Kniha Zloděj blesku (Rick Riordan)

Kniha Zloděj blesku (Rick Riordan)

Kniha Zloděj blesku (Rick Riordan) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

 • Název knihy: Kniha Zloděj blesku (Rick Riordan)
 • Elérhető fájlok: Kniha Zloděj blesku (Rick Riordan).pdf, Kniha Zloděj blesku (Rick Riordan).epub, Kniha Zloděj blesku (Rick Riordan).mobi
 • Jazyk knihy: Český jazyk
 • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

Kniha: Percy Jackson Zloděj blesku — Chlapec Polobůh Hrdina – Rick Riordan

Kniha: Percy Jackson Zloděj blesku
Autor: Rick Riordan
Podtitul: Chlapec Polobůh Hrdina

Předpokládaný termín doručení dle zvoleného dopravce:
GLS: 20.2.2020
Česká pošta: 20.2.2020

Osobní odběr
Předpokládané připravení zboží proběhne v odpoledních hodinách dle zvoleného místa v termínu:
Ostrava: 19.2.2020
Ostatní výdejny: 20.2.2020
Uloženka: 20.2.2020

Pozn.: doručení nebo připravení na výdejním místě závisí na nejpomalejším produktu ve Vaší objednávce.‘, -80, 15);" onmouseout="hide_help();">Kdy zboží dostanu


94%
20 hodnocení
0 recenzí
počet hodnocení
94 % celkové hodnocení
20 hodnocení + 0 recenzí
Nakladatelství: » FRAGMENT
Médium / forma: Tištěná kniha
Rok vydání: 2015
Počet stran: 400
Rozměr: 145 x 210 mm
Vydání: 1. vyd.
Název originálu: Lightning thief
Spolupracovali: z anglického originálu . přeložila Dana Chodilová
Vazba: vázaná s papírovým potahem s laminovaným přebalem
Hodnocení: 189. nejlépe hodnocená kniha
Datum vydání: 1. 5. 2015
Nakladatelské údaje: Praha, Fragment, 2009
ISBN: 9788025308370
EAN: 9788025308370

Percy Jackson si až do svých dvanácti let připadal jako docela normální kluk, který se jen častěji dostává do potíží. Když se však jeho učitelka matematiky promění v krvelačnou obludu s netopýřími křídly a Percy zjistí, že má jeho nejlepší kamarád místo nohou kopyta, je mu jasné, že tak docela normální nebude. Řecká historie ožívá a Percy se setkává s dalšími polokrevnými – potomky bohů. Netuší, že na něj mají nejmocnější bohové spadeno a podezřívají jej z krádeže Diova mistrovského blesku. Pokud si však chce zachránit vlastní kůži, nezbývá mu než mocnou zbraň najít a vrátit na Olymp. Na splnění úkolu mají Percy a jeho přátelé jen deset dní a čas rychle běží. První kniha fantasy série o dvanáctiletém Percym, který je synem jednoho z řeckých bohů. Určeno starším dětem.

Jmenuji se Percy Jackson. Do teď jsem si myslel, že jsem obyčejný kluk, kterého čeká vyhazov ze školy. Zjistil jsem ale, že můj otec je bůh z Olympu. Moje učitelka se proměnila v krvavou příšeru a kamarád je Satyr. Všichni na mě mají spadeno a podezřívají mě z krádeže blesku, zbraně mocného boha Dia. Musím dokázat svou nevinu a najít ukradený blesk a s ním i zloděje. Pomůžeš mi? Bude to ale nebezpečné, tak neříkej, že jsem tě nevaroval!

Bohové z Olympu se bouří! Dvanáctiletého kluka Percyho Jacksona čeká vyhazov ze školy a další trampoty na sebe nenechávají dlouho čekat. Najednou kolem něj začínají ožívat bytosti ze starých řeckých bájí. Z učitelky matematiky je rázem krvelačná příšera, z Percyho kamaráda se vyklube satyr a jeho otec je jedním z olympských bohů. Většina z nich má na Percyho spadeno, podezírají ho z krádeže blesku – mocné zbraně nejvyššího boha Dia. Percy a jeho přátelé mají jen 10 dní na to, aby blesk našli a vrátili, uklidnili náladu na Olympu a zabránili osudné válce bohů. K úspěchu výpravy ale nestačí jenom chytit pravého zloděje.

Nenechte si ujít 1. díl světově úspěšné fantasy edice.

Bohové z Olympu se bouří! Dvanáctiletého kluka Percyho Jacksona čeká vyhazov ze školy a další trampoty na sebe nenechávají dlouho čekat. Najednou kolem něj začínají ožívat bytosti ze starých řeckých bájí. Z učitelky matematiky je rázem krvelačná příšera, z Percyho kamaráda se vyklube satyr a jeho otec je jedním z olympských bohů. Většina z nich má na Percyho spadeno, podezírají ho z krádeže blesku – mocné zbraně nejvyššího boha Dia. Percy a jeho přátelé mají jen 10 dní na to, aby blesk našli a vrátili, uklidnili náladu na Olympu a zabránili osudné válce bohů. K úspěchu výpravy ale nestačí jenom chytit pravého zloděje. Nenechte si ujít 1. díl světově úspěšné fantasy edice.

Bohové z Olympu se bouří! Dvanáctiletého kluka Percyho Jacksona čeká vyhazov ze školy a další trampoty na sebe nenechávají dlouho čekat. Najednou kolem něj začínají ožívat bytosti ze starých řeckých bájí. Z učitelky matematiky je rázem krvelačná příšera, z Percyho kamaráda se vyklube satyr a jeho otec je jedním z olympských bohů. Většina z nich má na Percyho spadeno, podezírají ho z krádeže blesku – mocné zbraně nejvyššího boha Dia. Percy a jeho přátelé mají jen 10 dní na to, aby blesk našli a vrátili, uklidnili náladu na Olympu a zabránili osudné válce bohů. K úspěchu výpravy ale nestačí jenom chytit pravého zloděje. Nenechte si ujít 1. díl světově úspěšné fantasy edice.

Zloděj blesku

kniha od: Rick Riordan

Moc se mi to líbilo, protože to bylo napínavé a velmi čtivé, protkané vtipnými promluvami postav, což knize přidávalo jen k dobru. Díky téhle knížce jsem se toho spoustu přiučila ze světa mytologie, kterou miluju. Tento čtenářský zážitek plný dobrodružství bych doporučila komukoliv, kdo se nebojí hněvu bohů a bije v něm srdce hrdiny připraveného vydat se na výpravu s Percy Jacksnem, ze které možná nevede cesta zpět.

Po Harrym Potterovi další skvělá fantasy knížka❤ A řecká mytologie mě vždycky moc zajímala. Jsem zvědavá na další díly.

Kniha se mi líbila stejně, jako všechna její pokračování

Tohle mě fakt hodně bavilo. Sice to je možná určené pro trochu jinou audienci, ale četlo se to super, bylo to vtipné, děj byl dynamický a měl spád, postavy Percyho, Annabeth a Grovera dle mého názoru velmi sympatické. Přečetl jsem celou sérii 5 knih zhruba za týden a vyloženě jsem se těšil, že si najdu chvíli čas na čtení a posunu se v příběhu dále. A taky mě moc bavilo si vždycky k různým postavám které se tam postupně objevovaly najít bližší informace na internetu a rozšířit si tak řekněme “spíše mlhavé” znalosti z řecké mytologie – prostě za mě velmi příjemné čtení s edukačním přesahem.
Zkusil jsem se i podívat va první díl jakožto film ale to mě fakt nebavilo a cca po 20 minutách jsem to vzdal a film vypnul. Knížka je prostě vždy 100x lepší, alespoň pro mě.

Přečetl jsem to, protože to odložily moje děti a taky viděl film. Film je kapku jiný, byť s hvězdným obsazením (věk hrdinů může někoho mást), ale drží se předlohy docela věrně, až tedy na pár škobrtnutí. Knížka je fantasy maglajs na pozadí řecké mytologie naroubované na americké reálie, jářku čte se dobře. Je ale dobré, kdyby děcka už měla před čtením nějaké povědomí o pravých řeckých bájích, protože když to bude naopak, tak se jim to v hlavinkách a v hodinách dějepisu bude pěkně motat 🙂

Kniha byla opravdu dobrá! V knihách obvykle nemám ráda dětské hrdiny ale Percy je opravdu příjemná a rozumná postava, kdyby v knize nebyl zmíněn jeho věk, vůbec bych nepoznala, že se jedná o dětského hrdinu.

ja jsem spíše nectenar , ale nedávno jsem začal číst knihu Percy Jackson zloděj blesku a kniha mě velmi zaujala svým zpracováním a dějem. Mám doma všechny díly takže se nemůžu dočkat až si je všechny přečtu doporučuji všem věkovým kategoriím od 11 let akorát se připravte na malý nádech hororu. 🙂

Zloděj blesku v sobě kombinuje spoustu věcí, které mám rád – řeckou mytologie, fantasy a svěží čtení. Svět Percyho Jacksona je mixem klasických bájí a moderní doby, který se jen málokdy povede a v tomto prvním funguje dobře. Trošku se bojím, jak budou vypadat pokračování, ale zatím si nestěžuji.
Občas mi vadilo, že příběh vlastně skákal jen od jedné pradávné stvůry k další a vy si jen říkáte: “Je to past, nelez tam. Už se ti to stalo čtyřikrát, nelez tam.”
Celá kniha rychle utekla, fanouškům řeckých bájí dojde několik zápletek dříve, než autor chtěl, ale jako celek jsem velice spokojen.

Zloděj blesku: Percy Jackson 1

1. vydání, 2019 Ihned

Anotace

Jmenuji se Percy Jackson. Doteď jsem si myslel, že jsem obyčejný kluk, kterého čeká vyhazov ze školy. Zjistil jsem ale, že můj otec je bůh z Olympu. Moje učitelka se proměnila v krvavou příšeru a kamarád je Satyr. Všichni na mě mají spadeno a podezřívají mě z krádeže blesku, zbraně mocného boha Dia. Musím dokázat svou nevinu, najít ukradený blesk a s ním i zloděje.

Bohatě ilustrované vydání světoznámého bestselleru!

Jmenuji se Percy Jackson. Doteď jsem si myslel, že jsem obyčejný kluk, kterého čeká vyhazov ze školy. Zjistil jsem ale, že můj otec je bůh z Olympu. Moje učitelka se proměnila v krvavou příšeru a kamarád je Satyr. Všichni na mě mají spadeno a podezřívají mě z krádeže blesku, zbraně mocného.

Percy Jackson – Zlodej blesku

Vydavateľ: Fragment SK Séria: Percy Jackson (1.diel) Jazyk: slovenský Formát: Kniha Počet strán: 406 Vydanie: 2009/09 Poradie vydania: 1.

Posledná zmena: 17.02.2020 02:41

Lepšia cena: 12,59 € (vrátane DPH) Vaša cena: 12,89 € (vrátane DPH) Bežná cena: 14,99 € Ušetríte: 2,10 € (zľava 14%) Lepšia cena

 • Sledovať titul
 • Informuj priateľa
 • Recenzie (0)
 • Komentáre (10)

Obsah knihy: Percy Jackson – Zlodej blesku

Bohovia z Olympu sa búria!
Majstrovský blesk – silná zbraň najvyššieho boha Dia – bol ukradnutý a môže to mať osudné následky pre ľudstvo. Čo s tým má spoločné dvanásťročný chlapec Percy Jackson, v ktorého okolí odrazu začínajú ožívať krvilačné bytosti zo starých gréckych bájí a povestí, hrozí mu vyhodenie zo školy a kopa ďalších problémov?
Podarí sa mu spolu s jeho priateľmi nájsť ukradnutý blesk?
Zistí skutočnú pravdu o svojom otcovi?
Toto a veľa iných vecí sa dozviete v prvom diele svetovo úspešnej fantasy série. Nedajte si ju ujsť!

Detaily o knihe

Názov: Percy Jackson – Zlodej blesku

Originálny názov: Percy Jackson 1: The Lightning Thief

Objednávací kód NA316142

Produkt je zaradený do žánrov:

ISBN: 978-80-8089-320-0

EAN: 9788080893200

Rok a mesiac vydania: 2009/09

Počet strán: 406

Väzba: Knihy viazané

Formát, hmotnosť: 152 × 216 mm, 630 g

Percy Jackson 1: Zlodej blesku

Volám sa Percy Jackson. Až doteraz som si myslel, že som obyčajný chlapec, ktorého čaká vyhodenie zo školy. Zistil som však, že môj otec je jeden z bohov na Olympe. Moja učiteľka sa premenila na krvilačnú príšeru a kamarát je satyr.

Bežná cena Bežne 14,99 €

Na sklade, objednávajte však rýchlo

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Tento titul je dostupný aj v kolekcii za výhodnú cenu!

Volám sa Percy Jackson. Až doteraz som si myslel, že som obyčajný chlapec, ktorého čaká vyhodenie zo školy. Zistil som však, že môj otec je jeden z bohov na Olympe. Moja učiteľka sa premenila na krvilačnú príšeru a kamarát je satyr. Všetci na mňa číhajú a podozrievajú ma z krádeže blesku, silnej zbrane mocného boha Dia. Musím dokázať svoju nevinu a nájsť ukradnutý blesk a s ním aj zlodeja. Pomôžeš mi?
Bude to však nebezpečné, tak potom sa nesťažuj, že som ťa nevaroval!

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Recenzie

Ahojte, volám sa Monika a som veľký knihomoľ. Môj obľúbený žáner je fantasy, obľúbená kniha Vrania šestka a obľúbená knižná postava Kaz. Milujem Shadowhunters. Seriál, film, knihy. jednoducho zo mňa bude jedného dňa Tieňolovec:D A môžete ma poznať z instagramu @books_with_monika .

O autorovi

Vydavateľstvo

Vydavateľstvo Fragment, s. r. o., vzniklo na Slovensku v novembri 2004 ako pobočka Nakladatelství Fragment, s. r. o., ktoré v Česku pôsobí už od roku 1991 a v súčasnosti patrí medzi najväčších a najžiadanejších vydavateľov v Českej republike. Počas svojej existencie na Slovensku sme vydali už vyše 800 titulov a urobili radosť tisíckam čitateľov.
Hlavným predmetom záujmu nášho vydavateľstva je literatúra pre deti a mládež, no naša ponuka je oveľa širšia. Vydávame beletriu, populárno-náučnú literatúru, pracovné zošity, leporelá, samolepkové albumy, učebnice, slovníky.

V tomto roku sme obohatili našu produkciu o tituly pre čitateľov z kategórie Young Adulst.

Podľa čoho si vyberáte tituly, ktoré vydáte?
Sledujeme najmä trendy v zahraničí, snažíme sa ponúknuť čitateľom tituly s pútavými témami. V tomto období sú veľmi obľúbené u tínedžerov fantasy a mystery série ako napr. Upírske denníky alebo séria Percy Jackson. Mladšie deti uprednostňujú knihy, ktoré obsahujú záhady a sú interaktívne, príbehy, do ktorých sa môžu priamo zapojiť. Takúto formu ponúka napríklad aj naša nová edícia Krimi tím, ale stále zostáva mimoriadne obľúbený Klub záhad.

Na ktorú knihu ste najviac hrdí?
Za náš najväčší úspech považujeme sériu Odkaz Dračích jazdcov z pera mladého autora Christophera Paoliniho, ktorá zožala obrovský úspech u nás i v zahraničí. Na celom svete sa predalo 34 miliónov výtlačkov celej série a práva kúpili do viac ako 50 krajín sveta. Podľa prvej časti série s názvom Eragon bol aj nakrútený film.

Percy Jackson Zloděj blesku

Kniha ( pevná vazba )

 • Skladem 4 ks
 • Doručení ZDARMA od 899 Kč, ve středu 19.2. u Vás doma (Typy doručení)
 • Osobní odběr zítra po 15:00 ZDARMA, ( Vyberte prodejnu )

357 Kč s DPH
Ušetříte 42 Kč Běžně 399 Kč

 • Kniha ( pevná vazba ) 447 Kč s DPH Skladem

Poznejte Monu Kasten, královnu romantického čtení. Její knížky teď objednáte za 149 Kč Více informací

Bohové z Olympu se bouří! Dvanáctiletého kluka Percyho Jacksona čeká vyhazov ze školy a další trampoty na sebe nenechávají dlouho čekat. Najednou kolem něj začínají ožívat bytosti ze starých řeckých bájí. Z učitelky matematiky je rázem krvelačná příšera, z Percyho kamaráda se vyklube satyr a jeho otec je jedním z olympských bohů. Většina z nich má na Percyho spadeno, podezírají ho z krádeže blesku – mocné zbraně nejvyššího boha Dia. Percy a jeho přátelé mají jen 10 dní na to, aby blesk našli a vrátili, uklidnili náladu na Olympu a zabránili osudné válce bohů. K úspěchu výpravy ale nestačí jenom chytit pravého zloděje. Nenechte si ujít 1. díl světově úspěšné fantasy edice.

Bestseller v knihy Dobrovský

5046. v e-shopu | 6112. minulý týden

126. v Fantasy pro mládež | 149. minulý týden

Hodnocení čtenářů

4.6 z 5 34 hodnocení čtenářů

30× 5 hvězdiček 3× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 1× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Hodnocení našich knihkupců: 4.3 z 5

5 z 5 hvězdiček Veronika V. 30. srpna 2017

Prvá kniha v sérii o Percy Jacksonovi. Do Percyho, Annabeth, Grovera a celého sveta polobohov sa hneď zamilujete 🙂

Pomohla vám tato recenze? Ano 38

Kniha, Fragment, 2009, 9788025308370

5 z 5 hvězdiček Petra 9. září 2017

Mám ráda řeckou mitologii a v tomto pojetí se mi opravdu líbila. Nechybí zde vtip, napětí a akce. Percy je prostě Percy. 🙂

Pomohla vám tato recenze? Ano 26

Kniha, Fragment, 2009, 9788025308370

5 z 5 hvězdiček wnikisek 21. září 2017

Líbil se mi film a líbila se mi i knížka, člověk se dozví spoustu věcí navíc.

Pomohla vám tato recenze? Ano 25

Kniha, Fragment, 2009, 9788025308370

5 z 5 hvězdiček Annanov 9. září 2017

Do této knihy jsem se hned zamilovala všem doporučuji dej je napínavý a velmi čtivý

Pomohla vám tato recenze? Ano 25

Kniha, Fragment, 2009, 9788025308370

5 z 5 hvězdiček Kristýna Fikarová 13. září 2017

První díl ze série, ještě občas trochu pro děti, ale to se pokračováním napravilo a celé série je skvělá.

Pomohla vám tato recenze? Ano 24

Kniha, Fragment, 2009, 9788025308370

2 z 5 hvězdiček MichalaT. 6. září 2017

Mytologie řeckých bohů mi úplně nesedla. Docela dost jsem se ztrácela v té hromadě jmen. Možná kdyby autor ty jména a postavy přidával postupně, tak bych byla víc v obraze

Pomohla vám tato recenze? Ano 24

Kniha, Fragment, 2009, 9788025308370

5 z 5 hvězdiček Blanka Solařová 31. srpna 2017

Podle mě úplně nejlepší kniha! Dobré je že díky ní se něco dozvíte o řecký mytologii přečteno jedním dechem, rozhodně doporučuji

Pomohla vám tato recenze? Ano 24

Kniha, Fragment, 2009, 9788025308370

5 z 5 hvězdiček Sabina Arpášová 30. srpna 2017

Moje nejoblíbenější série a naprostá srdcovka 🙂

Pomohla vám tato recenze? Ano 23

Kniha, Fragment, 2009, 9788025308370

5 z 5 hvězdiček Anonym 5. září 2017

Nejdříve jsem četla knížku, poté jsem se podívala na film. A dobře že tak, protože kdybych nejprve viděla film, asi bych si knihu nepřečetla, byl totiž příšerný, měla jsem problém ho dokoukat až do konce. Naproti tomu kniha byla moc pěkná, napsána originálním stylem tak, že se od ní nemůžete odtrhnout. Ani po pátém díle neomrzí, a dokonce se i něco málo přiučíte o řecké mytologii, ani nevíte jak.

Pomohla vám tato recenze? Ano 22

Kniha, Fragment, 2009, 9788025308370

5 z 5 hvězdiček Klara 23. září 2017

Nádherná knížka. Percy ho si hned zamilujete:)

Český-jazyk.cz aneb studentský underground ­

Riordan Rick (*05.06.1964)

Zloděj blesku (Percy Jackson)

 • první kniha fantasy série Percy Jackson o dvanáctiletém Percym, který je synem jednoho z řeckých bohů
 • určeno starším dětem

Bohové z Olympu se bouří! Dvanáctiletého kluka Percyho Jacksona čeká vyhazov ze školy a další trampoty na sebe nenechávají dlouho čekat. Najednou kolem něj začínají ožívat bytosti ze starých řeckých bájí. Z učitelky matematiky je rázem krvelačná příšera, z Percyho kamaráda se vyklube satyr a jeho otec je jedním z olympských bohů. Většina z nich má na Percyho spadeno, podezírají ho z krádeže blesku – mocné zbraně nejvyššího boha Dia. Percy a jeho přátelé mají jen 10 dní na to, aby blesk našli a vrátili, uklidnili náladu na Olympu a zabránili osudné válce bohů. K úspěchu výpravy ale nestačí jenom chytit pravého zloděje.

Vydalo nakladatelství Fragment v Praze roku 2009 (1. vydání). Z anglického originálu The Lightning Thief přeložila Dana Chodilová. Počet stran: 399. ISBN: 978-80-253-0837-0.

Percy, Grover, Annabeth, Luk, Cheirón, Poseidón, Zeus, Hádés, Arés

Percy Jackson je dvanáctiletý kluk, který je považován za problémové dítě. Trpí dyslexií a poruchami soustředění. Vystřídal už dvanáct škol a nyní navštěvuje internátní akademii Yancy.

Příběh začíná na exkurzi v muzeu, kam žáky doprovodí pan Brunner, učitel latiny a paní Doddsová, učitelka matematiky. Když dojde k hádce s nepříjemnou spolužačkou Nancy, je Percy matikářkou odveden do muzea, kde se ona promění v nestvůru, která ho chce zabít. Tomu zabrní pan Brunner – hodí Percymu pero, jež se promění v meč. Chlapci se podaří nestvůru zabít, a ta se rozplyne. Percy je zmaten, navíc, když vyjde z muzea, nikdo neví nic o paní Doddsové.

Ve škole pan Brunner Percyho stále přesvědčuje o tom, že je pro něj velmi důležitá znalost řecké mytologie, i když Percy vůbec neví proč. Důvěra v pana Brunnera však mizí ve chvíli, kdy vyslechne tajný rozhovor mezi tímto učitelem a jeho spolužákem Groverem o tom, že jej musí chránit.

Začínají prázdniny a Percy se vrací za svoji matkou nevlastním otcem. Maminka mu slíbí výlet k moři, kde se poprvé setkala s jeho otcem. Po příjezdu se ubytují, ale ve vzduchu cítit napětí. Vše vyvrcholí, když na pláž přiběhne Grover a tvrdí, že po Percym jde Mínotaurus. Jeho matka začne ihned jednat a snaží se Percyho dostat do “tábora polokrevných”, kde bude v bezpečí. Těsně u cíle je však stvůra dohoní, zajme jeho matku a zaútočí i na něj. Percymu se Mínotaura podaří zabít a dostat se do bezpečí.

V táboře se dozvídá, že jeho otec je Poseidón, a on je polobůh. Protože jako syn boha ohrožuje vládu na Olympu, snažily se ho zabít všelijaké stvůry. V táboře se cvičí a poznává mnoho jiných polobohů, mezi nimiž je i kentaur jménem Cheirón, jenž ho měl chránit v podobě učitele pana Brunnera. Od něj se dozví, že je obviněn z krádeže Diova blesku, který má vrátit do letního slunovratu, jinak nastane válka bohů.

Percy se společně s Groverem a kamarádkou Annabeth vydají blesk hledat do podzemí. Musejí překonat spoustu překážek, i to že jsou celostátně hledanými zločinci. Když konečně najdou vchod do podsvětí a předstoupí před samotného Háda, ukáže se, že blesk má po celou Percy v batohu, jenž mu dal Arés. On to nechápe, protože předpokládal, že zlodějem je Hádes. Kamarádům se sice podaří uprchnou z podsvětí, ale venku na ně čeká Arés, aby zabránil vrácení blesku na Olymp. Percy ho vyzve na souboj, a protože vyhraje, okamžitě se s kamarády vydává na Empire State Building, kde je údajně vchod na Olymp.

Percy blesk Diovi vrátí, vše dobře dopadne, a on se poprvé setká se svým otcem.

Kniha se mi líbila, byla napínavá a naučila jsem se rozeznávat řecké bohy, což mi vždy dělalo problém. Doporučuji zhlédnout i stejnojmenný film (Percy Jackson: Zloděj blesku, 2010, režie Chris Columbus).

Zdroj: Eliška Brázdilová, 18.02.2011

Percy Jackson – Zloděj blesku, kniha vs film

Popis:
Moje hodnocení a porovnání filmu a

“>

Leave a Reply