Kniha Opuštěná společnost (Erik Tabery)

Kniha Opuštěná společnost (Erik Tabery)

Kniha Opuštěná společnost (Erik Tabery) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

 • Název knihy: Kniha Opuštěná společnost (Erik Tabery)
 • Elérhető fájlok: Kniha Opuštěná společnost (Erik Tabery).pdf, Kniha Opuštěná společnost (Erik Tabery).epub, Kniha Opuštěná společnost (Erik Tabery).mobi
 • Jazyk knihy: Český jazyk
 • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

Opuštěná společnost

 • Délka: 10 hodin 32 minut
 • Autor: Erik Tabery
 • Interpret: Jiří Dvořák, Ivan Trojan
 • Kategorie: Literatura faktu a publicistika
 • Vydavatel: Audiotéka, Bookmedia
 • Typ: Audiokniha Formát: MP3 ke stažení

Video

Popis

Opuštěná společnost – Česká cesta od Masaryka po Babiše – audiokniha obsahuje pohled šéfredaktora týdeníku Respekt na současnou českou společnost v historickém a evropském kontextu. Vítěz ceny Magnesia literatura Kniha roku za rok 2018. Autor Erik Tabery. Čte Jiří Dvořák a Ivan Trojan. Režie Jakub Tabery. Mistr zvuku Jan Kacian.

Opuštěná společnost byla Asociací vydavatelů audioknih oceněna jako nejlepší audiokniha mimo kategorie za rok 2018.

Šéfredaktor týdeníku Respekt Erik Tabery, svým kritickým pohledem popisuje Českou republiku od vzniku republiky až po současnost a přitom zasazuje dnešní politické a společenské události do historického a evropského kontextu. Popisuje život v době, kdy má jeden lživý příspěvek na sociálních sítích větší dosah, než systematická práce investigativních novinářů. Demokracie a nezávislost médií jsou necelých třicet let po listopadu 1989 zpochybňovány, a v popředí republiky stojí populisté místo morálních a politických vzorů. Myšlenkový rámec dávají autorovi úvahy K. H. Borovského, H. G. Schauera, T. G. Masaryka, Ferdinanda Peroutky, Václava Černého, Jana Patočky, Erazima Koháka či Václava Havla. S odkazem na velké kritické duchy demokratické tradice Tabery jasně ukazuje, že rizikům přítomnosti se nejlépe čelí nikoliv panikou, ale chladnou hlavou a rozhodností.

Erik Tabery
Je především šéfredaktorem týdeníku Respekt. Věnuje se zejména politický komentářům. V roce 2003 obdržel za komentáře cenu Novinářská křepelka pro žurnalisty do 33 let. V únoru 2009 pak získal Cenu Ferdinanda Peroutky a o dva roky později i Novinářskou cenu. Je autorem knih Vládneme, nerušit (získal za ni prestižní cenu Toma Stopparda, byla také nominována na cenu Magnesia Litera) a Hledá se prezident, která byla rovněž nominována na cenu Magnesia Litera. Podle první z nich se natočil dokumentární film, který získal cenu Trilobit. Je autorem námětu k dokumentu Tady je Šloufovo či k dokumentárnímu seriálu o mladých lidech Generace nula. Jeho nejnovější knihou je politologická kniha Opuštěná společnost, která získala titul Kniha Roku Magnesia Litera 2018.

Jiří Dvořák
Jiří Dvořák se narodil v Brně a tam taky zůstal v angažmá i po vystudování herectví na Janáčkově akademii múzických umění. Když v roce 1999 dostal nabídku působit v pražském Divadle na Vinohradech, přijal ji a jeho členem je dodnes. Znát jej můžete třeba z televizních filmů. Mezi repertoár jeho filmů a inscenací patří například Pokoj bez oken, Vůně vanilky, Brouk v hlavě nebo nedostižná role detektiva ve filmu Vyvraždění rodiny Greenů. Dále nelze opomenout jeho role v pohádce Jiřího Stracha Anděl páně, ve které ztvárnil čerta Uriáše. Své charisma vložil do spousty známých dramatických postav, jako je Shakespearův Macbeth, Arthur Goring ve Wildově Ideálním manželovi, nebo Šmeral v Adině. Hrál také v Cyranovi z Bergeracu, Smrti obchodního cestujícího, Hrátkách s čertem, Kdo se bojí Virginie Woolfové nebo Čechově Višňovém sadu. Jeho zvučný hlas se objevuje také v našich audioknihách, mezi které patří například Opuštěná společnost novináře Erika Taberyho.

Ivan Trojan
I když pocházel z herecké rodiny, jeho největší vášeň byl basketbal. Bohužel (nebo bohudík) jej jeho výška limitovala natolik, že se sportovní kariéry vzdal a přihlásil se na DAMU. Po absolvování se až do revoluce usadil v Realistickém divadle. Po roce 1989 působil v Divadle na Vinohradech, poté přijal angažmá v Dejvickém divadle, kde se stal vůdčí hereckou osobou. Díky jeho výjimečnému hereckému projevu, byl obsazen také do filmových rolí. Mezi nejznámější patří například Jedna ruka netleská, Samotáři, Václav nebo Medvídek. Krom herectví je obsazován i v dabingu, a to díky jeho bezchybnému a velice kultivovanému projevu i charakteristického hlasu.
Je to jeden z nejlepších a nejvytíženějších českých herců současnosti. Svůj hlas propůjčil už řadě audioknih, například knize Opuštěná společnost novináře Erika Taberyho.

Opuštěná společnost

Česká cesta od Masaryka po Babiše

Žijeme v době, kdy jeden lživý příspěvek na Twitteru či Facebooku má větší dosah než systematická práce investigativních novinářů. Posilují populisté, kteří sbírají body kritikou establishmentu, i když sami mají z vlastního.

Na sklade, objednávajte však rýchlo

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Žijeme v době, kdy jeden lživý příspěvek na Twitteru či Facebooku má větší dosah než systematická práce investigativních novinářů. Posilují populisté, kteří sbírají body kritikou establishmentu, i když sami mají z vlastního elitního postavení dlouhodobý prospěch. Výdobytky demokracie jako svoboda slova či nezávislost médií jsou necelých třicet let po listopadu 1989 zpochybňovány.

Šéfredaktor týdeníku Respekt popisuje dobrodružnou českou cestu od vzniku republiky po současnost a zasazuje dnešní politické a společenské události do historického a evropského kontextu.
Je to svým způsobem rozmluva s minulostí o naší budoucnosti, v níž myšlenkový rámec dávají autorovi úvahy K. H. Borovského, H. G. Schauera, T. G. Masaryka, Ferdinanda Peroutky, Václava Černého, Jana Patočky, Erazima Koháka či Václava Havla. S odkazem na velké kritické duchy demokratické tradice Tabery jasně ukazuje, že rizikům přítomnosti se nejlépe čelí nikoliv panikou, ale chladnou hlavou a rozhodností.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Recenzie

O autorovi

Vydavateľstvo

Nakladatel Josef Paseka, literární postava z Krvavého románu výtvarníka a spisovatele Josefa Váchala, inspiroval v roce 1989 Ladislava Horáčka nikoliv k založení podniku zaměřeného na vydávání „obluzenin národa českého“, ale k pojmenování jednoho z prvních soukromých nakladatelství po listopadové revoluci. Na Krvavý román, který se stal první knihou z produkce Paseky, navázalo postupem času mnoho dalších Váchalových děl, včetně Šumavy umírající a romantické, co do rozměrů druhé největší české knihy všech dob.

V devadesátých letech 20. století se v edičním profilu Paseky etablovala především historická literatura. Nejambicióznějším projektem z této oblasti je dodnes edice Velké dějiny zemí Koruny české, historicky první vydání kompletních dějin českých zemí od počátků po rok 1945. Celá řada renomovaných historiků, kteří se autorsky podíleli na „Velkých dějinách“, publikovala v Pasece i další knihy věnované nejrůznějším tématům a osobnostem českých i světových dějin.

Od svého založení až do současnosti vydává nakladatelství i prózy úspěšného českého spisovatele Petra Šabacha. Velký ohlas zaznamenaly také knihy Květy Legátové Želary a Jozova Hanule, jež dosáhly velkého úspěchu i v zahraničí. Mezi kmenové autory patří rovněž básník Pavel Šrut, který mimo jiné napsal a společně s výtvarnicí Galinou Miklínovou v Pasece publikoval oblíbené dětské knihy o Lichožroutech (ocenění Magnesia Litera – kniha desetiletí). Významným počinem nakladatelství je nové, doplněné vydání spisů básníka Vladimíra Holana.

V současné době nabízí Paseka široké spektrum knih různých žánrů. V oblasti překladové literatury pokračuje v projektu souborného vydání díla Vladimira Nabokova, dlouhodobě se věnuje řadě předních světových prozaiků (Alice Munroová, Amos Oz, Salman Rushdie, Roberto Saviano, W. G. Sebald, Steve Sem-Sandberg, Ljudmila Ulická, John Updike aj.) a v posledních letech představuje rovněž řadu nových současných autorů zejména evropských literatur.

Důležitou součást produkce nakladatelství tvoří knihy z oblasti překladové non-fiction. Výrazný ohlas v této sféře v poslední době zaznamenaly knihy amerického akademika a investičního poradce Nassima Nicholase Taleba (Černá labuť, Zrádná nahodilost), k nejúspěšnějším popularizátorům exaktních věd patří již tradičně Brian Greene a John D. Barrow.

Nakladatelství Paseka patří dnes v ČR mezi středně velké nakladatelské domy. Vydává kolem sedmdesáti nových překladových i původních českých titulů ročně, pořádá výstavy a autorská čtení. Do roku 2016 také provozovalo litomyšlské Portmoneum, které je teď majetkem Pardubického kraje. Mnoho knih a autorů Paseky bylo oceněno domácími i zahraničními cenami. I přes výraznou proměnu nakladatelského profilu a rozšíření celkového edičního záběru na současnou českou i překladovou prózu, dětské knihy, kvalitní publicistiku a další žánry zůstává Paseka věrná svým „váchalovským“ základům.

Opuštěná společnost

Česká cesta od Masaryka po Babiše

Erik Tabery (* 13. června 1977) je šéfredaktor týdeníku Respekt, novinář a publicista. V redakci začal pracovat jako elév v roce 1997. Píše především komentáře o domácí politice, za které získal cenu Novinářská křepelka (2003). Za rok 2008 získal novinářskou Cenu Ferdinanda Peroutky. Otec Erik.

Žijeme v době, kdy jeden lživý příspěvek na Twitteru či Facebooku má větší dosah než systematická práce investigativních novinářů. Posilují populisté, kteří sbírají body kritikou establishmentu, i když sami mají z vlastního.

Běžná cena Běžně 289 Kč

Na skladě, objednávejte ale rychle

 • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
 • více než 2500 výdejních míst
 • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Žijeme v době, kdy jeden lživý příspěvek na Twitteru či Facebooku má větší dosah než systematická práce investigativních novinářů. Posilují populisté, kteří sbírají body kritikou establishmentu, i když sami mají z vlastního elitního postavení dlouhodobý prospěch. Výdobytky demokracie jako svoboda slova či nezávislost médií jsou necelých třicet let po listopadu 1989 zpochybňovány.

Šéfredaktor týdeníku Respekt popisuje dobrodružnou českou cestu od vzniku republiky po současnost a zasazuje dnešní politické a společenské události do historického a evropského kontextu.
Je to svým způsobem rozmluva s minulostí o naší budoucnosti, v níž myšlenkový rámec dávají autorovi úvahy K. H. Borovského, H. G. Schauera, T. G. Masaryka, Ferdinanda Peroutky, Václava Černého, Jana Patočky, Erazima Koháka či Václava Havla. S odkazem na velké kritické duchy demokratické tradice Tabery jasně ukazuje, že rizikům přítomnosti se nejlépe čelí nikoliv panikou, ale chladnou hlavou a rozhodností.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Recenze

O autorovi/autorce

Erik Tabery (* 13. června 1977) je šéfredaktor týdeníku Respekt, novinář a publicista. V redakci začal pracovat jako elév v roce 1997. Píše především komentáře o domácí politice, za které získal cenu Novinářská křepelka (2003). Za rok 2008 získal novinářskou Cenu Ferdinanda Peroutky. Otec Erik Tabery – herec, matka Kristýna Taberyová (rozená Štěpánková, dcera herce Zdeňka Štěpánka), režisérka.

Nakladatelství

Nakladatel Josef Paseka, literární postava z Krvavého románu výtvarníka a spisovatele Josefa Váchala, inspiroval v roce 1989 Ladislava Horáčka nikoliv k založení podniku zaměřeného na vydávání „obluzenin národa českého“, ale k pojmenování jednoho z prvních soukromých nakladatelství po listopadové revoluci. Na Krvavý román, který se stal první knihou z produkce Paseky, navázalo postupem času mnoho dalších Váchalových děl, včetně Šumavy umírající a romantické, co do rozměrů druhé největší české knihy všech dob.

V devadesátých letech 20. století se v edičním profilu Paseky etablovala především historická literatura. Nejambicióznějším projektem z této oblasti je dodnes edice Velké dějiny zemí Koruny české, historicky první vydání kompletních dějin českých zemí od počátků po rok 1945. Celá řada renomovaných historiků, kteří se autorsky podíleli na „Velkých dějinách“, publikovala v Pasece i další knihy věnované nejrůznějším tématům a osobnostem českých i světových dějin.

Od svého založení až do současnosti vydává nakladatelství i prózy úspěšného českého spisovatele Petra Šabacha. Velký ohlas zaznamenaly také knihy Květy Legátové Želary a Jozova Hanule, jež dosáhly velkého úspěchu i v zahraničí. Mezi kmenové autory patří rovněž básník Pavel Šrut, který mimo jiné napsal a společně s výtvarnicí Galinou Miklínovou v Pasece publikoval oblíbené dětské knihy o Lichožroutech (ocenění Magnesia Litera – kniha desetiletí). Významným počinem nakladatelství je nové, doplněné vydání spisů básníka Vladimíra Holana.

V současné době nabízí Paseka široké spektrum knih různých žánrů. V oblasti překladové literatury pokračuje v projektu souborného vydání díla Vladimira Nabokova, dlouhodobě se věnuje řadě předních světových prozaiků (Alice Munroová, Amos Oz, Salman Rushdie, Roberto Saviano, W. G. Sebald, Steve Sem-Sandberg, Ljudmila Ulická, John Updike aj.) a v posledních letech představuje rovněž řadu nových současných autorů zejména evropských literatur.

Důležitou součást produkce nakladatelství tvoří knihy z oblasti překladové non-fiction. Výrazný ohlas v této sféře v poslední době zaznamenaly knihy amerického akademika a investičního poradce Nassima Nicholase Taleba (Černá labuť, Zrádná nahodilost), k nejúspěšnějším popularizátorům exaktních věd patří již tradičně Brian Greene a John D. Barrow.

Nakladatelství Paseka patří dnes v ČR mezi středně velké nakladatelské domy. Vydává kolem sedmdesáti nových překladových i původních českých titulů ročně, pořádá výstavy a autorská čtení. Do roku 2016 také provozovalo litomyšlské Portmoneum, které je teď majetkem Pardubického kraje. Mnoho knih a autorů Paseky bylo oceněno domácími i zahraničními cenami. I přes výraznou proměnu nakladatelského profilu a rozšíření celkového edičního záběru na současnou českou i překladovou prózu, dětské knihy, kvalitní publicistiku a další žánry zůstává Paseka věrná svým „váchalovským“ základům.

Opuštěná společnost

Kniha ( měkká vazba )

 • Skladem 5+ ks
 • Doručení ZDARMA od 899 Kč, ve středu 19.2. u Vás doma (Typy doručení)
 • Osobní odběr zítra po 15:00 ZDARMA, ( Vyberte prodejnu )

259 Kč s DPH
Ušetříte 30 Kč Běžně 289 Kč

 • Audiokniha ( CD ) 268 Kč s DPH Skladem u dodavatele

Poznejte Monu Kasten, královnu romantického čtení. Její knížky teď objednáte za 149 Kč Více informací

Bestseller v knihy Dobrovský

1423. v e-shopu | 1277. minulý týden | 10. nejlepší dosažené 18.04.2018

5. v Česká a československá scéna | 4. minulý týden | 4. nejlepší dosažené 24.01.2020

1. v Nominované knihy 2018 | 1. minulý týden | 1. nejlepší dosažené 24.01.2020

Hodnocení čtenářů

4.5 z 5 38 hodnocení čtenářů

30× 5 hvězdiček 4× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 1× 2 hvězdičky 4× 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

5 z 5 hvězdiček Michal Sojka 28. srpna 2017

Inteligentne a vecne napisana kniha pre kazdeho cloveka, ktoreho zaujima aktualne dianie v ceskej politickej scene. Sucasne dianie je popisane na zaklade vybornej znalosti ceskej spolocnosti a jej historie. Kniha je pisana s lahkostou, za ktorou je vsak citit poctiva novinarska praca autora. Zaroven sa tu poukazuje akym moznym smerom by tato "opustena" krajina mohla kracat. Nemozem len odporucat.

Pomohla vám tato recenze? Ano 100

Kniha, Paseka, 2017, 9788074328497

2 z 5 hvězdiček Black 17. prosince 2017

Kniha obsahuje spoustu úvah, některé skutečně zajímavé, ale žádnou opravdu originální. Autor se neskutečně zacyklil na dvojici Masaryk-Havel a někdy se snaží hledat paralely mezi těmito bezesporu velikány i tam, kde nejsou. Místy kniha působí jen jako výčet toho, co kde E.T. četl.

Pomohla vám tato recenze? Ano 98

Kniha, Paseka, 2017, 9788074328497

5 z 5 hvězdiček Hiří Hlupý 16. září 2017

Je to čtení pro všechny, kteří půjdou k volbám.

Pomohla vám tato recenze? Ano 77

Kniha, Paseka, 2017, 9788074328497

5 z 5 hvězdiček Marie 23. dubna 2018

Důležitá kniha. Nutno číst a přemýšlet o tom.

Pomohla vám tato recenze? Ano 50

Audiokniha, Paseka, 2018, 8594186120208

5 z 5 hvězdiček Pavel 2. srpna 2018

Uzasna kniha, kterou bychom si meli v nasi zemi precist vsichni. A mnoho z nas povinne.

Pomohla vám tato recenze? Ano 19

Kniha, Paseka, 2017, 9788074328497

5 z 5 hvězdiček Jan 9. prosince 2018

Velmi věcné shrnutí a zamyšlení nad minulostí, která se různě opakuje, a proto bychom ji nikdy neměli přestat připomínat a přemýšlet nad ní v konfrontaci se součastností.

Pomohla vám tato recenze? Ano 6

Kniha, Paseka, 2017, 9788074328497

5 z 5 hvězdiček miron 28. prosince 2019

Pomohla vám tato recenze? Ano 0

Kniha, Paseka, 2017, 9788074328497

1 z 5 hvězdiček kal 10. října 2019

Velmi ale velmi havloidni a zaujaté, je z toho cítit na které straně autor stojí a to velmi ubírá knize na objektivitě.

Pomohla vám tato recenze? Ano 0

Kniha, Paseka, 2017, 9788074328497

5 z 5 hvězdiček Kateřina 10. února 2019

Kniha je čtivá a přináší spoustu zajímavých informací. Doporučuji !

Pomohla vám tato recenze? Ano 0

Kniha, Paseka, 2017, 9788074328497

5 z 5 hvězdiček Pavlína 10. února 2019

Této knize nemůžu nic vytknout. Knihu by si měl přečíst každý!

Opuštěná společnost

 • Délka: 10 hodin 32 minut
 • Autor: Erik Tabery
 • Interpret: Jiří Dvořák, Ivan Trojan
 • Kategorie: Literatura faktu a publicistika
 • Vydavatel: Audiotéka, Bookmedia
 • Typ: Audiokniha Formát: MP3 ke stažení

Video

Popis

Opuštěná společnost – Česká cesta od Masaryka po Babiše – audiokniha obsahuje pohled šéfredaktora týdeníku Respekt na současnou českou společnost v historickém a evropském kontextu. Vítěz ceny Magnesia literatura Kniha roku za rok 2018. Autor Erik Tabery. Čte Jiří Dvořák a Ivan Trojan. Režie Jakub Tabery. Mistr zvuku Jan Kacian.

Opuštěná společnost byla Asociací vydavatelů audioknih oceněna jako nejlepší audiokniha mimo kategorie za rok 2018.

Šéfredaktor týdeníku Respekt Erik Tabery, svým kritickým pohledem popisuje Českou republiku od vzniku republiky až po současnost a přitom zasazuje dnešní politické a společenské události do historického a evropského kontextu. Popisuje život v době, kdy má jeden lživý příspěvek na sociálních sítích větší dosah, než systematická práce investigativních novinářů. Demokracie a nezávislost médií jsou necelých třicet let po listopadu 1989 zpochybňovány, a v popředí republiky stojí populisté místo morálních a politických vzorů. Myšlenkový rámec dávají autorovi úvahy K. H. Borovského, H. G. Schauera, T. G. Masaryka, Ferdinanda Peroutky, Václava Černého, Jana Patočky, Erazima Koháka či Václava Havla. S odkazem na velké kritické duchy demokratické tradice Tabery jasně ukazuje, že rizikům přítomnosti se nejlépe čelí nikoliv panikou, ale chladnou hlavou a rozhodností.

Erik Tabery
Je především šéfredaktorem týdeníku Respekt. Věnuje se zejména politický komentářům. V roce 2003 obdržel za komentáře cenu Novinářská křepelka pro žurnalisty do 33 let. V únoru 2009 pak získal Cenu Ferdinanda Peroutky a o dva roky později i Novinářskou cenu. Je autorem knih Vládneme, nerušit (získal za ni prestižní cenu Toma Stopparda, byla také nominována na cenu Magnesia Litera) a Hledá se prezident, která byla rovněž nominována na cenu Magnesia Litera. Podle první z nich se natočil dokumentární film, který získal cenu Trilobit. Je autorem námětu k dokumentu Tady je Šloufovo či k dokumentárnímu seriálu o mladých lidech Generace nula. Jeho nejnovější knihou je politologická kniha Opuštěná společnost, která získala titul Kniha Roku Magnesia Litera 2018.

Jiří Dvořák
Jiří Dvořák se narodil v Brně a tam taky zůstal v angažmá i po vystudování herectví na Janáčkově akademii múzických umění. Když v roce 1999 dostal nabídku působit v pražském Divadle na Vinohradech, přijal ji a jeho členem je dodnes. Znát jej můžete třeba z televizních filmů. Mezi repertoár jeho filmů a inscenací patří například Pokoj bez oken, Vůně vanilky, Brouk v hlavě nebo nedostižná role detektiva ve filmu Vyvraždění rodiny Greenů. Dále nelze opomenout jeho role v pohádce Jiřího Stracha Anděl páně, ve které ztvárnil čerta Uriáše. Své charisma vložil do spousty známých dramatických postav, jako je Shakespearův Macbeth, Arthur Goring ve Wildově Ideálním manželovi, nebo Šmeral v Adině. Hrál také v Cyranovi z Bergeracu, Smrti obchodního cestujícího, Hrátkách s čertem, Kdo se bojí Virginie Woolfové nebo Čechově Višňovém sadu. Jeho zvučný hlas se objevuje také v našich audioknihách, mezi které patří například Opuštěná společnost novináře Erika Taberyho.

Ivan Trojan
I když pocházel z herecké rodiny, jeho největší vášeň byl basketbal. Bohužel (nebo bohudík) jej jeho výška limitovala natolik, že se sportovní kariéry vzdal a přihlásil se na DAMU. Po absolvování se až do revoluce usadil v Realistickém divadle. Po roce 1989 působil v Divadle na Vinohradech, poté přijal angažmá v Dejvickém divadle, kde se stal vůdčí hereckou osobou. Díky jeho výjimečnému hereckému projevu, byl obsazen také do filmových rolí. Mezi nejznámější patří například Jedna ruka netleská, Samotáři, Václav nebo Medvídek. Krom herectví je obsazován i v dabingu, a to díky jeho bezchybnému a velice kultivovanému projevu i charakteristického hlasu.
Je to jeden z nejlepších a nejvytíženějších českých herců současnosti. Svůj hlas propůjčil už řadě audioknih, například knize Opuštěná společnost novináře Erika Taberyho.

Erik Tabery

šéfredaktor

Erik Tabery

šéfredaktor

Šéfredaktorem týdeníku Respekt je od ledna 2009. S redakcí začal spolupracovat v roce 1997, o dvě léta později se stal kmenovým redaktorem. Píše zejména politické komentáře. V roce 2003 obdržel za komentáře cenu Novinářská křepelka pro žurnalisty do 33 let. V únoru 2009 pak získal Cenu Ferdinanda Peroutky a o dva roky později i Novinářskou cenu.

Je autorem knih Vládneme, nerušit (získal za ni prestižní cenu Toma Stopparda, byla také nominována na cenu Magnesia Litera) a Hledá se prezident, která byla rovněž nominována na cenu Magnesia Litera. Podle první z nich se natočil dokumentární film, který získal cenu Trilobit.

Je autorem námětu k dokumentu Tady je Šloufovo či k dokumentárnímu seriálu o mladých lidech Generace nula.

OpuЕЎtД›nГЎ spoleДЌnost

ЕЅijeme v dobД›, kdy jeden lЕѕivГЅ pЕ™Г­spД›vek na Twitteru ДЌi Facebooku mГЎ vД›tЕЎГ­ dosah neЕѕ systematickГЎ prГЎce investigativnГ­ch novinГЎЕ™ЕЇ. PosilujГ­ populistГ©, kteЕ™Г­ sbГ­rajГ­ body kritikou establishmentu, i kdyЕѕ sami majГ­ z. VГ­ce

 • Skladem > 5 ks
 • Doprava ZDARMA nad 699 KДЌ.
 • OsobnГ­ odbД›r na prodejnГЎch.

Anotace

ЕЅijeme v dobД›, kdy jeden lЕѕivГЅ pЕ™Г­spД›vek na Twitteru ДЌi Facebooku mГЎ vД›tЕЎГ­ dosah neЕѕ systematickГЎ prГЎce investigativnГ­ch novinГЎЕ™ЕЇ. PosilujГ­ populistГ©, kteЕ™Г­ sbГ­rajГ­ body kritikou establishmentu, i kdyЕѕ sami majГ­ z vlastnГ­ho elitnГ­ho postavenГ­ dlouhodobГЅ prospД›ch. VГЅdobytky demokracie jako svoboda slova ДЌi nezГЎvislost mГ©diГ­ jsou necelГЅch tЕ™icet let po listopadu 1989 zpochybЕ€ovГЎny. Е Г©fredaktor tГЅdenГ­ku Respekt popisuje dobrodruЕѕnou ДЌeskou cestu od vzniku republiky po souДЌasnost a zasazuje dneЕЎnГ­ politickГ© a spoleДЌenskГ© udГЎlosti do historickГ©ho a evropskГ©ho kontextu. Je to svГЅm zpЕЇsobem rozmluva s minulostГ­ o naЕЎГ­ budoucnosti, v nГ­Еѕ myЕЎlenkovГЅ rГЎmec dГЎvajГ­ autorovi Гєvahy K. H. BorovskГ©ho, H. G. Schauera, T. G. Masaryka, Ferdinanda Peroutky, VГЎclava ДЊernГ©ho, Jana PatoДЌky, Erazima KohГЎka ДЌi VГЎclava Havla. S odkazem na velkГ© kritickГ© duchy demokratickГ© tradice Tabery jasnД› ukazuje, Еѕe rizikЕЇm pЕ™Г­tomnosti se nejlГ©pe ДЌelГ­ nikoliv panikou, ale chladnou hlavou a rozhodnostГ­.

Erik Tabery, Opuštěná společnost – 12. 10. 2017 – Knihkupectví a antikvariát Fryč

Popis:
Líbí se vám naše videa? Nakupujte

Leave a Reply