Kniha Označená (P. C. Cast)

Kniha Označená (P. C. Cast)

Kniha Označená (P. C. Cast) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

 • Název knihy: Kniha Označená (P. C. Cast)
 • Elérhető fájlok: Kniha Označená (P. C. Cast).pdf, Kniha Označená (P. C. Cast).epub, Kniha Označená (P. C. Cast).mobi
 • Jazyk knihy: Český jazyk
 • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

Označená

kniha od: Kristin Cast, P.C. Cast (p)

Ze začátku jsem váhala jestli si sérii pořídit, protože je pro mladší generaci, ale po přečtení prvního dílu zatím vůbec nelituji. Kniha se velmi dobře čte, nejsou tam žádné zdlouhavé popisování okolí atd. což je také velké plus. Určitě jdu na další díl

Tuto sérii jsem si chtěla přečíst už dávno. I když to jsou knihy spíše pro náctileté, první díl jsem úplně zhltla. Zoey jsem si velmi oblíbila a hlavně její spolubydlící. Na Škole noci našla Zoey konečně svoji rodinu, i když to někdy nebude mít vůbec lehké.

Vlastně jsem to čekala horší.

Kniha je takový Harry Potter o upírech a asi více pro holky. Od začátku vlastně víme jak kniha dopadne. Do dalších dílu se rozhodně nepustím – nelákají mne. Ale je možné, že je to tím, že mi opravdu už dávno není náct.

moc hezká knížka o upírech

Nejlepsi upirska knizka

Kniha měla celkem pomalý začátek, který vás uvedl detailně do děje, což se mi líbilo. Občas mě zaráželo, že hlavní hrdinka je popsána jako obyčejná holka, která má obavy z proměny a z nového prostředí, a pak má hned spoustu kamarádů atd. (nechci vše vypisovat , abych nespoilerovala). Kniha se mi, ale líbila námětem, bavilo mě číst o jejích vyučovacích hodinách a zájmech. Zo mi sama o sobě sympatická není, ale její kamarádi ano. Doufám, že v dalším díle bude víc situací s něma. Závěrem bych napsala, že knihu rozhodně doporučuji, je to milá oddechovka.

Tato kniha má nádech, čehosi ze stmívání i upířích deníků. Někdy se v postavách trochu i ztrácím. Jednou jsou takové, podruhé zas makové. Ta tajemnost i podstata, trochu upadají v představě hlavní hrdinky, avšak i tak je to velice dobrý námět a oceňuji tvorbu dcery a matky. Je to jistě, někdy velmi těžké. Kniha má sice docela dobré recenze, ale já si však, nejdříve přečetla novely k sérii a je to jistě lepší. Snadněji se orientujete v postavách a nemáte problém, se přepnout do světa upírů podle Castových. Jistě, to stojí za přečtení.

Škola noci 1: Označená

Šestnáctiletá Zoey Redbirdová se hádá s rodiči, právě se rozešla s přítelem a poslední, co jí ještě schází, je začít se měnit v upíra. Jenže právě to se stalo a Zoey musí přestoupit na speciální školu pro upíří mláďata.

Běžná cena Běžně 299 Kč

Vyprodané , je dostupné jako e-kniha.

Zadejte e-mail a my vám dáme vědět, jakmile bude kniha dostupná.

 • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
 • více než 2500 výdejních míst
 • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Recenze

O autorech/autorkách

P.C. Cast

Kristin Cast

Nakladatelství

Na českém trhu již tradiční značka je také nejstarší nakladatelskou značku Euromedia Group. Nabízí především českou literaturu, detektivky, krimi, thrillery, militarie, historické romány a dětskou literaturu. Ke kmenovým autorům KK patří např. Agatha Christie, Dick Francis, Frederick Forsyth, Ken Follett, Robin Cook či Philipp Vandenberg. V edici Záhady vychází např. Erich von Däniken.

Chtěli byste si prohlédnout všechny své recenze na jednom místě a podělit se o ně s ostatními čtenáři? Aktivujte si čtenářský profil, kde můžete mimo jiné sbírat knihomolské odznaky nebo zvyšovat svou knihomolskou úroveň.

„Čtenář to má dobré – může si své autory vybrat. “

Škola noci 1: Označená

P.C. Cast sa narodila na Stredozápade Ameriky, vyrastala medzi Illinoisom a Oklahomou. Je učiteľka angličtiny a tvorivého písania, autorka mystických noviel a románov. Už v rannej mladosti sa venovala štúdiu mytológie starých národov a stredovekých legiend, čo ovplyvnilo jej tvorbu. Spolu s.

Kristin Cast získala niekoľko cien za poéziu a žurnalistiku. Spolu s matkou a celou rodinou žije v Tulse, kde sa odohráva aj dej upírskej série Škola noci.

Vitajte v Škole noci, v ktorej sa vyučovanie začína o ôsmej večer a končí o tretej ráno. Slnečné svetlo upírov síce nezahubí, ako to opisujú mnohé upírske knihy, ale spôsobuje im nesmiernu bolesť a preto sa vyučuje v noci.

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

DOSTUPNÉ AJ V KOLEKCII ZA SKVELÚ CENU.

Všetko sa začalo, keď uvidela mŕtveho chlapíka pri svojej školskej skrinke.

Bol to Hľadač. Upír so zafírovo modrým polmesiacom na čele a s tetovaním v tvare prepletených uzlov. Prišiel, aby ju označil. Potom sa buď zmení na upíra alebo jej telo odmietne superzmenu a zomrie. Navždy.

Jednoducho, od tohto dňa jej život nebude už nikdy taký ako predtým.

Vitajte v Škole noci, v ktorej sa vyučovanie začína o ôsmej večer a končí o tretej ráno. Slnečné svetlo upírov síce nezahubí, ako to opisujú mnohé upírske knihy, ale spôsobuje im nesmiernu bolesť a preto sa vyučuje v noci. Škola sa nachádza vo svete, kde sa v dôsledku zmien v DNA niektorí tínedžeri menia na upírov. Čas, kým sa táto superzmena zavŕši, musia stráviť v Škole noci, inak zomrú. No ani to im nezaručí, že ich organizmus superzmenu zvládne.

Mláďatá sú označené zafírovo modrým polmesiacom na čele. Keď sa stanú plnokrvnými upírmi, toto označenie sa stáva nemenné a rozvinie sa do ďalšieho tetovania: šíri sa po lícach (často odráža toto tetovanie charakterové vlastnosti upírieho mláďaťa – napríklad Zoey je dobrá v jazdectve a jej tetovanie vyzerá ako kone), tetovanie sa predlžuje na plecia, ramená, ruky a dlane, okolo pásu, na spodnú časť chrbta.

Napínavá upírska séria Škola noci sa stala svetovým bestsellerom – napríklad na zozname najpredávanejších kníh denníka New York Times bola jednotkou 63 týždňov. Na top priečke bola aj v denníku USA Today a v ďalších periodikách, i štátoch. Čím je táto sága taká výnimočná a populárna? Na jednej strane ide o obľúbenú upírsku tematiku. Kniha je podľa kritikov napísaná veľmi sviežo, dynamicky, má spád, nezdržiava zbytočnými opismi a berie čitateľa na dobrodružnú cestu upírskym svetom. Autorky zároveň v knihe rozoberajú problémy, ktoré trápia bežných tínedžerov – prvé lásky, rozchody, školské nepriateľstvá.

Prvá časť napínavej série sa volá Označená a napĺňajú sa v nej slová bohyne Nyx: „Tma sa nerovná vždy zlu, tak ako svetlo neprináša vždy len dobro.“. 16-ročná tínedžerka Zoey Redbirdová je označená Hľadačom a musí nastúpiť do internátnej Školy noci v meste Tulsa. Tam sa počas štyroch rokov postupne mení na upíra – učí sa Upírsku sociológiu, rozpoznáva nebezpečenstvá, ktorým musí čeliť. no približne jedno z desiatich mláďat (ako takýchto tínedžerov povolaných do Školy noci nazývajú) zomiera po tom, čo jeho organizmus nedokáže prijať superzmenu. Pre tých, ktorí prežili, je tu však veľká odmena.

Upíri sú ako supermani. Sú supernádherní. Supertalentovaní. A majú super schopnosti.

Šestnásťročná Zoey prichádza do Školy noci v americkej Tulse. Dúfa, že po nezhodách v rodine konečne nájde svoje miesto, kde sa bude cítiť doma. Hoci si v Škole noci nájde skvelých priateľov, predsa len nezapadne. Nie je totiž obyčajné upírske mláďa. Bohyňa noci Nyx ju obdarila zvláštnymi schopnosťami, ktoré jej dávajú moc, no i zodpovednosť. Ako každá tínedžerka rieši problémy s chlapcami, navyše však musí obhájiť svoje zásady a miesto zoči-voči nepriateľsky naladenej elitnej skupine študentov.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Recenzie

Najužitočnejšie recenzie

Plusy:
* nádherný fantazijný príbeh
* prepracovaný dej, udalosti
* originálne dielo – čo je v tejto upírskej dobe neskutočne náročné napísať niečo originálne, nie je to žiaden povrchný príbeh o upíroch, ktorý pijú krv
* mnoho udalostí či “obradov”, ktoré nie sú tak fantazijné ako sa zdá, vo fantasy príbehu sú opísané niektoré wiccanské a iné zvyky

Mínusy:
* štýl písania – autorky zvolili taký štýl, aby vyhovoval vyslovene mládeži vo veľmi skorej puberte
* slovník – občasné vulgarizmy, slang
* celý príbeh je prispôsobený generácii, ktorej je určený – málo opisov, ktoré by tú knihu mohli tak nádherne obohatiť a zdokonaliť

Môj názor:
Kniha sa mi veľmi páči, patrí medzi moje obľúbené, práve som si objednala všetky pokračovania z martinusu, no nebyť mínusov, ktoré som popísala a keby ich autorka odstránila, bol by to zaručene ten najlepší bestseller, ktorý by možno prekonal aj twilight ságu a zaručene by to ho prečítal aj nejeden dospelý čitateľ.

Túto knihu odporúčam všetkým, ktorí sa dokážu povzniesť nad jeho mínusy.

Milujem knihy, čo dodať? Eragon, Pán prsteňov, nič nemôže byť úžasnejšie ako tieto príbehy, napriek tomu milujem aj sériu Padlých anjelov a Tigrovu kliatbu. Všetkým odporúčam. 🙂

Takže prvá vec. Obálka! Prečo dávajú na obálku tvár? Lezie mi to potom do mojej fantázie. Okrem toho, na každej obálke predsa vyzerá Zoey inak. Druhá vec: hlavná postava, Zoey. Je možné že môžem mať nerada hlavnú postavu? Autorky ju vykreslili ako umrnčanú šľapku ktorá nerobí nič iné len reve a miluje sa s frajermi. Príde mi veľmi povrchná, ale je to len moje vnímanie. Tretia vec: 12 častí? naozaj? Všetko by sa to dalo jednoducho zhrnúť do 3-4 hrubších kníh. Takéto čítanie baví možno tak 10 alebo 11 ročné dietky. No komu sa chce stále čakať na ďalšie a ďalšie časti a platiť za ne také drahé peniaze? Dúfam že to konečne ukončia v 12 časti a nerozhodnú sa ešte pokračovať. Dalšia vec:opis postáv. Ako si mám tie postavy asi tak predstaviť? napr. Rephaim: Má indiánske vrkôčiky, a? Aká je tvár? nos, oči, ústa? Stark: má vlasy pieskovej farby a ďalej čo? Naozaj, pri predstave postáv mi nepostačí len farba vlasov. Piata vec: už som to trochu spomínala v tretej veci, ale prečo jedna kniha má predstavovať asi tak 4 dni? Bolo by to také super zhrnuté v 3 či 4 častiach.

A k obsahu knižky? môžem povedať len to, že ma veľmi potešilo množstvo zápletok a prekvapení ktoré autorky použili. Síce v niektorých pasážach bol dej ľahko predvídateľný. Niektoré pasáže boli vyslovene nudné, niektoré som išla zožrať. Niektoré kapitoly boli zdĺhavé a nemohla som sa dočkať tej konečnej udalosti. Ved kým sa k niečomu dostali museli ešte urobiť milión vecí dopredu. A prečo zomrú vždy moje obľúbené postavy? ešte nech zomrie Kalona a Rephaim a pochovám autorky.. Čítaj viac

O autoroch

P.C. Cast

P.C. Cast sa narodila na Stredozápade Ameriky, vyrastala medzi Illinoisom a Oklahomou. Je učiteľka angličtiny a tvorivého písania, autorka mystických noviel a románov. Už v rannej mladosti sa venovala štúdiu mytológie starých národov a stredovekých legiend, čo ovplyvnilo jej tvorbu. Spolu s dcérou píše sériu pre mladých Škola noci.

Kristin Cast

Kristin Cast získala niekoľko cien za poéziu a žurnalistiku. Spolu s matkou a celou rodinou žije v Tulse, kde sa odohráva aj dej upírskej série Škola noci.

Vydavateľstvo

V roku 1990 si desať knižných nadšencov povedalo, že nastal čas rozšíriť ponuku vydavateľstiev na Slovensku. Čoskoro založili vydavateľský dom IKAR, ktorý dnes čitatelia poznajú ako najväčšie slovenské vydavateľstvo. Za svoju existenciu vydal IKAR tisíce titulov a stovky bestsellerov rôznych žánrov, z ktorých sa dovedna predalo takmer 28 miliónov výtlačkov. Vydavateľský dom IKAR vo svojom portfóliu zastrešuje značky IKAR, Príroda, Odeon, Stonožka, YOLi a Ajna.

Vlajková značka IKAR predstavuje najširšie spektrum knižných titulov. Pod touto značkou nájde každý čitateľ našich najpredávanejších autorov, mnohými rokmi overené mená, úspešných slovenských autorov aj mladých knižných debutantov. Pod značkou IKAR vydávame napríklad knihy od J.K. Rowlingovej, Dana Browna, Jo Nesbøa, Davida Lagercrantza, ale, samozrejme, aj od slávnych slovenských spisovateľov, medzi ktorých patria Táňa Keleová-Vasilková, Jozef Karika, Jozef Banáš, Veronika Homolová-Tóthová a mnohí iní.

Silnou stránkou značky Príroda je široké spektrum non-fiction literatúry pre celú rodinu: populárno-náučné knihy, encyklopédie, obrazové publikácie, ale i odborné tituly a učebnice pre základné a stredné školy. Top zastúpenie majú populárne žánre, ako je zdravie a životný štýl, kulinárstvo, príroda, vzdelanie a hobby literatúra.

Crème de la crème súčasnej i klasickej svetovej prózy. Značka ODEON predstavuje špičkovú tvorbu od súčasných a klasických velikánov svetovej literatúry. V edícii ODEON Svetová klasika vychádzajú diela od F. M. Dostojevského, Ernesta Hemingwaya, L. N. Tolstého či Williama Shakespeara. Edícia ODEON Súčasná svetová literatúra na Slovensko prináša aktuálne diela svetových talentov ako napríklad Harper Leeová, držiteľ Nobelovej ceny za literatúru Kazuo Ishiguro, držiteľ Man Bookerovej ceny Paul Beatty, Celeste Ng, Eka Kurniawan a ďalší.

Stonožka je knižná kamarátka detí od 0 do 12 rokov. Symbol stonohého zvieratka vyjadruje tematickú a žánrovú pestrosť literatúry pre deti. Detským čitateľom ponúka beletriu, poéziu aj populárno-náučnú literatúru našich aj zahraničných autorov. Dobre naladená a vytrvalá Stonožka zavedie deti krok za krokom, rok za rokom, z krajiny Písmenkovo do knižného sveta plného fantázie, poznania a storakých zážitkov, ktoré si uchovajú po celý život. Stonožka sníva o tom, že každé dieťa prečíta aspoň 100 kníh!

YOLi sa zameriava na literatúru v žánroch young adult a new adult, teda prevažne pre „mladých dospelých“ vo veku približne 13 – 21 rokov. Ponúka široké spektrum prekladov súčasnej tvorby, od dystopie či fantasy až po romance. Priestor tu dostáva veľa svetoznámych autorov a autoriek, medzi inými aj John Green, Jamie McGuirová, Lauren Kateová, Erica Johansenová či Rainbow Rowellová.

Najnovším prírastkom do portfólia vydavateľského domu IKAR je značka Ajna. Prináša knihy o self-help a ezoterike. Potešia najmä čitateľov, ktorí túžia po šťastí a neustálom sebazdokonaľovaní a ktorých fascinujú záhady a tajomstvá medzi nebom a zemou. Ajna prináša svetoznáme autorky a autorov, ako je Lorna Byrneová, Rhonda Byrneová alebo Neale Donald Walsh.

Za svoju 27-ročnú existenciu IKAR získal množstvo odborných aj čitateľských ocenení, ako napríklad Vydavateľ roka, Najkrajšia kniha roka, Najkrajšia kniha Slovenska či ocenenia za umelecké preklady.

Škola noci 1: Označená

Šestnáctiletá Zoey Redbirdová se hádá s rodiči, právě se rozešla s přítelem a poslední, co jí ještě schází, je začít se měnit v upíra. Jenže právě to se stalo a Zoey musí přestoupit na speciální školu pro upíří mláďata.

Běžná cena Běžně 299 Kč

Vyprodané , je dostupné jako e-kniha.

Zadejte e-mail a my vám dáme vědět, jakmile bude kniha dostupná.

 • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
 • více než 2500 výdejních míst
 • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Recenze

O autorech/autorkách

P.C. Cast

Kristin Cast

Nakladatelství

Na českém trhu již tradiční značka je také nejstarší nakladatelskou značku Euromedia Group. Nabízí především českou literaturu, detektivky, krimi, thrillery, militarie, historické romány a dětskou literaturu. Ke kmenovým autorům KK patří např. Agatha Christie, Dick Francis, Frederick Forsyth, Ken Follett, Robin Cook či Philipp Vandenberg. V edici Záhady vychází např. Erich von Däniken.

Chtěli byste si prohlédnout všechny své recenze na jednom místě a podělit se o ně s ostatními čtenáři? Aktivujte si čtenářský profil, kde můžete mimo jiné sbírat knihomolské odznaky nebo zvyšovat svou knihomolskou úroveň.

„Čtenář to má dobré – může si své autory vybrat. “

Untamed

Kniha ( měkká vazba )

 • Skladem u dodavatele
 • Doručení ZDARMA od 899 Kč, v úterý 25.2. u Vás doma (Typy doručení )
 • Osobní odběr zítra po 15:00 ( Vyberte prodejnu )

212 Kč s DPH
Ušetříte 25 Kč Běžně 237 Kč

A week ago Zoey had a group of special friends, three boyfriends and a (kinda) clear conscience. Now she has none of the above. Luckily ice-queen Aphrodite is showing signs of melting and ex-roomie Stevie Rae isn’t as dead as she’d thought. Though Stevie’s now hanging out in tunnels with freaks – gross. If she can get them to listen, Zoey will… Přejít na celý popis

Poznejte Monu Kasten, královnu romantického čtení. Její knížky teď objednáte za 149 Kč Více informací

A week ago Zoey had a group of special friends, three boyfriends and a (kinda) clear conscience. Now she has none of the above. Luckily ice-queen Aphrodite is showing signs of melting and ex-roomie Stevie Rae isn’t as dead as she’d thought. Though Stevie’s now hanging out in tunnels with freaks – gross. If she can get them to listen, Zoey will need all her friends as events take a frightening turn at the House of Night school for vampyres. Shocking true intentions are about to come to light, loyalties will be tested and an ancient evil is about to rise again. Some days being special just doesn’t seem all that . – Not suitable for younger readers –

Bestseller v knihy Dobrovský

98139. v e-shopu | 95434. minulý týden

430. v Contemporary Fiction | 414. minulý týden

Hodnocení čtenářů

0.0 z 5 0 hodnocení čtenářů

0× 5 hvězdiček 0× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička

Škola noci 1: Označená

Kniha ( pevná vazba )

Šestnáctiletá Zoey Redbirdová se hádá s rodiči, právě se rozešla s přítelem a poslední, co jí ještě schází, je začít se měnit v upíra. Jenže právě to se stalo a Zoey musí přestoupit na speciální školu pro upíří mláďata. Jediný, s kým si v ní nepadne do oka, jsou členky elitní školní organizace Dcery temnoty a zvlášť její příšerná předsedkyně… Přejít na celý popis

Drobek má knížky pro všechny dětské zvídavé hlavičky. Právě teď je koupíte se 40% slevou Více informací

Šestnáctiletá Zoey Redbirdová se hádá s rodiči, právě se rozešla s přítelem a poslední, co jí ještě schází, je začít se měnit v upíra. Jenže právě to se stalo a Zoey musí přestoupit na speciální školu pro upíří mláďata. Jediný, s kým si v ní nepadne do oka, jsou členky elitní školní organizace Dcery temnoty a zvlášť její příšerná předsedkyně Afrodita. Za jejich zdánlivě nevinnými rituály se skrývá něco hodně ošklivého. Označená otevírá úspěšnou řadu příběhů pod titulem Škola noci o výjimečné, a přitom docela obyčejné budoucí upírce Zoey, která je předurčena k velkým věcem, i když o to vlastně moc nestojí… Série si podobně jako Stmívání Stephenie Meyerové získala spoustu čtenářů, příznivý kritický ohlas a jednotlivé díly se pravidelně dostávají do čela bestsellerových žebříčků.

Bestseller v knihy Dobrovský

30420. v e-shopu | 30724. minulý týden

470. v Světová fantasy | 471. minulý týden

Hodnocení čtenářů

4.1 z 5 30 hodnocení čtenářů

15× 5 hvězdiček 12× 4 hvězdičky 3× 3 hvězdičky 2× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Hodnocení našich knihkupců: 3.8 z 5

5 z 5 hvězdiček Simona Klamtová 8. září 2017

Za mě nejlepší knížka o upírech!! Krásně se čte a má to velmi krásný příběh ! Doporučuji, jedna z nejlepších knížek co je

Pomohla vám tato recenze? Ano 29

Kniha, Knižní klub, 2009, 9788024225760

5 z 5 hvězdiček Anonym 15. září 2017

Pomohla vám tato recenze? Ano 26

Kniha, Knižní klub, 2009, 9788024225760

5 z 5 hvězdiček Monika 8. září 2017

První díl Školy noci mě ohromně zaujal a bavil (na rozdíl od těch ostatních, bohužel). Děj má spád, přestože, se jedná o jednu z tisíce upírských knih, tak je originální a čte se sama. Škoda, že se pro mě jednalo o poslední podařený díl.

Pomohla vám tato recenze? Ano 26

Kniha, Knižní klub, 2009, 9788024225760

4 z 5 hvězdiček Kristýna Černocká 28. září 2017

Další ze série náctiletých knížek. Kdy mladá dívka začíná objevovat nový svět. Upírský svět.

Pomohla vám tato recenze? Ano 24

Kniha, Knižní klub, 2009, 9788024225760

5 z 5 hvězdiček Nikola Bartoňová 20. září 2017

Cela série je dokonalá, krasny, napínavý a romanticky pribeh 🙂

Pomohla vám tato recenze? Ano 24

Kniha, Knižní klub, 2009, 9788024225760

3 z 5 hvězdiček Charliev 11. září 2017

Nemohu říct ani dobrá ani špatná série. Příběh zaujal, hlavní postava, dejme tomu taktéž, bohužel jsem si čtení těchto knih plně neužila, jelikož si myslím, že je to směrováno spíše na mladší ročníky 🙂

Pomohla vám tato recenze? Ano 23

Kniha, Knižní klub, 2009, 9788024225760

4 z 5 hvězdiček adask2000 9. září 2017

Nu, první díl této série je jednoznačně z těch lepších. Hlavní hrdinka je stále ještě snesitelná, postavy jsou dobré, pravděpodobně nebudete tušit, kdo je padouch. Ale tím to tak končí, nic extra. Pro mladší teenagery ale určitě dobré počtení.

Pomohla vám tato recenze? Ano 23

Kniha, Knižní klub, 2009, 9788024225760

3 z 5 hvězdiček Bára 25. září 2017

Velmi vděčné upírské téma, které v dnešní době prostě prodává. Zatím musím říci, že má série pěkně nastartováno a velmi dobře se čte. Uvidíme co další díly.

Pomohla vám tato recenze? Ano 22

Kniha, Knižní klub, 2009, 9788024225760

4 z 5 hvězdiček Nikola Weinerová 17. září 2017

Tento díl mě velmi bavil – zajímavý příběh, hlavní hrdinka mi je sympatická a rozdělení upírů je zajímavé.

Pomohla vám tato recenze? Ano 22

Kniha, Knižní klub, 2009, 9788024225760

5 z 5 hvězdiček wnikisek 24. září 2017

Úžasné fantasy s upíří tématikou. První díl mě zaujala a to mě přimělo přečíst i další.

“>

Leave a Reply