Kniha Já, Claudius (Robert Graves)

Kniha Já, Claudius (Robert Graves)

Kniha Já, Claudius (Robert Graves) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

 • Název knihy: Kniha Já, Claudius (Robert Graves)
 • Elérhető fájlok: Kniha Já, Claudius (Robert Graves).pdf, Kniha Já, Claudius (Robert Graves).epub, Kniha Já, Claudius (Robert Graves).mobi
 • Jazyk knihy: Český jazyk
 • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

Claudius bůh a jeho žena Messalina

kniha od: Robert Graves

Moudrá kniha . Byť vydána v roce 1934, má stále mnoho říci o neduhu, se kterým se setkáváme stále – politice . Bylo tomu tak za vlády koktavého Tiberia Claudia Drusa Nera Caesara Augusta Germanika Britanika, imperátora,Otce vlasti, nejvyššího pontifexa, tribuna lidu a trojnásobného konzula . Je tomu tak přes mnoha staletí i v této době.
Tak třeba moudré rozhodnutí výše uvedeného – zreformovat ještě jednou senát v Římě a zbavit se všech zbytečných a překážejících členů. Všem byla dána možnost, aby zvážili svá postavení a rozhodli se, zda jsou ještě plně kvalifikovaní sloužit Římu jako senátoři. Pokud tomu tak není, ať podají rezignaci. A tak jsem senátu odlehčil asi o sto jmen.

A já si pokládám svým způsobem hloupou otázku : ulehčilo by totéž našemu slovutnému parlamentu ? Nemusím slovy Járy da Cimrmana ani naznačovat .
Roztomilý je popěvek vysloužilců z XX.legie, kteří také pomohli Claudiovi dobít část britského ostrova:

Claudius byl moudrý vědec, inkoust u něj proudem tek, ale krev, tu prolil nerad, Britů však se nezalek. Vzal si na ně špagát, chůdy, taky velbloudy tam vlek. Jo, ho hó !

Špagát, chůdy, smrad z těch potvor Britům pěkně zasolí. Klepají se, řvou jak bejci, vzbudili by mrtvoly. Takhle umí řvát jen císař, když ho břicho zabolí. Jo,ho, hó !

Přestaň už psát Claudie, napomíná sám sebe, odkládá pero a jeho příběh dokončuje již jen historie.

Pokračování osudů císaře Claudia.Moc hezky napsáno.Hlavně konec po smrti Messaliny a nová svatba s jeho neteří,která měla zájem prosadit na trůn svého syna Nerona.V okamžiku,kdy se jí podařilo umést mu cestu,Claudius věděl,že jeho osud je naplněn.A tak umírá otráven svou ženou v klidu a pokoji,protože se mu podařilo i to poslední,zachránit pro budoucí pokolení lidí své vyprávění o císařské rodině.

Pokračování románu Já, Claudius zachycuje dobu Tiberia Claudia jako římského císaře – od instalace na trůn praetoriány po zavraždění Gaia Caliguly do Claudiovy smrti. Vyprávění svým spádem i historickou věrností odpovídá předcházející knize. Na závěr jsou pak jako bonus přičleněny tři útržky z děl římských historiků (Suetonia, Tacita a Dio Cassia) popisujících Claudiovu smrt a bezprostředně související události a kromě nich satiru na totéž téma od Lucia Senecy – na té je vidět jednak to, jak Seneca Claudia upřímně nesnášel (byl za jeho vlády poslán dočasně do vyhnanství) a současně jak věrně se snažil sloužit svému pánu resp. přesněji paní (Agrippině mladší, na jejíž nátlak mu byl z vyhnanství povolen návrat, aby byl jmenován vychovatelem Neronovým, a která podle historiků pravděpodobně nechala svého strýce a současně manžela Claudia otrávit, aby se trůn uvolnil Neronovi – a tím i jí jako regentce, byť neformální a nejmenované).

Výborné pokračování prvního dílu. Ten jsem četl před více než rokem, takže po osvěžení kdo je kdo, jsem neměl problémy se v postavách orientovat. Myslím, že zejména milovníci historie si přijdou na své, a to kvůli faktografickým údajům, kterými je kniha doslova nabitá. Postava císaře Claudia coby vypravěče skvěle působí jako spojovací článek všech popisovaných událostí.

Druhý díl knihy Já Claudius. Doporučuji všem k přečtení.

A veštba sa naplnila. -)
Opäť skvelý historický román. Zaujímavo opisuje obdobie vlády cisára Claudia, intrigy, závisť, túžbu po moci, zradu, .
Odporúčam všetkým, ktorých zaujímajú dejiny z rímskeho obdobia. Spisovateľ ich pútavo vystihol v obidvoch častiach.

Stejne jako prni dil (Ja, Claudius) patri tato knizka k pokladum me knihovny. Jak uz jsem u predchoziho dilu psala – prvni dil mi prisel trochu zajimavejsi (ciste z historickeho pohledu), protoze postihuje cele Claudiovo detstvi a dospivani a zachycuje vladu hned nekolika jeho predchudcu. Ale i druhy dil je vyborny. Cele dilo je uzasnou mozaikou tehdejsiho sveta, stylu zivota, intrik a mocenskych boju, ktere jsem si pri prvnim cteni vychutnala a kdykoliv se k nemu rada vratim. Doporucuji vsem milovnikum historickych romanu (pro milovniky romanu ze stareho Rima je dle meho nazoru knizka “povinnou cetbou”). Nedoporucuji tem, kteri maji problem, kdyz se v knize vyskytuje vice nez 10 postav a do komentaru potom pisou, ze se v tom nevyznaji:). Protoze tady je to zamotane poradne – a pribuzny je nejak kazdy s kazdym (nastesti je na zacatku knihy prehledny rodokmen).

Stejně jako první díl. Krásný historický životopis.

Kniha: Já, Claudius – Robert Graves

Kniha: Já, Claudius
Autor: Robert Graves

Předpokládaný termín doručení dle zvoleného dopravce:
GLS: 25.2.2020
Česká pošta: 25.2.2020

Osobní odběr
Předpokládané připravení zboží proběhne v odpoledních hodinách dle zvoleného místa v termínu:
Ostrava: 24.2.2020
Ostatní výdejny: 25.2.2020
Uloženka: 25.2.2020

Pozn.: doručení nebo připravení na výdejním místě závisí na nejpomalejším produktu ve Vaší objednávce.‘, -80, 15);” onmouseout=”hide_help();”>Kdy zboží dostanu


80% 1 hodnocení 0 recenzí počet hodnocení
80 % celkové hodnocení
1 hodnocení + 0 recenzí
Nakladatelství: » ARGO
Médium / forma: Tištěná kniha
Rok vydání: 2016
Počet stran: 536
Rozměr: 210×150
Vydání: Vydání páté, v Argu první
Spolupracovali: přeložila Alena Jindrová-Špilarová
Skupina třídění: Anglická próza
Jazyk: česky
Vazba: pevná
EAN: 9788025717578

Fiktivní životopis císaře Tiberia Claudia, vnuka Marca Antonia a adoptivního otce Neronova, zachycuje jedno z nejzajímavějších období římského impéria. Prostřednictvím Claudia líčí autor neobyčejně poutavě i poučeně osudy celé galerie známých historických osobností a rozporuplnost jejich vztahů. Všemi opovrhovaný Claudius je nucen žít většinou v ústraní a opomíjený, ale stává se tak o to lepším pozorovatelem a komentátorem dramatických událostí až do okamžiku, kdy se proti své vůli stane za přispění přítele Agrippy císařem.

Nejbližší okolí jej považovalo za neškodného blázna, slaboduchého a méněcenného. Člověk, který po prodělané dětské mozkové obrně trpěl třasem rukou i hlavy, kulhal, byl nahluchlý a v rozrušení koktal, byl tím nejnepravděpodobnějším kandidátem na císařský trůn – a přesto na něj jako poslední dospělý žijící příslušník julsko-klaudijské dynastie usedl. Celé jeho jméno zní Tiberius Claudius Caesar Augustus Germanicus, většině smrtelníků je však znám pouze jako Claudius, a to i díky nejslavnějšímu románu britského historika a plodného romanopisce Roberta Gravese Já, Claudius.

Já, Claudius

kniha od: Robert Graves

Ve svém historickém románu přibližuje Robert Graves čtenářům neobyčejně zasvěceně i poutavě, s vtipem a ironií, formou fingované Claudiovy autobiografie jedno z nejzajímavějších údobí světových dějin – dějiny rozmachu starověkého Říma.

Claudius 1.

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno 2006 , BB art Orig. název

I Claudius , 1934

Komentáře (71)

Kniha Já, Claudius

Perfektně čtivě napsáno. Robert Graves byl odborník na antiku, a proto se dá říci, že co se týče dohledatelných faktů kniha odpovídá historii. Díky ní si pamatuji posloupnost římských císařů od Ceasara (i když ten de facro císař nebyl) k Neronovi a ještě sem tam nějaké to jméno navíc :-)))

Jedna z mých dorosteneckých oblíbených knih

Zajímavé období.
Dlouhá hutná knížka, ale když se začteš, čte se hezky. Někdy jsem trochu tápala, kdo je kdo a s kým je jak příbuzný (moje chyba, ne autorova).
Moc hezká knížka.

Kniha je čtivá a současně zřejmě historicky hodně věrná (co do popisovaných událostí samozřejmě – záměry jednotlivých postav jsou do značné míry nepochybně autorovou konstrukcí). Z dobových pramenů popisujících dobu prvních císařů jsem měl příležitost přečíst jen Suetoniovy životopisy (i ty vznikly s nějakým časovým odstupem a jde tak zřejmě do značné míry o záznam vzpomínek dobrých i špatných včetně pomluv – pro zajímavost: v knize Dvanáct cézarů od M. Granta je hodnocení těch vládců méně příkré), ale inspirace (asi nejen) jimi je zřejmá.

Čtivé, poetické, historické, zdařile napsané, napínavé a zajímavé. Ano – někde jsou postavy možná až moc démonizovány, někde se autor pouští až moc na úroveň spekulací. Na druhou stranu nutno mu prominout. Nedělá to naschvál. Vždyť samotné prameny nejsou samy postaveny na jistotě a svá tvrzení uvozují řadou frází jako „vypráví se“ nebo „mezi lidmi se říkalo.“ Co na tom, že císař Caligula svého oblíbeného hřebce nejmenoval konzulem, že se pouze proslýchalo, že řekl, že to udělá? Změní to něco v odkazu Caliguli jako marnivého šílenče? Co na tom, že si místy autor ve jménu čtivosti vypomáhá oslími můstky fantazie? Jde o literaturu historickou, nikoli beletristickou. A zas tolik nepřesností v knize není.

Skvělý spletenec příběhů z období raného principátu. Četlo se to jedním dechem. Po dlouhé době opět kniha, kterou člověk vzal do ruky a neodložil, dokud nedočetl.

P.S. I mně přišel první díl zajímavější jak díl druhý.

Pro mne jeden z nejlepších historických románů. Perfektně vykreslený život římské smetánky. Skutečné postavy, intriky, politika.

Claudius Bůh. Císař Clau Clau Claudius, vlastně Tiberius Claudius Drusus Nero Germanicus, fyzicky hrubě indisponovaná a pro onen nejvyšší, božský úřad po mnoho let domněle zcela nepřijatelná osoba, byl mimořádně zajímavou a literárně plodnou osobností na svou dobu, i když asi ne moc šťastnou, až na výjimky. On to byl vlastně taky docela slušný zbabělec a slaboch. Ve srovnání s příslušníky své dynastie však svým vzděláním a morálkou čněl vysoko nad nimi. Občas i vtipné, jedna prostitutka Claudia zachránila před druhou prostitutkou a před jeho předčasným koncem, jedním z předčasných konců. Zajímavý paradox, ovšem ne ve starém Římě. Doba kolem roku nula ve starém Římě totiž hojně přála bratrovrahům, otcovrahům, vrahům manželů, násilníkům, smilníkům, pučistům. Hotová peleš lotrovská.

Dočetla jsem. V Římě jsem pár let žila. A přemýšlím, jak moc si dnešní Italové uchovali z dědictví svých předků. Robert Graves musel být v minulém životě alespoň konzulem ve starém Římě. Možná samotným Caligulou. Nebo některou z Claudiových milenek. Jeho znalosti a schopnosti do nejmenších detailů popsat život tehdejších historických postav a doslova stvořit více než poutavý životopis císaře Claudia, jsou totiž mimořádné. Ano ano, takhle by se měly psát učebnice dějepisu. Vzdělanost v oboru historie by bezesporu vzrostla.

Velmi dobře napsané. Doporučuji i druhý díl.

Já, Claudius: Koktavý hrdina komentátorem nejzajímavějšího období římského impéria

vázaná
6. vydání, Rozebráno

Anotace

a Clau-Clau-Clau dostane dar,
touhu všech lidí, jeho zmar.
Bez přátel, které by měl rád,
koktavě bude klopýtat…

pravidlo proroctví, jež v kúmské věštírně v Kampánii vyslechl Claudius, kulhavý, nahluchlý a koktavý vnuk Marka Antonia a prasynovec císaře Augusta. Claudiovy nevšední osudy podivnou kúmskou věštbu vrchovatě splnily: Po léta záměrně zveličoval své tělesné nedostatky a předstíral hlupáka a díky tomu – všemi odstrkovaný a opovrhovaný – neuvázl v záludné spleti vzájemných vztahů zpupné, morálně rozvrácené římské nobility, nestal se obětí krvavých intrik své kruté báby Livie, přežil hrůzovládu svého strýce císaře Tiberia i svého šíleného synovce císaře Caliguly, až nakonec – v roce 41 našeho letopočtu – ho náhoda vyvedla z ústraní a byl proti své vůli prohlášen prétoriánskými gardisty císařem.">Dnů padesát tři, deset jar,
a Clau-Clau-Clau dostane dar,
touhu všech lidí, jeho zmar.
Bez přátel, které by měl rád,
koktavě bude klopýtat…

pravidlo proroctví, jež v kúmské věštírně v Kampánii vyslechl Claudius, kulhavý, nahluchlý a koktavý vnuk Marka Antonia a prasynovec císaře Augusta. Claudiovy nevšední osudy podivnou kúmskou věštbu vrchovatě.

JГЎ, Claudius

NejbliЕѕЕЎГ­ okolГ­ jej povaЕѕovalo za neЕЎkodnГ©ho blГЎzna, slaboduchГ©ho a mГ©nД›cennГ©ho. ДЊlovД›k, kterГЅ po prodД›lanГ© dД›tskГ© mozkovГ© obrnД› trpД›l tЕ™asem rukou i hlavy, kulhal, byl nahluchlГЅ a v rozruЕЎenГ­ koktal, byl. VГ­ce

 • Skladem 2 ks
 • Doprava ZDARMA nad 699 KДЌ.
 • OsobnГ­ odbД›r na prodejnГЎch.

Anotace

Nejbližší okolí jej považovalo za neškodného blázna, slaboduchého a méněcenného. Člověk, který po prodělané dětské mozkové obrně trpěl třasem rukou i hlavy, kulhal, byl nahluchlý a v rozrušení koktal, byl tím nejnepravděpodobnějším kandidátem na císařský trůn – a přesto na něj jako poslední dospělý žijící příslušník julsko-klaudijské dynastie usedl. Celé jeho jméno zní Tiberius Claudius Caesar Augustus Germanicus, většině smrtelníků je však znám pouze jako Claudius, a to i díky nejslavnějšímu románu britského historika a plodného romanopisce Roberta Gravese Já, Claudius.

Já, Claudius: Koktavý hrdina komentátorem nejzajímavějšího období římského impéria

vázaná
6. vydání, Rozebráno

Anotace

a Clau-Clau-Clau dostane dar,
touhu všech lidí, jeho zmar.
Bez přátel, které by měl rád,
koktavě bude klopýtat…

pravidlo proroctví, jež v kúmské věštírně v Kampánii vyslechl Claudius, kulhavý, nahluchlý a koktavý vnuk Marka Antonia a prasynovec císaře Augusta. Claudiovy nevšední osudy podivnou kúmskou věštbu vrchovatě splnily: Po léta záměrně zveličoval své tělesné nedostatky a předstíral hlupáka a díky tomu – všemi odstrkovaný a opovrhovaný – neuvázl v záludné spleti vzájemných vztahů zpupné, morálně rozvrácené římské nobility, nestal se obětí krvavých intrik své kruté báby Livie, přežil hrůzovládu svého strýce císaře Tiberia i svého šíleného synovce císaře Caliguly, až nakonec – v roce 41 našeho letopočtu – ho náhoda vyvedla z ústraní a byl proti své vůli prohlášen prétoriánskými gardisty císařem.">Dnů padesát tři, deset jar,
a Clau-Clau-Clau dostane dar,
touhu všech lidí, jeho zmar.
Bez přátel, které by měl rád,
koktavě bude klopýtat…

pravidlo proroctví, jež v kúmské věštírně v Kampánii vyslechl Claudius, kulhavý, nahluchlý a koktavý vnuk Marka Antonia a prasynovec císaře Augusta. Claudiovy nevšední osudy podivnou kúmskou věštbu vrchovatě.

Já, Claudius

Vydavateľ: BB/art Jazyk: český Formát: Kniha Počet strán: 429 Vydanie: 2007/02 Poradie vydania: 1.

Posledná zmena: 17.02.2020 02:41

 • Sledovať titul
 • Informuj priateľa
 • Recenzie (0)
 • Komentáre (0)

Obsah knihy: Já, Claudius

Dnů padesát tři, deset jar, a Clau-Clau-Clau dostane dar, touhu všech lidí, jeho zmar. Bez přátel, které by měl rád, koktavě bude klopýtat… pravidlo proroctví, jež v kúmské věštírně v Kampánii vyslechl Claudius, kulhavý, nahluchlý a koktavý vnuk Marka Antonia a prasynovec císaře Augusta. Claudiovy nevšední osudy podivnou kúmskou věštbu vrchovatě splnily: Po léta záměrně zveličoval své tělesné nedostatky a předstíral hlupáka a díky tomu – všemi odstrkovaný a opovrhovaný – neuvázl v záludné spleti vzájemných vztahů zpupné, morálně rozvrácené římské nobility, nestal se obětí krvavých intrik své kruté báby Livie, přežil hrůzovládu svého strýce císaře Tiberia i svého šíleného synovce císaře Caliguly, až nakonec – v roce 41 našeho letopočtu – ho náhoda vyvedla z ústraní a byl proti své vůli prohlášen prétoriánskými gardisty císařem.

Detaily o knihe

Názov: Já, Claudius

Objednávací kód

Produkt je zaradený do žánrov:

ISBN: 80-7341-744-8

EAN: 9788073417444

Rok a mesiac vydania: 2007/02

Počet strán: 429

Väzba: Knihy viazané

Formát, hmotnosť: 145 × 210 mm, 656 g

Hodnotenie čitateľov

Knihu ešte nikto nekomentoval, budete prvý.

Já, Claudius

Dnů padesát tři, deset jar, a Clau-Clau-Clau dostane dar, touhu všech lidí, jeho zmar. Bez přátel, které by měl rád,koktavě bude klopýtat…pravidlo proroctví, jež v kúmské věštírně v Kampánii vyslechl Claudius, kulhavý, nahluchlý.

Bežná cena Bežne 11,33 €

Vypredané , je však dostupné iné vydanie.

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Dnů padesát tři, deset jar,
a Clau-Clau-Clau dostane dar,
touhu všech lidí, jeho zmar.
Bez přátel, které by měl rád,
koktavě bude klopýtat…

pravilo proroctví, jež v kúmské věštírně v Kampánii vyslechl Claudius, kulhavý, nahluchlý a koktavý vnuk Marka Antonia a prasynovec císaře Augusta. Claudiovy nevšední osudy podivnou kúmskou věštbu vrchovatě splnily: Po léta záměrně zveličoval své tělesné nedostatky a předstíral hlupáka a díky tomu – všemi odstrkovaný a opovrhovaný – neuvázl v záludné spleti vzájemných vztahů zpupné, morálně rozvrácené římské nobility, nestal se obětí krvavých intrik své kruté báby Livie, přežil hrůzovládu svého strýce císaře Tiberia i svého šíleného synovce císaře Caliguly, až nakonec – v roce 41 našeho letopočtu – ho náhoda vyvedla z ústraní a byl proti své vůli prohlášen prétoriánskými gardisty císařem.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kniha Robert Graves: Já, Claudius

Navíc dnes akční poštovné – Česká pošta Balík do ruky za 99 Kč. Do konce akce zbývá

Za kvalitu ručím. Případnou reklamaci vždy vyřeším k Vaši úplné spokojenosti.

Pokud Vám zboží nebude vyhovovat, můžete mi jej do 14 dní na mé náklady (ZDARMA) vrátit a já vám vrátím peníze.

Porovnání variant

Obecný popis zboží

Cena dopravy

Dotaz ke zboží

Stav zboží: rok vydání: 1971, stránky jsou v pořádku, vazba je v pořádku, přebal je v pořádku

Stav zboží: rok vydání: 1971, stránky jsou v pořádku, vazba je v pořádku, přebal je v pořádku

Stav zboží: vazba poškozená, přebal mírně poškozený. stránky zažloutlé.

Stav zboží: vazba poškozená, přebal mírně poškozený. stránky zažloutlé.

 • +1

Stav zboží: vazba je v pořádku, přebal je v pořádku, stránky jsou v pořádku, rok vydání: 1958

Stav zboží: vazba je v pořádku, přebal je v pořádku, stránky jsou v pořádku, rok vydání: 1958

Kniha Robert Graves: Já, Claudius

 • Autor: Robert Graves
 • Žánr: beletrie
 • Jazyk: český
 • Rok vydání: 1971
 • Vazba: tvrdá

Je Robert Graves váš oblíbený autor?

Podívejte se také na další díla autora Robert Graves, které mám skladem.

Pokud jste si stále nevybrali, podívejte se na všechny produkty z kategorie Antikvariát a bazar knih.

Možnosti dodání zboží a platební podmínky z centrálního skladu Zásilkovna CZ 1) Česká Pošta 2) DPD 3) Platba předem
bankovní převod, kartou, online převody 69 Kč 119 Kč
99 Kč 119 Kč Dobírka
platba při převzetí 119 Kč 169 Kč
149 Kč 169 Kč Termín dodání 18. 2. 2020 18. 2. 2020 18. 2. 2020

1) Pokud balíček překročí maximální povolenou velikost, kterou Zásilkovna příjme, bude balíček odeslán Českou poštou na Vámi zadanou fakturační adresu u objednávky. Změnu adresy doručení Česká pošta umožňuje zdarma i online zde. O změně druhu přepravy budete informováni v den expedice.

2) Cena platí pro balíčky, které je možné zaslat službou Balík do ruky od České pošty. Pro nadstandartně velké, nebo těžké zásilky je cena přepravy stanovena individuálně. Uvedené poštovné platí pro každých 15 kusů zboží v objednávce. Zaslání na dobírku je možné pro maximálně 10 kusů zboží v objednávce. Více o poštovném se dočtete na stránce častých dotazů.

3) Cena platí pro balíčky, které je možné zaslat standardní balíkovou přepravou DPD. Pro nadstandartně velké, nebo těžké zásilky je cena přepravy stanovena individuálně. Uvedené poštovné platí pro každých 15 kusů zboží v objednávce. Zaslání na dobírku je možné pro maximálně 10 kusů zboží v objednávce. Více o poštovném se dočtete na stránce častých dotazů.

Položky označené jako na centrálním skladě se expedují obratem.

I, Claudius – Part 01 Audiobook

Popis:

Leave a Reply