Kniha Hotýlek (Alena Mornštajnová)

Kniha Hotýlek (Alena Mornštajnová)

Kniha Hotýlek (Alena Mornštajnová) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

 • Název knihy: Kniha Hotýlek (Alena Mornštajnová)
 • Elérhető fájlok: Kniha Hotýlek (Alena Mornštajnová).pdf, Kniha Hotýlek (Alena Mornštajnová).epub, Kniha Hotýlek (Alena Mornštajnová).mobi
 • Jazyk knihy: Český jazyk
 • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

Hotýlek

kniha od: Alena Mornštajnová

Další skvělá kniha od autorky. Ale musím souhlasit s častým názorem, že konec byl opravdu moc rychlý a Hana nasadila laťku neskutečně vysoko (četl jsem jako první). I tak přečteno jedním dechem a určitě doporučuji.

Kdo četl jako první Hanu nasadí na Alenu Mornštajnovou vysokou laťku. Mě se tato kniha líbila, dala bych jí š hvězdičky, ale obdivuji jak krásně srozumitelně dokáže autorka popsat určitou dobu. Zde je socialistické Československo. Umí skvěle popisovat charaktery a celkově příběh je krásně propracovaný a ještě se něco dozvíme o naší zemi. Já bych její knihy rozhodně dala do povinné četby.

Všechny knihy od této autorky jsou velmi čtivé a všechny musím hodnotit 5*. Krásné ač mnohdy smutné příběhy.

Hezky čtivé, odpočinkové, vtipné!

Moje prvni kniha od teto spisovatelky a urcite ne posledni.Moc krasne se cetla a nejvice se mi libilo,ze je napsana tak jaky zivot opravdu je.

Bezvadné čtení. Krásně napsaný a propracovaný příběh. Život nám někdy zcela změní na pohled maličkosti, o kterých nemáme tušení.

Hotýlek byl druhá kniha, kterou jsem od této autorky četla. První byla Hana. V Haně byl alespoň příslib dobrých časů, ale tato knížka byla snad ještě smutnější. Během četby jsem si vytvořila pouto s celou rodinou-nerodinou, což jsem ocenila až v závěru knihy. Ale osudy zde byly tak strašně prošpikované negativismem, že jsem se ke čtení nutila (povinně každý den pět kapitol). Tento pocit z knížek nemám ráda. Možná je to i tím tématem, které je na pozadí příběhu (totéž nevyhledávám ani u českých filmů). Trochu mi dělá problém, jak autorka rychle mění postavy, o kterých se zmíní jen tak mimochodem (přitom tím popíše celý život dotyčného, který končí, jak jinak, tragickou smrtí). Za mne jsem rozpačitá.

Krásná kniha, velice dobře se četla, děj tak rychle a mile plyne, vřele doporučuji. Paní Mornštajnová se opravdu právem zařadila mezi mé nejoblíbenější paní spisovatelky.

Podobné tituly

Alternativní verze titulu

Hotýlek

Hotýlek

Hotýlek

Hotýlek

Recenze

Recenze Oka

Knižní pól Zdenko Pavelky

Zdenko Pavelka30.6.2015

Dneska jsem se pokusil vybrat příběhy na léto, které začne zítra v 18 hodin, 37 minut a 33 vteřin. Pokud astronomický čas sledujete, možná je vám blízká i sci-fi a tak vás možná jako letní četba potěší netuctová, v pořadí druhá antologie Legendy české fantasy. Stejně jako první soubor stejného jména v roce 2006 uspořádal i novou reprezentativní knihu žánru Ondřej Jireš. V úvodu si pochvaluje, že měl z čeho vybírat. Koho a co v nových Legendách české fantasy najdete:

Je to pětice autorů, kteří už mají v žánru pevné renomé. Charakteristické je, že všichni jsou zastoupeni příběhem z nějakého cyklu. Jiří Pavlovský stál u počátku sdílené série, tedy projektu, do něhož přispívají různí autoři. Tenhle sdílený svět se jmenuje Kladivo na čaroděje, dohromady čítá už pět autorů a Pavlovského novela Slepý hon je desátým dílem. Pavel Renčín je autorem úspěšné trilogie Městské války zasazené do současného Česka a do antologie napsal příběh překvapivě starodávný, který patří k Městským válkám jen volně, jmenuje se Poslední Libušina věštba a je to nová verze legendy o dívčí válce. Adam Andres je pseudonym Veroniky Válkové, spoluautorky popularizačního historického cyklu pro děti Kouzelný atlas. Pod jménem Adam Andres píše Válková tolkienovskou fantasy Wetemaa a do antologie přispěla osmým dílem nazvaným Tarantrof. Petra Neomillnerová je známá jako autorka povídkové knihy Zaklínačka Lota. Také nový příběh Jarní panna patří do téhle drsné série. Pátým autorem je Martin D. Antonín s povídkou Vousy, sláva, inžynýři z cyklu Trpasličí čest. Pětice próz v knize Legendy české fantasy je pestrým čtením, které dokládá, že tenhle žánr si v Česku na žádnou Popelku nehraje.

Druhý svazek antologie Legendy české fantasy vydalo nakladatelství Argo.

Karol Sidon vydal pod jménem Chaim Cigan druhý díl tetralogie Kde lišky dávají dobrou noc. Tahle druhá část se jmenuje Piano Live a proti první knize pokročil autor už výrazně do žánru, o kterém jsem právě mluvil, do fantasy. Sidon je ovšem autor z jiné sféry a tak jeho vyprávění je doslova prošpikované aluzemi, sarkastickými vtípky i filosofujícími promluvami. Je to vlastně thriller, který se odehrává v čase od prvních civilizací po bůhvíjakou budoucnost a tedy kromě prostoru i v hyperprostoru. Sidon svým megarománem vytváří hostinu fantazie, která by se jistě líbila i klasikovi sci-fi Isaacu Asimovovi.

Piano Live, druhý díl Sidonovy fantastické série Kde lišky dávají dobrou noc, vydalo stejně jako první část, Altschulovu metodu, nakladatelství Torst.

Alena Mornštajnová zaujala předloni ženskou ságou Slepá mapa. Letos k ní přidala další román. Jmenuje se Hotýlek, je také v čase rozkročený do několika generací, ale vypráví především o muži jménem Václav Mánes, s osudem obyčejným i mírně zvláštním. Václav Mánes se narodil 10. června 1942, tedy v den vypálení Lidic, a v ten samý den nacistické zvěrské hysterie přišel o otce, který se přes zákaz vycházení vydal v noci pro porodní bábu.

Alena Mornštajnová nezdržuje vyprávění dlouhými popisy, děj odsejpá bez zbytečných prodlev a lyrických popisů. Autorka umí rychlé střihy i charakteristiky, příběhy se přitom prolínají jak copy pořádné vánočky. Zároveň je to historie pevně ukotvená v české realitě a Václav Mánes je typickým antihrdinou, chlapíkem kompromisu a tedy příslušníkem takzvané šedé zóny. Právě tím ale vypravěčka dosahuje na cíl, na čtenáře, pro něž bude Václavův příběh připomenutím toho, co z druhé poloviny 20. století znají.

Román Aleny Mornštajnové Hotýlek vydalo nakladatelství Host.

Z českých próz doporučuji dnes ještě čtyři povídky Ludvíka Němce v knize Odpustky pro příští noc. Navazují na předchozí Lásku na cizím hrobě a jsou to pečlivě komponované vycizelované prózy. Opět o lásce, trochu podobně a trochu jinak, jsou o tajemstvích, která ji provázejí, i když se odehrávají téměř před našima očima. Ludvík Němec nenabízí odpovědi, ale v každém příběhu zůstane viset na konci otázka, kterou si musí každý čtenář zodpovědět sám. Co je to odpuštění? A proč?

Povídky Ludvíka Němce Odpustky pro příští noc vydalo nakladatelství Druhé město.

Jurij Andruchovyč je dnes v Česku asi nejznámějším současným ukrajinským prozaikem, i když mu v českém překladu vyšel kromě esejistické knihy Moje Evropa, kterou napsal s polským spisovatelem Andrzejem Stasiukem, zatím jen první román Rekreace. To bylo v roce 2006 a teprve letos si můžeme přečíst další prózu. Tou je uhrančivá Moskoviáda, která líčí ve fantaskním přísvitu Moskvu na začátku devadesátých let 20. století, v době rozpadu sovětského impéria. Andruchovyč v té době studoval na moskevském Literárním institutu Maxima Gorkého, sledoval tak dobu přelomu v centru dění na vlastní oči a do románu ji zapsal ještě horkou. Moskoviáda nese vročení 1993.

Moskoviáda se řadí k imaginativním prózám plným hyperbol a absurdity. Na pohled běžný svět je v ní zvětšen, zobludněn, jako když sledujete kapku obyčejné vody pod mikroskopem. Jedním z příznačných fenoménů je tu pití, lépe řečeno chlast, ruské prokletí. Popis velkopivnice na Fonvizinově ulici je obrazem totální devastace. Ten lokál není žádná hospoda, natož útulná, ale hangár pro pijany, kteří si čepují pivo sami z automatů na pětadvacetikopějky. Dalším charakteristickým prostředím je kolej spisovatelské školy a pak metro a vůbec moskevské podzemí, v němž se odehrává i jedna z příznačných scén, jakési shromáždění imperiálních pohrobků, kteří sní o návratu.

Román Jurije Andruchovyče Moskoviáda vydalo nakladatelství Fra v překladu Miroslava Tomka a Alexeje Sevruka.

Jihokorejský spisovatel Ha Ilči napsal pozoruhodný kafkovský román Republika Užupis. Jeho hrdina se podobá zeměměřiči K., místo zámku ale hledá lokalitu svých kořenů, republiku Užupis z titulu knihy. Ocitá se v postkomunistické Litvě, ale zároveň v jakési podivné časové smyčce, v níž nachází svoje vlastní stopy. Taková hra může končit jen jediným způsobem a také končí. Smysl pro evropské existenciální pocity Ilči zřejmě nasál na studiích ve Francii, jeho román je pozoruhodně evropský. Možná proto nepatří v Koreji k bestsellerům, ale středoevropskému pohledu na svět je velmi blízký.

Román Ha Ilčiho Republika Užupis vydalo nakladatelství Argo v překladu Tomáše Horáka.

K literatuře dnes přidám umění výtvarné. V Roudnici nad Labem je do konce září k vidění výstava Schránka pro ducha připravená k 50. výročí otevření Galerie moderního umění. Osm současných tvůrců bylo galerií vyzváno, aby se pokusili najít cestu k dílům, která galerie za dobu své existence získala a která jsou její chloubou. Reprezentativní výběr těchto děl pak najdete v publikaci 50 uměleckých děl ze sbírek Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem. Je to překvapivé album obrazů a plastik, antologie z tvorby české výtvarné špičky. Tahle publikace je ale také shrnutím padesáti let galerie, jejích akvizic, výstav a dalších aktivit. Mimochodem: Božena Sudková, sestra Josefa Sudka, věnovala v roce 1988 na podnět Anny Fárové roudnické galerii část bratrovy sbírky. Roudnická galerie je ukázkou, že region nebo venkov mají podstatný podíl na kulturní úrovni i atmosféře s dosahem celostátním a jsou měřítkem životaschopnosti menších měst. Pokud někde jako v Roudnici podobné instituce dobře fungují, můžete si být jisti, že je to dobré místo k životu. Jestli nevěříte, zajeďte si do Roudnice.

Knižní pól 20. 6. 2015

Dneska jsem se pokusil vybrat příběhy na léto, které začne zítra v 18 hodin, 37 minut a 33 vteřin. Pokud astronomický čas sledujete, možná je vám blízká i sci-fi a tak vás možná jako letní četba potěší netuctová, v pořadí druhá antologie Legendy české fantasy. Stejně jako první soubor stejného jména v roce 2006 uspořádal i novou reprezentativní knihu žánru Ondřej Jireš. V úvodu si pochvaluje, že měl z čeho vybírat. Koho a co v nových Legendách české fantasy .

Kniha: Hotýlek – Alena Mornštajnová

Kniha: Hotýlek
Autor: Alena Mornštajnová

Předpokládaný termín doručení dle zvoleného dopravce:
GLS: 20.2.2020
Česká pošta: 20.2.2020

Osobní odběr
Předpokládané připravení zboží proběhne v odpoledních hodinách dle zvoleného místa v termínu:
Ostrava: 19.2.2020
Ostatní výdejny: 20.2.2020
Uloženka: 20.2.2020

Pozn.: doručení nebo připravení na výdejním místě závisí na nejpomalejším produktu ve Vaší objednávce.‘, -80, 15);” onmouseout=”hide_help();”>Kdy zboží dostanu


90%
6 hodnocení

100%
1 recenze
počet hodnocení
91 % celkové hodnocení
6 hodnocení + 1 recenze
Nakladatelství: » HOST
Médium / forma: Tištěná kniha
Rok vydání: 2015
Počet stran: 313
Rozměr: 21 cm
Vydání: První vydání
Skupina třídění: Česká próza
Jazyk: česky
Vazba: vázaná
Umístění v žebříčku: 171. nejprodávanější kniha za poslední měsíc
ISBN: 978-80-7491-496-6
EAN: 9788074914966

Některé věci jakoby existovaly mimo čas. Zůstávají stejné navzdory dějinám, válkám, totalitním režimům i počasí. Takový je i hotel pana Leopolda, vlastně spíše hodinový hotýlek, založený v dobách první republiky a nabízející potěšení a rozkoš pánům za protektorátu a dokonce i poté, co ho znárodnili komunisté. Oč více přímočaré lásky ale nabízely hotelové pokoje, o to osudovější a dramatičtější vztahy se odehrávaly v rodině majitele a posléze správce. Čtivý a věrohodný příběh je svědectvím o životě obyčejných lidí bez ohledu na vnější okolnosti. S využitím nakladatelské anotace. Román zachycuje osudy jedné rodiny od 40. let minulého století do současnosti.

Některé věci jakoby existovaly mimo čas. Zůstávají stejné navzdory dějinám, válkám, totalitním režimům i počasí. Takový je i hotel pana Leopolda, vlastně spíše hodinový hotýlek, založený v dobách první republiky a nabízející potěšení a rozkoš pánům za protektorátu a dokonce i poté, co ho znárodnili komunisté. Oč více přímočaré lásky ale nabízely hotelové pokoje, o to osudovější a dramatičtější vztahy a odehrávaly v rodině majitele a posléze správce.

Hotýlek

Kniha ( pevná vazba )

 • Skladem u dodavatele
 • Doručení ZDARMA od 899 Kč, v úterý 25.2. u Vás doma (Typy doručení )
 • Osobní odběr zítra po 15:00 ZDARMA, ( Vyberte prodejnu )

268 Kč s DPH
Ušetříte 31 Kč Běžně 299 Kč

 • Audiokniha ( CD ) 294 Kč s DPH Skladem
 • Kniha ( měkká vazba ) 239 Kč s DPH Skladem (vybrané prodejny)

Poznejte Monu Kasten, královnu romantického čtení. Její knížky teď objednáte za 149 Kč Více informací

Lucii řekl o smrti jejího manžela nejstarší syn. Pak jí jemně pohladil po hřbetu ruky. Lucie ruku s cuknutím odtáhla a dál se mlčky dívala na prasklinu v okenní tabulce.

Bestseller v knihy Dobrovský

45. v e-shopu | 37. minulý týden

Hodnocení čtenářů

4.7 z 5 77 hodnocení čtenářů

62× 5 hvězdiček 13× 4 hvězdičky 4× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Hodnocení našich knihkupců: 4.5 z 5

5 z 5 hvězdiček 31. srpna 2017

Za mě další z úžasných příběhů paní spisovatelky Mornštajnové! Opět mě dostal! Líbilo se mi sledovat příběh tentokrát z pohledu muže – Václava. Příběh o jedné rozvětvené rodině a jednom hotýlku za městem. Postavy byly krásně vylíčeny i s jejich povahami, byly kladné i záporné, každá měla svůj příběh a všechno hlavní jsme se dozvěděli. Nic nezůstalo nezodpovězeno. A já opět žila ten příběh s nimi. A konec? Miluju konce Aleny Mornštajnové!!

Pomohla vám tato recenze? Ano 97

Kniha, HOST, 2015, 9788074914966

5 z 5 hvězdiček Klára Nováková 13. září 2017

Četla jsem i ostatní knihy od autorky a její styl psaní mě nepřestává bavit. Zaslouženě 5 hvězdiček.

Pomohla vám tato recenze? Ano 94

Kniha, HOST, 2015, 9788074914966

5 z 5 hvězdiček Eva Šamánková 27. září 2017

Velmi příjemné čtení, takový stručný průřez minulým stoletím prostřednictvím jedné rozvětvené rodiny. Autorka vypráví velmi milým, laskavým a bohatým jazykem, děj tlačí rychle kupředu, knihu nestaví na tradiční hlavní zápletce, ale na několika rozdílných životních osudech postav. Zkrátka – tak šel život.

Pomohla vám tato recenze? Ano 82

Kniha, HOST, 2015, 9788074914966

5 z 5 hvězdiček Jana H. 13. září 2017

Skvělá kniha,krásně vykreslené postavy a hezký příběh.Doporučuji.

Pomohla vám tato recenze? Ano 79

Kniha, HOST, 2015, 9788074914966

5 z 5 hvězdiček Magda 14. října 2017

Hotýlek jsem prvně vyslechla jako četbu na pokračování na českém rozhlase 2 a strašně se mi příběh líbil. Dnes už jsem přečetla Hanu i Slepou mapu. Určitě doporučuji, stojí za to si knihy od Aleny Mornštajnové přečíst.

Pomohla vám tato recenze? Ano 77

Kniha, HOST, 2015, 9788074914966

4 z 5 hvězdiček Kristýna Černocká 21. září 2017

Knížka už se mi líbila o něco méně. Jedná se zase o popis více generací, přišlo mi, že už se autorka trošku opakovala. Ale i tak to bylo pěkné čtení.

Pomohla vám tato recenze? Ano 73

Kniha, HOST, 2015, 9788074914966

5 z 5 hvězdiček ivana 22. listopadu 2017

přečíst knihu se teprve chystám,včera jsem dočetla Slepou mapu a před měsícem Hanu.Těším se moc,protože paní Alena se čte velmi dobře,jedním dechem.Dík za takové autorky.I.

Pomohla vám tato recenze? Ano 55

Kniha, HOST, 2015, 9788074914966

5 z 5 hvězdiček Pavla 5. března 2018

Četla jsem všechny tři knihy a to jedním dechem. Už se těším, až vyjde nějaká další úžasná kniha.

Pomohla vám tato recenze? Ano 49

Kniha, HOST, 2015, 9788074914966

3 z 5 hvězdiček Eva Librcajtová 1. května 2018

Četla se příjemně, příběh zajímavý, ale ve srovnání se Slepou Mapou a Hanou mi to tolik nebavilo. Konec byl naprosto bez překvapení.

Pomohla vám tato recenze? Ano 36

Kniha, HOST, 2015, 9788074914966

5 z 5 hvězdiček Eva Ullmannova 29. května 2018

Perfektní, všem doporučuji všechny její knihy,četla jsem je jedním dechem .

Hotýlek

Kniha ( měkká vazba )

 • Poslední kusy lze odebrat pouze na vybraných prodejnách
 • Doručení Doručení domů není možné
 • Osobní odběr ZDARMA, zítra po 15:00 ( Vyberte prodejnu )

239 Kč s DPH

 • Audiokniha ( CD ) 294 Kč s DPH Skladem
 • Kniha ( pevná vazba ) 268 Kč s DPH Skladem u dodavatele

Drobek má knížky pro všechny dětské zvídavé hlavičky. Právě teď je koupíte se 40% slevou Více informací

Některé věci jakoby existovaly mimo čas. Zůstávají stejné navzdory dějinám, válkám, totalitním režimům i počasí. Takový je i hotel pana Leopolda, vlastně spíše hodinový hotýlek, založený v dobách první republiky a nabízející potěšení a rozkoš pánům za protektorátu a dokonce i poté, co ho znárodnili komunisté. Oč více přímočaré lásky ale nabízely hotelové pokoje, o to osudovější a dramatičtější vztahy a odehrávaly v rodině majitele a posléze správce.

Bestseller v knihy Dobrovský

2490. v e-shopu | 1793. minulý týden | 219. nejlepší dosažené 24.07.2019

105. v Česká a slovenská beletrie | 82. minulý týden | 49. nejlepší dosažené 24.01.2020

Hodnocení čtenářů

4.7 z 5 77 hodnocení čtenářů

62× 5 hvězdiček 13× 4 hvězdičky 4× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

5 z 5 hvězdiček 31. srpna 2017

Za mě další z úžasných příběhů paní spisovatelky Mornštajnové! Opět mě dostal! Líbilo se mi sledovat příběh tentokrát z pohledu muže – Václava. Příběh o jedné rozvětvené rodině a jednom hotýlku za městem. Postavy byly krásně vylíčeny i s jejich povahami, byly kladné i záporné, každá měla svůj příběh a všechno hlavní jsme se dozvěděli. Nic nezůstalo nezodpovězeno. A já opět žila ten příběh s nimi. A konec? Miluju konce Aleny Mornštajnové!!

Pomohla vám tato recenze? Ano 97

Kniha, HOST, 2015, 9788074914966

5 z 5 hvězdiček Klára Nováková 13. září 2017

Četla jsem i ostatní knihy od autorky a její styl psaní mě nepřestává bavit. Zaslouženě 5 hvězdiček.

Pomohla vám tato recenze? Ano 94

Kniha, HOST, 2015, 9788074914966

5 z 5 hvězdiček Eva Šamánková 27. září 2017

Velmi příjemné čtení, takový stručný průřez minulým stoletím prostřednictvím jedné rozvětvené rodiny. Autorka vypráví velmi milým, laskavým a bohatým jazykem, děj tlačí rychle kupředu, knihu nestaví na tradiční hlavní zápletce, ale na několika rozdílných životních osudech postav. Zkrátka – tak šel život.

Pomohla vám tato recenze? Ano 82

Kniha, HOST, 2015, 9788074914966

5 z 5 hvězdiček Jana H. 13. září 2017

Skvělá kniha,krásně vykreslené postavy a hezký příběh.Doporučuji.

Pomohla vám tato recenze? Ano 79

Kniha, HOST, 2015, 9788074914966

5 z 5 hvězdiček Magda 14. října 2017

Hotýlek jsem prvně vyslechla jako četbu na pokračování na českém rozhlase 2 a strašně se mi příběh líbil. Dnes už jsem přečetla Hanu i Slepou mapu. Určitě doporučuji, stojí za to si knihy od Aleny Mornštajnové přečíst.

Pomohla vám tato recenze? Ano 77

Kniha, HOST, 2015, 9788074914966

4 z 5 hvězdiček Kristýna Černocká 21. září 2017

Knížka už se mi líbila o něco méně. Jedná se zase o popis více generací, přišlo mi, že už se autorka trošku opakovala. Ale i tak to bylo pěkné čtení.

Pomohla vám tato recenze? Ano 73

Kniha, HOST, 2015, 9788074914966

5 z 5 hvězdiček ivana 22. listopadu 2017

přečíst knihu se teprve chystám,včera jsem dočetla Slepou mapu a před měsícem Hanu.Těším se moc,protože paní Alena se čte velmi dobře,jedním dechem.Dík za takové autorky.I.

Pomohla vám tato recenze? Ano 55

Kniha, HOST, 2015, 9788074914966

5 z 5 hvězdiček Pavla 5. března 2018

Četla jsem všechny tři knihy a to jedním dechem. Už se těším, až vyjde nějaká další úžasná kniha.

Pomohla vám tato recenze? Ano 49

Kniha, HOST, 2015, 9788074914966

3 z 5 hvězdiček Eva Librcajtová 1. května 2018

Četla se příjemně, příběh zajímavý, ale ve srovnání se Slepou Mapou a Hanou mi to tolik nebavilo. Konec byl naprosto bez překvapení.

Pomohla vám tato recenze? Ano 36

Kniha, HOST, 2015, 9788074914966

5 z 5 hvězdiček Eva Ullmannova 29. května 2018

Perfektní, všem doporučuji všechny její knihy,četla jsem je jedním dechem .

Měsíc autorského čtení / Authors´Reading Month 2018: Alena Mornštajnová

Popis:
(c) Větrné mlýny, 2018 (7. 7. 2018) (c) Authors’ Reading Month, 2018 Měsíc autorského čtení je největší středoevropský literární …

Leave a Reply