Kniha Malevil (Robert Merle)

Kniha Malevil (Robert Merle)

Kniha Malevil (Robert Merle) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

 • Název knihy: Kniha Malevil (Robert Merle)
 • Elérhető fájlok: Kniha Malevil (Robert Merle).pdf, Kniha Malevil (Robert Merle).epub, Kniha Malevil (Robert Merle).mobi
 • Jazyk knihy: Český jazyk
 • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

Malevil

kniha od: Robert Merle

Postapokalyptický román, který nemusí být pouze a jenom fikcí. Robert Merle mistrným způsobem rozehrál drama, v němž popsal osudy lidí vystavených mezní situaci. Na pozadí boje o holé přežití bravurně vykreslil charaktery a chování těchto “nechtěných” hrdinů. Jednotlivé postavy tady defilují před čtenářem se všemi svými klady i zápory. Jejich myšlení a jednání ve zlomových okamžicích hodnověrně odráží realitu, ve které jsou nuceni žít.
Skvělé dílo, které rozhodně všem doporučuji.

Na tuto knihu jsem se těšil po přečtení knihy “Muži pod ochranou”. Sedl mi styl psaní Merleho. A také jsem zjistil, že tato kniha je dokonce lépe hodnocena. Tentokrát jsem ovšem sáhl po audio verzi a koupil si ji na Audiotéce se štítkem “Audiokniha roku 2017” – rozhlasová dramatizace, kdy každá postava má svůj hlas, svého herce a bylo to naprosto boží! Jak namluveno, tak příběhem. Já mám zkrátka rád tento styl, tuto utopii a baví mě číst (zde poslouchat) co by, kdyby. Konec se mohl více rozvinout, byl to takový rychlý konec, ale na jednu stranu to dává i smysl (pochopíte, až přečtete) 🙂 Zkrátka a dobře se tato kniha řadí mezi mé TOP a co se audio verze týká, tak ta se posunuje aktuálně na pozici 1. Je fajn, že je audio verze doplněna i o bohaté zvukové doprovody a melodie, které ději hodně pomáhají. Zcela určitě doporučuji!

zapsáno v roce 2017:

Už dlouho mě nějaké sci-fi nezaujalo natolik, jako právě Malevil. Ten hlavní a jediný prvek sci-fi je vlastně “pouze” spouštěčem děje, přesto si myslím, že právě tahle kniha je jednou z klasik žánru. Kniha je velice poutavě napsaná, vyprávěná v první osobě pohledem hlavního hrdiny (těch téměř 500 stran jsem přečetla za den). Možná právě proto, že Merle psal hlavně historické romány (mimo Malevil jsem znala zatím jen Smrt je mým řemeslem, což je taky nepřekonatelná záležitost) je tento román tak zajímavý a čtivý.

Děj se odehrává v 70. letech 20. století. Skupinka lidí, náhodou přeživší po ničivém výbuchu lithiové bomby se na francouzském venkově vrací téměř do středověku, s jedinou a podstatnou výhodou – totiž znalostmi moderní doby. Stávají se rytíři na svém hradu, bojující proti nepřátelům, vyrobí si pluh a učí koně orat pole, zasévají osivo, aby mohli upéct chleba, učí se výměnným obchodům a vyjednáváním a téměř válečným taktikám, známým z dob dávno před nimi.

Působivé a napínavé. Poslouchala jsem audioknihu, která je svým zpracováním skvělá. Vypravěč je pravda, dost el macho a pan dokonalý, chuděry ženské nemají hlasovací právo ani charakter, když už hrozí vymření druhu, náhoda přivane potřebné samce i pecen chleba. Takové dva roky prázdnin tam, kde by spíš nastal pán much. Ale co už, je to napínavé, má to spád, je to dobré řemeslo a uteče to jako voda.

Zaujímavé, očividne ženy vo Francúzsku nie sú žiadne stydlivky. A Francúzom stačí sklep plný vína ale či by som ja prežil bez piva, to neviem.

Malevil patří k jedněm z těch nejlepších knih, které jsem kdy četl. Už je tomu sice pár let, ale přesto někde hluboko ve mě stále silně rezonuje. Pamatuji si třeba Emanuelovu myšlenku o tom, jak technologie, které nám měly ušetřit více času k žití, ve skutečnosti všechno pouze urychlily a ten čas nám v konečném důsledku vzaly. V té době se jednalo o telefonní aparát a osobní automobil. a dnes máme pracovní emaily v mobilním telefonu.

Výborně napsaná kniha, která rozhodně stojí za přečtení

[Audiokniha]
Zajímavě vyprávěný postapo román. Líbily se mi promyšlené strategie a myšlenky s jedinou dívčinou v partě kluků.

Robert Merle

francouzská, 1908 – 2004 statistiky

Populární knihy

Komentáře (13)

Francouzský deník ‘Le Monde’, 1. dubna 2004, pět dní po jeho úmrtí, Merleho nazval : “největším spisovatelem populární literatury ve Francii”.
Souhlasím, za mě jím bez námitek byl. je. V obdivuhodné společnosti všech slavných francouzských velikánů se na čestném předním místě nachází zcela zaslouženě.

Dědictví otců .. Malevil, Muži pod ochranou .. Víkend na Zuydcoote .. Útok na kasárna .. Za sklem .=. Historický román .. Sci-fi .. Válečné .. Literatura naučná, Biografie a memoáry .. Román — — Myslím, že jen málokterý autor dokázal tak mistrně a nádherně psát v tolika rozličných žánrech, jako écrivain français Robert Merle.

Před 30 lety jsem se dostala k četbě Sci-fi Malevil. Neřešila jsem autora,kniha mě úplně pohltila, napínava, barvite vylicena apokalypsa. Někdy na začátku milénia jsem viděla dokument českých autorů s Robertem Merlem. Úžasný člověk, kultivovaný, moudrý, díky za to, co jste zde zanechal, mistře.

Byla mi doporučena jeho kniha MALEVIL – kterou jsem zatím nečetla .
Tak jsem zvědavá.

Moje první kniha byla Malevil. Byla jsem tak unesená, že jsem okamžitě vyhledala další tituly. Pak jsem náhodou v televizi zaslechla již probíhající rozhovor s člověkem, jehož názory a myšlenky mi byly tak blízké a já jen čekala na konec pořadu, abych zjistila o koho jde. Byla jsem velice překvapená a nadšená. Byl to můj nejoblíbenější autor. Díky výprodeji knih se mi nyní daří dát dohromady jeho díla. Plně souhlasím s komentářem čtenáře Valyk a Dejno Dejno.
Nejen literární génius a umělec ale úžasný Člověk !

Robert Merle je mým nejoblíbenějším autorem. Když soudím podle jeho myšlenek a také podle jednoho pořadu, který jsem o něm – s ním viděla v televizi, byl to i Člověk s velkým Č. Velice inteligentní a ztotožnila bych se i s níže uvedeným, že to byl génius. Co si získavá především můj obdiv je, jak se dokáže dostat do nitra věci – vidět všechny souvislosti a vylíčit lidské vlastnosti. Umí vidět věci, tak jak jsou, cítit je, vcítit se a pak to dokonale předat čtenáři. Prostě velký člověk a umělec.

Plně se ztotožňuji s tím, co napsal čtenář Valyk. Mám celou sérii o Petrovi ze Sioraku , jak postupně vycházela, tak jsem si ji kupovala. Nemá chybu ! Zrovna tak chválím Malevil, Smrt je mým řemeslem. Až delfín promluví je krásná a zajímavá kniha, kterou jsem si přečetla také dávno a před dvěma lety koupila.

k maturitním otázkám jsem se snažila prokousat Malevilem. První třetina byla poměrně úmorná, neb to bylo vlastně jen popisování kdo co kdy kde s kým jak a nač. Pak se děj rozvinul a pohltil mne natolik, že jsem ho hltala jedním dechem.

Kniha: Malevil – Robert Merle

Kniha: Malevil
Autor: Robert Merle

Předpokládaný termín doručení dle zvoleného dopravce:
GLS: 20.2.2020
Česká pošta: 20.2.2020

Osobní odběr
Předpokládané připravení zboží proběhne v odpoledních hodinách dle zvoleného místa v termínu:
Ostrava: 19.2.2020
Ostatní výdejny: 20.2.2020
Uloženka: 20.2.2020

Pozn.: doručení nebo připravení na výdejním místě závisí na nejpomalejším produktu ve Vaší objednávce.‘, -80, 15);” onmouseout=”hide_help();”>Kdy zboží dostanu


92% 5 hodnocení
97% 3 recenze počet hodnocení
94 % celkové hodnocení
5 hodnocení + 3 recenze
Nakladatelství: TRITON
Médium / forma: Tištěná kniha
Rok vydání: 2013
Počet stran: 479
Rozměr: 22 cm
Vydání: Vyd. 4., V tomto překladu 3., V nakl. Argo a Triton 1.
Spolupracovali: přeložila Věra Dvořáková
Jazyk: česky
Vazba: kniha, vázaná vazba
Novinka týdne: 2013-33
Hodnocení: 166. nejlépe hodnocená kniha
Datum vydání: 14.08.2013
Nakladatelské údaje: Praha, Argo, Triton, 2013
ISBN: 9788025708972
EAN: 9788025708972

Příběh se odehrává v sedmdesátých letech minulého století ve Francii. Svět je zasažen bombovým útokem, který zlikviduje většinu živého na planetě. Přesto se najdou skupinky šťastlivců, kteří tagédii přežijí. Jedna z nich se v době výbuchu nachází ve vinném sklepě hradu Malevil, který je vytesán ve skále a chráněn silnými zdmi.

Majitel hradu Emanuel Comte se stává velitelem skupiny a pokouší se obnovit život v naprostém chaosu vzniklém ztrátou všech civilizačních vymožeností. Jak obyvatelé Malevilu postupně primitivnímu životu přivykají, začínají se objevovat další potíže, jako například ne vždy přátelské skupiny dalších přeživších. A kromě obrany hradu a pravidel nové společnosti je třeba také vystavět nové hranice morálky.

Kniha byla napsána v období studené války jako varování pro lidstvo před nesmyslným konfliktem, který může způsobit nenapravitelnou katastrofu.

"Futurologický" román líčí situaci, v níž skupiny lidí přežijí výbuch ničivé pumy a jsou nuceny znovu vybudovat na jiných základech novou civilizaci. Autor se zaměřil na skupinu šesti lidí, kteří se zachrání ve starobylém zámku ve Francii. Líčí jejich těžký a neustále ohrožovaný život, problémy, které před ně staví starost o život vlastní i o několik zvířat, která se zachrání s nimi. V zásadě však autora zajímají problémy společenské, otázky moci, víry, úloha jedince a kolektivu v této takřka prvobytně pospolné společnosti. Román je nabitý dějem a zároveň přináší řadu podnětů k zamyšlení.

Malevil

 • Délka: 10 hodin 12 minut
 • Autor: Robert Merle
 • Interpret: Martin Myšička, Jiří Lábus, Daniela Kolářová, Jaroslav Plesl, Jan Hartl, Miroslav Táborský, Kamil Halbich, Klára Oltová, Tereza Bebarová, Jan Vlasák, Pavel Tesař, Jaromír Meduna, Taťjana Medvecká, Michal Pavlata, Jan Vondráček, Oldřich Vlach, Barbora Vyskočilová, Andrea Elsnerová, Jana Altmannová, Jan Meduna, Mojmír Maděrič, Jan Přeučil, Lubor Šplíchal, Mikuláš Čížek, Václav Tobořík, Simona Vrbická, Zita Morávková, Jana Holcová, Lenka Veliká, Kryštof Nohýnek, Martin Janouš, Mimi Goldflamová, Jan Köhler, Prokop Košař, Vojtěch Podrazil, Sebastian Vopěnka
 • Kategorie: Fantasy a sci-fi
 • Vydavatel: Kristián
 • Typ: Dramatizace Formát: MP3 ke stažení

Popis

Malevil – audiokniha obsahuje dramatizaci společenské science fiction, jejíž autorem je uznávaný francouzský spisovatel Robert Merle. Hrají Martin Myšička, Jiří Lábus, Jan Hartl, Daniela Kolářová, Taťjana Medvecká, Jaroslav Plesl, Miroslav Táborský, Tereza Bebarová, Jan Vlasák, Michal Pavlata, Jan Přeučil a další. Dramatizace a režie Jan Jiráň. Hudba Vratislav Šrámek. Zvuk, střih a mix Ladislav Reich.

Rok příprav, dva roky práce ve studiu a jeden z nejpoutavějších příběhů francouzské literatury druhé poloviny 20. století konečně vychází i v audioknižní podobě. V režii Jana Jiráně, v hlavní roli s Martinem Myšičkou, uslyšíte dalších 34 vynikajících českých herců, kteří vám ve více než 10 hodinách odvyprávějí příběh o malém společenstvu z idylického francouzského venkova, který se během okamžiku promění v přízračnou krajinu. Vypravěčské umění Roberta Merleho a jeho víra v člověka dělají z Malevilu jeden z těch románů, na které nikdy nezapomenete. Po svém uvedení získala kniha nejprestižnější ocenění v oblasti science fiction: John W. Campbell Memorial Award for Best Science Fiction Novel.

Obsazení:
Emanuel: Martin Myšička
Fulbert: Jiří Lábus
Menou: Daniela Kolářová
Tomáš: Jaroslav Plesl
Meyssonier: Jan Hartl
Peyssou: Miroslav Táborský
Colin: Kamil Halbich
Evelyna: Klára Oltová
Catie: Tereza Bebarová
Samuel: Jan Vlasák
Paulat, Momo: Pavel Tesař
Marcel: Jaromír Meduna
Judita: Taťjana Medvecká
Armand: Michal Pavlata
Herve: Jan Vondráček
Pouges: Oldřich Vlach
Birgita: Barbora Vyskočilová
Agnes: Andrea Elsnerová
Falvinka: Jana Altmannová
Jaquete: Jan Meduna
Gazel: Mojmír Maděrič
Lebles: Jan Přeučil
Burg: Lubor Šplíchal
Jeanet, Maurice: Mikuláš Čížek
Girmond: Václav Tobořík
Marie: Simona Vrbická
Paulette: Zita Morávková
Pélagie: Jana Holcová
Maminka: Lenka Veliká
Pimont, Lanouaille: Kryštof Nohýnek
Fabrelatre: Martin Janouš
V dětských rolích: Mimi Goldflamová, Jan Köhler, Prokop Košař, Vojtěch Podrazil, Sebastian Vopěnka

Malevil audiokniha (CD)

 • Skladem 5+ ks
 • Doručení ZDARMA od 899 Kč, ve středu 19.2. u Vás doma (Typy doručení)
 • Osobní odběr ZDARMA, zítra po 15:00 ( Vyberte prodejnu )

330 Kč s DPH
Ušetříte 39 Kč Běžně 369 Kč

 • Kniha ( pevná vazba ) 356 Kč s DPH Skladem (vybrané prodejny)

Drobek má knížky pro všechny dětské zvídavé hlavičky. Právě teď je koupíte se 40% slevou Více informací

Rok příprav, dva roky práce ve studiu a jeden z nejpoutavějších příběhů francouzské literatury druhé poloviny 20. století konečně vychází i v audioknižní podobě. V režii Jana Jiráně, v hlavní roli s Martinem Myšičkou, uslyšíte dalších 34 vynikajících českých herců, kteří vám ve více než 10 hodinách odvyprávějí příběh o malém společenstvu z idylického francouzského venkova, který se během okamžiku promění v přízračnou krajinu. Vypravěčské umění Roberta Merleho a jeho víra v člověka dělají z Malevilu jeden z těch románů, na které nikdy nezapomenete. Po svém uvedení získala kniha nejprestižnější ocenění v oblasti science fiction: John W. Campbell Memorial Award for Best Science Fiction Novel.

Hrají: Martin Myšička, Jiří Lábus, Jan Hartl, Daniela Kolářová, Taťjana Medvecká, Jaroslav Plesl, Miroslav Táborský, Tereza Bebarová, Jan Vlasák, Michal Pavlata, Jan Přeučil a další

Režie: Jan Jiráň
Celkový čas: 10 hodin 13 minut

Bestseller v knihy Dobrovský

15908. v e-shopu | 29958. minulý týden | 1069. nejlepší dosažené 20.03.2018

37. v Světová beletrie na CD | 70. minulý týden | 21. nejlepší dosažené 24.01.2020

Hodnocení čtenářů

4.9 z 5 11 hodnocení čtenářů

10× 5 hvězdiček 1× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

5 z 5 hvězdiček Trumpeta 14. srpna 2017

pecka od začátku do konce

Pomohla vám tato recenze? Ano 49

Kniha, Kristián, 2013, 9788025708972

4 z 5 hvězdiček Michaela 9. září 2017

Parádní knížka. Klasika. Dobrá volba pro každého, kdo má rád příběhy z postapokalyptického prostředí. Skupina lidé přežije neznámnou katastrofu (výbuch) a buduje znovu společnost. Doporučuji.

Pomohla vám tato recenze? Ano 47

Kniha, Kristián, 2013, 9788025708972

5 z 5 hvězdiček Martina Kopiová 25. září 2017

Knihu jsem četla opakovaně. Nutí mne k zamyšlení, nad dnešní dobou. Její obsah se klidně může stát realitou i pro nás nebo naše děti. jsme schopni přežít ?

Pomohla vám tato recenze? Ano 42

Kniha, Kristián, 2013, 9788025708972

5 z 5 hvězdiček Veronika Vasková 7. září 2017

Jedna z mých nejoblíbenějších knih! Přečetla jsem ji několikrát a ještě si ji určitě párkrát přečtu. Skvělý příběh o tom, co by se stalo, kdyby . No si to přečtěte, protože to opravdu stojí za to. Hlavně nové budování společnosti atd.

Pomohla vám tato recenze? Ano 40

Kniha, Kristián, 2013, 9788025708972

5 z 5 hvězdiček Hana 1. září 2017

Knížku jsem původně četla jen kvůli naší učitelce, protože je její nejoblíbenější. A musím uznat, že mě fascinovala nejen příběhem, ale i propracovanými postavami. Určitě bych ji mohla doporučit i ostatním. Jinak knížka je psána ich-formou hlavní postavou Emanuela Comte a částečně i studentem Tomášem.

Pomohla vám tato recenze? Ano 40

Kniha, Kristián, 2013, 9788025708972

5 z 5 hvězdiček Luboš Šlapanský 5. září 2017

Je to již doba, co jsem knihl četl, ale tato kniha je jednou z těch, které si rádi přečtete znovu, protože Vám kniha dá neskutečný knižní i citový prožitek. Pro mě je tato kniha v poli post-apokalyptických příběhu dosud nepřekonanou perlou mezi knihami.

Malevil

 • Délka: 10 hodin 12 minut
 • Autor: Robert Merle
 • Interpret: Martin Myšička, Jiří Lábus, Daniela Kolářová, Jaroslav Plesl, Jan Hartl, Miroslav Táborský, Kamil Halbich, Klára Oltová, Tereza Bebarová, Jan Vlasák, Pavel Tesař, Jaromír Meduna, Taťjana Medvecká, Michal Pavlata, Jan Vondráček, Oldřich Vlach, Barbora Vyskočilová, Andrea Elsnerová, Jana Altmannová, Jan Meduna, Mojmír Maděrič, Jan Přeučil, Lubor Šplíchal, Mikuláš Čížek, Václav Tobořík, Simona Vrbická, Zita Morávková, Jana Holcová, Lenka Veliká, Kryštof Nohýnek, Martin Janouš, Mimi Goldflamová, Jan Köhler, Prokop Košař, Vojtěch Podrazil, Sebastian Vopěnka
 • Kategorie: Fantasy a sci-fi
 • Vydavatel: Kristián
 • Typ: Dramatizace Formát: MP3 ke stažení

Popis

Malevil – audiokniha obsahuje dramatizaci společenské science fiction, jejíž autorem je uznávaný francouzský spisovatel Robert Merle. Hrají Martin Myšička, Jiří Lábus, Jan Hartl, Daniela Kolářová, Taťjana Medvecká, Jaroslav Plesl, Miroslav Táborský, Tereza Bebarová, Jan Vlasák, Michal Pavlata, Jan Přeučil a další. Dramatizace a režie Jan Jiráň. Hudba Vratislav Šrámek. Zvuk, střih a mix Ladislav Reich.

Rok příprav, dva roky práce ve studiu a jeden z nejpoutavějších příběhů francouzské literatury druhé poloviny 20. století konečně vychází i v audioknižní podobě. V režii Jana Jiráně, v hlavní roli s Martinem Myšičkou, uslyšíte dalších 34 vynikajících českých herců, kteří vám ve více než 10 hodinách odvyprávějí příběh o malém společenstvu z idylického francouzského venkova, který se během okamžiku promění v přízračnou krajinu. Vypravěčské umění Roberta Merleho a jeho víra v člověka dělají z Malevilu jeden z těch románů, na které nikdy nezapomenete. Po svém uvedení získala kniha nejprestižnější ocenění v oblasti science fiction: John W. Campbell Memorial Award for Best Science Fiction Novel.

Obsazení:
Emanuel: Martin Myšička
Fulbert: Jiří Lábus
Menou: Daniela Kolářová
Tomáš: Jaroslav Plesl
Meyssonier: Jan Hartl
Peyssou: Miroslav Táborský
Colin: Kamil Halbich
Evelyna: Klára Oltová
Catie: Tereza Bebarová
Samuel: Jan Vlasák
Paulat, Momo: Pavel Tesař
Marcel: Jaromír Meduna
Judita: Taťjana Medvecká
Armand: Michal Pavlata
Herve: Jan Vondráček
Pouges: Oldřich Vlach
Birgita: Barbora Vyskočilová
Agnes: Andrea Elsnerová
Falvinka: Jana Altmannová
Jaquete: Jan Meduna
Gazel: Mojmír Maděrič
Lebles: Jan Přeučil
Burg: Lubor Šplíchal
Jeanet, Maurice: Mikuláš Čížek
Girmond: Václav Tobořík
Marie: Simona Vrbická
Paulette: Zita Morávková
Pélagie: Jana Holcová
Maminka: Lenka Veliká
Pimont, Lanouaille: Kryštof Nohýnek
Fabrelatre: Martin Janouš
V dětských rolích: Mimi Goldflamová, Jan Köhler, Prokop Košař, Vojtěch Podrazil, Sebastian Vopěnka

Malevil

Posledná zmena: 17.02.2020 02:42

 • Sledovať titul
 • Informuj priateľa
 • Recenzie (0)
 • Komentáre (0)

Obsah knihy: Malevil

Společenská fikce světově proslulého francouzského spisovatele se odehrává převážně v sedmdesátých letech 20. století, ale končí o celá desetiletí později. Skupinka lidí shromážděných zcela náhodou ve sklepě středověké tvrze Malevil náhodou přežije výbuch atomové bomby. Děsivá katastrofa zničí valnou část lidstva i živočichů na zemském povrchu. Ti, kteří přežili, stojí před problémem, jak uspořádat svůj život ve světě, z něhož zmizely všechny vymoženosti civilizace. V primitivních podmínkách bojují o přežití i o uhájení života před lidským nepřítelem. Román je společenskou a charakterovou studií jedné z mnoha eventualit budoucího vývoje, současně však i varováním před možným zneužitím vědy.

Detaily o knihe

Názov: Malevil

Objednávací kód

Produkt je zaradený do žánrov:

ISBN: 978-80-257-0897-2

EAN: 9788025708972

Rok a mesiac vydania: 2013/09

Počet strán: 480

Väzba: Knihy viazané

Formát, hmotnosť: 155 × 212 mm, 716 g

Hodnotenie čitateľov

Knihu ešte nikto nekomentoval, budete prvý.

Malevil | audiokniha

Popis:
Dlouho očekávaná audiokniha, které propůjčilo svůj hlas 35 interpretů. Celou audioknihu najdete zde: …
Vydavateľ: Triton
Jazyk: český
Formát: Kniha
Počet strán: 480
Poradie vydania: 1.

Leave a Reply