Kniha Říše bouří (Sarah J. Maas)

Kniha Říše bouří (Sarah J. Maas)

Kniha Říše bouří (Sarah J. Maas) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

 • Název knihy: Kniha Říše bouří (Sarah J. Maas)
 • Elérhető fájlok: Kniha Říše bouří (Sarah J. Maas).pdf, Kniha Říše bouří (Sarah J. Maas).epub, Kniha Říše bouří (Sarah J. Maas).mobi
 • Jazyk knihy: Český jazyk
 • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

Říše bouří

kniha od: Sarah J. Maas

Tento díl byla totální bomba, která mě připravila o všechna slova! 🙂

Dědička ohně mě nebavila, Královna stínů ano a tahle zase ne. Upřímně mě přestává úplně zajímat, co se děje s Aelin a Rowanem. Hrozně moc stránek jsem přeskočila, protože se příběh táhl a nepřišel mi vůbec poutavý. Těším se však na Věž úsvitu, která je aspoň o postavě, která mě stále zajímá a je moje oblíbená; Chaolovi. ♥

Boží! Tato série mě úplně dostala, nemůžu se od ni odtrhnout a ten díl má takový spád .

Všechny její knihy mě naprosto uchvátily!!

Absolutně netuším, co si o tomhle dílu mám myslet. Až na pár míst, kde se příběh docela vlekl, to byla jedna rána za druhou, a na konci se vše začalo spojovat a vysvětlovat. Jelikož se zdárně blížím ke konci, váhám jestli začít Věž úsvitu, nebo ji přeskočit a rovnou se vrhnout na Království popela. Ovšem mám strach, aby přeskočením Věže něco nepromeškala . tahle série mi trhá srdce na kusy!

Muj nejoblibenejsi dil z cele serie. Moc se mi libil pribeh Elide a Lorcana a jejich pasaze jsem cetla nekolikrat.

Sakra.
To je asi všechno, co k tomu řeknu.

Královna stínů mě bavila víc, ale musím tomu dát plný počet hvězd. Protože to byla nehorázná jízda. A zatímco předchozí díl přinášel víc a víc naděje, tady to jde od samého začátku rovnou do pekel.

SPOILER – Škoda toho harryovského motivu, není to tolik originální, ale ostatně má tisíc stránek dalšího dílu, aby z Aelin a Doriana neudělala Harryho a Nevilla.

Sarah J. Maasová

Sarah Janet Maasovou známe díky její neutuchající fanzazii, kterou promítá do svých ság, jež jsou obíbené téměř po celém světě – Dvůr trnů a růží či Skleněný trůn si oblíbily desetitisíce čtenářů. Její dílo můžete klasifikovat jako Young Adult literaturu, ale není tajemstvím, že si její knihy užívají i starší.

Fantasy série Sarah J. Maasové jsou charakteristické svou čtivostí, napětím, magickými bytostmi. Na jedné straně dobro, na druhé zlo. Často však není jasné, kdo je kdo.

Série Skleněný trůn čítá 6 dílů – jsou jimi: Skleněný trůn, Půlnoční koruna, Dědička ohně, Královna stínů, Říše bouří a kniha povídek Krvavé ostří.

V sérii Dvůr trnů a růží prozatím vyšly knihy: Dvůr trnů a růží, Dvůr mlhy a hněvu a Dvůr křídel a zmaru.

Její druhá série Dvůr trnů a růží je napsán na motivy Krásky a zvířete – její oblíbené prózy.

Sarah J. Maas vytvořila hrubou črtu prvního dílu Skleněného trůnu, když jí bylo 16 – ten je nyní přeložen do více než 30 jazyků.

Sarah J. Maasová žije se svým manželem a domácími mazlíčky v Pensylvánii.

Série Skleněný trůn

Království popela

Sarah J. Maasová

357 Kč 399 Kč

Věž úsvitu

Sarah J. Maasová

312 Kč 349 Kč

Říše bouří

Sarah J. Maasová

312 Kč 349 Kč

Královna stínů

Sarah J. Maasová

268 Kč 299 Kč

Dědička ohně

Sarah J. Maasová

268 Kč 299 Kč

Půlnoční koruna

Sarah J. Maasová

268 Kč 299 Kč

Skleněný trůn

Sarah J. Maasová

268 Kč 299 Kč

Skleněný trůn – exkluzivní vydání

Sarah J. Maasová

312 Kč 349 Kč

Krvavé ostří

Sarah J. Maasová

268 Kč 299 Kč

Skleněný trůn – box 1-3

Sarah J. Maasová

790 Kč

Skleněný trůn – box 4-6

Sarah J. Maasová

849 Kč

Skleněný trůn

Autorka Sarah J.Maas vytvořila výjimečnou knižní sérii, na které začala pracovat již ve svých šestnácti letech. Studovala tvůrčí psaní a nyní je autorkou The New York Times.

V jejím fantasy vyprávění (Skeněný trůn) nás seznamuje s hlavní hrdinkou Celaenou, která je trénovaná k tomu, aby se stala nejlepším zabijákem na světě. Je však chycena a svou volnost si musí vybojovat v krutém zápase. Zjišťuje však, že nepůjde jen o boj s lidskou silou, ale také s černou magií.

V dalších dílech (Půlnoční koruna) již Calaena, královna bojovnice, začíná pátrat po pravdě, která se skrývá hluboko v podsvětí. Přes další díly série (Dědička ohně, Královna stínů) již putujeme v boji za pravdu, kterou však nebude vůbec snadné získat. Hrdinka stojí sama proti všem.

Sérii brzy obohatí připravovaná kniha Série bouří, která by měla vyjít závěrem roku 2017. Sága bude kompletní s vydáním šestého dílu. Pro upřesnění předchozích událostí v životě královny bojovnice napsala autorka doplňující dílo Krvavé ostří, ve kterém zrcadlí osud Celaeny.

Skleněný trůn : Říše bouří – Sarah J. Maas

Zničila skleněný trůn, osvobodila magii a společně se svými přáteli porazila krále Adarlanu. S její pomocí Dorian usedl na trůn a jeho přítel Chaol se odebral na jih najít lék pro své zlomené tělo. Bývalá nájemná vražedkyně splnila to, co si předsevzala a společně s jedním klíčem Sudby se vydala do své domoviny, aby se ujala svého dědictví. Terrasen ale Aelin nepřivítal. Spíše naopak.

Říše bouří je v pořadí už páté pokračování fantasy série Skleněný trůn, která od svého vydání získala nejen obrovskou fanouškovskou základnu, ale také získala na objemu. První díl začínal na necelých čtyři sta stranách, Říše bouří čítá téměř dvojnásobek. Nejedná se ale o zbytečné natahování série, protože po dějové stránce je tento díl opravdu bohatý na zajímavé události, lehce nečekané zvraty, spoustur akce a také řešení nejrůznějších vztahových záležitostí.

Příběh se od prvního dílu značně posunul. Už není v centru pozornosti pouze Aelin, ale všichni okolo ní. Knihu tak vypráví mnohem více vypravěčů a díky tomu sledujeme události na nejrůznějších místech. S jedinou výjimkou. Postava Chaola byla v této knize úplně vynechána, a to z toho důvodu, že mu bude věnována pozornost v celém šestém díle.

Říše bouří zobrazuje hned několik dějových linií, které postupem času nachází společnou cestu. Máme tu putování Aelin, která musí ukázat, že je hodna svého trůnu a snaží se dát dohromady armádu pro nadcházející válku. Dorian se zase stará o své království, které čelí útoku krvelačných čarodějnic. Kdesi daleko, ukrytá v lese, bloudí Elide, která hledá svou královnu a nájemnou vražedkyni. A pak je tu Manon, která musí čelit důsledkům svých činů a postavit se čelem svému pravému nepříteli.

Přes rozsáhlost knihy se hlavní dějové zápletky neposunou moc v čase. Sarah J. Maas s každou novou knihou dokazuje, že je grafoman a i sebemenší linku dokáže rozpitvat na několik desítek stran. Vyprávět příběh z více úhlů pohledu není vůbec na škodu, právě naopak, ale psát rozsáhlé texty se nehodí všude. Čtenář se tak v nepřeberném množství textu může začít ztrácet a hlavně není pak jasné, co je to podstatné.

Knize nechybí, tak jako v minulých dílech, velké množství akce, napětí i dramatu. O to víc je pak zajímavější vývoj a posun jednotlivých charakterů. Změnili se všichni, a to i ti, kteří patřili mezi vedlejší a postupem času se vypracovali mezi hlavní postavy. U někoho je ta změna ku prospěchu, někomu zase spíše uškodila. V tomto směru hodně ale opravdu hodně záleží na samotných čtenářích a jejich pohledu na věc. Především ústřední dvojice Aelin a Jeřáb budou nejvíc v centru diskuze, a to hlavně z toho důvodu, že jejich charakterový posun začíná značně připomínat ústřední dvojici druhé autorčiny série. Autorka obě série píše současně a v posledních dílech jsou v obou dosti patrné společné znaky.

Původně to měla být trilogie, pak šestidílná série a nakonec bude mít dílů sedm. Skleněný trůn si udržuje stále velkou popularitu a relativně poctivou kvalitu příběhu, který ale i po tolika částech stále není dokonalý. Vůbec by neškodilo ubrat na výjimečnosti všech protagonistů nebo hledat v každém skryté panovníky, a rozhodně vůbec není nutné každou postavu párovat. I přes tyhle nedostatky je Říše bouří zábavná kniha, napínavá a díky autorčině stylu i silně návyková. Konec je už ale téměř za dveřmi a snad nás čeká originální a dobře zpracované finále, o kterém se bude hojně diskutovat.

Sue is reading

S. J. Maas – Říše bouří

 • Získat odkaz
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
 • E-mail
 • Další aplikace

Dnes jsem si pro vás připravila recenzi na knihu Říše bouří, kterou mi zaslalo knihkupectví Dobré knihy. Kniha patří do kategorie fantasy, ale nemějte strach, není to žádná přeplácaná hloupost. Jedná se o pátý díl ze série Skleněný trůn od autorky Sarah J. Maas. Její knihy jsou naprosto úžasné a pokud jste je ještě nečetli, určitě to napravte. Upozorňuji, že recenze obsahuje drobné spoilery z pátého dílu a další spoilery z předešlých dílů!

nakladatelství: CooBoo
rok vydání v ČR: 2017
počet stran: 685
cena: 349 ,-

Dlouhá cesta k trůnu teprve začala, ale už nyní je jasné, že bude plná zrady, nepřátelství a nevraživosti. Pokud si chce Aelin udržet korunu a ochránit své království, musí se spojit s lidmi, kteří až do teď byli nepřáteli, a musí bojovat proti zlu, které se chystá pohltit celý svět. Zkáza se na ni řítí ze všech stran a jediná zoufalá možnost, jak přežít, je obětovat to, co miluje nejvíc na světě.
—————————————————————————————————————–

Tohle bude pěkně dlouhá recenze. Z knihy mám spoustu dojmů, které vám zde povím. Jelikož se jedná o další díl v mé nejoblíbenější sérii, byla jsem hrozně moc netrpělivá a nechtělo se mi čekat, než u nás vyjde v češtině. Tuhle sérii jsem začala číst až tento rok, takže jsem měla pět knih, které jsem si mohla přečíst ihned. Celá série mě naprosto pohltila, no a když jsem dočetla Královnu stínů, přišla jsem si zmatená, šťastná, smutná a ani nevím co ještě. Říše bouří pro mě tedy byla hodně očekávaná nejen z důvodu, že se jedná o další knihu od té nejbáječnější autorky, ale i z důvodu, že jsem chtěla vědět, jak to s hrdiny bude pokračovat.

Aelin se vrací se svými přáteli a rodinou do Terrasenu. Hodlá se ujmout vlády nad svou zemí, jenže do cesty se jí postaví spousta nepříjemností. No a nebyla by to Sarah J. Maas, kdyby to celé pěkně nezamotala. Sledujeme tu tři až čtyři dějové linie. V jedné se vracíme k Elide, k té se po krátké době připojuje i Lorcan. Ve druhé sledujeme Manon a její Třináctku, ve třetí máme Aelin, Rowana, Aediona. no a v té poslední je Dorian. V celé knize se toho děje vážně hodně a nekteré dějové linie se i propojují. (Nebudu vám to moc spoilerovat a neřeknu které a kdy). Já jsem měla samozřejmě ráda všechny. Občas bylo těžké říct, které nejraději, jelikož se rozdělovali a znovu spojovali. Pokud jste ještě pořád nečetli Krvavé ostří, rozhodně to napravte. Některé postavy z novel se zde totiž objevují, a pokud byste neměli přečtené novely, nemuseli byste úplně pochopit, oč v knize jde.

Aelin dostává nové instrukce od pradávných, nyní už mrtvých králů. Zjišťuje pravdu o svém životě a životě jejích předků. Nám se vše ovšem odkrývá až na konci knihy (všichni totiž Sarah a její pověstné konce dobře známe.), kdy vše vyvrcholí tím nejúžasnějším a nejstrašnějším způsobem. Nechybí ani romantika (že by Lorcan konečně přestal být tím otravným vílím válečníkem?).

přátelské upozornění:

Pokud jste neměli rádi Maeve už v Dědičce ohně, teď ji budete přímo nesnášet.

postavy a co jsem se o nich dozvěděla:

Lorcan není tak strašný! Ano, je to pravda. teď jsem si Lorcana opravdu oblíbila. No sice udělal několik hloupostí, ale myslel to přece dobře, nebo ne? O Aelin a Dorianovi taky zjišťujeme dost zajímavou informaci. (Že to ta Sarah umí pěkně zamotat, co? 😀 ) Dozvídáme se i velmi důležitou informaci o Manon. A ta mění úplně všechno. SJM postavy pospala jako vždy perfektně a já nemám co vytknout 🙂

přebal knihy

Jedním slovem nádhera. Všechny díly mají moc hezké přebaly a vzájemně spolu tvoří něco úžasného. No a přebal Říše bouří opět nezklamal. Barva na písmu se mi nesloupávala, což je super. Měkká vazba mi u téhle série dost vyhovuje 🙂
U originálu máme jako vždy dva přebaly, jeden pro US druhý pro Anglii. (jeden tmavý, druhý světlý)

Kniha se mi opravdu moc líbila. Jak jinak, taky jsem u ní brečela. Jak želva (brečí želvy? :D) Děj krásně plynul, našla se v něm spousta překvapení a záhad, které nám byly odhaleny na konci. No a ten konec. ach to bylo úžasné! Úžasné a přece tak smutné! Proč?! Proč to děláš Sarah? Bylo nám vysvětleno hodně věcí (třeba i události z prvních dílů v sérii). Byla jsem ráda, že kniha je tak tlustá, ale i přesto, že má téměř 700 stran, jsem ji přečetla hodně rychle. Po všem, co se v knize událo nevím, jestli vydržím čekat na překlad dalšího dílu, takže přemýšlím, že si ToG6 koupím v angličtině, a až bude překlad, tak si koupím i překlad. 🙂
p.s. připravte si kapesníčky!

hodnocení knihy: 5/5★
hodnocení přebalu: 5/5★

Za podporování mé lásky ke čtení a knihám chci poděkovat internetovému knihkupectví Dobré knihy, které mi tuto zajímavou knížku poskytlo.

Sarah J. Maas: Říše bouří

Aelin touží udržet svůj trůn a ochránit království, ale nebude to snadné. Aby porazila zlo, které se chystá pohltit celý svět, musí spojit své síly s dosavadními nepřáteli. Cesta bude dlouhá a lemovaná záští i zradou. Co když navíc přežít znamená obětovat vše, co na světě milujeme nejvíc? Jak dopadne boj se zlem prozradí pátý díl bestsellerové série Skleněný trůn. Fantasy trhák Říše bouří vzešel z pera Sarah J. Maas. více podrobností

Produkt Sarah J. Maas: Říše bouří neprodává žádný obchod s kamennou pobočkou. Zobrazte si všechny obchody.

Produkt Sarah J. Maas: Říše bouří nemá žádný obchod skladem. Zobrazte si všechny obchody.

Produkt Sarah J. Maas: Říše bouří neprodává žádný obchod s možností platby kartou. Zobrazte si všechny obchody.

 • 4.75047

1225

 • 4.81252

873

 • 4.85948

255

Srovnání cen Sarah J. Maas: Říše bouří

Specifikace Sarah J. Maas: Říše bouří

Kategorie Próza – beletrie Nejnižší cena 199 Kč

Kniha – autor Sarah J. Maasová, 688 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá. Říše bouří: Pátý díl bestsellerové série Skleněný trůn Dlouhá cesta k trůnu teprve začala, ale už nyní je jasné, že bude plná zrady, nepřátelství a nevraživosti. Pokud si chce Aelin udržet korunu a ochránit své království, musí se spojit s lidmi, kteří až do teď byli nepřáteli, a musí bojovat proti zlu, které se chystá pohltit celý svět. Zkáza se na ni řítí ze všech stran a jediná zoufalá možnost, jak přežít, je » . a dál?

Pro jedno kvítí slunce nesvítí. Vždycky máte na vybranou

Harry Potter a prokleté dítě

od 328 Kč

Patrik Hartl: Malý pražský erotikon

od 242 Kč

Indiana Jones Omnibus 1

od 607 Kč

Ed Brubaker, Steve Epting: Captain America 3

od 689 Kč

Brian Michael Bendis, Alex Maleev: Daredevil: Muž beze strachu 4

od 673 Kč

Lars Kepler: Playground

od 161 Kč

Novinky z okolí

ARTUR Marat/Sade: svazek č. 136

od 122 Kč

Leges Podivné povídky

od 122 Kč

ATLANTIS Zimní pohádka

od 120 Kč

Pistorius a Olšanská s.r.o. Čas noc

od 120 Kč

Aleš Kubelka – OMT Trilogie

od 122 Kč

Vydavateľstvo SSS Tanec sily

od 122 Kč

Sarah J. Maas: Říše bouří – parametry

Říše bouří – Sarah J. Maasová Dlouhá cesta k trůnu teprve začala, ale už nyní je jasné, že bude plná zrady, nepřátelství a nevraživosti. Pokud si chce Aelin udržet korunu a ochránit své království, musí se spojit s lidmi, kteří až do teď byli nepřáteli, a musí bojovat proti zlu, které se chystá pohltit celý svět. Zkáza se na ni řítí ze všech stran a jediná zoufalá možnost, jak přežít, je obětovat to, co miluje nejvíce na světě. z kategorie Knihy | Dětská literatura | Knihy pro mládež | Fantasy, sci-fi, horor pro mládež | Fantasy od COOBOO naleznete ne e-shopu KnihyDobrovsky.cz!

Recenze Sarah J. Maas: Říše bouří

Přidáno: 25. května 2018

Přidáno: 22. května 2018

Přidáno: 19. května 2018

U takto označeného obchodu máte vždy jistotu bezpečného nákupu i vrácení zboží.

Skleněný trůn : Říše bouří – Sarah J. Maas

Zničila skleněný trůn, osvobodila magii a společně se svými přáteli porazila krále Adarlanu. S její pomocí Dorian usedl na trůn a jeho přítel Chaol se odebral na jih najít lék pro své zlomené tělo. Bývalá nájemná vražedkyně splnila to, co si předsevzala a společně s jedním klíčem Sudby se vydala do své domoviny, aby se ujala svého dědictví. Terrasen ale Aelin nepřivítal. Spíše naopak.

Říše bouří je v pořadí už páté pokračování fantasy série Skleněný trůn, která od svého vydání získala nejen obrovskou fanouškovskou základnu, ale také získala na objemu. První díl začínal na necelých čtyři sta stranách, Říše bouří čítá téměř dvojnásobek. Nejedná se ale o zbytečné natahování série, protože po dějové stránce je tento díl opravdu bohatý na zajímavé události, lehce nečekané zvraty, spoustur akce a také řešení nejrůznějších vztahových záležitostí.

Příběh se od prvního dílu značně posunul. Už není v centru pozornosti pouze Aelin, ale všichni okolo ní. Knihu tak vypráví mnohem více vypravěčů a díky tomu sledujeme události na nejrůznějších místech. S jedinou výjimkou. Postava Chaola byla v této knize úplně vynechána, a to z toho důvodu, že mu bude věnována pozornost v celém šestém díle.

Říše bouří zobrazuje hned několik dějových linií, které postupem času nachází společnou cestu. Máme tu putování Aelin, která musí ukázat, že je hodna svého trůnu a snaží se dát dohromady armádu pro nadcházející válku. Dorian se zase stará o své království, které čelí útoku krvelačných čarodějnic. Kdesi daleko, ukrytá v lese, bloudí Elide, která hledá svou královnu a nájemnou vražedkyni. A pak je tu Manon, která musí čelit důsledkům svých činů a postavit se čelem svému pravému nepříteli.

Přes rozsáhlost knihy se hlavní dějové zápletky neposunou moc v čase. Sarah J. Maas s každou novou knihou dokazuje, že je grafoman a i sebemenší linku dokáže rozpitvat na několik desítek stran. Vyprávět příběh z více úhlů pohledu není vůbec na škodu, právě naopak, ale psát rozsáhlé texty se nehodí všude. Čtenář se tak v nepřeberném množství textu může začít ztrácet a hlavně není pak jasné, co je to podstatné.

Knize nechybí, tak jako v minulých dílech, velké množství akce, napětí i dramatu. O to víc je pak zajímavější vývoj a posun jednotlivých charakterů. Změnili se všichni, a to i ti, kteří patřili mezi vedlejší a postupem času se vypracovali mezi hlavní postavy. U někoho je ta změna ku prospěchu, někomu zase spíše uškodila. V tomto směru hodně ale opravdu hodně záleží na samotných čtenářích a jejich pohledu na věc. Především ústřední dvojice Aelin a Jeřáb budou nejvíc v centru diskuze, a to hlavně z toho důvodu, že jejich charakterový posun začíná značně připomínat ústřední dvojici druhé autorčiny série. Autorka obě série píše současně a v posledních dílech jsou v obou dosti patrné společné znaky.

Původně to měla být trilogie, pak šestidílná série a nakonec bude mít dílů sedm. Skleněný trůn si udržuje stále velkou popularitu a relativně poctivou kvalitu příběhu, který ale i po tolika částech stále není dokonalý. Vůbec by neškodilo ubrat na výjimečnosti všech protagonistů nebo hledat v každém skryté panovníky, a rozhodně vůbec není nutné každou postavu párovat. I přes tyhle nedostatky je Říše bouří zábavná kniha, napínavá a díky autorčině stylu i silně návyková. Konec je už ale téměř za dveřmi a snad nás čeká originální a dobře zpracované finále, o kterém se bude hojně diskutovat.

“>

Název produktu: Sarah J. Maas: Říše bouří
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 199 Kč
Maximální cena: 349 Kč
Ušetríte až: 150 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 0 x
Hodnocení:
 • 4
Podrobný popis:

Leave a Reply