Kniha Grey (E. L. James)

Kniha Grey (E. L. James) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

 • Název knihy: Kniha Grey (E. L. James)
 • Elérhető fájlok: Kniha Grey (E. L. James).pdf, Kniha Grey (E. L. James).epub, Kniha Grey (E. L. James).mobi
 • Jazyk knihy: Český jazyk
 • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

Mister

kniha od: E. L. James (p)

první kniha tohohle žánru, kterou jsem nedočetla, postavy mi byli nesympatické, prostě to nešlo. a to jsme se na tu knihu tak těšila a nejsem extra náročný čtenář, který by hodnotil jako brak tuto literaturu

Neměla bych to srovnávat se sérii 50 odstínů,ale takhle kniha byla prostě nuda. Opravdu jsme se na nic těšila, ale zklamala me

Na cteni tehle knizky jsem se hodne tesila. Vydrzela mi jen dva dny. A to moc casu na cteni nemam. Bylo to fajn cteni, ale dalsi knihu od teto autorky budu asi vice rozmyslet, zda si ji poridit. Shrnuti: zacatek docela dobry, zapletka relativne zajimava, rozuzleni dosti ocekavatelne. Prijemne oddechove cteni

Tak ono by se úplně tak moc nestalo, kdyby kniha neexistovala, ale zase jako úplně bych na ni zlá nebyla, mě se v podstatě i líbila. Asi každý ví o koho jde, takže kdo tuto autorku nemusí, ať to raději nečte.

Řadím se mezi ty, kterým se líbilo 50 odstínů, tato kniha se s předešlou triologií srovnávat nemůže, ale objevují se v knize podobné znaky, jako u všech autorů, kteří už něco před tím již napsali – ona panna, on mileje sex, kniha má napínavý příběh až do konce a přesto s romantickým nádechem. Mě osobně se příběh velmi líbil, a to i přes to, že je to smyšlená pohádka, která se v reálném životě nestane, ale proto přece čteme, probouzíme fantazii, vytváříme si iluzi, která nás oddaluje a utěšuje od reálného života a problémy, které se v něm objevují. A opravdu se tato kniha nedá spojovat s 50 odstínama, 50 odstínů byl jedinečný příběh, který byl první a byl to originál, je to jakobyste měli srovnávat Harryho Pottera s ostatními knihami, které autorka Rowlingová napsala. i Harry Potter byl prostě jedinečný originál. Za mě má Mister romantický příběh stejně jako některé filmy, mě osobně mi to připomnělo částí děj z filmu Láska nebeská. Je to však můj názor a nemusí se s ním nikdo jiný ztotožňovat. Doporučuji přečíst knihu nenapravitelným romantikům, kteří si chtějí odpočinout od reality a trochu se zasnít.

Docela sem bála do toho pustit, protože pokračování 50 odstínů z pohledu Christiana mě absolutně nezaujalo, ale kdo tomu dá šanci tak nebude litovat..je to něco jiného než odstíny a to je dobře..kniha se mi četla velmi dobře, za víkend přečtená a sem zvědavá, jestli autorka nějak naváže, protože sama řekla, že si není jistá, jestli bude jen tato kniha nebo i pokračování..nicméně jednu hvězdičku strhávám za přeskakování toho, kdo to vyprávěl..oddělit to pouze odstavcem mi nestačilo a je pravda, že někdy v dalším odstavci vyprávěl ten stejný, takže mě to docela mátlo

Tohle je úplně jiné než Padesát odstínů, ne ve špatném slova smyslu, ale jiné a začala bych možná hodnotit negativy. Začátek knihy je šíleně vulgární. To se pochopitelně dá u erotického románu očekávat, ale první kapitoly od Maxima jsou jedna vulgarita za druhou a doslova mě to rušilo, jak moc jich bylo a k tomu byly vážně peprné. Dalším negativem jsou postavy, které bohužel nepůsobí ani trochu reálně, což příběhu trochu ubírá.

Co se týče erotických scén, tak ty byly fajn. Těch několik orgasmů na jedné straně přejdu, ale jinak to nepůsobilo přehnaně a erotické pasáže fakt byly erotické. Kniha se četla dobře, jakmile jsem se začetla, tak těch pět set stran utíkalo a byla jsem u konce. Pokud patříte mezi fanoušky této autorky, tak doporučuji, je to ovšem něco úplně jiného než odstíny.

Kdo čeká něco ve stylu šedi, tak se nedočká.. Je to oddychovka u které nemusíte moc přemýšlet..

Kniha Grey (E. L. James)

Kamarádka mě požádala, zda bych jí nepohlídala mimčo, aby mohli s "manžou" vyrazit na ples. Sobota večer, v telce prd ( jako vždy ), a tak jsem se vydala do její knihovničky, že bych si něco přečetla. Zrak mi padl na pana Greye. 50 odstínů jsem kdysi četla, tak jsem si řekla, že bych si tedy ten sobotní večer mohla zpříjemnit a lehce okořenit 🙂
Co si budeme povídat, žádná velká literatura to není. Některé pasáže, které jsem si pamatovala z 50 odstínů jsem přeskakovala a říkala jsem si, že vyprávění z pohledu "dominátora" je lepší než z pohledu Any, možná proto, že mi Anastasie lezla neskutečně na nervy. Ale není to žádný zázrak. Mimo posledních kapitol a pár detailů z dětských let od Christiana, se vlastně nic nového nedozvíte. A ten sex tak skvělý taky není, žádný BDSM, v podstatě jen trochu okořeněná " vanilka ".
Vychází mi z toho, že přeci jen není Christian takový nechápavý trouba, jak jsem si o něm myslela podle první trilogie, ale že ho prostě jen přemohla láska a chudák si nedokázal najít lepší holku než Anu.

Příběh z pohledu Graye. Zajímavé, ale opět stejně jako celá série. nestojí za to se k ní někdy v budoucnu vracet.

Je to velmi zajímavé přečíst si příběh z jeho pohledu.

Vzhledem k tomu, že jsem četla pohled Anastasie, bylo pro mě jako pro většinu čtenářů co na tom byli jako já vše předvídatelné.
Pohled Christiana mě, ale bavil o cosi více než pohled Anastasie.

Pro jednou jsem potřebovala ty svoje krváky vyměnit za nějakou oddychovku. Volba padla na Greye. 50 odstínů mám přečtených, tak to byla kombinace zvědavosti a povinnosti. Vyprávění z pohledu muže mi přišlo o něco zajímavější – asi už jen proto, že jsem žena. A opravdu se mi nestýskalo po oné „vnitřní bohyni“, které bylo v předchozích knížkách víc než dost. Tuto šeď hodnotím průměrně – nic nového nám autorka nepřichystala.

Obávala jsem se, že to bude nuda, číst znovu stejný příběh. ale překvapivě, nebyla. Kniha se přinejmenším vyrovná prvnímu dílu Padesáti odstínů. Rozhodně stojí za přečtení.

Asi to celé bude jeden velký SPOILER plný mých pocitů, takže kdo nečetl ani jeden díl/není zvědavý na mé myšlenkové pochody, nechť nečte můj komentář. 🙂
Mám několikrát čtené knihy Padesát odstínů.. z pohledu Anastasie. Z počátku jsem si myslela, ze Ana je celá já. A vlastně máme společné jen to štěstí na prvního muže.
Když se mi dostala do ruky kniha Grey, byla jsem krátce po dočtení cele serie. Hořela jsem nedočkavostí, jak to viděl Christian, co dělal, když se neviděl s Anou. Jaký dojem v něm Ana vyvolávala. Jak řešil Leilu. Co s ním udělal odchod Any.
Nějakým způsobem jsem se v jeho hlavě našla. Jeho posedlost vlastnit svého partnera. Majetnickost. Jeho temnota – před manželem jsem měla hodně černé období. Jeho strach ze vztahů. Jeho nedůvěra v sebe samotného (to, že nevěří, ze je dobrý, že ho může někdo milovat. )
No zkrátka, jeho pohled mě absolutně odzbrojil a tuto knihu asi budu číst častěji, než Anin první díl.
Prostě není co dodat, k této knize. Je to romantický román plný detailních popisů intimních scén (no, přeci jen, nejsme na stránkách mládeži do 18 let nepřístupno..). Co chválím a co mě i zajímalo, jsou tam vsuvky jeho snů, nočních můr, vzpomínek na minulé vztahy.

Ano, jsem od přírody zvědavá ženská, takže jsem po x letech od přečtení série Padesát odstínů chytla po Greyovi. Po tak dlouhé době mi nevadilo, že je děj jen zrcadlově přepsaný a k domu doplněný několika útržky z Christianovi minulosti a také samozřejmě vyprávěný jeho očima, což mi vyhovovalo víc než roztoužená vnitřní bohyně Anastazie.
Jenže shrnuto a podtrženo. nemohla jsem se dočkat konce, celý děj je prostě uměle natahovaný, aby z toho mohly vzniknout další dvě knihy. Četla jsem daleko lepší erotické romány než je tento. Dobrý marketing je polovina úspěchu. takže čau baby 🙂

Kniha: Grey – E L James

Kniha: Grey
Autor: E L James

Předpokládaný termín doručení dle zvoleného dopravce:
GLS: 20.2.2020
Česká pošta: 20.2.2020

Osobní odběr
Předpokládané připravení zboží proběhne v odpoledních hodinách dle zvoleného místa v termínu:
Ostrava: 19.2.2020
Ostatní výdejny: 20.2.2020
Uloženka: 20.2.2020

Pozn.: doručení nebo připravení na výdejním místě závisí na nejpomalejším produktu ve Vaší objednávce.‘, -80, 15);" onmouseout="hide_help();">Kdy zboží dostanu


73% 3 hodnocení 0 recenzí počet hodnocení
73 % celkové hodnocení
3 hodnocení + 0 recenzí
Nakladatelství: » XYZ
Médium / forma: Tištěná kniha
Rok vydání: 2019
Počet stran: 560
Rozměr: 145 x 205 mm
Vydání: 1. vydání
Spolupracovali: z anglického originálu Grey . přeložila Zdenka Lišková
Skupina třídění: Anglická próza
Vazba: vázaná s papírovým potahem s laminovaným přebalem
Novinka týdne: 2016-06
Datum vydání: 1. 9. 2019
ISBN: 9788075052599
EAN: 9788075052599

Celosvětově úspěšná erotická sága Padesát odstínu šedi pokračuje! Prožijte známý milostný příběh tentokrát z pohledu neodolatelného Christiana Greye, který vás zavede do svého vlastního světa. Nahlédněte do spletité mysli dominantního podnikatele, který vás bude fascinovat nejen svými touhami, motivacemi ale i problematickou minulostí.

Christian Grey má rád kontrolu v každé situaci. Jeho život je uspořádaný, disciplinovaný a naprosto prázdný – až do dne, kdy do jeho kanceláře vpadne půvabně neohrabaná a rozevlátá Anastasia Steeleová. Po jejím odchodu se na ni Christian snaží zapomenout, ale místo toho se zmítá v bouři emocí, kterým nerozumí ani jim nedokáže odolat. Vypadá to, že na rozdíl od žen, s nimiž se stýkal dřív, do něj Ana vidí – že přes masku úspěšného obchodníka užívajícího si luxusní životní styl pronikne až do Christianova chladného a zraněného srdce. Zažene vztah s Anou děsivé zážitky z dětství, které Christiana každou noc pronásledují? Nebo jeho temné sexuální touhy, tendence ovládat druhé a zničující sebenenávist Anu odradí a zničí křehkou naději, kterou mu dává? Populární erotický příběh, známý z bestselleru Padesát odstínů šedi, nahlížený tentokrát očima mužské poloviny ústředního páru, tajemného Christiana Greye.

Kniha Grey (E. L. James)

CHRISTIAN GREY má rád kontrolu v každé situaci. Jeho život je uspořádaný, disciplinovaný a naprosto prázdný – až do dne, kdy do jeho kanceláře vpadne půvabně neohrabaná a rozevlátá Anastasia Steeleová. Po jejím odchodu se na. Více

 • Skladem > 5 ks
 • Doprava ZDARMA nad 699 KДЌ.
 • OsobnГ­ odbД›r na prodejnГЎch.

Anotace

CHRISTIAN GREY má rád kontrolu v každé situaci. Jeho život je uspořádaný, disciplinovaný a naprosto prázdný – až do dne, kdy do jeho kanceláře vpadne půvabně neohrabaná a rozevlátá Anastasia Steeleová. Po jejím odchodu se na ni Christian snaží zapomenout, ale místo toho se zmítá v bouři emocí, kterým nerozumí ani jim nedokáže odolat. Vypadá to, že na rozdíl od žen, s nimiž se stýkal dřív, do něj Ana vidí – že přes masku úspěšného obchodníka užívajícího si luxusní životní styl pronikne až do Christianova chladného a zraněného srdce. Zažene vztah s Anou děsivé zážitky z dětství, které Christiana každou noc pronásledují? Nebo jeho temné sexuální touhy, tendence ovládat druhé a zničující sebenenávist Anu odradí a zničí křehkou naději, kterou mu dává? Kniha Gray získala ocenění Český bestseller za rok 2016 v kategorii Překladová beletrie pro dospělé.

E.L. James *Londýn, Velká Británie, 1963

Spisovatelka, která probudila zájem žen o sex. Tak se mluví o E. L. James. Hned první díl jejich Padesáti odstínů se stal bestsellerem, a to bez klasické propagační kampaně. Během prvních jedenácti týdnů si jen v Británii titul stáhlo přes milion čtenářů a v prodejnosti předčil i Dana Browna.

E. L. James se při psaní Padesáti odstínů chtěla vyrovnat s krizí středního věku. Knihu postupně zveřejňovala na svém blogu. Vášeň a sexuální fantazie s vůní zakázaného ovoce okouzlily tisíce čtenářek. A ty volaly po pokračování.

Trestuhodně svůdný, nebezpečný, dominantní a přitom neuvěřitelně sexy – to vše si vybaví ženy po celém světě při vyslovení jména Christian Grey. Jedno je jisté, i když někteří E. L. James milují a druzí jí nemohou přijít na jméno, 50 odstínů se stalo symbolem erotické literatury 21. století.

Kniha Grey (E. L. James)

Kniha ( pevná vazba )

 • Skladem 2 ks
 • Doručení ZDARMA od 899 Kč, ve středu 19.2. u Vás doma (Typy doručení)
 • Osobní odběr zítra po 15:00 ZDARMA, ( Vyberte prodejnu )

203 Kč s DPH
Ušetříte 24 Kč Běžně 227 Kč

 • Audiokniha ( CD ) 357 Kč s DPH Skladem

Poznejte Monu Kasten, královnu romantického čtení. Její knížky teď objednáte za 149 Kč Více informací

Bestseller v knihy Dobrovský

384. v e-shopu | 344. minulý týden | 113. nejlepší dosažené 19.07.2017

4. v Erotické romány | 3. minulý týden | 3. nejlepší dosažené 24.01.2020

Hodnocení čtenářů

4.0 z 5 109 hodnocení čtenářů

50× 5 hvězdiček 24× 4 hvězdičky 19× 3 hvězdičky 9× 2 hvězdičky 6× 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

5 z 5 hvězdiček Anička 7. srpna 2016

Knížka je prostě úžasná! Je to úplně jiný. Prostě přečtené jedním dechem!!

Pomohla vám tato recenze? Ano 248

Kniha, XYZ, 2017, 9788075052599

1 z 5 hvězdiček Zuzana 6. listopadu 2016

Knížka Padesát odstínů šedi se mi moc líbila, proto jsem se rozhodla, že si přečtu i knížku Grey, což je z pohledu Christiana. A musím říct, že jsem byla opravdu zklamaná. Čekala jsem od toho víc. Přiznávám se, že jsem knížku ani nedočetla, vydržela jsem to do půlky. Byla to strašná nuda, jako bych četla pořád to samé dokola. Ty jeho myšlenky byly jak myšlenky nadrženého puberťáka. Točilo se to jen kolem toho, v jakých sexuálních pozicích by chtěl vidět Anastasii. Jediné plus bylo, že tam byly nějaké střípky z jeho minulosti, takže jste se i něco o něm dozvěděli, ale to je tak asi vše.

Pomohla vám tato recenze? Ano 208

Kniha, XYZ, 2017, 9788075052599

5 z 5 hvězdiček Renča 20. listopadu 2016

Z pohledu Christiana se mě to podání knížky líbilo mnohem víc 🙂

Pomohla vám tato recenze? Ano 154

Kniha, XYZ, 2017, 9788075052599

4 z 5 hvězdiček Martina 16. května 2017

Vše očima Christiana mě celkem bavilo. Jen odstíny z pohledu Anny byly malinko záživnější..

Pomohla vám tato recenze? Ano 115

Kniha, XYZ, 2017, 9788075052599

5 z 5 hvězdiček Kateřina Zamazalová 31. srpna 2017

Vždy mě zajímalo jak to vypadalo z pohledu Greye. A hele, najednou vyšla knížka. Doufám že autorka udělá i druhý i třetí díl z pohledu Greye. První díl jsem přečetla jedním dechem. Prostě paráda.

Pomohla vám tato recenze? Ano 78

Kniha, XYZ, 2017, 9788075052599

3 z 5 hvězdiček 11. září 2017

Kdo zná všechny tři díly,tak nic nového moc nezjistí,jen pohled z druhé strany na hlavní hrdiny

Pomohla vám tato recenze? Ano 72

Audiokniha, XYZ, 2016, 8594050421820

5 z 5 hvězdiček Petra 31. srpna 2017

WOW!! Příběh vyprávěný mužem je snad ještě lepší než ženou. Hrozně poutavý příběh a napínavý. Já jsem se nemohla odtrhnout.

Pomohla vám tato recenze? Ano 72

Kniha, XYZ, 2017, 9788075052599

3 z 5 hvězdiček 1. září 2017

Těšila jsem se až si přečtu celý příběh z jiného pohledu. Byla jsem velmi zklamaná. V podstatě jsem se nedozvěděla moc nového.

Pomohla vám tato recenze? Ano 67

Kniha, XYZ, 2017, 9788075052599

5 z 5 hvězdiček Kristýna 1. září 2017

Za mě tisíckrát lepší než Padesát odstínů šedi z její strany. Bylo pěkné si počíst jak to vidí on, ale je možné, že bych tvrdila opak, kdyby knížky vyšli naopak. Přečetla jsem snad za dva dny. Doporučuji!

Pomohla vám tato recenze? Ano 65

Kniha, XYZ, 2017, 9788075052599

5 z 5 hvězdiček Káťa Sirova 3. září 2017

Prostě pan dokonalý bylo fajn vidět to všechno z jeho pohledu.

Kniha Grey (E. L. James)

Život Christiana Greya je čistý, disciplinovaný, plne pod kontrolou, plný bohatstva a… úplne prázdny. Až do dňa, keď do jeho života vstúpi Anastasia Steel. Snaží sa na ňu zabudnúť, vytesniť ju, ale namiesto toho ho strhne búrka emócií, ktorú nedokáže.

Na sklade, objednávajte však rýchlo

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Svet Päťdesiatich odtieňov sivej očami Christiana Greya

Prostredníctvom jeho vlastných slov, myšlienok, úvah a snov ponúka E L James iný pohľad na ľúbostný príbeh, ktorý uchvátil milióny čitateľov po celom svete. CHRISTIAN GREY má rád kontrolu v každej situácii. Jeho život je usporiadaný, disciplinovaný a absolútne prázdny – až do dňa, keď do jeho kancelárie vpadne pôvabne neohrabaná a éterická Anastasia Steelová. Po jej odchode sa Christian snaží zabudnúť na ňu, ale namiesto toho sa zmieta v búrke emócií, ktorým nerozumie a ani im nedokáže odolať. Zdá sa, že na rozdiel od žien, s ktorými sa stretával predtým, Ana doňho vidí – že cez masku úspešného biznismena, čo si užíva luxusný životný štýl, prenikne až do Christianovho chladného a zraneného srdca.Zaženie vzťah s Anou desivé zážitky z detstva, ktoré Christiana každú noc prenasledujú? Alebo jeho temné sexuálne túžby, tendencia ovládať druhých a zničujúca nenávisť voči sebe samému Anu odradia a zničia krehkú nádej, ktorú mu dáva?

Fenomén päťdesiatich odtieňov nekončí – prichádza Grey

Bratislava, 6. augusta 2015 – Najúspešnejšia knižná séria posledných rokov, romanticko-erotická trilógia Fifty Shades od E L James, sa dočkala pokračovania. Po Päťdesiatich odtieňoch sivej, Päťdesiatich odtieňoch temnoty a Päťdesiatich odtieňoch slobody získalo vydavateľstvo XYZ práva aj na vydanie knihy Grey. Fanúšikovia tohto celosvetového fenoménu si ju budú môcť prečítať už vo februári 2016. Grey opäť láme rekordy predajnosti. Počas štyroch dní od začiatku predaja sa vo Veľkej Británii predalo cez 1 milión výtlačkov a Grey sa stal historicky najrýchlejšie sa predávajúcim titulom. Možno aj vďaka tomu, že tentoraz máme po prvý raz možnosť pozrieť sa na príbeh očami samotného charizmatického Christiana Greya.

„Celá séria Fifty Shades rovnako ako nový titul Grey veľmi polarizuje spoločnosť. Otvára priestor pre diskusiu o knihách všeobecne, čo je pre naše odvetvie veľmi dôležité. Je preto pre mňa cťou, že autorka i agentka sú nadšené zo spolupráce s vydavateľstvom XYZ, a zverili nám práva pre české i slovenské vydanie titulu Grey,“ uviedol Petr Tychtl, programový riaditeľ vydavateľstva XYZ.

V Anglicku vyšiel román Grey 18. júla, teda v deň, keď má literárny idol Christian Grey narodeniny, a postaral sa o patričné nadšenie a rozruch. E L James umožnila čitateľom nahliadnuť do sveta Fifty Shades znovu, tentoraz pohľadom Christiana Greya. Vďaka jeho myšlienkam, túžbam a tajným snom sa pred čitateľmi odvíja známy, ale zároveň i nový milostný príbeh, ktorý fascinoval už milióny ľudí po celom svete.

Život Christiana Greya je čistý, disciplinovaný, plne pod kontrolou, plný bohatstva a… úplne prázdny. Až do dňa, keď do jeho života vstúpi Anastasia Steel. Snaží sa na ňu zabudnúť, vytesniť ju, ale namiesto toho ho strhne búrka emócií, ktorú nedokáže pochopiť a ktorej nedokáže odolať. Pomôže mu Ana zabudnúť na hrôzy detstva, ktoré Christiana prenasledujú každú noc? Alebo ho jeho temné sexuálne túžby a snaha kontrolovať všetko vrátane tohto dievčaťa donútia zničiť krehkú nádej, ktorú mu Ana ponúka?

Päťdesiat odtieňov sivej vydalo vydavateľstvo XYZ v slovenčine v októbri 2012 a celosvetovo najúspešnejšia kniha súčasnosti sa ihneď stala knižným fenoménom i u nás. Vysoké predaje Päťdesiatich odtieňov temnoty i Päťdesiatich odtieňov slobody potom len potvrdili obrovský záujem čitateľov o celú sériu.

Fifty Shades of Grey: Author Speaks

Popis:
Part 1:

Leave a Reply