Kniha Poštovní úřad (Charles Bukowski)

Kniha Poštovní úřad (Charles Bukowski)

Kniha Poštovní úřad (Charles Bukowski) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

  • Název knihy: Kniha Poštovní úřad (Charles Bukowski)
  • Elérhető fájlok: Kniha Poštovní úřad (Charles Bukowski).pdf, Kniha Poštovní úřad (Charles Bukowski).epub, Kniha Poštovní úřad (Charles Bukowski).mobi
  • Jazyk knihy: Český jazyk
  • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

Charles Bukowski

americká, 1920 – 1994 statistiky

Populární knihy

Komentáře (33)

Miluji Bukowského.
První nebo poslední nebo jediný americký autor, který dokázal popsat realitu života tak jak je. Se šarmem, elegancí, vtipem a bravurou.
Kdyby natočil americký film, tak by se tam určitě "nešukalo v podprdách" a ženský by nebyly jak po několika letech v koncentráku a chlapi by nevypadali jak fitnes trenéři po několika letech na steroidech.
Howgh!

Jen Bukowksi dokáže psát o svých dlouhých nehtech, kterými zadrháva v noci o prostěradlo. Nejde jeho tvorbu nemilovat!

Myslím, že bol komunista, len o tom nevedel. Mal sa narodiť skorej, mal sa kmarátiť a škriepiť s Leninom. A mal sa poznať s Mináčom.

Jo byl a je svůj a tehdy si vydobyl určitou autoritu a to i přes to že to byl ochlasta, rváč a děvkař, nicméně jeho sarkastická syrovost je právě to kouzelné a je příjemné poznání že tehdy v šedesátých letech pohrdal Hemingweiem i Kerouackem . Nicméně v mým očích je to král , protože přes tu sprostou syrovost se najde ta životní pravda .. koneckonců Henry Chinasky z poštovního úřadu by mohl vyprávět .

Charles Bukowski podruhé.

Nápis na jeho náhrobku sděluje: "Don´t Try"
(Nesnaž se)

Citáty:
"Nemůžeš se pokoušet. Je to důležité, nesnažit se, ale čekat. A když se nic neděje, čekej dál. Je to jako štěnice vysoko na stěně. Čekáš, až přijde k tobě. A když se přiblíží dost blízko, plácneš rukou a máš ji."

"To, co je mimo nás, není zdaleka tak důležité, jako to, co je v nás.
I když s tím, co je mimo nás, musíme pochopitelně také žít."

"Báseň je způsob, jak zachránit duši před explozí."

"Bolesti mám plnou nádrž."

"Čím míň věříš v život, tím míň máš co ztratit."

"Co si takhle konečně přiznat, že nejdůležitější není pravda – mnohdy je důležitější nechat pravdu být."

"Nejlepší člověk je ten, který mně obdaří svojí nepřítomností."

"Přinesla jsi mi to. Až si to budeš brát, udělej to pomalu a hladce.
Udělej to, jako bych umíral ve spánku, místo v životě."

"Ženy odjakživa přitahuje lež. Natolik, že se za ni časem provdají."

"Láska usychá rychleji než sperma."

"Možná největší výdobytek člověka je jeho schopnost umírat."

"Umírám a přitom nemám žádnou nemoc.
Umírám na existenci tak chladnou, že nestojí za námahu."

"Smrt je vítězství.
Jsem mrtvý, mrtvý, MRTVÝ!"

Poštovní úřad

Anotace

Další román autora, jehož život je právě tak fantastický jako příběhy, o nichž píše.

Čtenářské recenze

Bukowski ji aspoň popisuje s takovým enthusiasmem že mi až naskakuje husí kůže: je tohle projev svobodný země jakou se USA dělá? . Bezesporu jde o autentický dokument doby nikoliv sci-fi kam to autor v ůvodu zařazuje Bukowski je anděl!

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Český-jazyk.cz aneb studentský underground ­

Bukowski Charles (*16.08.1920 – †09.03.1994)

Poštovní úřad (2)

Překlad Ladislav Šenkyřík, nakladatelství Pragma, 1996, Praha, 130 stran

MÍSTO A DOBA DĚJE:

Amerika, 2. polovina 20. století

Henry Chinaski – postava Bukowského, nechá si říkat Henk, nestálý, pije, vede bohémský život, vydělává si jako poštovní doručovatel a poté poštovní úředník, má rád dostihy

Betty – dlouholetá přítelkyně Chinaskiho, pije, nepracuje
Joyce – krásná žena, posedlá sexem, má bohatého otce
Fay – žena s revolučním myšlením, chce změnit svět, baví ji psaní

Chinaski se živí jako poštovní doručovatel. Je nespolehlivý, protože pije, v práci je sekýrován. Tato práce mu nevydrží dlouho, což si on ani nepřeje. Jeho přítelkyni Betty se nelíbí, že on nepracuje a ona ano, proto se s ním rozejde. Chinaski se živí výhrami v dostizích, často má štěstí. Potom si najde práci jako poštovní úředník, která mu vydrží spoustu let. Pije, flámuje a střídá ženy. Chodí s Joyce, se kterou se i ožení. Ona má bohaté rodiče, takže by s Chinaskim vůbec nemuseli pracovat, ale Joyce chce své rodině dokázat, že jsou schopní se uživit sami. Nicméně se zanedlouho rozvedou. Chinaski se dá opět dohromady s Betty, ale ta se upije k smrti. Potom chodí s Fay. Mají spolu holčičku – Marinu Louise. Fay se ale od Chinaskiho odstěhuje a začne žít v komuně hippies. Chinaski je propuštěn z práce a žije jako předtím – nachází se mezi stavy opilosti a stavy, kdy je na dně a chce spáchat sebevraždu. Flámuje a dělá večírky. Chce napsat román.

  • román
  • děj není důležitý, hlavní jsou výrazové prostředky a styl života, který postavy vedou
  • vulgarismy

Protest proti společnosti.

Kniha byla slabá, není to můj styl.

Zdroj: Pavla Čermáková, 20.02.2008

Poštovní úřad

Kniha ( měkká vazba )

Další román autora, jehož život je právě tak fantastický jako příběhy, o nichž píše.

Poznejte Monu Kasten, královnu romantického čtení. Její knížky teď objednáte za 149 Kč Více informací

Další román autora, jehož život je právě tak fantastický jako příběhy, o nichž píše.

Bestseller v knihy Dobrovský

56562. v e-shopu | 64805. minulý týden

Hodnocení čtenářů

4.3 z 5 4 hodnocení čtenářů

3× 5 hvězdiček 0× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Hodnocení našich knihkupců: 4.2 z 5

5 z 5 hvězdiček Jadunka 25. září 2017

Na poště jsem více méně strávila dětství vzhledem k zaměstnání jednoho z rodičů. Proto když jsem jako starší tuto knihu četla, o to zábavnější mi přišla. Jako vždy super, Bukowski nezklamal.

Autor – Bukowski – Charles Bukowski

CHARLES BUKOWSKI

Charles Bukowski byl americký básník a spisovatel, který se proslavil nekonvenčními autobiografickými prózami a vulgárním stylem. Vzhledem ke svému stylu bývá často přiřazován ke spisovatelům poněkud vágní skupiny beat generation, kam patří zejména Jack Kerouac nebo John Clellon Holmes. Osobně se však tomuto zařazení vždy velmi silně bránil.

Historky o tom, že byl nechtěným nemanželským dítětem, které o sobě sám šířil, nejsou pravdivé. Narodil se v německém Andernachu. Jeho otec tam po skončení 1. světové války sloužil v místní posádce americké armády, zamiloval se do osmnáctileté švadleny a vzal si ji. V roce 1924 se rodina přestěhovala do Los Angeles, ale synovi se tam nelíbilo. Nemluvil dobře anglicky a děti se mu smály. V pubertě byl navíc silně postižen akné (v šestnácti byl kvůli tomu dokonce na půl roku omluven ze školy). Spolužáků se stranil a seznámit se s nějakou dívkou pro něj bylo téměř nemožné. Ani doma se necítil dobře: otec byl přísný, on však jeho autoritu vůbec nepřijímal a v jednadvaceti odjel do New Orleansu a později do San Franciska. Střídal levné podnájmy a podřadná zaměstnání, z kterých ho kvůli pití a absencím většinou brzy vyhodili. Cítil se být vyděděným, časem si na tento pocit zvykl a svým způsobem si v něm začal libovat.

V roce 1939 maturoval, následující rok začal na univerzitě studovat novinařinu, angličtinu, divadlo a historii. Dlouho tam ale nevydržel, odstěhoval se od rodičů a zkusil pracovat v obchodě, hned ale dostal vypověď. O tom všem se můžete dočíst v knize Šunkový nářez.

Chtěl se stát spisovatelem, v roce 1944 mu byla otištěna jeho první povídka, o rok později začal s básněmi, ale téměř vše, co napsal, mu odmítali vydat, tak to vzdal a rozhodl se, že dál se bude věnovat už jen alkoholu.

Nastalo nejdivočejší období jeho života. Žil potulným životem, od města k městu, od zaměstnání k zaměstnání, laciné podnájmy střídal stejně často jako špatněě placené práce, ze kterých býval záhy za opilost a nevalnou docházku propuštěn. Ve Philadelphii přišel s prostitutkou o panictví. Toto období se pro něj stalo silnou inspirací a na jeho drsné zážitky můžete narazit v nejedné povídce.

První delší vztah vyústil v roce 1952 v manželství s Jane Cooney Baker.

V roce 1959 vyšla jeho první sbírka básní (Flower, Fist and Bestial Wail) v nákladu pouze 200 kusů. Následovaly další a postupně si začaly získávat uznání kritiky. Mezitím se s Jane rozvedli a v roce 1971 shrnul svá promrhaná léta na poště v knize Poštovní úřad, kterou údajně napsal za dvacet nocí, přičemž vypil dvacet lahví whiskey. Kniha byla velikým mezníkem jeho života, od jejího úspěchu je z něho spisovatel.

Dál pil, sázel na dostihy, poslouchal klasickou hudbu a psal.

V roce 1985 si vzal svou druhou ženu, Lindu Beighle, se kterou už spokojeně dožil v pohodlném domě s bazénem, stále navštěvoval dostihy a pil, ke konci svého života psal dokonce na počítači, který si nemohl vynachválit. V roce 1987 byl ještě natočen podle jeho scénáře film Barfly (Štamgast), ve kterém si také zahrál malou roli.

9. 3. 1994 zemřel po téměř ročním boji s leukémií v nemocnici v San Pedru v Kalifornii ve věku nedožitých 74 let. Posmrtně pak ještě vyšel jeho poslední román Škvár.

Charles Bukowski – PoЕЎtovnГ­ ГєЕ™ad

Charles Bukowski – PoЕЎtovnГ­ ГєЕ™ad

ДЌtenГЎЕ™skГЅ denГ­k PoЕЎtovnГ­ ГєЕ™ad, Charles Bukowski, rozbor dГ­la PoЕЎtovnГ­ ГєЕ™ad, interpretace PoЕЎtovnГ­ ГєЕ™ad, charakteristika postav z dГ­la PoЕЎtovnГ­ ГєЕ™ad, obsah dГ­la PoЕЎtovnГ­ ГєЕ™ad, myЕЎlenka dГ­la PoЕЎtovnГ­ ГєЕ™ad, citace z dГ­la PoЕЎtovnГ­ ГєЕ™ad, ukГЎzka z dГ­la PoЕЎtovnГ­

Nejsi pЕ™ihlГЎЕЎen, nГЎhledy souborЕЇ jsou vГЅhradou pouze registrovanГЅch uЕѕivatelЕЇ!

PЕ™ihlГЎЕЎ si odbД›r novinek emailem

ZЕЇstaЕ€ informovГЎn o vЕЎech probГ­hajГ­cГ­ch akcГ­ch a soutД›ЕѕГ­ch, kterГ© ZГЎЕЎkolГЎk.cz poЕ™ГЎdГЎ!

O portГЎlu ZГЎЕЎkolГЎk.cz

Tyto strГЎnky byly vytvoЕ™eny, aby pomГЎhaly vЕЎem studentЕЇm a lidem, kteЕ™Г­ se chtД›jГ­ dozvД›dД›t nД›co novГ©ho.
DatabГЎze by mД›la slouЕѕit pЕ™edevЕЎГ­m pro studenty a mД›la by bГЅt schopnГЎ vЕЎem studentЕЇm pomoci se ЕЎkolou.
Na tyto strГЎnky mЕЇЕѕe kdokoliv z VГЎs pЕ™ispД›t pЕ™idГЎnГ­m vlastnГ­ho souboru, aЕҐ uЕѕ se jednГЎ o referГЎt, maturitnГ­ tГ©ma, slohovku nebo seminГЎrnГ­ prГЎci. KdyЕѕ uЕѕ jste se s tГ­m jednou dД›lali, pochlubte se ostatnГ­m a zkusme si pomГЎhat.
K nahrГЎnГ­ mЕЇЕѕete vyuЕѕГ­t naЕЎeho formulГЎЕ™e nebo emailu [email protected]

Co zde v budoucnu najdeme, zГЎleЕѕГ­ moЕѕnГЎ prГЎvД› jenom na VГЎs!

Charles Bukowski

spisovatel, básník

32 se líbí, 1 se nelíbí

Charles Bukowski byl americký básník a spisovatel, který se proslavil nekonvenčními autobiografickými prózami a vulgárním stylem. Vzhledem ke svému stylu bývá často přiřazován ke spisovatelům poněkud vágní skupiny beat generation, kam patří zejména Jack Kerouac nebo John Clellon Holmes. Osobně se však tomuto zařazení vždy velmi silně bránil. Historky o tom že byl nechtěným nemanželským dítětem, které o sobě sám šířil, nejsou pravdivé. Narodil se v německém Andernachu. Jeho otec tam po skončení 1. světové války sloužil v místní posádce americké armády, zamiloval se do osmnácileté švadleny a vzal si ji. V roce 1924 se rodina přestěhovala do Los Angeles, ale synovi se tam nelíbilo. Nemluvil dobře anglicky a děti se mu smály. V pubertě byl navíc silně postižen akné (v šestnácti byl kvůli tomu dokonce na půl roku omluven ze školy). Spolužáků se stranil a seznámit se s nějakou dívkou pro něj bylo téměř nemožné. Ani doma se necítil dobře: otec přísný, on však jeho autoritu vůbec nepřijímal a v jednadvaceti odjel do New Orleansu a později do San Franciska. Střídal levné podnájmy a podřadná zaměstnání, z kterých ho kvůli pití a absencím většinou brzy vyhodily. Cítil se být vyděděným, časem si na tento pocit zvykl a svým způsobem si v něm začal libovat. Dílo Charlese BukowskéhoRomány – Poštovní úřad (Post Office, 1971) kniha plná trpké ironie líčící osudy Henryho Chinaskiho (Bukowskeho alterego), svérázného bohéma – Faktótum (Factotum, 1975) – Ženy (Women, 1978) – Šunkový nářez (Ham On Rye, 1982) – Hollywood (Hollywood, 1989) – Škvár (Pulp, 1994) – Kapitán odešel na oběd a námořníci převzali velení Povídkové sbírky – Confessions of a Man Insane Enough to Live with Beasts (1965) – All the Assholes in the World and Mine (1966) – Paměti Starého Chlapáka (Notes of a Dirty Old Man, 1969) – A Bukowski Sampler (1969) – Erekce, ejakulace, exhibice a další příběhy obyčejného šílenství (Erection, Ejaculation, Exhibition and General Tales of Ordinary Madness, 1972) – Všechny řitě světa i ta má (South of No North, 1973) – Bring Me Your Love (1983) – Těžký časy (Hot Water Music, 1983) – There’s No Business (1984) – Confession od a Coward (1995) Básnické sbírky, sbírky s prózou i poezií – Mockingbird Wish Me Luck (1972), česky Ptáčku, posměváčku, přej mi štěstí – Flower, Fist and Bestial Wail (1960) – Longshot Pomes for Broke Players (1962) – Run with the Hunted (1962) – It Catches My Heart in Its Hands (1963) – Crucifix in a Deathhand (1965) – Cold Dogs in the Courtyard (1965) – The Genius of the Crowd (1966) – 2 Poems (1967) – The Curtains are Waving and People Walk Through/ The Afternoon/ Here and in Berlin and in New York City and in Mexico (1967) – At Terror nad Agony Way (1968) – Poems Written before Jumping out of an 8-Storey Window (1968) – The Days Run Away Like Wild Horses Over the Hills (1969) – The Days Run Away Like Wild Horses Over the Hills (1969) – Penguin Modern Poets 13 – Charles Bukowski/ Philip Lamantial/ Harold Norse (1969) – If We Take (1970) – Fire Station (1970) – Ma and Your Sometimes Love Poems (1972) – Mockingbird Wish Me Luck (1972) – Burning in Water, Drowning in Flame: Poems 1955 -1973 (1974) – Tough Company (1976) – Scarlet (1976) – Art (1977) – Láska je pes (Love is a Dog from Hell: Poems 1974-1977; 1977) – A Love Poem (1979) – Play the Piano Drunk/ Like a Percussion Instrument/ Until the Fingers Begin to Bleed a Bit (1979) – Dangling in the Tournefortia (1981) – War All the Time: Poems 1981 – 1984 (1984) – The Last Generation (1982) – Horsemeat (1982) – Sparks (1983) – You Get So Alone at Times That It Just Makes Sense (1986) – The Roominghouse Madrigals: Early Selected Poems 1946 – 1966 (1988) – Septuagenarian Stew: Stories and Poems (1990) – In the Shadow of the Rose (1991) – Three by Bukowski (1992) – The Last Night of the Earth Poems (1992) – The Marvelous Lunches (1993) – Heat Wave (1995) – Betting on the Muse: Poems and Stories (1996) – A New War (1997) – Bone Palace Ballet: New Poems (1997) Scénáře – Štamgast (Barfly, 1987) Další Shakespeare Never Did This (1995) The Bukowski/Purdy Letters: 1964 – 1974 (1983) Screms from the Balcony: Selected Letters 1960 – 1970 Living on Luck: Selected Letters 1960s – 1970s …zobrazit celý životopis

Životopis

Charles Bukowski byl americký básník a spisovatel, který se proslavil nekonvenčními autobiografickými prózami a vulgárním stylem. Vzhledem ke svému stylu bývá často přiřazován ke spisovatelům poněkud vágní skupiny beat generation, kam patří zejména Jack Kerouac nebo John Clellon Holmes. Osobně se však tomuto zařazení vždy velmi silně bránil.

Historky o tom že byl nechtěným nemanželským dítětem, které o sobě sám šířil, nejsou pravdivé. Narodil se v německém Andernachu. Jeho otec tam po skončení 1. světové války sloužil v místní posádce americké armády, zamiloval se do osmnácileté švadleny a vzal si ji. V roce 1924 se rodina přestěhovala do Los Angeles, ale synovi se tam nelíbilo. Nemluvil dobře anglicky a děti se mu smály. V pubertě byl navíc silně postižen akné (v šestnácti byl kvůli tomu dokonce na půl roku omluven ze školy). Spolužáků se stranil a seznámit se s nějakou dívkou pro něj bylo téměř nemožné. Ani doma se necítil dobře: otec přísný, on však jeho autoritu vůbec nepřijímal a v jednadvaceti odjel do New Orleansu a později do San Franciska. Střídal levné podnájmy a podřadná zaměstnání, z kterých ho kvůli pití a absencím většinou brzy vyhodily. Cítil se být vyděděným, časem si na tento pocit zvykl a svým způsobem si v něm začal libovat.

Romány
– Poštovní úřad (Post Office, 1971) kniha plná trpké ironie líčící osudy Henryho Chinaskiho (Bukowskeho alterego), svérázného bohéma
– Faktótum (Factotum, 1975)
– Ženy (Women, 1978)
– Šunkový nářez (Ham On Rye, 1982)
– Hollywood (Hollywood, 1989)
– Škvár (Pulp, 1994)
– Kapitán odešel na oběd a námořníci převzali velení

Povídkové sbírky
– Confessions of a Man Insane Enough to Live with Beasts (1965)
– All the Assholes in the World and Mine (1966)
– Paměti Starého Chlapáka (Notes of a Dirty Old Man, 1969)
– A Bukowski Sampler (1969)
– Erekce, ejakulace, exhibice a další příběhy obyčejného šílenství (Erection, Ejaculation, Exhibition and General Tales of Ordinary Madness, 1972)
– Všechny řitě světa i ta má (South of No North, 1973)
– Bring Me Your Love (1983)
– Těžký časy (Hot Water Music, 1983)
– There’s No Business (1984)
– Confession od a Coward (1995)

Básnické sbírky, sbírky s prózou i poezií
– Mockingbird Wish Me Luck (1972), česky Ptáčku, posměváčku, přej mi štěstí
– Flower, Fist and Bestial Wail (1960)
– Longshot Pomes for Broke Players (1962)
– Run with the Hunted (1962)
– It Catches My Heart in Its Hands (1963)
– Crucifix in a Deathhand (1965)
– Cold Dogs in the Courtyard (1965)
– The Genius of the Crowd (1966)
– 2 Poems (1967)
– The Curtains are Waving and People Walk Through/ The Afternoon/ Here and in Berlin and in New York City and in Mexico (1967)
– At Terror nad Agony Way (1968)
– Poems Written before Jumping out of an 8-Storey Window (1968)
– The Days Run Away Like Wild Horses Over the Hills (1969)
– The Days Run Away Like Wild Horses Over the Hills (1969)
– Penguin Modern Poets 13 – Charles Bukowski/ Philip Lamantial/ Harold Norse (1969)
– If We Take (1970)
– Fire Station (1970)
– Ma and Your Sometimes Love Poems (1972)
– Mockingbird Wish Me Luck (1972)
– Burning in Water, Drowning in Flame: Poems 1955 -1973 (1974)
– Tough Company (1976)
– Scarlet (1976)
– Art (1977)
– Láska je pes (Love is a Dog from Hell: Poems 1974-1977; 1977)
– A Love Poem (1979)
– Play the Piano Drunk/ Like a Percussion Instrument/ Until the Fingers Begin to Bleed a Bit (1979)
– Dangling in the Tournefortia (1981)
– War All the Time: Poems 1981 – 1984 (1984)
– The Last Generation (1982)
– Horsemeat (1982)
– Sparks (1983)
– You Get So Alone at Times That It Just Makes Sense (1986)
– The Roominghouse Madrigals: Early Selected Poems 1946 – 1966 (1988)
– Septuagenarian Stew: Stories and Poems (1990)
– In the Shadow of the Rose (1991)
– Three by Bukowski (1992)
– The Last Night of the Earth Poems (1992)
– The Marvelous Lunches (1993)
– Heat Wave (1995)
– Betting on the Muse: Poems and Stories (1996)
– A New War (1997)
– Bone Palace Ballet: New Poems (1997)

Scénáře
– Štamgast (Barfly, 1987)

Další
Shakespeare Never Did This (1995)
The Bukowski/Purdy Letters: 1964 – 1974 (1983)
Screms from the Balcony: Selected Letters 1960 – 1970
Living on Luck: Selected Letters 1960s – 1970s

Poštovní úřad (Charles Bukowski) [CZ]

Další román autora, jehož život je právě tak fantastický jako příběhy, o nichž píše.

Recenzie a kritiky

Ďalšie z kategórie Biografie a životopisy

100 rokov klubu (1919-2019)

Mäso – Vtedy na východe (Soltész Arpád)

Slovenská mafia

Umlčaní

Tenis je môj život

Génius Stalin

Péct, milovat a žít

Poison Heart: Přežil jsem Ramones (Veronica Kofmanová) [CZ]

Marián Gáborík – Otec, teraz to už môžeš vydať (Pavol Gáborík, Andrej Miklánek)

Cesta k titulu MMA World Champion (Attila Végh) [SK]

Volali ma bitkár

Pablo Escobar (Bowden Mark)

Ivan Štúr – Kto chce žiť, nech sa kýve (Denisa Gura Doričová, Ivan Štúr) [SK]

To jsem já, Františka (Františka Čížková)

O písaní (Stephen King)

Katarína Aragónska. Večná princezná (Philippa Gregory) [SK]

Všichni žijem v blázinci

Muž, ktorý vynašiel 20. storočie (Robert Lomas) [SK]

Tažení v Rusku 1941–1945 s SS divizí Wallonie na východní frontě (Léon Degrelle)

Misionárska poloha

Zaradené v kategóriách

Čo sú cookies, pixely a na čo ich potrebujeme?

Ako mnoho iných spoločností poskytujúcich svoje služby na internete, ajmy využívame cookies, pixely a ďalšie technológie. V tomto článku vám popíšeme, ako fungujú a na čo ich potrebujeme.

Súbory cookies sú malé kúsky údajov, ktoré sa ukladajú vašom prehliadači alebo mobilnom zariadení počas prezerania webových stránok. Pixely sú maléobrázky alebo "kúsky kódu", nachádzajúce sa na internetovej stránke alebo v e-maile, ktoré zbierajú informácie o vašom prehliadači alebo mobilnom zariadenía niektoré z nich môžu ukladať aj cookies.

Jednotlivé cookies majú rôznu dobu "trvanlivosti" – rôznu dobu uloženia vo vašom zariadení. Niektoré cookies sa vymažú z vášho zariadenia po tom, ako zatvoríte okno prehliadača (sessioncookie), iné zostávajú vo vašom zariadení uložené aj po ukončeníprehliadania našich webových stránok (permanent cookie).

Prečo používame cookies?

Súbory cookies nám umožňujú zapamätať si vaše úkony a preferencie (napríklad prihlasovacie údaje, údaje o objednávke v nákupnom košíku) v priebehu určitého časového obdobia, aby ste ich nemuseli opakovane zadávať vždy, keď sa vrátite na webovú stránku alebo prechádzate z jednej webovej stránky na druhú. Cookies nám zároveň pomáhajú pochopiť, čo vás zaujíma na našej webovej stránke, či je pre Vás dostatočne prehľadná a viete na nej nájsť to, čo hľadáte. Cookies teda používame tiež za účelomzlepšenia užívateľského zážitku.

Súbory cookies môžu tiež zaznamenávať ďalšie informácie, ako počet návštevníkov našich webových stránok a tiež aké podstránky nášho webu najčastejšie navštevujete. Používajú sa tiež na to aby vám bola zobrazovaná reklama a obsah stránky, ktoré sú pre Vás relevantné vzhľadom na Vaše záujmy a potreby.

Aké cookies používame?

Funkčné a technické cookies – tieto cookies zabezpečujú riadne fungovanie našej webstránky, napríklad zabezpečujú funkciu prihlásenia sa do užívateľského konta na stránke, ukladanie tovaru do nákupného košíka, odhaľujú pokusy o neoprávnené prihlásenie sa do konta, či umožňujú efektívne zobrazovanie obsahu. Bez týchto cookies by naša webová stránke riadne nefungovala, ich použitie je nevyhnutné, doba uchovania poväčšine krátka, a preto si od vás nepýtame súhlas na ich uloženie a pristupovanie k nim. Do tejto kategórie zaraďujeme aj cookies vďaka ktorým pre vás uchováme obsah košíka aj bez toho, aby ste boli prihlásení – mnohí z vás od nás vyžadujú, aby ste si knihy, ktoré si u nás odložíte počas roku do košíka, pred Vianocami našli a mohli tak potešiť svojich blízkych perfektnými darčekmi.

Analytické cookies – tieto cookies slúžia na získanie údajov o návštevnosti našej internetovej stránky, informácii o vyhľadávaniach vykonaných na našej stránke a tiež na zisťovanie, ako sa po našej stránke pohybujete, aby sme ju vedeli spraviť pre vás čo najjednoduchšou na používanie. Keďže pri týchto cookies sme vykonali opatrenia, aby sme zabránili ich zneužitiu (anonymizáciu na strane našich dodávateľov) a súčasne sú implementované opatrenia, aby ste ľahko kontrolovali a obmedzovali využívanie týchto cookies, nepýtame si od vás na ich používanie súhlas. Pri týchto cookies využívame riešenia nasledovných tretích strán:

Adresa: Google Ireland Limited, Gordon House, Barrow Street, Dublin 4, Írsko

Bližšie informácie o ochrane súkromia nájdete tu, pričom na odmietnutie cookies si môžete inštalovať softvérový doplnok dostupný tu.

VIVnetworks.com / Conversant (CJ Affiliate)

Adresa: Adresa: VIVnetworks.com s.r.o., Jungmannovo náměstí 753/18, 110 00 Praha 1, Česká republika

Bližšie informácie o ochrane súkromia nájdete tu a kliknutím sem môžete vylúčiť používanie cookies.

Marketingové a reklamné cookies – tieto cookies používame na to, aby sme Vám vedeli zobrazovať reklamu, ktorá Vás podľa Vašich predchádzajúcich preferencií môže zaujímať, na realizáciu obdobných marketingových činností, či za účelom zabezpečenia našej účasti v sieti afilliatneho marketingu. Cookies tohto typu ukladáme iba na základe Vášho súhlasu. Pri týchto cookies využívame riešenia nasledovných tretích strán:

Bližšie informácie o ochrane súkromia nájdete tu, pričom odmietnuť cookies môžete tu.

Bližšie informácie o ochrane súkromia nájdete tu, pričom odmietnuť cookies môžete tu.

Heureka Shopping s.r.o.

Bližšie informácie o ochrane súkromia nájdete tu.

Bližšie informácie o ochrane súkromia, vrátane možnosti vylúčiť používanie cookies nájdete tu.

Bližšie informácie o ochrane súkromia nájdete tu.

Bližšie informácie o ochrane súkromia nájdete tu.

Charles Bukowski – Těžké časy / kapitola 1

Popis:
brožovaná Rozebráno Adresa: Google Ireland Limited Gordon House, Barrow Street, Dublin 4, Írsko Adresa: Facebook Ireland Ltd. 4 Grand Canal Square, Grand Canal Harbour Dublin 2, Írsko Adresa: Karolinská 650/1, 18600 Praha 8 – Karlín, Česká republika Adresa: QuarticOn S.A. Al. Jerozolimskie 123A 02-017 Warsaw, Poland Adresa: L.Svobodu 552/46, Badín 976 32, Slovenská republika Adresa: Karpatská 6, Bratislava – Staré Mesto 811 05, Slovenská republika

Leave a Reply