jedným slovom – dokonalé. Fantastický príbeh dvoch trestancov, ktorí skončia vo väznici Shawshank, pričom hlavný hrdina Andy absolútne nestratí vôľu žiť, veriť a pomocou svojich vnútorných síl a schopností druhých obalamutiť sa dostane z najhoršieho väzenia v celom Maine. Navyše za niečo, čo nespáchal. Jeho najlepším priateľom sa stane chlapík menom Red, ktorý celý príbeh rozpráva a dáva tomu tak úžasný šarm, že pri čítaní tejto novely si človek uvedomí, aká je tá otázka života dôležitá. A aké sú niektoré momenty skutočne krásne. A rovnako, aký je to pocit, ked sa dvaja priatelia konečne sú schopní nadýchať slobody a byť spolu mimo väzenské ohrady. Silný, dojemný a veľmi krásny príbeh, ktorý sa dočkal aj nádherného filmového spracovania. Odporúčam na 100%

Nadaný Žák – Asi jediná temnejšia poviedka tejto knihy, kde mladý chlapec menom Todd spozná vedúceho koncentračného tábora v Patine – Kurta Dussandera a žiada od neho, aby mu rozprával všetky historky a fakty o tom, čo sa tam dialo, ako to fungovalo a doslova sa vtiahne do deja tvrdých udalosti, ktoré ale s usmievavého a šťastného chlapca kedysi plného detských snov spravia doslova zrúdu. A než sa človek nadeje sa zo slušného chlapca stane nebezpečný vrah s rovnakým cítením, aké mal aj vedúci koncentráku Kurt Dussander. Nájde v sebe nenávisť k židom, schopnosť zabíjať a urobiť absolútne čokoľvek len preto, aby sa dokázal obrániť. A ako sa hovorí spravodlivosť si nájde každého a tak aj tento príbeh končí rovnako. Zlo je potrestané, no za akú cenu? King tu opäť vyťažil maximum zo svojich postáv a ukázal skutočne, ako môže skončiť celkom nevinná zábava. 100%

Tělo – Ak som hodnotil Shawshank ako dojemný príbeh, tak tento ma dostal hádam ešte viac. Je to skutočne príbeh, ktorý si nedá nezamilovať. Štvorica chlapcov sa rozhodne podniknúť dobrodružný výlet na asi 16 – 20 míľ, aby objavili mŕtve telo chlapca. A to čo sa zo začiatku javí ako nevinný a obyčajný výlet sa nakoniec stane obrovskou cestou za poznaním seba samého. Aby si uvedomili, akú silu má priateľstvo, čo to znamená odhodlanie niečo zmeniť a ako môžu byť niektoré veci celkom inak, než sa na prvý pohľad zdajú. Jedno z najlepších Kingových diel s rovnako nádherným filmovým prevedením. Stojí za to jak prečítať, tak pozrieť. 100%

Dýchací Metóda – A na záver kratšia novelka jedného klubu starších mužov, kde si pravidelne rozprávajú životné historky a medzi nimi jednu o obyčajnej mladej slobodnej žene, ktorá ostane tehotná. A s akým odhodlaním chce priviesť svoje dieťa na svet celý život, tak rovnako aj po svojej smrti. Nádherný príbeh, ktorý na koniec krásne ešte stihol zamiešať karty. A rozhodne stojí za pozornosť. 100%

Sám o sebe viem, že som veľkým fanúšikom Kinga a viem jeho príbehy patrične oceniť. A voči tejto zbierke jeden veľký rešpekt. Pretože aj keď som vždy voči Kingovi držal obrovský obdiv, touto zbierkou si to maximálne potvrdil. Kus skutočne veľkej roboty, ktorú je vidno. Čti víc

Stephen King – Lunapark část.4 ( audio kniha , FULL )

Popis:
Píše se rok 1973 a jsme v zábavním parku na malém městě v Severní Karolíně. Devin Jones, vysokoškolák s literárními ambicemi …

“>

Leave a Reply