Kniha Šunkový nářez (Charles Bukowski)

Kniha Šunkový nářez (Charles Bukowski)

Kniha Šunkový nářez (Charles Bukowski) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

  • Název knihy: Kniha Šunkový nářez (Charles Bukowski)
  • Elérhető fájlok: Kniha Šunkový nářez (Charles Bukowski).pdf, Kniha Šunkový nářez (Charles Bukowski).epub, Kniha Šunkový nářez (Charles Bukowski).mobi
  • Jazyk knihy: Český jazyk
  • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

Šunkový nářez

kniha od: Charles Bukowski

Mam Bukowskiho na pěknej sinusoidě 🙂 Ze Šunkovýho nářezu jsem nadšen, stejně jako jsem byl třeba z Poštovního úřadu, naopak ty jeho povídky mi moc neberou a Zápisky pro mě byly vyloženě utrpením.

Co se týče Šunkovýho nářezu, tak i kdyby to měla bejt jenom z půlky pravda, tak se divim, že vůbec přežil pubertu a dospívání a dožil se tak vysokýho věku (vzhledem k životnímu stylu.)

Na první pohled by se mohlo zdát, že je to jen halda prasáren, rvaček a sprostejch slov. Když se ale člověk na tuto knihu podívá doopravdy, zjistí, že se v ní skrývá něco víc. Tu a tam dílo skoro až filozofického rázu. Někdy jsem se s hlavní postavou dokázala ztotožnit, jindy se mi jeho chování hnusilo. Abych byla upřímná, nevěděla jsem, co od Bukowského čekat, a nakonec jsem nadšená. Určitě sáhnu i po dalších dílech.

Prvá polovica mi pripadala, že niekam smeruje ale druhá mi prišla iba ako zbierka príhod približne z rovnakého obdobia. Pán Bukowski je skvelý spisovateľ s osobitým štýlom, čo potvrdzuje aj v tejto knihe. Príbehy sú zábavné, drsné, ale aj na zamyslenie. Také Bukowské. Nemohol som sa ubrániť pocitu, že mi to pripomína Knausgardov boj. Obaja mali ťažké detstvo, prísneho otca a veľa príhod s kamarátmi. Ale Buk si toho zažil podstatne viac. Knižka výborná a ak máte radi Bukowského, toto je povinná jazda.

Na první pohled to vypadá, že kniha je jen sledem banálních výjevů ze života kluka, co vyrůstá v chudé rodině s despotickým a omezeným otcem.

Na pohled druhý se před vámi otevírá skoro až filozofické dílo, u kterého si říkáte, že lidská podstata se v průběhu času vůbec nemění, protože příběh Henryho Chinaskiho by se stejně dobře mohl odehrávat právě teď.

Zavřete talent do papiňáku a přikládejte pod ním. Výsledkem upouštění páry, pak může být poctivý literární underground, i když to stojí mnoho pištění.

Jednoznačně nejlepší Bukova kniha!

„Udělej home run, Drsňáku!” zakřičela jedna z dívek.
„Drsňáku! Drsňáku! Drsňáku!“ křičela jiná dívka.
Pak se k nám Drobek otočil zády a hleděl do středního pole. „Time,“ řekl jsem a stoupl si mimo území pálkaře. Zápasu přihlížela jedna velmi kouzelná dívka v oranžových šatech. Měla blonćaté vlasy a ty vlasy jí padaly rovně dolů jako žlutý vodopád, nádherně, a já na okamžik zachytil její pohled a ona řekla:
„Drsňáku, udělej to, prosím.“
„Zavři hubu," řekl jsem.

O stupeň a víc lepší než prvně čtené Ženy. Evidentně měl víc času na psaní a vyrost. Mnohem detailnější a vedené, než prostý popis. I se stylizací – takhle vzniká pravý spisovatel: Když si nemůžeš vybrat. Život jako boj a to totálně osobní.

"Po celá ta léta jsem měl potřebu a touhu žít, ale neměl k tomu schopnosti." To by se dalo tesat.

A navíc vtipný jak zmrd. Smál sem se celej víkend. Oceňuju kvalitní verzi ve který to tady vydali. Surové na zažloutlém papíru, skoro jak čerstvě z psacího stroje.

Potkávat člověka libujícího si na dně života nechcete, moct se dívat mu do hlavy ano. Díky, ty prase Bukowski!

Charles Bukowski

americká, 1920 – 1994 statistiky

Populární knihy

Komentáře (33)

Miluji Bukowského.
První nebo poslední nebo jediný americký autor, který dokázal popsat realitu života tak jak je. Se šarmem, elegancí, vtipem a bravurou.
Kdyby natočil americký film, tak by se tam určitě "nešukalo v podprdách" a ženský by nebyly jak po několika letech v koncentráku a chlapi by nevypadali jak fitnes trenéři po několika letech na steroidech.
Howgh!

Jen Bukowksi dokáže psát o svých dlouhých nehtech, kterými zadrháva v noci o prostěradlo. Nejde jeho tvorbu nemilovat!

Myslím, že bol komunista, len o tom nevedel. Mal sa narodiť skorej, mal sa kmarátiť a škriepiť s Leninom. A mal sa poznať s Mináčom.

Jo byl a je svůj a tehdy si vydobyl určitou autoritu a to i přes to že to byl ochlasta, rváč a děvkař, nicméně jeho sarkastická syrovost je právě to kouzelné a je příjemné poznání že tehdy v šedesátých letech pohrdal Hemingweiem i Kerouackem . Nicméně v mým očích je to král , protože přes tu sprostou syrovost se najde ta životní pravda .. koneckonců Henry Chinasky z poštovního úřadu by mohl vyprávět .

Charles Bukowski podruhé.

Nápis na jeho náhrobku sděluje: "Don´t Try"
(Nesnaž se)

Citáty:
"Nemůžeš se pokoušet. Je to důležité, nesnažit se, ale čekat. A když se nic neděje, čekej dál. Je to jako štěnice vysoko na stěně. Čekáš, až přijde k tobě. A když se přiblíží dost blízko, plácneš rukou a máš ji."

"To, co je mimo nás, není zdaleka tak důležité, jako to, co je v nás.
I když s tím, co je mimo nás, musíme pochopitelně také žít."

"Báseň je způsob, jak zachránit duši před explozí."

"Bolesti mám plnou nádrž."

"Čím míň věříš v život, tím míň máš co ztratit."

"Co si takhle konečně přiznat, že nejdůležitější není pravda – mnohdy je důležitější nechat pravdu být."

"Nejlepší člověk je ten, který mně obdaří svojí nepřítomností."

"Přinesla jsi mi to. Až si to budeš brát, udělej to pomalu a hladce.
Udělej to, jako bych umíral ve spánku, místo v životě."

"Ženy odjakživa přitahuje lež. Natolik, že se za ni časem provdají."

"Láska usychá rychleji než sperma."

"Možná největší výdobytek člověka je jeho schopnost umírat."

"Umírám a přitom nemám žádnou nemoc.
Umírám na existenci tak chladnou, že nestojí za námahu."

"Smrt je vítězství.
Jsem mrtvý, mrtvý, MRTVÝ!"

Autor – Bukowski – Charles Bukowski

CHARLES BUKOWSKI

Charles Bukowski byl americký básník a spisovatel, který se proslavil nekonvenčními autobiografickými prózami a vulgárním stylem. Vzhledem ke svému stylu bývá často přiřazován ke spisovatelům poněkud vágní skupiny beat generation, kam patří zejména Jack Kerouac nebo John Clellon Holmes. Osobně se však tomuto zařazení vždy velmi silně bránil.

Historky o tom, že byl nechtěným nemanželským dítětem, které o sobě sám šířil, nejsou pravdivé. Narodil se v německém Andernachu. Jeho otec tam po skončení 1. světové války sloužil v místní posádce americké armády, zamiloval se do osmnáctileté švadleny a vzal si ji. V roce 1924 se rodina přestěhovala do Los Angeles, ale synovi se tam nelíbilo. Nemluvil dobře anglicky a děti se mu smály. V pubertě byl navíc silně postižen akné (v šestnácti byl kvůli tomu dokonce na půl roku omluven ze školy). Spolužáků se stranil a seznámit se s nějakou dívkou pro něj bylo téměř nemožné. Ani doma se necítil dobře: otec byl přísný, on však jeho autoritu vůbec nepřijímal a v jednadvaceti odjel do New Orleansu a později do San Franciska. Střídal levné podnájmy a podřadná zaměstnání, z kterých ho kvůli pití a absencím většinou brzy vyhodili. Cítil se být vyděděným, časem si na tento pocit zvykl a svým způsobem si v něm začal libovat.

V roce 1939 maturoval, následující rok začal na univerzitě studovat novinařinu, angličtinu, divadlo a historii. Dlouho tam ale nevydržel, odstěhoval se od rodičů a zkusil pracovat v obchodě, hned ale dostal vypověď. O tom všem se můžete dočíst v knize Šunkový nářez.

Chtěl se stát spisovatelem, v roce 1944 mu byla otištěna jeho první povídka, o rok později začal s básněmi, ale téměř vše, co napsal, mu odmítali vydat, tak to vzdal a rozhodl se, že dál se bude věnovat už jen alkoholu.

Nastalo nejdivočejší období jeho života. Žil potulným životem, od města k městu, od zaměstnání k zaměstnání, laciné podnájmy střídal stejně často jako špatněě placené práce, ze kterých býval záhy za opilost a nevalnou docházku propuštěn. Ve Philadelphii přišel s prostitutkou o panictví. Toto období se pro něj stalo silnou inspirací a na jeho drsné zážitky můžete narazit v nejedné povídce.

První delší vztah vyústil v roce 1952 v manželství s Jane Cooney Baker.

V roce 1959 vyšla jeho první sbírka básní (Flower, Fist and Bestial Wail) v nákladu pouze 200 kusů. Následovaly další a postupně si začaly získávat uznání kritiky. Mezitím se s Jane rozvedli a v roce 1971 shrnul svá promrhaná léta na poště v knize Poštovní úřad, kterou údajně napsal za dvacet nocí, přičemž vypil dvacet lahví whiskey. Kniha byla velikým mezníkem jeho života, od jejího úspěchu je z něho spisovatel.

Dál pil, sázel na dostihy, poslouchal klasickou hudbu a psal.

V roce 1985 si vzal svou druhou ženu, Lindu Beighle, se kterou už spokojeně dožil v pohodlném domě s bazénem, stále navštěvoval dostihy a pil, ke konci svého života psal dokonce na počítači, který si nemohl vynachválit. V roce 1987 byl ještě natočen podle jeho scénáře film Barfly (Štamgast), ve kterém si také zahrál malou roli.

9. 3. 1994 zemřel po téměř ročním boji s leukémií v nemocnici v San Pedru v Kalifornii ve věku nedožitých 74 let. Posmrtně pak ještě vyšel jeho poslední román Škvár.

Šunkový nářez

Charles Bukowski (16. srpna 1920, Andernach, Německo – 9. března 1994, San Pedro, Kalifornie, USA), celým jménem Henry Charles Bukowski, přezdívaný Hank nebo Buk, původním německým jménem Heinrich Karl Bukowski) byl americký básník a spisovatel, který se proslavil nekonvenčními autobiografickými.

Autobiografický román ze studentského mládí.

Zadejte e-mail a my vám dáme vědět, jakmile bude kniha dostupná.

  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Recenze

O autorovi/autorce

Charles Bukowski (16. srpna 1920, Andernach, Německo – 9. března 1994, San Pedro, Kalifornie, USA), celým jménem Henry Charles Bukowski, přezdívaný Hank nebo Buk, původním německým jménem Heinrich Karl Bukowski) byl americký básník a spisovatel, který se proslavil nekonvenčními autobiografickými prózami a vulgárním stylem. Vzhledem ke svému stylu bývá často přiřazován ke spisovatelům poněkud vágní skupiny beat generation, kam patří zejména Jack Kerouac nebo John Clellon Holmes. Osobně se však tomuto zařazení vždy velmi silně bránil.

Nakladatelství

V nakladatelství Pragma vycházejí knihy v žánru: ezoterie, duchovní literatura, šamanství, tajemné a záhadné příběhy, životní pomoc a motivace.

Charles Bukowski

Knihy autora

Nové vydání zřejmě nejúspěšnější knihy Bukowského znalému čtenáři připomene autorův styl; čtenář, který se setkává s dílem Bukowského poprvé.

298 Kč

Henry Chinaski, Bukowského alter ego, se v románu Ženský objevuje v roli stárnoucího uznávaného spisovatele, a jak už napovídá sám název, prochází.

267 Kč

Jedná se o žánrově pestrý soubor textů psaných Bukowskim pro losangeleské periodikum Open City v 2. pol. 60. let. V knize najdeme svérázné úvahy.

Charles Bukowski

spisovatel, básník

32 se líbí, 1 se nelíbí

Charles Bukowski byl americký básník a spisovatel, který se proslavil nekonvenčními autobiografickými prózami a vulgárním stylem. Vzhledem ke svému stylu bývá často přiřazován ke spisovatelům poněkud vágní skupiny beat generation, kam patří zejména Jack Kerouac nebo John Clellon Holmes. Osobně se však tomuto zařazení vždy velmi silně bránil. Historky o tom že byl nechtěným nemanželským dítětem, které o sobě sám šířil, nejsou pravdivé. Narodil se v německém Andernachu. Jeho otec tam po skončení 1. světové války sloužil v místní posádce americké armády, zamiloval se do osmnácileté švadleny a vzal si ji. V roce 1924 se rodina přestěhovala do Los Angeles, ale synovi se tam nelíbilo. Nemluvil dobře anglicky a děti se mu smály. V pubertě byl navíc silně postižen akné (v šestnácti byl kvůli tomu dokonce na půl roku omluven ze školy). Spolužáků se stranil a seznámit se s nějakou dívkou pro něj bylo téměř nemožné. Ani doma se necítil dobře: otec přísný, on však jeho autoritu vůbec nepřijímal a v jednadvaceti odjel do New Orleansu a později do San Franciska. Střídal levné podnájmy a podřadná zaměstnání, z kterých ho kvůli pití a absencím většinou brzy vyhodily. Cítil se být vyděděným, časem si na tento pocit zvykl a svým způsobem si v něm začal libovat. Dílo Charlese BukowskéhoRomány – Poštovní úřad (Post Office, 1971) kniha plná trpké ironie líčící osudy Henryho Chinaskiho (Bukowskeho alterego), svérázného bohéma – Faktótum (Factotum, 1975) – Ženy (Women, 1978) – Šunkový nářez (Ham On Rye, 1982) – Hollywood (Hollywood, 1989) – Škvár (Pulp, 1994) – Kapitán odešel na oběd a námořníci převzali velení Povídkové sbírky – Confessions of a Man Insane Enough to Live with Beasts (1965) – All the Assholes in the World and Mine (1966) – Paměti Starého Chlapáka (Notes of a Dirty Old Man, 1969) – A Bukowski Sampler (1969) – Erekce, ejakulace, exhibice a další příběhy obyčejného šílenství (Erection, Ejaculation, Exhibition and General Tales of Ordinary Madness, 1972) – Všechny řitě světa i ta má (South of No North, 1973) – Bring Me Your Love (1983) – Těžký časy (Hot Water Music, 1983) – There’s No Business (1984) – Confession od a Coward (1995) Básnické sbírky, sbírky s prózou i poezií – Mockingbird Wish Me Luck (1972), česky Ptáčku, posměváčku, přej mi štěstí – Flower, Fist and Bestial Wail (1960) – Longshot Pomes for Broke Players (1962) – Run with the Hunted (1962) – It Catches My Heart in Its Hands (1963) – Crucifix in a Deathhand (1965) – Cold Dogs in the Courtyard (1965) – The Genius of the Crowd (1966) – 2 Poems (1967) – The Curtains are Waving and People Walk Through/ The Afternoon/ Here and in Berlin and in New York City and in Mexico (1967) – At Terror nad Agony Way (1968) – Poems Written before Jumping out of an 8-Storey Window (1968) – The Days Run Away Like Wild Horses Over the Hills (1969) – The Days Run Away Like Wild Horses Over the Hills (1969) – Penguin Modern Poets 13 – Charles Bukowski/ Philip Lamantial/ Harold Norse (1969) – If We Take (1970) – Fire Station (1970) – Ma and Your Sometimes Love Poems (1972) – Mockingbird Wish Me Luck (1972) – Burning in Water, Drowning in Flame: Poems 1955 -1973 (1974) – Tough Company (1976) – Scarlet (1976) – Art (1977) – Láska je pes (Love is a Dog from Hell: Poems 1974-1977; 1977) – A Love Poem (1979) – Play the Piano Drunk/ Like a Percussion Instrument/ Until the Fingers Begin to Bleed a Bit (1979) – Dangling in the Tournefortia (1981) – War All the Time: Poems 1981 – 1984 (1984) – The Last Generation (1982) – Horsemeat (1982) – Sparks (1983) – You Get So Alone at Times That It Just Makes Sense (1986) – The Roominghouse Madrigals: Early Selected Poems 1946 – 1966 (1988) – Septuagenarian Stew: Stories and Poems (1990) – In the Shadow of the Rose (1991) – Three by Bukowski (1992) – The Last Night of the Earth Poems (1992) – The Marvelous Lunches (1993) – Heat Wave (1995) – Betting on the Muse: Poems and Stories (1996) – A New War (1997) – Bone Palace Ballet: New Poems (1997) Scénáře – Štamgast (Barfly, 1987) Další Shakespeare Never Did This (1995) The Bukowski/Purdy Letters: 1964 – 1974 (1983) Screms from the Balcony: Selected Letters 1960 – 1970 Living on Luck: Selected Letters 1960s – 1970s …zobrazit celý životopis

Životopis

Charles Bukowski byl americký básník a spisovatel, který se proslavil nekonvenčními autobiografickými prózami a vulgárním stylem. Vzhledem ke svému stylu bývá často přiřazován ke spisovatelům poněkud vágní skupiny beat generation, kam patří zejména Jack Kerouac nebo John Clellon Holmes. Osobně se však tomuto zařazení vždy velmi silně bránil.

Historky o tom že byl nechtěným nemanželským dítětem, které o sobě sám šířil, nejsou pravdivé. Narodil se v německém Andernachu. Jeho otec tam po skončení 1. světové války sloužil v místní posádce americké armády, zamiloval se do osmnácileté švadleny a vzal si ji. V roce 1924 se rodina přestěhovala do Los Angeles, ale synovi se tam nelíbilo. Nemluvil dobře anglicky a děti se mu smály. V pubertě byl navíc silně postižen akné (v šestnácti byl kvůli tomu dokonce na půl roku omluven ze školy). Spolužáků se stranil a seznámit se s nějakou dívkou pro něj bylo téměř nemožné. Ani doma se necítil dobře: otec přísný, on však jeho autoritu vůbec nepřijímal a v jednadvaceti odjel do New Orleansu a později do San Franciska. Střídal levné podnájmy a podřadná zaměstnání, z kterých ho kvůli pití a absencím většinou brzy vyhodily. Cítil se být vyděděným, časem si na tento pocit zvykl a svým způsobem si v něm začal libovat.

Romány
– Poštovní úřad (Post Office, 1971) kniha plná trpké ironie líčící osudy Henryho Chinaskiho (Bukowskeho alterego), svérázného bohéma
– Faktótum (Factotum, 1975)
– Ženy (Women, 1978)
– Šunkový nářez (Ham On Rye, 1982)
– Hollywood (Hollywood, 1989)
– Škvár (Pulp, 1994)
– Kapitán odešel na oběd a námořníci převzali velení

Povídkové sbírky
– Confessions of a Man Insane Enough to Live with Beasts (1965)
– All the Assholes in the World and Mine (1966)
– Paměti Starého Chlapáka (Notes of a Dirty Old Man, 1969)
– A Bukowski Sampler (1969)
– Erekce, ejakulace, exhibice a další příběhy obyčejného šílenství (Erection, Ejaculation, Exhibition and General Tales of Ordinary Madness, 1972)
– Všechny řitě světa i ta má (South of No North, 1973)
– Bring Me Your Love (1983)
– Těžký časy (Hot Water Music, 1983)
– There’s No Business (1984)
– Confession od a Coward (1995)

Básnické sbírky, sbírky s prózou i poezií
– Mockingbird Wish Me Luck (1972), česky Ptáčku, posměváčku, přej mi štěstí
– Flower, Fist and Bestial Wail (1960)
– Longshot Pomes for Broke Players (1962)
– Run with the Hunted (1962)
– It Catches My Heart in Its Hands (1963)
– Crucifix in a Deathhand (1965)
– Cold Dogs in the Courtyard (1965)
– The Genius of the Crowd (1966)
– 2 Poems (1967)
– The Curtains are Waving and People Walk Through/ The Afternoon/ Here and in Berlin and in New York City and in Mexico (1967)
– At Terror nad Agony Way (1968)
– Poems Written before Jumping out of an 8-Storey Window (1968)
– The Days Run Away Like Wild Horses Over the Hills (1969)
– The Days Run Away Like Wild Horses Over the Hills (1969)
– Penguin Modern Poets 13 – Charles Bukowski/ Philip Lamantial/ Harold Norse (1969)
– If We Take (1970)
– Fire Station (1970)
– Ma and Your Sometimes Love Poems (1972)
– Mockingbird Wish Me Luck (1972)
– Burning in Water, Drowning in Flame: Poems 1955 -1973 (1974)
– Tough Company (1976)
– Scarlet (1976)
– Art (1977)
– Láska je pes (Love is a Dog from Hell: Poems 1974-1977; 1977)
– A Love Poem (1979)
– Play the Piano Drunk/ Like a Percussion Instrument/ Until the Fingers Begin to Bleed a Bit (1979)
– Dangling in the Tournefortia (1981)
– War All the Time: Poems 1981 – 1984 (1984)
– The Last Generation (1982)
– Horsemeat (1982)
– Sparks (1983)
– You Get So Alone at Times That It Just Makes Sense (1986)
– The Roominghouse Madrigals: Early Selected Poems 1946 – 1966 (1988)
– Septuagenarian Stew: Stories and Poems (1990)
– In the Shadow of the Rose (1991)
– Three by Bukowski (1992)
– The Last Night of the Earth Poems (1992)
– The Marvelous Lunches (1993)
– Heat Wave (1995)
– Betting on the Muse: Poems and Stories (1996)
– A New War (1997)
– Bone Palace Ballet: New Poems (1997)

Scénáře
– Štamgast (Barfly, 1987)

Další
Shakespeare Never Did This (1995)
The Bukowski/Purdy Letters: 1964 – 1974 (1983)
Screms from the Balcony: Selected Letters 1960 – 1970
Living on Luck: Selected Letters 1960s – 1970s

Šunkový nářez

Běžná cena: 180 Kč Sleva: 21%

">

Dostupnost: Nedostupné Když teď objednám,
kdy zboží obdržím?

Hlídat dostupnost a cenu »

Kód: D0036652
EAN: 9788085213737
ISBN: 80-85213-73-7
Nakladatel: Pragma
Vazba: Brožovaná bez přebalu matná
Počet stran: 228
Rok vydání: 2008
Rozměry: 146,0×208,0x18,0mm
Váha: 262g
Jazyk: Česky
Kategorie: Světová próza

„Zrovna jsme "chytli" i akci doručení zdarma na knížky na Vánoce, takže jsme spokojeni“

Bukowski nechává čtenáři nahlédnout do nitra člověka, který si je vědom toho, že není zcela duševně zdráv, že má náslilnické sklony a proto hledá místo, kde by se mohl skrýt. Jako červená nit se textem táhne odpor k otci, který přispívá k celkovému pocitu odcizení. Na autorovy poměry je kniha poměrně málo vulgární.

MOJE KNIHOVNY

Kliknutím na tlačítko zařadíte knihu do seznamu k pozdějšímu nákupu.

Přejete si dostat určitou knihu? Přidejte ji do seznamu přání a zašlete jej svým známým.

Máte již přečtenou danou knihu? Zařaďte si jí do knihovny a najděte podobné.

Charles Bukowski

Knihy autora

Nové vydání zřejmě nejúspěšnější knihy Bukowského znalému čtenáři připomene autorův styl; čtenář, který se setkává s dílem Bukowského poprvé.

298 Kč

Henry Chinaski, Bukowského alter ego, se v románu Ženský objevuje v roli stárnoucího uznávaného spisovatele, a jak už napovídá sám název, prochází.

267 Kč

Jedná se o žánrově pestrý soubor textů psaných Bukowskim pro losangeleské periodikum Open City v 2. pol. 60. let. V knize najdeme svérázné úvahy.

Charles Bukowski – Drzejší než kobylka

Popis:
Charles Bukowski – Drzejší než kobylka Těžký časy.

Leave a Reply