Kniha My děti ze stanice Zoo (Christiane F.)

Kniha My děti ze stanice Zoo (Christiane F.) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

 • Název knihy: Kniha My děti ze stanice Zoo (Christiane F.)
 • Elérhető fájlok: Kniha My děti ze stanice Zoo (Christiane F.).pdf, Kniha My děti ze stanice Zoo (Christiane F.).epub, Kniha My děti ze stanice Zoo (Christiane F.).mobi
 • Jazyk knihy: Český jazyk
 • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

Christiane F – My děti ze stanice ZOO

S Christiane F., které bylo tehdy 15 let se potkali autoři knihy v roce 1978 v Berlíně, kde vypovídala jako svědkyně při jednom procesu. Domluvili se s ní na rozhovoru, který měl pomoci při sběru materiálu o situaci mladistvých. Vyhradili si na rozhovor dvě hodiny. Z těchto dvou hodin byly nakonec dva měsíce. Z magnetofonových záznamů rozhovorů vznikla kniha. Christiane měla na této knize zájem, protože stejně jako všichni narkomani si přála, aby už konečně bylo prolomeno mlčení o drogové závislosti dospívajících. Všichni členové narkomanské party , kteří dosud žijí, tuto knihu podpořili.
Christianina rodina se přestěhovala do Berlína, kde rodiče koupili velký byt a chtěli si zařídit seznamovací kancelář. Na sídlišti, kde bydleli, nebylo kde si hrát. Do školy chodila Christiane ráda, byla nadprůměrně inteligentní. Doma měla hodně zvířat, o které se starala. Její otec v Berlíně nesehnal práci, byl nervózní, pil a Christiane se sestrou bil. Matka se nakonec s otcem rozvedla a našla si nového přítele Klause. Klaus byl spokojený, když děti zůstávaly co nejdéle venku a nebyly doma. Sestra utekla k otci. Klaus přikázal všechna zvířata dát z domu. Christiane si připadala hodně osamělá. Ve škole si našla kamarádku Kessi. Ta naučila Christiane chodit za školu a také Christiane v jejích dvanácti letech seznámila s hašišem. Ve třinácti navštěvovala diskotéky, seznámila se s heroinem. Její rodinou se stala parta. Cítila sice, že mezi tuto partu nepatří, že to není její svět. Chtěla se matce svěřit, ale nešlo to. Stala se drogově závislou. Přes den chodila do školy, odpoledne spolu s přáteli narkomany vydělávala na stanici ZOO peníze na drogu prostitucí. Její matka dva roky netušila o jejím dvojím životě. Ve škole přestávala prospívat. Její první kluk Atze umírá na předávkování drogou. Zanechává dopis, kde před drogami své vrstevníky varuje. Nejbližší kamarádka Christiane Babsi také již ve čtrnácti letech umírá, stává se tehdy nejmladší obětí heroinu v Berlíně. Christiane se snaží několikrát o detoxikace a odvykání. Nikdy se jí to však nepodaří.
Její další láska Detlef se po odpykání trestu už nedotkl heroinu, a dokonce přestal i kouřit. Také Kuřátko, Frank, kterého Christiane považovala za „odepsaného heráka“, žije dnes bez drog a živí se jako taxikář. I Stella, kamarádka Babsi, se vzdala heroinu, ale vyměnila ho za alkohol. Christiane měla zdánlivě nejsnadnější cestu do světa bez drog. Když vyšla tato kniha, stala se rázem slavnou. Její noví známí, novináři Horst Rieck a Kai Hermann, jí pomohli sehnat učební místo v knihkupectví blízko Hamburku. Půl roku před závěrečnými zkouškami ale Christiane, jako už mnohokrát ve svém životě, nevydržela a ze školy utekla. Peníze, které dostala v den své plnoletosti za svou knihu, paradoxně způsobily, že se své závislosti na drogách nedokázala zbavit. Už si nemusela vydělávat jako zlodějka nebo prostitutka, mohla mít heroinu kolik chtěla. Dnes žije sama, navštěvuje matku a sestru. Většinu času prosedí před televizí a sní o životě, který neumí žít.

– narozen roku 1938
– byl redaktorem periodik Die Zeit, Spiegel, Twen a Stern
– nyní žije jako volný publicista v Landsatzu v okrese Lüschow-Dannenberg
– byl vyznamenán cenou Theodora Wolfa a medailí Carla v. Ossietzkyho

– narozen roku 1941
– žije jako volný autor v Berlíně
– spolupracovník Sternu a deníku Die Zeit
– zabývá se problémy mládeže

– témata,o kterých se moc nemluví
– psáno formou výpovědí lidí
– důležitost rodiny při výchově dětí
– snaha odradit děti o drog
– píší podle skutečných událostí
– nic nevynechávají
– ukazují některá východiska
– nesnaží se o dobrý konec

1. K.Hermann, H.Rieck: My děti ze stanice ZOO,
OLDAG, Ostrava 1996

S Christiane F. se potkali autoři knihy v roce 1978 v Berlíně, kde vypovídala jako svědkyně při jednom procesu. Domluvili se s ní na rozhovoru, který měl pomoci při sběru materiálu o situaci mladistvých. Z magnetofonových záznamů rozhovorů vznikla kniha. Christianina rodina se přestěhovala do Berlína. Na sídlišti, kde bydleli, nebylo kde si hrát. Její otec v Berlíně nesehnal práci, pil a Christiane se sestrou bil. Matka se s otcem rozvedla a našla si nového přítele Klause. Sestra utekla k otci. Christiane si připadala hodně osamělá. Ve škole si našla kamarádku Kessi. Ta naučila Christiane chodit za školu a seznámila ji s hašišem. Ve třinácti se seznámila s heroinem. Její rodinou se stala parta. Stala se drogově závislou. Přes den chodila do školy, odpoledne spolu s přáteli narkomany vydělávala na stanici ZOO peníze na drogu prostitucí. Její matka dva roky nic netušila. Její první kluk Atze umírá na předávkování. Zanechává dopis, kde před drogami své vrstevníky varuje. Christiane se snaží několikrát o detoxikace a odvykání. Nikdy se jí to však nepodaří. Její další láska Detlef se po odpykání trestu už nedotkl heroinu. Christiane měla zdánlivě nejsnadnější cestu do světa bez drog. Když vyšla tato kniha, stala se rázem slavnou. Sehnala učební místo v knihkupectví blízko Hamburku. Půl roku před závěrečnými zkouškami ale Christiane ze školy utekla. Peníze, které dostala za svou knihu, paradoxně způsobily, že se své závislosti na drogách nedokázala zbavit. Už si nemusela vydělávat jako zlodějka nebo prostitutka, mohla mít heroinu kolik chtěla.

Christiane F. – Můj druhý život

kniha od: Christiane Vera Felscherinow, Sonja Vukovic

Pokracovani pribehu z knihy My deti ze stanice ZOO se mi libilo. Je pravda, ze prvni dil pusobi vic na emoce a tady se jedna spis o stripky ze zivota divky, ktera se nikdy nedokazala zbavit drogove zavisloti.
Je zde, ale krasne videt fakt, ze pokud clovek ma dostatecne financni prostredky, ktere Christiane prinesla puvodni kniha a film, dokaze i narkoman zit relativne dlouho a normalne. Nejvetsi zhouba je prave to, ze drogy jsou nelegalni a drahe, takze vetsinu narkomanu zabije prave shaneni penez na dalsi davku, coz bylo v prvni knize hezky videt.
Represe nicemu nepomaha, kdyby doslo k legalizaci drog a jejich ceny by byly rozumne ubylo by i umrti narkomanu jako v pripade Christiane.

Musím říct, že se mi tohle pokračování četlo mnohem lépe než knížka první. Nevím proč.
A taky se musím přiznat, že trpím předsudek: že když se řekne feťák, tak si představím trosku člověka, odpad, vygumovaného a nebezpečného člověka.
Ale Christiane tenhle předsudek na štěstí boří a jsem za to ráda. Je to také tím, že běžný člověk se s touto problematikou setkává jen povrchně na ulici nebo v novinách a co je neznámé automaticky je to zaškatulkované. A už nikdo neřeší, že jsou mezi feťáky rozdíly.
Knížka samotná je z tohoto důvodu pro mne cenná, protože jí nenapsal žádný odborník, ale je to ze surového života člověka zlomeného, který se opakovaně pokouší dostat ze dna, ale když nemáte podporu jediného člověka, tak je léčba závislosti, je věčný boj.
Jsem moc ráda, že tahle knížka vyšla, protože, když člověk nemá vlastní zkušenost co to obnáší mít v rodině závislého, tady si můžete udělat obrázek, že to není otázka jednoho víkendu odvykání, ale je to celoživotní boj. Nemluvě, že některé lidi, přátelství, rodinu. vám závislost zničí na vždycky.
Proto jsem za tuto knížku moc ráda, že vám odhalí, co to ve skutečnosti znamená – závislost a vše co s tím souvisí a co s čím se závislý / odvykající potýká potom.

Chápu komentáře níže a souhlasím, že napsání tohoto pokračování života Christiane F. má určitě co dělat s penězi. Nicméně si myslím, že je dobře, že byla tato kniha napsaná, protože popisuje, jak život celoživotního narkomana pokračuje v pokročilejším věku a jaký má vliv na jeho rodinu a přátele. Leckdo si také může položit otázku “Chci takto skončit . ?”

smutné, že jak je člověk “starej” tak je blbej” nejdříve mě knížka bavila, jak se Christiane snaží začít znovu a splnit svůj slib a sen bez drog, chvíli žije americký sen. jenže vypráví to tak že se současnosti se střídavě vrací zpět do minulosti a tím prozrazuje jak na tom je teď, tohle nesnáším takže jsem knížku s nechutí odkládala a nutila se znovu do čtení. Christi se hrozně lituje, každý to máme nějak těžké, ale ona si ty problémy udělala sama. a hodně podobný příběh jako fetka Katka, smutné.
dále je prosazující poentu
Christi se po životních zkouškách vrací k drogám a pak bere i přestože má miminko a má tu být pro své dítě, ale drogám nedokáže odolat. má z toho zhuntované zdraví a neustále se lituje. naštvala mě nedočetla jsem tento beznadějný příběh. možná mi přišlo nespravedlivé, že fetka má nárok být mámou. Snad budu mít někdy sílu dočíst.
ale spíš mě přišlo, že pokračování vypraví, protože jí došly peníze 🙁

Pokračování románu My děti ze Stanice Zoo. Dospělá Christine vypráví další osudy. Už ne tak zdařilé.

Za mně to nemohu hodnotit nijak jinak než "doják na prachy". Myšlenky jako sedím v base, jsem čistá a zároveň informace o tom jak tam byla sjetá a kam všude si drogu ukrývala. Ať se na mně děvče klidně i zlobí, ale já to vidím tak, že jí došly prachy tak kývla na právě přicházející nabídku. Nic víc.

Tato kniha mne nezaujala tolik jako My děti ze stanice zoo. Neurazí,ale ani nenadchne. Znovu knihu číst asi nebudu.

My deti ze stanice Zoo byl bestseller, protoze u 13ti lete holky jeste lidi dokazou pochopit ze se snazi byt strasne zajimava a hleda se a ze se hleda sakra spatnym smerem az se da na drogy. No jo jenze v pokracovani mam pocit ze je to porad ta mala holka hloupa a nedospela. Proste podle me ta zenska zamrzla. Jediny co tak se chvasta a lituje ale zodpovednost stale na bodu 0. A nema zadnej tah na nejakej lepsi zivot, proste ji tohle fakt staci. A na jednu stranu je to smutny kam to vede kdyz nekdo nedospeje, na druhou vzhledem k veku to pusobi i smesne i spousta jejich uzasnych nazoru. Takze jo jsem rada ze vim jak dopadla. To me od precteni My deti ze stanice Zoo zajimalo. Ale nic vic, je to proste prazdna lahev.

My dмti ze stanice ZOO

My dмti ze stanice ZOO

Autorka: Christiane F.
Pшeloѕila: Zuzana Soukupovб
Nakladatelstvн: Kapka
Poиet stran: 288
®бnr: autobiografickэ romбn
Hlavnн postavy: Christiane F., Christiany rodiиe, Detlef R., Stella, Babsi, Kessi a Christiany sestra

Dмj:
Tato kniha vyprбvн o Christiane F., kterб se zapletla s drogami. Kdyѕ bylo Christianм 6 let, pшestмhovala se s rodiиi a sestrou do Gropiusstadtu v Zбpadnнm Nмmecku. Jejн tбta si tam chtмl zaшнdit seznamovacн kancelбш, ale nevy№lo mu to. Hodnм pil, a protoѕe nechtмl, aby Christiane v ѕivotм skonиila jako on, za kaѕdou maliиkost ji bil. Kdyѕ bylo Christianм 12 let, tak se s matkou a sestrou od otce odstмhovaly do Berlнna. Christiany sestra, se ale po nмjakйm иase odstмhovala zase zpбtky k otci. Christiana se zaиala cнtit osamмle, protoѕe matka si na№la pшнtele Klause, a tak si Christiany moc nev№нmala. Ta se ve №kole seznбmila s nejoblнbenмj№н holkou Kessi. Jednou s nн №la do „Domu stшedu“, a tam taky zaиala s drogami. Do svэch 13ti let brala v№elijakй prб№ky a extбze. Pak pшe№la na ha№i№. Jejн kamarбdka Kessi chodila je№tм do klubu „Sound“, tam byly k dostбnн v№echny drogy. Kdyѕ tam №la Christiane poprvй, seznбmila se s Detlefem, kterэ se po иase stal jejнm pшнtelem. Seznбmila se takй se Stellou a Babsi, kterй byly o rok mlad№н neѕ ona. Asi po mмsнci, co Christiane chodila do „Soundu“, si zaиala pнchat heroin a jejн pшнtel taky. Nemмli ale na „fet“ penнze, a tak Detlef vydмlбval tнm, ѕe se prodбval na stanici metra „ZOO“. Chodil se zбkaznнky a ti mu za to platili asi tak 40 marek, coѕ tмm dvмma zatнm na drogy staиilo. Иasem se ale musela zaинt prodбvat i Christiane. Ta zkou№ela asi 5x odvykat, ale kdyѕ Detlef bral poшбd drogy, neklapalo jim to, a tak si zaиala znova pнchat. Jednou byla u svй babiиky na venkovм, kde si chtмla odvyknout. Kdyѕ ale pшijela zpмt do Berlнna zjistila, ѕe Detlef je ve vмzenн. Z toho byla celб zniиenб, a tak si zase pнchla heroin. Tak to №lo asi tэden. Pak si jн vzal k sobм otec, protoѕe matka uѕ o ni nestбla a pohrdala jн. Otce ale neposlouchala. Christiane se je№tм nмkolikrбt pokou№ela s drogami pшestat, ale nakonec jн zachrбnila aѕ matka, kterб ji v 15ti letech neиekanм odvezla k pшнbuznэm daleko od Berlнna.

Ukбzka:
. . . „Pusu jsem mмla plnou slin. Polkla jsem je, ale hned tu byly znova, jakoby stoupaly vzhщru. Najednou zmizely a mмla jsem naopak v puse sucho, aѕ se mi lepil jazyk na patro. Snaѕila jsem se nмиeho napнt, ale ne№lo to. Tшбsla jsem se zimou, ale za chvнli mi bylo tak hor-ko, ѕe jsem se ъplnм zpotila. Probudila jsem Detlefa a шekla mu: Co se to se mnou dмje? On se na mnм podнval a odpovмdмl: ABS«БK!“ . . .

Hodnocenн:
Tato kniha se mi velmi lнbila, protoѕe vyprбvн skuteиnэ pшнbмh ze ѕivota, a to je na tom to nejlep№н, ѕe se nмkdo pшemщѕe a dб moѕnost i dal№нm, aby se jeho pшнbмh dozvмdмli. Je to velmi pouиnб kniha, a proto bych ji doporuиila v№em, kteшн jenom pomysleli na to, jakй by to bylo zkusit drogy.

My děti ze stanice ZOO – rozbor díla

Kniha: My děti ze stanice ZOO

Přidal(a): N1234, Klára

Christiane Vera Felscherinow

 • (20. května 1962, Hamburk)
 • autentická postava knihy
 • autobiografické vyprávění
 • Roku 1978, ve věku šestnácti let, vypovídá Christiane F. v jednom procesu jako svědkyně. Její výpověď zaujala dva reportéry známého časopisu Stern, kteří chtějí interview a pozvou ji na dvě hodiny k rozhovoru. Z dvou hodin se staly dva měsíce a posléze autobiografické dílo, které v jistém slova smyslu zvrátilo tehdejší názory západoněmecké společnosti na mladistvé, kteří jsou závislí na drogách. Ze seriálu časopisu se stala kniha, která byla později zfilmována. Christiane měla na této knize zájem, protože stejně jako všichni narkomani si přála, aby už konečně bylo prolomeno mlčení o drogové závislosti dospívajících. Všichni členové narkomanské party, kteří dosud žijí, tuto knihu podpořili.
 • sepsali novináři Kai Hermann a Horst Rieck
 • text vycházel v časopise Stern a později byl sepsán knižně

UMĚLECKÝ SMĚR:

 • Německy psaná próza, 2. pol. 20. století

AUTOŘI TVOŘÍCÍ STEJNÝM STYLEM:

Rozbor díla: My děti ze stanice ZOO

 • NAKLADATELSTVÍ: Mladá fronta 1978, přeložila Zuzana Soukupová

LIT. DRUH/ŽÁNR:

 • Lit. druh: epika
 • Lit. forma: próza
 • Lit. žánr: autobiografický, reportážní román (vznik podle nahraných výpovědí)

STRUKTURA DÍLA:

 • 287 stran
 • autobiografický román (ich-forma)
 • ich-forma
 • Do vyprávění jsou vkládány občasné výpovědi dalších osob (její matky, vyšetřovatele)

TÉMA:

 • drogová závislost mladistvých
 • popisy svých stavů pod vlivem drog, popis města(něco zlého) x vesnice (milované místo)
 • drogy, násilí, prostituce, bezmoc, nemoci, neštěstí, nedostatečná sebedůvěra, mládí, smrt, nebezpečí
 • Varování před drogovým nebezpečím – nejen pro mladistvé, ale i pro jejich rodiče
 • autorka hlavní postavou, vypráví v ich formě, do díla jsou zasazeny i výpovědi matky, psycholožky, policistky

VÝBĚR JAZYKOVÝCH PROSTŘEDKŮ:

 • Vrstvy slovní zásoby: obecná, nespisovná čeština, spisovná – matka, psycholožka
 • Slohové zabarvení slovní zásoby:
 • vulgarismy (drž hubu)
 • slang (bejt na háku, být cool) -> narkomanský slang (háčko, trip)
 • germanismy
 • Textové a syntaktické prostředky: vedlejší věty, přímé řeči, dlouhá souvětí, řečnické otázky
 • Umělecké prostředky: metafory
 • Jazyková originalita autora: vše vypráví podle pravdy, realisticky, nic nezabarvuje
 • KOMPOZIČNÍ PLÁN

  Kompoziční postupy, dějová linie: postup chronologický, místy retrospektivní.

  • Dějová linie řetězová, kniha měla 281 stran

  Vnitřní výstavba děje:

  • Úvod: vztahy v rodině, agresivita od otce, rozvod a změna bydliště Christiane a matky
  • Zápletka: návštěva Domu Středu, první přistup k drogám
  • Krize: drogová závislost, heroin
  • Peripetie: několik pokusů o odvykání, smrt některých přátel, nucené přestěhování k babičce
  • Závěr: dočasné odvyknutí od heroinu, nalezení přátel u babičky a užívání hašiše

  ČAS, MÍSTO:

  • Příběh se odehrává v 70. letech 20. století v Západním Berlíně a pojmenována je podle nádraží Berlín Zoologischer Garten, které v té době bylo centrem narkomanů

  POSTAVY:

  • Christiana – mladá dívka, která se snaží za jakoukoliv cenu zapadnout do party, doma je mlácena otcem a není podpořena ze strany matky, při drogové závislosti si vydělává prostitucí
  • Deflet – přítel Ch., rovněž závislý na heroinu a také si vydělává prostitucí, je o pár let starší
  • Babsi – mladá dívka, vychovávána prarodiči, kamarádka Christ., ve 14. letech se stane nejmladší obětí heroinu v Západním Berlíně
  • Stella – kamarádka Christiany, občas s ní bydlela, v průběhu děje je zavřena do ženské věznice
  • Otec Christiane – násilník
  • Matka – bez názoru, nedokáže projevit vlastní názor, příliš benevolentní
  • Kessi – kamarádka
  • Klaus – přítel matky

  DĚJ DÍLA:

  Christiana F. žila se svými rodiči na venkově, kvůli práci se museli přestěhovat do Berlína, načež se její rodiče rozvedli, protože otec byl alkoholik a týral matku a dcery. Christianina sestra zůstala u otce a Christiana šla s matkou do Gropiusstadtu. Její matka chtěla pro ni to nejlepší – aby jí mohla zařídit útulný domov, zůstávala v práci od rána do večera; že je Christiana závislá, o tom neměla tušení přibližně 2 roky.

  Christiana se ve 12 letech seznámila s hašišem v Domě středu kam ji přivedla kamarádka Kessi. Našla si tam partu, kde se cítila dobře. Po nějaké době ji to tam přestalo bavit a začala chodit do Soundu – nejmodernější evropské diskotéky, našla si tam svého prvního kluka Detlefa (prvního kluka poznala už v Domě středu, jedná se však o první opravdový a delší vztah). Hašiš ji po nějakém čase přestal stačit a začala šňupat heroin. Píchat si ho začala přibližně ve třinácti letech a zanedlouho se u ní projevila fyzická závislost. Měla přítele Detlefa, oba se vzájemně milovali a také byli oba heráci. Detlef si na heroin vydělával prostitucí na stanici ZOO a vždy se podělil s Christianou, za nějakou dobu jim to nestačilo a Christiana musela na stanici také. Byli pořád spolu, někdy i Christiana s ním u jejich kamaráda heráka přespávali. Christiana a Detlef byli výjimkou, že si skoro pořád rozuměli. Ostatní heráci se většinou jen mezi sebou hádali a většina jejich přátelství se rozpadla. Hádku nejčastěji vyvolává fet.

  Spolu s Detlefem se snažili i odvykat, ale nejdelší dobou bez heroinu bylo 14 dní; pomáhala jim při tom Christianina matka. Po pár týdnech navštěvuje odvykací centrum Narkonon – odtud uteče. Detlef je zatčen za přechovávání drog. Díky žloutence na chvíli s heroinem přestane, končí – jak jinak – než na stanici s Detlefem. Zoufalá matka hledá záchranu.

  Proto ji poslala do západního Německa k příbuzným. Christiana začala nový život, a to bez heroinu, ale své minulosti neunikla hlavně ve škole. Někteří její kámoši z party (heráci) i její nejlepší kámoška Babsi se stali oběťmi heroinu – zemřeli.

  Christiana napomohla k sepsání této knihy, peníze, které obdržela, jí opět způsobily návrat k heroinu.

  DOLOŽIT TYPICKÉ ZNAKY NA UKÁZCE

  • Epika: rozvinutý děj, vypráví příběh s postavami, prostředím, většinou je psána v próze
  • Próza: souvislý text, jedna věta navazuje nadruhou, podle myšlenek se dělí do odstavců
  • Román: mnoho postav, spletité osudy na nejrůznějších prostředích v delším čase, má velkou tematickou šíři, má různé umělecké prostředky

  FILM:

  • V letech 1980/1981 byla kniha zfilmována pod titulem My děti ze stanice Zoo.

  POROVNÁNÍ S JINÝM DÍLEM

  • Sluha dvou pánů – úplně z jiného prostředí, nerealistické, lidé v tomto díle neznají takovéto problémy


  Další podobné materiály na webu:

  My dД›ti ze stanice ZOO

  Dnes jiЕѕ dospД›lГЎ Christiane F. se poprvГ© ve svГЅch dvanГЎcti letech setkala v evangelickГ©m centru pro mlГЎdeЕѕ s haЕЎiЕЎem, ve tЕ™inГЎcti na diskotГ©ce s heroinem. Brzo se stala na drogГЎch zГЎvislou, pЕ™es den chodila do ЕЎkoly a. VГ­ce

  • NenГ­ skladem
  • Doprava ZDARMA nad 699 KДЌ.
  • OsobnГ­ odbД›r na prodejnГЎch.

  Anotace

  Dnes jiЕѕ dospД›lГЎ Christiane F. se poprvГ© ve svГЅch dvanГЎcti letech setkala v evangelickГ©m centru pro mlГЎdeЕѕ s haЕЎiЕЎem, ve tЕ™inГЎcti na diskotГ©ce s heroinem. Brzo se stala na drogГЎch zГЎvislou, pЕ™es den chodila do ЕЎkoly a odpoledne si spolu se svГЅmi pЕ™ГЎteli-narkomany vydД›lГЎvala na stanici ZOO penГ­ze na drogu prostitucГ­. JejГ­ matka skoro dva roky netuЕЎila nic o dvojГ­m ЕѕivotД› svГ© dcery. Christiane F. vyprГЎvГ­ s obdivuhodnou snahou s pЕ™esnostГ­ a odzbrojujГ­cГ­ otevЕ™enostГ­ o osudech dД›tГ­, o kterГЅch se veЕ™ejnost dozvГ­dГЎ aЕѕ z titulkЕЇ novin, jeЕѕ oznamujГ­ jejich smrt. PЕ™Г­bД›h Christiany F. se dennД› opakuje kdekoli na svД›tД›.

  My děti ze stanice ZOO

  Kniha ( pevná vazba )

  • Poslední kusy lze odebrat pouze na vybraných prodejnách
  • Doručení Doručení domů není možné
  • Osobní odběr zítra po 15:00 ZDARMA, ( Vyberte prodejnu )

  249 Kč s DPH

  • Kniha ( pevná vazba ) 223 Kč s DPH Skladem u dodavatele

  Poznejte Monu Kasten, královnu romantického čtení. Její knížky teď objednáte za 149 Kč Více informací

  Dnes již dospělá Christiane F. se poprvé ve svých dvanácti letech setkala v evangelickém centru pro mládež s hašišem, ve třinácti na diskotéce s heroinem. Brzo se stala na drogách závislou, přes den chodila do školy a odpoledne si spolu se svými přáteli-narkomany vydělávala na stanici ZOO peníze na drogu prostitucí. Její matka skoro dva roky netušila nic o dvojím životě své dvery. Christiane F. vypráví s obdivuhodnou snahou o přesnost a odzbrojující otevřeností o osudech dětí, o kterých se veřejnost dozvídá až z titulků novin, jež oznamují jejich smrt. Příběh Christiany F. se denně opakuje kdekoli na světě.

  Bestseller v knihy Dobrovský

  13869. v e-shopu | 9994. minulý týden

  Hodnocení čtenářů

  4.7 z 5 135 hodnocení čtenářů

  108× 5 hvězdiček 25× 4 hvězdičky 3× 3 hvězdičky 3× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička

  Přidejte své hodnocení knihy

  Hodnocení našich knihkupců: 4.6 z 5

  5 z 5 hvězdiček Veronika Vasková 7. září 2017

  Četla jsem na etapy, jelikož mi občas bylo psychicky i fyzicky tak špatně, že jsem prostě nedokázala pokračovat. Bylo mi třínáct, když jsem ji dočetla nemohla si představit, že by v tom věku už dávno fetovala. Za mne by tato knížka měla být povinnou četbou na ZŠ.

  Pomohla vám tato recenze? Ano 50

  Kniha, OLDAG, 2015, 9788074110948

  5 z 5 hvězdiček Anonym 14. dubna 2017

  Velmi dobře se četla

  Pomohla vám tato recenze? Ano 50

  Kniha, OLDAG, 2015, 9788074110948

  5 z 5 hvězdiček Jana 6. září 2017

  Hluboký příběh.Realita drogové závislosti.Všichni povinně přečíst.

  Pomohla vám tato recenze? Ano 47

  Kniha, OLDAG, 2015, 9788074110948

  4 z 5 hvězdiček zdazilek 5. září 2017

  příběh zajímavý ze života, každý by si ji měl přečíst tak v 15 at se drogám vyhne velikým obloukem.

  Pomohla vám tato recenze? Ano 44

  Kniha, OLDAG, 2015, 9788074110948

  5 z 5 hvězdiček Lenka Chromá 5. září 2017

  Vyborne. nic jineho se neda napsat.

  Pomohla vám tato recenze? Ano 40

  Kniha, OLDAG, 2015, 9788074110948

  5 z 5 hvězdiček Adéla Hochová 6. září 2017

  Kniha mě naprosto uchvátila. Nemohla jsem přestat číst né jen kvůli tomu, že chcete vědět jestli Christiane zůstane čistá, ale i kvůli tomu, že v knize nejsou kapitoly.

  Pomohla vám tato recenze? Ano 38

  Kniha, OLDAG, 2015, 9788074110948

  5 z 5 hvězdiček MichalaT. 6. září 2017

  Neuvěřitelný příběh o tom, co se s člověkem stane, když se stane závislým na dogách. Žádná rodina, budoucnost, zdraví a u některých nakonec život.

  Pomohla vám tato recenze? Ano 37

  Kniha, OLDAG, 2015, 9788074110948

  5 z 5 hvězdiček 5. září 2017

  Velice čtivé a velice zdrcující. Tahle kniha by měla být povinná pro každého, kdo je na rozmezí dětství a dospělosti! Tohle Vám ve škole a ani doma neřeknou!

  Pomohla vám tato recenze? Ano 36

  Kniha, OLDAG, 2015, 9788074110948

  4 z 5 hvězdiček Aneta S. 6. září 2017

  Knihu jsem četla v pubertě a silně na mne zapůsobila.

  Pomohla vám tato recenze? Ano 34

  Kniha, OLDAG, 2015, 9788074110948

  4 z 5 hvězdiček Katka 5. září 2017

  Tohle je pro mě jedna taková klasika, musím se přiznat, že dřív jsem viděla film, než četla knihu, ale i tak ve mě nechala silný zážitek. Mám ráda příběhy podle skutečné události a zde je to barvitě popsáno.

  Christiane F: My děti ze stanice ZOO (recenze knihy)

  Popis:
  Odpověď na čtenářskou výzvu Čtenářského klubu českých booktuberů pro měsíc prosinec 2016

  Leave a Reply