Kniha Cujo (Stephen King)

Kniha Cujo (Stephen King) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

  • Název knihy: Kniha Cujo (Stephen King)
  • Elérhető fájlok: Kniha Cujo (Stephen King).pdf, Kniha Cujo (Stephen King).epub, Kniha Cujo (Stephen King).mobi
  • Jazyk knihy: Český jazyk
  • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

Kniha Cujo (Stephen King)

Příběh se odehrává v Castle Rocku v létě roku 1980. Jeho zdánlivý pokoj naruší bernardýn nakažený vzteklinou. Z milého a přítulného psa se stává hrozná bestie, která terorizuje Donnu a jejího syna Tada uvězněné v rozbitém autě, a kolem není nikdo, kdo by jim pomohl.

Literatura světová, Horory
Vydáno 1992 , Gemini (ČR) Orig. název

Cujo , 1981

Komentáře (202)

Kniha Cujo

Přes všechnu snahu nedočteno. To by souhlasilo , že si King nepamatuje , že knihu napsal. Pes nakažený vzteklinou na 260 stran je moc. Reklama na americký lupínky nezajímá a sračky americké rodiny už vůbec ne. Nedostal jsem se ani přes půlku . Z toho co jsem četl od Kinga nejhorší kniha. Souhlasím kdyby to bylo kratší , jako povídka mohla to být bomba.

Nelíbilo se, myslím si, že by bylo lepší Cuja zpracovat jako povídku. Přeci jenom, příběh o matce se synem, které drží v šachu pes se vzteklinou, není zrovna materiál na plnohodnotný thriller. V knize bylo sice ještě pár dějových linií, ale působily na mě jako prostá výplň stránek. Roger a jeho problémy s firmou mě málem unudily k smrti, stejně tak trable rodiny Camberových. Asi by to bylo jiné, kdyby se všechny dějové linky v závěru spojily v nějaký epický konec, ale nebylo tomu tak. Prostě vyšuměly do prázdna.
Postavy mě též příliš neoslnily. Nevím, jestli to bylo Kingovým záměrem, ale žádnou jsem si neoblíbil, takže mi bylo vcelku jedno, kdo umře a kdo přežije.
Nejsem si jistý, jestli od Kinga zkusím ještě něco dalšího. Mám od něj přečtené tři knihy, zatím žádná mě ale neoslnila.
2/5

Vřele doporučuji. Kniha vás vtáhne do děje a díky jejímu ději ztratíte pojem o čase a realitě. Občas jsem při čtení snad ani nedýchala :-).

Klasický starý dobrý King. Miluju jeho knihy z této doby a tahle také nezklamala. Začátek příběhu je trochu kostrbatý a chvíli trvá než se člověk začte, ale postupně pochopíte, že vše má svůj důvod a také lépe přilnete k postavám. Konec příběhu je jako vždy strhující.

V knize jsou maličko stránky, které by tam možná ani být nemusely, ale rozhodně stojí za přečtení, pokud se do ní necháte ponořit, tak během pár dní ji máte přečtenou a za sebe můžu říct že s otevřenými ústy.

Stephen King přiznal, že při psaní této knihy byl tak závislý na alkoholu, že ani neví jestli ji vlastně psal on. . Tak po pravdě, tohle můžu jen závidět.

Do půlky knihy se to točilo kolem manželských problémů, ale pak se to hezky rozjelo a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Ke konci byl příběh dost děsivý a napínavý, jak se na sluší na správný horor.

Sto stran po rozečtení knihy jsem myslela, že jí odložím nedočtenou, jak jsem pořád čekala na "něco" a ono to stále nepřicházelo. Ale když jsem se poté konečně dočkala, nemohla jsem se od čtení až do konce odtrhnout.

Kniha: Cujo – Stephen King

Kniha: Cujo
Autor: Stephen King

Předpokládaný termín doručení dle zvoleného dopravce:
GLS: 20.2.2020
Česká pošta: 20.2.2020

Osobní odběr
Předpokládané připravení zboží proběhne v odpoledních hodinách dle zvoleného místa v termínu:
Ostrava: 19.2.2020
Ostatní výdejny: 20.2.2020
Uloženka: 20.2.2020

Pozn.: doručení nebo připravení na výdejním místě závisí na nejpomalejším produktu ve Vaší objednávce.‘, -80, 15);" onmouseout="hide_help();">Kdy zboží dostanu

0 hodnocení 0 recenzí počet hodnocení
celkové hodnocení
0 hodnocení + 0 recenzí
Nakladatelství: » Hodder
Médium / forma: Tištěná kniha
Rok vydání: 2018
Počet stran: 420
Rozměr: 20 cm
Skupina třídění: Americká próza
Jazyk: anglicky
Vazba: kniha, brožovaná vazba
Datum vydání: 14.05.2018
Nakladatelské údaje: London, Hodder, 2011
ISBN: 9781444708127
EAN: 9781444708127

Psychologicky laděný horor, v němž bernardýn postižený vzteklinou terorizuje a zabíjí své nejbližší i známé lidi.

Once upon a time, not so long ago, a monster came to the small town of Castle Rock, Maine . . . He was not a werewolf, vampire, ghoul, or unnameable creature from the enchanted forest or snow wastes; he was only a cop . . .

Cujo is a huge Saint Bernard dog, the best friend Brett Camber has ever had. Then one day Cujo chases a rabbit into a bolt-hole. Except it isn’t a rabbit warren any more. It is a cave inhabited by rabid bats.

And Cujo falls sick. Very sick. And the gentle giant who once protected the family becomes a vortex of horror inexorably drawing in all the people around him . . .

Stephen King’s classic tale of survival, as a young mother fights to protect her child against a horrifyingly familiar monster.

Próza – beletrie > Romány > Romány dle národů > Americké romány

Cizojazyčné knihy > Cizojazyčná beletrie > Anglicky

Katalog vybraných autorů > K > King – Stephen King

Katalog nakladatelství > H > Hodder

STEPHEN KING

Stephen King je americký spisovatel a scénárista.

Stephen Edwin King se narodil 21. září 1947 v Portlandu ve státě Maine, jeho předky lze vystopovat do Skotska a Irska. Otec od rodiny brzy odešel a Stephena a jeho adoptivního bratra Davida vychovávala matka. Část dětství strávili ve Fort Wayne v Indianě a ve Stratfordu v Connecticutu, později se usadili v Durhamu v Maine. Zde vychodil Stephen základní školu a v roce 1966 dokončil střední v Lisbon Falls. Od malička se zajímal o příběhy a chodil často do kina a od 12 let se pokoušel psát. Během střední školy dokonce vydával s bratrem místní noviny Dave´s Rag a s přítelem ze studií poskládali sbírku povídek People, Places and Things .

Pro objednávky
– nad 1200Kč – zdarma
– nad 600Kč – od 39Kč –> 39 Kč
– nad 200Kč – od 49 Kč
– do 199Kč – od 74 Kč

Osobní odběr na prodejnách Ostrava, Brno a výdejních místech ČB, Praha 3, Praha 8, Plzeň, Olomouc, Pardubice – zdarma

Zasíláme i na Slovensko a do dalších 27 evropských zemí.

10 najlepších kníh Stephena Kinga

Majster napätia, Stephen King, napísal viac ako 50 románov, z ktorých behá mráz po chrbte aj najväčšiemu odvážlivcovi. Dnes ti predstavíme 10 kníh, po ktorých rozhodne nebudeš mať kľudný spánok!

Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.

V prípade že problémy pretrvávajú, kontaktuj prosím administrátora.

Stephen King je jedným z najznámejších hororových spisovateľov súčasnosti a počas svojej spisovateľskej kariéry napísal viac ako 50 románov, ktoré zaznamenali obrovský úspech u čitateľov z celého sveta. Okrem hororov píše aj fantasy romány, vydal viac ako 200 poviedok a noviel, je režisérom, občasným hercom, scenáristom a členom kapely. Viacero jeho diel bolo prenesených na filmové plátno, i keď väčšinu z nich nepovažoval King za práve vydarené. Z tých naozaj dobrých spomeniem napríklad The Shawshank Redemption, či Green Mile, kultové filmové záležitosti, ktoré sú dnes považované za klasiku. Dnes ti predstavíme 10 jeho najlepších kníh a zameriame sa na jeho hororovú tvorbu, pretože práve tá ho najviac preslávila.

10. The Dead Zone

Našu desiatku otvárame trochu nezvyčajnejším románom, ktorý nie je plný krvavých scén, ako je u Kinga bežné. Hlavný predstaviteľ John Smith po ťažkej havárii upadne na 5 rokov do kómy. Po prebudení zisťuje, že má jasnovidecké schopnosti, po dotyku niečej ruky dokáže odhaliť minulosť a budúcnosť. John, obdarený touto novou schopnosťou, prichádza do negatívneho stretu so spoločnosťou, ktorá ho považuje za monštrum. A za monštrum sa považuje aj sám John a tu prichádza Kingovo majstrovstvo, v podobe perfektných opisov Johnových myšlienkových pochodov. Odporúčame všetkým, ktorí majú radi naozaj dobré psychologické romány a fanúšikom filmu radíme zhliadnuť rovnomenný film s Christopherom Walkenom v réžii Davida Croneberga.

9. Carrie

Carrie je príbeh dospievajúceho dievčaťa, ktoré má tak trochu telekinetické schopnosti (vie mysľou ovládať predmety). V škole ju šikanujú, jej matka je fanaticky posadnutá náboženstvom a Carrie nemá žiadnych skutočných priateľov. V spojení s paranormálnymi schopnosťami hlavnej hrdinky sa začína rad desivých udalostí, kvôli ktorým nepustíte knihu z rúk až do prečítania poslednej strany. Carrie je prvým Kingovým románom a existuje len vďaka jeho žene Tabithe, ktorá ho zachránila z koša, kde ho príliš kritický autor zahodil. Kniha bola taktiež sfilmovaná, dokonca dvakrát. Prvý film natočil Brian De Palma a nedávno do kín dorazil anj moderný remake s Chloë Grace Moretz.

8. Full Dark, No Stars

Kniha obsahuje 4 temné novely – 1922, Big Driver, Fair Extension a Good Mariage. Mňa osobne najviac zaujala posledná menovaná. Príbeh je o 27-ročnom šťastnom manželstve. Teda až do doby, keď milujúca manželka pri upratovaní zistí, že jej manžel vôbec nie je ten človek, ktorého pozná, ale dosiaľ nepoznaný cudzinec. Všetky 4 novely sa týkajú objavenia a skúmania "cudzinca", ktorý je ukrytý hlboko v duši každého z nás a vyčkáva, kedy bude mať príležitosť vyliezť na povrch. Túto zbierku hodnotím ako jednu z najlepších, ktoré majster napätia napísal.

7. Salem’s Lot

Jerusalem’s Lot je obyčajné, tiché mestečko s kostolom a bielymi domami. Ben Mears sa vracia domov, aby sa zbavil desivých nočných môr, ktoré sužujú jeho dušu. Namiesto toho však musí čeliť temnej hrôze, v podobe neznámeho muža, ktorý je možno samotným diablom. Ak neznášate dnešné trápne bláboly o upíroch, ktorí sú sexsymbolmi s nagélovanými vlasmi, táto kniha je práve pre vás. Upíri sú tu totiž odporné bytosti, ktoré vycicajú z vášho tela aj poslednú kvapku krvi a maznať sa s vami rozhodne nebudú.

6. Cujo

Aj úplne nevinná naháňačka psa a zajaca môže podľa Kinga dopadnúť zlovestne. Toto napínavé, psychologicky hororové dielo, ťa nepustí zo svojich pazúrov až do konca. Kingovo mestečko Castle Rock sa ocitá v zajatí nekončiacej hrozby v podobe besného psa Cuja, ktorý ohrozuje jeho obyvateľov. King v tomto románe znova dokázal, že je skvelý analytik a dokáže perfektne opísať pocity ľudské, ako aj tie zvieracie.

5. Needful Things

Aj v tejto knihe sa stretávame s obyvateľmi mesta Castle Rock. V tomto príbehu prichádza do mesta sympatický cudzinec, ktorý si otvorí obchod s rôznymi maličkosťami a ľuďom ich predáva za nízku cenu a prísľub, že vykonajú malý žartík inému obyvateľovi mesta. Začína sa spúštať mechanizmus vyriaďovania si účtov a krvavej pomsty. Posledný z príbehov o Castle Rocku je vlastne o jednej zlej vlastnosti, ktorú má snáď každý človek. Všetci túžime niečo vlastniť a tu prichádza otázka, do kedy budeme tie veci vlastniť my a nie oni nás.

4. Pet Sematary

Šťastná rodinka Creedových sa presťahuje do starodávneho domu v malebnom štáte Maine. Žijú si spokojný život, netušiac, že neďaleko za kopcom na nich číha zlo, z ktorého mrazí krv v žilách a je horšie ako samotná smrť. Kniha ti odoberie spánok minimálne na týždeň, príbeh je strhujúci, šialený a geniálny zároveň a najlepšie je, že ťa donúti premýšľať, čo by si ty urobil na mieste hlavých postáv. Spĺňa všetky kvality naozaj dobrého hororu, pri ktorom budeš tajiť dych. Filmová adaptácia s rovnakým názvom je zaujímavá tým, že o scenár sa postaral sám King, čo z filmu robí dostatočne verný prepis knihy.

3. Misery

Tento román bol mojím prvým stretnutím s pánom Kingom a musím povedať, že to bola láska na prvý pohľad. Príbeh sa točí okolo psychopatky Annie Wilkesovej, bývalej zdravotnej sestry a známeho spisovateľa Paula Sheldona, ktorého jeho veľká fanúšička Annie vytiahne z auta po ťažkej autonehode a vo svojom dome ho začne "liečiť". Kingove opisy psychologických stavov hlavných postáv a nálož desivých a krvavých scén sú proste vrcholom čitateľského pôžitku. A opäť odporúčame filmové spracovanie so skvelou Kathy Bates a Jamesom Caanom.

2. The Shining

Shining by som nazvala povinným kingovským čítaním. Jednoznačne vrchol jeho práce predstavuje táto kniha napínavý príbeh, ktorý sa odohráva v krásnom hoteli Overlook, kde prichádza pracovať Jack Torrance s manželkou Wendy a synom Dannym. V krásnom hoteli sa však skrýva zlo, ktoré čaká na svoje obete. Jack, "vyliečený" alkoholik, sa necháva pokúšať svojou bývalou vášňou, Wendy sa snaží obnoviť narušenú rodinu a malý Danny objavuje schopnosť predvídať určité "veci". Hororová atmosféra, brilantnosť postáv a skvelý opis prostredia je literárnou dokonalosťou, rovnako ako kiltový film, ktorý ste pravdepodobne všetci videli.

1. It

Román o partii priateľov, ktorí v detstve museli čeliť skutočnému zlu a v dospelosti sa mu musia opäť postaviť. To si ťa proste chytí a nepustí, kým nezistí čoho sa v hĺbke duše najviac bojíš a potom udrie. Aj napriek rozsahu je It najlepším románom Stephena Kinga, pretože desivý klaun Pennywise, krv v odtoku, podzemné kanály mesta Derry a číre zlo sú veci, ktoré ti už nikdy nevymiznú z pamäte.

Na záver odporúčam Kingove knihy každému odhodlanému čitateľovi, ktorý sa nebojí nazrieť do očí zlu a dvere pekla nezabuchne, ale nechá otvorené.

"Chyť ma za ruku, môj verný čitateľ, a ja ťa rád odvediem späť na denné svetlo. Verím, že ľudia sú vo svojej podstate väčšinou dobrí. O sebe teda môžem prehlásiť, že som. Tebou by som si však nebol tak úplne istý."

– Stephen King (z knihy Full Dark, No Stars)

Kniha Cujo (Stephen King)

Kniha ( měkká vazba )

  • Skladem 5+ ks
  • Doručení ZDARMA od 899 Kč, ve středu 19.2. u Vás doma (Typy doručení)
  • Osobní odběr zítra po 15:00 ZDARMA, ( Vyberte prodejnu )

232 Kč s DPH
Ušetříte 27 Kč Běžně 259 Kč

Přichází to úplně nevinně, jako vždycky. Veliký přátelský pes pronásleduje divokého králíka, který spadne do skryté podzemní jeskyně a probudí spící zlo krutější než sama smrt. Zděšený čtyřletý chlapec vidí, jak se samovolně otvírají dveře jeho šatníku a ze tmy na něho svítí démonické oči. V Castle Rocku ve státě Maine se má stát něco nečekaného,… Přejít na celý popis

Poznejte Monu Kasten, královnu romantického čtení. Její knížky teď objednáte za 149 Kč Více informací

Přichází to úplně nevinně, jako vždycky. Veliký přátelský pes pronásleduje divokého králíka, který spadne do skryté podzemní jeskyně a probudí spící zlo krutější než sama smrt. Zděšený čtyřletý chlapec vidí, jak se samovolně otvírají dveře jeho šatníku a ze tmy na něho svítí démonické oči. V Castle Rocku ve státě Maine se má stát něco nečekaného, strašného a nezapomenutelného, nad městečkem visí neodvratná hrozba.

Bestseller v knihy Dobrovský

8976. v e-shopu | 4877. minulý týden

56. v Horor | 42. minulý týden

Hodnocení čtenářů

4.6 z 5 47 hodnocení čtenářů

30× 5 hvězdiček 15× 4 hvězdičky 3× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

4 z 5 hvězdiček renett 1. září 2017

Strašidelné a ten pocit bezmoci nahání husí kůži.

Pomohla vám tato recenze? Ano 86

Kniha, BETA Dobrovský, 2016, 9788073068547

5 z 5 hvězdiček Zuzi 6. září 2017

Bezmoc a zoufalství. Šílený příběh. Nedoporučuji těm, co mají děti. Ve filmovém zpracování se jmenuje Cujo, vzteklý pes a má mnohem lepší konec.

Pomohla vám tato recenze? Ano 82

Kniha, BETA Dobrovský, 2016, 9788073068547

4 z 5 hvězdiček Vojtěch 1. září 2017

Kniha není dělená na kapitoly, protože King podle vlastních slov chtěl, aby vám připadala jako cihla prohozená oknem. A myslím, že se mu to podařilo. Stačí pár postav a obyčejná situace, do které se může dostat každý, a už je na světě parádní kniha, ze které mrazí.

Pomohla vám tato recenze? Ano 77

Kniha, BETA Dobrovský, 2016, 9788073068547

5 z 5 hvězdiček Markéta Mandlíková 1. září 2017

Opět napínavá Kingovka. Děs a beznaděj. Paráda!

Pomohla vám tato recenze? Ano 73

Kniha, BETA Dobrovský, 2016, 9788073068547

4 z 5 hvězdiček 11. září 2017

Kdo by to byl věřil, kolik paseky dokáže nadělit jedna neobyčejná vzteklina.. King je můj oblíbenec, takže za mě opět super. Líbí se mi psychologické vykreslení postav, čím víc postav, tím lépe :). Nemůžu nic vytknout, příběh má spád a příjemnou gradaci, nejsou tu žádná tichá místa, která by jen natahovala počet stran. King se občas rozepíše více, než je zdrávoale u Cuja se udržel :). Líbí se mi, jak dokáže téměř z každé živé i neživé věci udělat hrozbu pro člověka.

Pomohla vám tato recenze? Ano 68

Kniha, BETA Dobrovský, 2016, 9788073068547

5 z 5 hvězdiček Petra Plevová 3. září 2017

Jako jedinou knihu (zatím) jsem obrečela. Mistrovsky psaný příběh, který nenechá v klidu snad opravdu nikoho.

Pomohla vám tato recenze? Ano 67

Kniha, BETA Dobrovský, 2016, 9788073068547

3 z 5 hvězdiček Aríka 2. září 2017

Knihy Mistra hororu, Stephena Kinga, mám velmi ráda. Obdivuji autorovi neuvěřitelnou fantazii. U této knihy jsem čekala klasickou "Kingovku", ovšem kniha mě trchu zklamala, všechny jeho knihu nemůžou být přece perfektní. Nejde o to, že by se mi kniha špatně četla nebo že bych se nazačetla či dokonce, že by chběly popisy a klasická Kingova souvětí, to ne. Jde o to, že se mi nelíbil příběh jako takový. Každý má jiný vkus, a proto, když se kniha nelíbí mně, může se líbit třeba právě vám.

Pomohla vám tato recenze? Ano 60

Kniha, BETA Dobrovský, 2016, 9788073068547

5 z 5 hvězdiček Aneta Dudová 30. srpna 2017

Když jsem četla poprvé, tak musím přiznat že mi i chvílemi běhal mráz po zádech.

Pomohla vám tato recenze? Ano 60

Kniha, BETA Dobrovský, 2016, 9788073068547

5 z 5 hvězdiček Lenka 1. září 2017

Jako pro matku to pro mne bylo fakt děsivý, zvlášť i v dnešní dobe mobilů, kdy si pomoc zavolate a nebo kdyz se nekomu neozvete tak to brzy zacne byt nekomu divne. Ta jeji bezmoc byla hrozna.

Pomohla vám tato recenze? Ano 55

Kniha, BETA Dobrovský, 2016, 9788073068547

5 z 5 hvězdiček Nikola 23. srpna 2017

Kniha Cujo (Stephen King)

Kniha ( měkká vazba )

  • Skladem 4 ks
  • Doručení ZDARMA od 899 Kč, ve středu 19.2. u Vás doma (Typy doručení)
  • Osobní odběr zítra po 15:00 ZDARMA, ( Vyberte prodejnu )

214 Kč s DPH
Ušetříte 25 Kč Běžně 239 Kč

Once upon a time, not so long ago, a monster came to the small town of Castle Rock, Maine . . . He was not a werewolf, vampire, ghoul, or unnameable creature from the enchanted forest or snow wastes; he was only a cop . . . Cujo is a huge Saint Bernard dog, the best friend Brett Camber has ever had. Then one day Cujo chases a rabbit into a bolt… Přejít na celý popis

Mrkněte se, na jaké knížky vám knihkupci zařídili slevu 30 %! Jejich výběr obsahuje samá slavná jména Více informací

Once upon a time, not so long ago, a monster came to the small town of Castle Rock, Maine . . . He was not a werewolf, vampire, ghoul, or unnameable creature from the enchanted forest or snow wastes; he was only a cop . . . Cujo is a huge Saint Bernard dog, the best friend Brett Camber has ever had. Then one day Cujo chases a rabbit into a bolt-hole. Except it isn’t a rabbit warren any more. It is a cave inhabited by rabid bats. And Cujo falls sick. Very sick. And the gentle giant who once protected the family becomes a vortex of horror inexorably drawing in all the people around him . . .

Bestseller v knihy Dobrovský

30427. v e-shopu | 31502. minulý týden | 5659. nejlepší dosažené 20.08.2018

104. v Thriller and Crime | 113. minulý týden | 100. nejlepší dosažené 01.02.2020

Hodnocení čtenářů

4.7 z 5 3 hodnocení čtenářů

1× 5 hvězdiček 1× 4 hvězdičky 1× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

5 z 5 hvězdiček Quinn 8. února 2019

Je úžasné, jak dokáže mistr hororu udělat noční můrou i z tak relativně "normálních" věcí, jako je střet dvou pomalu neznajících se rodin a pes nakažený vzteklinou. Je to jeden z těch příběhů, které se mohou stát, a to je na tom to nejděsivější.

Pomohla vám tato recenze? Ano 0

Kniha, Hodder & Stoughton, 2018, 9781444708127

Další knihy autora

Stephen King

Stephen King je všech hororů král. Autor mistrně propojuje svět fikce s realitou. A je víc než pravděpodobné, že vám u jeho knih budou stát vlasy hrůzou.

Stephen King – Cujo HOROR 2/2

Popis:
Načetla Hana Makovičková. Načteno pro Knihovnu a tiskárnu pro nevidomé Karla Emanuela Macana v roce 1994.

Leave a Reply