Kniha Klub rváčů (Chuck Palahniuk)

Kniha Klub rváčů (Chuck Palahniuk)

Kniha Klub rváčů (Chuck Palahniuk) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

  • Název knihy: Kniha Klub rváčů (Chuck Palahniuk)
  • Elérhető fájlok: Kniha Klub rváčů (Chuck Palahniuk).pdf, Kniha Klub rváčů (Chuck Palahniuk).epub, Kniha Klub rváčů (Chuck Palahniuk).mobi
  • Jazyk knihy: Český jazyk
  • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

Klub rváčů 2

kniha od: Chuck Palahniuk

Především je třeba říct, že nejsem ukřivděný idealista ani mě nijak nerozdmýchává myšlenka na močení lidem do polévky. Klub rváčů se tak pro mě nikdy nestal biblí, ovšem jeho literární tvůrce bezesporu zaujal. Jenže i když Chuck Palahniuk boduje v trefných komentářích, selhává v roztříštěné zápletce. Pročež jsem u komiksového pokračování dopředu rezignoval na snahu dát obrázkům nějaký řád a možná právě díky tomu se ze tří čtvrtin skutečně bavil. Celkově však na mě vyprávění působilo dojmem, jako by měl autor nápad, jak tragikomedii rozehrát a jen doufal, že jej v průběhu psaní napadne i jak jí smysluplně zakončit. No a nenapadlo. Přestože beru v potaz jeho vnitřní potřebu vypořádat se s kultem, který neplánovaně vytvořil, tím že bude kopat kolem sebe a křičet, že jsou všichni blbci, toho moc nepořeší. Zkrátka, jak říká jedna z postav komiksu, závěr je vážně „moc meta“. Rozhodně ale smekám klobouk před Cameronem Stewartem, protože kresebně se s celým projektem vypořádal na jedničku.

Dvojka neměla nikdy vzniknout, zbyla jen ubohá tupost.

Tato knížka, pokud ji budeme brát jako vytrženou z kontextu Palahniukovi tvorby, pro mě nemá prakticky žádnou uměleckou, či jinou hodnotu. Ale pokud se na ni podíváme jako na pokračování dnes už kultovní knížky možná Vám bude dávat po jejím přečtení smysl. Myslím, že Palahniuk byl už tak otrávený svým, jak to vidí většina jeho fanoušků, největším dílem a rozhodl se zničit jeho původní tvář a to jedním z nejčastějších způsobů, které dokázali zničit už tolik knih a zejména filmů- předem nenaplánovaným pokračováním. Nesovislý děj, do kterého vstupuje sám autor vrhal stín na vizuální stránku, která je poměrně obstojná. Dle mého názoru se mu celkem jeho záměr povedl- ideově zničil kult Klubu rváčů- povrchní lidi, kteří si nechávají tetovat na tělo odkazy z filmu, při čemž ani nevědí, že nějaká předloha vůbec existovala. To je ovšem jen můj názor. Komiks je celkem drahý a myslím si, že když se kouknu nazpět tak se vlastně celkem sám sobě směju, že jsem zaplatil 800 za něco co mi zkazilo relativně fajn přiběh. Pro ty co mají Klub rváčů rádi bych Vám tuto knihu nedoporučoval.

Nesedla mi zejména závěrečná část se vstupy autora. Nic co bych chtěl číst znovu, byť ta forma se mi líbila.

Jako fanoušek a znalec Palahniukovy tvorby jsem byla trochu skeptická vůči zpracování, ve výsledku dost zklamal.

Mr. Palahniuk je naprostou senzací současné americké literatury. Se čtenářem si hraje, nandává pořádnou nálož ironie a sakrasmu a s nikým nemá slitování. A to se mi právě líbí.

Nicméně, Klub rváčů 2 je slabý odvar jedničky. Sice je zde napětí, humor i hrubost, autor neměl tolik prostoru příběh rozvinout. A celé to bylo hektické, uspěchané, myšlenka super, ale nedotažená. :/ Každopádně kniha nepostrádá typické prvky Palahniukovy tvorby – opakovaná slovní spojení, trefné věty, kritiku konzumní společnosti, hrubý slovník.

Na druhou stranu se musím poklonit především tvůrci obálky a tvůrcům kreseb, protože vizuálně je komiks dokonalý.

Líbilo se mi ale i to, že se autor sám vepsal do děje, málokdy to funguje.

Palahniuk správně pochopil, že se stal parodií sebe sama, která se hroutí ze svých zvyšujících se nároků uspokojit očekávání fanoušků. Takže se do toho pořádně opřel a stvořil groteskní lunapark vtipně variující své omšelé spisovatelské nástroje. Zřejmě snaha o osvobození – místo anarchistického poselství pro romantické nihilisty je tady muž z Acapulca. Palec nahoru.

Jednička nebyla pro každého, ale toto je opravdu už jen pro vybrané pacienty 🙂 Já se to ani neodvažuju hodnotit. Možná, že velká rána do hlavy, seance v nějaké podpůrné skupině, nebo předávkování blíže neurčenou drogou, by mi rozházelo myšlenky na potřebnou vlnu. Pak bych možná pochopil, kde si dělá autor z čtenáře srandu, kde je co čí haluz a co z toho se jako stalo 🙂 Jedničku jsem dával a byla to bomba, ale tohle je fakt už úlet mimo. Nebylo to špatné, kresba super, nuda rozhodně ne, ale co tím chtěl autor říct pro mě zůstává otázkou. Možná, že není smyslem knihy to chápat, bláznova mysl smysl nedává a už od jedničky je nad slunce jasné, že normální není.

Klub rváčů

kniha od: Chuck Palahniuk

Řekl bych, že v literární a filmové historii je tolik zásadních dějových zvratů, kolik by napočítal nešikovný dřevorubec na prstech jedné ruky – jedním z jich je Keyser Söze a druhým Tyler Durden. A ač je to už nějakej ten pátek, co jsem viděl Klub rváčů v TV (to, že je to zfilmovaná kniha jsem se dozvěděl až poté), při četbě se mi před očima přehrávaly všechny scény, o kterých jsem ani nevěděl, že jsem si je vůbec zapamatoval.
Ta knížka je prostě geniální a pokud bych mohl dát jedné knize více, než pět hvězd, bude to tady!

Klub rváčů je taková již klasika. Dalo by se o této docela útlé knížce říct mnohé, ale proč vlastně. Myslím, že film docela věrně adaptoval pocit i vyznění. Autorův styl se dokonale snoubí se syrovostí a pochmurností myšlenek hlavního hrdiny. Téma boje bezejmenné masy proti elitě na hraně šílenství jednotlivce sežvýkaného a vyplivlého do světa který o něj nestojí a on nestojí o ten zpropadený svět je vždy dobrý materiál pro bezva jízdu. 🙂 A tohle byla jízda od začátku až do konce. Ty obrazy, které Chuck vykreslil pro mě vždy patřily k těm nejsvěžejším z americké literatury. Knížka není pro každého, ale moc hezká. 5 hvězdiček. 🙂

Dnes již kultovka. Přečteno nyní i v originále. Boží. 6 hvězd, kdyby šlo.

Skvělá kniha, skvělý film .

[Audiokniha, film]
Už jsem na dně ?

Myslím, že o klubu rváčů mužů říct 3 věci. Velmi zajímavá kniha. Nebavila mne tak moc jak jsem čekala. Za třetí nikdy už nebudu mluvit o klubu rváčů.

Nikdy nepodceňujte krizi mužů středního věku vychovávaných ženami, v náladě destrukční anarchie rádi táhnou za jeden provaz… Zákeřně plíživá rakovina byrokracie a konzumu vybouchla v Palahniukově provedení do tak neskutečně přesvědčivé vnitřní vzpoury, že ji již nedokázala zastavit ani síla největší, ač lehce zmatená (láska k Marle). Pokud vás však sám autor (na rozdíl ode mne) uchopením textu nezaujal či nepřesvědčil, můžete klidně přeladit na ještě naléhavější podání v podobě filmu Davida Finchera. Otcové, neopouštějte tedy prosím matky svých synů, na hodnocení následků nemáme na DK dostatek hvězdiček 🙂

Trochu mě mrzí, že jsem film viděl už několikrát, takže jsem nemohl díky hlavní pointě dostat pořádnou facku. Spíše než jako oslavu anarchie, vidím největší sílu knihy v kritice kultury lidského ducha v naší moderní, urychlené a hrozně stresové době. Takže nesouhlasím, že když všechno zničíme, vytvoříme poté lepší svět, protože si myslím, že doba jde dopředu, jen lidé a jejich bídné charaktery jí tlačí zpátky k pravěku a to Palahniuk vystihl přesně. Bohužel, jak se dočtete v zajímavostech, nebo v doslovech, může být podobná kniha pro slaboduché jedince vynikající inspirací. Když už nic, tak to alespoň podtrhuje jak temné a sugestivní dílo autor stvořil.

Klub rváčů

brožovaná
2. vydání, Rozebráno

Anotace

Čtenářské recenze

abych pravdu řekla, když jsem poprvé viděla Klub rváčů v kině, neměla jsem ani tušení o existenci Ch.Palahniuka a tím míň o Klubu rváčů knize. Z filmu jsem byla unešená a připadalo mi že na to že je to jen film, má to úžasná slova.Nemyslím scénář.Myslím Slova.Nádherně skládaná. Když se mi o něco později dostala knížka do ruky, říkala jsem si Aha.

tuhle knihu jsem dostal do ruky naprostou nahodou, nekdy okolo svych 17. narozenin a velice jsem se bavil. Rozhodne nedavejte svemu pubertalnimu synu 🙂 abych pravdu rekl dodnes jsem nevidel film, takze nemohu porovanavat. Kazdopadne kniha v nekterych sekvencich pusobi velice podobne jako hudebni klipy [napriklad pasaz, kdy se domacnost hlavniho.

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Kniha Klub rváčů (Chuck Palahniuk)

Prvním prav > 19.3.2016 Leona Králíková Bez komentáře

Kontroverzní román Klub rváčů, který vydalo koncem roku 2015 nakladatelství Odeon v edici Světová knihovna, napsal americký spisovatel Chuck Palahniuk. Chuck Palahniuk sice vystudoval žurnalistiku, ale nastoupil do továrny na nákladní automobily, v níž pracoval celých třináct let. Jeho prvním literárním počinem byl román Neviditelné nestvůry, s nímž byl však u nakladatele odmítnut. Jako akt vzdoru napsal knihu Klub rváčů, která je ponuřejší a násilnější než jeho nevydaná prvotina. Klub rváčů získal značný úspěch, byl oceněn dvěma literárními cenami a do roku 2000 se dočkal překladu do dvaceti jazyků. Minimálně stejně úspěšná byla i filmová adaptace pod taktovkou Davida Finchera z roku 1999.

Na počátku příběhu byla nespavost. Vypravěč (v knize zůstává nepojmenovaný) ji léčí tím, že se účastní různých terapeutických skupin. Jako léčbu používá lidské utrpení ostatních pacientů. Vypravěčův život dostane nový směr, když potká Tylera Durdena, oslnivého psychopata, s nímž později začne bydlet. Společně střídají neperspektivní zaměstnání, ve kterých se mstí lidem různými naschvály (například jako číšníci močí lidem do polévky). Vypravěč společně s Tylerem zakládá klub rváčů, který má jediné, byť dvakrát opakované pravidlo. Nikdy nemluvte o klubu rváčů.

Při čtení knihy se čtenáře zmocňuje pocit, že se ponořil do jakéhosi temného fantaskního světa, protkaného mnoha bizarnostmi (jmenovat lze například pokus, kdy Tyler s vypravěčem vaří mýdlo z tuku matky své přítelkyně Marlen, která si jej schovává kvůli obsahu kolagenu, kterým si chce ve stáří nechat vyhladit vrásky). Z každé stránky dýchá znechucení moderním světem konzumní společnosti a revolta proti němu, ať již přenesená do fyzického světa díky různým „partyzánským“ činnostem hlavních hrdinů, nebo zprostředkovaná čtenářům prostřednictvím filosofických pasáží.

Palahniukův styl je jedinečný. Nevyžívá se v předlouhých přemoudřelých pasážích, naopak dokáže vtěsnat mnoho životní moudrosti do jediné věty. Tato koncentrace podnětných myšlenek působí na čtenáře silným dojmem, ačkoli leckomu může po několik stran trvat, než si na tento stručný, sarkastický a ironický styl zvykne. Přestože příběh je zdánlivě chaotický, čtenář brzy pozná, že v chaosu je krása, a nechá se unášet na vlně anarchistických myšlenek.

Pro cizince ve světě Klubu rváčů mám jednu radu. Přečtěte si nejprve knihu a až následně zhlédněte stejnojmenný film. I když vás pravděpodobně zasáhne a zaujme obé, kniha se od filmu liší tím, že vyvrcholení děje a šokující rozuzlení příběhu předkládá až na konci. To v tomto konkrétním případě nebylo možné převést do filmu a byla by škoda ochudit se o tak úžasný konec. Titul Klub rváčů doporučuji čtenářům, kteří chtějí trochu experimentovat a pustit se do kultovní knihy, jež je ve všem jiná a originální. Jako bonus nabízí Palahniukův román příležitost zauvažovat nad světem, ve kterém žijeme, a nad jeho (možná) neutěšenou budoucností.

Klub bitkárov

Americký spisovateľ. Vyštudoval žurnalistiku, no začal pracovať v továrni na nákladné automobily, kde pracoval trinásť rokov. Jeho prvým literárnym pokusom bol román Neviditelné nestvůry, ktorý mu vo vydavateľstve odmietli. Ako naschvál napísal knihu ešte ponurejšiu, Klub rváčů. Tento román mal.

Bezmenným rozprávačom kultového románu Klub bitkárov je mladý muž, ktorý má ubíjajúcu prácu a trpí nespavosťou. Úľavu hľadá na stretnutiach podporných skupín pre pacientov postihnutých ťažkými chorobami, kde predstiera, že je jedným z nich.

Vypredané , je však dostupné iné vydanie.

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Recenzie

Treba si vybrať či si človek pozrie film alebo prečita knihu, pretože ked sa clovek dozvie, že hlavnz hrdina je . tak potom už nema vyznam citat/pozerat film pretože už to nema ten naboj lebo je prezradena pointa.
Knihu hodnotím velmi pozitivne, je to take mierne psycho.

Neviem, či prekladatel neovlada slovensky jazyk ale kvapalny nitrogen sa da urcite prelozit ako tekuty dusik a bowlingovu loptu som este nevidel, este bowlingovu gulu ano 🙂 Čítaj viac

O autorovi

Americký spisovateľ. Vyštudoval žurnalistiku, no začal pracovať v továrni na nákladné automobily, kde pracoval trinásť rokov. Jeho prvým literárnym pokusom bol román Neviditelné nestvůry, ktorý mu vo vydavateľstve odmietli. Ako naschvál napísal knihu ešte ponurejšiu, Klub rváčů. Tento román mal veľký úspech, získal dve literárne ocenenia a dočkal sa prekladu do dvadsiatich jazykov. Stal sa kultovou záležitosťou a úspešné bolo aj jeho filmové spracovanie v réžii Davida Finchera (1999). Svetová divadelná premiéra sa uskutočnila v roku 2007, dramatizáciu uviedlo Činoherné štúdio v Ústí nad Labem. Po vydaní Programu pro přeživší Palahniuk uplatnil tiež prepracovanú verziu Neviditelných nestvůr. V českom jazyku ďalej vyšli prózy Zalknutí (2003), Ukolébavka (2005), Deník (2006), Strašidla (2007), Snuff (2009), Pygmej (2010) a Prokletí (2012). V roku 2003 publikoval sprievodcu po Portlande Běženci a exulanti, krátko po tom knihu pravdivých príbehov s príznačným názvom Podivnější než fikce a v roku 2010 román Tell-All. Pod názvom Rant vyšiel portrét fiktívneho sériového vraha Ranta Casseyho (2007). O rok neskôr vznikla podľa scenára Clarka Gregga filmová adptácia románu Zalknutí. Jedenástym dielom Chucka Palahniuka vychádzajúcim v českom jazyku je román Zatracení.

Vydavateľstvo

V roku 1990 si desať knižných nadšencov povedalo, že nastal čas rozšíriť ponuku vydavateľstiev na Slovensku. Čoskoro založili vydavateľský dom IKAR, ktorý dnes čitatelia poznajú ako najväčšie slovenské vydavateľstvo. Za svoju existenciu vydal IKAR tisíce titulov a stovky bestsellerov rôznych žánrov, z ktorých sa dovedna predalo takmer 28 miliónov výtlačkov. Vydavateľský dom IKAR vo svojom portfóliu zastrešuje značky IKAR, Príroda, Odeon, Stonožka, YOLi a Ajna.

Vlajková značka IKAR predstavuje najširšie spektrum knižných titulov. Pod touto značkou nájde každý čitateľ našich najpredávanejších autorov, mnohými rokmi overené mená, úspešných slovenských autorov aj mladých knižných debutantov. Pod značkou IKAR vydávame napríklad knihy od J.K. Rowlingovej, Dana Browna, Jo Nesbøa, Davida Lagercrantza, ale, samozrejme, aj od slávnych slovenských spisovateľov, medzi ktorých patria Táňa Keleová-Vasilková, Jozef Karika, Jozef Banáš, Veronika Homolová-Tóthová a mnohí iní.

Silnou stránkou značky Príroda je široké spektrum non-fiction literatúry pre celú rodinu: populárno-náučné knihy, encyklopédie, obrazové publikácie, ale i odborné tituly a učebnice pre základné a stredné školy. Top zastúpenie majú populárne žánre, ako je zdravie a životný štýl, kulinárstvo, príroda, vzdelanie a hobby literatúra.

Crème de la crème súčasnej i klasickej svetovej prózy. Značka ODEON predstavuje špičkovú tvorbu od súčasných a klasických velikánov svetovej literatúry. V edícii ODEON Svetová klasika vychádzajú diela od F. M. Dostojevského, Ernesta Hemingwaya, L. N. Tolstého či Williama Shakespeara. Edícia ODEON Súčasná svetová literatúra na Slovensko prináša aktuálne diela svetových talentov ako napríklad Harper Leeová, držiteľ Nobelovej ceny za literatúru Kazuo Ishiguro, držiteľ Man Bookerovej ceny Paul Beatty, Celeste Ng, Eka Kurniawan a ďalší.

Stonožka je knižná kamarátka detí od 0 do 12 rokov. Symbol stonohého zvieratka vyjadruje tematickú a žánrovú pestrosť literatúry pre deti. Detským čitateľom ponúka beletriu, poéziu aj populárno-náučnú literatúru našich aj zahraničných autorov. Dobre naladená a vytrvalá Stonožka zavedie deti krok za krokom, rok za rokom, z krajiny Písmenkovo do knižného sveta plného fantázie, poznania a storakých zážitkov, ktoré si uchovajú po celý život. Stonožka sníva o tom, že každé dieťa prečíta aspoň 100 kníh!

YOLi sa zameriava na literatúru v žánroch young adult a new adult, teda prevažne pre „mladých dospelých“ vo veku približne 13 – 21 rokov. Ponúka široké spektrum prekladov súčasnej tvorby, od dystopie či fantasy až po romance. Priestor tu dostáva veľa svetoznámych autorov a autoriek, medzi inými aj John Green, Jamie McGuirová, Lauren Kateová, Erica Johansenová či Rainbow Rowellová.

Najnovším prírastkom do portfólia vydavateľského domu IKAR je značka Ajna. Prináša knihy o self-help a ezoterike. Potešia najmä čitateľov, ktorí túžia po šťastí a neustálom sebazdokonaľovaní a ktorých fascinujú záhady a tajomstvá medzi nebom a zemou. Ajna prináša svetoznáme autorky a autorov, ako je Lorna Byrneová, Rhonda Byrneová alebo Neale Donald Walsh.

Za svoju 27-ročnú existenciu IKAR získal množstvo odborných aj čitateľských ocenení, ako napríklad Vydavateľ roka, Najkrajšia kniha roka, Najkrajšia kniha Slovenska či ocenenia za umelecké preklady.

Klub rváčů

Americký spisovatel. Vystudoval žurnalistiku, ale nastoupil do továrny na nákladní automobily, kde pracoval třináct let. Jeho prvním literárním pokusem byl román Neviditelné nestvůry, s nímž ho však v nakladatelství odmítli. Jakoby natruc napsal knihu ještě ponurejší, Klub rváčů. Tento román měl.

Když nemůžete půl roku usnout, okolní svět vám začne připadat jako nekonečný sen. Takových lidí moc není, ale mladý úspěšný úředník, který si říká Jack, je jedním z nich. Jeho život se změní, když potká Tylera Durdena – spolu založí první klub rváčů.

Běžná cena Běžně 259 Kč

Vyprodané , jsou však dostupná jiná vydání.

Zadejte e-mail a my vám dáme vědět, jakmile bude kniha dostupná.

  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Recenze

"A já na to. Nechci umřít bez jizvy."

Naozaj geniálna kniha, odporúčam každému kto už aspoň trochu uvažoval o tom aké to je keď sa vám poserie celý život. Čti víc

O autorovi/autorce

Americký spisovatel. Vystudoval žurnalistiku, ale nastoupil do továrny na nákladní automobily, kde pracoval třináct let. Jeho prvním literárním pokusem byl román Neviditelné nestvůry, s nímž ho však v nakladatelství odmítli. Jakoby natruc napsal knihu ještě ponurejší, Klub rváčů. Tento román měl značný úspěch, získal dvě literární ocenění a dočkal se překladu do dvaceti jazyků (č. 2000). Stal se kultovní záležitostí a úspěšné bylo i jeho filmové zpracování v režii Davida Finchera (1999). Světová divadelní premiéra se uskutečnila roku 2007, dramatizaci uvedlo Činoherní studio v Ústí nad Labem. Po vydání Programu pro přeživší (č. 2002) Palahniuk uplatnil také přepracovanou verzi Neviditelných nestvůr (č. 2010). V češtině dále vyšly prózy Zalknutí (2003), Ukolébavka (2005), Deník (2006), Strašidla (2007), Snuff (2009), Pygmej (2010) a Prokletí (2012). Roku 2003 publikoval průvodce po Portlandu Běženci a exulanti, nedlouho poté knihu pravdivých příběhů s příznačným názvem Podivnější než fikce a roku 2010 román Tell-All. Pod názvem Rant vyšel portrét fiktivního sériového vraha Ranta Caseyho (2007). O rok později vznikla podle scénáře Clarka Gregga filmová adaptace románu Zalknutí. Jedenáctým dílem Chucka Palahniuka vycházejícím v češtině, je román Zatracení.

Nakladatelství

Současný ODEON navazuje od roku 1999 na tradici někdejšího renomovaného nakladatelství a věnuje se překladovým i domácím autorům. Knihy vycházejí v těchto edicích: Světová knihovna (190 svazků), Knihovna klasiků, Česká řada. Mezi kmenové autory Odeonu patří John Irving, Haruki Murakami, Chuck Palahniuk, Michel Houellebecq, Michael Cunningham či Sofi Oksanen. V České řadě vycházejí například díla Terezy Boučkové a Marka Šindelky. Odeon patří do nakladatelského domu Euromedia Group.

Chuck Palahniuk v Praze

Popis:
11.10. 2016 proběhla v Pražském kině Světozor autogramiáda a beseda se spisovatelem, Chuckem Palahniukem.

ČESKÉ TITULKY …

Leave a Reply