Kniha Zelená míle (Stephen King)

Kniha Zelená míle (Stephen King)

Kniha Zelená míle (Stephen King) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

  • Název knihy: Kniha Zelená míle (Stephen King)
  • Elérhető fájlok: Kniha Zelená míle (Stephen King).pdf, Kniha Zelená míle (Stephen King).epub, Kniha Zelená míle (Stephen King).mobi
  • Jazyk knihy: Český jazyk
  • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

Zelená míle

kniha od: Stephen King

V roce 1932 se Amerika zmítala v otřesech velké krize a život se zdál být trpký a obtížný, jako ještě nikdy předtím. Příběh se odehrává ve věznici Cold Mountain, kam jsou transportováni odsouzenci na smrt. John Coffey je člověk, který si trest smrti zaslouží více než kdokoliv jiný. Tento mohutný obr byl odsouzen za smrt dvou malých dívek. Řekli byste možná, že cesta k poslední odplatě bude krátká a milosrdná – ale sami poznáte, jak se můžete mýlit. Doprovodíme společně Johna Coffeye na jeho poslední cestě, podobné zlému snu. . celý text

Zelená míle

Literatura světová, Romány
Vydáno 2001 , Beta-Dobrovský, Knižní klub Orig. název

The Green Mile , 1996

Komentáře (426)

Kniha Zelená míle

Čteno už před časem, ale ani dnes kniha neztrácí na atraktivnosti, ba naopak.

Úžasná, napínavá knížka, která je úplně jiná než ty ostatní (od Kinga).
Možná by si ji měl každý za život přečíst. Je totiž lidská a zároveň bezcitná. Tak, jak bývá i život. Těším se na film.

úžasná kniha, se skvělým koncem, od které jsem se nemohla odtrhnout.

K této knize stačí napsat pouze jedno slovo – Skvělá!

Moje první kniha od Stephena Kinga a úplně mě ten nespravedlivý příběh velitele Zelené míle a velkého, prostoduchého dobráka, který se jmenuje jako ten nápoj, ale jinak se se píše, pohltil. I když jsem určitě jeden z mála, kdo nikdy neviděl film, stejně jsem věděl, že konec nebude žádný happyend. No a překvapivě nebyl. Ale než jsem se k tomu konci dostal, byl to neskutečný příběh o tom, že i kousek od elektrického křesla je prostor na lidskost a pochopení a víru v to, že občas je potřeba dělat správné věci bez ohledu na možné následky.

Úplně nejlepší kniha od Kinga, kterou jsem četla. Filmové zpracování je také skvělé, ale kniha je lepší.

Vždycky doufám, že to dopadne jinak. ♥

Opět jsem po nějakém čase sáhnul po S. Kingovi. Zelenou míli jsem, tak jako asi většina, viděl několikrát jako film a velice mile mne teď překvapilo, že se neodchýlil od knižní předlohy. Knížka se mi moc líbila a jen trochu doplnila detaily pro mne již známého příběhu. Určitě stojí za přečtení.

Kniha: Zelená míle – Stephen King

Kniha: Zelená míle
Autor: Stephen King


97% 3 hodnocení
100% 1 recenze počet hodnocení
98 % celkové hodnocení
3 hodnocení + 1 recenze
Nakladatelství: BETA
Médium / forma: Tištěná kniha
Rok vydání: 201403
Počet stran: 340
Rozměr: 212,0×156,0x23,0 mm
Úprava: ilustrace
Vydání: Vyd. 3., V novém překladu 1.
Spolupracovali: z anglického originálu . přeložil Milan Žáček
Hmotnost: 0,532kg
Jazyk: česky
Vazba: Pevná s přebalem lesklá
ISBN: 978-80-7306-588-1
EAN: 9788073065881

Kingův román z vězeňského prostředí nás přívádí na střední východ k druhé polovině 30tých let. Lidé v té době procházeli hospodářskou krizí, ačkoliv na venkově se žilo lépe než ve městě, ale život byl namáhavý a těžký. Světská spravedlnost bývala často slepá, protože kriminalistické techniky byly ještě velmi omezené a mnozí lidé měli horké hlavy, byli pověrčiví a trpěli předsudky.

Zelená míle byla zeleně natřená chodba ve věznici v Cold Mountain, kde se nacházely cely smrti. A v nich samozřejmě hrdelní odsouzenci. Někteří byli vinni, někteří o sobě prohlašovali, že jsou nevinni a někteří.

V našem vyprávějí se představuje parta vězeňských dozorců, které vede Paul Edgecombe, slušný ženatý muž ve středních letech. Většina jeho kolegů plní své povinnosti dobře, přestože práce v oddělení odsouzenců na smrt je svým způsobem hodně náročná, ale mají ve svém středu shnilé jablko – protekčního fracka Percyho Wetmora, který je zlý a zpupný sadista s napoleonským koplexem zvyklý vylévat si svůj vztek na svět na nebohých vězních.

V celách odsouzenců na smrt málokdy bývá přeplněno. V našem vyprávění se setkáváme s psychopatem Eduardem Delacroix a pomateným starcem Williamem Whartonem, kterému dělá společnost malá šedá myš. A také málokdy se v těchto celách octne někdo překvapivý, jako tomu bylo, když sem na naplnění rozsudku poslali čekat obrovitého černocha Johna Coffeyho obviněného a usvědčeného z brutální vraždy dvou bílých holčiček. Od Johnova příchodu není nic takové, jak má být. Začínají se dít věci zpočátku pouze nepravděpodobné postupně však krystalizující v čiré zázraky. A i když lidská spravedlnost je občas slepá, vyšší moc někdy dokáže zapůsobit na těch správných místech a vyrovnat skóre. Bohužel, není úplně všemocná.

Zelená míle – Stephen King

Kingův román z vězeňského prostředí nás přívádí na střední východ k druhé polovině 30tých let. Lidé v té době procházeli hospodářskou krizí, ačkoliv na venkově se žilo lépe než ve celá specifikace

V porovnání cen u tohoto produktu již není zařazen žádný obchod.

V porovnání cen u produktu Zelená míle – Stephen King již není zařazen žádný obchod. Doporučujeme Vám tyto podobné produkty:

Řbitov zviřátek – Stephen King

Stephen King – To

Pan Mercedes – Stephen King

Osvícení

Zelená míle – Stephen King – Specifikace

Stephen King

beletrie

BETA

344

2014

Kingův román z vězeňského prostředí nás přívádí na střední východ k druhé polovině 30tých let. Lidé v té době procházeli hospodářskou krizí, ačkoliv na venkově se žilo lépe než ve městě, ale život byl namáhavý a těžký. Světská spravedlnost bývala často slepá, protože kriminalistické techniky byly ještě velmi omezené a mnozí lidé měli horké hlavy, byli pověrčiví a trpěli předsudky. Zelená míle byla zeleně natřená chodba ve věznici v Cold Mountain, kde se nacházely cely smrti. A v nich samozřejmě hrdelní odsouzenci. Někteří byli vinni, někteří o sobě prohlašovali, že jsou nevinni a někteří. V našem vyprávějí se představuje parta vězeňských dozorců, které vede Paul Edgecombe, slušný ženatý muž ve středních letech. Většina jeho kolegů plní své povinnosti dobře, přestože práce v oddělení.

Zelená míle

Kniha ( pevná vazba )

Ve věznici Cold Mountain, v bezútěšné řadě cel známé jako Zelená míle, čekají na smrt vrazi tak zvrácení jako psychopat William Wharton a tak posedlí jako Eduard Delacroix. Dohlíží na ně několik dozorců: slušný Paul Edgecombe či naopak sadistický Percy Wetmore. Ale ať dobří, či zlí, ať nevinní, nebo ničemní, nikdo z nich se dosud nesetkal s někým… Přejít na celý popis

Drobek má knížky pro všechny dětské zvídavé hlavičky. Právě teď je koupíte se 40% slevou Více informací

Ve věznici Cold Mountain, v bezútěšné řadě cel známé jako Zelená míle, čekají na smrt vrazi tak zvrácení jako psychopat William Wharton a tak posedlí jako Eduard Delacroix. Dohlíží na ně několik dozorců: slušný Paul Edgecombe či naopak sadistický Percy Wetmore. Ale ať dobří, či zlí, ať nevinní, nebo ničemní, nikdo z nich se dosud nesetkal s někým tak brutálním, jako je obr John Coffey, násilník a vrah dvou holčiček. Je Coffey ďábel v lidské podobě? Nebo je někým úplně jiným? Mezi nebem a zemí je víc zázraků, než si kdokoli v Cold Mountain umí představit – a pravda vychází najevo v tlakových vlnách, které dokáže vyvolat jen Stephen King, a v explozivním finále, které čtenáři vyrazí dech.

Bestseller v knihy Dobrovský

11979. v e-shopu | 10209. minulý týden

40. v Světový horor | 38. minulý týden

Hodnocení čtenářů

4.9 z 5 91 hodnocení čtenářů

83× 5 hvězdiček 15× 4 hvězdičky 2× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Hodnocení našich knihkupců: 4.8 z 5

5 z 5 hvězdiček LukášW 4. září 2017

Moje úplně první od pana Kinga. Po téhle už nikdy nic nebylo jako dříve. Vše se změnilo. Já se změnil.

Pomohla vám tato recenze? Ano 66

Kniha, BETA Dobrovský, 2014, 9788073065881

5 z 5 hvězdiček Zuzana Šormová Janoušková 2. září 2017

Srdcervoucí příběh, který Vás nenechá chladnými. Skvělá kniha i film!

Pomohla vám tato recenze? Ano 60

Kniha, BETA Dobrovský, 2014, 9788073065881

4 z 5 hvězdiček Quinn 5. září 2017

Přestože se mi kniha moc líbila, více mi vehnal slzy do očí film. Zase na druhou stranu, myslím si, že téměř vždy je psaná forma lepší a i tento případ není výjimkou. Příběh je celkově více rozvinutý a hlavní postavy vám i lépe přilnou k srdci.

Pomohla vám tato recenze? Ano 56

Kniha, BETA Dobrovský, 2014, 9788073065881

5 z 5 hvězdiček Eicy 1. září 2017

Báječná knížka, podle které vznikl báječný film. Prostředí věznice Cold Mountain, konkrétně bloku určeného vězňům čekajícím na trest smrti vás přenese do ponuré atmosféry plné zajímavých lidských osudů. Úžasný příběh o vinně a nevinnosti. Naději a beznaději. Utrpení a úlevě.

Pomohla vám tato recenze? Ano 55

Kniha, BETA Dobrovský, 2014, 9788073065881

5 z 5 hvězdiček Monika 4. září 2017

Skvělá Kingovina, která mi vždy vžene slzy do očí a opravdu jedna z nejkrásnějších knih. Doporučuji doporučuji doporučuji!

Pomohla vám tato recenze? Ano 54

Kniha, BETA Dobrovský, 2014, 9788073065881

5 z 5 hvězdiček Aneta S. 2. září 2017

Super kniha. Prvně jsem viděla film a netušila jsem, že kniha vůbec existuje. Čte se dobře, příběh vás uchvátí.

Pomohla vám tato recenze? Ano 53

Kniha, BETA Dobrovský, 2014, 9788073065881

5 z 5 hvězdiček Kateřina Bučková 6. září 2017

Nejlepší kniha od mistra strachu. Napínavé a zároveň smutné.

Pomohla vám tato recenze? Ano 52

Kniha, BETA Dobrovský, 2014, 9788073065881

5 z 5 hvězdiček 31. srpna 2017

Naprosto skvělá kniha!

Pomohla vám tato recenze? Ano 51

Kniha, BETA Dobrovský, 2008, 9788073063405

5 z 5 hvězdiček Zuzi 18. září 2017

Předposlední díl vás nechává v napětí.

Pomohla vám tato recenze? Ano 49

Kniha, BETA Dobrovský, 9788086029436

4 z 5 hvězdiček Kristýna 9. září 2017

První polovina kniha mě moc nebavila, ale potom jsem se do knizky naprosto ponořila. Na konci se ukázalo, ze i velmi smutný příběh.

Zelená míle

Stephen King je nejprodávanější a nejkultovnější žijící spisovatel ve Spojených státech. Za necelých pětadvacet let své literární činnosti napsal více než čtyřicet knih, z nichž se na celém světě prodalo více než dvě miliardy výtisků. Podle jeho knihy bylo natočených pětatřicet filmů. V jeho.

Ve věznici Cold Mountain, v bezútěšné řadě cel známé jako Zelená míle, čekají na smrt vrazi tak zvrácení jako psychopat William Wharton a tak posedlí jako Eduard Delacroix. Dohlíží na ně několik dozorců.

Vyprodané , je dostupné jiné vydání.

Zadejte e-mail a my vám dáme vědět, jakmile bude kniha dostupná.

  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Recenze

Niet čo dodať, úžasná kniha so silným príbehom. Po prečítaní som ostal v nemom úžase a ešte chvíľu som spracovával, čo za dielo som to vlastne čítal.

Vrelo odporúčam nielen fanúšikom Kinga. Čti víc

Přestože se autor zaměřuje hlavně na horory, je tato kniha z úplně jiného soudku. Příběh o životě a smrti, který v sobě obsahuje plno citů. greenmileNavíc zde narazíme na zajímavou směsici protikladů. Zázrak života a vyléčení, vedle kruté smrti na elektrickém křesle, krutého vraha, který se na druhé straně s dětskou dojemností stará o malou myš, nebo dozorce, který je krutější než někteří z jeho vězňů. Tento zajímavý mix má v sobě neopakovatelné kouzlo, které čtenáře naprosto pohltí a pustí až v samém závěru naprosto emocionálně vyždímané.

Ve chvíli, kdy se úspěšná kniha dočká své filmové podoby, vyrojí se velký zástup zastánců i odpůrců. Upřímně řečeno ne vždy dopadne zfilmování právě dobře a potom jsou obavy fanoušků vcelku oprávněné. Naštěstí se toto nestalo i se Zelenou mílí. Ba právě naopak. Spolu s Vykoupením z věznice Shawshank se tyto dva filmy řadí mezi nejlepší filmové adaptace knih, které kdy byly natočeny. Svědčí o tom i jejich hodnocení na různých filmových databázích, kde vždy patří mezi nejlépe hodnocené filmy.

Stephen King znovu a znovu dokazuje jaký je to vypravěč. Předkládá čtenářům velký emotivní příběh, který by neměl uniknout žádnému knihomolovi. A byť je jeho primárním žánrem horor, dokáže fanouškům občas nabídnout i něco z trochu jiného soudku. Možná i díky tomu jsou potom tyto kousky tolik oblíbené a patří mezi to nejlepší co kdy King publikoval. Čti víc

O autorovi/autorce

Stephen King je nejprodávanější a nejkultovnější žijící spisovatel ve Spojených státech. Za necelých pětadvacet let své literární činnosti napsal více než čtyřicet knih, z nichž se na celém světě prodalo více než dvě miliardy výtisků. Podle jeho knihy bylo natočených pětatřicet filmů. V jeho fanklubu najdete téměř milion obyvatel naší planety. Je autorem nejděsivějších hororů ( Mrtvá zóna, To, Zelená míle, Pytel kostí ), jaké kdy byly napsány.

Chtěli byste si prohlédnout všechny své recenze na jednom místě a podělit se o ně s ostatními čtenáři? Aktivujte si čtenářský profil, kde můžete mimo jiné sbírat knihomolské odznaky nebo zvyšovat svou knihomolskou úroveň.

„Čteš-li knihu napoprvé, poznáš nového přítele, čteš-li ji podruhé, potkáš starého. “

Zelená míle

Stephen King je najpredávanejší a najkultovejší žijúci spisovateľ v Spojených štátoch. Za necelých dvadsaťpäť rokov svojej literárnej činnosti napísal viac ako štyridsať kníh, z ktorých sa na celom svete predalo viac než dve miliardy výtlačkov. Podľa jeho knihy bolo nakrútených tridsaťpäť.

V roce 1932 se Amerika zmítala v otřesech velké krize a život se zdál být trpký a obtížný jako ještě nikdy předtím. Příběh, který původně na přání autora a amerického nakladatele vyšel v šesti pokračováních, se odehrává ve věznici Cold Mountain.

Bežná cena Bežne 10,42 €

Vypredané , je však dostupné iné vydanie.

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Recenzie

Niet čo dodať, úžasná kniha so silným príbehom. Po prečítaní som ostal v nemom úžase a ešte chvíľu som spracovával, čo za dielo som to vlastne čítal.

Vrelo odporúčam nielen fanúšikom Kinga. Čítaj viac

Přestože se autor zaměřuje hlavně na horory, je tato kniha z úplně jiného soudku. Příběh o životě a smrti, který v sobě obsahuje plno citů. greenmileNavíc zde narazíme na zajímavou směsici protikladů. Zázrak života a vyléčení, vedle kruté smrti na elektrickém křesle, krutého vraha, který se na druhé straně s dětskou dojemností stará o malou myš, nebo dozorce, který je krutější než někteří z jeho vězňů. Tento zajímavý mix má v sobě neopakovatelné kouzlo, které čtenáře naprosto pohltí a pustí až v samém závěru naprosto emocionálně vyždímané.

Ve chvíli, kdy se úspěšná kniha dočká své filmové podoby, vyrojí se velký zástup zastánců i odpůrců. Upřímně řečeno ne vždy dopadne zfilmování právě dobře a potom jsou obavy fanoušků vcelku oprávněné. Naštěstí se toto nestalo i se Zelenou mílí. Ba právě naopak. Spolu s Vykoupením z věznice Shawshank se tyto dva filmy řadí mezi nejlepší filmové adaptace knih, které kdy byly natočeny. Svědčí o tom i jejich hodnocení na různých filmových databázích, kde vždy patří mezi nejlépe hodnocené filmy.

Stephen King znovu a znovu dokazuje jaký je to vypravěč. Předkládá čtenářům velký emotivní příběh, který by neměl uniknout žádnému knihomolovi. A byť je jeho primárním žánrem horor, dokáže fanouškům občas nabídnout i něco z trochu jiného soudku. Možná i díky tomu jsou potom tyto kousky tolik oblíbené a patří mezi to nejlepší co kdy King publikoval. Čítaj viac

O autorovi

Stephen King je najpredávanejší a najkultovejší žijúci spisovateľ v Spojených štátoch. Za necelých dvadsaťpäť rokov svojej literárnej činnosti napísal viac ako štyridsať kníh, z ktorých sa na celom svete predalo viac než dve miliardy výtlačkov. Podľa jeho knihy bolo nakrútených tridsaťpäť filmov. V jeho fanklube nájdete takmer milión obyvateľov našej planéty. Je autorom najdesivejších hororov (Mŕtva zóna, To, Zelená míľa, Vrece kostí), aké kedy boli napísané.

Máte chuť pozrieť si všetky svoje recenzie na jednom mieste a podeliť sa o ne aj s ostatnými používateľmi? Aktivujte si čítateľský profil, kde môžete okrem iného zbierať knihomoľské odznaky, či zvyšovať si svoju knihomoľskú úroveň.

„Začiatok je vždy iný a prostriedok je vždy zložitý. No koniec je vždy jednoduchý a rovnaký. Na konci vždy niekto príde, niekto odíde, niekto zomrie a niekto zostane.“

Český-jazyk.cz aneb studentský underground ­

King Stephen (*21.09.1947)

Zelená míle

Paul Edgecomb žije v domě s pečovatelskou službou v Georgia Pines. Jeho pobyt zde mu znepříjemňuje jeden z pečovatelů – Brad Dolan. Nachází tu však i spřízněnou duši – asi osmdesátiletou dámu Elaine Connelyovou. V soláriu tohoto ústavu píše svoje vzpomníky na dobu, kdy pracoval jako hlavní dozorce bloku E ve věznici v Cold Mountain, kde byli vězni posíláni na smrt.
Spolu s ním zde pracovali ještě Dean Stanton, Harry Terwilliger, Brutus Howell zvaný Surovec a Percy Weltmore, zbabělý a bezcharakterní dozorce, který těží ze svých známostí a libuje si v šikanování vězňů. Jednoho dne se na míli objeví myš, kterou dozorci pojmenují Parníkovej Willy. Je velmi inteligentní a všichni, kromě Percyho, si ji oblíbili. Později si ji ochočil vězeň Eduard Delacroix, říkal jí pan Jingles. Na podzim roku 1932 je přiveden na blok John Coffey, obrovský černoch odsouzený za znásilnění a vraždu dvojčat Detterickových. ‘Velkej hoch’ skoro pořád sedí ve své cele a pláče. Paul v té době trpí bolestivou infekcí močového měchýře, které ho John zbaví pouhým dotykem. Do cely smrti přichází další vězeň William Wharton, který se hned při příchodu pokusí zabít Deana a i později dělá potíže, také napadne Percyho. Je proto několikrát zavřen na samotku. Del si hraje s panem Jinglesem – háže mu cívku a on ji přikutálí zpět. Jednou se však cívka odrazí na chodbu, kde Percy pana Jinglese zašlápne. Paul podá myš Johnovi a ona v jeho rukou jako zázrakem ožije. Paul začíná uvažovat, že když John pomohl jemu i panu Jinglesovi, mohl by to dokázat i s ženou správce Hala Moorese, Mellindou, které zjistili neoperovatelný tumor mozku. Následující noci se koná poprava Eduarda Delacroixe. Vede ji Percy a úmyslně mu dá na hlavu suchou houbu, a tak je Del upálen zaživa. Paul seznamuje ostatní s plánem na záchranu Mellindy. Všichni souhlasí a jedné noci tedy dají Whartonovi prášky na spaní, Percyho zavřou na samotku a vydají se k Mooresům, kde obr vysaje z paní nemoc, ale nevyplivne ji jako vždy předtím, nechá ji v sobě a vypadá tedy, že se nedožije poopravy. Po návratu jdou bachaři pustit Percyho. John ho chytne a přenese do něj Mellindinu nemoc. Percy se zblázní, zastřelí Whartona a je zavřen do ústavu. Paul si začne dávat dohromady souvislosti a dojde mu, že vrahem těch dvou holčiček je právě Divokej Bill Wharton. Potvrdí mu to i John, jenž si to uvědomil, když se ho Wharton dotkl. Paul to poví ostatním, ale s rychle se blížící popravou nemůžou nic dělat. Coffey je černoch, tudíž šance, že by byl případ znovu otevřen, je nulová, a tak je tento ‘boží dar’ popraven.
O několik let později jede Paul se svou ženou Janice na promoci vnučky Tesso, autobus však havaruje a Janice při nehodě zahyne.
Tyto vzpomínky dá Paul přečíst Elaine. Ještě to odpoledne spolu vyrazí tam, kam Paul chodil každý den – do opuštěné chatky, ve které ukrýval v krabici od doutníků pana Jinglese. Myš, na níž jsou zřejmé stopy stáří, ukazuje s radostí své triky, přestože ji to vyčerpává, když v tom se objeví Dolan. Elain ho však zastraší svými známostmi, a tak odejde. Pan Jingles je už ale mrtvý, proto ho vezmou s sebou do Georgia Pines, kde ho společně pochovají.

Sci-fi román, má šest částí: Dvě mrtvé holčičky, Myš na míli, Coffeyho ruce, Mizerná smrt Eduarda Delacroixe, Noční výprava, Coffey na míli

DOBA A MÍSTO DĚJE:

Věznice Cold Mountain, 1932

Ich-forma; spisovný jazyk, v přímých řečích hovorový, místy vulgarismy, běžná slovní zásoba; větná stavba – dlouhá a složitá souvětí i krátké věty (prostředek gradace); především přímá charakteristika postav, částečně vyplývá i z děje.

Tuhle knihu bych ve svém TOP žebříčku zařadila hodně vysoko. Přestože se odehrává ve věznici, nalezneme zde spoustu různých charakterů l >

Leave a Reply