Kniha Vražda v Orient-expresu (Agatha Christie)

Kniha Vražda v Orient-expresu (Agatha Christie)

Kniha Vražda v Orient-expresu (Agatha Christie) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

 • Název knihy: Kniha Vražda v Orient-expresu (Agatha Christie)
 • Elérhető fájlok: Kniha Vražda v Orient-expresu (Agatha Christie).pdf, Kniha Vražda v Orient-expresu (Agatha Christie).epub, Kniha Vražda v Orient-expresu (Agatha Christie).mobi
 • Jazyk knihy: Český jazyk
 • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

Vražda v Orient-expresu

kniha od: Agatha Christie

Poslouchala jsem jako audioknihu v rámci výzvy – velmi dobře zpracovaná, včetně hudebních předělů a interpreta (Lukáš Hlavica). Byla to moje úplně první kniha od této autorky, ale ač jsem se snažila, jak jsem chtěla, poetiku příběhu jsem si nedokázala vychutnat tak jako při sledování televizního a filmového zpracování s Davidem Suchetem v hlavní roli. Nějak mi to nešlo. Jsem však ráda, že jsem si knihu poslechla. A i když je to možná barbarské, do budoucna si Agatu Christie nechám pro sledování v televizi.

Světe, div se – má první Agatha. Chviličku mi trvalo “dostat se” do knihy a navyknout si na autorčin styl a specifického a opravdu originálního Poirota. Nicméně pak to opravdu stojí za to. Vyšetřování zločinu je vedeno systematicky, logicky a někdy také poměrně nenápadně a to si mě získalo. Jak jsem psal, má první Agatha, ale rozhodně ne poslední.

Další naprosto dokonalá kniha od královny knih o zločinu Agathy Christie. Jako vždy naprosto originální a geniálně vytvořený příběh překypující napětím, i když víte, jak to skončí, a to je co říct. Právoplatně nejuznávanější “Poirotovka”!

Agatha jako vždy, originální, překvapující, nepředvídatelné, v nemoci jsem opět sáhla po klasice a pobavila mě znovu, i když zápletku už znám, můžu se dívat na jednotlivé kroky vyšetřování
jinýma očima.

Vzor pro všechny další a další detektivky.
Zasněžená balkánská krajina, opuštěný vlak mezi závějemi… A pak vražda a vyšetřování, jak jinak než skvělým Herculem Poirotem, který se vždy objeví tam, kde se stane nějaký ten malér…
Zvláštní, u Agathiných detektivek mi nevadí určitá nepravděpodobnost, vykonstruovanost, asi i trocha černobílého pohledu. Proč? Jednak proto, že byla první, od nikoho neopisovala, je tak svá a originální, jednak proto, že její detektivky mají neopakovatelné kouzlo, žádná divočina, žádná přehnaná akce, u rozluštění stojí jen nastartování šedých buněk mozkových a pak dedukce. Vše je tak matematicky přesně vypočítáno, skvěle vymyšlené, nakonec nelze než zatleskat. A v závěru vždy trochu morálního pohledu…
A okouzlující Hercule Poirot s perfektně fungujícím mozkem, stojící vždy na straně dobra, vykreslený autorkou s trochou humoru, lehkou ironií, ale i s láskou.

Moje první Agatha, a určitě ne poslední. příjemné počtení, zajímavá zápletka, do poslední chvíle jsem nevěděla, kdo je vrah. prima oddech od severských krváků.

JO. Stejný pocit při čtení jako u Ackroyda, tentokrát jsem si vraha neuhádla.

Nejsem milovnicí detektivek, ale v rámci čtenářské výzvy jsem z knihovny vytáhla knížku od Agathy Christie. Musím říci, že jsem byla z vyšetřování Poirota nadšená. Už při jeho otázkách jsem se musela smát. Jak se chytře ptá, jen tak mimochodem něco prohodí, nechá napsat adresu . Jeho rozklíčování bylo stejně tak úžasné. Prostě koncert. Určitě se poohlédnu po další knížce této autorky.

Český-jazyk.cz aneb studentský underground ­

Christie Agatha (*15.09.1890 – †12.01.1976)

Vražda v Orient-expresu

1. část
Belgický detektiv Hercule Poirot vyřešil v Sýrii jakýsi kriminální případ a vracel se domů. Ve vlaku do Cařihradu si všiml mladé Angličanky jménem Mary Debenhamová a také plukovníka Arbuthnota.
V Cařihradu se ubytoval v hotelu a tam ho zastihl telegram, ve kterém ho žádali, aby přijel do Londýna. Poirot tedy musel změnit své plány a rozhodl se, že pocestuje Orient-expresem po trase Istanbul-Calais. Stejným směrem chtěl jet také Herculův přítel monsieur Bove (Belgičan), ředitel mezinárodní železniční společnosti.
Ačkoliv byla zima a tudíž po sezóně, všechna kupé byla rezervována. Nakonec se ale nedostavil jeden cestující, a tak mohl Poirot přece jen nastoupit do Orient-expresu. Ve vlaku cestovalo společně s detektivem ještě třináct osob, mezi nimi i Angličanka Mary a plukovník Arbuthnot.
Druhý den cesty požádal detektiva o pomoc starší Američan jménem Ratchett. Obával se, že bude zavražděn, chodily mu výhrůžné dopisy, a tak hledal někoho, kdo by ho chránil před nebezpečím. Poirotovi ale muž nebyl sympatický, a proto ho odmítl.
Hodinu po půlnoci při průjezdu Jugoslávií vjel vlak do závěje a uvízl v ní. Ráno byl Ratchett nalezen ve svém kupé mrtev, ubodán dvanácti ranami nožem.
Před smrtí byl omámen prášky, aby nemohl křičet. V kapse jeho pyžama byly nalezeny hodinky, které se zastavily v 1 hodinu a 15 minut. Zdálo se, že v tuto dobu byl také zavražděn, což potvrdil i lékař. Ale samozřejmě mohlo jít o falešnou stopu.
Na místě činu se našel luxusní dámský kapesníček s iniciálem “H”, kousek čističe dýmky, ale hlavně zbytek spáleného výhružného dopisu. Poirot za pomoci lihového vařiče a kulmy dokázal “zachránit” část textu. V ní byla zmínka o “malé Daisy Armstrongové”. Tříletou Daisy unesli gangsteři v čele se zlosynem jménem Casseti. Ten za holčičku požadoval vysoké výkupné, ale přestože ho dostal, Daisy zabil. Podobné únosy ještě několikrát zopakoval. Byl sice zatčen, ale nakonec spravedlnosti unikl. Změnil si jméno na Ratchett a cestoval po světě se svým tajemníkem a komorníkem.
Daisyina matka Sonie, dcera slavné herečky Lindy Ardenové, která čekala druhé dítě, smrt dcery psychicky neunesla, předčasně porodila a při porodu zemřela. Její manžel plukovník Armstrong se zoufalstvím zastřelil a Daisyina chůva, která byla neprávem podezřelá z napomáhání k únosu holčičky, skočila z okna.
Poirot tedy musel vyřešit, kdo Ratchetta zabil.

2. část
Postupně si do jídelního vozu volal jednotlivé pasažéry a vyptával se na jejich alibi. Také zjišťoval, zda někdo z nich neměl vztah k rodině Armstrongových.
Nejblíže ze všech k nim měla bohatá ruská kněžna Dragomirovová, dobrá přítelkyně Lindy Ardenové. Ale zločin mohla stěží spáchat, protože už byla starší a neměla potřebnou fyzickou sílu. Navíc jí její německá komorná Hildegarda poskytla alibi.
Dále tu byla paní Hubbardová, jejíž kupé bylo hned vedle Ratchettova. Ta tvrdila, že po půlnoci se k ní z vedlejšího kupé vkradl jakýsi muž a ona ze strachu předstírala, že spí, takže nic víc neviděla.
Ratchettův tajemník pan Hector MacQueen tvrdil, že netušil pravou totožnost svého pána.
Ratchettův anglický komorník Mastermann tvrdil, že celou noc neopustil své kupé, což mu potvrdil i jeho spolucestující Ital Antonio Foscarelli.
Švédka Gretta Ohlssonová a anglická guvernantka Mary Debenhamová, které bydlely v jednom kupé, měly také alibi a tvrdily, že v USA nikdy nebyly a rodinu Armstrongových neznaly.
Plukovník Arbuthnot strávil část noci rozhovorem s Hectorem MacQueenem a také prohlašoval, že Armstrongovy neznal.
Z Američana jménem Cyrus Hardman se vyklubal detektiv. Tvrdil, že si ho najal Ratchett, aby ho chránil před “menším černovlasým mužem s jakoby ženským hlasem”. To se ale Poirotovi příliš nezdálo, protože Hardmanovo kupé bylo od toho Rattchetova velmi vzdálené, takže by ho v noci mohl těžko chránit.
Posledními cestujícími byl maďarský hrabě Andrényi se svou ženou Elenou. On i jeho manželka prý celou noc spali.
Někteří vyslýchaní (a Poirot) zahlédli vlakem procházet ženu, která měla na sobě červené kimono s draky.
Komorná Hildegarda se zase na chodbě srazila s mužem, který se vydával za průvodčího. V pokoji paní Hubbardové se pak našel utržený knoflík z jeho uniformy.
Poirot se rozhodl, že provede osobní prohlídky zavazadel cestujících. V kufru Němky objevil uniformu průvodčího s univerzálním klíčem v kapse. Ve svém zavazadle pak našel rudé kimono s draky.

3. část
Podle mastné skvrny na cestovním pase zjistil, že manželka hraběte Andrényiho se ve skutečnosti jmenuje Helena. Byla sestrou Sonie Armstrongové, a protože by byla první podezřelá, manžel změnil její jméno v dokladech.
Ukázalo se, že kapesníček v Ratchettově kupé patří kněžně Dragomirovové. Jmenovala se sice Natalia, ale N se v azbuce píše jako H.
Detektiv si pak znovu zavolal Mary Debenhamovou a na základě rozhovoru s hraběnkou Andrényiovou ji usvědčil, že u Armstrongových pracovala jako Helenina vychovatelka.
Domyslel si, že je nepravděpodobné, aby se v jednom vlaku sešly hned tři ženy, které spojovala jedna tragédie. Začal si proto domýšlet, co by s rodinou Armstrongových mohli mít společného ostatní cestující. Z jednotlivých indicií a útržků výpovědí pomalu došel k překvapivému závěru.
Dal si všechny zavolat do jídelního vozu a představil jim dvě možná řešení. První bylo takové, že cizí vrah v uniformě průvodčího vstoupil do vozu, když vlak stál ve stanici, zavraždil Ratchetta, převlékl se do obyčejných šatů a uprchl z vlaku pryč.
Druhá verze byla mnohem zajímavější. Všichni ve vlaku byli nějak svázáni s rodinou Armstrongových. Hildegarda u nich pracovala jako kuchařka, Ital Antonio byl jejich šofér, Švédka byla chůva obou dcer a plukovník byl rodinný přítel (Masterman byl jeho komorníkem). Paní Hubbardová byla ve skutečnosti matkou Sonie a Heleny – Lindou Ardenovou. Hector byl přítel Mary, pan Hardman byl milým Daisiny chůvy, která spáchala sebevraždu a pravý průvodčí byl jejím otcem.
Ti všichni se rozhodli vzít spravedlnost do svých rukou a potrestat Cassetiho za zločiny, které spáchal. Svůj plán dokonalé vraždy si už jednou vyzkoušeli na nečisto. Chtěli, aby to vypadalo, že Cassetiho zabil vrah převlečený za průvodčího, ale situaci zkomplikovalo to, že vlak uvázl v závěji. Mary se proto vlakem prošla v kimonu, aby Poirota zmátla, a ostatní nastražili další falešné stopy – hodinky, kapesníček a čistič dýmky. Každý udělil Ratchettovi jednu ránu. Každý, kromě hraběnky Andrényiové!
Monsieur Bove a lékař, který mrtvolu ohledával, se shodli, že policii předloží první řešení nabízené Poirotem!

V knize je mnoho postav, ale tou nejvýraznější je podle mě samotný Hercule Poirot a jen u něho jsou jeho vlastnosti vykresleny opravdu důkladně.

Hercule Poirot – belgický detektiv, který je sice trochu výstřední, samolibý a puntičkářský, ale vzhledem ke své genialitě, s jakou dokáže případ vyřešit, si podobné výstřelky může dovolit. Je velice inteligentní, přemýšlivý, bystrý a jízlivě vtipný, vyzná se v lidech a psychologii a při vyšetřování spoléhá jen na svůj mozek!

Nic není takové, jaké se na první pohled zdá a člověk by neměl dát na první dojem, protože ten leckdy klame.

Tato detektivka se mi velmi líbila, byla první, kterou jsem od Agathy Christie přečetl. Je velice zajímavá, čtivá a napínavá až do samotného konce.
Vůbec jsem nedoufal, že odhalím pravého vraha, podezíral jsem hraběnku Dragomirovovou, takže závěr knihy mi vyrazil dech a hodně mě překvapil, ale byl logický a docela realistický.
Po přečtení této detektivky řadím Agathu Christie mezi své oblíbené autory!

Vražda v Orient expresu – rozbor díla k maturitě

Kniha: Vražda v Orient expresu

Přidal(a): Jruir

Literární druh: epika

Literární žánr: detektivní román

Jazykové prostředky:

– místy mluví hlavní hrdina francouzsky

Hlavní postavy:

-Zbytek postav + vysvětlení kdo co je v ději.

Děj :

Doba a místo děje: zima roku 1929, Jugoslávie – kabina Orient-expresu

Belgický detektiv HerculePoirotvyřešil v Sýrii jakýsi kriminální případ a vracel se domů. Ve vlaku do Cařihradu si všiml mladé Angličanky jménem Mary Debenhamová a také plukovníka Arbuthnota.

V Cařihradu se ubytoval v hotelu a tam ho zastihl telegram, ve kterém ho žádali, aby přijel do Londýna. Poirot tedy musel změnit své plány a rozhodl se, že pocestuje Orient-expresem po trase Istanbul-Calais. Stejným směrem chtěl jet také Herculův přítel monsieurBove (Belgičan), ředitel mezinárodní železniční společnosti.

Ačkoliv byla zima a tudíž po sezóně, všechna kupé byla rezervována. Nakonec se ale nedostavil jeden cestující, a tak mohl Poirot přece jen nastoupit do Orient-expresu. Ve vlaku cestovalo společně s detektivem ještě třináct osob, mezi nimi i Angličanka Mary a plukovník Arbuthnot.

Druhý den cesty požádal detektiva o pomoc starší Američan jménem Ratchett. Obával se, že bude zavražděn, chodily mu výhrůžné dopisy, a tak hledal někoho, kdo by ho chránil před nebezpečím. Poirotovi ale muž nebyl sympatický, a proto ho odmítl.

Hodinu po půlnoci při průjezdu Jugoslávií vjel vlak do závěje a uvízl v ní. Ráno byl Ratchett nalezen ve svém kupé mrtev, ubodán dvanácti ranami nožem.

Před smrtí byl omámen prášky, aby nemohl křičet. V kapse jeho pyžama byly nalezeny hodinky, které se zastavily v 1 hodinu a 15 minut. Zdálo se, že v tuto dobu byl také zavražděn, což potvrdil i lékař. Ale samozřejmě mohlo jít o falešnou stopu.

Na místě činu se našel luxusní dámský kapesníček s iniciálem “H”, kousek čističe dýmky, ale hlavně zbytek spáleného výhružného dopisu. Poirot za pomoci lihového vařiče a kulmy dokázal “zachránit” část textu. V ní byla zmínka o “malé Daisy Armstrongové”. Tříletou Daisy unesli gangsteři v čele se zlosynem jménem Casseti. Ten za holčičku požadoval vysoké výkupné, ale přestože ho dostal, Daisy zabil. Podobné únosy ještě několikrát zopakoval. Byl sice zatčen, ale nakonec spravedlnosti unikl. Změnil si jméno na Ratchett a cestoval po světě se svým tajemníkem a komorníkem.

Daisyina matka Sonie, dcera slavné herečky Lindy Ardenové, která čekala druhé dítě, smrt dcery psychicky neunesla, předčasně porodila a při porodu zemřela. Její manžel plukovník Armstrong se zoufalstvím zastřelil a Daisyina chůva, která byla neprávem podezřelá z napomáhání k únosu holčičky, skočila z okna. Poirot tedy musel vyřešit, kdo Ratchetta zabil.

Postupně si do jídelního vozu volal jednotlivé pasažéry a vyptával se na jejich alibi. Také zjišťoval, zda někdo z nich neměl vztah k rodině Armstrongových.

Nejblíže ze všech k nim měla bohatá ruská kněžna Dragomirovová, dobrá přítelkyně Lindy Ardenové. Ale zločin mohla stěží spáchat, protože už byla starší a neměla potřebnou fyzickou sílu. Navíc jí její německá komorná Hildegarda poskytla alibi.

Dále tu byla paní Hubbardová, jejíž kupé bylo hned vedle Ratchettova. Ta tvrdila, že po půlnoci se k ní z vedlejšího kupé vkradl jakýsi muž a ona ze strachu předstírala, že spí, takže nic víc neviděla.

Ratchettův tajemník pan Hector MacQueen tvrdil, že netušil pravou totožnost svého pána.

Ratchettův anglický komorník Mastermann tvrdil, že celou noc neopustil své kupé, což mu potvrdil i jeho spolucestující Ital Antonio Foscarelli.

Švédka GrettaOhlssonová a anglická guvernantka Mary Debenhamová, které bydlely v jednom kupé, měly také alibi a tvrdily, že v USA nikdy nebyly a rodinu Armstrongových neznaly.

Plukovník Arbuthnot strávil část noci rozhovorem s Hectorem MacQueenem a také prohlašoval, že Armstrongovy neznal.

Z Američana jménem Cyrus Hardman se vyklubal detektiv. Tvrdil, že si ho najal Ratchett, aby ho chránil před “menším černovlasým mužem s jakoby ženským hlasem”. To se ale Poirotovi příliš nezdálo, protože Hardmanovo kupé bylo od toho Rattchetova velmi vzdálené, takže by ho v noci mohl těžko chránit.

Posledními cestujícími byl maďarský hrabě Andrényi se svou ženou Elenou. On i jeho manželka prý celou noc spali.

Někteří vyslýchaní (a Poirot) zahlédli vlakem procházet ženu, která měla na sobě červené kimono s draky.

Komorná Hildegarda se zase na chodbě srazila s mužem, který se vydával za průvodčího. V pokoji paní Hubbardové se pak našel utržený knoflík z jeho uniformy.

Poirot se rozhodl, že provede osobní prohlídky zavazadel cestujících. V kufru Němky objevil uniformu průvodčího s univerzálním klíčem v kapse. Ve svém zavazadle pak našel rudé kimono s draky.

Podle mastné skvrny na cestovním pase zjistil, že manželka hraběte Andrényiho se ve skutečnosti jmenuje Helena. Byla sestrou Sonie Armstrongové, a protože by byla první podezřelá, manžel změnil její jméno v dokladech.

Ukázalo se, že kapesníček v Ratchettově kupé patří kněžně Dragomirovové. Jmenovala se sice Natalia, ale N se v azbuce píše jako H.

Detektiv si pak znovu zavolal Mary Debenhamovou a na základě rozhovoru s hraběnkou Andrényiovou ji usvědčil, že u Armstrongových pracovala jako Helenina vychovatelka.

Domyslel si, že je nepravděpodobné, aby se v jednom vlaku sešly hned tři ženy, které spojovala jedna tragédie. Začal si proto domýšlet, co by s rodinou Armstrongových mohli mít společného ostatní cestující. Z jednotlivých indicií a útržků výpovědí pomalu došel k překvapivému závěru…

Dal si všechny zavolat do jídelního vozu a představil jim dvě možná řešení. První bylo takové, že cizí vrah v uniformě průvodčího vstoupil do vozu, když vlak stál ve stanici, zavraždil Ratchetta, převlékl se do obyčejných šatů a uprchl z vlaku pryč.

Druhá verze byla mnohem zajímavější. Všichni ve vlaku byli nějak svázáni s rodinou Armstrongových. Hildegarda u nich pracovala jako kuchařka, Ital Antonio byl jejich šofér, Švédka byla chůva obou dcer a plukovník byl rodinný přítel (Masterman byl jeho komorníkem). Paní Hubbardová byla ve skutečnosti matkou Sonie a Heleny – Lindou Ardenovou. Hector byl přítel Mary, pan Hardman byl milým Daisiny chůvy, která spáchala sebevraždu a pravý průvodčí byl jejím otcem.

Ti všichni se rozhodli vzít spravedlnost do svých rukou a potrestat Cassetiho za zločiny, které spáchal. Svůj plán dokonalé vraždy si už jednou vyzkoušeli na nečisto. Chtěli, aby to vypadalo, že Cassetiho zabil vrah převlečený za průvodčího, ale situaci zkomplikovalo to, že vlak uvázl v závěji. Mary se proto vlakem prošla v kimonu, aby Poirota zmátla, a ostatní nastražili další falešné stopy – hodinky, kapesníček a čistič dýmky. Každý udělil Ratchettovi jednu ránu. Každý, kromě hraběnky Andrényiové!

MonsieurBove a lékař, který mrtvolu ohledával, se shodli, že policii předloží první řešení nabízené Poirotem!

Hlavní téma

Vražda a její vyřešení.


Další podobné materiály na webu:

VraЕѕda v Orient-expresu

Nejznámější postava z pera královny zločinu se vrací… v nové speciální edici. Hercule Poirot právě přicestoval do Istanbulu, ale vzápětí je telegramem odvolán do Anglie. V Orient-expresu, kam nastoupil, upoutá jeho. Více

 • Skladem > 5 ks
 • Doprava ZDARMA nad 699 KДЌ.
 • OsobnГ­ odbД›r na prodejnГЎch.

Anotace

Nejznámější postava z pera královny zločinu se vrací… v nové speciální edici. Hercule Poirot právě přicestoval do Istanbulu, ale vzápětí je telegramem odvolán do Anglie. V Orient-expresu, kam nastoupil, upoutá jeho pozornost bohatý Američan Ratchett; mimo jiné nabídkou vysoké odměny za to, že jej detektiv ochrání před hrozícím vražedným pokusem. Poirot odmítá – a následujícího rána je Američan ve svém kupé nalezen ubodán k smrti… Orient- expres uvízl v závějích a cestující i posádka zůstali ponecháni napospas osudu. Každý se svým tajemstvím, každý se svou záhadnou minulostí… a teď i s podezřením ze zločinu. Vražda v Orient-expresu z roku 1934 patří k nejznámějším a nejrafinovanějším detektivkám, jaké kdy Agatha Christie napsala. Dočkala se i řady adaptací, naposledy ve snímku režiséra Kennetha Branagha.

VraЕѕda v Orient expresu

Hercule Poirot, jehoЕѕ nalГ©havГЅ telegram odvolГЎ z Istanbulu do Anglie, jen tak tak zГ­skГЎ mГ­sto na palubД› luxusnГ­ho rychlГ­ku Orient-expres, kterГЅ je mimo sezГіnu neДЌekanД› plnГЅ. Ve vlaku jej oslovГ­ bohatГЅ AmeriДЌan Ratchett, kterГЅ. VГ­ce

 • Skladem > 5 ks
 • Doprava ZDARMA nad 699 KДЌ.
 • OsobnГ­ odbД›r na prodejnГЎch.

Anotace

Hercule Poirot, jehož naléhavý telegram odvolá z Istanbulu do Anglie, jen tak tak získá místo na palubě luxusního rychlíku Orient-expres, který je mimo sezónu nečekaně plný. Ve vlaku jej osloví bohatý Američan Ratchett, který ho požádá o ochranu, protože se obává, že mu hrozí nebezpečí. Detektiv odmítne a následující ráno je muž nalezen ve svém kupé ubodaný. Následně vlak uvízne v závějích a cestující i posádka zůstanou ponecháni napospas osudu. Je to zvláštní směsice: Američané, Angličané, švédská misionářka, Ital, maďarský diplomat s chotí… Každý se svým tajemstvím, každý se svou záhadnou minulostí – a teď i s podezřením ze zločinu. Protože vrah je stále mezi nimi. A všichni jsou podezřelí. Málokterá detektivka se dočkala tolikera adaptací, tradičních i netradičních: kromě snímku z roku 1974, nominovaného na šest Oscarů, a televizního filmu (jednoho z dílů seriálu Hercule Poirot) s Davidem Suchetem existují komiksová zpracování, japonská minisérie i počítačová hra. Nejnovější filmové verze (v kinech od 9. 11. 2017) se ujal britský herec a režisér Kenneth Branagh – obsadil ji hvězdami jako Judi Dench, Michelle Pfeiffer či Johnny Depp a titulní role se chopil sám. „Zatímco nejznámější divadelní hrou Agathy Christie je Past na myši, jejím nejčtenějším dílem po Vraždě Rogera Acroyda (1926) je Vražda v Orient-expresu. Je ironií, že kniha je pravděpodobně nejznámější díky stejnojmenné filmové adaptci z roku 1974. Rozhodně existuje mnoho fanoušků, kteří znají povšechně děj a dokonce dokáží vyjmenovat některé postavy, i když původní román nikdy nečetli. Je to ke škodě věci, neboť Orient-expres zůstává jedním ze skutečně mistrovských děl.“ – Matthew Bunson, Encyklopedie Agathy Christie Účinkující: Lukáš Hlavica Délka nahrávky: 7 hodin 32 minut

Vražda v Orient expresu audiokniha (CD)

 • Skladem u dodavatele
 • Doručení ZDARMA od 899 Kč, v úterý 25.2. u Vás doma (Typy doručení )
 • Osobní odběr zítra po 15:00 ZDARMA, ( Vyberte prodejnu )

303 Kč s DPH
Ušetříte 36 Kč Běžně 339 Kč

 • Kniha ( pevná vazba ) 250 Kč s DPH Skladem
 • Film ( DVD ) 239 Kč s DPH Skladem
 • Film ( DVD ) 119 Kč s DPH Skladem
 • Film ( BLU-RAY ) 239 Kč s DPH Skladem
 • Film ( 4K/UHD+BD ) 719 Kč s DPH Skladem
 • Kniha ( pevná vazba ) 250 Kč s DPH Skladem u dodavatele

Poznejte Monu Kasten, královnu romantického čtení. Její knížky teď objednáte za 149 Kč Více informací

Hercule Poirot, jehož naléhavý telegram odvolá z Istanbulu do Anglie, jen tak tak získá místo na palubě luxusního rychlíku Orient-expres, který je mimo sezónu nečekaně plný. Ve vlaku jej osloví bohatý Američan Ratchett, který ho požádá o ochranu, protože se obává, že mu hrozí nebezpečí. Detektiv odmítne a následující ráno je muž nalezen ve svém kupé ubodaný. Následně vlak uvízne v závějích a cestující i posádka zůstanou ponecháni napospas osudu. Je to zvláštní směsice: Američané, Angličané, švédská misionářka, Ital, maďarský diplomat s chotí… Každý se svým tajemstvím, každý se svou záhadnou minulostí – a teď i s podezřením ze zločinu. Protože vrah je stále mezi nimi. A všichni jsou podezřelí.

Málokterá detektivka se dočkala tolikera adaptací, tradičních i netradičních: kromě snímku z roku 1974, nominovaného na šest Oscarů, a televizního filmu (jednoho z dílů seriálu Hercule Poirot) s Davidem Suchetem existují komiksová zpracování, japonská minisérie i počítačová hra. Nejnovější filmové verze (v kinech od 9. 11. 2017) se ujal britský herec a režisér Kenneth Branagh – obsadil ji hvězdami jako Judi Dench, Michelle Pfeiffer či Johnny Depp a titulní role se chopil sám.

„Zatímco nejznámější divadelní hrou Agathy Christie je Past na myši, jejím nejčtenějším dílem po Vraždě Rogera Acroyda (1926) je Vražda v Orient-expresu. Je ironií, že kniha je pravděpodobně nejznámější díky stejnojmenné filmové adaptci z roku 1974. Rozhodně existuje mnoho fanoušků, kteří znají povšechně děj a dokonce dokáží vyjmenovat některé postavy, i když původní román nikdy nečetli. Je to ke škodě věci, neboť Orient-expres zůstává jedním ze skutečně mistrovských děl.“ – Matthew Bunson, Encyklopedie Agathy Christie

Účinkující: Lukáš Hlavica
Délka nahrávky: 7 hodin 32 minut

Bestseller v knihy Dobrovský

10199. v e-shopu | 10216. minulý týden | 2007. nejlepší dosažené 28.12.2017

20. v Detektivky, Thrillery na CD | 16. minulý týden | 5. nejlepší dosažené 24.01.2020

Hodnocení čtenářů

4.7 z 5 44 hodnocení čtenářů

33× 5 hvězdiček 10× 4 hvězdičky 1× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

5 z 5 hvězdiček Kristýna Černocká 21. září 2017

Geniální knížka s různorodými postavami a krásným prostředím vlaku. Už se těším na film. Knížka se mi moc líbila. Doporučuji!

Pomohla vám tato recenze? Ano 190

Kniha, OneHotBook , 2017, 9788024258782

5 z 5 hvězdiček Aneta S. 28. září 2017

Naprosto báječný příběh! Spletitý s naprosto nečekaným koncem.

Pomohla vám tato recenze? Ano 150

Kniha, OneHotBook , 2017, 9788024258782

5 z 5 hvězdiček Kristýna Ryznarová 24. září 2017

Skvělé čtení! A hlavně napínavé! Jen to ruzuzlení mě hodně překvapilo!

Pomohla vám tato recenze? Ano 134

Kniha, OneHotBook , 2017, 9788024258782

5 z 5 hvězdiček Aneta S. 28. září 2017

Naprosto fantastický příběh, který opravdu musíte poslouchat a dávat pozor jinak vám uteče vše podstatné. Poslouchala jsem na několikrát než mi bylo vše jasné.

Pomohla vám tato recenze? Ano 33

Audiokniha, OneHotBook , 2008, 8594051530262

5 z 5 hvězdiček Aneta S. 2. září 2017

Jedna z mých nejoblíbenějších knížek od Christie. Četla jsem několikrát, ale příběh je tak propracovaný, že většinou na něco zapomenu a jsem opět překvapena, jak je vražda vyřešena.

Pomohla vám tato recenze? Ano 31

Kniha, OneHotBook , 2007, 9788024220970

4 z 5 hvězdiček Monika Injajevová 15. září 2017

Skvělé dílo, napínavé a dramatické. Zpočátku je trochu průhledná zápletka, že Hercule Poirot jede zrovna vlakem, ve kterém se stane zločin, ale jinak jsem si až do poslední chvíle neodvažovala tipovat, kdo by mohl být vrahem a rozuzlení mě opravdu překvapilo.

Pomohla vám tato recenze? Ano 30

Kniha, OneHotBook , 2001, 9788024209005

4 z 5 hvězdiček Anonym 27. září 2017

Velice zajímavé čtení, pachatel originální. Doporučuji.

Pomohla vám tato recenze? Ano 26

Kniha, OneHotBook , 2001, 9788024209005

5 z 5 hvězdiček Aneta S. 28. září 2017

Skvělý příběh, neskutečně zamotaný, neuvěřitelný, ale Poirot na to jako vždy přijde.

Pomohla vám tato recenze? Ano 25

Kniha, OneHotBook , 2001, 9788024209005

5 z 5 hvězdiček Nika 9. září 2017

Detektivní klasika-takže super kniha.

Pomohla vám tato recenze? Ano 24

Kniha, OneHotBook , 2007, 9788024220970

5 z 5 hvězdiček Markett 25. září 2017

Úžasný vstup do světa detektivek Agathy Christie. Knihu jsem odložila až když jsem zjistila, kdo je pachatel/ka/é 🙂

Pomohla vám tato recenze? Ano 21

Kniha, OneHotBook , 2001, 9788024209005

Další knihy autora

Agatha Christie

Agatha Christie, nejlépe prodávaná autorka všech dob, známá díky svým úspěšným detektivním románům či historicky nejdéle hranou divadelní hrou Past na myši si čtenáře získala především svými osobitými hrdiny.

LP The Raven – část 1.- Agatha Christie a Vražda v Orient Expressu?

Popis:
Hráč se ocitne ve strhujících napínavých scénách – na lovu legendárního zloděje uměleckých předmětů, který si říká Havran.

“>

Leave a Reply