Kniha Boží bojovníci (Andrzej Sapkowski)

Kniha Boží bojovníci (Andrzej Sapkowski)

Kniha Boží bojovníci (Andrzej Sapkowski) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

 • Název knihy: Kniha Boží bojovníci (Andrzej Sapkowski)
 • Elérhető fájlok: Kniha Boží bojovníci (Andrzej Sapkowski).pdf, Kniha Boží bojovníci (Andrzej Sapkowski).epub, Kniha Boží bojovníci (Andrzej Sapkowski).mobi
 • Jazyk knihy: Český jazyk
 • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

Boží bojovníci

Anotace

Pokračování historického románu Narrenturm z pera jednoho z nejuznávanějších autorů fantasy. Velká část děje se tentokrát odehrává v husitských Čechách.

DALŠÍ TITULY V SÉRII: Andrzej Sapkowski – husitská trilogie

Čtenářské recenze

Polský (Katolický (ve smyslu národopisném))autor, který je znalý doby husitských válek. Klobouk dolů. Trošku mi Narrenturm připomíná Neffovu trilogii o Petru Kukaňovi z Kukaně. Jen hrdina není ten, co vše umí a doufám ,že na konci neumře.

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Boží bojovníci

kniha od: Andrzej Sapkowski

Pokračování knihy NARRENTURM! Nastal rok Páně 1427. Byla sešikována kruciáta, která měla husitské apostaty ztrestat ohněm a mečem. Hnula se začátkem července, týden po svátku Petra a Pavla, překročila hranice a vtrhla do Čech, značíc svou cestu mrtvolami a požáry. A co na to boží bojovníci? Ti pokračují ve svém poslání. Také po jejich spanilých jízdách zůstávají mrtvoly a spáleniště. Reynevan, medik vzděláním i povoláním, se účastní tažení a krvavých bitev. Byl mnohokrát zajat, ale až dosud vyvázl z každého maléru se zdravou kůží. Nicméně po něm i nadále pase inkvizice, zlověstný Pomurnik i obyčejní raubritteři, které nikdo nepřesvědčí, že mladík neměl nic společného s uloupením značné sumy peněz. A v neposlední řadě si na něj brousí zuby Jan z Biberštejna, který Reynevana obviňuje ze zprznění své dcery. Již si vymyslel zasloužený trest, při němž prý násilníka naláduje prachem a odpálí. Třetí, závěrečný svazek se jmenuje Lux Perpetua. . celý text

Husitská trilogie / Husitská trilógia 2.

Literatura světová, Romány, Fantasy
vázaná
2. vydání,
Rozebráno
Vydáno 2010 , Leonardo
Orig. název

Boży bojownicy , 2004

Komentáře (39)

Kniha Boží bojovníci

Gradující příběh o krutosti a krvelačnosti na obou znepřátelených stranách v kvalitním historickém románu z husitské doby, opět odlehčeném špetkou magie a fantasy.

V tomto díle Reynevan padá z jednoho zajetí do druhého, aby z něj v zápětí zase utekl a tak dokola.Ze začátku méně akce, kterou posléze vystřídá spousta bojů.Je vidět, že Reynevan už pomalu dostává rozum a o trochu více přemýšlí i o budoucnosti.Uvidím co přichystá poslední díl.

Reynevan a jeho zběsilá jízda životem pokračuje. Je to stále on, ale přesto tak nějak dospělejší a vyrýsovanější životem. Inu rok 1427 z člověkem udělá mnohé.
Druhý díl je stejně povedený jako ten první. Latinská slovíčka se ztenčila, jména všech možných biskupů, rytířů, králů, husitů, sirotků zase naopak přibyla. Aby se v tom čert vyznal :-D.
Jsem zvědavá, jak tohle všechno dopadne. Co ještě pan Sapkowski přimíchal do pohárů života pro Samsona, Šarleje a samozřejmě Reinmara a jeho milovanou Juttu? To se záhy pozná – Lux Perpetua přichází.

Husité podnikají spanilé jízdy na sever, ke kterým se Reinmar se svými přáteli přidává. Přijímá podobojí a přebírá po svém zesnulém bratrovi husitský diverzní oddíl. Neméně důležitým důvodem k návratu do Slezska je nalezení mága Rupilia, který by mohl pomoci jeho příteli astrálovi Samsonovi. Tím hlavním pro Reinmara se stává samozřejmě opětovné setkání s Kateřinou z Biberštejna, což se mu nakonec podaří, ale jinak, než by si přál. Nicméně ho čeká období štěstí, které však netrvá moc dlouho. Jan Minsterberský, biskup Konrád ani inkvizice na něj nezapomněla. Sapkowski znovu mistrně kombinuje fikci s realitou, kdy se potkávají vymyšlené postavy s těmi historickými. Jeho znalost daného tématu je znát z nadšeného popisu každého erbu nebo kousku zbroje. Stejně jako v minulém díle je kniha protkána různojazyčnými citáty, které však nevytrhávají z děje a naopak ho zpestřují. Sapkowski zkrátka umí psát květnatě a přitom čtivě. Pro někoho může být velkým kladem i to, že se kniha odehrává na území Čech a blízkého okolí, takže si můžeme snadno představit bitvu Chrastavy nebo Staré Jesenice.

Jsem fanouškem zaklínače, takže jsem se pustil i do téhle série. Příběh mě zaujal a bavil, taktéž se mi líbilo zasazení děje do českých dějin, ale jsou zde příliš dlouhé a nudné pasáže. Stejně tak na čtení je série obtížná (zbytečně popsané všemožné detaily). Škoda, 3. knihu číst nebudu

Joooooo.Konečně se tam přestalo zdlouhavě kecat a začalo se něco dít..To co mi chybělo v prvním díle mi druhý bohatě vynahradil..Sice chvilku trvalo,než se to rozjelo,ale nakonec se to pořádně rozjelo..Reinmar dospěl a pochlapil se,škoda,že tam tolik není Šarlej a Samson mě velmi zajímá,co se z něho vyvrbí.A teď bude boj a ženu,takže hrrrr na další díl..

Naprosto nudné, nedočetl jsem

Po umělecké stránce je to stejně kvalitní jako Narrenturm. Sapkowski precizně vnáší svůj vlastní příběh do skutečných historických událostí. Ještě více zde byla potlačená fantaskní rovina a většina popisů magie pochází z existujících historických knih.
Stejně jako ze dvou povídkových sbírek vyrůstá sága o zaklínači, tak z první knihy vyrůstá děj Božích bojovníků. Zdánlivě nahodilé události v Narrenturmu zde dále pokračují. Co na první pohled vypadalo neškodně, má nakonec dalekosáhlé následky. Sapkowski propletá přítomný děj s událostmi z minulosti. Napojení dějových nitek zvládl dokonale. Děj se odehrává dva roky po konci prvního dílu, ale de facto okamžitě navazuje.
Ze začátku je i zde Reynevan hříčkou osudu, ale jak se objevují vztahy s minulostí, je více aktivní a stává se účastníkem historických událostí. Ne že by Reynevan zrál, ale spíše se stává cyničtějším. Doba vrcholného středověku, je holt doba vrcholného středověku.
I tento díl obsahuje Sapkowského svérázný humor a díky popisu husitského tažení je zároveň prosycen středověkou syrovostí. Tato kombinace opět vytváří tragikomické situace. Prolínají se zde sebevražedné tendence, tak typické pro všechny hlavní hrdiny. A zároveň vědomí jak se zachovat jako hrdina, když víte, že hřbitovy jsou plné hrdinů.
Po přečtení druhého dílu si myslím, že podrobnější znalost husitského období je nezbytná, aby si čtenář knihu dostatečně vychutnal. A nebo tomu prostě něco chybí. Je to mnohem více historická próza než fantasy a tak asi vzniká dojem nevyužitého potenciálu. Díky přílišné střízlivosti se fantaskní rovina jeví jako slabá.
Nuda prvního dílu je naštěstí definitivně pryč a při zachování skvělé historické autentičnosti má kniha nabitý děj a je nesrovnatelně napínavější. Tentokrát Sapkowski dokázal napsat knihu, která má nejen vysokou úroveň, ale zároveň je velmi čtivá. Bohužel na můj vkus příliš mnoho šťastných náhod. Unikat z krizí tímto způsobem mi přijde trochu laciné. Nebýt toho, bylo by hodnocení mnohem vyšší. 85%

Boží bojovníci

Posledná zmena: 17.02.2020 02:44

Vydavateľ: Lindeni
Séria: Husitská trilógia (2.diel)
Jazyk: slovenský
Formát: Kniha
Počet strán: 576
Poradie vydania: 2.
Lepšia cena: 14,69 € (vrátane DPH)
Vaša cena: 15,04 € (vrátane DPH)
Bežná cena: 17,49 €
Ušetríte: 2,45 € (zľava 14%)
Lepšia cena

 • Sledovať titul
 • Informuj priateľa
 • Recenzie (0)
 • Komentáre (0)

Obsah knihy: Boží bojovníci

„Druhý diel historicko-fantastickej série od Andrzeja Sapkowského. “

Roku Pána 1427 sa husitskí heretici usadili v Prahe, odkiaľ pokračujú v boji proti mocným silám Rímskeho pápeža. Nie je to len odboj proti duchovenstvu, ale aj proti šľachte, ktorá sa neváha postaviť do šíkov za cirkev. Vojna však čoraz rýchlejšie pohlcuje srdce Európy. Reinmar sa pustil do nebezpečnej hry, na ktorej konci chce dosiahnuť svoju odvetu. Lenže osud má s ním iné plány.

Detaily o knihe

Názov: Boží bojovníci

Objednávací kód NA624342

Produkt je zaradený do žánrov:

ISBN:

EAN: 9788056615232

Rok a mesiac vydania: 2020/01

Počet strán: 576

Väzba: Knihy viazané

Formát:

Hodnotenie čitateľov

Knihu ešte nikto nekomentoval, budete prvý.

Boží bojovníci

Vydavateľ: Lindeni
Jazyk: slovenský
Formát: Elektronická kniha
Počet strán: 576
Poradie vydania: 1.

 • Sledovať titul
 • Informuj priateľa
 • Recenzie (0)
 • Komentáre (0)

Obsah knihy: Boží bojovníci

Druhý diel historicko-fantastickej série od Andrzeja SapkowskéhoRoku Pána 1427 sa husitskí heretici usadili v Prahe, odkiaľ pokračujú v boji proti mocným silám Rímskeho pápeža. Nie je to len odboj proti duchovenstvu, ale aj proti šľachte, ktorá sa neváha postaviť do šíkov za cirkev. Husitskí velitelia musia vzkriesiť dávnu sieť špehov, aby sa dokázali pripraviť na nadchádzajúci boj o Sliezsko. Vojna však čoraz rýchlejšie pohlcuje srdce Európy. Hrôzy vojny udupávajú Reinmarove sny aj svetonázor. Pustil sa totiž do nebezpečnej hry, na ktorej konci chce dosiahnuť svoju odvetu. Lenže osud má s ním iné plány a Reinmar sa bude musieť rozhodnúť medzi vecou, za ktorú bojuje, a láskou, ktorá ho ženie vpred.

Detaily o knihe

Názov: Boží bojovníci

Originálny názov: Boży bojovnicy

Objednávací kód NADBK77565

Produkt je zaradený do žánrov:

ISBN: 978-80-566-1552-2

EAN:

Rok a mesiac vydania: 2020/01

Počet strán: 576

Väzba:

Formát:

Hodnotenie čitateľov

Knihu ešte nikto nekomentoval, budete prvý.

Boží bojovníci

Andrzej Sapkowski (1948), pôvodným povolaním ekonóm, pracoval dlhé roky v zahraničnom obchode. V súčasnosti žije ako profesionálny spisovateľ v Lodži. Preslávil sa v žánri sci-fi a fantasy poviedkami publikovanými najprv v sci-fi magazíne Fantastyka, neskôr v samostatných knihách o zaklínačovi.

S hlavným hrdinom Veže bláznov, Reynevanom z Bielawy, sa stretávame dva roky po udalostiach opísaných v prvom diele trilógie. Vtedy sme ho spoznali ako odvážneho, no nesmierne naivného mladíka, .

Bežná cena Bežne 14,95 €

Vypredané , je však dostupné iné vydanie.

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Recenzie, kritiky

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Recenzie

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Prajete si ho zobraziť? Liebenthal vstal z pokľaku, utrel si slzy z očí a krv z fúzov a vytiahol nôž.
– Držte ho! – zrúkol, či skôr zamúkal. – Držte toho sopliaka poriadne! Uši mu odrežem! Prisahal som, že odrežem! Tak aj odrežem!
– Prestaň Wylrich, – zopakoval Priedlanz, obzerajúc sa na ľudí, čo vychádzali z kostola. -Neblázni.
-Veď vidíš,- dodal Stročil, – že sa vrátil. Sľúbil, že už nebude utekať. Napokon, pre istotu ho aj tak zviežam, ako brana.
-Aspoň jedno ucho! – Liebenthal sa vytrhol Kuhnovi, ktorý sa ho pokúšal chlácholiť. -Jedno musím! Za trest!
– Nie. Treba ho priviesť celého!
-Aspoň kúsok ucha!
– Nie.
-Tak mu dám aspoň po papuli!
-To môžeš.

Jedna z pasáží, pri ktorej som sa dusila smiechom 😀 Bravó majster Sapkowski. Len toľko dokážem povedať. Čítaj viac

O autorovi

Andrzej Sapkowski (1948), pôvodným povolaním ekonóm, pracoval dlhé roky v zahraničnom obchode. V súčasnosti žije ako profesionálny spisovateľ v Lodži. Preslávil sa v žánri sci-fi a fantasy poviedkami publikovanými najprv v sci-fi magazíne Fantastyka, neskôr v samostatných knihách o zaklínačovi Geraltovi z Rivie – Zaklínač (Wiedźmin, 1990), Meč osudu (Miecz przeznaczenia, 1992), Posledné želanie (Ostatnie życzenie, 1995). Po poviedkových knihách uverejnil päťdielnu ságu začínajúcu románom Krv elfov a pokračujúcu románmi Čas pohŕdania, Krst ohňom, Veža lastovičky a Pani jazera. Popri tomto cykle napísal literárnu štúdiu o stredovekej legende Svet kráľa Artuša (1995). Podľa poviedok o Geraltovi bol natočený celovečerný film Zaklínač v nemecko-francúzsko-poľskej produkcii. Román Veža bláznov (Narrenturm, 2002) vykročil z fantasy a stretol sa s mimoriadne pozitívnym čitateľským ohlasom, tak ako predchádzajúce knihy tohto autora, navyše sa dostal medzi dvadsiatku titulov kandidujúcich na prestížnu poľskú literárnu cenu Niké.

Vydavateľstvo

Vydavateľstvo Slovart pôsobí na slovenskom knižnom trhu od roku 1991. Od začiatku sa snaží prinášať čitateľom knihy, v ktorých rovnako dôležitú úlohu zohráva obsah i forma, teda v ktorých sa kvalitný a náročný obsah spája s polygraficky i výtvarne bezchybnou formou. Prináša na knižný trh hodnotné knihy popredných slovenských i svetových spisovateľov, monografie špičkových výtvarných umelcov i modernú literatúru pre deti a mládež. Nechce sa stať najväčším vydavateľstvom na Slovensku, no chce byť vydavateľstvom najlepších kníh.

Vydavateľstvo vzniklo roku 1991 ako dcérska spoločnosť „účastinnej spoločnosti pre zahraničný obchod Slovart“, ktorá existovala od roku 1970. V čase vzniku sa vydavateľstvo zameriavalo na vývoz kníh do zahraničia, neskôr postupne na vydávanie kníh v slovenčine a češtine.

Pri knihách človek vopred nevie, čo to všetko prinesie. Vo vydavateľstve Slovart však pracujú ľudia, ktorí majú radi knižky, preto si vyberajú podľa toho, čo pokladajú za dobré a samozrejme, že pritom ešte uvažujú aj o tom, čo si kúpi niekto iný.

A na ktorú knihu sú vo vydavateľstve Slovart najviac hrdí ?

"Určite tých kníh, na ktoré sme právom hrdí, bude dosť za viac ako 25 rokov fungovania vydavateľstva. Pre vydavateľstvo je najkrajší moment vymyslieť si knihu, nájsť na ňu správnych autorov, dať jej dokonalú formu, a potom zožať s knihou úspech. To je zhmotnenie vydavateľského remesla."

Boží bojovníci

Andrzej Sapkowski (1948), pôvodným povolaním ekonóm, pracoval dlhé roky v zahraničnom obchode. V súčasnosti žije ako profesionálny spisovateľ v Lodži. Preslávil sa v žánri sci-fi a fantasy poviedkami publikovanými najprv v sci-fi magazíne Fantastyka, neskôr v samostatných knihách o zaklínačovi.

Roku Pána 1427 sa husitskí heretici usadili v Prahe, odkiaľ pokračujú v boji proti mocným silám Rímskeho pápeža. Nie je to len odboj proti duchovenstvu, ale aj proti šľachte, ktorá sa neváha postaviť do šíkov za cirkev. Husitskí velitelia musia.

Bežná cena Bežne 17,49 €

Na sklade, posielame ihneď

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Druhý diel historicko-fantastickej série od Andrzeja Sapkowského

Roku Pána 1427 sa husitskí heretici usadili v Prahe, odkiaľ pokračujú v boji proti mocným silám Rímskeho pápeža. Nie je to len odboj proti duchovenstvu, ale aj proti šľachte, ktorá sa neváha postaviť do šíkov za cirkev. Husitskí velitelia musia vzkriesiť dávnu sieť špehov, aby sa dokázali pripraviť na nadchádzajúci boj o Sliezsko. Vojna však čoraz rýchlejšie pohlcuje srdce Európy. Hrôzy vojny udupávajú Reinmarove sny aj svetonázor. Pustil sa totiž do nebezpečnej hry, na ktorej konci chce dosiahnuť svoju odvetu. Lenže osud má s ním iné plány a Reinmar sa bude musieť rozhodnúť medzi vecou, za ktorú bojuje, a láskou, ktorá ho ženie vpred.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Recenzie

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Prajete si ho zobraziť? Liebenthal vstal z pokľaku, utrel si slzy z očí a krv z fúzov a vytiahol nôž.
– Držte ho! – zrúkol, či skôr zamúkal. – Držte toho sopliaka poriadne! Uši mu odrežem! Prisahal som, že odrežem! Tak aj odrežem!
– Prestaň Wylrich, – zopakoval Priedlanz, obzerajúc sa na ľudí, čo vychádzali z kostola. -Neblázni.
-Veď vidíš,- dodal Stročil, – že sa vrátil. Sľúbil, že už nebude utekať. Napokon, pre istotu ho aj tak zviežam, ako brana.
-Aspoň jedno ucho! – Liebenthal sa vytrhol Kuhnovi, ktorý sa ho pokúšal chlácholiť. -Jedno musím! Za trest!
– Nie. Treba ho priviesť celého!
-Aspoň kúsok ucha!
– Nie.
-Tak mu dám aspoň po papuli!
-To môžeš.

Jedna z pasáží, pri ktorej som sa dusila smiechom 😀 Bravó majster Sapkowski. Len toľko dokážem povedať. Čítaj viac

O autorovi

Andrzej Sapkowski (1948), pôvodným povolaním ekonóm, pracoval dlhé roky v zahraničnom obchode. V súčasnosti žije ako profesionálny spisovateľ v Lodži. Preslávil sa v žánri sci-fi a fantasy poviedkami publikovanými najprv v sci-fi magazíne Fantastyka, neskôr v samostatných knihách o zaklínačovi Geraltovi z Rivie – Zaklínač (Wiedźmin, 1990), Meč osudu (Miecz przeznaczenia, 1992), Posledné želanie (Ostatnie życzenie, 1995). Po poviedkových knihách uverejnil päťdielnu ságu začínajúcu románom Krv elfov a pokračujúcu románmi Čas pohŕdania, Krst ohňom, Veža lastovičky a Pani jazera. Popri tomto cykle napísal literárnu štúdiu o stredovekej legende Svet kráľa Artuša (1995). Podľa poviedok o Geraltovi bol natočený celovečerný film Zaklínač v nemecko-francúzsko-poľskej produkcii. Román Veža bláznov (Narrenturm, 2002) vykročil z fantasy a stretol sa s mimoriadne pozitívnym čitateľským ohlasom, tak ako predchádzajúce knihy tohto autora, navyše sa dostal medzi dvadsiatku titulov kandidujúcich na prestížnu poľskú literárnu cenu Niké.

Vydavateľstvo

Lindeni je nová vydavateľská značka kníh pre dospelých, značka so silnou tradíciou vydavateľského domu Albatros Media, ktorý stojí na základoch najstaršieho detského vydavateľstva v Československu – Albatros. Lindeni vydáva kvalitnú beletriu aj non fiction literatúru pre vnímavého dospelého čitateľa.

Boží bojovníci

Druhý diel historicko-fantastickej série od Andrzeja Sapkowského

Roku Pána 1427 sa husitskí heretici usadili v Prahe, odkiaľ pokračujú v boji proti mocným silám Rímskeho pápeža. Nie je to len odboj proti duchovenstvu, ale aj proti šľachte, ktorá sa neváha postaviť do šíkov za cirkev. Husitskí velitelia musia vzkriesiť dávnu sieť špehov, aby sa dokázali pripraviť na nadchádzajúci boj o Sliezsko. Vojna však čoraz rýchlejšie pohlcuje srdce Európy. Hrôzy vojny udupávajú Reinmarove sny aj svetonázor. Pustil sa totiž do nebezpečnej hry, na ktorej konci chce dosiahnuť svoju odvetu. Lenže osud má s ním iné plány a Reinmar sa bude musieť rozhodnúť medzi vecou, za ktorú bojuje, a láskou, ktorá ho ženie vpred.

Recenzie a kritiky

Ďalšie z kategórie Spoločenské

Prečo sme sa vlastne rozišli? (Moriartyová Liane)

Majster a Margaréta

Narrenturm – Veža bláznov

Podstata všetkých vecí (Elizabeth Gilbert) [SK]

Boží bojovníci

Strom duchů

Poďme kradnúť kone (Per Petterson) [SK]

Slečna M. (Caroline Woodsová)

Hrobár z Paríža

Korene hriechu (Marja Holecyová) [SK]

Paralelné príbehy (Mĺkva krajina, V najhlbšej noci, Dych slobody) (Péter Nádas)

Zámok (Kafka Franz)

Sto rokov samoty (Gabriel García Márquez) [SK]

Agónia a extáza

Lovci knih

Železný Jan (Robert Bly) [CZ]

Vyhnání Gerty Schnirch (Kateřina Tučková) [CZ]

Keď Nietzsche plakal (Irvin D. Yalom) [SK]

Účtovník z Osvienčimu

Tajemství černé orch >Lucinda Riley

Zaradené v kategóriách

Čo sú cookies, pixely a na čo ich potrebujeme?

Ako mnoho iných spoločností poskytujúcich svoje služby na internete, ajmy využívame cookies, pixely a ďalšie technológie. V tomto článku vám popíšeme, ako fungujú a na čo ich potrebujeme.

Súbory cookies sú malé kúsky údajov, ktoré sa ukladajú vašom prehliadači alebo mobilnom zariadení počas prezerania webových stránok. Pixely sú maléobrázky alebo "kúsky kódu", nachádzajúce sa na internetovej stránke alebo v e-maile, ktoré zbierajú informácie o vašom prehliadači alebo mobilnom zariadenía niektoré z nich môžu ukladať aj cookies.

Jednotlivé cookies majú rôznu dobu "trvanlivosti" – rôznu dobu uloženia vo vašom zariadení. Niektoré cookies sa vymažú z vášho zariadenia po tom, ako zatvoríte okno prehliadača (sessioncookie), iné zostávajú vo vašom zariadení uložené aj po ukončeníprehliadania našich webových stránok (permanent cookie).

Prečo používame cookies?

Súbory cookies nám umožňujú zapamätať si vaše úkony a preferencie (napríklad prihlasovacie údaje, údaje o objednávke v nákupnom košíku) v priebehu určitého časového obdobia, aby ste ich nemuseli opakovane zadávať vždy, keď sa vrátite na webovú stránku alebo prechádzate z jednej webovej stránky na druhú. Cookies nám zároveň pomáhajú pochopiť, čo vás zaujíma na našej webovej stránke, či je pre Vás dostatočne prehľadná a viete na nej nájsť to, čo hľadáte. Cookies teda používame tiež za účelomzlepšenia užívateľského zážitku.

Súbory cookies môžu tiež zaznamenávať ďalšie informácie, ako počet návštevníkov našich webových stránok a tiež aké podstránky nášho webu najčastejšie navštevujete. Používajú sa tiež na to aby vám bola zobrazovaná reklama a obsah stránky, ktoré sú pre Vás relevantné vzhľadom na Vaše záujmy a potreby.

Aké cookies používame?

Funkčné a technické cookies – tieto cookies zabezpečujú riadne fungovanie našej webstránky, napríklad zabezpečujú funkciu prihlásenia sa do užívateľského konta na stránke, ukladanie tovaru do nákupného košíka, odhaľujú pokusy o neoprávnené prihlásenie sa do konta, či umožňujú efektívne zobrazovanie obsahu. Bez týchto cookies by naša webová stránke riadne nefungovala, ich použitie je nevyhnutné, doba uchovania poväčšine krátka, a preto si od vás nepýtame súhlas na ich uloženie a pristupovanie k nim. Do tejto kategórie zaraďujeme aj cookies vďaka ktorým pre vás uchováme obsah košíka aj bez toho, aby ste boli prihlásení – mnohí z vás od nás vyžadujú, aby ste si knihy, ktoré si u nás odložíte počas roku do košíka, pred Vianocami našli a mohli tak potešiť svojich blízkych perfektnými darčekmi.

Analytické cookies – tieto cookies slúžia na získanie údajov o návštevnosti našej internetovej stránky, informácii o vyhľadávaniach vykonaných na našej stránke a tiež na zisťovanie, ako sa po našej stránke pohybujete, aby sme ju vedeli spraviť pre vás čo najjednoduchšou na používanie. Keďže pri týchto cookies sme vykonali opatrenia, aby sme zabránili ich zneužitiu (anonymizáciu na strane našich dodávateľov) a súčasne sú implementované opatrenia, aby ste ľahko kontrolovali a obmedzovali využívanie týchto cookies, nepýtame si od vás na ich používanie súhlas. Pri týchto cookies využívame riešenia nasledovných tretích strán:

Adresa: Google Ireland Limited, Gordon House, Barrow Street, Dublin 4, Írsko

Bližšie informácie o ochrane súkromia nájdete tu, pričom na odmietnutie cookies si môžete inštalovať softvérový doplnok dostupný tu.

VIVnetworks.com / Conversant (CJ Affiliate)

Adresa: Adresa: VIVnetworks.com s.r.o., Jungmannovo náměstí 753/18, 110 00 Praha 1, Česká republika

Bližšie informácie o ochrane súkromia nájdete tu a kliknutím sem môžete vylúčiť používanie cookies.

Marketingové a reklamné cookies – tieto cookies používame na to, aby sme Vám vedeli zobrazovať reklamu, ktorá Vás podľa Vašich predchádzajúcich preferencií môže zaujímať, na realizáciu obdobných marketingových činností, či za účelom zabezpečenia našej účasti v sieti afilliatneho marketingu. Cookies tohto typu ukladáme iba na základe Vášho súhlasu. Pri týchto cookies využívame riešenia nasledovných tretích strán:

Bližšie informácie o ochrane súkromia nájdete tu, pričom odmietnuť cookies môžete tu.

Bližšie informácie o ochrane súkromia nájdete tu, pričom odmietnuť cookies môžete tu.

Heureka Shopping s.r.o.

Bližšie informácie o ochrane súkromia nájdete tu.

Bližšie informácie o ochrane súkromia, vrátane možnosti vylúčiť používanie cookies nájdete tu.

Bližšie informácie o ochrane súkromia nájdete tu.

Bližšie informácie o ochrane súkromia nájdete tu.

Blood of Elves (The Witcher Book #1) Andrzej Sapkowski Audiobook

Popis:
Vaša cena: 10,49 € (vrátane DPH)
Bežná cena: 17,49 €
Ušetríte: 7,- € (zľava 40%)
Adresa: Google Ireland Limited Gordon House, Barrow Street, Dublin 4, Írsko Adresa: Facebook Ireland Ltd. 4 Grand Canal Square, Grand Canal Harbour Dublin 2, Írsko Adresa: Karolinská 650/1, 18600 Praha 8 – Karlín, Česká republika Adresa: QuarticOn S.A. Al. Jerozolimskie 123A 02-017 Warsaw, Poland Adresa: L.Svobodu 552/46, Badín 976 32, Slovenská republika Adresa: Karpatská 6, Bratislava – Staré Mesto 811 05, Slovenská republika

Leave a Reply