Kniha Mlha (Stephen King)

Kniha Mlha (Stephen King)

Kniha Mlha (Stephen King) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

  • Název knihy: Kniha Mlha (Stephen King)
  • Elérhető fájlok: Kniha Mlha (Stephen King).pdf, Kniha Mlha (Stephen King).epub, Kniha Mlha (Stephen King).mobi
  • Jazyk knihy: Český jazyk
  • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

Knihy Zdarma

Děj Kingova prvního románu se odehrává mezi americkými teenagery. Hlavní hrdinka je nešťastná, neatraktivní dívka, pronásledovaná svými vrstevníky a tyranizovaná matkou, náboženskou fanatičkou. Carrie v sobě neočekávaně odhaluje paranormální schopnosti a malé, klidné městečko Chamberlain se stává jevištěm děsivých událostí.

Někdy je lepší být mrtvý Rodina Creedových se přestěhuje z Chicaga a usadí se v půvabném venkovském domě ve státě Maine. Otec je lékař, má zajímavou práci, krásnou manželku a dvě roztomilé děti. Zdálo by se, že jejich rodinné štěstí nemůže nic překazit. Nedaleko od domu je však podivný hřbitov, kam místní obyvatelé pochovávají své zvířecí miláčky. Panuje tu zvláštní ponurá atmosféra temného tajemství, již nelze přesně definovat. To ale není nic proti indiánskému pohřebišti o pár kilometrů dál… Poté, co Creedovým zemře kocour a otec ho tam tajně pohřbí, začnou se dít šílené, nepředstavitelné věci, které jsou horší než sama smrt…

Bylo jich sedm a byli velmi mladí, když se jejich první klopýtnutí změnilo v horor. Jako dospělí se teď rozprchli do světa, aby v něm dosáhli úspěchu a štěstí. Minulost je ale stále živá – živější, než by si přáli. Nikdo z nich se nemůže ubránit síle, která je táhne zpátky na ono zvláštní místo jejich dětských let, do městečka Derry, kde se před lety spojili, aby čelili nezvladatelnému zlu. Vracejí se tedy, aby stanuli tváří v tvář noční můře bez konce a beze jména… Dokážou se jí postavit i dnes? Říká se, že Stephen King se při vytváření děsivého klauna Pennywise, který se stal symbolem tohoto díla, inspiroval skutečným vrahem Johnem Waynem Gacym. Věřte, že po přečtení se budete bát – a nejen klaunů – i vy.

Nová povídková kniha slavného mistra napětí obsahuje i texty, které ještě nikdy knižně nevyšly! Každý příběh je navíc opatřen úvodem o tom, kdy a jak vznikal a co vedlo Stephena Kinga k tomu, aby ho vytvořil. Povídky spojuje téma morálky, viny a posmrtného života – při čtení máme možnost si klást řadu závažných otázek, například co bychom udělali jinak, kdybychom viděli do budoucnosti nebo kdybychom mohli napravit minulost. „Ty povídky jsem napsal pro vás,“ říká King. „Zkoumejte je po libosti, ale buďte opatrní. Ty nejlepší mají zuby.“

Malé městečko odřízne od okolního světa neproniknutelná bariéra neznámého původu a obyvatelé jsou náhle ponecháni sami sobě. Ovzduší je postupně znečišťováno, zásoby se tenčí, energetické zdroje docházejí, pokusy o proražení bariéry jsou marné. Vláda státu je bez ohledu na veškeré své zdroje bezmocná a může pouze zvenčí přihlížet. Místní radní s diktátorskými sklony si uvědomí příležitost konečně vyniknout a prokázat svému městečku dobro, samozřejmě podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Začne je řídit pevnou rukou – v této mimořádné situaci přece nemůže nic lepšího udělat, lidé silné vedení jistě ocení! Další reálie příběhu – syn radního s nádorem na mozku, ilegální výrobna drog a jediná slyšitelná radiostanice, vtloukající lidem do hlavy jen boží lásku – to jsou přísady, které působí jako katalyzátor už beztak výbušné situace. Můžeme sledovat postupný rozklad lidského společenství, kde přestávají platit pravidla civilizace. Výsledkem je mistrná studie lidské bezmoci, arogance a násilí.

Kniha Mlha (Stephen King)

King je nejen skvělý spisovatel románů, ale i úžasných povídek, které mě moc baví. Mlha je asi nejznámější díky výbornému filmovému zpracování, ale za mě i další skvělé povídky jako Zkratka paní Toddové, Bourák a pro mě nejlepší povídka z této knihy je Prám. Mistr má neskutečnou fantazii.

Dávám maximální hodnocení, ačkoliv ne každé povídce samotné jsem dal pět hvězdiček. Jde totiž o to, že i ta zdánlivě nejslabší povídka v této sbírce je něčím originální, něčím znepokojivá, strašidelná a v neposlední řadě. něčím lidská. Někdo tu psal, že povídky od Kinga “. už opravdu NE. ”
No. Za mě by to znělo asi takhle: COKOLIV od Kinga opravdu ANO.

Tak konečně dočteno, dlouhá kniha pro mě. 😀 Popravdě jsem to hlavně četla jen kvůli Mlze, kdysi jsem viděla film. Ostatní povídky se mi moc nelíbili snad jen ta Mlha a další 2-3 povídky. Za mě bohužel musím napsat totální odpad, byla předposlední povídka Balada o pružné kulce, mělo to okolo 60ti stránek a já myslela že to nedám, hrozná nuda. Některé byly nudnější, některé lepší, některé nechutnější (Prám), no znovu to číst určitě nebudu ale dobrá zkušenost King píše velice dobře, to ano. Je to pěkně čtivý. Ale vzhledem k tomu že za mě povídky nic moc, dávám průměr.

Nejsme nemocná společnost, když toto plodíme?

Knížku jsem četla v době dešťů plískanic , tak taky na mě to čtení výborně působilo , bála jsem se všeho i odběhnout si na záchod. Takže aby knížka bavila musí se číst opravdu ,když je to venku opravdu zatažený . V létě kdy je hezky to nemůže člověka zasáhnout.

Tohle je bohužel slabší hodnocení. Samozřejmě jsem to dočetla a užila jsem si to, protože to je King, kterej by dokázal udělat drama, od něhož se nelze odtrhnout, i ze zprávičky o dvou autech, která si navzájem omačkala blatníky. Ale nic moc to ve mně nenechalo: o mém dojmu z této knihy vypovídá to, že když jsem teď po pár letech od jejího přečtení (u kingovek často píšu recenze zpětně, protože od toho, jak dobře si je pamatuju, se v podstatě přesně odvíjí mé hodnocení) začala na ni vzpomínat, vybavila jsem si jen a pouze titulní Mlhu a myslela jsem si, že to byl kratší román. A i z Mlhy mi naskočilo jen pár útržků, spíš dojmů a pocitů než konkrétních postav nebo dějů. Jo, bylo to tísnivý a podivný, ale nebyl to ten pravej King, z něhož bych dovedla některý útržky citovat, jak se mi vryly do hlavy.
Ostatní povídky si absolutně nevybavuju. Až teda na jednu výjimku: Nezmar. Ten se mi zaryl dost. A závěr “levá ruka neví, co dělá pravá ruka, levá ruka neví, co dělá pravá ruka. ” oj, fuj. 🙂 Nezmar vlastně tenhle soubor povídek zachránil, jinak bych snad poprvé u Kinga váhala, zda náhodou nedat jenom dvě hvězdy.

Je to hnusná a depresivní povídka. Vážně bych nechtěl, aby se tohle stalo mně, nebo lidem, na kterých mi záleží. Přesto jsem si to hrozně užil.

Mlha – Stephen King

Mlha kniha od autora King Stephen. Mlha Soubor devatenácti krátkých povídek, jedné novely (Mlha) a dvou básní (Paranoia: Zaklínadlo a Pro Owena) vznikal postupně a poprvé byl celá specifikace

V porovnání cen u tohoto produktu již není zařazen žádný obchod.

V porovnání cen u produktu Mlha – Stephen King již není zařazen žádný obchod. Doporučujeme Vám tyto podobné produkty:

Pan Mercedes – Stephen King

Doktor Spánek Stephen King

Tichá žena

Talisman – Stephen King, Peter Straub

Mlha – Stephen King – Specifikace

Stephen King

beletrie

BETA

632

2014

Mlha kniha od autora King Stephen. Mlha Soubor devatenácti krátkých povídek, jedné novely (Mlha) a dvou básní (Paranoia: Zaklínadlo a Pro Owena) vznikal postupně a poprvé byl publikován v osmdesátých letech. Dílo bylo přijato s nadšením a sám autor prohlásil, že děsivé povídky ho velmi baví. Dodal však, že hrozivá atmosféra v textu Nezmar je i na něho příliš! Je tedy na čtenářích, do kterého z temných příběhů se ponoří nejsnáze a nejochotněji… Budete svědkem toho, jak se supermarket stává posl .

Kniha Mlha (Stephen King)

Stephen King je najpredávanejší a najkultovejší žijúci spisovateľ v Spojených štátoch. Za necelých dvadsaťpäť rokov svojej literárnej činnosti napísal viac ako štyridsať kníh, z ktorých sa na celom svete predalo viac než dve miliardy výtlačkov. Podľa jeho knihy bolo nakrútených tridsaťpäť.

Soubor devatenácti krátkých povídek, jedné novely (Mlha) a dvou básní (Paranoia: Zaklínadlo a Pro Owena) vznikal postupně a poprvé byl publikován v osmdesátých letech. Dílo bylo přijato s nadšením a sám autor prohlásil, že děsivé povídky ho velmi baví.

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Recenzie

Titulní a zároveň nejdelší Mlha, po které je sbírka i pojmenovaná, je geniální ukázkou toho, jak by to asi vypadalo, kdyby se k našemu městu začal pomalu přibližovat opar, který v sobě skrývá vraždící monstra – výsledky vládních pokusů. Strach, hrůza, všeobjímající beznaděj. Kdosi otevřel Pandořinu skříňku a ONO se to vymklo.. Autor si zde skvěle pohrál se všemi pocity hlavních postav, které uzavřel v supermarketu a přidal notnou dávku ponorkové nemoci. Stísněnost a neblahá předtucha provází čtenáře po celou dobu a King zde opět dokazuje svoje umění.

Kromě Mlhy rozhodně stojí za zmínku právě Jaunt, Prám, nebo například Balada o pružné kulce. Na druhou stranu má King za sebou rozhodně i lepší kousky a opravdu vynikající povídky zde budete muset hledat. Možná je to tím, že některé z nich jsou opravdu velmi krátké a než se člověk stihne rozkoukat, je konec. Rozhodně je to škoda, protože některé z nich mají opravdu slušný potenciál a zasloužili by si více rozvést. Takto vám po přečtení některých z nich zbude jen velké množství otázek a rozporuplné pocity.

Kromě samotných devatenácti krátkých povídek a novely Mlha, dokázal autor do tohoto sborníku vměstnat navíc dvě básně. Obzvláště jedna z nich dokáže opravdu zaujmout a King si s ní opravdu vyhrál. Paranoia: Zaklínadlo je až překvapivě dobrá a pouze dokazuje to, že Stephen King patří po právu mezi nejprodávanější a nejopěvovanější autory hororového žánru. Čítaj viac

Kniha Mlha (Stephen King)

Stephen King je nejprodávanější a nejkultovnější žijící spisovatel ve Spojených státech. Za necelých pětadvacet let své literární činnosti napsal více než čtyřicet knih, z nichž se na celém světě prodalo více než dvě miliardy výtisků. Podle jeho knihy bylo natočených pětatřicet filmů. V jeho.

Soubor devatenácti krátkých povídek, jedné novely (Mlha) a dvou básní (Paranoia: Zaklínadlo a Pro Owena) vznikal postupně a poprvé byl publikován v osmdesátých letech. Dílo bylo přijato s nadšením a sám autor prohlásil, že děsivé povídky ho velmi baví.

Zadejte e-mail a my vám dáme vědět, jakmile bude kniha dostupná.

  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Recenze

Titulní a zároveň nejdelší Mlha, po které je sbírka i pojmenovaná, je geniální ukázkou toho, jak by to asi vypadalo, kdyby se k našemu městu začal pomalu přibližovat opar, který v sobě skrývá vraždící monstra – výsledky vládních pokusů. Strach, hrůza, všeobjímající beznaděj. Kdosi otevřel Pandořinu skříňku a ONO se to vymklo.. Autor si zde skvěle pohrál se všemi pocity hlavních postav, které uzavřel v supermarketu a přidal notnou dávku ponorkové nemoci. Stísněnost a neblahá předtucha provází čtenáře po celou dobu a King zde opět dokazuje svoje umění.

Kromě Mlhy rozhodně stojí za zmínku právě Jaunt, Prám, nebo například Balada o pružné kulce. Na druhou stranu má King za sebou rozhodně i lepší kousky a opravdu vynikající povídky zde budete muset hledat. Možná je to tím, že některé z nich jsou opravdu velmi krátké a než se člověk stihne rozkoukat, je konec. Rozhodně je to škoda, protože některé z nich mají opravdu slušný potenciál a zasloužili by si více rozvést. Takto vám po přečtení některých z nich zbude jen velké množství otázek a rozporuplné pocity.

Kromě samotných devatenácti krátkých povídek a novely Mlha, dokázal autor do tohoto sborníku vměstnat navíc dvě básně. Obzvláště jedna z nich dokáže opravdu zaujmout a King si s ní opravdu vyhrál. Paranoia: Zaklínadlo je až překvapivě dobrá a pouze dokazuje to, že Stephen King patří po právu mezi nejprodávanější a nejopěvovanější autory hororového žánru. Čti víc

Kniha Mlha (Stephen King)

Kniha ( měkká vazba )

Soubor devatenácti krátkých povídek, jedné novely (Mlha) a dvou básní (Paranoia: Zaklínadlo a Pro Owena) vznikal postupně a poprvé byl publikován v osmdesátých letech. Dílo bylo přijato s nadšením a sám autor prohlásil, že děsivé povídky ho velmi baví. Dodal však, že hrozivá atmosféra v textu Nezmar je i na něho příliš! Je tedy na čtenářích, do… Přejít na celý popis

Drobek má knížky pro všechny dětské zvídavé hlavičky. Právě teď je koupíte se 40% slevou Více informací

Soubor devatenácti krátkých povídek, jedné novely (Mlha) a dvou básní (Paranoia: Zaklínadlo a Pro Owena) vznikal postupně a poprvé byl publikován v osmdesátých letech. Dílo bylo přijato s nadšením a sám autor prohlásil, že děsivé povídky ho velmi baví. Dodal však, že hrozivá atmosféra v textu Nezmar je i na něho příliš! Je tedy na čtenářích, do kterého z temných příběhů se ponoří nejsnáze a nejochotněji… Budete svědkem toho, jak se supermarket stává posledním útočištěm lidstva v boji s mimozemskými vetřelci, jak se výlet na půdu proměňuje v cestu do pekla, jak může být idylické jezero domovem bezbřehého zla nebo jak na opuštěném ostrově probíhá krutý boj o přežití…

Bestseller v knihy Dobrovský

27205. v e-shopu | 27470. minulý týden

59. v Světový horor | 63. minulý týden

Hodnocení čtenářů

4.2 z 5 24 hodnocení čtenářů

10× 5 hvězdiček 9× 4 hvězdičky 6× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Hodnocení našich knihkupců: 4.2 z 5

4 z 5 hvězdiček Jana H. 10. září 2017

Trošku slabší povídková kniha,ale každý si najde v tom to své.

Pomohla vám tato recenze? Ano 45

Kniha, BETA Dobrovský, 2014, 9788073066017

5 z 5 hvězdiček Zuzi 6. září 2017

Mlha je klasická kingovina. V průběhu děje se jeden fanaticky věřící člověk snaží přesvědčit ostatní, že vy jste to největší zlo. To, co se zdá na počátku jako jasný blábol se ve vypjaté situaci začne pomalu stáčet na opačnou stranu. Opravdu jsme tak lehce ovlivnitelní? A konec je opravdu konec?

Pomohla vám tato recenze? Ano 44

Kniha, BETA Dobrovský, 2014, 9788073066017

4 z 5 hvězdiček Iva PS 31. srpna 2017

King je prostě Borec. Jeho knihy jsou super – vždy napínavé a se zajímavým nápadem. Já to mám prostě ráda.

Pomohla vám tato recenze? Ano 44

Kniha, BETA Dobrovský, 2014, 9788073066017

5 z 5 hvězdiček Lenka 1. září 2017

Četla jsem Mlhu jako součást povidek a libila se mi. Dokonce natolik, že mlha, ktera byla u nas ve městě me celken znepokojila.

Pomohla vám tato recenze? Ano 41

Kniha, BETA Dobrovský, 2014, 9788073066017

3 z 5 hvězdiček 31. srpna 2017

Musím říct, že pro mě je to jedna ze slabších knih od pana Kinga.

Pomohla vám tato recenze? Ano 41

Kniha, BETA Dobrovský, 2014, 9788073066017

5 z 5 hvězdiček Monika 4. září 2017

Skvělá povídková kniha a jedna z mých prvních od krále. Úvodní Mlha je prostě výborná!

Pomohla vám tato recenze? Ano 40

Kniha, BETA Dobrovský, 2014, 9788073066017

5 z 5 hvězdiček renett 1. září 2017

Povídky a hlavně Mlha naprosto skvělé. U Mlhy typický Kingův konec, při kterém nevíte, jestli to vlastně dopadlo dobře nebo ne.

Pomohla vám tato recenze? Ano 40

Kniha, BETA Dobrovský, 2014, 9788073066017

3 z 5 hvězdiček Anonym 26. září 2017

Neřadím jí mezi své nejoblíbenější od Kinga, ale děsivá byla až až:).

Pomohla vám tato recenze? Ano 38

Kniha, BETA Dobrovský, 2014, 9788073066017

4 z 5 hvězdiček Anonym 18. září 2017

King patří mezi mé nejoblíbenější autory a četla jsem od něj téměř všechny knihy! Nemůžu nijak jinak, než doporučit!

Pomohla vám tato recenze? Ano 38

Kniha, BETA Dobrovský, 2014, 9788073066017

3 z 5 hvězdiček Zuzana Šormová Janoušková 2. září 2017

Pro mě spíše nezajímavá kniha, King to umí lépe.

Mlha – Stephen King

Mlha kniha od autora King Stephen. Mlha Soubor devatenácti krátkých povídek, jedné novely (Mlha) a dvou básní (Paranoia: Zaklínadlo a Pro Owena) vznikal postupně a poprvé byl celá specifikace

V porovnání cen u tohoto produktu již není zařazen žádný obchod.

V porovnání cen u produktu Mlha – Stephen King již není zařazen žádný obchod. Doporučujeme Vám tyto podobné produkty:

Pan Mercedes – Stephen King

Doktor Spánek Stephen King

Tichá žena

Talisman – Stephen King, Peter Straub

Mlha – Stephen King – Specifikace

Stephen King

beletrie

BETA

632

2014

Mlha kniha od autora King Stephen. Mlha Soubor devatenácti krátkých povídek, jedné novely (Mlha) a dvou básní (Paranoia: Zaklínadlo a Pro Owena) vznikal postupně a poprvé byl publikován v osmdesátých letech. Dílo bylo přijato s nadšením a sám autor prohlásil, že děsivé povídky ho velmi baví. Dodal však, že hrozivá atmosféra v textu Nezmar je i na něho příliš! Je tedy na čtenářích, do kterého z temných příběhů se ponoří nejsnáze a nejochotněji… Budete svědkem toho, jak se supermarket stává posl .

Kniha Mlha (Stephen King)

Stephen King je najpredávanejší a najkultovejší žijúci spisovateľ v Spojených štátoch. Za necelých dvadsaťpäť rokov svojej literárnej činnosti napísal viac ako štyridsať kníh, z ktorých sa na celom svete predalo viac než dve miliardy výtlačkov. Podľa jeho knihy bolo nakrútených tridsaťpäť.

Supermarket se stává posledním útočištěm lidstva v boji s mimozemskými vetřelci. výlet na půdu se proměňuje v cestu do pekla. řidička objevuje vpravdě děsivou zkratku do ráje. idylické jezero může být domovem bezbřehého zla.

Bežná cena Bežne 13,09 €

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Supermarket se stává posledním útočištěm lidstva v boji s mimozemskými vetřelci. výlet na půdu se proměňuje v cestu do pekla. řidička objevuje vpravdě děsivou zkratku do ráje. idylické jezero může být domovem bezbřehého zla. a opuštěný ostrov se stává svědkem toho neúděsnějšího boje o přežití, jaký kdy člověk vedl.

Ve vynikající sbírce dvaadvaceti povídek Stephen King opět čtenářům poodhaluje temná zákoutí své jedinečné fantazie.

– Mlha (The Mist)
– Zde jsou tygři (Here There be Tygers)
– Opice (The Monkey)
– I povstal Kain (Cain Rose Up)
– Zkratka paní Toddové (Mrs. Todd’s Shortcut)
– Jaunt (The Jaunt)
– Kšeft na svatbě (The Wedding Gig)
– Paranoia: Zaklínadlo (Paranoid: A Chant)
– Prám (The Raft)
– Textový procesor bohů (Word Processor of the Gods)
– Muž, který nepodával pravici (The Man Who Would Not Shake Hands)
– Plážový svět (Beachworld)
– Obraz smrtky (The Reaper’s Image)
– Nona (Nona)
– Pro Owena (For Owen)
– Nezmar (Survivor Type)
– Náklaďák strejdy Otta (Uncle Otto’s Truck)
– Ranní rozvážky (Morning Deliveries)
– Bourák: Příběh z prádelny (Big Wheels: A Tale of the Laundry Game)
– Babička (Gramma)
– Balada o pružné kulce (The Ballad of the Flexible Bullet)
– Úžina (The Reach)

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Recenzie

Titulní a zároveň nejdelší Mlha, po které je sbírka i pojmenovaná, je geniální ukázkou toho, jak by to asi vypadalo, kdyby se k našemu městu začal pomalu přibližovat opar, který v sobě skrývá vraždící monstra – výsledky vládních pokusů. Strach, hrůza, všeobjímající beznaděj. Kdosi otevřel Pandořinu skříňku a ONO se to vymklo.. Autor si zde skvěle pohrál se všemi pocity hlavních postav, které uzavřel v supermarketu a přidal notnou dávku ponorkové nemoci. Stísněnost a neblahá předtucha provází čtenáře po celou dobu a King zde opět dokazuje svoje umění.

Kromě Mlhy rozhodně stojí za zmínku právě Jaunt, Prám, nebo například Balada o pružné kulce. Na druhou stranu má King za sebou rozhodně i lepší kousky a opravdu vynikající povídky zde budete muset hledat. Možná je to tím, že některé z nich jsou opravdu velmi krátké a než se člověk stihne rozkoukat, je konec. Rozhodně je to škoda, protože některé z nich mají opravdu slušný potenciál a zasloužili by si více rozvést. Takto vám po přečtení některých z nich zbude jen velké množství otázek a rozporuplné pocity.

Kromě samotných devatenácti krátkých povídek a novely Mlha, dokázal autor do tohoto sborníku vměstnat navíc dvě básně. Obzvláště jedna z nich dokáže opravdu zaujmout a King si s ní opravdu vyhrál. Paranoia: Zaklínadlo je až překvapivě dobrá a pouze dokazuje to, že Stephen King patří po právu mezi nejprodávanější a nejopěvovanější autory hororového žánru. Čítaj viac

Hororový knižní speciál!

Popis:
Máme tu období Halloweenu, a tak jsem pro vás přichystala tipy na nějaké ty napínavé a strašidelné knížky! Napište mi do …

“>

Leave a Reply