Kniha Poslední kabriolet (Anton Myrer)

Kniha Poslední kabriolet (Anton Myrer)

Kniha Poslední kabriolet (Anton Myrer) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

  • Název knihy: Kniha Poslední kabriolet (Anton Myrer)
  • Elérhető fájlok: Kniha Poslední kabriolet (Anton Myrer).pdf, Kniha Poslední kabriolet (Anton Myrer).epub, Kniha Poslední kabriolet (Anton Myrer).mobi
  • Jazyk knihy: Český jazyk
  • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

Poslední kabriolet.

Poslední kabriolet

Odeon, Praha 1987, 2. vyd., il.: Rathouský, Jiří
Vazba: původní vazba s obál.
Stav: slušná vazba

AntikVary.cz (Karlovy Vary)

Poslední kabriolet

Odeon, Praha 1987, 2. vyd.
Vazba: tvrdá s přebalem
Stav: velmi pěkný

Poslední kabriolet

Odeon, Praha 1987, 2. vyd.
Vazba: původní, pevná s přebalem
Stav: velmi dobrý

Antikvariát Fryč (Liberec)

Poslední kabriolet

Myrer Anton, ill. — – 1987 – 602 str.

OCpap. s obálkou – Světoznámý americký společenský román. Kniha v pěkném stavu.

Antikvariát Beneš (Plzeň)

Poslední kabriolet

původní vazba s obálkou

Antikvariát U Bouchalek (Olomouc, Prostějov)

Poslední kabriolet; Myrer Anton

Odeon, Praha 1987, 2. vyd., 606 str., A5, v. OKart. s přebalem

Antikvariát Eva Kozáková (Praha 2)

Poslední kabriolet (1987)

Antikvariát Poděbrady (Poděbrady)

POSLEDNÍ KABRIOLET

Odeon – Edice GALERIE MODERNÍCH AUTORŮ, 1987

Shiori Antikvariát (Viničné Šumice)

Poslední kabriolet

Antikvariát Josef Počta (Praha 9)

Poslední kabriolet

Odeon, Praha 1987, 2. vyd.
Vazba: Vazaná
Stav: Pěkná
Kniha má obálku.

Antikvariát S (Humpolec)

Poslední kabriolet

Odeon, Praha 1987, 2. vyd., 602
Vazba: Vazaná
Stav: Pěkná
Kniha má obálku.

Antikvariát S (Humpolec)

Poslední kabriolet

Myrer A., 1987 vydal Odeon, 604 str., stav velmi dobrý, vázaná s obálkou

Antikvariát L + P (Stará Boleslav)

Poslední kabriolet

Antikvariát Čejka (Praha 5)

Přítomní

O projektu

Můj antikvariát je nezávislý specializovaný vyhledávač, který se snaží prohledávat české antikvariáty s nabídkou na Internetu.
Knihy se zde neprodávají, odkazuje se na antikvariáty.

PoslednГ­ kabriolet

Ten zelenГЅ Packard se za tЕ™icet let stЕ™Г­dГЎnГ­ majitelЕЇ a pohnutГ©ho osudu, jakГЅ mu uchystalo 20. stoletГ­, tГ©mД›Е™ nezmД›nil. O to dЕЇvД›ryhodnД›jЕЎГ­ je jako svД›dek promД›n doby a svГЅch majitelЕЇ. Z bezstarostnГЅch studentЕЇ se stГЎvajГ­. VГ­ce

  • NenГ­ skladem
  • Doprava ZDARMA nad 699 KДЌ.
  • OsobnГ­ odbД›r na prodejnГЎch.

Anotace

Ten zelenГЅ Packard se za tЕ™icet let stЕ™Г­dГЎnГ­ majitelЕЇ a pohnutГ©ho osudu, jakГЅ mu uchystalo 20. stoletГ­, tГ©mД›Е™ nezmД›nil. O to dЕЇvД›ryhodnД›jЕЎГ­ je jako svД›dek promД›n doby a svГЅch majitelЕЇ. Z bezstarostnГЅch studentЕЇ se stГЎvajГ­ vГЎleДЌnГ­ veterГЎni, z idealistЕЇ pragmatiДЌtГ­ cynici. A z Myrerova romГЎnu jedna z nejpЕЇsobivД›jЕЎГ­ch generaДЌnГ­ch vГЅpovД›dГ­.

Poslední kabriolet

Americký spisovatel. Narodil se ve Worchesteru. Po vystudování ‘Boston Latin School’ sloužil tři roky u námořnictva v Pacifiku. Po válce dostudoval univerzitu v Harvardu (1947). Ve svém díle zachytil nejen životní styl Ameriky třicátých let s jejími swingovými bigbandy, s noblesním prostředím.

Ten zelený Packard se za třicet let střídání majitelů a pohnutého osudu, jaký mu uchystalo 20. století, téměř nezměnil. O to důvěryhodnější je jako svědek proměn doby a svých majitelů. Z bezstarostných studentů se stávají váleční veteráni, z idealistů pra

Bežná cena Bežne 11,33 €

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Recenzie

O autorovi

Americký spisovatel. Narodil se ve Worchesteru. Po vystudování ‘Boston Latin School’ sloužil tři roky u námořnictva v Pacifiku. Po válce dostudoval univerzitu v Harvardu (1947). Ve svém díle zachytil nejen životní styl Ameriky třicátých let s jejími swingovými bigbandy, s noblesním prostředím proslulých univerzit a se všudypřítomnou touhou užívat si naplno života, ale i boj s Japonskem během II. světové války. Poslední léta svého života strávil v New Yorku. Zemřel na leukémii.

Máte chuť pozrieť si všetky svoje recenzie na jednom mieste a podeliť sa o ne aj s ostatnými používateľmi? Aktivujte si čítateľský profil, kde môžete okrem iného zbierať knihomoľské odznaky, či zvyšovať si svoju knihomoľskú úroveň.

„Začiatok je vždy iný a prostriedok je vždy zložitý. No koniec je vždy jednoduchý a rovnaký. Na konci vždy niekto príde, niekto odíde, niekto zomrie a niekto zostane.“

Poslední kabriolet

Kniha ( pevná vazba )

Ten zelený Packard se za třicet let střídání majitelů a pohnutého osudu, jaký mu uchystalo 20. století, téměř nezměnil. O to důvěryhodnější je jako svědek proměn doby a svých majitelů. Z bezstarostných studentů se stávají váleční veteráni, z idealistů pragmatičtí cynici. A z Myrerova románu jedna z nejpůsobivějších generačních výpovědí.

Poznejte Monu Kasten, královnu romantického čtení. Její knížky teď objednáte za 149 Kč Více informací

Kniha Poslední kabriolet (Anton Myrer)

Kdyby tak Poslední kabriolet uměl mluvit…

Poslední kabriolet (v originále The Last Convertible) napsal americký autor Anton Myrer už v roce 1978. V roce 2012 vychází znovu, tentokrát v limitované edici u nakladatelství BB/art, a to hned ve dvojím provedení. Čtenáři si mohou vybrat, zda dají přednost obálce od Michaela Rittsteina či od Karla Jerie; oba jsou zkušení čeští výtvarníci.

Kniha vypráví příběh pěti nerozlučných přátel, popisuje jejich životy na harvardské univerzitě, ale i na válečných frontách během druhé světové války. Sleduje, jak se ze zbrklých mladíků stávají zodpovědní muži, manželé, rodiče.

Z hlavního hrdiny George je dnes už postarší pán, který miluje své děti, respektuje svou ženu, ale ze všeho nejvíc pro něj znamená zelený kabriolet, auto, které získal neobyčejným způsobem. Abychom zjistili, jak se k němu dostal, musíme se vrátit zpátky v čase do doby, kdy mladý a nezkušený začínal studovat na Harvardu, do čtyřicátých let dvacátého století.

Do vzpomínání se náš hrdina pouští kvůli Ronovi, mladíkovi, který si chce vzít jeho dceru Peg, ale není si jistý, zda není také Georgovým potomkem. Když se totiž zeptal své matky Chris, kdo je jeho pravý otec, poslala ho bez váhání právě za Georgem. Proč? Možná, že je Ronova obava oprávněná.

George Virdone býval celkem smutný chlapec, dokud nepřišel na Harvard a nepoznal čtyři kamarády, kteří mu změnili život. Jean-Jean, Russ, Dal a Terry mu hned padli do oka. Stalo se z nich pět pistolníků, ke kterým neodmyslitelně patřilo i jedno auto, Jean-Jeanův zelený kabriolet, kterému nikdo neřekl jinak než Císařovna. Ta sloužila vždy tomu, kdo ji zrovna potřeboval, proto se na postu jejího majitele postupně vystřídalo všech pět pistolníků.

Bohužel přišla válka a pistolníci museli ze dne na den dospět a stát se zodpovědnými muži. Bouřlivý studentský život se ztratil v nenávratnu a vystřídal ho boj o holý život. I v těch nejtěžších chvílích si ale zůstávali věrni a pravidelně si psali. Proto je část vyprávění z války tvořena právě dopisy, které si přátelé posílali. Každý z nich měl trochu jiný styl psaní. Například Russ neustále vtipkoval, u čtení jeho dopisů se musíte pořád smát, přestože to, o čem píše, ve skutečnosti vůbec není k smíchu.

Kniha je rozdělená na 5 částí – Závod s měsícem, Bez tebe ani krok, Radši teď nikam nechodím, Kde konec je těm dnům a Serenáda v modrém. Každá z nich se ještě člení na několik kapitol. Na celý děj se díváme očima George, prožíváme s ním chvilky štěstí, když je obklopen kamarády, chvilky smutku, když je sám a neví, kudy kam, ale i chvíle strachu, když leží během války v zákopu a připravuje se na útok.

Poslední kabriolet je právem považován za součást nesmrtelných děl americké prózy. Říká se, že kdo ho jednou přečte, nikdy na něj nezapomene.

Český-jazyk.cz aneb studentský underground ­

Myrer Anton (*03.11.1922 – †19.01.1996)

Poslední kabriolet

George je trochu nesmělý, stydlivý a klidný muž, který po celý život miluje jen jednu ženu – Chris, milou, společenskou, zábavnou. Dail často používá ironii a má přehnaně vysoké sebevědomí. Russ považuje svět za jednu velkou patry, ale život má naplánovaný do nejmenších detailů. Kay je občas namyšlěná, touží dělat velké věci. A Jean-Jean z Francie je velice společenský typ, na který letí snad každá dívka.

Celý příběh je vlastně pouhou vzpomínkou George na svoje mládí, studium na Harvardu, ale i na pozdější věk – svatby, narození dětí a také sraz studentů university po pětadvaceti letech. A to vše kvůli Ronovi – mladému muži, který se chce oženit s Georgovou dcerou Peg a není si jistý, jestli také není Georgův potomek.
Povídání začíná vstupem na Harvard, kdy si celá parta užívá nové svobody a volnosti, navštěvuje večírky a bary. Pak ale nekompromisně zasáhne 2. světová válka a skupina přátel se na čas musí rozloučit – ženy zůstávají na škole, muži jsou jako vojáci posláni téměř do celého světa. Za nedlouho padne Jean-Jean a další Georgovi spolužáci. Po válce jsou ale věci také velice složité a většině lidí se nedaří vrátit se do starých kolejí, nemohou přijít na to, jak bude jejich život pokračovat dál.
Nakonec se ale všichni usadí – George s Nancy, Dal s Chris, Russ, ze kterého se stal významný spisovatel, s Kay (nyní slavnou herečkou). Nancy a George ale čeká těžká životní zkouška – on celý život miluje Chris, manželství s Nancy není moc ideální a následuje také smrt jejich syna. Vše ale společně zvládnou a mají další děti – Peg a Amandu. Chris se narodí chlapeček Ron, jehož otcem ale není Dal, nýbrž Russ.
Celý problém je tedy vyřešen – Ron zjistí, že s Peg příbuzný není a tím pádem jim nic nebrání ve svatbě.
Název "Poslední kabriolet" je odvozen od automobilu "Císařovny", která celý tento příběh prožívala s celou nerozlučnou partou.

Kniha je rozdělena do pěti částí, které se dále dělí na kapitoly.

Poslední kabriolet.

Poslední kabriolet

Odeon, Praha 1987, 2. vyd., il.: Rathouský, Jiří
Vazba: původní vazba s obál.
Stav: slušná vazba

AntikVary.cz (Karlovy Vary)

Poslední kabriolet

Odeon, Praha 1987, 2. vyd.
Vazba: tvrdá s přebalem
Stav: velmi pěkný

Poslední kabriolet

Odeon, Praha 1987, 2. vyd.
Vazba: původní, pevná s přebalem
Stav: velmi dobrý

Antikvariát Fryč (Liberec)

Poslední kabriolet

Myrer Anton, ill. — – 1987 – 602 str.

OCpap. s obálkou – Světoznámý americký společenský román. Kniha v pěkném stavu.

Antikvariát Beneš (Plzeň)

Poslední kabriolet

původní vazba s obálkou

Antikvariát U Bouchalek (Olomouc, Prostějov)

Poslední kabriolet; Myrer Anton

Odeon, Praha 1987, 2. vyd., 606 str., A5, v. OKart. s přebalem

Antikvariát Eva Kozáková (Praha 2)

Poslední kabriolet (1987)

Antikvariát Poděbrady (Poděbrady)

POSLEDNÍ KABRIOLET

Odeon – Edice GALERIE MODERNÍCH AUTORŮ, 1987

Shiori Antikvariát (Viničné Šumice)

Poslední kabriolet

Antikvariát Josef Počta (Praha 9)

Poslední kabriolet

Odeon, Praha 1987, 2. vyd.
Vazba: Vazaná
Stav: Pěkná
Kniha má obálku.

Antikvariát S (Humpolec)

Poslední kabriolet

Odeon, Praha 1987, 2. vyd., 602
Vazba: Vazaná
Stav: Pěkná
Kniha má obálku.

Antikvariát S (Humpolec)

Poslední kabriolet

Myrer A., 1987 vydal Odeon, 604 str., stav velmi dobrý, vázaná s obálkou

Antikvariát L + P (Stará Boleslav)

Poslední kabriolet

Antikvariát Čejka (Praha 5)

Přítomní

O projektu

Můj antikvariát je nezávislý specializovaný vyhledávač, který se snaží prohledávat české antikvariáty s nabídkou na Internetu.
Knihy se zde neprodávají, odkazuje se na antikvariáty.

Kniha Poslední kabriolet (Anton Myrer)

I když americký autor Anton Myrer (1922-1996) napsal více knih (např. Velká válka), teprve v pozdním Posledním kabrioletu (1973) se mu podařilo vytvořit jeden z onoho druhu románů, na něž snad nikd… více

I když americký autor Anton Myrer (1922-1996) napsal více knih (např. Velká válka), teprve v pozdním Posledním kabrioletu (1973) se mu podařilo vytvořit jeden z onoho druhu románů, na něž snad nikdo, kdo jej jednou přečetl, už nikdy nezapomene. Tato tklivá, humorná i sentimentální a také tragická generační výpověď o podstatné části uplynulého století se tak zařadila mezi nesmrtelná díla americké prózy.

Poslední kabriolet

obálka Michael Rittstein

Ten zelený Packard se za třicet let střídání majitelů a pohnutého osudu, jaký mu uchystalo 20. století, téměř nezměnil. O to důvěryhodnější je jako svědek proměn doby a svých majitelů. Z bezstarostných studentů se stávají váleční veteráni, z idealistů .

Zadejte e-mail a my vám dáme vědět, jakmile bude kniha dostupná.

  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Ten zelený Packard se za třicet let střídání majitelů a pohnutého osudu, jaký mu uchystalo 20. století, téměř nezměnil. O to důvěryhodnější je jako svědek proměn doby a svých majitelů. Z bezstarostných studentů se stávají váleční veteráni, z idealistů pragmatičtí cynici. A z Myrerova románu jedna z nejpůsobivějších generačních výpovědí.

Na počátku knihy září ten kabriolet jasně zelenou novotou, a třebaže jde o mužný Packard, říká se mu Císařovna, protože to nejlépe vystihuje jeho vznešenost.
Na konci knihy je Císařovnin lesk už zmatnělý, kožená sedadla jsou popraskaná a vůz sám je mírně dýchavičný. Však také přežil tři dekády. Na jeho majitelích zanechaly o poznání hlubší stopy.
Bylo jich pět, pět kamarádů a bezstarostných studentů v době, kdy se o Hitlera zajímala víc Evropa než Amerika za mořem. Tam měli jiné starosti: swing Bennyho Goodmana dostával mladé lidi do transu, kdo by myslel na něco jiného, než jak se bavit a užívat si života. Do Tichomoří a na evropská bojiště odjížděli američtí muži houfně a v šoku, i když bigbandy jim k tomu nepřestaly vyhrávat. Domů se vraceli jen ti šťastnější. A z těch zase jen ti šťastnější dokázali bez následků překonat trauma mládí přeseknutého nemilosrdně vedví a pokračovat v životě tam, kde přestali, jako by se nic nestalo.
Stalo, ale jediné Císařovny jako by se to netýkalo. Dál zrcadlí na své vyleštěné kapotě přicházející roky i střídající se majitele, kteří vyrostli ze studentů v občany rozporuplné země, obyvatele nevyzpytatelné zeměkoule, kteří se to všechno snaží pochopit a smířit se s rozčarováním, které vystřídalo prvotní radost ze života, se středním věkem, který přišel, když odešlo mládí, a nakonec i s další válkou, která se jich netýkala jen zdánlivě…

I když americký autor Anton Myrer (1922–1996) napsal více knih (např. Velká válka), teprve v pozdním Posledním kabrioletu (z roku 1973) se mu podařilo vytvořit jeden z onoho druhu románů, na něž snad nikdo, kdo jej jednou přečetl, už nikdy nezapomene. Tato tklivá, humorná i sentimentální a také tragická generační výpověď o podstatné části uplynulého století se tak zařadila mezi nesmrtelná díla americké prózy.

Michael Rittstein (1949) je malíř, grafik, ilustrátor a vedoucí pedagog ateliéru malby AVU Praha. Jeho celoživotní návraty ke grotesce, sarkastické a ironické pohledy vtipně glosující ten nejobyčejnější všednodenní život, jsou malovány s barokním rozmachem bravurního koloristy, zároveň s lehkostí rozeného kreslíře – vypravěče, pro kterého monumentalita není dána formátem. Získal několik ocenění, včetně za Nejkrásnější knihu a za výtvarnou práci na filmu.

Poslední kabriolet

Americký spisovatel. Narodil se ve Worchesteru. Po vystudování ‘Boston Latin School’ sloužil tři roky u námořnictva v Pacifiku. Po válce dostudoval univerzitu v Harvardu (1947). Ve svém díle zachytil nejen životní styl Ameriky třicátých let s jejími swingovými bigbandy, s noblesním prostředím.

Ten zelený Packard se za třicet let střídání majitelů a pohnutého osudu, jaký mu uchystalo 20. století, téměř nezměnil. O to důvěryhodnější je jako svědek proměn doby a svých majitelů. Z bezstarostných studentů se stávají váleční veteráni, z idealistů pra

Bežná cena Bežne 11,33 €

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Recenzie

O autorovi

Americký spisovatel. Narodil se ve Worchesteru. Po vystudování ‘Boston Latin School’ sloužil tři roky u námořnictva v Pacifiku. Po válce dostudoval univerzitu v Harvardu (1947). Ve svém díle zachytil nejen životní styl Ameriky třicátých let s jejími swingovými bigbandy, s noblesním prostředím proslulých univerzit a se všudypřítomnou touhou užívat si naplno života, ale i boj s Japonskem během II. světové války. Poslední léta svého života strávil v New Yorku. Zemřel na leukémii.

Máte chuť pozrieť si všetky svoje recenzie na jednom mieste a podeliť sa o ne aj s ostatnými používateľmi? Aktivujte si čítateľský profil, kde môžete okrem iného zbierať knihomoľské odznaky, či zvyšovať si svoju knihomoľskú úroveň.

„Začiatok je vždy iný a prostriedok je vždy zložitý. No koniec je vždy jednoduchý a rovnaký. Na konci vždy niekto príde, niekto odíde, niekto zomrie a niekto zostane.“

Knihy, bytové doplňky, fotky, dárky, jídlo | Collective HAUL 📚🎁 | Barbora Š.

Popis:
Směska všeho, co se nevešlo do jiných videí. Těšte se na nálož

Leave a Reply