Kniha Návrat krále (J. R. R. Tolkien)

Kniha Návrat krále (J. R. R. Tolkien)

Kniha Návrat krále (J. R. R. Tolkien) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

 • Název knihy: Kniha Návrat krále (J. R. R. Tolkien)
 • Elérhető fájlok: Kniha Návrat krále (J. R. R. Tolkien).pdf, Kniha Návrat krále (J. R. R. Tolkien).epub, Kniha Návrat krále (J. R. R. Tolkien).mobi
 • Jazyk knihy: Český jazyk
 • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

John Ronald Reuel Tolkien

J. R. R. Tolkien pseudonym

anglická, 1892 – 1973 statistiky

Nová kniha

Pád Gondolinu – John Ronald Reuel Tolkien

Čtenáři Hobita a Pána prstenů vědí, že J. R. R. Tolkien zasadil tyto příběhy do propracovaného světa, jehož kořeny sahají do mnohem hlubší minulosti. Některé příběhy z dá. detail knihy

Populární knihy

Komentáře (94)

Po několika přečtení jeho knih týkající se Středozemě, po několika shlédnutí filmů mě pan Tolkien snad už nikdy neomrzí. Tento autor po sobě zanechal dílo, které snad nebude nikdy zapomenuto. Tyto příběhy se vryly do paměti dnešní generace a zasloužil se o rozvoj fantasy žánru. Snad jen pláču nad tím, že příběhy nebudou dále rozvíjeny a že co přijde potom, bude už jen pouhá náhražka. Spisovatel s takovou fantazií se rodí jednou za hodně dlouhých xxx let. Prostě génius ve svém oboru. Smekám.

Už jako malý jsem sledoval trilogii pána prstenů, a jak čas letěl tak jsem začal i číst
Přišla trilogie hobita a já měl opět smysl proč žít
Celkově je to celé povedené jak všechno navazuje
Tolkien je podle mě nejlepší spisovatel na světě a lepší nebude
Pán prstenů Návrat krále dostal 11 Oscarů což je nejvíc jaký film získal +Titanic
Nedokážu si představit život bez těch všech jeho příběhů např Silmarillion a děti D.

Jsou to nejlepší příběhy které mě mohli potkat,
Je mi skoro 20 a já vím že se semnou potáhnou celý život a doufám že i s mýma dětma které v budoucnu budu mít

Příběhy Tolkiena se mi vryly do srdce

Jeho příběhy jsou sice úžasné, jednoznačně se jedná o nejdůležitější díla žánru fantasy, která inspirovala plejády spisovatelů, nicméně musím říct, že mně se jeho knížky moc dobře nečetly. Především s Pánem prstenů jsem se dost natrápila. Autor velmi popisuje krajinu a okolí a upřímně mi jeho napínavé scény nikdy nepřišly tak napínavé. Pokud máte rádi pomalejší, leč důmyslné knihy, sáhněte po něm. Jste-li jako já a milujete modernější literaturu, co má spád, radši ne.

Úžasný člověk, který stvořil nový svět a vtáhl do něj tisíce čtenářů.

Údajně napsal celého Pána prstenů dvěma prsty, protože všemi deseti prostě neuměl.

Človek, ktorý dokázal vytvoriť kompletné univerzum s dejinami, do detailov vyšperkovaným jazykom (bol predsa lingvista), obrovským množstvom postáv a udalostí a atmosférou, pri ktorej sa aspoň na okamih zatúžite ocitnúť v autorovom svete. Pre mňa osobne legenda, s ktorou by som sa rád stretol, mať tak možnosť. V mojom srdci však žije nafurt.

Otec fantasy povinná četba samozřejmě Pan prstenu člověk co napsal nejuzasnejsi fantasy, a dalsi skvělé knihy.

Návrat krále

kniha od: J. R. R. Tolkien (p)

Grandiozní finále této nepřekonatelné hostiny.

Těžko říct, jaký díl je nejlepší, každý má něco, ale asi se mi tento líbí stejně nejvíce. Má dobrý poměr popisů vůči ději a všechno je tak vznešené a plyne, že se nad tím člověk jen celou dobu rozplývá. Tak zase zhruba za 5 let Tolkiene :-).

Epické zakončení jedinečné fantasy ságy, mistrovské dílo prověřené generacemi.

Závěrečná kniha fenomenální trilogie, kdy dojde k hození prstenu do Hory osudu a k závěrečné bitvě před branami Mordoru. Tato trilogie je legendou mezi všemi fantasy knihami, neboť nestojí pouze na bitvách, ale hodně zde jde o hlavní postavy, jejich charakter a to, jak se vyrovnají se splněním svého cíle. Závěr, kdy elfové odcházejí, je hodně emotivní. Více než důstojné završení Klasiky

Všichni jsou už mrtví, DEJVE! Prsten, Glum, Sauron, Saruman, Červivec, Theodén a mnoho dalších vzali za své.
Jak už jsem psal, jsem velký, ne VELKÝ fanda filmového LOTRa. Knížka je prostě knížka. Tolik dalších dějových linek, droboučkých příběhů a detailů (ikdyž některé byly spíš DETAILY) dávají tomu všemu úplně jiný rozměr. Všechny příběhy jsou líčeny tak . jak to říct . hezky, chytlavě a nenásilně. A právě absence jakékoliv brutality kterou jsou kolikrát takové knihy přeplněné je mistrovská, protože drsnost a surovost bojových scén byla vykreslená velmi výstižně. Ke konci na mě byly některé scény sentimentální ažaž, ale to už patří k té rozdílné době, kdy byly knihy psány. Rozhodně to dojem nepokazilo.

Tak jsem u konce dalšího příběhu a pomalu se loučím s dalším světem a postavami. Prožít spolu se členy Společenstva tuto pouť bylo nádherné. Při loučení Froda a Sama jsem slzela. Tyto knihy byly, jsou a budou klenotem fantasy literatury ještě dlouhá staletí.

Tento příběh obsahuje příběhy všech životů. Nečetl jsem něco tak záživného. Knihu doporučuji a jsem si jistý, že moje doporučení nikoho nezklame.

Ač jsem se moc netěšil na část s Frodem a Samem, nakonec mě bavila více než bitva o Gondor. A musím říci, že při každém dalším přečtení víc a víc respektuji Sama a Frodo je spíš jen taková osina v zadku. Ovšem chápu že to na něj pouze doléhá tíže Břemene.

V dnešní době by byl vhodnější nějaký údernější, méně roztahaný konec (v podstatě půl knížky je zakončení, což mi připadá opravdu zbytečné), nicméně jak jsem psal již k prvnímu dílu, je třeba si uvědomit, že v době vzniku Díla bylo běžné daleko pomalejší tempo knih a tudíž je nesmysl měřit kvalitu dnešním pohledem. A opět musím žasnout nad propracovaností celé Středozemě, všechna jména, souvislosti, dokonce i popisy. Jen toho zpívání by mohlo být méně.

Kniha: Komplet-Tolkien — Hobit, Společenstvo prstenu, Dvě věže, Návrat krále, Silmarilion – J. R. R. Tolkien

Kniha: Komplet-Tolkien
Autor: J. R. R. Tolkien
Podtitul: Hobit, Společenstvo prstenu, Dvě věže, Návrat krále, Silmarilion

Předpokládaný termín doručení dle zvoleného dopravce:
GLS: 20.2.2020
Česká pošta: 20.2.2020

Osobní odběr
Předpokládané připravení zboží proběhne v odpoledních hodinách dle zvoleného místa v termínu:
Ostrava: 19.2.2020
Ostatní výdejny: 20.2.2020
Uloženka: 20.2.2020

Pozn.: doručení nebo připravení na výdejním místě závisí na nejpomalejším produktu ve Vaší objednávce.‘, -80, 15);” onmouseout=”hide_help();”>Kdy zboží dostanu


100% 4 hodnocení 0 recenzí počet hodnocení
100 % celkové hodnocení
4 hodnocení + 0 recenzí
Nakladatelství: » ARGO
Médium / forma: Tištěná kniha
Rok vydání: 2012
Počet stran: 356
Rozměr: 24 cm + 1 mapa (48 x 38 cm)
Úprava: 46 stran barevné obrazové přílohy: ilustrace, geneal. tabulky
Vydání: Vyd. 3., V Argu 1., rev.
Spolupracovali: ilustrace Ted Nasmith
přeložila Stanislava Pošustová-Menšíková
Jazyk: česky
Vazba: 5x kniha, vázaná vazba
Novinka týdne: 2012-47
Datum vydání: 15.11.2012
Nakladatelské údaje: Praha, Argo, 2008
ISBN: 9788025707494
EAN: 9788025707494

Téměř uprostřed bouřlivého a nebezpečného světa se nachází celkem poklidný a umírněný Kraj, který ve svých malebných vesničkách obývá nenápadná rasa – hobiti. Jsou vesměs milí, šikovní a družní, mají rádi dobré jídlo a hezké věci a nade vše milují řád a pohodlí. To znamená, že je pro ně naprosto nemyslitelné dělat v životě velké či snad dlouho neplánované změny, slova jako dobrodružství nebo nebezpečí nemají ve slovníku a pokud by se snad někdy někdo vydal někam na cestu, stal by se v očích ostatních nenapravidelným podivínem.
Náš hrdina se jmenuje Bilbo Pytlík a ctí vše výše uvedené a je spořádaným sousedem. Uvnitř v něm ale hlodá semínko touhy po něčem neočekávaném, zvláštním, dobrodružném. A tak když se u něj doma objeví čaroděj Gandalf a skupina trpaslíků, nejprve se na oko brání a poté se nechá přemluvit k nebezpečné výpravě.
Daleko na východ od Hobitína za Mlžnými horami a Temným hvozdem leží Osamělá hora, kdysi domov statečného národa trpaslíků. Nyní se v ní ale usídil strašlivý drak Šmak, který hlídá nesmírný zlatý poklad. A právě tento poklad je cílem našich přátel. Po cestě zažijí mnohá dobrodružství, ocitnou se v nebezpečí, ale i v kouzelných chvílích štěstí a radosti, setkají se se zlými obry, s ušlechtilými elfy či hloupými zákeřnými orky. Biblo Pytlík má v příběhu důležitou úlohu. Najde bytost nejzvláštnější – Gluma, který žije v jeskyních pod Mlžnými horami a střeží strašlivé tajemství. Hlídá svůj soukromý poklad, prsten, který ho ovládá, udržuje při životě a využívá. Nenechavému Bilbovi, který je zlodějem výpravy, se nakonec podaří kouzelný prsten získat, ale to už patří do jiného příběhu.

S neobvyklým hobitem Bilbem Pytlíkem jsme se již setkali v minulém příběhu a stejně tak víme, co si odnesl z Glumových jeskyní. Jenže on sám to neví. Pravda, prstýnek je kouzelný, umožňuje majiteli neviditelnost, také zjevně prodlužuje život a utužuje zdraví, ale také. Moudrý čaroděj Gandalf, který je váženým hostem na Bilbově oslavě, odhalí pravdu a po letech klidu a míru začíná nemilosrdný závod s časem. Pán zla se probouzí, volá k sobě svůj prsten a je jen jediná možnost, jak ho zastavit – a jen jediné místo na světě, kde lze prsten zničit.
Tentokrát je sestavena různorodá společnost, kromě statečného Bilbova synovce Froda a jeho sluhy Sama se přidávají další dva nenechaví hobiti Smíšek a Pipin, dále tajemný hraničář Chodec, neohrožený rytíř Boromir, syn správce liského království Gondoru, ušlechtilý Legolas z elfské Lesní říše a hrdý trpaslík Gimli z legendární Morie. Společenstvo vedené Gandalfem Šedým se vydává z elfího útočiště v Roklince směrem na východ a zpočátku poklidné putování se mění na nebezpečnou cestu plnou nástrah a smrtelných nebezpečí. První velkou ztrátu utrpí družina ve starobylé podzemní říši Morii, kde místo pohostinných družných trpalíků naleznou jen zkázu, zmar a smrt. A nemilosrdného démona.
Kouzelný elfí les Lothlórien jen stěží zmírní největší smutek, ale jeho moudří vládci Celeborn a Galadriel přivítají poutníky vřele. Na další cestu dostanou všichni od elfské královny dary, které jim pomohou v nejtěžších chvílích. Ale zdánlivý klid nevydrží dlouho, i když družina teď uvolněně putuje po řece Anduině. Prsten je mocný a jeho zlo se zažírá do srdcí slabších. Než náš příběh skončí, společenstvo je nenávratně rozbito a naděje celého lidstva spočívá na dvou malých odvážných hobitech.

Po boji u Rauroského vodopádu je společenstvo roztříštěno a hrdinové se vydávají na rozličné cesty. Smíšek s Pipinem nedobrovolně v zajetí skřetů do Železného pasu, domova čaroděje Sarumana, a Aragorn, Legolas a Gimli dobrovolně po jejich stopách ve snaze je osvobodit. Místo ošklivého výslechu a smrti z rukou na temnou stranu se obrátivšího čaroděje na oba hobity ale čeká dobrodružství ve Fangornu a velmi zvláštní noví přátelé. Na okraji fangornského hvozdu stanou i členové Aragornovy družiny a najdou zde společníka, kterého již dávno oplakali. Gandalf, nyní mocnější než kterýkoliv jiný čaroděj, bere hobití zachránce na jinou výpravu – do Edorasu za nemocným králem Théodenem, vládcem země bojovníků na koních Rohirů.
Sam s Frodem neochvějně postupují směrem k branám Mordoru, jejich pouť je strastiplná a únavná. A byla by i nesplnitelná, kdyby nebylo Gluma, který poutníky sleduje ve snaze přiblížit se ke svému miláčkovi. Glum již kdysi v Mordoru byl jako zajatec a ačkoliv na tuto dobu nerad vzpomíná, přece jen si pamatuje cestu, po níž se mu podařilo uprchnout. Ale jeho přítomnost má i stinnou stránku, pomalu a systematicky rozvrací pouto mezi Samem a Frodem a po jedné ošklivé roztržce zůstávají přátelé rozděleni.
Pouze částečných vítězství se daří dosáhnout straně dobra. Záchrana krále Theodena před našeptáváním prohnilého rádce Grímy Červivce zažehne plamínek naděje a slavné vítězství v bitvě u Helmova žlebu vrátí Rohanům zemi a svobodu. Stejně tak jako úspěšné tažení na Železný pas a odstranění Sarumana poskytne entům pomstu a klid a zasadí silnou ránu Sauronovi.
Ale nepřítel nespí a stává se silnějším každým dnem. U bran Mordoru se formují vojska jaká svět neviděl a proti nim jako poslední lidská bašta stojí oslabený Gondor se svým zlomeným správcem. Všechna naděje se upíná k Frodovi, ovšem ten v doprovodu zákeřného Gluma kráčí vstříc strašlivé smrti.

Na trůně v Minas Tirith, hlavním městě Gondoru, sedí slabošský správce zlomený bolestí ze smrti milovaného syna Boromira. Ale na východní hranici země se sbírá vojsko nemilosrdných příšer a téměř bez odporu postupuje vpřed. Faramir, statečný ale opomíjený druhý syn nešťastného správce sám na nepřítele nestačí, naštěstí přicházejí na pomoc spojenci. Aragorn přivádí vojsko duchů ze Stezek mrtvých, armádu, která v dávnověku porušila přísahu a nyní čeká na možnost vykoupení. Přicházejí i Rohirové a nakonec se do bitvy o Minas Tirith zapojí každý, kdo může. Sauronova armáda je poražena a město zachráněno, ale spojenci zaplatili strašlivou cenu.
Gandalfovi dochází, že tímto způsobem nelze válku vyhrát a ze Středozemě brzo zůstane pouze spáleniště a vsadí všechno na jedinou kartu – na Froda. Aby mu jeho úkol alespoň trochu usnadnil a odvedl pozornost od jeho cesty, posbírá zbylé vojsko a jeho statečné velitele a z čele zdecimované armády vyjede na poslední střetnutí k bráně do Mordoru.
Samovi se na tajné stezce přes Oduliny jeskyně podaří zachránit Froda ze skřetího zajetí a oba v přestrojení pronikají do Mordoru. Cesta je obtížná a vyčerpávající, plná nástrah a nebezpečí. Než se oba vystrašení poutníci, stále pronásledovaní pološíleným Glumem, dostanou k úpatí hory Orodruiny, jsou na pokraji svých sil. Přesto je třeba urazit poslední úsek, který je ze všeho nejtěžší. A prsten se také nevzdává a nakonec se mu po měsících vzdorování podaří zlomit Frodovu vůli. Zdá se, že tím je všechno ztraceno, ale osud zasáhne v podobě Gluma, který ve své zoufalé touze po prstenu naplní Frodovo poslání.
Stane se tak ve chvíli, kdy je poslední bitva téměř ztracena, ale zničení prstenu a tím pádem i Sauronova přízraku, vychýlí váhy vítězství na druhou stranu. Spojenci slavně zvítězí a Gondor získá nazpět svého dávno ztraceného krále. Nakonec jsou poraženi i poslední dva stoupenci zla, Saruman a Gríma, kteří se rozhodli podmanit si Kraj. Ve Středozemi zavládne na dlouhá století vytoužený mír.

Poslední z Tolkienových knih ze ságy o Hobitovi a Pánu Prstenů se nazývá Silmarillion podle tří klenotů silmarilů, které se staly předmětem staletí trvajícího boje mezi zlým Melkorem a ostatními Valar. To je ale obsah jen části knihy, konkrétně té prostřední. Další čtyři oddíly se věnují legendám o vzniku světa a Středozemě. Najdete zde popis bájných mocných bytostí a jejich osudy, je zde vysvětleno, odkud přišli elfové, trpaslíci a lidé. Dozvíte se, kdo byli Númenorejci a jaký měli vliv na osud světa.
A konečně je tu vylíčen boj s temným pánem Sauronem během Druhého a Třetího věku (události v trilogii Pán prstenů jsou datovány do konce Třetího věku). Příběh vypráví o vzniku prstenů moci a Jednoho prstenu a o jejich rozdělení, o stvoření Prstenových přízraků, o vzrůstající moci zla a o statečných národech, které se Sauronovi postavily v čele s jeho prvním přemožitelem Isildurem. Dále pak o míru během Třetího věku za vlády Númenorejců, o odcházení elfů a příchodu čarodějů a o plíživém znovuzrození Sauronovy zlé moci.

Mýty a legendy o vzniku fiktivní Středozemě, o národech, jež ji obývaly, a o osudech tří vzácných klenotů – silmarilů. Silmarillion vypráví o Prvním věku světa a vzniku Středozemě. Tyto legendy popisují mnohem vzdálenější minulost, než o které je pojednáno v Pánu prstenů. Silmarillion líčí osudy Středozemě v době, kdy zde sídlil první Temný pán – Morgoth a Vznešení elfové s ním vedli válku o znovunabytí silmarilů. Součástí knihy jsou oddíly: Hudba Ainur, Zpráva o Valar, Pád Númeronu a Vyprávění o Prstenech moci a Třetím věku. Pro dospělé, mládež a středního školního věku.

Návrat krále

Kniha ( pevná vazba )

 • Poslední kusy lze odebrat pouze na vybraných prodejnách
 • Doručení Doručení domů není možné
 • Osobní odběr zítra po 15:00 ZDARMA, ( Vyberte prodejnu )

298 Kč s DPH

 • Kniha ( pevná vazba ) 401 Kč s DPH Skladem
 • Audiokniha ( CD ) 357 Kč s DPH Skladem
 • Kniha ( měkká vazba ) 298 Kč s DPH Skladem (vybrané prodejny)
 • Film ( BLU-RAY ) 239 Kč s DPH Nedostupné

Drobek má knížky pro všechny dětské zvídavé hlavičky. Právě teď je koupíte se 40% slevou Více informací

V dávných dobách vykovali elfští kováři prsteny moci. Netušili však, že Temný pán Sauron dal vyrobit ještě jeden prsten, který měl vládnout všem. Trilogie Pán prstenů vypráví o nebezpečné cestě Bilbova příbuzného Froda, který musí opustit ospalou vesničku Hobitín v Kraji a vydat se na nebezpečnou cestu přes celou Středozem k Puklinám osudu, aby zničil Prsten, a zmařil tak Sauronovy temné plány. Velkolepý závěrečný díl celé trilogie paralelně vypráví jednak o horečných válečných přípravách a o nelehkém sjednocování těch, kdo mají odvahu a vůli čelit Temnému pánu a jeho nelidským armádám, jednak o putování Froda, Sama a Gluma do Mordoru a k Hoře osudu. V epilogu velkých dějů se ještě temná moc vzmáhá k podlým činům, kterým je třeba zabránit. Odchodem mnohých hrdinů knihy do Šedých přístavů končí Tolkienovo vyprávění i jedna éra v dějinách Středozemě.

Bestseller v knihy Dobrovský

1662. v e-shopu | 1808. minulý týden

43. v Světová fantasy | 54. minulý týden

55. v Fantasy | 67. minulý týden

Hodnocení čtenářů

4.9 z 5 92 hodnocení čtenářů

91× 5 hvězdiček 5× 4 hvězdičky 2× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Hodnocení našich knihkupců: 4.8 z 5

5 z 5 hvězdiček Archers 31. srpna 2017

Přiznám si, že konec jsem obrečela, ani nevím proč. Bylo to takové. hořkosladké, nevím. Všechno bylo správně a nic nebylo v pořádku. Nevím, zda to dává smysl. Každopádně ve vás kniha zanechá silné emoce, o ot se autor dokázal postarat.

Pomohla vám tato recenze? Ano 109

Kniha, Argo, 2007, 9788072038329

5 z 5 hvězdiček Petra 4. září 2017

Perfektní závěr. Obdivuji Tolkienovu fantazii, všechno skvěle popsané a vymyšlené. Závěr sice trochu smutný při Frodově odjezdu, ale pochopitelný.

Pomohla vám tato recenze? Ano 108

Kniha, Argo, 2007, 9788072038329

5 z 5 hvězdiček 2. září 2017

Epický závěr celé série, který vám ještě dlouho bude vězet v hlavě.

Pomohla vám tato recenze? Ano 108

Kniha, Argo, 2007, 9788072038329

5 z 5 hvězdiček Vojtěch 31. srpna 2017

Naprosto strhující příběh. Většina postav si sáhla až na dno, a tak je jasné, že to na nich zanechalo stopy. Ukázkovým příkladem je samozřejmě Samvěd Křepelka, ale moc prstenu zanechala největší stopy na samotném Frodu Pytlíkovi, který už se nemůže vrátit tam, kam kdysi patřil.

Pomohla vám tato recenze? Ano 105

Kniha, Argo, 2007, 9788072038329

5 z 5 hvězdiček Lucie Říhová 10. září 2017

Za mě nejlepší díl trilogie. Tohle vydání vyniká grafickým zpracováním a vizuálním dojmem. Knihy jsou sice těžší než některá brožovaná vydání, ale co, knihovnička to unese. 🙂

Pomohla vám tato recenze? Ano 97

Kniha, Argo, 2007, 9788072038329

5 z 5 hvězdiček Jana H. 26. září 2017

Krásná audiokniha.Hezké zpracování.Máte pocit, jako kdybyste byli s Frodem doopravdy.

Pomohla vám tato recenze? Ano 95

Audiokniha, Argo, 2014, 8594072271632

5 z 5 hvězdiček Pchasí 21. září 2017

Závěrečný díl série. Miluju ho!

Pomohla vám tato recenze? Ano 92

Kniha, Argo, 2007, 9788072038329

5 z 5 hvězdiček Klára Kmošková 25. září 2017

Finální díl trilogie. Konečná bitva. Napětí které by se dalo krájet. Děj od prvního dílu postupně graduje, až si člověk začne myslet že výš už to ani gradovat nemůže, a pak se začte do posledního dílu a nestačí věřit svým očím!

Pomohla vám tato recenze? Ano 91

Kniha, Argo, 2007, 9788072038329

5 z 5 hvězdiček Zuzana Šormová Janoušková 7. září 2017

Krásný závěr dlouhé u úžasné výpravy statečných hobitů!

Pomohla vám tato recenze? Ano 90

Kniha, Argo, 2012, 9788025707487

5 z 5 hvězdiček Denča 20. září 2017

Pro mě nejlepší díl z celé trilogie. Naprosto dokonalý závěr a celou trilogii by si měl přečíst každý, kdo má rád fantasy. Musím říct, že obdivuji Tolkiena, co všechno dokázal vymyslet, kolik jazyků, ale to i jiní autoři, ale Tolkien je zkrátka Tolkien.

Leave a Reply