Kniha Parfém Příběh vraha (Patrick Süskind)

Kniha Parfém Příběh vraha (Patrick Süskind)

Kniha Parfém Příběh vraha (Patrick Süskind) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

 • Název knihy: Kniha Parfém Příběh vraha (Patrick Süskind)
 • Elérhető fájlok: Kniha Parfém Příběh vraha (Patrick Süskind).pdf, Kniha Parfém Příběh vraha (Patrick Süskind).epub, Kniha Parfém Příběh vraha (Patrick Süskind).mobi
 • Jazyk knihy: Český jazyk
 • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

Parfém (brož.)

Anotace

Čtenářské recenze

naprosto sohlasím s tímto hodnocením a nemohla bych najít lepší slova pro mé hodnocení viz Mairiel, 27.12.2005 Ať se na knihu podíváte z kteréhokoliv hlediska, je dokonalá. Miluji Jeana Baptista. UMŘELA bych pro to, stát se součástí jeho parfému, i když se obávám, že bych toho nebyla hodna. Tuto knihu doporučuji všem zvláštním lidem se zálibami ve zvláštních věcech.

Naprosto brilantně a strhujícím způsobem napsaný romám. Skvělý příběh, rozbory osobností, vraždy. Dokonalá idea parfému jako příčiny vražd. Je to prostě Hugovský román s Doylovskou brilantní zápletkou. ‘Přízemním’ obrázkem na titulu se nenechte zmást- jde o opravdový literární skvost .

Hledáte nevšední zážitek? Parfém je knížka věnovaná smyslu, nepředstavitelně detailně se zaobírá tématem vůní a zápachů. K četbě potřebujete zrak, ale k procítění čich. Jak voní žena. to je hlavní smysl románu. Hledáte historický román? Francie 18. století s veškerou svou lůzou, šlechtou a zvrhlostí se vám otevře před očima. Takřka barokní obraty.

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Parfém – rozbor díla k maturitě

Kniha: Parfém

Přidal(a): Denisa.L

Dílo Patricka Süskinda Parfém je tzv. postmoderní román. Postmodernismus vznikl v USA v 60.letech, prvotně pouze v architektuře, postupně však začal pronikat do dalších druhů umění. Rychle se dostal i do filmu (Woody Allen). Postmodernismus je reakcí na moderní umění, modernismu, který označují za „nefunkční styl, který už neslouží potřebám lidí“. Postmoderní romány patří mezi tzv. otevřená díla: jsou určena pro širokou čtenářskou základnu – autor využívá prvky jak literatury odborné (tzn. umělecky náročné) tak literatury brakové, často se v nich mísí realita s mystifikací, častým motivem je detektivní forma a hledání pravdy. Nejvýznamějším představitelem postmodernismu je Ital Umberto Eco se svým dílem Jméno růže.

Tento německý spisovatel a scénarista je pravděpodobně současným nejznámějším německým spisovatelem. Je to člověk velmi uzavřené, nedělá žádné rozhovory.

V díle Parfém sledujeme celý život Jean-Babtiste Grenouille. Prvky literatury odborné: odborné vysvětlování přípravy parfémů; prvky brakové: detektivní zápletka, vraždy.

Tento príbeh zacíná 17. cervence 1738 na rybím trhu v Paríži, kde se narodí chlapec. Matka ho chce zabít, ale je pristižena a popravena. Farár mu dá jméno Jean-Baptiste Grenouille. Grenouille se dostane k adoptivní matce, jež ho pouze kojí a od dvou let musí žít již nekde jinde. Vyrustá u koželuha Grimala. Grenouille má velice citlivý nos, dokáže rozlišit všechny pachy v Paríži a nejen tady. Když jde jednou po ulici Rue des Marais, ucítí neco krásného. Jakmile prijde blíž, pozná, že to je nejaké devce, proto ji musí zabít, aby z ní mohl ješte dlouho tu vuni nasávat. Jednoho dne nese kuži ke známému výrobci vonavek. Nabídne se mu udelat parfém Amor a Psyché jen podle svého nosu, bez návodu. Parfumér Giuseppe Baldini je velice prekvapený, že díte dokáže udelat tak dobrý parfém. Baldimi pozdeji Grenouilla do Grimala koupí. Mladík delá úžasné parfémy i ve velkém množství, že se docela rychle proslaví i v zahranicí. V 18 letech mu dá Baldini nejaké peníze a musí z Paríže odejít. Grenouille jde na jih, kde je kolébka parfému a kde muže získávat nové poznatky, jak dostat vuni z predmetu a jak ji uchovat. Ze zacátku nechce nikoho potkat. Jde opuštenými krajinami, až dojde k jedné hore Plomb du Cantal. Objeví tu jeskyni, v níž 7 dlouhých let žije.

Behem této doby premýšlí nad všemi vunemi, které kdy cítil. Vzpomnel si také na to malé devce, jež zabil. V jeskyni se mu líbí, ale jednou má tak hrozný sen, že si rekne, že pujde dál. Pak se ješte dlouho za svuj sen stydí. Prijde do Montpellier a ujme se ho markýz Taillade-Espinasse. Grenouille by rád vyrobil ten nejlepší parfém z vune dívky, ale to nemuže delat tady, musí jít dále. Dojde do nejznámejšího parfumárského mesta Grasse. Mistr Dominique Druot mu nabídne dílnu, v níž se dají vytváret parfémy. Grenouille zacíná vraždit. Má v plánu zabít 24 dívek, zabalit je do tuku, získat jejich vuni a poté vytvorit parfémy. Celou dobu obdivuje jedno devce, které si chce nechat jako poslední. Jmenuje se Laura Richis. Její otec ví, že je v nebezpecí, proto ji odváží pryc. Grenouille je pronásleduje podle cichu a jakmile je dostihne, pocká do noci a Lauru zabije. Poté jede zpet. V Grasse ho chtejí povesit za vraždy tolika dívek, ale Grenouille použije svůj parfém a v bezpecí vyvázne. Lidé totiž jsou tak pobláznení, že ho nechají jít. Grenouille se vrátí do svého rodného mesta, do Paríže. Jde presne tam, kde se narodil a kde žijí lidské trosky. Postríká se svojí vonavkou, a protože je tak nádherná, lidé ho sežerou. Tak nejvetší parfumér Jean-Baptiste Grenouille zemre.

Vyprávěno v er-formě a chronologicky. Obsáhlé popisy.

Román byl zfilmován pod názvem Parfém: Příběh vraha.


Další podobné materiály na webu:

  Prohledali jsme rozbory knih, slohovky, životopisy a všechnu další literaturu, ale nic jsme nenašli :-(.

PARFÉM: PŘÍBĚH VRAHA | PATRICK SÜSKIND

Kniha, která smrdí. Přesto ji nedáte z ruky, jakmile se začtete

(vydáno roku 1985)

Hlavní téma

Hororový, dějově lineární román nám velmi barvitým jazykem zprostředkovává obraz Francie v osmnáctém století. A to obraz především pachový. Nenabízí čtenáři pouze vůně lahodící čichovým buňkám, nýbrž vše, co lze nosem zachytit – vůně, pachy, smrady. V dobách, o kterých budeme mluvit, vládl ve městech zápach sotva představitelný pro nás moderní lidi. Zapáchaly ulice smetím, smrděly dvorky domů močí, smrděla schodiště shnilým dřevem a krysím trusem, kuchyně nahnilým zelím a skopovým lojem; nevětrané světnice páchly zatuchlým prachem, ložnice zapáchaly nakyslým pachem umolousaných prostěradel, zvlhlými peřinami a štiplavě nasládlým zápachem nočníků. (…) Tento nevábný popis zapáchající Paříže je ovšem nutný, bez něj by příběh a motivace hlavního hrdiny byly hůře pochopitelné. Dále je nutné, aby čtenář poznal, jak se v 18. století lidem žilo, a to z naprosto jiného úhlu pohledu. Prostředí si vizualizujeme především pomocí čichových buněk. Neexistuje nic, co by nevydávalo alespoň nepatrný zápach. A právě do takového prostředí se narodil Jean-Baptiste Grenouille, geniální a současně nestvůrná postava francouzské společnosti. Jeho výjimečnost spočívala v neuvěřitelně vynikajícím čichu, uměl zachytit pachy, které ostatní necítili. Pouze na základě svého čichu dokázal rozdělit vůně na jednotlivé složky, a tak zvládl vůně oddělovat, ale i spojovat, vytvářet nové. Jeho výjimečnost se pro něj stala ale zároveň prokletím. Byl odsouzen k nepochopení a k osamění. Sám však lidskou společnost nevyhledával, lidé se mu hnusili. Zůstal sám se svými vůněmi. A toužil po jediném – podmanit si lidi pomocí vůně. Ale ne jen tak ledajaké. Chtěl oloupit člověka o jeho vlastní vůni. Pokud však toužil extrahovat lidský pach do své neobyčejné voňavky, nemohli být jeho oběťmi naprosto obyčejní lidé, nýbrž ti, kteří inspirují lásku – půvabné mladé dívky. Na jejich životech Grenouillemu nezáleželo, necítil radost, štěstí, strach ani lásku. Jako by se emoce, které nás dělají lidmi, u něj nikdy nevyvinuly. Grenouille zlehka roztáhl koutky úst, jak to odkoukal od lidí, kteří se usmívají. Potom zavřel oči. (…) Nemiloval ovšem člověka, nemiloval to děvče v domě za hradbami. Miloval vůni. Jedině ji a nic jiného a jenom ji, jako svou budoucí vlastní vůni. Za rok si pro ni přijde, to si přísahal při vlastním životě. A tak se dopustil dohromady dvaceti šesti vražd, aby mohl vytvořit svou vlastní vůni. Grenouille se jako postava vyvíjí pouze v umění parfumérském, nedochází k téměř žádnému vnitřnímu vývoji. Jeho postava je determinována téměř až naturalisticky – jak přišel na svět (nechtěný, nenáviděný, osamocený, ve špíně a hnusu), tak prožívá celý život a umírá.

Kompozice

Kniha se skládá ze čtyř částí, čtyř dějově a tematicky uzavřených celků. Každá část se odehrává na jiném místě, po boku hlavního protagonisty stojí mužská postava, která představuje průvodce na cestě k vysněnému parfému. Po odchodu hlavního protagonisty však tato postava umírá.

V prvním díle se seznamujeme s mladým Grenouillem. Jsme svědky jeho narození, klidného dětství, drsného začlenění do pracovního procesu na pozici koželužského tovaryše a konečně jeho služby u vyhlášeného parfuméra Baldiniho. Po odchodu hlavního hrdiny z Paříže, v okamžiku, kdy se od Baldiniho více už naučit nemohl, se zřítil parfumérův dům do řeky. Baldiniho tělo se nikdy nenašlo.

postavy: Jean-Baptiste Grenouille, parfumér Giuseppe Baldini – v noci se s ním zřítil dům, koželuh Grimal – opilý se utopil v řece

Po odchodu z Paříže strávil Grenouille sedm let ve vegetativním stavu v úpatí bezútěšné sopky, míle daleko od jakékoli lidské duše. Po návratu do civilizace se ho ujal markýz de la Taillade-Espinasse, díky němuž podstoupil týdenní revitalizační kúru pomocí důmyslného markýzova vynálezu založeného na teoriích o vlivu zemské půdy na člověka. Po úspěšném léčení odešel Grenouille z Montpellieru, nikým nezpozorován. Markýz, opilý svým úspěchem, se rozhodl svou fluidální teorii vyzkoušet na sobě, a tak se vydal na expedici na horu Pic du Canigou, nejvyšší horu Pyrenejí. Od té doby ho nikdo neviděl.

postavy: Jean-Baptiste Grenouille, markýz de la Taillade-Espinasse – zemřel při výstupu na nejvyšší horu Pyrenejí

Třetí a zároveň vrcholný díl celé knihy se odehrává ve městě Grasse, uznávané voňavkářské metropoli. Grenouille si našel práci jako pomocný tovaryš v malé voňavkářské dílně paní Arnulfiové a od jediného tovaryše v dílně, lehce omezeného Druota, se učil získávat vůně pomocí postupu zvaného macerace. Získal tak všechny potřebné znalosti a zkušenosti k tomu, aby stvořil svůj životní parfém, kterým dokázal okouzlit několikatisícový dav.

postavy: Jean-Baptiste Grenouille, druhý konzul Antoine Richis, jeho dcera Laura – poslední oběť, paní Arnulfiová, první tovaryš a později mistr parfumér Dominik Druot – odsouzen, mučen a popraven za vraždy, které spáchal Grenouille

Čtvrtý díl je krátkým závěrečným slovem, epilogem o konci Grenouillovy existence. Ústřední postava románu se vrací do Paříže, na místo, kde přišel na svět. V noci na hřbitově Nevinných na sebe vylije svůj parfém a nechá se zabít spodinou pařížské společnosti, která se na něj vrhne omámena silným parfémem.

postavy: Jean-Baptiste Grenouille

Ukázka

Netrvalo to dlouho a byl z něho specialista v oblasti destilování. Zjistil — a jeho nos mu přitom pomáhal více než Baldiniův soubor pravidel —, že žár ohně má rozhodující vliv na jakost destilátu. Každá rostlina, každý květ, každé dřevo a každý olejnatý plod vyžadují zvláštní proceduru. Jednou bylo třeba vyvinout nejostřejší páru a jindy zase stačil mírný klokot a některý květ ze sebe vydal to nejlepší teprve, když se smahnul na nejmenším plameni.
Podobně důležitá byla i předběžná příprava. Mátu a levanduli bylo možno destilovat v celých trsech. Jiné rostliny bylo třeba jemně roztřídit, rozsekat, rozstrouhat, rozlisovat anebo dokonce nasadit jako záparu, než je člověk dal do měděného kotle. Něco se ale nedalo vůbec destilovat a to Grenouilla krajně rozhořčovalo.
Když Baldini viděl, jak bezpečně Grenouille ovládá aparaturu, dal mu volnou ruku v zacházení s destilačním přístrojem a Grenouille této svobody důkladně využíval. Zatímco během dne míchal parfémy a zhotovoval i jiné vonné a bylinné produkty, v noci se zabýval výhradně tajemným uměním destilačním. Měl plán vyrábět zcela nové vonné látky a tím aspoň zhotovovat některé z vůní, které nosil ve svém nitru. Zpočátku měl i jisté drobné úspěchy. Podařilo se mu vyrobit olej z květů kopřiv a semen řeřichy, vodičku z čerstvě oloupané bezové kůry a tisových větví. Destiláty se sotva ještě podobaly vůní výchozím látkám, ale přesto byly dosti zajímavé, aby se hodily pro další zpracování. Pak ovšem existovaly látky, u nichž postup naprosto selhal. Grenouille se pokoušel vydestilovat vůni skla, hlinitě chladnou vůni hladkého skla, kterou normální lidé vůbec nevnímají. Obstaral si okenní sklo a lahvové sklo a zpracovával je ve velkých kusech, ve střepech a v drobných střepinkách, jako prach — bez nejmenšího úspěchu. Destiloval mosaz, porcelán a kůži, obilí a oblázky. Destiloval čistou hlínu. Destiloval krev a dřevo a čerstvé ryby včetně svých vlastních vlasů. Nakonec destiloval i vodu ze Seiny, o jejímž zvláštním pachu se domníval, že stojí za to, aby byl zachován. Domníval se, že s pomocí destilačního přístroje dokáže vyrvat těmto látkám jejich charakteristický pach, tak jak to bylo možné u tymiánu, levandule a u kmínových semínek. (­…)

Další díla

Kontrabas, Pan Sommer, Holub

Filmová adaptace

Parfém: Příběh vraha (2006)
Režie: Tom Tykwer

Parfum – Príbeh vraha

Keď počujeme názov mesta Paríž, azda sa nám trochu zakrúti hlava: z krásy, zo všemožných vôní, ktoré toto mesto šarmu a elegancie ponúka.

Vypredané , sú však dostupné iné vydania.

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Recenzie, kritiky

„Brilantne napísané, silne metaforické dielo s jemnou iróniou. Suskind nevtieravo, akoby mimochodom, dáva ponaučenia z dejín spoločnosti a cez najčudesnejšie vône približuje čitateľovi mocný civilizačný prelom v 18. storočí. Jeho bájka sa tým mení na parabolu o lesku a biede novodobého cynického rozumu.
Tages Anzeiger, Zurich

V našom čírom svete bez šmúh, keď sme z jeho atmosféry násilne vypudili posledné pach vytvárajúce baktérie, vyvrhol mladý mníchovský spisovateľ knihu naplnenú tisíckami vôní. Autor ako ironický rozprávač niekedy vystupuje z riadkov, berie čitateľa za ruku a vedie ho svojimi voňajúcimi záhradami. V našich časoch, keď sa umlčali všetky „vône“, Suskind znova rozvíril pozemský zápach, špinu a pot.
Der Spiegel, Hamburg

Parfém: Příběh vraha

Perfume: The Story of a Murderer

Das Parfum – Die Geschichte eines Mörders

El perfume – Historia de un asesino

Le Parfum – Histoire d’un meurtrier

Parfum: Príbeh vraha

Perfume: The Story of a Murderer

Drama / Thriller / Krimi / Fantasy

USA / Německo / Španělsko / Francie, 2006 , 141 min

Režie:

Předloha:

Scénář:

Kamera:

Hudba:

Hrají:

Producenti:

Střih:

Scénografie:

Masky:

Kostýmy:

Plakáty

Obsah

Zajímavosti k filmu (42)

– Levanduľové pole muselo byť v postprodukcii "doladené", pretože v priebehu natáčania neboli kvety v plnom rozkvete. (Greenpeacak)

– "Vrcholová scéna" sa natáčala na námestí v španielskom skanzene Poble Espanyol. (Greenpeacak)

– Film vyžadoval približne 250 vizuálnych efektov. Väčšinou však išlo o drobné úpravy. (Greenpeacak)

– Postprodukcia filmu vyžadovala 9 mesiacov. (Greenpeacak)

– V jednu chvíľu sa uvažovalo, že by sa film natáčal v Chorvátsku kvôli prírode a starosvetskému vzhľadu miest. Nakoniec to však neprichádzalo do úvahy, kvôli vzdialenosti. (Greenpeacak)

– Dustin Hoffman (Giuseppe Baldini) natočil svoje scény behom 11 dní. (Greenpeacak)

– Jedinou postavou, ktorú neobliekali podľa originálnej dobovej a regionálnej módy, bola postava Laury (Rachel Hurd-Wood), aby zvýraznili jej červené vlasy. (Greenpeacak)

– Tvorcovia sa snažili sprostredkovať vône divákom bez nadbytočného použitia sýtych farieb a vizuálnych efektov. „V > (Greenpeacak)

– Režisérovou voľbou pre postavu Richisa bol jedine Alan Rickman. Nikomu inému rolu neponúkol. Naopak, pre úlohu Laury, Richisovej dcéry, si museli tvorcovia prehliadnuť stovky konkurzných záznamov, aby našli tú pravú herečku. (Greenpeacak)

– Pierre-Yves Gayraud, kostýmový výtvarník, strávil 15 týždňov študovaním dobovej módy. Výsledkom bolo 1 400 kostýmov zhromaždených do 3 mesiacov. (Greenpeacak)

– Postava Bena Whishawa, Jean-Baptiste Grenouille, nenosila v žiadnej scéne odev v bielej farbe. (Greenpeacak)

– Scény s Dustinom Hoffmanom (Giuseppe Baldini) a Benom Whishawom (Jean-Baptiste Grenouille) boli natáčané chronologicky, aby režisér zachytil prirodzený vývoj ich vzťahu v rámci filmu. (Greenpeacak)

– Dustin Hoffman (Giuseppe Baldini) a Ben Whishaw (Jean-Baptiste Grenouille) mali pred natáčaním rýchlokurz prípravy parfémov. (Greenpeacak)

– Producent filmu Bernd Eichinger popísal na konkurze Bena Whishawa (Jean-Baptiste Grenouille) ako nevinného anjela a vraha v jednej osobe. (Greenpeacak)

– Nájsť hlavnú postavu trvalo tvorcom približne jeden rok. (Greenpeacak)

– V knižní předloze se divák může dozvědět ještě další informace. Podle předlohy se například dokonalý parfém skládá z 25 dívčích aur. Jean-Baptista Grenouille také musel čekat dva roky, než mu jeho nejdokonalejší dívčí aura dozraje, a teprve potom si pro ni přišel. Když ji prvně objevil, byla ještě dítětem. (Nifgai)

– Aby páchnoucí rybí trh působil co nejvěrohodněji, nechal režisér zasypat část Barcelony dvěma a půl tunami ryb a tunou masa. (Olík)

– Herci museli kostýmy, které byly ušity ve vyhlášeném bukurešťském krejčovství, nosit nepřetržitě několik dnů a dokonce v nich i spaly. To vše aby získaly patinu a nádech doby. (Olík)

– Aby byla co nejvěrohodněji vystižena Francie osmnáctého století, byli všichni hlavní členové štábu nuceni nastudovat kompletní dílo Caravaggia, Rembrandta a Wrighta. (Olík)

– Historické kostýmy, které byly ve filmu použity, byly vyrobeny v Rumunsku. (FFilipCZ)

Parfém: Příběh vraha

brožovaná
2. vydání,
Rozebráno

Posledná zmena: 17.02.2020 02:41

 • Sledovať titul
 • Informuj priateľa
 • Recenzie (0)
 • Komentáre (4)

Obsah knihy: Parfém: Příběh vraha

„ Věděl, že teď ovládá techniky, jak oloupit člověka o jeho vůni, a neměl zapotřebí, aby si to opětovně dokazoval. Pach člověka sám o sobě mu byl také lhostejný. Dovedl náhražkami dostatečně lidský pach napodobit. To, po čem toužil, byl pach určitých lidí: totiž oněch krajně vzácných lidí, kteří inspirují lásku. Ti byli jeho obětmi.“
Hororový román Parfém je příběhem vraha, jehož hlavním hrdinou je fanatický mladík Grenouille, kterého posedlost po vytvoření dokonalého parfému dovede až k vraždám.
V roce 2006 byl podle Süskindovy předlohy natočen stejnojmenný film pod vedením režiséra Toma Tykwera s Alanem Rickmanem a Dustinem Hoffmanem, který právě přichází do našich kin.

Detaily o knihe

Názov: Parfém: Příběh vraha

Objednávací kód

Produkt je zaradený do žánrov:

ISBN: 80-200-1458-6

EAN: 9788020014580

Rok a mesiac vydania: 2006/11

Počet strán: 208

Väzba: Paperback

Formát, hmotnosť: 130 × 200 mm, 208 g

Parfém – příběh vraha

Hrdina je posedlý touhou po vytvoření dokonalého parfému, která ho vede až k vraždě, je vyobcován ze společnosti normálních lidí a stává se psancem.

Bežná cena Bežne 8,13 €

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Recenzie

O autorovi

Vydavateľstvo

Nakladatelství vzniklo v roce 1953 původně jako nakladatelství Československé Akademie věd. Název Academia nese od roku 1966.

V současné době zaujímá Academia svou ediční činností přední místo mezi nakladatelstvími České republiky. V edičním programu se zaměřuje na vydávání publikací ze všech vědních oborů.

Academia vydává původní vědecké monografie a práce českých vědců, díla klasiků vědy, překlady zahraničních autorů, populárně naučnou literaturu, literaturu faktu, encyklopedie, slovníky, jazykové učebnice, příručky a vysokoškolské učebnice, ale také kvalitní českou i překladovou beletrii. V nakladatelství dále vychází populárně naučný časopis Živa.

Máte chuť pozrieť si všetky svoje recenzie na jednom mieste a podeliť sa o ne aj s ostatnými používateľmi? Aktivujte si čítateľský profil, kde môžete okrem iného zbierať knihomoľské odznaky, či zvyšovať si svoju knihomoľskú úroveň.

Parfém

Příběh vraha

Süskindův román vzbudil velkou světovou pozornost, zdá se, jako by od dob Edgara Allana Poea nikdo nenapsal tak dokonalý horor.

Zadejte e-mail a my vám dáme vědět, jakmile bude kniha dostupná.

 • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
 • více než 2500 výdejních míst
 • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Recenze

O autorovi/autorce

Nakladatelství

Nakladatelství vzniklo v roce 1953 původně jako nakladatelství Československé Akademie věd. Název Academia nese od roku 1966.

V současné době zaujímá Academia svou ediční činností přední místo mezi nakladatelstvími České republiky. V edičním programu se zaměřuje na vydávání publikací ze všech vědních oborů.

Academia vydává původní vědecké monografie a práce českých vědců, díla klasiků vědy, překlady zahraničních autorů, populárně naučnou literaturu, literaturu faktu, encyklopedie, slovníky, jazykové učebnice, příručky a vysokoškolské učebnice, ale také kvalitní českou i překladovou beletrii. V nakladatelství dále vychází populárně naučný časopis Živa.

Chtěli byste si prohlédnout všechny své recenze na jednom místě a podělit se o ně s ostatními čtenáři? Aktivujte si čtenářský profil, kde můžete mimo jiné sbírat knihomolské odznaky nebo zvyšovat svou knihomolskou úroveň.

„Přátelé jsou lidé, kteří si mohou půjčovat moje knihy a stavět na ně mokré sklenice.“

Parfum Príbeh vraha

Kniha ( pevná vazba )

Román švajčiarskeho prozaika Patricka Süskinda je fascinujúcou zmesou strašidelného príbehu o genialite ľudského ducha, skazenosti človeka a zmyselnej vášni, ktorý sa odohráva v temných uličkách Paríža v 18. storočí. Jean-Baptiste Grenouille sa narodil s úžasným darom – má dokonalý čuch, neobyčajnú pamäť a schopnosť analyzovať a kombinovať vône.… Přejít na celý popis

Drobek má knížky pro všechny dětské zvídavé hlavičky. Právě teď je koupíte se 40% slevou Více informací

Román švajčiarskeho prozaika Patricka Süskinda je fascinujúcou zmesou strašidelného príbehu o genialite ľudského ducha, skazenosti človeka a zmyselnej vášni, ktorý sa odohráva v temných uličkách Paríža v 18. storočí. Jean-Baptiste Grenouille sa narodil s úžasným darom – má dokonalý čuch, neobyčajnú pamäť a schopnosť analyzovať a kombinovať vône. Ako malý chlapec sa usiluje rozlúštiť pachy mesta a do starého umenia miešania olejov a bylín sa zaúča u prominentného lekárnika. Grenouillova vášeň sa však zmení na posadnutosť a túžba vytvoriť dokonalú vôňu ho doženie až k vražde.

Bestseller v knihy Dobrovský

49108. v e-shopu | 49624. minulý týden

Hodnocení čtenářů

4.2 z 5 0 hodnocení čtenářů

0× 5 hvězdiček 0× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička

Parfém: Příběh vraha (2006) – Trailer CZ

Popis:
Jean-Baptiste Grenouille (Ben Whishaw) má vlastnost génia – svým nosem dokáže zachytit, detailně popsat a charakterizovat …
Vydavateľ: Academia
Jazyk: český
Formát: Kniha
Počet strán: 208
Poradie vydania: 1.

Leave a Reply