Kniha Mág Učedník (Raymond E. Feist)

Kniha Mág Učedník (Raymond E. Feist)

Kniha Mág Učedník (Raymond E. Feist) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

  • Název knihy: Kniha Mág Učedník (Raymond E. Feist)
  • Elérhető fájlok: Kniha Mág Učedník (Raymond E. Feist).pdf, Kniha Mág Učedník (Raymond E. Feist).epub, Kniha Mág Učedník (Raymond E. Feist).mobi
  • Jazyk knihy: Český jazyk
  • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

Mág – Učedník: Sága Trhlinové války 1.

Anotace

Nikdo netuší, že plavidlo není z jejich planety, ale z Kelewanu, jehož mágové otevřeli trhlinu mezi dvěma světy. Po průzkumných výpravách přichází vlastní invazní armáda rozených válečníků, v jejichž existenci však vzdálený panovnický dvůr nevěří. Žádosti o pomoc jsou dvorní kamarilou pokládány za intriky případných zájemců o trůn a tak se zdá, že kelewanským samurajům stojí v cestě jen chatrná aliance hraničářů, trpaslíků a posledních elfů.

">První kniha trilogie Sága Trhlinové války.

Když chlapci Pug a Tomas naleznou trosky cizího plavidla, jde o první z událostí, které ovlivní celé Ostrovní království i osudy jich samotných. Pug upoutá pozornost mága na dvoře knížete z Crydee a stane se jeho učedníkem, zatímco Tomas se vydává cestou válečníka, která jej dovede až k lásce k elfí.

Mág – Mistr

kniha od: Raymond Elias Feist

Bavilo mě to jako dítě a kniha mě bavila i teď.
Nevím zda to je pravda, ale Feist prý napsal učedníka a mága jako jednu obr knihu a až pak ji rozdělili.
Je to start do Midkemie i Kelewanu.
Mág- učedník a Mistr čtěte za sebou a pak uvidíte zda se vám budou další díly líbit.
Já se určitě prokoušu všema asi 40 knihama
http://www.crydee.com/raymond-feist/reading-order/chronological

Po první knize jsem se nakonec přemluvil, že dám i druhou a pak se definitivně rozhodnu, zda si dočtu i zbylé díly série. Došel jsem do první třetiny a knihu jsem zavřel s tím, že už se k ní vracet nebudu. A taky jsem jí další den vrátil. Prostě to nešlo. Hrozně jsem se nudil a nechci tím už ztrácet čas. Může za to výcvik údajného “mladíka” (Puga) v zajetí, který byl tak neuvěřitelně nudný, kde se psalo několik desítek stran úplně mimo..jak kdyby spisovatel procházel nějakou jinou dimenzí nebo co. No prostě. už ne. Alespoň si nemusím vyčítat, že jsem to alespoň nezkusil. Opět se řadím mezi ty divné čtenáře, které knize z 91 procenty dají méně jak 3 hvězdy. 😀 (Které neberte úplně tak vážně, protože jsem knihu nedočetl).

skvelá kniha
dej v celku pinulí a svižne to odsípalo pug tomu na konci knihy dal tiadne na prdel
dcurania sa nestačili diviť keď im spríjemnil oslavi sadov magických útokov ale inak je skbele čítaniew tejto knihy po dočítani tejto knihy navrhujem čítat knihu — dcera impéria a potom ochranca imperia otrok — nakolko je tam pohlad z inej strany pugovho ničenia v aréne
len ma mrzí že sa príbeh dost droby a je dost ťašké držat líniu príbehu keď že je tolko kníh naezujúcich na hlavný príbeh
práve čítaam sága impéria a je to dost chaotické k hlavnému príbehu
trhlinove války mám prečítané všetky 4 knihy ale myslim že by to malo byť rozdelené na prve 2 – učeň a mistr- apotom zvišne 2 no je to trocha chaos ale nič to neubúda kvalite knihy

Krása..tento díl je snad ještě lepší než ten první..nevím ani co víc napsat 🙂 moc se mi líbí,jak je zde vyobrazena magie a mágové,příběh působí uzavřeně,takže jsem zvědavá jak bude rozehrán třetí díl..

Rozhodně o level lepší než díl předchozí. Navzdory tomu, že se mi na Kelewanu zpočátku moc nelíbilo, a že Pugovu závěrečnou zkoušku jsem doslova přetrpěla. Pasáže výcviku hlavního hrdiny, vývoj jeho schopností a rozšiřování jeho znalostí u mě většinou patří k těm nejoblíbenějším, ovšem Pugův výcvik je v tomto případě výjimkou. Ještěže mě tato rozvláčná kapitola neodradila od pokračování. Také vývoj osobností ostatních postav, zejména Aruthy, se začal slibně rozpínat a závěrečná část knihy byla strhující. To, v co jsem doufala po přečtení prvního dílu, se mi vyplnilo – úroveň příběhu stoupá a má prvotní rozpačitost se postupně mění v zápal a zvědavost, co další díly přinesou.

Nutné pokračovanie poctivej klasickej fantasy. Nie originálnej, ale na úrovni. Po prečítaní prvého povinnosť.

Kniha pokračuje osudem zajatého Puga a představením světa nepřátelské strany. Kniha působí lépe než předchozí díl, ale přeci jen zbytečně rozvláčná.

Tento díl je dle mého z celé ságy trhlinových válek nejlepší a nejčtivější. Zvláště pro magii, jejíž ztvárnění v dalších dílech trošku pokulhává. Přesto jsou však i následující dva díly velmi dobře napsané. Jediné, co mi trošku vadilo, byl malinko hektický konec knihy. O to má však Stříbrný trn pomalejší rozjezd.

Mág – Učedník – R.E. Feist

První kniha trilogie Sága Trhlinové války. Když chlapci Pug a Tomas naleznou trosky cizího plavidla, jde o první z událostí, které ovlivní celé Ostrovní království i osudy jich celá špecifikácia

V porovnaní cien u tohto produktu už nie je zaradený žiadny obchod.

V porovnaní cien u produktu Mág – Učedník – R.E. Feist už nie je zaradený žiadny obchod. Odporúčame Vám tieto podobné produkty:

Mágův konec – Feist Raymond E. CZ

Let Nočních dravců – Válka temných 1 – Feist Raymond E.

Válka s démony – R.E. Feist

Biosector 1: Vzestup a pád – Dragula Peter

Mág – Učedník – R.E. Feist – Špecifikácia

E. Feist Raymond

Wales

146

2003

První kniha trilogie Sága Trhlinové války. Když chlapci Pug a Tomas naleznou trosky cizího plavidla, jde o první z událostí, které ovlivní celé Ostrovní království i osudy jich samotných. Pug upoutá pozornost mága na dvoře knížete z Crydee a stane se jeho učedníkem, zatímco Tomas se vydává cestou válečníka, která jej dovede až k lásce k elfí královně a k dědictví posledního z Valherů, mocných bytostí, které kdysi vládly lidem, elfům i drakům. Nikdo netuší, že plavidlo není z jejich planety, ale z Kelewanu, jehož mágové otevřeli trhlinu mezi dvěma světy. Po průzkumných výpravách přichází vlastní invazní armáda rozených válečníků, v jejichž existenci však vzdálený panovnický dvůr nevěří. Žádosti o pomoc jsou dvorní kamarilou pokládány za intriky případných zájemců o trůn a tak se zdá, že.

Raymond E. Feist

Knihy autora

Raymond E. Feist

A new novel from internationally bestselling author Raymond E. Feist. The world of Garn once boasted five great kingdoms, until the King of Ithrace.

499 Kč

Raymond E. Feist

Invaze z Kelewanu je odražena, trhlina uzavřena, na trůn usedl mladý král, ale tolik potřebný mír je stále ještě daleko. Za severní hranicí.

286 Kč

Raymond E. Feist

Apokalypsa v Midkemii. Zatímco se ve sporu o korunu Království střetávají armády, Pug a jeho společníci zjišťují, že o osud celého světa se hraje.

Mág – Učedník

Kniha ( měkká vazba )

První kniha trilogie Sága Trhlinové války. Když chlapci Pug a Tomas naleznou trosky cizího plavidla, jde o první z událostí, které ovlivní celé Ostrovní království i osudy jich samotných. Pug upoutá pozornost mága na dvoře knížete z Crydee a stane se jeho učedníkem, zatímco Tomas se vydává cestou válečníka, která jej dovede až k lásce k elfí… Přejít na celý popis

Poznejte Monu Kasten, královnu romantického čtení. Její knížky teď objednáte za 149 Kč Více informací

První kniha trilogie Sága Trhlinové války. Když chlapci Pug a Tomas naleznou trosky cizího plavidla, jde o první z událostí, které ovlivní celé Ostrovní království i osudy jich samotných. Pug upoutá pozornost mága na dvoře knížete z Crydee a stane se jeho učedníkem, zatímco Tomas se vydává cestou válečníka, která jej dovede až k lásce k elfí královně a k dědictví posledního z Valherů, mocných bytostí, které kdysi vládly lidem, elfům i drakům. Nikdo netuší, že plavidlo není z jejich planety, ale z Kelewanu, jehož mágové otevřeli trhlinu mezi dvěma světy. Po průzkumných výpravách přichází vlastní invazní armáda rozených válečníků, v jejichž existenci však vzdálený panovnický dvůr nevěří. Žádosti o pomoc jsou dvorní kamarilou pokládány za intriky případných zájemců o trůn a tak se zdá, že kelewanským samurajům stojí v cestě jen chatrná aliance hraničářů, trpaslíků a posledních elfů.

Bestseller v knihy Dobrovský

50385. v e-shopu | 49249. minulý týden

1009. v Fantasy | 968. minulý týden

Hodnocení čtenářů

4.5 z 5 7 hodnocení čtenářů

5× 5 hvězdiček 2× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Hodnocení našich knihkupců: 4.4 z 5

4 z 5 hvězdiček 11. září 2017

Klasická kniha žánru “sword and sorcery” 🙂 Slibný začátek série, rozhodně doporučuji milovníkům fantasy s trpaslíky, bojovníky, draky.. Myslím, že v této knize se nalezlo spoustu autorů, kteří lehce inspirováni poslali do světa své knihy.. Rozhodně stojí za přečtení 🙂

Pomohla vám tato recenze? Ano 21

Kniha, Wales, 2011, 9788086939803

5 z 5 hvězdiček Martin Janáč 14. února 2019

“The storm had broken”. Toto je vůbec první věta rozsáhlé Feistovy série z Midkemie, ikdyž ta pravá bouře měla teprve přijít, jak ve světě Trhlinové války, tak i co se týká popularity a úspěchu celé série. Zajímavostí je, že sám autor na své facebookové stránce potvrdil přípravy televizního seriálu. Naváže na úspěchy Hry o trůny? Uvidíme… ale než bude tento projekt zrealizován, doporučuji se začíst do této skvělé série. Hlavními hrdiny této knihy jsou přátelé Pug a Tomas. Přestože Pug pro magii neprojevuje nadání, stává se učněm čaroděje Kulgana, který v něm ucítí skrytý talent, díky němuž se mu podaří ubránit na vyjížďce vévodovu dceru před dvojicí trollů pouze díky svým magickým schopnostem, o kterých do té doby neměl ponětí. Tomas se dává do učení mistra šermíře a začne se učit v umění meče… Pug a Tomas nacházejí na pobřeží ztroskotanou loď a v jejím nitru svitek, zanechaný neznámým mágem. Vévoda Borric po poradě s Kulganem usoudí, že neznámí trosečníci pronikli do Midkemie magickou cestou a mapují si prostředí k invazi. Proto vévoda Borric vyráží hledat pomoc do města Krondoru ve společnosti družiny, kterou tvoří mimo jiné mág Kulgan a oba mladíci (Pug a Tomas). Cesta však nepůjde úplně podle plánu a naše hrdiny potká mnohé nebezpečí a překvapení. Alespoň tolik k příběhu, který bych vám nerad více odkrýval. Kniha od počátku je spíše tajemná a čtenář postupně rozkrývá co se vlastně děje a jaké nebezpečí se blíží na Midkemii. Jde vidět že se jedná o autorovu prvotinu a kniha je opravdu svěží a plná dobrých nápadů. Kupříkladu Feistovo velice zajímavé pojetí magie. Když se Pug učí čarovat a popisuje ohnivá písmena, která vidí. Hlavní otázkou knihy je: Kdo jsou vlastně ti tajemní narušitelé z cizího světa? Sám Feist se v jednom rozhovoru k této otázce vyjádřil: Chtěl jsem, aby Kelewan byl tak nezápadní, jak jen to budu schopen udělat, tak jsem si kulturu vypůjčil z Asie, předkolumbovské Ameriky a Afriky. V Kelewanské povaze je kus samuraje, Aztéka a Zulu. V této knize najdeme všechno, co můžeme od fantasy tohoto typu čekat. Kouzelníkem který si nedokáže ani přičarovat snídani počínaje, přes kouzelné zbraně, trpaslíky milující své zlato, magický les Elvandar obývaný elfy, až po velké bitvy jenž svedou hrdinové sami se sebou i velké armády na bitevních polích. Feist je skvělý vypravěč, který si dokázal získat po celém světe tisíce fanoušku a jeho knihy jdou víc než dobře na odbyt, i u nás vyšly všechny díly této série z Midkemie, ovšem některé už jsou dnes špatně sehnatelné. Což je škoda, protože ten, kdo se jednou začte, tak snadno propadne tajům Feistova světa, který začal tvořit ještě jako mladík se svými přáteli při hraní klasického pen and paper fantasy (u nás např. Dračí doupě).. Za vyzdvihnutí stojí skvěle vykreslené postavy, mezi kterými si každý najde svou oblíbenou a pokud budete pokračovat ve čtení ságy, tak se s nimi budete ještě setkávat a prohlubovat jejich příběhy. Mág učedník je právem uznáván jako kultovní kniha fantasy literatury. I tak bych řekl že pokračování – Mág:Mistr je snad ještě lepší. Celkově to bylo pro mě nezapomenutelné čtení, ke kterému se do dnes vracím. Knihu jsem četl vícekrát a vždy mě bavila.

Pomohla vám tato recenze? Ano 1

Kniha, Wales, 2011, 9788086939803

5 z 5 hvězdiček Honza 11. února 2019

Je to nejlepší fantasy série, kterou jsem četl. Miluji ten příběh a četl jsem ho několikrát. Zvlášť první 4 knihy. Tento první díl je skvělý úvod do Pugova světa a dobrodružství, ktere bude zažívat je neuvěřitelné. Příběhy jsou napínavé, zábavné, emocionální a jedním slovem prostě báječné.

Mág – Učedník: Sága Trhlinové války 1. Kniha

Na stránkách mfrobots.cz naleznete informace o knize Mág – Učedník: Sága Trhlinové války 1., kterou napsal autor Raymond E. Feist

První kniha trilogie Sága Trhlinové války. Když chlapci Pug a Tomas naleznou trosky cizího plavidla, jde o první z událostí, které ovlivní celé Ostrovní království i osudy jich samotných. Pug upoutá pozornost mága na dvoře knížete z Crydee a stane se jeho učedníkem, zatímco Tomas se vydává cestou válečníka, která jej dovede až k lásce k elfí královně a k dědictví posledního z Valherů, mocných bytostí, které kdysi vládly lidem, elfům i drakům. Nikdo netuší, že plavidlo není z jejich planety, ale z Kelewanu, jehož mágové otevřeli trhlinu mezi dvěma světy. Po průzkumných výpravách přichází vlastní invazní armáda rozených válečníků, v jejichž existenci však vzdálený panovnický dvůr nevěří. Žádosti o pomoc jsou dvorní kamarilou pokládány za intriky případných zájemců o trůn a tak se zdá, že kelewanským samurajům stojí v cestě jen chatrná aliance hraničářů, trpaslíků a posledních elfů.

Obsah: MГЎg – UДЌednГ­k

První kniha trilogie Sága Trhlinové války.

KdyЕѕ chlapci Pug a Tomas naleznou trosky cizího plavidla, jde o první z událostí, které ovlivní celé Ostrovní království i osudy jich samotných. Pug upoutá pozornost mága na dvoЕ™e kníЕѕete z Crydee a stane se jeho uДЌedníkem, zatímco Tomas se vydává cestou váleДЌníka, která jej dovede aЕѕ k lásce k elfí královnД› a k dД›dictví posledního z ValherЕЇ, mocných bytostí, které kdysi vládly lidem, elfЕЇm i drakЕЇm.
Nikdo netuší, Еѕe plavidlo není z jejich planety, ale z Kelewanu, jehoЕѕ mágové otevЕ™eli trhlinu mezi dvД›ma svД›ty. Po prЕЇzkumných výpravách pЕ™ichází vlastní invazní armáda rozených váleДЌníkЕЇ, v jejichЕѕ existenci však vzdálený panovnický dvЕЇr nevД›Е™í. ЕЅádosti o pomoc jsou dvorní kamarilou pokládány za intriky pЕ™ípadných zájemcЕЇ o trЕЇn a tak se zdá, Еѕe kelewanským samurajЕЇm stojí v cestД› jen chatrná aliance hraniДЌáЕ™ЕЇ, trpaslíkЕЇ a posledních elfЕЇ.

Kniha: Mág Učedník Sága Trhlinové války 1. – Raymond E. Feist

Kniha: Mág Učedník Sága Trhlinové války 1.
Autor: Raymond E. Feist

brožovaná
1. vydání,
Rozebráno
0 hodnocení
0 recenzí
počet hodnocení
celkové hodnocení
0 hodnocení + 0 recenzí
Nakladatelství: Wales
Médium / forma: Tištěná kniha
Rok vydání: 18.08.2011
Počet stran: 411
Rozměr: 18 cm
Úprava: ilustrace
Vydání: 3. české vyd., [2. ve Walesu]
Název originálu: Magician
Spolupracovali: překlad A. Kratochvílová
Jazyk: česky
ISBN: 9788086939803
EAN: 9788086939803

První kniha trilogie Sága Trhlinové války.

Když chlapci Pug a Tomas naleznou trosky cizího plavidla, jde o první z událostí, které ovlivní celé Ostrovní království i osudy jich samotných. Pug upoutá pozornost mága na dvoře knížete z Crydee a stane se jeho učedníkem, zatímco Tomas se vydává cestou válečníka, která jej dovede až k lásce k elfí královně a k dědictví posledního z Valherů, mocných bytostí, které kdysi vládly lidem, elfům i drakům.

Nikdo netuší, že plavidlo není z jejich planety, ale z Kelewanu, jehož mágové otevřeli trhlinu mezi dvěma světy. Po průzkumných výpravách přichází vlastní invazní armáda rozených válečníků, v jejichž existenci však vzdálený panovnický dvůr nevěří. Žádosti o pomoc jsou dvorní kamarilou pokládány za intriky případných zájemců o trůn a tak se zdá, že kelewanským samurajům stojí v cestě jen chatrná aliance hraničářů, trpaslíků a posledních elfů.

Dva chlapci naleznou na pobřeží trosky neznámého plavidla a netuší, že jde o předzvěst vpádu armád cizí říše, jejíž mágové pootevřeli trhlinu v prostoru mezi dvěma světy. Úvodní kniha Ságy Trhlinové války – jedné z nejlepších sérií současné fantasy literatury. Dotisk

Mág – Učedník – R.E. Feist

První kniha trilogie Sága Trhlinové války. Když chlapci Pug a Tomas naleznou trosky cizího plavidla, jde o první z událostí, které ovlivní celé Ostrovní království i osudy jich celá špecifikácia

V porovnaní cien u tohto produktu už nie je zaradený žiadny obchod.

V porovnaní cien u produktu Mág – Učedník – R.E. Feist už nie je zaradený žiadny obchod. Odporúčame Vám tieto podobné produkty:

Mágův konec – Feist Raymond E. CZ

Let Nočních dravců – Válka temných 1 – Feist Raymond E.

Válka s démony – R.E. Feist

Biosector 1: Vzestup a pád – Dragula Peter

Mág – Učedník – R.E. Feist – Špecifikácia

E. Feist Raymond

Wales

146

2003

První kniha trilogie Sága Trhlinové války. Když chlapci Pug a Tomas naleznou trosky cizího plavidla, jde o první z událostí, které ovlivní celé Ostrovní království i osudy jich samotných. Pug upoutá pozornost mága na dvoře knížete z Crydee a stane se jeho učedníkem, zatímco Tomas se vydává cestou válečníka, která jej dovede až k lásce k elfí královně a k dědictví posledního z Valherů, mocných bytostí, které kdysi vládly lidem, elfům i drakům. Nikdo netuší, že plavidlo není z jejich planety, ale z Kelewanu, jehož mágové otevřeli trhlinu mezi dvěma světy. Po průzkumných výpravách přichází vlastní invazní armáda rozených válečníků, v jejichž existenci však vzdálený panovnický dvůr nevěří. Žádosti o pomoc jsou dvorní kamarilou pokládány za intriky případných zájemců o trůn a tak se zdá, že.

Mág – Učedník

Mág – Učedník

Detaily vydání

Knihy v sérii Sága Trhlinové války

  • 1. Mág – Učedník (vyprodáno) – právě prohlížíte
  • 2. Mág – Mistr (vyprodáno)
  • 4. Zlo v Sethanonu (vyprodáno)

Hodnocení

Bylo po bouři. Těmito slovy začíná vůbec první Feistova kniha z Midkemie, ikdyž ta pravá bouře měla teprve přijít, jak ve světě Trhlinové války, tak i co se týká popularity a úspěchu celé série. Hlavními hrdiny příběhu jsou přátelé Pug a Tomas. Přestože Pug pro magii neprojevuje nadání, stává se učněm mága Kulgana, který v něm vycítí skrytou sílu, díky níž se mu podaří ochránit na vyjížďce vévodovu dceru před párkem trollů pouze díky svým skrytým magickým vlohám. Tomas se stává učedníkem mistra šermíře.

Oba přátelé nacházejí na pobřeží ztroskotanou loď a v jejích útrobách nalézají svitek, zanechaný tam cizým mágem. Vévoda Borric po poradě s Kulganem usoudí, že neznámí trosečníci pronikli do Midkemie magickou cestou a mapují si prostředí k invazi.. Proto spolu s družinou, skládající se z mága Kulgana,obou mladíků, prince Aruthi a několika vojáku vyráží vévoda Borric hledat pomoc do města Kondoru.Cesta to ovšem nebude vůbec lehká, ba naopak.

Tolik úvod k příběhu. Kniha je plná otázek které se ovšem s postupem děje odkrývají. Kupříkladu Feistovo velice zajímavé pojetí magie. Když se Pug učí čarovat a popisuje ohnivá písmena která vidí. Hlavní záhadou celé knihy je: Kdo jsou vlastně ti tajemní Tsurané? Sám Feist se v jednom rozhovoru k této otázce vyjádřil: Chtěl jsem, aby Kelewan byl tak nezápadní, jak jen to budu schopen udělat, tak jsem si kulturu vypůjčil z Asie, předkolumbovské Ameriky a Afriky. V Kelewanské povaze je kus samuraje, Aztéka a Zulu.

V této knize najdeme všechno co se od fantasy tohoto typu (Sword and sorcery) čeká, kouzelníkem který si nedokáže ani přičarovat oběd počínaje, přes kouzelné zbroje, trpaslíky milující své pivo, magický les Elvandar obývaný elfy, až po velké bitvy jenž svedou hrdinové sami se sebou i velké armády na bitevních polích. Feist je skvělý vypravěč, který si dokázal získat po celém světe tisíce fanoušku a jeho knihy jdou víc než dobře na odbyt. Ten kdo se jednou začte tak už se neodtrhne. Za vyzdvihnutí stojí skvěle vykreslené postavy, mezi kterými si každý najde svou oblíbenou. Mág učedník je právem považován za jedno z vrcholných děl autora, které ovšem jen připravuje cestu pro pokračování – Mág:Mistr a další knižní série.

Celkově to bylo pro mě velice příjemné čtení, které dodnes patří k mým nejoblíbenějším. Osobně už jsem přečetl všechny Feistovi knihy ze světa Midkemie, takže mi můžete věřit. Zaslouženě 5/5 hvězdiček.

“>

Leave a Reply