Kniha Padesát odstínů svobody (E. L. James)

Kniha Padesát odstínů svobody (E. L. James)

Kniha Padesát odstínů svobody (E. L. James) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

  • Název knihy: Kniha Padesát odstínů svobody (E. L. James)
  • Elérhető fájlok: Kniha Padesát odstínů svobody (E. L. James).pdf, Kniha Padesát odstínů svobody (E. L. James).epub, Kniha Padesát odstínů svobody (E. L. James).mobi
  • Jazyk knihy: Český jazyk
  • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

PadesГЎt odstГ­nЕЇ svobody

Fifty Shades Freed, v ДЌeЕЎtinД› PadesГЎt odstГ­nЕЇ svobody je tЕ™etГ­ a poslednГ­ dГ­l trilogie. Vyjde pЕ™ibliЕѕnД› v zГЎЕ™Г­ 2013.

KdyЕѕ nezkuЕЎenГЎ studentka Anna SteelovГЎ poprvГ© potkala mladГ©ho a pohlednГ©ho podnikatele Christiana Greye, zaДЌali spolu milostnГЅ vztah, kterГЅ je poznamenГЎ na celГЅ Еѕivot.

Anna a Christian majГ­ nynГ­ vЕЎe – lГЎsku, vГЎЕЎeЕ€, blГ­zky vztah, bohatstvГ­ a mnoho dalЕЎГ­ch moЕѕnosГ­. Ale Anna vГ­, Еѕe milovat Christiana nebude lehkГ© a spoleДЌnГЅ Еѕivot pЕ™inese problГ©my. Anna se musГ­ nauДЌit ЕѕГ­t v ChrisianovД› opuletnГ­m stylu Еѕivota, aniЕѕ by pЕ™itom obД›tovala svoji bezГєhonnost a nezГЎvislost. Christian musГ­ pЕ™ekonat svoje nutkГЎnГ­ Anni ovlГЎdat a pokusГ­ se vypoЕ™ГЎdat s dГ©mony, kterГ© ho suЕѕujГ­.

Autorka E.L.James

BritskГЎ spisovatelka E. L. James (vlastnГ­m jmГ©nem Erika LeonardovГЎ) se narodila vВ roce 1963 jako dcera chilskГ© matky a skotskГ©ho otce, pЕЇsobГ­cГ­ho jako kameraman vВ BBC. Po dД›tstvГ­ strГЎvenГ©m vВ jihovГЅchodnГ­ Anglii vystudovala anglickou literaturu a historii na univerzitД› vВ Kentu.

CelГЎ jejГ­ nГЎsledujГ­cГ­ profesnГ­ drГЎha je spojenГЎ sВ pracГ­ v televiznГ­ch spoleДЌnostech. Nejprve byla zamД›stnГЎna jako asistentka studiovГ©ho Е™editele vВ NГЎrodnГ­ filmovГ© a televiznГ­ ЕЎkole vВ Beaconsfieldu. PotГ© pЕЇsobila jako produkДЌnГ­ Е™editelka vВ televiznГ­ spoleДЌnosti Shooting Stars a nakonec jako vedoucГ­ produkce v britskГ© veЕ™ejnoprГЎvnГ­ televizi BBC.

VВ roce 1987 se provdala za scГ©nГЎristu a reЕѕisГ©ra Nialla Leonarda, sВ nГ­mЕѕ mГЎ dva dospГ­vajГ­cГ­ syny a vВ souДЌasnosti Еѕije na zГЎpadnГ­m okraji LondГЅna. JejГ­ nenГЎpadnГЅ soukromГЅ Еѕivot na prvnГ­ pohled pЕ™Г­liЕЎ nepЕ™ipomГ­nГЎ Еѕivot hrdinЕЇ jejГ­ch knih, dГ­ky kterГЅm se proslavila po celГ©m svД›tД›. Pouze zЕ™Г­dka se objevuje na spoleДЌenskГЅch akcГ­ch a neposkytuje pЕ™Г­liЕЎ rozhovory.

Psaní se začala systematicky věnovat teprve po zhlédnutí prvního dílu známé „upíří“ filmové ságy Twilight (2008). Zvolila si poněkud netradiční literární žánr zvaný fanfiction, ve kterém jde o to, že si autor vypůjčí hrdiny z jiného díla a vymýšlí pro ně svůj vlastní příběh. Z „upíří“ filmové dvojice Belly a Edwarda se tak stali hrdinové jejího nespoutaného erotického příběhu – nezkušená univerzitní studentka Anastasia Steelová a záhadami opředený byznysmen Christian Grey.

Její dílo si zpočátku nekladlo příliš vysoké ambice – od roku 2009 vycházelo volně na pokračování na internetu. Úspěch se dostavil až v květnu 2011, kdy malé australské nakladatelství vydalo první část jejího příběhu pod názvem Fifty Shades of Grey (Padesát odstínů šedi). V následujících měsících vyšly také zbývající dva díly trilogie s názvy Fifty Shades Darker (Padesát odstínů temnoty) a Fifty Shades Freed (Padesát odstínů svobody). Z románu se stal takřka přes noc bestseller a vysloužil si titul nejrychleji prodávané knihy všech dob. Jeho příznivci by se měli zanedlouho dočkat také 3-dílného filmového zpracování.

Trilogie PadesГЎt odstГ­nЕЇ

PrvnГ­m dГ­lem trilogie je kniha PadesГЎt odstГ­nЕЇ ЕЎedi

A tЕ™etГ­m dГ­lem je PadesГЎt odstГ­nЕЇ svobody. TermГ­n vydГЎnГ­ je plГЎnovanГЅ na konec ДЌervence 2013.

Padesát odstínů svobody

kniha od: E. L. James (p)

Jako poslední díl série to nebylo špatné, ale rozhodně to není kniha, ke které bych se v budoucnu vrátila.

Završení série je možná to nejlepší co mohlo být, děj je opět naprosto o ničem. Pokus o drama, kdy je chudák Ana včetně své vnitřní bohyně unesena, mi přijde jako totální fraška a závěr, ze kterého teče sirup proudem, kdy Ana s Christianem si postaví svůj úžasný dům a čekají dalšího potomka. Závěru už chyběl jediný dovětek, měli spolu 7 dětí, Ana byla úspěšná novinářka, která sama zvládala péči o rodinu a pokud nezemřeli, žijí dodnes

Přečetla jsem celou sérii a mě se moc líbila. Mohu doporučit.

Tento díl jsem četla už kvůli tomu, ze nemám rada nedočtené série. Zazvonil zvonec a pohádky je konec, happy end s kapkou akčního filmu.

Třetí díl jsem četla vlastně už jen tak z povinnosti.
Když jsem přece přečetla dva předchozí tak to dokončím.
U trojky jsem se, ale nedokázala prokousat až nakonec.
Knihu jsem snad poprvé odložila asi ve 2/3.
Čím víc knih bylo napsáno tím to bylo horší. První díl mě hodně zaujal, druhý už méně a třetí vůbec.

Nudné, plytké, příběh hloupý a naivní, styl psaní amatérský, zoufale břitký. Jedna z
zbytečnějších sérií, jaké jsem kdy četla. Urážka BDSM. Kdyby se BDSM+ jedinec vyzvracel z podoby, tak to, co by poté bylo k vidění v záchodové míse, mělo větší literární hodnotu než tohle.

Ani závěrečný díl mě nezklamal. Četlo se to samo. A bavilo mě na konci, vrátit se zpět, tentokrát očima Christiana.

Prostě šetrně podané erotické sadomaso. Mě se líbily všechny díly

Kniha Padesát odstínů svobody (E. L. James)

Kamarádka mě požádala, zda bych jí nepohlídala mimčo, aby mohli s "manžou" vyrazit na ples. Sobota večer, v telce prd ( jako vždy ), a tak jsem se vydala do její knihovničky, že bych si něco přečetla. Zrak mi padl na pana Greye. 50 odstínů jsem kdysi četla, tak jsem si řekla, že bych si tedy ten sobotní večer mohla zpříjemnit a lehce okořenit 🙂
Co si budeme povídat, žádná velká literatura to není. Některé pasáže, které jsem si pamatovala z 50 odstínů jsem přeskakovala a říkala jsem si, že vyprávění z pohledu "dominátora" je lepší než z pohledu Any, možná proto, že mi Anastasie lezla neskutečně na nervy. Ale není to žádný zázrak. Mimo posledních kapitol a pár detailů z dětských let od Christiana, se vlastně nic nového nedozvíte. A ten sex tak skvělý taky není, žádný BDSM, v podstatě jen trochu okořeněná " vanilka ".
Vychází mi z toho, že přeci jen není Christian takový nechápavý trouba, jak jsem si o něm myslela podle první trilogie, ale že ho prostě jen přemohla láska a chudák si nedokázal najít lepší holku než Anu.

Příběh z pohledu Graye. Zajímavé, ale opět stejně jako celá série. nestojí za to se k ní někdy v budoucnu vracet.

Je to velmi zajímavé přečíst si příběh z jeho pohledu.

Vzhledem k tomu, že jsem četla pohled Anastasie, bylo pro mě jako pro většinu čtenářů co na tom byli jako já vše předvídatelné.
Pohled Christiana mě, ale bavil o cosi více než pohled Anastasie.

Pro jednou jsem potřebovala ty svoje krváky vyměnit za nějakou oddychovku. Volba padla na Greye. 50 odstínů mám přečtených, tak to byla kombinace zvědavosti a povinnosti. Vyprávění z pohledu muže mi přišlo o něco zajímavější – asi už jen proto, že jsem žena. A opravdu se mi nestýskalo po oné „vnitřní bohyni“, které bylo v předchozích knížkách víc než dost. Tuto šeď hodnotím průměrně – nic nového nám autorka nepřichystala.

Obávala jsem se, že to bude nuda, číst znovu stejný příběh. ale překvapivě, nebyla. Kniha se přinejmenším vyrovná prvnímu dílu Padesáti odstínů. Rozhodně stojí za přečtení.

Asi to celé bude jeden velký SPOILER plný mých pocitů, takže kdo nečetl ani jeden díl/není zvědavý na mé myšlenkové pochody, nechť nečte můj komentář. 🙂
Mám několikrát čtené knihy Padesát odstínů.. z pohledu Anastasie. Z počátku jsem si myslela, ze Ana je celá já. A vlastně máme společné jen to štěstí na prvního muže.
Když se mi dostala do ruky kniha Grey, byla jsem krátce po dočtení cele serie. Hořela jsem nedočkavostí, jak to viděl Christian, co dělal, když se neviděl s Anou. Jaký dojem v něm Ana vyvolávala. Jak řešil Leilu. Co s ním udělal odchod Any.
Nějakým způsobem jsem se v jeho hlavě našla. Jeho posedlost vlastnit svého partnera. Majetnickost. Jeho temnota – před manželem jsem měla hodně černé období. Jeho strach ze vztahů. Jeho nedůvěra v sebe samotného (to, že nevěří, ze je dobrý, že ho může někdo milovat. )
No zkrátka, jeho pohled mě absolutně odzbrojil a tuto knihu asi budu číst častěji, než Anin první díl.
Prostě není co dodat, k této knize. Je to romantický román plný detailních popisů intimních scén (no, přeci jen, nejsme na stránkách mládeži do 18 let nepřístupno..). Co chválím a co mě i zajímalo, jsou tam vsuvky jeho snů, nočních můr, vzpomínek na minulé vztahy.

Ano, jsem od přírody zvědavá ženská, takže jsem po x letech od přečtení série Padesát odstínů chytla po Greyovi. Po tak dlouhé době mi nevadilo, že je děj jen zrcadlově přepsaný a k domu doplněný několika útržky z Christianovi minulosti a také samozřejmě vyprávěný jeho očima, což mi vyhovovalo víc než roztoužená vnitřní bohyně Anastazie.
Jenže shrnuto a podtrženo. nemohla jsem se dočkat konce, celý děj je prostě uměle natahovaný, aby z toho mohly vzniknout další dvě knihy. Četla jsem daleko lepší erotické romány než je tento. Dobrý marketing je polovina úspěchu. takže čau baby 🙂

Kniha: Fifty Shades Freed: Padesát odstínů svobody – E L James

Kniha: Fifty Shades Freed: Padesát odstínů svobody
Autor: E L James

Předpokládaný termín doručení dle zvoleného dopravce:
GLS: 20.2.2020
Česká pošta: 20.2.2020

Osobní odběr
Předpokládané připravení zboží proběhne v odpoledních hodinách dle zvoleného místa v termínu:
Ostrava: 19.2.2020
Ostatní výdejny: 20.2.2020
Uloženka: 20.2.2020

Pozn.: doručení nebo připravení na výdejním místě závisí na nejpomalejším produktu ve Vaší objednávce.‘, -80, 15);" onmouseout="hide_help();">Kdy zboží dostanu

Titul je dostupný ve formě:


92% 15 hodnocení
50% 2 recenze počet hodnocení
87 % celkové hodnocení
15 hodnocení + 2 recenze
Nakladatelství: » XYZ
Médium / forma: Tištěná kniha
Rok vydání: 2013
Počet stran: 656
Rozměr: 145 x 205 mm
Název originálu: Fifty shades freed
Spolupracovali: z anglického originálu . přeložila Zdenka Lišková
Vazba: vázaná s papírovým potahem s laminovaným přebalem
Novinka týdne: 2013-36
Datum vydání: 2. 10. 2013
Nakladatelské údaje: V Praze, XYZ, 2013
ISBN: 9788073887827
EAN: 9788073887827
Ukázka: » zobrazit ukázku

Ve chvíli, kdy se Anastasia Steeleová poprvé setkala s mladým úspěšným podnikatelem Christianem Greyem, netušila, jak moc se jí změní život… Ana od počátku věděla, že vztah s jejím Stínem nebude procházka růžovou zahradou. Musí se naučit sdílet s Christianem jeho styl života, který jí nikdy nebyl vlastní, aniž by ztratila sama sebe, svou vlastní integritu a nezávislost; Christian musí na oplátku překonat svou posedlost kontrolou a vypořádat se se svými vnitřními démony. Nyní, když jsou konečně spolu, prožívají nekonečnou lásku, vášeň, vzájemnou blízkost a otvírá se před nimi svět nekonečných možností. Zdá se, že mají všechno. Pak ale zasáhne osud a před Anou vyvstávají její nejhorší noční můry…

Próza – beletrie > Romány > Erotické romány

Próza – beletrie > Romány > Romány dle národů > Anglické romány

Katalog předmětový > Č > Čtení pro ženy

Katalog vybraných autorů > J > James – E. L. James

Katalog nakladatelství > X > XYZ

Vybrané knižní novinky

LisaBella 2014-05-02
Další díl nezáživného příběhu jednoho příliš mladého miliardáře a jedné mladé (malé) školačky, která nedokáže držet slovo, plnit sliby a nechápe, co znamená slovo zodpovědnost. Někomu se to možná zdá roztomilé, mně však nikoli, nedočetla jsem tento díl už ani do poloviny – tolik mi to rozmazlené ufňukané děcko lezlo na nervy.
2013-09-07 Ohhh yeee

Mezírkami v proutí slunečníku pozoruju tu nejmodřejší letní ob

lohu ze všech, středozemní blankyt, a nedokážu se ubránit spoko

jenému povzdechu. Christian je vedle mě, natažený na opalovacím

lehátku. Můj manžel – můj sexy překrásný manžel bez košile a jen

v džínových kraťasech – si čte knihu předpovídající kolaps západní

ho bankovního systému. Všechno nasvědčuje tomu, že jde o strhu

jící příběh, v životě jsem ho neviděla sedět tak klidně. Vypadá spíš

jako nějaký student než jako žhavý výkonný ředitel jedné z největ

ších soukromých společností ve Státech.

Na poslední štaci líbánek lenošíme v odpoledním slunci

na pláži trefně pojmenované Beach Plaza Monte Carlo v Mona

ku, i když v hotelu toho jména vlastně nebydlíme. Otevírám oči

a zadívám se na Fair Lady kotvící v přístavu. Sídlíme na palu

bě luxusní motorové jachty, jak jinak. Na hladině se majestátně

vznáší královna všech jachet v tomhle přístavu, vyrobená roku

1928. Vypadá jako nějaká dětská hračka na klíček. A Christian ji

miluje – podezírám ho, že je v pokušení ji koupit. No fakt, ti kluci

a jejich hračky.

Fifty Shades Freed

Opírám se zpátky do lehátka zaposlouchaná do hudebního mixu Christiana Greye na svém iPodu a začínám na tom pozdně odpoledním slunci poklimbávat. V duchu se přitom bezděky vracím do chvíle, kdy mě žádal o ruku. K tomu snovému okamžiku v loděnici. Skoro cítím vůni lučních květin.

„Můžeme se vzít zítra?“ broukne mi do ucha. Ležím natažená na jeho hrudi v květinové komnatě v loděnici, přesycená naším vášnivým milováním.

„To má být ano?“ V jeho hlase je slyšet naděje i překvapení.

Cítím, jak se usmívá. „Slečno Steeleová, nevyjadřujete se poněkud protichůdně?“

To už se směje, pevně mě k sobě tiskne a líbá mě na temeno hlavy. „Rozhodnuto, Vegas, zítra.“

Ospale zvedám hlavu. „Myslím, že naši by z toho nebyli zrovna nadšení.“

Zabubnuje konečky prstů nahoru a dolů po mých nahých zádech, zlehka mě jimi polaská.

„Co bys teda chtěla, Anastasie? Vegas? Velkou svatbu se vší parádou? Pověz.“

„Velkou ne. Jenom pro přátele a rodinu.“ Dívám se na něj, zaujatá tichou naléhavostí v jeho zářivě šedých očích. Copak by asi chtěl on?

„Tak jo,“ kývne. „Kde?“

Padesát odstínů svobody

„A nemohli bychom to udělat tady?“ zkouší váhavě.

„U vašich? A nevadilo by jim to?“

Odfrkne si. „Moje matka by byla v sedmém nebi.“

„Tak dobře, tady. Jsem si jistá, že to naši uvítají.“

Láskyplně mě pohladí po vlasech. Mohla bych být ještě šťastnější?

„Takže jsme si řekli místo, teď ještě čas.“

„To bys měl asi probrat s mámou.“

„Hmm.“ Christian v zamyšlení stáhne koutky. „Má na to měsíc, víc ne. Chci tě tak moc, že víc čekat nevydržím.“

„Christiane, vždyť už mě máš. Máš mě už pěknou chvilku. Tak jo – ať je to měsíc.“ Dávám mu pusu na prsa – jen malou, nevinnou, a oplácím mu úsměv.

„Spálíš se,“ šeptá mi do ucha a vytrhává mě z dřímoty.

„Jedině o tebe,“ usměju se na něj sladce. Odpolední slunce už postoupilo a já jsem teď vystavena jeho přímým paprskům. Uculí se a jediným svižným pohybem trhne s mým lehátkem do stínu slunečníku.

„Pryč ze středozemního slunce, paní Greyová.“

„Jsem vděčná za vaši obětavou péči, pane Greyi.“

„Je mi potěšením, paní Greyová, ale moje péče není ani trochu obětavá. Když se spálíš, nebudu se tě smět dotýkat.“ Zvedne jedno obočí, v očích mu šibalsky zablýskne a mně se rozbuší srdce. „Ale předpokládám, že to moc dobře víš a jen si ze mě utahuješ.“

„To bych si nedovolila!“ zajíknu se, když předstírám nevinnost.

„Ale ano, dovolila, a taky si to dovoluješ. Často. Je to jedna z mnoha věcí, co na tobě miluju.“ Sklání se, aby mě políbil, a přitom hravě skousne můj spodní ret.

Fifty Shades Freed

„A já doufala, že mě namažeš opalovacím mlékem,“ sešpulím pusu proti té jeho.

„Ach, paní Greyová, to je špinavá práce. ale je to nabídka, kterou nemohu odmítnout. Posaď se,“ rozkáže mi mírně a tak trochu chraplavě. Poslechnu ho a on na mě svými silnými a zručnými prsty velmi pomalu a velmi pečlivě nanáší mléko na opalování.

„Ty jsi opravdu výjimečně krásná. A já jsem šťastný muž,“ mumlá, když klouže prsty kolem mých ňader a vtírá mi do kůže krém.

„To tedy jste, pane Greyi,“ vydechnu a zdrženlivě na něj pohlédnu skrz řasy.

„Jste skromnost sama, paní Greyová. A teď se otoč. Chci ti namazat záda.“

S úsměvem se přetáčím a on mi vzadu rozepíná pásek nechutně drahých bikin.

„Co bys řekl na to, kdybych byla nahoře bez, jako ty ostatní ženy tady?“ sonduju.

„Byl bych naštvaný,“ odpovídá okamžitě. „Už teď mě netěší, jak málo toho na sobě máš.“ Skloněný mi šeptá do ucha: „Nepokoušej své štěstí.“

„To má být výzva, pane Greyi?“

„Ne. To je prosté tvrzení, paní Greyová.“

S povzdechem zavrtím hlavou. Ach, Christiane. můj majetnický, žárlivý, kontrolou posedlý manželi.

Když je hotový, plácne mě po zadku.

„A je to, ženuško.“

Do toho se ozývá jeho všudypřítomný a vždy zapnutý BlackBerry. Já se na Christiana zamračím a on se na mě ušklíbne.

„Vy jste určená jenom pro moje oči, paní Greyová.“ Laškovně a tak trochu i varovně na mě pozvedne obočí, ještě jednou mě pleskne přes zadek a usazuje se zpátky na lehátko, aby ten hovor přijal.

Padesát odstínů svobody

Má vnitřní bohyně zavrní blahem. Možná bychom mohly dnes večer sehrát nějaké kabaretní číslo – jenom pro jeho oči, zaculí se vědoucně. S úsměvem nad tou myšlenkou se znovu propadám do svého odpoledního snění. „Mam ́selle? Un Perrier pour moi, un Coca-Cola light pour ma femme, s ́il vous plait. Et quelque chose à manger. laissez-moi voir la carte.“

Hmm. probouzí mě Christianova plynulá francouzština. Mžourám do slunce a zjišťuju, že mě Christian pozoruje, zatímco se od nás vzdaluje mladá žena v uniformě s tácem a vysoko vyčesaným culíkem, který se za ní provokativně pohupuje.

„Máš žízeň?“ ptá se mě Christian.

„Mám,“ zamrmlám rozespale.

„Mohl bych tě klidně sledovat celý den. Unavená?“

Zčervenám. „Včera v noci jsem se zrovna moc nevyspala.“

„Já přece taky ne.“ S úsměvem odkládá BlackBerry a vstává. Jeho šortky přitom sjíždí malinko níž a svěšují se. tím způsobem. takže vidím, jak mu z nich vykukují plavky. Vzápětí si kraťasy svléká a vyzouvá se z žabek. O čem jsem to předtím přemýšlela?

„Pojď si se mnou zaplavat.“ Podává mi ruku a já k němu zvedám nepřítomný rozostřený pohled. „Zaplaveme si?“ urguje svou žádost, naklání hlavu ke straně a v obličeji se mu zračí pobavený výraz. Když pořád neodpovídám, zvolna zavrtí hlavou.

„Vypadá to, že potřebuješ probudit.“ Najednou se ke mně vrhá, popadá mě a zvedá do náruče, až přitom vyjeknu, víc překvapením než strachy.

„Christiane! Dej mě dolů!“ zaječím.

Ale on se jen chechtá. „Jedině v moři, bejby.“

Několik lidí na pláži nás sleduje, ve tvářích výraz udiveného nezájmu, tak typického pro Francouze, jak už vím. Dívají se, jak mě Christian se smíchem nese k moři a chystá se do něj vrhnout.

Fifty Shades Freed

Zatínám mu paže kolem krku. „To neuděláš,“ ujišťuju se zadýchaně a snažím se v sobě zadusit hihňání.

Věnuje mi úsměv šelmy. „No tak, Ano, bejby, copak ses za tu dobu, co jsme spolu, nic nenaučila?“ Políbí mě a já se chytám příležitosti – zajíždím mu prsty do vlasů, abych jich sevřela dvě pořádné hrsti, a polibek mu oplácím, pronikám jazykem do jeho úst. Vnímám jeho ostrý nádech, pak se ode mě odtáhne, pohled má žhavý, ale ostražitý.

„Já vím, o co ti jde,“ zašeptá a pomalu nás noří do chladivé čiré vody a jeho rty znovu nacházejí ty mé. Za chvíli už chlad Středozemního moře nevnímám, protože se pnu kolem svého manžela.

„Myslela jsem, že sis chtěl zaplavat,“ mumlám mu do rtů.

„Když ty mě hrozně rozptyluješ.“ Špičkou nosu opíše linii mé čelisti. „Ale nejsem si jistý, jestli tady chci váženým občanům Monte Carla předvádět peepshow.“

Přejedu mu zuby po spodní hraně obličeje, na jazyku přitom ucítím jeho pichlavé strniště, vážení občané Monte Carla mě ani za mák nezajímají.

„Ano,“ zavrčí. Ovíjí si můj ohon kolem zápěstí a jemně za něj zatáhne, takže mi zaklání hlavu a odhaluje krk. Posévá jej polibky od mého ucha až dolů ke klíční kosti.

„Mám si tě snad vzít ve vodě?“ vydechne.

Odtáhne se a počastuje mě užaslým pohledem, jeho oči jsou hřejivé, roztoužené a zároveň pobavené.

„Paní Greyová, vy jste nenasytná – a taky nestydatá. Co jsem to stvořil za monstrum?“

„Tak akorát pro sebe. Bral bys mě snad jinak?“

„Beru tě, jakkoliv tě můžu mít. Ale ne teď. Ne s obecenstvem.“ Ukáže hlavou směrem ke břehu.

Padesát odstínů svobody

No jasně, několik lidí na pláži překonalo vrozenou netečnost a teď nás se zájmem sledují. Nečekaně mě popadá kolem pasu, zvedá do vzduchu a nechává mě plesknout do vln a zabořit se do měkkého písku na mořském dně. Vyskakuju nad hladinu, kašlu přitom a prskám a do toho se směju.

„Christiane!“ spílám mu a častuju ho ostře nabroušeným pohledem. Myslela jsem, že se pomilujeme v moři. a odškrtneme si další poprvé. Spodní ret si drží mezi zuby, aby se nerozesmál. Šplouchnu na něj vodu a on mi to obratem vrací.

„Máme na to celou noc,“ přesvědčuje mě a šklebí se u toho jako blázen. „Pozdějc, bejby.“ Zajíždí do vln a znovu vyplave až o metr dál, pak začne plynulým, ladným kraulem rázovat pryč od břehu, pryč ode mě.

Tss! Hravý Stín s mučitelskými sklony! Cloním si oči rukou a sleduju, jak se vzdaluje. To je takový provokatér. co bych tak udělala, abych ho donutila se vrátit? Zatímco plavu zpátky ke břehu, zvažuju své možnosti. Naše pití už bylo doručeno k lehátkům, a tak rychle usrkávám kolu. Z Christiana se stává nejasný bod v dálce.

Hmm. lehám si na břicho, neohrabaně bojuju s ramínky, sundávám si vrchní díl bikin a ledabyle ho pohazuju na Christianovo místo. Tu máte. zírejte, jak nestydatá dokážu být, pane Greyi. Nandejte si to na talíř a udavte se tím. Zavírám oči a nechávám slunce, aby mi prohřívalo kůži, pouštím si jeho teplo až do morku kostí a znovu v tom žáru upadám do dřímoty, s myšlenkami volně plynoucími zpátky k našemu svatebnímu dni.

„Nyní smíte políbit nevěstu,“ pronáší slavnostně reverend Walsh.

A já se na svého muže široce usměju.

„Konečně jsi moje,“ zašeptá a přitáhne si mě do náruče. Ve vší počestnosti mě políbí.

Fifty Shades Freed

Jsem vdaná. Jsem paní Greyová. Jsem blahem bez sebe.

„Vypadáš nádherně, Ano,“ broukne uznale s hřejivým úsměvem na rtech. Oči mu planou láskou. a taky něčím temnějším, něčím nemravným. „Nenech nikoho, kromě mě, aby ti ty šaty sundal, rozumíš?“ Jeho úsměv se rozehřívá o dalších sto stupňů, konečky prstů mi sjíždí po tváři, čímž mi rozpaluje krev v žilách.

No teda. jak tohle dělá, jak to dokáže, s tou spoustou lidí, co na nás zírají?

Němě přikývnu. Ježkovy oči, doufám, že nás nikdo neslyší. Reverend Walsh naštěstí taktně ustoupil. Zadívám se na ten nastrojený dav. Moje máma, Ray, Bob i Greyovi – všichni tleskají. Dokonce i moje hlavní družička Kate, stojící vedle Elliota, Christianova svědka, celá úchvatná v té světle růžové. Kdo by si byl pomyslel, že se Elliot dokáže tak vyfiknout. Všichni se nadšeně usmívají – kromě Grace, která decentně štká do delikátního bílého kapesníčku.

„Připravená slavit, paní Greyová?“ optá se Christian a obdaří mě svým plachým úsměvem. Okamžitě taju. Je tak okouzlující, v tom jednoduchém černém smokingu se stříbrnou vestičkou a stříbrnou kravatou. Je tak. švihácký.

„Jako nikdy dřív,“ křením se na něj s naprosto přihlouplým výrazem ve tváři.

Později se svatební párty rozjíždí plným proudem. Carrick a Grace se opravdu předvedli. Znovu postavili ten velký stan, nádherně ho vyzdobili světle růžovou, stříbrnou a slonovinovou. Jeho strany se tentokrát otevírají směrem k zálivu. Počasí nám přálo a nad jeho vodami teď sálá slunce pozdního odpoledne. Na jednom konci stanu je taneční parket, na druhém okázalé občerstvení.

Ray tančí s mámou a něčemu se spolu smějí. Vidět je takhle pohromadě má pro mě hořkosladkou příchuť. Doufám, že nám to s Christianem vydrží déle. Nevím, co bych si počala, kdyby mě opustil. Kvapné ženění, dlouhé želení. To přísloví mě pořád pronásleduje.

Grey (v českém jazyce) – Padesát odstínů šedi z pohledu Christiana Greye

Popis:
Popusťte uzdu své fantazii a prožijte románek s neodolatelně svůdným Christianem Greyem. Celosvětově úspěšná erotická sága …

Leave a Reply