Kniha Cesta pokojného bojovníka (Dan Millman)

Kniha Cesta pokojného bojovníka (Dan Millman)

Kniha Cesta pokojného bojovníka (Dan Millman) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

 • Název knihy: Kniha Cesta pokojného bojovníka (Dan Millman)
 • Elérhető fájlok: Kniha Cesta pokojného bojovníka (Dan Millman).pdf, Kniha Cesta pokojného bojovníka (Dan Millman).epub, Kniha Cesta pokojného bojovníka (Dan Millman).mobi
 • Jazyk knihy: Český jazyk
 • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

Cesta pokojného bojovníka

kniha od: Dan Millman

Vypnout racionálno, zapnout fantazii a jde to. možná i víc, než to. Určitě se k příběhu jednou vrátím – možná kvůli poslední třetině, kterou jsem úplně nevstřebala. Nemyslím, že jde srovnávat knihy o duševním rozvoji – každá má něco, z každé se dá něco vzít. Ve srovnání s filmem jednoznačný vítěz kniha (film je fajn, ale je podle mě úplně o něčem jiném).

Řekněme si na rovinu, není to Balzac ani Tolstoj, nečekejte slohovou extázi, ale obsah je bravurní. Kniha, co svým přístupem dokáže pozitivně ovlivnit každého člověka a změnit jeho život k lepšímu.

Tak nějak ani nevím, co mám napsat. velice zvláštní kniha. Na jednu stranu má ta kniha ohromnou moudrost a téměř každý si v ní najde tu správnou myšlenku pro sebe, avšak na druhé straně se mi první polovina knihy četla docela těžce a bylo to nepřesvědčivé a nereálné a neuvěřitelné. Druhá polovina mi přišla lepší a tu jsem si docela i užila. Kniha byla zfilmovaná a je pravdou, že film jsem viděla již před několika lety několikrát, tak jsem věděla do čeho jdu. Kniha byla poněkud obsáhlejší než film. Přesto musím napsat, že film se mi asi v tomto případě líbil o něco více. Nicméně jsem ráda, že pan Millman dosáhl osvícení.

Cesta pokojného bojovníka se mi do rukou dostala čistě náhodou před více jak deseti lety jako salátové vydání, které jsem objevila zapomenuté ve školní lavici. Po mém přečtení pokračovalo v putování po dalších spolužácích a pak se vypařilo bůh ví kam. Letos jsem do rukou vzala nové, již vlastní vydání, s nadšeným očekáváním po zopakování úžasného příběhu. A je vlastně dobře, že se zápal, se kterým jsem před deseti lety stránky hltala, neopakoval. Zatímco části, které mě tenkrát nadchly, jsem míjela bez povšimnutí, objevily se jiné, které odpovídaly na aktuální otázky.

Tak buď už jsem hotový bojovník, ani o tom nevím, což je milým překvapením, anebo po světě chodí úděsné množství nešťastných lidí, které autor dokáže oslovit, což je smutné zjištění.

Navíc osobně oceňuji, když autor/hrdina jde vzorem, ten pocit jsem u Cesty pokojného bojovníka neměl. Neuznávám, když se někdo sám co chvíli vysekává, pokud jde o vlastní život, ale zároveň přednáší jiným, co s těmi jejich (překvapila mě kapitola o tom, s jakou lehkostí šel hrdina do vztahu, který následně sám kvůli egoistickému upřednostnění vlastních zájmů torpédoval, až. ). Připomíná mi to rozhovory s přáteli či kamarády, kdy rovněž máte řešení na každé jejich trápení. Pokud však dojde na stejné otazníky kolem vás, tápete, kroutíte se a srabácky mumláte něco o tom, že: “Je to zkrátka taková složitá situace”.

Za mě nepřesvědčivé.

Knizka si ke me nasla cestu uz dvakrat. Nejsem velky fanousek motivacnich knih, ale tady je pribeh sebezlepsovani podan poutave, a mozna proto si clovek ta doporuceni k ziti lepe uvedomi. Intenzivni, zapamatovatelna kniha.

Četla jsem už dvakrát, pokaždé na mne kniha působila trochu jinak, ale vždy se mi líbila. V dnešní době odpojení od sebe sama a napojení na virtuální svět je kniha více než aktuální. Donutí nad ledasčím se zamyslet. Koho zajímá práce na svém nitru, měl by si přečíst. Ani film není úplně zlý. Doporučuji.

Knihu jsem si koupila s velkým očekáváním, které se nedostavilo a nakonec jsem ji ani nedočetla. Nemohla jsem se do ní začíst a několikrát jsem se přistihla, že sice knihu čtu, ale myšlenkami jsem jinde a vlastně ani nevím, o čem čtu. Myslím, že existují daleko lepší knihy o seberozvoji.

Kniha: Cesta pokojného bojovníka – Dan Millman

Kniha: Cesta pokojného bojovníka
Autor: Dan Millman

Předpokládaný termín doručení dle zvoleného dopravce:
GLS: 20.2.2020
Česká pošta: 20.2.2020

Osobní odběr
Předpokládané připravení zboží proběhne v odpoledních hodinách dle zvoleného místa v termínu:
Ostrava: 19.2.2020
Ostatní výdejny: 20.2.2020
Uloženka: 20.2.2020

Pozn.: doručení nebo připravení na výdejním místě závisí na nejpomalejším produktu ve Vaší objednávce.‘, -80, 15);” onmouseout=”hide_help();”>Kdy zboží dostanu


100% 1 hodnocení 0 recenzí počet hodnocení
100 % celkové hodnocení
1 hodnocení + 0 recenzí
Nakladatelství: » Sagittarius
Médium / forma: Tištěná kniha
Rok vydání: 2008
Počet stran: 220
Rozměr: 205 x 141 x 31 mm
Úprava: ilustrace
Vydání: Vyd. 2.
Název originálu: Way of the peaceful warrior
Spolupracovali: z anglického originálu . přeložila Adriena Borovičková
Skupina třídění: Americká próza
Biografie
Vazba: Paperback
Datum vydání: 1. 1. 2008
Nakladatelské údaje: Dolní Břežany, Sagittarius, 2004
ISBN: 80-86270-10-6
EAN: 9788086270104

Příběh mladého amerického sportovce, který se setkává s guru, s nímž proniká do umění meditace, duchovních a tělesných cvičení aikido.

Autor, někdejší mistr světa v gymnastice, líčí ve své knize příběh své ”vnitřní cesty”, která započala jedné noci u obyčejné benzinové pumpy, kde se setkal se svým guruem, jemuž dal jméno Sokrates. Předností Millmanova vyprávění o nesnadné cestě od pouhého vnějšího úspěchu k nalezení sebe sama je autenticky vyznívající snaha o zakotvení pomíjivého, každodenního života v hodnotách, které trvají věčně a jsou zdrojem jeho smyslu.

Cesta pokojného bojovníka

Druhé vydání

Bývalý špičkový atlet a mistr světa, je vysokoškolským profesorem a autorem osmi knih, které vyšly ve více než dvaceti jazycích, především Cesta mírumilovného bojovníka a Život, pro který jste byli zrození. Jeho knihy a semináře ovlivnily lidi ze všech společenských vrstev, včetně lékařů.

Autentický a poutavý příběh autora, bývalého mistra světa v gymnastice, o nesnadné cestě od pouhého vnějšího úspěchu k nalezení sebe sama představuje snahu o zakotvení pomíjivého, každodenního života v hodnotách, které trvají věčně.

Běžná cena Běžně 289 Kč

Na skladě, posíláme ihned

 • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
 • více než 2500 výdejních míst
 • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Autor – Millman – Dan Millman

DAN MILLMAN

Dan Millman je autor třinácti knih z oblasti duševního růstu, z nichž je nejslavnější poloautobiografický román Cesta pokojného bojovníka (1980).

Dan Millman zvítězil na Mistrovství světa ve skocích na trampolíně v roce 1964, spolukoučoval tým gymnastů na Univerzitě v Kalifornii, pracoval jako instruktor gymnastiky na Stanfordské univerzitě a jako profesor tělovýchovy na Oberlinské vysoké škole. Je často spojován s hnutím za rozvoj lidského potenciálu společně s Anthony Robbinsem.

Millmanova první kniha o duševním rozvoji, Cesta pokojného bojovníka, je zčásti autobiografická fikce zasazená do doby, kdy autor studoval na vysoké škole. Při prvním vydání se kniha neprodávala příliš dobře, ale když ji Hal Kramer vydal znovu a pomohl jí stát se bestsellerem. Příběh vypráví o náhodném setkání mladého gymnasty Dana Millmana a pracovníka obsluhujícího benzínovou stanici, který se stane Millmanovým mentorem, "Sokratem". Když si Millman roztříští nohu při nehodě na motorce, Sokrates se stane jeho duchovním průvodcem a ukáže mu, jak se stát pokojným bojovníkem. Mnoho kritiků si povšimlo paralely Cesty pokojného bojovníka a sérií knih o Donu Juanovi od Carlose Castanedy, zvláště s Journey to Ixtlan z roku 1972. Stejně jako v Zen and the Art of Motorcycle Maintenance od Roberta Pirsinga z roku 1974 používá Dan Millman řeckého filosofa Sokrata. Základní koncept nalezení moudrého mentora je v literatuře nosným tématem už dlouhou dobu – používali ho spisovatelé od Danteho po Jonathana Swifta – ale Millman je častěji přirovnáván k Richardu Bachovi nebo k naturalistovi Tomu Brownovi, což je mezi fanoušky tohoto žánru skutečný kompliment. Na rozdíl od Castanedy Millman nikdy netvrdil, že jeho knihy jsou skutečné. V létě roku byla Cesta pokojného bojovníka zfilmována – ve filmu Peaceful Warrior hráji Scott Mechlowicz (Millman) a Nick Nolte (Sokrates).

Cesta pokojného bojovníka

Kniha ( měkká vazba )

 • Skladem u dodavatele
 • Doručení ZDARMA od 899 Kč, v úterý 25.2. u Vás doma (Typy doručení )
 • Osobní odběr zítra po 15:00 ZDARMA, ( Vyberte prodejnu )

233 Kč s DPH
Ušetříte 27 Kč Běžně 260 Kč

Autor někdejší mistr světa v gymnastice, líčí ve své knize příběh své ”vnitřní cesty”, která započala jedné noci u obyčejného benzínového čerpadla, kde se setkal se svým guruem, jemuž dal jméno Sokrates. Předností Millmanova vyprávění o nesnadné cestě od pouhého vnějšího úspěchu k nalezení sebe sama je autenticky vyznívající snaha o zakotvení… Přejít na celý popis

Mrkněte se, na jaké knížky vám knihkupci zařídili slevu 30 %! Jejich výběr obsahuje samá slavná jména Více informací

Kniha Cesta pokojného bojovníka (Dan Millman)

Autentický a poutavý příběh autora, bývalého mistra světa v gymnastice, o nesnadné cestě od pouhého vnějšího úspěchu k nalezení sebe sama představuje snahu o zakotvení pomíjivého, každodenního života . každodenního života v hodnotách, které trvají věčně a jsou zdrojem jeho smyslu.
Viac

 • Počet strán: 219 strán
 • ISBN13: 8086270106

Cesta pokojného bojovníka je fajn kniha pre duchovný rast

Kniha Cesta pokojného bojovníka má všade, kam sa pozriete, vynikajúce hodnotenia. Keď si prečítate iné recenzie, nájdete názory, že ide o knihu, ktorá dokáže zmeniť život a mnohí ju považujú za najdôležitejšiu knihu vo svojom živote. Po takýchto tvrdeniach som mala prirodzene veľmi vysoké očakávania. Autorom knihy je Američan Dan Millman, ktorý má za sebou úspešnú športovú kariéru a na konte[. ]

Cesta pokojného bojovníka

Běžná cena: 260 Kč
Sleva: 13%
Termíny dodání jsou orientační. O stavu Vaší objednávky budete informováni emailem.
V případě osobních odběrů je nutné vyčkat na výzvu k odběru, kterou rozesíláme, jakmile jsou knihy připraveny.
Osobní odběry (platí pouze v případě objednávky)
– Praha 7, V Háji 15 Zítra (ÚT)
– Zásilkovna.cz Pozítří (ST)
Jakmile bude objednané zboží připraveno k odběru, oznámíme Vám to e-mailem. Doručení na adresu
– Balík Do ruky Pozítří (ST) – Balík Na poštu Pozítří (ST) – PPL v České Republice Pozítří (ST) – PPL na Slovensku 21.02.2020 (PÁ) – Balík Do balíkovny Pozítří (ST) – Informace jsou platné k 17.02.2020 11:15:26

">

Dostupnost: Externí sklad Když teď objednám,
kdy zboží obdržím?

Hlídat dostupnost a cenu »

Kód: D0469650
EAN: 9788086270104
ISBN: 80-86270-10-6
Nakladatel: Sagittarius
Počet stran: 220
Rok vydání: 2008
Rozměry: 141x205x31mm
Váha: 28g
Kategorie: Zdraví a životní styl

„Výborná komunikace, přijatelné ceny. Objednané knihy mám za Tři dny připravené k vyzvednutí. Příjemná rychlá obsluha.“

Autor, někdejší mistr světa v gymnastice, líčí ve své knize příběh své vnitřní cesty, která započala jedné noci u obyčejné benzinové pumpy, kde se setkal se svým guruem, jemuž dal jméno Sokrates. Předností Millmanova vyprávění o nesnadné cestě od pouhého vnějšího úspěchu k nalezení sebe sama je autenticky vyznívající snaha o zakotvení pomíjivého, každodenního života v hodnotách, které trvají věčně a jsou zdrojem jeho smyslu.

MOJE KNIHOVNY

Kliknutím na tlačítko zařadíte knihu do seznamu k pozdějšímu nákupu.

Přejete si dostat určitou knihu? Přidejte ji do seznamu přání a zašlete jej svým známým.

Máte již přečtenou danou knihu? Zařaďte si jí do knihovny a najděte podobné.

Cesta pokojného bojovníka

Mrkněte se, na jaké knížky vám knihkupci zařídili slevu 30 %! Jejich výběr obsahuje samá slavná jména Více informací

Bestseller v knihy Dobrovský

39907. v e-shopu | 38206. minulý týden

Hodnocení čtenářů

4.5 z 5 2 hodnocení čtenářů

2× 5 hvězdiček 0× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Hodnocení našich knihkupců: 4.5 z 5

5 z 5 hvězdiček Petr Poupě 2. srpna 2016

Pokud nebudu psát recenzi, pak napíšu pouze to, že je to jedna z mých nejoblíbenějších knih.

Pomohla vám tato recenze? Ano 86

Kniha, Sagitarius, 1999, 9788090189805

5 z 5 hvězdiček Petr Cváček 6. února 2019

Krásně psáno, rychle a dobře se četla. Obsahuje spoustu moudrosti a doporučil bych ji každému. Mnohem lepší, než film. 😉

Kniha Cesta pokojného bojovníka (Dan Millman)

Dan Millman o svých knihách

Někteří čtenáři se mě ptají „Kterou knihu byste obzvláště doporučil?“, „Kterou mám začít?“ nebo “V jakém pořadí bych měl vaše knihy číst?“. Každá z mých knih poskytuje různý a nový pohled na přístup pokojného bojovníka k moudrému a dobrému životu. Každá z nich představuje dílek skládanky na cestě osobního a duchovního rozvoje. Vložil jsem srdce a duši do každé z nich. Když mi někdo řekne, že četl např. Cestu pokojného bojovníka už šestkrát, chtěl bych mu odpovědět „Raději si prosím přečtěte různých šest knih, každou z nich jednou“. Nicméně následující čtyři knihy považuji za jádro svého učení:

 • Living on Purpose (Tvůj život má cíl)
 • The Life You Were Born to Live (Život, který musíte žít)
 • Everyday Enlightenment (Každodenní osvícení)
 • The Laws of Spirit (Zákony Ducha)

Pevně doufám, že můj komentář vám pomůže při rozhodování, kterou z mých knih si přečíst. Pořadí není důležité – ale doufám, že se časem rozhodnete přečíst všechny. Nemyslete si prosím, že když jste přečetli jednu nebo dvě, jako byste přečetli všechny. Za každou zákrutou čeká něco nového… Rád bych, aby vám následující informace pomohly lépe se zorientovat v mých knihách.

WAY OF THE PEACEFUL WARRIOR (Cesta pokojného bojovníka)

je románem, založeným na pravdivém příběhu, obsahující i vymyšlené pasáže. Pro nové vydání jsem učinil asi 300 úprav – revize a vysvětlení – a přidal nový doslov, který popisuje historii knihy – její raný život, smrt a znovuzrození. Napsal jsem ji, abych čtenáře inspiroval, pozvedl je a připomněl jim, jaké velké možnosti život přináší – ale není to praktický průvodce životem. Ve smyslu takových průvodců jsem napsal řadu nesmyšlených knih.

SACRED JOURNEY OF THE PEACEFUL WARRIOR (Návrat pokojného bojovníka)

Můj další román není pokračováním, druhým dílem mé první knihy. Nezačíná, kde první končí (nenechte se tím zmást). Spíše se odehrává uprostřed mé první knihy (když mne Sokrates posílá na cesty). Dobrý způsob, jak číst tyto knihy, je začít s Cestou pokojného bojovníka a číst až do části, kdy Sokrates posílá Dana na cestu kolem, potom přečíst Návrat pokojného bojovníka, a pak pokračovat v první knize. Takto dávají obě knihy největší smysl. Návrat pokojného bojovníka je fiktivním příběhem. Ve skutečnosti jsem neopustil svou ženu a dceru na mnoho měsíců a let, abych „našel sám sebe“. Navštívil jsem Havaj a cestoval po světě, ale byl jsem pryč méně než tři měsíce. Po vydání těchto dvou knih mi mnoho l >NO ORDINARY MOMENTS (Nevšední okamžiky), ve kterých jsem co nejjasněji shrnul vše, o co jsem se v té době mohl podělit. Potom přišly dvě knihy pro děti: SECRET OF THE PEACEFUL WARRIOR (Tajemství pokojného bojovníka) a QUEST FOR THE CRYSTAL CASTLE (Hledání křišťálového zámku) . Již dříve jsem četl rukopisy těchto knih spolužákům svých (tehdy mladých) dcer, abych získal zpětnou vazbu před konečnou verzí. Myslím, že se mi podařilo vytvořit nádherný dárek pro děti ve věku 4 až 10 let, které znovu a znovu chtějí tyto příběh číst (anebo slyšet).

THE LIFE YOU WERE BORN TO LIVE (Život, který musíte žít)

V roce 1984 jsem se učil u neobyčejného člověka nezvykle přesnou metodu, která překonala vše, co jsem do té doby viděl. Udělal jsem si pouze 20 stran poznámek, než jsem začal s tímto systémem pracovat prostřednictvím "vytýčení zákonů ducha". Po deseti letech práce s tímto materiálem se mi značně rozšířilo intuitivní vidění. Začal jsem tuto metodu vyučovat psychoterapeuty i jiné odborníky a nakonec napsal tuto knihu. Čtenáře, kteří se nevyznají v numerologii nebo mají zdravý skepticismus ohledně toho, jak číslice z data narození mohou poskytnout platné, spolehlivé a přesné informace o smyslu života, chci vyzvat, aby si přečetli stranu 4. Ta ukazuje, jak si najít svou cestu životem – jednu ze 37 možných pro lidi narozené ve dvacátém století. Potom si přečtěte text týkající se vaší specifické cesty. Možná budete překvapeni. Napsal jsem tuto knihu, abychom my všichni měli prostor pro soucit (se sebou i s jinými) a abychom uskutečnili kvantový skok v sebepoznávání. Nejdůležitější částí knihy je oddíl věnovaný duchovním zákonům – zákonům, které pomáhají překonávat nástrahy, které čekají na každého z nás na naší životní cestě.

THE LAWS OF SPIRIT (Zákony Ducha)

Tento příběh transformace představuje podobnosti o vědmě bez věku, kterou jsem potkal v horách nedaleko svého domova. Ona mě tam učila (za použití přírodních sil) dvanácti zákonům, které mění život. Čtenáři se seznamují s jednotlivými zákony během naší cesty po horách. Tato menší kniha možná není tak známá jako ostatní, ale mnozí čtenáři ji považují za jednu ze svých nejoblíbenějších.

EVERYDAY ENLIGHTENMENT : The Twelve Gateways to Personal Growth (Každodenní osvícení: Dvanáct bran k osobnímu růstu)

Tato kniha poskytuje nejkomplexnější popis „cesty pokojného bojovníka“, situovaný okolo 12 obecných výzev každodenního života. V určitém smyslu se jedná o cestovní mapu naším životem. Pokud chápeme život jako školu, ukazuje tato kniha 12 kurzů, kterými musíme projít, abychom složili závěrečnou zkoušku. Definuje novým způsobem smysl úspěchu, osvícení a duchovna. Jsem přesvědčen, že tato kniha je předurčena k tomu stát se klasikou na poli osobního a duchovního růstu.

BODY MIND MASTERY (MISTROVSTVÍ TĚLA A DUCHA)

Můj úspěch ve sportu a v životě má neobyčejnou historii. Dosáhl jsem jej jako vrcholový gymnasta díky létům tréninku, během práce jako trenér na Stanfordské universitě a jako profesor na Oberlin College. V originálním rukopise Cesty pokojného bojovníka mi do celkového konceptu nezapadaly dvě kapitoly. Vyčlenil jsem a rychle se rozrostly na mou první vydanou knihu"Whole Body Fitness." Později byla vydána pod názvem "The Warrior Athlete" a potom znovu pod novým názvem "The Inner Athlete". Body Mind Mastery je čtvrtou, konečnou a revidovanou verzí. Pro mnoho čtenářů se jedná o jednu z nejlepších knih svého druhu, napsanou pro každého, kdo se zabývá fyzickým cvičením a tréninkem-včetně atletů, sportovců obecně, cvičitelů bojových umění, tanečníků, hudebníků, herců, zpěváků atd. Kniha mluví o tom, že bychom neměli zasvětit svůj život tréninku, ale naopak věnovat trénink životu.

LIVING ON PURPOSE – Straight Answers to Life’s Tough Questions (Tvůj život má cíl – Přímé odpovědi na složité otázky života)

Jedná se pravděpodobně o knihu, která je z pohledu čtenáře nejjednodušší. Strukturovaná okolo 25 „pravidel domu“ obsahuje provokativní odpovědi na často kladené otázky o životě. Bez ohledu na to, jaké máte životní přesvědčení či víru, nabízí neotřelé pohledy na to, jak žít dobře. Tato kniha je mému srdci obzvláště blízká, protože mi dala možnost odpovědět na velmi důležitá témata a uplatnit univerzální moudrost na každodenní problémy a dilemata. Tvůj život má cíl je pravděpodobně mou poslední non-fiction knihou a představuje i posun v mých vyučovacích metodách. Najdete v ní veselé i poučné příběhy, citace a podobenství, které všechny jsou schopny zasáhnout přímo vaše srdce. Moje odpovědi nevycházejí ani tak ze mě, jako spíše přicházejí mým prostřednictvím. Já ovšem nepromlouvám s netělesnými bojovníky, mudrci z páté dimenze, neklábosím s Bohem, ani nezapisuji to, co mi diktují průvodci z hvězd. Mám jen dar slova, otevřené srdce a intuitivně chápu pravidla Domu. Jak praví přísloví: „Kde dlí láska, není žádných tajemství“.

THE JOURNEYS OF SOCRATES (Sokrates)

Věnoval jsem čtyři roky svého života k sepsání Sokratova osudu, abych konečně odpověděl na mnohé otázky, které jsem dostával: odkud přišel, zda byl ženatý a měl děti, jak se stal bojovníkem a jak nalezl moudrost a mír. Rozhodl jsem se čelit výzvě napsat román, který bude mít hloubku, charakter a srdce, a myslím, že se mi to povedlo. Tato kniha je zcela odlišná od Cesty pokojného bojovníka – ani jsem neměl v úmyslu kopírovat svou první knihu. Obsahuje méně didaktického učení, ale má mnohem hlubší příběh. Doufám, že moji čtenáři budou souhlasit.

WISDOM OF THE PEACEFUL WARRIOR (Moudrost pokojného bojovníka)

Od uvedení filmu Pokojný bojovník s Nickem Noltem v roce 2006 mi lidé položili mnoho naléhavých otázek, týkajících se učení pokojného bojovníka. Cítil jsem potřebu objasnit a více rozvinout Sokratovo učení s odstupem 25 let od vydání první knihy. Objevíte zde nové postřehy a vhledy, praktickou moudrost a poznání, které může uplatnit ve svém životě každý z nás. Kniha Moudrost pokojného bojovníka promlouvá ke všem dobrodružným duším toužícím hlouběji porozumět životu a jeho záhadám. Odhalí vám, jak se může pokojné srdce snoubit s duchem bojovníka.

THE FOUR PURPOSES OF LIFE: Finding Meaning and Direction in a Changing World (Čtyři pilíře smyslu života: Hledání smyslu a směru v měnícím se světě)

Jedná se o jednu z nejkomplexnějších knih, kterou jsem zatím napsal. Pro mnohé z nás je život skládačkou s chybějícími díly. Plánujeme, a pak své plány měníme; zvolíme si cestu, a vydáme se jinou; to vše ve snaze najít toho pravého partnera a tu pravou profesi. Doufáme, že jsme se rozhodli správně, a že naše rozhodnutí nás dovedou k cíli. V určitém okamžiku si ale položíme onu zásadní otázku: Jaký je smysl mého života?

Leave a Reply