Kniha Námi to končí (Colleen Hoover)

Kniha Námi to končí (Colleen Hoover)

Kniha Námi to končí (Colleen Hoover) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

  • Název knihy: Kniha Námi to končí (Colleen Hoover)
  • Elérhető fájlok: Kniha Námi to končí (Colleen Hoover).pdf, Kniha Námi to končí (Colleen Hoover).epub, Kniha Námi to končí (Colleen Hoover).mobi
  • Jazyk knihy: Český jazyk
  • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

Námi to končí

kniha od: Colleen Hoover

Konečně jsem se dostala k další Hooverové a musím říct, že je to zatím druhá nejlepší kniha, kterou jsem od ní četla, jako první pořád řadím knihu Bez naděje. Musím říct, že jsem vůbec nevěděla čeho se bude kniha týkat i když jsem věděla, že to bude zase silné téma a to se mi potvrdilo.
Myslím, že jsem nemohla letošní rok začít lepší knihou.
Nebudu prozrazovat o čem kniha je ale musíte si ji prostě přečíst, jako vždy je tam hromada úryvku a poslání nad kterými se zamyslíte a hlavní postavy si zamilujete jako já s tím, že budete vědět bohužel to, že je tento příběh podle skutečných událostí. A doufám, že si stejně jako já zamilujete Atlase. Knihu doporučuji.

Kniha mě velmi příjemně překvapila. Na začátku jsem byla zklamaná, že půjde o předvídatelný romantický románek . Vyvinula se v silný příběh, který mě doslova strhl.

Uf tahle kniha mě hodně zasáhla. příběh byl pro mě hodně emotivní a jsem ráda,že se Lily rozhodla správně.

Tahle knížka mě hodně chytla. Opravdu zajímavé a přečtené rychle 🙂

Tohle. Byla. Dokonalost.
Jednoznačně jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla. Autorka skvěle zachytila problematiku domácího násilí a v příběhu perfektně vykreslila, co obě strany, pachatel i oběť násilí, prožívají a s čím se musí vypořádat a že celá problematika není tak černobílá, jak se může na první pohled zdát. Velmi mě zasáhl i autorčin doslov, v němž odhaluje nahou pravdu ze svého života – že příběh, smutný, ale i poučný a naprosto reálný, který čtenář právě prožil, se jí velmi osobně týká.

Opakované domácí násilí. Nejprve jako bezmocný prohlížející potom jako samotná oběť.
Velmi citlivě zpracované témata s dobrým koncem. Bohužel ne všechny oběti v sobě najdou sílu odejít a raději donekonečna agresora omlouvají a nechají se uchlacholit. Autorka trefně vystihla, proč tomu tak je

Taky jedna ze zivota. hezky cteni.

Tato kniha mi v mysli zůstane hodně dlouho. Kniha je čtivá, v určitých pasážích zábavná a skvěle napsaná.Svým způsobem je to klasický, obyčejný příběh. Ale přesto je na způsobu autorčina něco originálního a zvláštního.
Do Rylleyho jsem se zamilovala hned stejně jako Lilly i autorka sama. Moc se mi líbila “Nahá pravda”, upřímnost mezi Lilly a Rylleym. Lilly je mi velice sympatická, silná a odvážná postava.
Velmi mě oslovila i samotná poznámka autorky na konci knihy, kde všechny svoje počiny v knize vysvětluje.
No. Byla to má první kniha od této autorky a rozhodně ne poslední. A. Je to první kniha, u které jsem v brečela.

Recenze: Colleen Hoover – Námi to končí

Colleen Hoover patří mezi nejznámější autory v rámci romantických příběhů pro mladé čtenáře – na kontě má v originále už přes patnáct titulů. V českém překladu nedávno vyšla kniha Námi to končí, která se kromě příběhu jednoho mladého vztahu zabývá i vážnějšími tématy.

Sedmadvacetiletá Lily se potýká se svou minulostí a láskou, jíž se musela vzdát. Po smrti svého otce se konečně rozhodla založit vlastní květinářství a splnit si tím dlouholetý sen. Zároveň se ale setkává se vznětlivým neurochirurgem Rylem, který jí svým způsobem převrátí život na ruby, i když o to Lily vlastně vůbec nestojí. Když se pak setká s Atlasem, pro ni velmi důležitou osobou ze střední školy, začne se ptát, jestli nedělá stejné chyby jako její matka…

Colleen Hoover píše knihy pro středoškoláky, ale také pro čtenáře v kategorii Young Adult (tedy mladé dospělé). Právě druhé skupině jmenovaných je určena kniha Námi to končí. Jelikož se z velké části jedná o romantickou knihu, najdeme v ní nemálo erotických scén. Mimoto se autorka dotýká závažných témat, která nelze bez prozrazení zápletky rozebírat do přílišných podrobností. Přesto je třeba podotknout, že si čtenář zkrátka a dobře musí z příběhu Lily odnést nejedno důležité poselství. Protagonistka totiž nad událostmi přemýšlí, díky tomu si při čtení můžeme udělat na všechno vlastní názor a ne jen slepě přejímat ten autorčin, jak bývá v knihách pro mladé často zvykem.

Miluju, když se pod hvězdnatou oblohou cítím tak nedůležitá.
Líbí se mi to.
Líbilo se mi to.
Až do chvíle, kdy se dveře na střechu prudce otevřely a vyplivly člověka. (Str. 10).

Samotný příběh se odvíjí v několika rovinách. V hlavní lince sledujeme klasické vyprávění v ich-formě z pohledu Lily. Druhá linka psaná prostřednictvím deníkových zápisků pochází z doby před zhruba deseti lety, kdy Lily ještě studovala na střední škole. Své deníkové zápisky Lily adresuje moderátorce Ellen, která je v anglofonním světě velmi populární. Díky tomu dodává příběhu další dimenzi a postava, která se v ději reálně neobjeví, nabývá na zajímavých obrysech.

Všechny postavy se autorce podařilo vykreslit do nejmenších detailů a tak vlastně ani nevadí, že pravděpodobně uhodnete zápletku. V tomto ohledu autorka nevykazuje přílišné množství originality, tudíž ti, kteří mají aspoň několik jejích knih za sebou, jistě dokážou předvídat závěr a velké finále veškerého dramatu. Je ovšem třeba pochválit stavbu děje, který se neodvíjí v klasickém románovém schématu, ale řadí za sebe několik méně či více důležitých a vzájemně se proplétajících zápletek.

Tohle proplétání Colleen Hoover ovšem ne vždycky vychází, takže se člověk před čtením musí připravit na nápadně vysoké množství náhod. Setkání na ulici často vyústí v „překvapivá“ seznámení nebo znovushledání, využití příbuzenských vztahů také autorka trochu přecenila. I přes všechna tato negativa si však Námi to končí zachovává svou čtivost, i sebepomalejší čtenář bude mít nutkání celou knihu zvládnout na posezení.

Sečteno a podtrženo – od tohoto románu nemá smysl čekat ohromující veledílo světové literatury. Jedná se o romantický příběh, který klade mimo jiné důraz i na vážnější témata. Figurují zde zajímavé postavy a prolínají se dvě dějové linky, ve kterých se odehrává několik zápletek. Pokud už máte ostatní knihy Colleen Hoover přečtené, dejte Námi to končí šanci. Jinak ale stojí za to spíše její další tituly, například její prvotina Bez naděje.

Podle mě není na škodu, když si člověk trochu hlídá jazyk,“ prohodila jsem. „Nahá pravda je jen málokdy pěkná.“ Chvíli na mě zíral. „Nahá pravda,“ zopakoval. „Ten výraz se mi líbí.“ (Str. 21).

Námi to končí

Kniha ( měkká vazba )

  • Skladem u dodavatele
  • Doručení ZDARMA od 899 Kč, v úterý 25.2. u Vás doma (Typy doručení )
  • Osobní odběr zítra po 15:00 ZDARMA, ( Vyberte prodejnu )

268 Kč s DPH
Ušetříte 31 Kč Běžně 299 Kč

Občas právě ten, kdo nás nejvíc miluje, dovede nejvíc ublížit.Lily to neměla v životě vždycky jednoduché. Ušla ale dlouhou cestu a teď žije v Bostonu a rozjíždí vlastní business. K tomu se ještě seznámila s dokonalým a neskutečně přitažlivým neurochirurgem Rylem. Vypadá to, že jí všechno vychází na jedničku. Ryle je do Lily blázen, pronásledují ho… Přejít na celý popis

Poznejte Monu Kasten, královnu romantického čtení. Její knížky teď objednáte za 149 Kč Více informací

Občas právě ten, kdo nás nejvíc miluje, dovede nejvíc ublížit.
Lily to neměla v životě vždycky jednoduché. Ušla ale dlouhou cestu a teď žije v Bostonu a rozjíždí vlastní business. K tomu se ještě seznámila s dokonalým a neskutečně přitažlivým neurochirurgem Rylem. Vypadá to, že jí všechno vychází na jedničku. Ryle je do Lily blázen, pronásledují ho ale traumata z minulosti, kvůli kterým se jejich vztah komplikuje. Když se navíc do Lilyina života vrátí její láska z dětství Atlas, všechno, co si tak důkladně budovala, se začíná rozpadat…

Bestseller v knihy Dobrovský

637. v e-shopu | 933. minulý týden | 214. nejlepší dosažené 17.09.2018

26. v Romány pro ženy | 32. minulý týden | 24. nejlepší dosažené 14.02.2020

Hodnocení čtenářů

4.9 z 5 26 hodnocení čtenářů

24× 5 hvězdiček 2× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

5 z 5 hvězdiček Šárka 6. března 2019

Strhující příběh, na jedné straně romantika, na té druhé odvrácená tvář vztahu, za zavřenými dveřmi. Naprosto geniálně propojeno a ukázano, jak se pohled na druhého človeka dokáže změnit tak snadno. A není cesty zpět. V mnohém jsem se poznávala. Minulost, přitomnost . vše má dopad na naší budoucnost. A bohužel je to realita všedního dne. To, co si řekneme, že bychom nikdy nechtěli, to většinoi máme.

Pomohla vám tato recenze? Ano 1

Kniha, Ikar, 2018, 9788024936680

5 z 5 hvězdiček Laďka 22. září 2019

Knížka je naprosto skvělá. přečetla jsem ji za den a pul. Stoji za to si ji koupit , nebo alespoň precist !

Pomohla vám tato recenze? Ano 0

Kniha, Ikar, 2018, 9788024936680

5 z 5 hvězdiček Eva Francová 30. srpna 2019

Wau. jak to, že jsem to nepřečetla už dřív. Příběh o Lily, která neměla jednoduché dětství. Po škole se přestěhuje do Bostonu, protože jí jeden dávný přítel řekl, že v Bostonu, je všechno lepší. A chvíli se zdálo, že skutečně ano. Lily si otevře vysněné květinářství, zamiluje se do neurochirurga Ryla a vypadá to, že nemůže být šťastnější. Ale stačí 15 vteřin, aby se jí změnil život a ukázal jí zase tu špatnou stranu. Příběh o stále aktuálním problému, se kterým není jednoduché se poprat. Román vychází ze skutečných zážitků autorky. Je upřímný, otevřený, citlivý, dojemný, plný emocí. Knížka je nádherně napsaná, čte se úplně sama. Okamžitě se ponoříte do příběhu a knížku neodložíte, dokud ji nepřečtete. Každou chvilku budete s Lily prožívat, budete ji fandit, budete ji chtět poradit. Za mě jednoznačně úžasná knížka, kterou doporučuji všem. Toto je třetí knížka od Colleen, kterou jsem četla a okamžitě jsem si objednala další, protože prostě musím mít všechny 🙂

Pomohla vám tato recenze? Ano 0

Kniha, Ikar, 2018, 9788024936680

5 z 5 hvězdiček Ivana 18. srpna 2019

Tato knížka patří k těm, které vás vtáhnou a vy knihu nemůžete odložit. Opravdu velmi silný příběh. V této knize je láska a i odvrácená strana. Od této autorky je to moje první knížka, ovšem rozhodně ne poslední.

Pomohla vám tato recenze? Ano 0

Kniha, Ikar, 2018, 9788024936680

5 z 5 hvězdiček Kateřina Končalová 4. srpna 2019

Knihu jsem dostala. Přiznám se, že jsem ji velmi rychle propadla a dočetla pozdě v noci, protože se nešlo odtrhnout. Krásně napsané, má to spád a člověk si odnese i ponaučení a to nikoho nesoudit, všechno má vždy dvě strany a člověk nikdy neví, co se skrývá pod povrchem.

Pomohla vám tato recenze? Ano 0

Kniha, Ikar, 2018, 9788024936680

5 z 5 hvězdiček Kateřina 14. června 2019

Miluji všechny knihy od této autorky a ani tato kniha nebyla zklamáním. Zajímavý děj a čtivý styl psaní.

Pomohla vám tato recenze? Ano 0

Kniha, Ikar, 2018, 9788024936680

5 z 5 hvězdiček Jana Bártová 1. dubna 2019

Včera jsem si knihu přinesla domů a četla jsem do dvou do rána,abych ji měla dočtenou celou. Je to silný příběh, ve kterém se bohužel nemálo z nás najde s podobným osudem. Velmi čtivé, krásně napsané a ke konci když se svěřuje své mamince mi i slza ukápla. Prvotina od autorky,ale určitě si přečtu další.

Pomohla vám tato recenze? Ano 0

Kniha, Ikar, 2018, 9788024936680

5 z 5 hvězdiček Nikola 25. února 2019

Nemám slov. Colleen Hoover je opravdu skvělá autorka a tato kniha to jen potvrzuje.

Pomohla vám tato recenze? Ano 0

Kniha, Ikar, 2018, 9788024936680

5 z 5 hvězdiček Lucie Stejskalová 21. února 2019

Příběh, který mi ještě dva dny po přečtení nedal spát. Knížka jejíž děj se může opravdu stát jakékoliv ženě. Opravdu velmi silný příběh, který mě tak vtáhl do děje, že se knížka nedala odložit. Od této autorky je to moje první knížka, ale rozhodně není poslední.

Pomohla vám tato recenze? Ano 0

Kniha, Ikar, 2018, 9788024936680

5 z 5 hvězdiček Veronika 13. února 2019

Nejlepší kniha, jakou kdy autorka napsala. Nemohla jsem ji dát z ruky. Autorka chtěla ukázat, že nic není černobílé a myslím, že se ji to opravdu povedlo. Zamilovala jsem si hlavní hrdinku a opravdu jsem nečekala závěr celého příběhu. Prostě pecka.

Recenze: Colleen Hoover – Námi to končí

Colleen Hoover patří mezi nejznámější autory v rámci romantických příběhů pro mladé čtenáře – na kontě má v originále už přes patnáct titulů. V českém překladu nedávno vyšla kniha Námi to končí, která se kromě příběhu jednoho mladého vztahu zabývá i vážnějšími tématy.

Sedmadvacetiletá Lily se potýká se svou minulostí a láskou, jíž se musela vzdát. Po smrti svého otce se konečně rozhodla založit vlastní květinářství a splnit si tím dlouholetý sen. Zároveň se ale setkává se vznětlivým neurochirurgem Rylem, který jí svým způsobem převrátí život na ruby, i když o to Lily vlastně vůbec nestojí. Když se pak setká s Atlasem, pro ni velmi důležitou osobou ze střední školy, začne se ptát, jestli nedělá stejné chyby jako její matka…

Colleen Hoover píše knihy pro středoškoláky, ale také pro čtenáře v kategorii Young Adult (tedy mladé dospělé). Právě druhé skupině jmenovaných je určena kniha Námi to končí. Jelikož se z velké části jedná o romantickou knihu, najdeme v ní nemálo erotických scén. Mimoto se autorka dotýká závažných témat, která nelze bez prozrazení zápletky rozebírat do přílišných podrobností. Přesto je třeba podotknout, že si čtenář zkrátka a dobře musí z příběhu Lily odnést nejedno důležité poselství. Protagonistka totiž nad událostmi přemýšlí, díky tomu si při čtení můžeme udělat na všechno vlastní názor a ne jen slepě přejímat ten autorčin, jak bývá v knihách pro mladé často zvykem.

Miluju, když se pod hvězdnatou oblohou cítím tak nedůležitá.
Líbí se mi to.
Líbilo se mi to.
Až do chvíle, kdy se dveře na střechu prudce otevřely a vyplivly člověka. (Str. 10).

Samotný příběh se odvíjí v několika rovinách. V hlavní lince sledujeme klasické vyprávění v ich-formě z pohledu Lily. Druhá linka psaná prostřednictvím deníkových zápisků pochází z doby před zhruba deseti lety, kdy Lily ještě studovala na střední škole. Své deníkové zápisky Lily adresuje moderátorce Ellen, která je v anglofonním světě velmi populární. Díky tomu dodává příběhu další dimenzi a postava, která se v ději reálně neobjeví, nabývá na zajímavých obrysech.

Všechny postavy se autorce podařilo vykreslit do nejmenších detailů a tak vlastně ani nevadí, že pravděpodobně uhodnete zápletku. V tomto ohledu autorka nevykazuje přílišné množství originality, tudíž ti, kteří mají aspoň několik jejích knih za sebou, jistě dokážou předvídat závěr a velké finále veškerého dramatu. Je ovšem třeba pochválit stavbu děje, který se neodvíjí v klasickém románovém schématu, ale řadí za sebe několik méně či více důležitých a vzájemně se proplétajících zápletek.

Tohle proplétání Colleen Hoover ovšem ne vždycky vychází, takže se člověk před čtením musí připravit na nápadně vysoké množství náhod. Setkání na ulici často vyústí v „překvapivá“ seznámení nebo znovushledání, využití příbuzenských vztahů také autorka trochu přecenila. I přes všechna tato negativa si však Námi to končí zachovává svou čtivost, i sebepomalejší čtenář bude mít nutkání celou knihu zvládnout na posezení.

Sečteno a podtrženo – od tohoto románu nemá smysl čekat ohromující veledílo světové literatury. Jedná se o romantický příběh, který klade mimo jiné důraz i na vážnější témata. Figurují zde zajímavé postavy a prolínají se dvě dějové linky, ve kterých se odehrává několik zápletek. Pokud už máte ostatní knihy Colleen Hoover přečtené, dejte Námi to končí šanci. Jinak ale stojí za to spíše její další tituly, například její prvotina Bez naděje.

Podle mě není na škodu, když si člověk trochu hlídá jazyk,“ prohodila jsem. „Nahá pravda je jen málokdy pěkná.“ Chvíli na mě zíral. „Nahá pravda,“ zopakoval. „Ten výraz se mi líbí.“ (Str. 21).

Námi to končí

Recenzie a kritiky

Ďalšie z kategórie New Adult

Bez rozlúčky

Racer

Všetko príšerné aj krásne (Greenwoodová Bryn)

Absint

Ukradnutý bozk

Legenda

Odvrátená tvár lásky (Hooverová Colleen)

Palác klamstiev

Sladké nič (Teresa Mummertová, Jamie McGuireová)

Papierová princezná (Erin Watt)

Sladké vykúpenie (McGuire Jamie)

Šéf (Vi Keeland)

Návrh

Egomaniak (Vi Keeland)

Skóre (Elle Kennedy)

Plán (Elle Kennedy)

Zaradené v kategóriách

Čo sú cookies, pixely a na čo ich potrebujeme?

Ako mnoho iných spoločností poskytujúcich svoje služby na internete, ajmy využívame cookies, pixely a ďalšie technológie. V tomto článku vám popíšeme, ako fungujú a na čo ich potrebujeme.

Súbory cookies sú malé kúsky údajov, ktoré sa ukladajú vašom prehliadači alebo mobilnom zariadení počas prezerania webových stránok. Pixely sú maléobrázky alebo “kúsky kódu”, nachádzajúce sa na internetovej stránke alebo v e-maile, ktoré zbierajú informácie o vašom prehliadači alebo mobilnom zariadenía niektoré z nich môžu ukladať aj cookies.

Jednotlivé cookies majú rôznu dobu “trvanlivosti” – rôznu dobu uloženia vo vašom zariadení. Niektoré cookies sa vymažú z vášho zariadenia po tom, ako zatvoríte okno prehliadača (sessioncookie), iné zostávajú vo vašom zariadení uložené aj po ukončeníprehliadania našich webových stránok (permanent cookie).

Prečo používame cookies?

Súbory cookies nám umožňujú zapamätať si vaše úkony a preferencie (napríklad prihlasovacie údaje, údaje o objednávke v nákupnom košíku) v priebehu určitého časového obdobia, aby ste ich nemuseli opakovane zadávať vždy, keď sa vrátite na webovú stránku alebo prechádzate z jednej webovej stránky na druhú. Cookies nám zároveň pomáhajú pochopiť, čo vás zaujíma na našej webovej stránke, či je pre Vás dostatočne prehľadná a viete na nej nájsť to, čo hľadáte. Cookies teda používame tiež za účelomzlepšenia užívateľského zážitku.

Súbory cookies môžu tiež zaznamenávať ďalšie informácie, ako počet návštevníkov našich webových stránok a tiež aké podstránky nášho webu najčastejšie navštevujete. Používajú sa tiež na to aby vám bola zobrazovaná reklama a obsah stránky, ktoré sú pre Vás relevantné vzhľadom na Vaše záujmy a potreby.

Aké cookies používame?

Funkčné a technické cookies – tieto cookies zabezpečujú riadne fungovanie našej webstránky, napríklad zabezpečujú funkciu prihlásenia sa do užívateľského konta na stránke, ukladanie tovaru do nákupného košíka, odhaľujú pokusy o neoprávnené prihlásenie sa do konta, či umožňujú efektívne zobrazovanie obsahu. Bez týchto cookies by naša webová stránke riadne nefungovala, ich použitie je nevyhnutné, doba uchovania poväčšine krátka, a preto si od vás nepýtame súhlas na ich uloženie a pristupovanie k nim. Do tejto kategórie zaraďujeme aj cookies vďaka ktorým pre vás uchováme obsah košíka aj bez toho, aby ste boli prihlásení – mnohí z vás od nás vyžadujú, aby ste si knihy, ktoré si u nás odložíte počas roku do košíka, pred Vianocami našli a mohli tak potešiť svojich blízkych perfektnými darčekmi.

Analytické cookies – tieto cookies slúžia na získanie údajov o návštevnosti našej internetovej stránky, informácii o vyhľadávaniach vykonaných na našej stránke a tiež na zisťovanie, ako sa po našej stránke pohybujete, aby sme ju vedeli spraviť pre vás čo najjednoduchšou na používanie. Keďže pri týchto cookies sme vykonali opatrenia, aby sme zabránili ich zneužitiu (anonymizáciu na strane našich dodávateľov) a súčasne sú implementované opatrenia, aby ste ľahko kontrolovali a obmedzovali využívanie týchto cookies, nepýtame si od vás na ich používanie súhlas. Pri týchto cookies využívame riešenia nasledovných tretích strán:

Adresa: Google Ireland Limited, Gordon House, Barrow Street, Dublin 4, Írsko

Bližšie informácie o ochrane súkromia nájdete tu, pričom na odmietnutie cookies si môžete inštalovať softvérový doplnok dostupný tu.

VIVnetworks.com / Conversant (CJ Affiliate)

Adresa: Adresa: VIVnetworks.com s.r.o., Jungmannovo náměstí 753/18, 110 00 Praha 1, Česká republika

Bližšie informácie o ochrane súkromia nájdete tu a kliknutím sem môžete vylúčiť používanie cookies.

Marketingové a reklamné cookies – tieto cookies používame na to, aby sme Vám vedeli zobrazovať reklamu, ktorá Vás podľa Vašich predchádzajúcich preferencií môže zaujímať, na realizáciu obdobných marketingových činností, či za účelom zabezpečenia našej účasti v sieti afilliatneho marketingu. Cookies tohto typu ukladáme iba na základe Vášho súhlasu. Pri týchto cookies využívame riešenia nasledovných tretích strán:

Adresa: Google Ireland Limited Gordon House, Barrow Street, Dublin 4, Írsko

Bližšie informácie o ochrane súkromia nájdete tu, pričom odmietnuť cookies môžete tu.

Adresa: Facebook Ireland Ltd. 4 Grand Canal Square, Grand Canal Harbour Dublin 2, Írsko

Bližšie informácie o ochrane súkromia nájdete tu, pričom odmietnuť cookies môžete tu.

Heureka Shopping s.r.o.

Adresa: Karolinská 650/1, 18600 Praha 8 – Karlín, Česká republika

Bližšie informácie o ochrane súkromia nájdete tu.

Adresa: QuarticOn S.A. Al. Jerozolimskie 123A 02-017 Warsaw, Poland

Bližšie informácie o ochrane súkromia, vrátane možnosti vylúčiť používanie cookies nájdete tu.

Adresa: L.Svobodu 552/46, Badín 976 32, Slovenská republika

Bližšie informácie o ochrane súkromia nájdete tu.

Adresa: Karpatská 6, Bratislava – Staré Mesto 811 05, Slovenská republika

Bližšie informácie o ochrane súkromia nájdete tu.

NÁMI TO KONČÍ (Colleen Hoover) | recenze

Popis:
Můj instagram: https://www.instagram.com/eliss_books/

“>

Leave a Reply