Kniha Zajímavé časy (Terry Pratchett)

Kniha Zajímavé časy (Terry Pratchett)

Kniha Zajímavé časy (Terry Pratchett) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

  • Název knihy: Kniha Zajímavé časy (Terry Pratchett)
  • Elérhető fájlok: Kniha Zajímavé časy (Terry Pratchett).pdf, Kniha Zajímavé časy (Terry Pratchett).epub, Kniha Zajímavé časy (Terry Pratchett).mobi
  • Jazyk knihy: Český jazyk
  • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

Zajímavé časy

kniha od: Terry Pratchett

Pratchettovi stále neviem prísť na chuť. Ale som strašne tvrdohlavá, takže Zeměplochu chcem proste prečítať celú. V tejto knihe sa opäť stretávame s Mrakoplašom (skvelý mák), ktorý je Univerzitou poslaný do ďalekých krajov. Tam sa stretne so zaujímavými ľuďmi – hordou stareckých barbarov, ktorých vedie barbar Cohen, s Dvojkvítkem a má viesť odboj, ktorý si dal za úlohu zvrhnúť cisára. A jedinou Mrakoplašovou starosťou je, samozrejme, prežiť.
Ja mám so zeměplošskými knihami ten problém, že málokedy mi nejaká postava prirastie k srdcu a tiež ten, že to nie je úplne môj druh humoru, občas mi ten humor príde už taký nasilu. Uznávam, že tento diel mal vtipných hlášok až až (a niektoré ma aj pobavili), hlavne od barbarov (Strieborná horda). Ale aj tak, proste ma to nechytá :(.

Co říct k dalším dobrodružstvím Mrakoplaše. Jméno autora je prostě vždy zárukou špičkové kvality.

Opět jsem se pobavil nad zmatky, které dokáže Mrakoplaš způsobit a zase od nich rychle utéct.
Musím obdivovat intuici mágů, když teleportovali zapálený kanón do neviditelné univerzity a zhasli doutnák a zase ho zapálili, když kanón teleportovali zpátky, což mělo také důsledky.

Mrakoplašovo zavazadlo si také přišlo na své akorát si nepamatuji, zda celá rodina zavazadel, nepronáledovala Mrakoplaše.

Je to prostě něco jiného, než-li číst o ruské revoluci.

Další z Mistrových lahůdek. Tentokrát se dokonce skamarádil s Mrakoplašem. Stříbrnou hordu vyloženě miluju a první půlku knihy jsem se smála, až mi tekly slzy. Téma revoluce mi není blízké, dokonce ani v tomto zpracování, na druhou stranu musím vyzdvihnout tentokrát jednoznačný a nepřekombinovaný závěr.

No ja asi umrem. Mrakoplaš znova v akcii. Tento krát sa Pratchett zameral na Ázijskú kultúru z ktorej si tak trošku robí srandu, samozrejme tým jeho tipickým humorom. Okrem Mrakoplaša sa tu po dlhej dobe stretávame aj s Dvojkvítkem, nemôže chýbať samozrejme ani truhlica, aj keď v tejto časti je jej po menej, ale najväčší zážitok tejto knihy je Cohen a jeho horda. Pukal som smiechom pri týchto chlapoch. Nebol úsek kde by som sa nezasmial a ktomu legendárna veta ktorá vás sprevádza celou knihou: So říka? No proste tento diel nemá chyby, určite jedna z najlepších Pratchettoviek. A koniec? Že by sa Mrakoplaš dostal do Zemeploskej Austrálie?

Návrat Mrakoplaše a Dvoukvítka se mi líbil, nicméně příběh byl takový zvláštní. Nemohu říct, že narážky a vtipné scénky by se mi nelíbily, ale ani samurajové, terakotová armáda a celkově asijská tematika mi do celku nezapadala. Jak ale nabízí zakončení knihy, těším se, co bude následovat.
Kniha se četla rychle, ale není to jedna z mých top ze série.

Když jsem Zajímavé Časy četl asi před 24 letech v angličtině, nevěděl jsem nic ani o samurajích ani o terakotové armádě ani o asijských historických filmech, a tak mi to přišlo nějaké celé zmatené a nezanechalo to ve mě nějakou významnější stopu. Ale ona je to ve skutečnosti velká taškařice, když víte, o čem to celé je!V mém druhém cyklu zeměplošského čtení, který jsem zahájil po smrti páně Pratchetta, je 17. díl asi tím nejzábavnějším zážitkem, asi proto, že jsem si pamatoval jen tolik, že kniha je parodií na Asii a v podstatě jako bych tuhle knížku nikdy nečetl. Je tu všechno – parta více či méně senilních postarších barbarů (So říká?), z nichž jeden je pensionovaný učitel ze základky, slavičí podlaha, nindžové, acházští úřednící píšící básně o ponících, pádících přes rýžová pole a samozřejmě Velký Mák a mistr útěků odkudkoliv Mrakoplaš. Celé je to pojato jako pokračování prvních dvou dílů a čte se to opravu skvěle. 90%! P.S. Tvoje žena je obrovský hroch (znak pro močícího psa)!

Tak hned na začátkumi přišlo úplně zbytečné natahování než se konečně něco děje. Mrakoplaše mám ráda a jeho “osud”, a když knížka se četla velmi dobře a příběh byl fakt poutavý, tak celý příběh byl zbytečně protkán zbytečnými a nudnými pasážemi. Ať již na zmíněném začátku, tak i během celé knihy. Např. některé rozmluvy a úvahy Cohana a spol, které prakticky byly o ničem tuto knihu trochu kazilo.

“>

Leave a Reply