Kniha Doktorka z domu Trubačů (Ilona Borská)

Kniha Doktorka z domu Trubačů (Ilona Borská)

Kniha Doktorka z domu Trubačů (Ilona Borská) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

  • Název knihy: Kniha Doktorka z domu Trubačů (Ilona Borská)
  • Elérhető fájlok: Kniha Doktorka z domu Trubačů (Ilona Borská).pdf, Kniha Doktorka z domu Trubačů (Ilona Borská).epub, Kniha Doktorka z domu Trubačů (Ilona Borská).mobi
  • Jazyk knihy: Český jazyk
  • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

Doktorka z domu Trubačů

kniha od: Ilona Borská

Autorka líčí život české doktorky Vlasty Kálalové-Di Lottiové. Její touhu po pomáhání a poznávání. Ve dvacátých letech se vypravila do Bagdádu, kde chtěla zřídit československou nemocnici, kam by lékaři z ČS jezdili získávat zkušenosti. Dosáhne toho, dokonce tam získá přátele a založí vlastní rodinu. Vrací se do Čech, kde se jí tragicky změní život, ale i tak je dále cílevědomá a ochotná pomoci tam, kde je třeba. . celý text

Pro ženy, Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno 2006 , Motto více informací.

Komentáře (126)

Kniha Doktorka z domu Trubačů

Někdy je mi smutno, že takové poklady české literatury, jako je bezesporu tvorba paní Borské, zůstávají čtenářstvem nepovšimnuty. Přitom zrovna tato knížka má všechno, má neuvěřitelný příběh jedné neuvěřitelné ženy, který se odehrává na historickém pozadí bouřlivého 20. století. Tvorba paní Borské se vyznačovala nejen krásnou vypravěčskou linkou, které nikdy nic nepřebývá a nic nechybí, ale také maximální věrohodností opírající se o značné podklady, dopisy a další dohledané dobové zdroje, pokaždé to muselo dát velkou práci vše dát dokupy. Oproti některým jiným čtenářům se mi celá knížka četla s takovou lehkostí a doslova jsem se těšila na další a další kapitoly. I popis tragédie, která se hlavní hrdince stala, mi přišel tak neuvěřitelně autentický. Prostě paráda! (Únor: 941 stran)

Velmi kvalitní kniha.

Příběh paní doktorky mě nadchl, zasloužila by si větší pozornost. Kniha mi ale nevyhovovala velikosti písma (za to ale autor úplně nemůže) a tak nějak těžko se mi četla. Opakovaně jsem ji na nějaký čas odložila. Nakonec jsem ji ale dočetla, protože si to ten příběh bezesporu zaslouží. Byla to obdivuhodná žena.

Co říct, dočetla jsem silou vůle, tak nějak, že si to paní doktorka Vlasta za všechnu svou práci navíc zaslouží. Výjimečná žena, tak inteligentní, schopná, lidská. Kéž by se mi cizí řeči učily tak lehce jako jí. Boha uměla jich 12, neuvěřitelné! A taky mi jí bylo moc líto, taková rána. Sečteno, podtrženo její život, povaha, ambice, přístup k životu byl inspirující, obdivuhodný. Sama jet do Bagdádu, založit tam nemocnici, drsné, kde všude byla, pomohla. Ale nenadchl mě styl psaní knihy, v závěru jsem se už hůř orientovala v postavách a chyběl mi tam náboj. Ale jsem ráda, že jsem ji dočetla a že jsem se s takovou osobností, ženou, seznámila.

Příběh doktorky Kálalové za 2. sv. války jsem znala od dětství, protože bydlím nedaleko a kolem jejího domu jsem jezdila 3 roky do školy. O jejím působení v Bagdádu jsem věděla jen matně a už vůbec jsem nevěděla o jejím poválečném životě, proto jsem se rozhodla to napravit. Doktorce Kálalové bych dala bez řečí plný počet *, i když upřímně bych byla radši její známou než rodinným příslušníkem. Autorčin styl už mi ale tolik nesedl: někdy jsem měla problém se začíst, místy mi to přišlo chaotické, autorka přeskakovala děj. Ale místy je román psán velice hezky a při popisování cesty do Skandinávie se mi moc líbilo několik skvělých myšlenek – tesat je do skály!!

"Když člověk někam jede a nezná ani trochu tamější řeč, je nesamostatný jak dítě,pořád aby ho doprovázeli. Je jako barvoslepý na výstavě obrazů, vnímá jen obrysy, víc nic."

"Tak je to s láskou vůbec: nemilujeme, co je krásné, ale vidíme krásu v tom, co milujem."

"Muži se rádi pochlubí hezkou manželkou. Jsou odedávna lovci: Koukejte, jaký kus jsem ulovil! Já nikdy moc hezká nebyla. Řekněme, že jsem chytrá, chápavá. Ale chytrá žena mužskému sebevědomí neprospívá. Stokrát radši si vedou mezi lidi krásnou husičku než chytrou ženu. Mohla by, nedej bože, snad i vzbudit dojem, že je chytřejší než oni. Chytrá smí být kamarádka, to se cení. Manželka má být pěkná a oddaná. Tak jsem radši zůstala tou kamarádkou."
"U nás je to takový lidový zvyk, děvčátku se dává do první koupele červená pentle, aby bylo krásné, vedle chlapce se pokládá kniha, aby byl chytrý. Dělba práce."
"Jenomže zapomínají, že hloupá matka jim nevychová chytré syny."

Kniha se mi moc líbila. Je to velmi poutavě napsaný příběh o zajímavé osobě. Bez této knihy bych doktorku Kálalovou nikdy neznala a o dost bych přišla. Byla to moc zajímavá žena.

neskutečně inspirativní čtení

Zvláštní styl psaní ale chytil mě. Ale hodnotím pozitivně, že si autorka raději nedomýšlela a psala klientů jen to, k čemu měla zdroje. Jakožto sama žena lékařka, obdivovuju Vlastu, klaním se před ní a jsem si jistá, že bych to já nedokázala. Hlavně přežít poté, co všichni ostatní zemřeli, dokonce si zbytek života užít a dál pomáhat. Velký respekt. Z knihy jsem měla řádnou depresi, ale přečtení nelituju.

Doktorka z domu Trubačů

Kniha ( pevná vazba )

Literární zpracování životního příběhu doktorky Vlasty Kálalové-Di Lottiové, rodačky z Bernartic u Tábora, která se ve dvacátých letech tohoto století vydala sama do Orientu a založila v Bagdádu československou nemocnici. Smyslem jejího života bylo pomáhat lidem. Přes osobní tragédii nikdy nezatrpkla, ale věnovala veškeré své síly těm, kteří to… Přejít na celý popis

Poznejte Monu Kasten, královnu romantického čtení. Její knížky teď objednáte za 149 Kč Více informací

Literární zpracování životního příběhu doktorky Vlasty Kálalové-Di Lottiové, rodačky z Bernartic u Tábora, která se ve dvacátých letech tohoto století vydala sama do Orientu a založila v Bagdádu československou nemocnici. Smyslem jejího života bylo pomáhat lidem. Přes osobní tragédii nikdy nezatrpkla, ale věnovala veškeré své síly těm, kteří to potřebovali – trpícím. Jistě i proto si kniha o jejím životě našla už tolik čtenářů.

Bestseller v knihy Dobrovský

40715. v e-shopu | 37773. minulý týden

Hodnocení čtenářů

4.6 z 5 2 hodnocení čtenářů

1× 5 hvězdiček 1× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Hodnocení našich knihkupců: 4.6 z 5

5 z 5 hvězdiček Eva Hořánková 7. února 2018

Knihu jsem četla už před léty a některé její aktéry osobně znala. Neodolala jsem a koupila jsem ji. Vřele doporučuju všem, koho zajímá osud zajímavé a vzdělané ženy. Devizou knížky je, že ji přečtete jedním dechem.

Doktorka z domu Trubačů / Ilona Borská

Popis:
Sorry, my international viewers, this video is in Czech language only. Enjoy the exotic sounds 😉 Ahoj všichni. Chtěli jste video …

“>

Leave a Reply