Kniha Zpěv Susannah (Stephen King)

Kniha Zpěv Susannah (Stephen King)

Kniha Zpěv Susannah (Stephen King) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

 • Název knihy: Kniha Zpěv Susannah (Stephen King)
 • Elérhető fájlok: Kniha Zpěv Susannah (Stephen King).pdf, Kniha Zpěv Susannah (Stephen King).epub, Kniha Zpěv Susannah (Stephen King).mobi
 • Jazyk knihy: Český jazyk
 • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

Zpěv Susannah

kniha od: Stephen King

Zatím opravdu nejslabší díl, ale i přesto nemůžu dát méně než 5 hvězd.
Celá kniha je jakési intro k závěrečnému dílu. Musím ale říct, že se tu pořád něco děje a příběh začíná pomalu gradovat ve velké finále (v to doufám). Většina knihy se zaobírá situací ”Susannah/Detta vs. Mia a jejich chlapíček” což vyplývá už z názvu knihy. Dále je tu linie ” Eddie s Rolandem potkávají svého stvořitele”, kde mě celkem rozčiloval idiot Calvin a pak je tu ještě linie ”otec Callahan, Jake a jeho věrný brumlák Ochu jdou najít a zachránit Susannah”.
Jsem opravdu zvědavý jak to celé skončí (i když jisté tušení už mám) , ale mám pocit, že to žádný happy end nebude.
Cítím, že věž už je skoro na dosah .

Tento díl je především schizofrenní jízdou Susannah/Mii/Detty ale nechybí ani silně nářezová scéna u benzínky, nebo opravdu luxusní závěr u Jižanského prasátka.

Zpěv Susannah není ničím víc než předkrmem před (pravděpodobně) epickým vyvrcholením celé ságy o putování za Temnou věží. O tom ostatně svědčí i to, že kniha je na Kinga poměrně krátká a nic moc se v ní neděje. Většina knihy je popisem vnitřního boje Susannah s Miou a jejich porodními bolestmi a snahou blížící se porod ještě oddálit. Tyto pasáže určitě mají své kouzlo, nicméně mi s přibývajícími stránkami připadaly trochu moc zdlouhavé a opakující se. Nejlepší momenty jsou rozhodně ty, v nichž se objevuje sám King, na nichž je znát, že si ze sebe nebojí udělat legraci a dělá to snad i rád. Číst si o tom, jak se spisovatel sejde se svými postavami, které vědí, že jsou jen postavy a on je jejich stvořitel, je pro fanoušky Kinga nesmírné blaho a i díky lehkosti a částečně i humoru, s kterými je vše napsáno, je to vskutku parádní. Závěr pak korunuje Deník spisovatele, který bude do značné míry fiktivní, to ale vůbec nevadí. V hierarchii celé ságy je po Pistolníkovi Zpěv Susannah druhý nejslabší díl a je na něm znát, že je jen jakousi výplní před velkým finále. A nebýt účasti Kinga a jeho deníku, šel bych asi o hvězdu níž. 70 %

Vážně nechápu, proč pořád pokračuju, když se mi zatím ze základní série vlastně nelíbila ani jedna knížka. Ale tahle je ze všech šesti dosavadních kousků cesty k věži zdaleka nejslabší. Aspoň že to nebylo tak dlouhé jako předešlé díly.

[audiokniha]
Zpěv Susannah je předehrou před velkým finále, nemá vlastní velkou zápletku a po velkolepých uzavřených dobrodružstvích ve Vlcích z Cally, není šestý díl žádnou bombou. Kdo ale s Temnou věží došel, až sem, nebude váhat, jestli si Zpěv Susannah přečíst nebo ne. Prostě není zbytí.

Z reakcí některých čtenářů lze vysledovat určitou nespokojenost s tímto dílem série, který je tak považován za poněkud slabší a přece je to právě tato kniha, ve které se všechny ty ingredience, které nám King tolik let a v tolika různých knihách dával ochutnat, poprvé spojí a vytváří unikátní Kingoversum. A vůbec nevadí, že ka-tet je po celou knihu rozděleno, neboť Susannah s Miou odcházejí do New Yorku 1999 rodit očekávaného chlapíčka, Jake, Ochu a otec Callahan je následují a Roland s Eddiem se dostanou do roku 1977, aby zachránili Růži a jen tak náhodou (Ka) se seznámí s člověkem, jehož prostřednictvím byli všichni stvořeni. Mia osvětlí další kus kosmologie a nám tak do sebe začnou zapadat jako díly puzzle jednotlivé informace posbírané během Cesty za Temnou věží. Leccos pak dovysvětlí sám autor ve fiktivně pravdivém deníku.

Cesta k Temné věži:
1. Temná věž I: Pistolník
2. Přemístění – povídka (Temné vize)
3. Dračí oči
4. Temná věž II: Tři vyvolení
5. Svědectví
6. Talisman
7. Temná věž III: Pustiny
8. Nezbytné věci
9. Temná věž IV: Čaroděj a sklo
10. Prokletí Jeruzalémské – povídka (Noční směna)
11. Prokletí Salemu
12. Na dobrou noc – povídka (Noční směna)
13. Mlha – povídka (Mlha)
14. To
15. Nespavost
16. Rose Madder
17. Beznaděj a Strážci zákona
18. Všechno je definitivní – povídka (Všechno je definitivní)
19. Pytel kostí
20. Sestřičky z Elurie – povídka (Všechno je definitivní)
21. Temná věž IV ½: Závan klíčovou dírkou
22. Srdce Atlantidy
23. O psaní
24. Černý dům
25. Z Buicku 8
26. Temná věž V: Vlci z Cally
27. Temná věž VI: Zpěv Susannah
28. Temná věž VII: Temná věž

To bylo myšlené vážně sai Kingu? Mě to tedy přišlo slabší.. úryvky z deníku autora byly sice fajn, ale ani ty mě nepřesvědčily, abych zvednul hodnocení o hvězdičku nahoru..

Celá kniha mi přijde trochu jako bláznivý sen. Autorovi se totiž do knihy podařilo spojit vše, co ho napadlo včetně sebe samotného. Když si vzpomenu na první díl Pistolník a jeho westernovskou tématiku, nikdy by mě nenapadlo, že se kniha vyvine tímto směrem. Důvodem bude asi ona dlouhá doba, těch několik let, které mezi všemi díly uběhly a jak sám King v závěru díla uvádí, sám v tu dobu nevěděl, jak příběh skončí. A to mi na knize a vlastně celé sérii vadí nejvíce, to že od začátku neměla pevný cíl a příbeh si trochu žije svým vlastním životem. V této série prostě nikdy nevíte, čeho se na další stránce dočkáte. Přesto ale musím dodat, že je to velmi čtivé a jsem zvědav jak King celý tento nafouklý příběh zakončí.

Zpěv Susannah

Kniha ( pevná vazba )

 • Vydání této Knihy se připravuje
 • Předpokládané datum vydání je 26.6.2020
  Až Kniha vyjde, pošleme Vám upozornění

Předpokládaná cena
286 Kč s DPH
Ušetříte 33 Kč Běžně 319 Kč

Magická směs fantasy a hororu, vizionářská série Stephena Kinga, která se nepodobá ničemu, co jste kdy četli Šestý, předposlední díl knihy je jako přebírání nitek těsně předtím, než je autorovy prsty umným hmatem přeskupí do zcela nového tvaru. K nitkám je navázáno mnoho světů a příběhů, které se před našima očima propojují v jediný mnohotvárný… Přejít na celý popis

Poznejte Monu Kasten, královnu romantického čtení. Její knížky teď objednáte za 149 Kč Více informací

Magická směs fantasy a hororu, vizionářská série Stephena Kinga, která se nepodobá ničemu, co jste kdy četli Šestý, předposlední díl knihy je jako přebírání nitek těsně předtím, než je autorovy prsty umným hmatem přeskupí do zcela nového tvaru. K nitkám je navázáno mnoho světů a příběhů, které se před našima očima propojují v jediný mnohotvárný celek. Jak už název naznačuje, kniha je věnována především osudům Susannah, té, která se dělí o svou mysl a tělo nejen s Dettou a Odettou, ale také s Miou. Zjistíme, jaké jsou důvody a cíle Miina počínání, zatímco zbytek ka-tet, Roland, Jake, Ochu, Don Callahan a Eddie, napínají všechny síly, aby Susannah zachránili a mohli pokračovat k cestě k Věži.

Bestseller v knihy Dobrovský

33765. v e-shopu | 34576. minulý týden | 33165. nejlepší dosažené 15.02.2020

506. v Světová fantasy | 511. minulý týden | 500. nejlepší dosažené 14.02.2020

82. v Světový horor | 87. minulý týden | 80. nejlepší dosažené 15.02.2020

Hodnocení čtenářů

0.0 z 5 0 hodnocení čtenářů

0× 5 hvězdiček 0× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička

Zpěv Susannah

Kniha ( pevná vazba )

 • Skladem 1 ks
 • Doručení ZDARMA od 899 Kč, ve středu 19.2. u Vás doma (Typy doručení)
 • Osobní odběr zítra po 15:00 ZDARMA, ( Vyberte prodejnu )

319 Kč s DPH

Šestý, předposlední díl knihy je jako přebírání nitek těsně předtím, než je autorovy prsty umným hmatem přeskupí do zcela nového tvaru. K nitkám je navázáno mnoho světů a příběhů, které se před našima očima propojují v jediný mnohotvárný celek. Jak už název naznačuje, kniha je věnována především osudům Susannah, té, která se dělí o svou mysl a… Přejít na celý popis

Mrkněte se, na jaké knížky vám knihkupci zařídili slevu 30 %! Jejich výběr obsahuje samá slavná jména Více informací

Šestý, předposlední díl knihy je jako přebírání nitek těsně předtím, než je autorovy prsty umným hmatem přeskupí do zcela nového tvaru. K nitkám je navázáno mnoho světů a příběhů, které se před našima očima propojují v jediný mnohotvárný celek. Jak už název naznačuje, kniha je věnována především osudům Susannah, té, která se dělí o svou mysl a tělo nejen s Dettou a Odettou, ale také s Miou. Zjistíme, jaké jsou důvody a cíle Miina počínání, zatímco zbytek ka-tet, Roland, Jake, Ochu, Don Callahan a Eddie, napínají všechny síly, aby Susannah zachránili a mohli pokračovat k cestě k Věži. A na této cestě nahlédneme rovněž pod pokličku jistému spisovateli z Maine.

Bestseller v knihy Dobrovský

7539. v e-shopu | 9502. minulý týden

31. v Světový horor | 36. minulý týden

Hodnocení čtenářů

4.5 z 5 12 hodnocení čtenářů

9× 5 hvězdiček 2× 4 hvězdičky 1× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Hodnocení našich knihkupců: 4.4 z 5

5 z 5 hvězdiček Michaela 7. září 2017

Předposlední díl vás napina stejně dobře jako předchozí díly, také jsem se nemohla odtrhnout

Pomohla vám tato recenze? Ano 67

Kniha, BETA Dobrovský, 2009, 9788073063870

5 z 5 hvězdiček Zuzana Šormová Janoušková 2. září 2017

Šestý díl, stále lepší příběh. V tomto díle píše King i sám o sobě, což je velmi zajímavé.

Pomohla vám tato recenze? Ano 67

Kniha, BETA Dobrovský, 2009, 9788073063870

5 z 5 hvězdiček Eicy 2. září 2017

Předposlední díl série Temná věž. Roland a jeho příběh mě naprosto vtáhly do děje a já s napětím očekávám, co se ještě stane. Bojím se o všechny a mám nervy napjaté k praskutí. Temná věž je podle mě naprosto úžasnou sérií a já bych jí četla pořád dokola a dokola.

Pomohla vám tato recenze? Ano 47

Kniha, BETA Dobrovský, 2009, 9788073063870

5 z 5 hvězdiček Kateřina 18. února 2019

Kniha opět splnila má očekávání. Moc se mi líbila. Doporučuji.

Pomohla vám tato recenze? Ano 0

Kniha, BETA Dobrovský, 2009, 9788073063870

4 z 5 hvězdiček Kateřina Petlachová 9. února 2019

Četla jsem celou sérii. Je to šílený příběh, který vyžaduje soustředění a trpělivost, aby se v něm člověk neztratil.

Zpěv Susannah

Běžná cena: 319 Kč Sleva: 17%

“>

Dostupnost: Nedostupné Když teď objednám,
kdy zboží obdržím?

Hlídat dostupnost a cenu »

Kód: D0105165
EAN: 9788073063870
ISBN: 978-80-7306-387-0
Nakladatel: BETA
Vazba: Pevná s přebalem lesklá
Počet stran: 376
Rozměry: 155,0×210,0x27,0mm
Váha: 560g
Jazyk: Česky
Kategorie: Detektivky a napětí

„Bezvadná služba, svědčí o tom i spousta lidí, kteří si knihy vyzvedávají. I při vyzvedávání jde vše rychle, bez zdržování.“

Šestý, předposlední díl knihy je jako přebírání nitek těsně předtím, než je autorovy prsty umným hmatem přeskupí do zcela nového tvaru. K nitkám je navázáno mnoho světů a příběhů, které se před našima očima propojují v jediný mnohotvárný celek. Jak už název naznačuje, kniha je věnována především osudům Susannah, té, která se dělí o svou mysl a tělo nejen s Dettou a Odettou, ale také s Miou. Zjistíme, jaké jsou důvody a cíle Miina počínání, zatímco zbytek ka-tet, Roland, Jake, Ochu, Don Callahan a Eddie, napínají všechny síly, aby Susannah zachránili a mohli pokračovat k cestě k Věži. A na této cestě nahlédneme rovněž pod pokličku jistému spisovateli z Maine.

MOJE KNIHOVNY

Kliknutím na tlačítko zařadíte knihu do seznamu k pozdějšímu nákupu.

Přejete si dostat určitou knihu? Přidejte ji do seznamu přání a zašlete jej svým známým.

Máte již přečtenou danou knihu? Zařaďte si jí do knihovny a najděte podobné.

Audiokniha Zpěv Susannah

Audiokniha Zpěv Susannah, jejíž autorem je Stephen King, je šestým a obsahově nejnabitějším dílem kultovní ságy Temná věž.

01 – 01 Paprskotreseni A 19:13 17 MB
02 – 02 Paprskotreseni B 17:27 16 MB
03 – 03 Jak dlouho kouzlo vydrzi A 25:43 23 MB
04 – 04 Jak dlouho kouzlo vydrzi B 27:35 25 MB
05 – 05 Trudy a Mia 26:54 24 MB
06 – 06 Dogan pro Susannah A 17:51 16 MB
07 – 07 Dogan pro Susannah B 17:18 15 MB
08 – 08 Zelva A 23:14 21 MB
09 – 09 Zelva B 21:52 20 MB
10 – 10 Hradni vyhlidka A 27:25 25 MB
11 – 11 Hradni vyhlidka B 30:55 28 MB
12 – 12 Lecka A 23:11 21 MB
13 – 13 Lecka B 20:49 19 MB
14 – 14 Lecka C 16:07 14 MB
15 – 15 Panna nebo orel A 20:58 19 MB
16 – 16 Panna nebo orel B 16:42 15 MB
17 – 17 Eddie se kouse do jazyka A 20:00 18 MB
18 – 18 Eddie se kouse do jazyka B 21:56 20 MB
19 – 19 Eddie se kouse do jazyka C 21:18 19 MB
20 – 20 Eddie se kouse do jazyka D 24:50 22 MB
21 – 21 Susannah Mio, ma rozstepena divko A 23:34 21 MB
22 – 22 Susannah Mio, ma rozstepena divko B 23:37 21 MB
23 – 23 Susannah Mio, ma rozstepena divko C 26:53 24 MB
24 – 24 Susannah Mio, ma rozstepena divko D 22:51 20 MB
25 – 25 Spisovatel A 19:44 18 MB
26 – 26 Spisovatel B 20:28 18 MB
27 – 27 Spisovatel C 20:57 19 MB
28 – 28 Spisovatel D 23:23 21 MB
29 – 29 Jake a Callahan A 20:00 18 MB
30 – 30 Jake a Callahan B 20:11 18 MB
31 – 31 Jake a Callahan C 18:47 17 MB
32 – 32 Jake a Callahan D 21:26 19 MB
33 – 33 Bud zdrava, Mio, bud zdrava, matko A 19:32 17 MB
34 – 34 Bud zdrava, Mio, bud zdrava, matko B 19:39 18 MB
35 – 35 Bud zdrava, Mio, bud zdrava, matko C 23:11 21 MB
36 – 36 Bud zdrava, Mio, bud zdrava, matko D 22:05 20 MB
37 – 37 Stranky ze spisovatelova deniku Koda A 27:04 24 MB
38 – 38 Stranky ze spisovatelova deniku Koda B 25:52 23 MB

Běžná cena

Tuto audioknihu můžeš mít už za 296,65 Kč. Stačí si vybrat svůj klubový balíček.

Zákazníky také zajímá

Anotace

Audiokniha Zpěv Susannah, jejíž autorem je Stephen King, je šestým a obsahově nejnabitějším dílem kultovní ságy Temná věž.

Série Temná věž popisuje cestu hlavního (anti)hrdiny Rolanda Deschaina z Gileadu, posledního „pistolníka“, při hledání Temné věže.

V tomto díle musí Roland a jeho ka-tet zachránit těhotnou Susannah, v jejímž těle sídlí démonická matka Mia, která chce přivést na svět svého „chlapíčka“. S pomocí Černé třináctky ji odvede do New Yorku roku 1999, kde porodí. Roland ale musí zároveň ochránit růži na pozemku v New Yorku roku 1977, s tím souvisí, komu bude patřit prázdná parcela pana Calvina věže. Rozdělí se. Jedna polovina ka-tet se vydá hledat Susannah-Miu a ta druhá odejde ochránit růži. Putování je dovede až k setkání se Stephenem Kingem, spisovatelem z Maine, který píše příběhy Temné věže. Jedná se o obsahově nejnabitější knihu z celé série Temné věže Stephena Kinga, s mnoha zásadními momenty.

Uživatelské recenze ( 0 )

Poděl se o své zážitky a ohodnoť audioknihu. Pokud jsi ji koupil u nás, za každou schválenou recenzi navíc získáš 130 věrnostních bodů. Více informací o našem věrnostním programu najdeš tady.

Podpora zákazníků je pro nás priorita číslo 1. Pokud máte problémy v noci či přes víkend, nehledíme na den nebo čas. Jsme tu pro vás.

Nabízíme také zvýhodněné dárkové poukazy, aby i ti zapomnětlivější mohli na poslední chvíli sehnat takový dárek, který obdarovaného určitě potěší.

Milujeme audioknihy a tak posloucháme, co o nich chtějí lidé říct – nabízíme prostor na recenze nejen profesionálům na dopocutia.sk

Všichni posloucháme audio, takže proč byste měli o novinkách jen číst. Každých 14 dní točíme podcast, kde přichází řeč nejen na audioknihy.

Kniha Zpěv Susannah (Stephen King)

Spisovatel: Stephen King
Originální název: Song of Susannah
Série: Temná věž
Díl: 6.
Počet stran: 376
Rok vydání: 2005
Vydání originálu: 2004
Nakladatelství: Beta – Dobrovský
Vazba knihy: Vázaná s přebalem

Šestý, předposlední díl knihy je jako přebírání nitek těsně předtím, než je autorovy prsty umným hmatem přeskupí do zcela nového tvaru. K nitkám je navázáno mnoho světů a příběhů, které se před našima očima propojují v jediný mnohotvárný celek. Jak už název naznačuje, kniha je věnována především osudům Susannah, té, která se dělí o svou mysl a tělo nejen s Dettou a Odettou, ale také s Miou. Zjistíme, jaké jsou důvody a cíle Miina počínání, zatímco zbytek ka-tet, Roland, Jake, Ochu, Don Callahan a Eddie, napínají všechny síly, aby Susannah zachránili a mohli pokračovat k cestě k Věži. A na této cestě nahlédneme rovněž pod pokličku jistému spisovateli z Maine.

Něco ke knize

V předchozím dílu se naši hrdinové utkali v bitvě s Vlky ve městečku Calla. Vlky porazili a tím zachránili desítky malých dětí. Nyní je čas, aby vyrazili opět na cestu k Temné věži, která už je opravdu na dosah ruky, ale je třeba vyřešit ještě několik věcí.

Susannah je po většinu času pod nadvládou Mii a pomalu přichází čas, aby chlapíček přišel na svět. Susannah přislíbí pomoc, ale chce znát odpovědi na několik otázek a pomalu tak přichází na to, co je Mia vlastně zač. Otázkou ale zůstává, co bude z chlapíčka?!

Zbytek pistolníků má za úkol zachránit nejen Susannah, ale i růži a čas se velmi krátí. Praskl další paprsek, který drží nejen věž, ale hned několik světů pohromadě.

Moje hodnocení a dojmy

Může obsahovat menší spoilery!
Oproti předchozím dílům je Zpěv Susannah svým počtem stran jako chudý příbuzný. Je to kniha, ve které se neděje téměř nic, ale zároveň obsahuje přehršel informací a čtenář má tak akorát rozporuplné pocity.

Už podle názvu je jasné, že důležitou součástí příběhu bude právě ten Susannah, nebo Mii, která Susannah právě ovládá, aby mohla porodit chlapíčka. Utíká proto z Cally a během své přípravy na porod od ní Susannah zjišťuje, co vlastně je zač, kdo je chlapíček a proč dělá to, co dělá.

Ostatní hrdinové v podobě Rolanda, Jakea, Eddieho a otce Callahana jdou Susannah pomoci, avšak brzy se rozdělí a tím pádem příběh získá další dvě dějové linky. Jednou z nich je záchrana parcely s růží. Tou zajímavější, alespoň pro mě, je návštěva začínajícího spisovatele Stephena Kinga. Ano, čtete dobře. Sám autor si v knize udělal prostor pro vlastní osobu a přiřadil si velmi důležitou roli. Najednou hrdinové netuší, zda jsou skuteční, nebo pouhými postavami v knize Stephena Kinga a zda záleží pouze na něm, jestli Temná věž padne.

Zpočátku se mi tohle setkání vůbec nelíbilo, přišlo mi to dost bizarní. Stephen King to ale má dokonale propracované a nakonec to nepůsobí až tak špatně. Vlastně nevidím důvod, proč by i ze sebe nemohl udělat knižního hrdinu.

Mě se bohužel Zpěv Susannah nelíbil a hned po úvodním dílu ho hodnotím jako druhý nejhorší. V ostatních dílech se všechny otázky zodpovídají postupně a po každé zodpovězené otázce přichází na řadu další otázky. Je jasné, že jelikož se blíží konec, otázek bude stále méně. Kniha je tenká a autor najednou na čtenáře vybalí tolik informací, že kniha se naprosto vymyká předešlým a ztrácí kouzlo. Asi se mi objasnění, jak to celé funguje, zkrátka nelíbí.

Kniha mě vážně nudila, nebavilo mě to a na to, jak je tenká, jsem ji četla poměrně dlouho. Nejhorší je, že nejlepší mi přišly Kingovy zápisky na konci příběhu.

Zpěv Susannah

Tato e-kniha je dostupná ve formátech:

ePUB Mobi pro Kindle

Dostupnost formátů zavisí na vydavateli. E-knihy mají velikost od 1 MB do 30 MB.

Vydavatel: BETA – Dobrovský
Vydáno: 2017
Série: Temná věž díl 6
Jazyk: český
Počet stran: 353

Šestý, předposlední díl knihy je jako přebírání nitek těsně předtím, než je autorovy prsty umným hmatem přeskupí do zcela nového tvaru. K nitkám je navázáno mnoho světů a příběhů, které se před našima očima propojují v jediný mnohotvárný celek. Jak už název naznačuje, kniha je věnována především osudům Susannah, té, která se dělí o svou mysl a tělo nejen s Dettou a Odettou, ale také s Miou. Zjistíme, jaké jsou důvody a cíle Miina počínání, zatímco zbytek ka-tet, Roland, Jake, Ochu, Don Callahan a Eddie, napínají všechny síly, aby Susannah zachránili a mohli pokračovat k cestě k Věži. A na této cestě nahlédneme rovněž pod pokličku jistému spisovateli z Maine.

Kniha Zpěv Susannah (Stephen King)

Společnost EUROMEDIA GROUP, a. s., IČO: 497 09 895, se sídlem Nádražní 896/30, 150 00, Praha 5 – Smíchov (dále jen „my“), chrání veškeré osobní údaje poskytnuté členy Knižního klubu (jméno, příjmení, adresa, telefon, e-mail, rok narození) před zneužitím a zpracovává je v souladu s aktuální legislativou. Rádi bychom vás touto formou seznámili s některými novými pravidly a informacemi v souvislosti s novou evropskou legislativou na ochranu osobních údajů (nařízení GDPR, které bude v Evropské unii, tudíž i v České republice, účinné od 25. května 2018), neboť bezpečnost vašich osobních údajů je naše priorita a zároveň chceme, abyste mohli i nadále využívat všechny výhody, slevy a akční nabídky Knižního klubu bez jakýchkoli omezení.

V tomto dokumentu naleznete informace o tom, jaké osobní údaje zpracováváme o našich zákaznících pro potřeby přípravy nabídek, na základě jakého právního důvodu údaje zpracováváme, k jakým konkrétním účelům je používáme, komu je můžeme předávat a jaká máte v souvislosti se zpracováním vašich osobních údajů práva.

A. Jaké osobní údaje zpracováváme?

Zpracováváme následující osobní údaje:

a) identifikační údaje, kterými se rozumí zejména jméno a příjmení, uživatelské jméno a heslo;
b) kontaktní údaje, jimiž se rozumí osobní údaje, které nám umožňují kontakt s vámi, zejména e-mailová adresa, telefonní číslo, poštovní adresa a váš profil na sociálních sítích;
c) vaše nastavení, kterými se rozumí údaje ve vašem účtu, zejména uložené adresy a profily, nastavení newsletterů, druh členství ve věrnostním programu a vaše hodnocení produktů a služeb;
d) údaje o vašich objednávkách, kterými jsou zejména údaje o zboží a službách, které jste si objednali, způsobu doručení a platby včetně čísla platebního účtu, údaje o reklamacích;
e) údaje o vašem chování na webu, zejména zboží a služby, které si zobrazujete, odkazy, na které klikáte, způsob pohybu po našem webu a posouvání obrazovky a také údaje o zařízení, ze kterého si náš web prohlížíte jako je IP adresa a z ní odvozená poloha, identifikace zařízení, jeho technické parametry jako operační systém, jeho verze, rozlišení obrazovky, použitý prohlížeč a jeho verze a také údaje získané ze souborů cookie a obdobných technologií pro identifikaci zařízení;
f) údaje o vašem chování při čtení zpráv, které vám zasíláme, zejména časy otevření zpráv a také údaje o zařízení, na kterém zprávy čtete, jako je IP adresa a z ní odvozená poloha, identifikace zařízení, jeho technické parametry jako operační systém, jeho verze, rozlišení obrazovky, použitý prohlížeč a jeho verze a také údaje získané ze souborů cookie a obdobných technologií;
g) odvozené údaje, kterými se rozumí osobní údaje odvozené z vašeho nastavení, údajů o zboží a službách, které si u nás vytvoříte objednávkou, údajů o vašem chování na webu a údajů o vašem chování při čtení zpráv, které vám zasíláme; zejména se jedná o údaje o vašem pohlaví, věku, finanční situaci, nákupním chování a vztahu k různému zboží a službám.

A.1 Pokud navštívíte náš web

Pokud navštívíte náš web, do vašeho zařízení ukládáme a následně z něj čteme malé soubory jako cookies. Cookie je malý soubor písmen a čísel, který ukládáme ve vašem internetovém prohlížeči nebo pevném disku vašeho počítače. Některé cookies nám umožňují propojit vaše aktivity během prohlížení našich stránek od chvíle, kdy otevřete okno webového prohlížeče, do okamžiku, kdy jej zavřete. Ve chvíli, kdy zavřete okno internetového prohlížeče se tyto cookies vymažou. Jiné zůstávají v zařízení po nastavenou dobu a aktivují se pokaždé, když navštívíte webovou stránku, která konkrétní cookie vytvořila. Dále používáme pixelové značky (také známé jako web beacons), což jsou malé obrázky, které mají podobnou funkci jako cookies. Oproti cookies, které jsou ukládány na pevném disku vašeho počítače, jsou pixelové značky pevnou součástí webových stránek. O všech těchto technologiích budeme pro zjednodušení v tomto dokumentu dále mluvit jako o cookies. Cookies do vašeho zařízení nejen ukládáme, ale také čteme cookies, které do vašeho zařízení uložil náš web. Dále v tomto dokumentu budeme pro jednoduchost mluvit pouze o ukládání.

Některé cookies do vašeho zařízení ukládá přímo náš web. Tyto cookies nám pomáhají

 • identifikovat vás při přecházení mezi jednotlivými stránkami našeho webu a opětovných návštěvách, například aby se vám při nákupu nesmazal košík, abychom si mohli zapamatovat vaše přihlášení z konkrétního zařízení a nežádat vás opakovaně o e-mail a heslo, nebo abychom si uložili, kterou verzi našeho webu vám máme zobrazit, pokud web nabízí v danou chvíli více variant;
 • zaznamenat si, že jste nám udělili souhlas dle tohoto dokumentu, popř. zda jste např. nabídli účast v určitém průzkumu;
 • se zajištěním bezpečnosti, například abychom zkoumali, zda někdo nezneužil vaše připojení k našemu webu a nejedná místo vás;
 • evidovat, zkoumat a odstraňovat poruchy a nefunkční součásti našeho webu.

Takové cookies a další soubory jsou nezbytné pro fungování naší webové stránky. Pokud ve svém prohlížeči zablokujete tyto cookies, naše webová stránka nemusí fungovat správně a my vám nemusíme být schopní poskytovat naše produkty a služby.

Dále do vašeho zařízení:

 • ukládáme cookies z našeho webu, které nám umožňují
 • sledovat návštěvnost našeho webu, jeho jednotlivých stránek, vytvářet statistiky a přehledy a měřit účinnost reklamy;
 • zobrazovat vám různé varianty našeho webu, pokud testujeme nové funkcionality;
 • přizpůsobovat pro vás obsah našeho webu, například vám zobrazit přednostně produkty, které jste si již prohlédli, a zobrazovat vám další nabídky na míru na našem webu;
 • umožňujeme uložit cookies třetím stranám, které je mohou použít
  • ke sběru údajů o vašem chování na našem webu a dalších webových stránkách;
  • pro zobrazení přizpůsobených nabídek a cílené reklamy v rámci reklamních sítí na jiných webových stránkách, než je náš web;
  • k propojení se sociálními sítěmi, jako je Facebook, včetně automatického přihlášení, zajištění funkcí, jako je tlačítko „To se mi líbí“, a zobrazení přizpůsobených nabídek a cílené reklamy na těchto sociálních sítích a jiných webových stránkách, než je náš web.
  • Ukládání těchto informací můžete odmítnout přímo na internetových stránkách www.knizniklub.cz po kliknutí na odkaz „Nastavení cookies“ v patičce stránky.

   Údaje o vašem chování na webu nezískáváme pouze z cookies. Doplňujeme je také o údaje jako je

   • IP adresa vašeho zařízení (adresa vašeho zařízení pomocí, které komunikujete s jinými zařízeními v síti internet),
   • MAC adresa (adresa zařízení, pomocí, které komunikujete s jinými zařízeními v místní síti),
   • operační systém vašeho zařízení, jeho verze a jazykové nastavení;
   • prohlížeč, který na svém zařízení používáte, jeho verze a jazykové nastavení;
   • adresa webové stránky (URL adresa), ze které přicházíte na náš web.

   Tyto údaje o vašem chování na webu zpracováváme na základě našeho oprávněného zájmu (tedy bez vašeho souhlasu) za účelem:

   • získání informací, na základě kterých pro vás budeme moci web v budoucnu vylepšit; naším oprávněným zájmem je zde zlepšování našich služeb pro vás;
   • vytváření statistik a přehledů, zejména sledování návštěvnosti našeho webu, jeho jednotlivých stránek a měření účinnosti reklamy; naším oprávněným zájmem je zde měření efektivity našeho webu a výdajů na reklamu; pro tento účel můžeme z vašeho chování na webu získávat další odvozené údaje a k tomuto účelu je použít;
   • testování nových funkcí a aplikací před nasazením, zejména abychom předešli problémům s funkčností těchto novinek ve skutečném provozu, které by mohly zhoršit Váš zážitek z využívání našich služeb; naším oprávněným zájmem je zde bezproblémová funkčnost našich služeb pro vás;
   • předcházení útoků na náš web a ohrožení jeho funkčnosti i bezpečnosti vašich dat; naším oprávněným zájmem je zde bezproblémová funkčnost našich služeb pro vás a bezpečnost vašich dat.

   Pro tyto účely osobní údaje používáme po dobu nezbytně nutnou. Proti tomuto zpracování máte právo uplatnit námitku.

   Pokud nám při návštěvě webu udělíte svůj souhlas, můžeme údaje o vašem chování na webu použít také k přizpůsobení našich webových stránek a zobrazení cílené reklamy, jak je popsáno v části Zasílání nabídek na míru a cílené reklamy, a předávat je pro účely zobrazení cílené reklamy také provozovatelům sociálních a reklamních sítí, jak je popsáno v části Předání údajů a zobrazování personalizované reklamy na sociálních a reklamních sítích.

   A.1.1 Zasílání nabídek na míru a cílené reklamy

   Pokud nám svůj souhlas udělíte při návštěvě naší webové stránky, aniž byste u nás měli účet nebo u nás vytvořili objednávku, budeme pro popsané účely používat pouze údaje o vašem chování na webu. Pokud se zároveň přihlásíte na svůj účet, tyto informace zkombinujeme s vašimi ostatními osobními údaji.

   A.1.2 Předání údajů a zobrazování personalizované reklamy na sociálních sítích

   Pokud nám svůj souhlas udělíte při návštěvě naší webové stránky, aniž byste u nás měli účet nebo u nás vytvořili objednávku, budeme pro popsané účely používat pouze údaje o vašem chování na webu. Pokud se zároveň přihlásíte na svůj účet, tyto informace zkombinujeme s vašimi ostatními osobními údaji.

   A.1.3 S kým data sdílíme

   Pokud nám udělíte svůj souhlas, vaše údaje o chování na webu případně vaše osobní údaje budeme sdílet se společnostmi:
   RTB House S.A., ul. Złota 61 lok. 101, 00-819 Warsaw, Poland
   Quartic sp. z o.o., Al. Aleje Jerozolimskie 123A, 02-017 Warsaw, Poland
   Seznam.cz, a.s., Radlická 3294/10, 150 00 Praha 5, Česká republika
   Google LLC, 1600 Amphitheatre Parkway, CA 94043 Mountain View
   Facebook Ireland Limited, se sídlem 4 Grand Canal Square, Grand Canal Harbour, D2 Dublin, Irsko.

   B. Proč osobní údaje zpracováváme a co nás k tomu opravňuje?

   Pro přípravu nabídek v souvislosti s vaším členstvím v Knižním klubu zpracováváme osobní údaje v různém rozsahu bez vašeho souhlasu na základě našeho oprávněného zájmu. Nicméně máte právo zasílání odmítnout.

   B.1.1 Pokud se u nás zaregistrujete

   Pokud se stanete členem Knižního klubu, zpracováváme vaše identifikační a kontaktní údaje, jakož i údaje o vašich objednávkách, vašem nastavení, údaje o vašem chování na webu a chování při čtení zpráv na základě našeho oprávněného zájmu (tedy bez vašeho souhlasu), a to za účelem vytváření přizpůsobených nabídek a cílených reklam, které vám zobrazíme na webu. Stejným způsobem můžeme přizpůsobit nabídky a reklamy, které vám zasíláme (viz část B.1.2 Zasílání nabídek). Naším oprávněným zájmem je zde maximálně personalizovaná a efektivní nabídka pro vás, členy Knižního klubu.
   Jmenované údaje pro tento účel také obohacujeme pomocí analýzy a získáváme odvozené údaje z vašeho nastavení, údajů o zboží a službách, které si u nás vytvoříte objednávkou, údajů o vašem chování na webu a údajů o vašem chování při čtení zpráv. K tomu můžeme použít rovněž údaje o vašem chování na webu, které jsme oprávněně získali před tím, než jste vytvořili objednávku, nebo se zaregistrovali a můžeme pro něj sbírat údaje o vašem chování na webu, i když se nepřihlásíte (např. když vás identifikujeme pomocí cookie nebo obdobné technologie). Podle těchto údajů také rozčleňujeme naše uživatele do různých skupin, které obdrží zvláštní nabídky.
   Pokud jste si tedy na našem webu prohlédli nabídku detektivek, nebo ji rozklikli v e-mailu, který jsme vám poslali, tento typ beletrie vám můžeme při příští návštěvě zobrazit na první stránce našeho webu nebo vám e-mailem, pokud neodmítnete zasílání nabídek, poslat slevový poukaz na tento literární žánr. Podle toho, jaký druh literatury jste si prohlédli, můžeme také usoudit, do jaké skupiny zákazníků patříte, a podle toho vám na webu nebo třeba e-mailem výhodně nabídnout další produkty, které by vás podle našeho posouzení mohly zajímat.
   Proti tomuto zpracování máte právo uplatnit námitku.

   B.1.2 Zasílání nabídek

   Pokud při poskytnutí kontaktních údajů nebo kdykoli později neodmítnete zasílání nabídek, můžeme vaše kontaktní údaje použít pro zasílání nabídek e-mailem, textovou zprávou, pomocí sociálních sítí, jejich sdělování po telefonu nebo jinými elektronickými prostředky, popř. vám je můžeme zaslat poštou. Tyto nabídky se budou týkat našich produktů a služeb.
   Vaše osobní údaje, které nám poskytnete v rámci objednávání zboží nebo služeb, vytváření a používání účtu, nebo při komunikaci s námi například na call centru, jakož i údaje o vašich objednávkách, vašem webovém profilu, pohybu na webu či čtení newsletterů, jsou na základě našeho oprávněného zájmu (tedy bez vašeho souhlasu) zpracovávány za účelem vytvoření nejvhodnějších zpráv o slevových akcích či jiných nabídkách, zprávách a reklamách, které vám jako členům Knižního klubu zasíláme či které se vám zobrazují na www.knizniklub.cz.
   Kontaktní údaje pro tento účel dále doplňujeme o údaje o zboží a službách, které si u nás vytvoříte objednávkou. Použít můžeme rovněž údaje o vašem pohybu na webu, které jsme od vás obdrželi před tím, než jste vytvořili objednávku, nebo se zaregistrovali, a sbírat můžeme také údaje o vašem pohybu na webu, i když se přes svůj klubový profil nepřihlásíte (např. když vás identifikujeme pomocí cookie nebo obdobné technologie). Také tyto údaje nám umožňují vás zařadit do správné profilové skupiny při zasílání našich speciálních akčních nabídek. Pokud si například na našem webu či pomocí newsletteru prohlédnete nabídku našich detektivek, zobrazíme vám nejnovější tituly z toho žánru při vaší příští návštěvě našich webových stránek.
   Využití této personalizované služby máte samozřejmě právo odmítnout na našem webu v sekci „Můj profil”.

   C. Kdo vaše osobní údaje zpracovává a komu je předáváme?

   Všechny zmíněné osobní údaje zpracováváme my jako správce. To znamená, že my stanovujeme shora vymezené účely, pro které vaše osobní údaje shromažďujeme, určujeme prostředky zpracování a odpovídáme za jeho řádné provedení.
   Pro zpracování osobních údajů rovněž využíváme služeb dalších zpracovatelů, kteří osobní údaje zpracovávají pouze podle našich pokynů a pro účely, které jsou popsány v části B.
   Proč osobní údaje zpracováváme a co nás k tomu opravňuje? Takovými zpracovateli jsou:
   a) poskytovatelé cloudových služeb a další dodavatelé technologií a podpory;
   b) provozovatelé marketingových nástrojů, kteří nám pomáhají s optimalizací webu a personalizací obsahu a nabídek pro vás;
   c) poskytovatelé SMS komunikačních a chatovacích nástrojů, v případě, kdy zpracovávají osobní údaje pro zprostředkování naší komunikace s vámi;
   d) poskytovatelé služeb v souvislosti se zpracováním zásilek (katalogu a jiných sdělení), včetně zejména jejich doručovatelů.

   D. Z jakých zdrojů osobní údaje získáváme?

   Ve většině případů zpracováváme osobní údaje, které nám poskytnete přímo vy v rámci objednávání zboží nebo služeb, vytváření a používání účtu, nebo při komunikaci s námi například na call centru. Osobní údaje přímo od vás získáváme také sledováním vašeho chování na našem webu a při čtení zpráv.

   E. Předávání údajů mimo EU

   V rámci předání údajů příjemcům, uvedeným v části C. „Kdo vaše osobní údaje zpracovává a komu je předáváme?“ můžeme vaše údaje předat také do třetích zemí mimo Evropský hospodářský prostor, včetně zemí, které nezajišťují odpovídající úroveň ochrany osobních údajů. Veškeré takové předávání budeme uskutečňovat pouze v případě, že se příslušný příjemce zaváže dodržovat standardních smluvní doložky vydané Evropskou komisí, dostupné na adrese http://eur-lex.europa.eu/legal-content/en/TXT/?uri=CELEX%3A32010D0087.

   F. Jaká máte práva při zpracování osobních údajů?

   • Právo na přístup: Máte právo vědět, jaké údaje o vás zpracováváme, za jakým účelem, po jakou dobu, kde vaše osobní údaje získáváme, komu je předáváme, kdo je mimo nás zpracovává a jaká máte další práva související se zpracováním vašich osobních údajů. To vše se můžete dozvědět v tomto dokumentu. Pokud si však nejste jistí, které osobní údaje o vás zpracováváme, můžete nás požádat o potvrzení, zda osobní údaje, které se vás týkají, jsou či nejsou z naší strany zpracovávány, a pokud tomu tak je, máte právo získat přístup k těmto osobním údajům. V rámci práva na přístup nás můžete požádat o kopii zpracovávaných osobních údajů, přičemž první kopii vám poskytneme bezplatně a další kopie s poplatkem.
   • Právo na opravu: Chybovat je lidské. Pokud zjistíte, že osobní údaje, které o vás zpracováváme, jsou nepřesné nebo neúplné, máte právo na to, abychom je bez zbytečného odkladu opravili, popřípadě doplnili.
   • Právo na výmaz: V některých případech máte právo, abychom vaše osobní údaje vymazali. Vaše osobní údaje bez zbytečného odkladu vymažeme, pokud je splněn některý z následujících důvodů: vaše osobní údaje již nepotřebujeme pro účely, pro které jsme je zpracovávali; odvoláte souhlas se zpracováním osobních údajů, přičemž se jedná o údaje, k jejichž zpracování je váš souhlas nezbytný a zároveň nemáme jiný důvod, proč tyto údaje potřebujeme nadále zpracovávat; využijete svého práva vznést námitku proti zpracování u osobních údajů, které zpracováváme na základě našich oprávněných zájmů a my shledáme, že již žádné takové oprávněné zájmy, které by toto zpracování opravňovaly, nemáme nebo se domníváte, že námi prováděné zpracování osobních údajů přestalo být v souladu s obecně závaznými předpisy. Toto právo se neuplatní v případě, že zpracování vašich osobních údajů je i nadále nezbytné pro splnění naší právní povinnosti nebo určení, výkon nebo obhajobu našich právních nároků.
   • Právo na omezení zpracování: V některých případech můžete kromě práva na výmaz využít právo na omezení zpracování osobních údajů. Toto právo vám umožňuje v určitých případech požadovat, aby došlo k označení vašich osobních údajů a tyto údaje nebyly předmětem žádných dalších operací zpracování – v tomto případě však nikoliv navždy (jako v případě práva na výmaz), ale po omezenou dobu. Zpracování osobních údajů musíme omezit když: popíráte přesnost osobních údajů, než se dohodneme, jaké údaje jsou správné; vaše osobní údaje zpracováváme bez dostatečného právního základu (např. nad rámec toho, co zpracovávat musíme), ale vy budete před výmazem takových údajů upřednostňovat pouze jejich omezení (např. pokud očekáváte, že byste nám v budoucnu takové údaje stejně poskytli); vaše osobní údaje již nepotřebujeme pro shora uvedené účely zpracování, ale vy je požadujete pro určení, výkon nebo obhajobu svých právních nároků, nebo vznesete námitku proti zpracování. Po dobu, po kterou šetříme, je-li vaše námitka oprávněná, jsme povinni zpracování vašich osobních údajů omezit.
   • Právo vznést námitku proti zpracování: Máte právo vznést námitku proti zpracování osobních údajů, k němuž dochází na základě našeho oprávněného zájmu. Jde-li o marketingové aktivity, přestaneme vaše osobní údaje zpracovávat bez dalšího; v ostatních případech tak učiníme, pokud nebudeme mít závažné oprávněné důvody pro to, abychom v takovém zpracování pokračovali.
   • Právo nebýt subjektem automatizovaného rozhodování: Nejste-li aktivním členem Knižního klubu (tedy nezakoupíte-li si alespoň jeden knižní titul v období platnosti každého katalogu) po dobu více než pěti po sobě jdoucích period, pro které jsou platné jednotlivé katalogy Knižního klubu (leden – březen, duben – květen, červen – srpen, září – prosinec), získáváte automaticky status tzv. neaktivního člena, kterému od té doby není zasílán katalog ani další nabídky. K přidělení tohoto statusu dochází automaticky a vy máte právo odmítnout toto automatizované rozhodování.
   • Právo podat stížnost: Uplatněním práv výše uvedeným způsobem není nijak dotčeno vaše právo podat stížnost u příslušného dozorového úřadu. Toto právo můžete uplatnit zejména v případě, že se domníváte, že vaše osobní údaje zpracováváme neoprávněně nebo v rozporu s obecně závaznými právními předpisy. Stížnost proti námi prováděnému zpracování osobních údajů můžete podat u Úřadu pro ochranu osobních údajů, který sídlí na adrese Pplk. Sochora 27, 170 00 Praha 7.

   Svá práva můžete také uplatnit pomocí tohoto formuláře.

   Stephen King | Zpěv Susannah | Audiotéka.cz

   Popis:
   Audioknižní sága se blíží ke konci. Zpěv Susannah je předposledním a nejnabitějším dílem kultovní série Temná věž. Stahuj: …

   Leave a Reply