Kniha Skleněný trůn (Sarah J. Maas)

Kniha Skleněný trůn (Sarah J. Maas)

Kniha Skleněný trůn (Sarah J. Maas) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

 • Název knihy: Kniha Skleněný trůn (Sarah J. Maas)
 • Elérhető fájlok: Kniha Skleněný trůn (Sarah J. Maas).pdf, Kniha Skleněný trůn (Sarah J. Maas).epub, Kniha Skleněný trůn (Sarah J. Maas).mobi
 • Jazyk knihy: Český jazyk
 • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

Skleněný trůn

kniha od: Sarah J. Maas

Je to klišé, ale mě to prostě baví. jako rozjezdový díl dobrý. těším se na další

Perfektní knížka! Po přečtení nemám slov

Autorka nemá ani potuchy o nájomných vrahoch, zlodejoch, soľných baniach, bičovaní, tyranských kráľoch, kapitánoch stráže, dvorskej etikete. v podstate o ničom z toho, čo do tejto knihy vložila. Od YA nečakám zázraky, je mi jasné, že hlavný je milostný trojuholník a ostatné je len krovie, aby to malo vôbec nejaký dej, ale s tak nezrelo spracovanou psychológiou postáv som sa tuším ešte nestretla, a to sa mi dostal do ruky nejeden „skvost“. Dospelí ľudia sa správajú ako pubertiaci, skúsení bojovníci si so sebou nevedia rady, nájomná vrahyňa s výcvikom, ktorý by jej závidela aj Čierna mamba, má nervy zajaca a sebaovládanie lumíka. A to nespomínam logické chyby, ktorých si autorka spravila celú zbierku. Vraj túto knihu začala písať v šestnástich, čomu rada verím. Nečudujem sa, že vtedy mala predstavy à la Hurvínek, len mi nie je jasné, prečo si po rokoch, keď sa chystala knihu vydať, nenaštudovala to, o čom chce písať, a svoje dielo neprerobila. Nebolo by treba veľa, len od prvej strany po poslednú.

Má nejoblíbenější série! Maasová rozhodně umí překvapit, co se vývoje děje týče, takže i když je série rozepsaná na poměrně velké množství stran (Maasová není žádný troškař), nudit se nebudete.

Když jsem s touhle sérií začínala, neměla jsem tušení jak mě čtenářsky zasáhne:-)Sarah J. Maas se stala mojí nejoblíbenější spisovatelkou fantasy knížek a třesu se na každou její další knihu:-) chtěla bych další knihy se Celenou, číst další krásné příběhy, prožívat další chvíle kdy sotva dýchám jak to dopadne..

O čem vlastně je?
Kniha začíná v solných dolech v Endovieru, kde se setkáváme s naší hlavní hrdinkou Celeanou Sardothien. Celeana je nájemná vražedkyně..nejlepší a nejobávanější. Před nějakou dobou se jí ovšem jedna mise nepodařila. Byla dopadena a odsouzena k doživotnímu trestu, který si musí odpykat právě v Endoiveru. Endovier je popisovaný jako velmi kruté místo, kde má člověk jen malou šanci přežít několik dní. I pro Celeanu je to velmi těžká zkouška, ale vše se změní, když jí přijede navštívit Dorian-princ Adarlanu. Nabídne jí, svobodu, výměnou za to, že se stane královou bojovnicí. Je tam však jedno velké ALE. Aby se stala královou bojovnicí, musí zvítězit v klání, kde o toto místo soutěží celkem 23 dalších (vojáků, zlodějů, nájemných vrahů. ). Je to boj na život a na smrt, ale pokud se jí podaří vyhrát, bude volná. Všechno se zkomplikuje, když její soupeři začnou umírat nejen na bojišti, ale i mimo něj. Něco nebo také někdo usiluje o jejich smrt.

Sarah J. Maas dokáže skvěle vykreslit všechny postavy. Jsou zde postavy, které si prostě zamilujete na první dobrou a naopak ty, které budete už od začátku nenávidět. Mezi mé oblíbené rozhodně patří: Celeana, kterou jsem si oblíbila opravdu rychle. S nějakými jejími rozhodnutími jsem samozřejmě nesouhlasila, ale za mě jinak skvělá postava s neskutečně zajímavím příběhem a minulostí. Dál Chaol a princ Dorian, kteří postupně získávají přátelství se Celeanou. Na koho rozhodně nesmím zapomenout je princezna Nehemie, kterou jsem si oblíbila stejně rychle, jako hlavní hrdinka. Na druhou stranu postavy, jako král Adarlanu a Kaltain jsem v lásce zrovna neměla. Nemluvě o vévodovi z Perringtonu, kterého jsem začala nenávidět hned, jak se v příběhu objevil. Sleněný trůn je opravdu skvělá kniha s úžasným novým fantasy světem a poutavým příběhem. Knížka se četla úplně sama a já ji určitě všem doporučuji! 🙂
Celá série Skleněný trůn patří rozhodně k mým nejoblíbenějším!

Suprový příběh, hlavní hrdinku jsem si ihned zamilovala. Je to napínavé a hezky napsané.
Určitě doporučuji přečíst.

Knihu jsem neustále odkládala, bavila mě jen po částech. Zatím hodnotím příběh 3,5* a uvidím co přinese pokračování. Sérii budu číst dál, zajímá mě, jak to bude pokračovat. Ale prozatím je tato série slabší, než Dvory.

Nejvíce mi byl sympatický Chaol, hlavní hrdinka už o něco méně. Působí na mě jako puberťačka a ne jako nejlepší zabiják. Pořád o tom jen žvanila, ale doteď se moc nepředvedla. No a princátko mi je sympatické ze všech nejmíň. Moc rozumu taky nepobral. Uvidíme co přinese druhý díl.

Skleněný trůn

Kniha ( měkká vazba )

 • Skladem 5+ ks
 • Doručení ZDARMA od 899 Kč, ve středu 19.2. u Vás doma (Typy doručení)
 • Osobní odběr zítra po 15:00 ZDARMA, ( Vyberte prodejnu )

268 Kč s DPH
Ušetříte 31 Kč Běžně 299 Kč

Je jí 18 let a jmenuje se Celaena. Od dětství byla trénovaná k jedinému úkolu – stát se tím nejlepším zabijákem v Endovieru. Je však chycena a odsouzena k doživotnímu vězení. Aby získala zpět svoji svobodu, musí v turnaji na život a na smrt porazit ty nejobávanější zločince. Její soupeře ale ohrožuje něco tajemného a děsivého. Nelítostný boj na… Přejít na celý popis

Poznejte Monu Kasten, královnu romantického čtení. Její knížky teď objednáte za 149 Kč Více informací

Je jí 18 let a jmenuje se Celaena. Od dětství byla trénovaná k jedinému úkolu – stát se tím nejlepším zabijákem v Endovieru. Je však chycena a odsouzena k doživotnímu vězení. Aby získala zpět svoji svobodu, musí v turnaji na život a na smrt porazit ty nejobávanější zločince. Její soupeře ale ohrožuje něco tajemného a děsivého. Nelítostný boj na život a na smrt začíná…

Bestseller v knihy Dobrovský

2565. v e-shopu | 2717. minulý týden

73. v Fantasy pro mládež | 72. minulý týden

Hodnocení čtenářů

4.7 z 5 112 hodnocení čtenářů

93× 5 hvězdiček 12× 4 hvězdičky 6× 3 hvězdičky 4× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

5 z 5 hvězdiček Nisshoku 21. února 2017

Knižka je veľmi zaujímavá, téma sa mi veľmi páči ale úprimne – ako celkom prísny kritik tu je dosť cítieť že spisovateľka bola ešte celkom neskúsená pri písaní knižky, pretože niektoré veci sú celkom plytké a postrádajú hlbší zmysel – minimálne ja som mala ten pocit pri čítaní niektorých častí knihy. Ako sa však človek blíži ku koncu, čítanie je chytľavejšie, napínavejšie a človek to jednoducho musel dočítať aby vedel ako to dopadne. Anyway musím podotknúť že miestami je hlavná hrdinka naozaj typická Mary Sue, ale ak s tým nemáte problém, smelo sa pusťte do čítania.

Pomohla vám tato recenze? Ano 73

Kniha, COOBOO, 2015, 9788074479014

5 z 5 hvězdiček Mausik 4. září 2017

Pořád si říkam, že člověk už nemůže vymyslet originální příběh, protože knih už je tolik! Ale autorka dokázala, že to není pravda. Úchvatný příběh. Po dočtení knihy jsem byla plná pocitů a emocí.

Pomohla vám tato recenze? Ano 62

Kniha, COOBOO, 2015, 9788074479014

5 z 5 hvězdiček Tereza 2. září 2017

Kolem této knihy jsem chodila v knihkupectví neskutečně dlouho, ale pořád jsem si nebyla jistá žánrem takže jsem to odkládala tak dlouho dokud mi jí sestra nepořídila a já ji za to moc děkuji, protože mě seznámila s mojí nejoblíbenější spisovatelkou. 🙂

Pomohla vám tato recenze? Ano 61

Kniha, COOBOO, 2015, 9788074479014

4 z 5 hvězdiček K 5. září 2017

Velmi povedená kniha, přesto knihy od stejné autorky ze série Dvůr trnů a růží se mi líbily mnohem víc. Zejména, protože v této knize mi byla hlavní hrdinka nesympatická, což ale neubíralo nic na čtivosti celé knihy.

Pomohla vám tato recenze? Ano 54

Kniha, COOBOO, 2015, 9788074479014

5 z 5 hvězdiček Kateřina Kraušnerová 3. září 2017

Do čtení knihy se mi vůbec nechtělo, nakonec sem se však nemohla odtrhnout a hltala sem stránku za stránkou.

Pomohla vám tato recenze? Ano 53

Kniha, COOBOO, 2015, 9788074479014

4 z 5 hvězdiček Kateřina Adamcová 31. srpna 2017

Mám ráda knihy kde se objevuje milostný trojúhelník 😀 Líbí se mi jak se Calena ničeho nebojí a do všeho jde po hlavě. Tento svět je opravdu dobře promyšlený

Pomohla vám tato recenze? Ano 51

Kniha, COOBOO, 2015, 9788074479014

3 z 5 hvězdiček Wajny 10. září 2017

Na tuto knihu jsem byla hodně zvědavá – hodněkrát jsem již slyšela o této autorce, takže jsem se knihy nemohla dočkat. Bohužel, ale toto asi není můj šále kávy :-/ – hlavní hrdinka mě dost vytáčela; vadilo mi, že zde není více popsán proces soutěže; hlavní hrdinové mi nebyli moc sympatičtí a konec se mi zdál trošku nudný. Na druhý díl se zatím nechystám.

Pomohla vám tato recenze? Ano 50

Kniha, COOBOO, 2015, 9788074479014

5 z 5 hvězdiček Zuzka 10. září 2017

Krásná rozjezdová kniha této úžasné série. Děj je oproti dalším knihám nevinný a lehký. Určitě doporučuji nelenivět a koupit pokračování.

Pomohla vám tato recenze? Ano 45

Kniha, COOBOO, 2015, 9788074479014

5 z 5 hvězdiček nikyy 6. září 2017

Jedna z mých prvních fantasy knížek a hned po přečtení jsem se do příběhu zamilovala. Nemohla jsem se od ní odtrhnout.

Pomohla vám tato recenze? Ano 44

Kniha, COOBOO, 2015, 9788074479014

4 z 5 hvězdiček adask2000 4. září 2017

Kniha začala velmi slibně. Dál už se ale z původně krvelačné Cealeny stane téměř obyčejná dívka – až na to, že bojuje o svobodu jakožto Králova bojovnice, aby za něj plnila špinavou práci. Románek s princem mi nebyl vůbec sympatický, jako přátele snad, ale jinak tuto dvojici neschvaluji xD Když se do knihy vloudila magie, chvíli jsem byla skeptická, ale nakonec jsem si na to zvykla.

Skleněný trůn

Srdce z ledu. Vůle z oceli. Seznamte se s nájemným vrahem.

Spisovatelka Sarah J. Maas se narodila v New Yorku, momentálně žije se svým manželem v Pensylvánii. Vystudovala Hamilton College se zaměřením na tvůrčí psaní, jako vedlejší obor si zvolila religionistiku. Je autorkou populární young-adult série Skleněný trůn. Její první verzi napsala už v.

V temných a špinavých solných dolech Endovieru si doživotní trest odpykává osmnáctiletá dívka. Celaene byla od dětství trénovaná k jednomu jedinému úkolu – stát se tím nejlepším zabijákem na.

Běžná cena Běžně 299 Kč

Posíláme do tří dní

 • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
 • více než 2500 výdejních míst
 • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

V temných a špinavých solných dolech Endovieru si doživotní trest odpykává osmnáctiletá dívka. Celaene byla od dětství trénovaná k jednomu jedinému úkolu – stát se tím nejlepším zabijákem na světě, rychlým, tichým, neodhalitelným a všehoschopným. Ale udělala chybu. Nechala se chytit. Korunní princ jí nabídne poslední šanci: Svobodu výměnou za velkou oběť. Musí ho reprezentovat v turnaji, kde se proti sobě postaví 24 šampionů, těch nejlepších vrahů a zlodějů z celé země. Bude to boj na život a na smrt. Pokud zvítězí, bude volná. Ovšem její soupeři umírají nejen při soubojích, ale i za tajemných okolností – Celaene teď o svůj život bojuje nejen s nimi, ale i s něčím tajemným a děsivým, co se skrývá v pozadí.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Co si myslíme my

Infantilná “dospeláčka”, ktorá tiché večery s knihou miluje rovnako ako šialené koncerty/festivaly, ktorá sa smeje hlavne na svojich vlastných vtipoch v tých najnevhodnejších situáciách a ktorá sa neberie príliš vážne. Mimo reálneho sveta ma vo virtuálnom nájdete aj tu → https://prazdnastrana.blogspot.com/ . See you somewhere 😉

Nemala som ani potuchy, že Sarah je takáto romantička.
Čakala som niečo úplne iné, ale to neznamená, že konečný výsledok bol zlý. som len taká rozpoltená, lebo moje podvedomie to porovnávalo s TOG, a to je stále u mňa N.1. Každopádne, ako samostatná kniha to bolo skvelé, bezchybné nie, mám v hlave príliš veľa pripomienok, ale Sarah vás vie vtiahnuť do deja takmer okamžite, či už chcete alebo nie. veľmi si neviem predstaviť, čo tu chce toľko kníh riešiť, ale asi prečítam aj pokračovanie, už len kvôli tomu, aby Lucien tiež dostal svoj happyending (v mojej hlave už je s Nestou, ale potrebujem to aj na papieri #powercouple 😀 ).
PS. Hviezdičku strhávam za niektoré zbytočné opisy a hádanku, ktorú som hneď uhádla. a to vážne nie som taká inteligetná. 😀

Recenze

Knihomoľ, fotograf a snílek

Príbeh hodnotím dobrým priemerom. Boli situácie kedy som sa zasmiala, no väčšinu času som len obracala očami a počítala strany do konca. Niečo tomu jednoducho chýbalo. Sto stránok pred záverom sa niečo konečne strhlo, no nebola šanca, aby to vyplnilo prázdnotu, ktorá ma príbehom sprevádzala.

Viem, že väčšina ľudí miluje túto sériu, a tak vám, samozrejme, nechcem ničiť ilúzie – teda dúfam, že budete patriť do drvivej väčšiny a nepocítite sklamanie, tak, ako ja.

Tak či onak, knižku si treba prečítať a zhodnotiť podľa seba :)) Čti víc

Po úspěchu Marissy Meyerové s Měsíčními kronikami se najedou v knižním světě rozsypal pytel s převyprávěním klasických pohádek. Některé povedené a některé už ne zase tak povedené (například Mechanice od Betsy Cornwell nebo Stitching Snow od R.C. Lewis.)

ACOTAR v českém překladu ještě nevyšel, ale měl by.

1. Klasika Kráska a zvíře zasazena do světa víl a temné magie
2. Hrdinka, která je vtipná, tvrdohlavá, sebevědomá, ale ne namyšlená
3. Hrdina, kterého si zamilujete
4. Hrdinův BFF
5. Zlá královna, která je vážně, vážně zlá
6. „poskok“ zlé královny, který není až tak zlý a zamilujete si ho stejně snadno jako hrdinu
7. Zápletka, která vás přinutí číst dál
8. Víly
9. Styl psaní – kniha, není napsána typicky young-adultovsky pro patnáctileté slečny plné hormonů

Knihu jsem zhltla během jednoho dne. Po první větě jsem už nemohla odtrhnout pozornost. Celý příběh mě pohltil a jediné co mi vadí je, že ještě nejsou další díly (naštěstí druhý díl vychází už za dva měsíce).

Skleněný trůn – box 1-3

Kniha ( měkká vazba )

 • Poslední kusy lze odebrat pouze na vybraných prodejnách
 • Doručení Doručení domů není možné
 • Osobní odběr ZDARMA, zítra po 15:00 ( Vyberte prodejnu )

790 Kč s DPH

Je jí 18 let a jmenuje se Celaena. Od dětství byla trénovaná k jedinému úkolu – stát se tím nejlepším zabijákem v Endovieru. Je však chycena a odsouzena k doživotnímu vězení. Aby získala zpět svoji svobodu, musí v turnaji na život a na smrt porazit ty nejobávanější zločince. Její soupeře ale ohrožuje něco tajemného a děsivého. Nelítostný boj na… Přejít na celý popis

Poznejte Monu Kasten, královnu romantického čtení. Její knížky teď objednáte za 149 Kč Více informací

Je jí 18 let a jmenuje se Celaena. Od dětství byla trénovaná k jedinému úkolu – stát se tím nejlepším zabijákem v Endovieru. Je však chycena a odsouzena k doživotnímu vězení. Aby získala zpět svoji svobodu, musí v turnaji na život a na smrt porazit ty nejobávanější zločince. Její soupeře ale ohrožuje něco tajemného a děsivého. Nelítostný boj na život a na smrt začíná…Tři díly série Skleněný trůn v jednom boxu.

Bestseller v knihy Dobrovský

6952. v e-shopu | 6423. minulý týden

22. v Dárkové boxy | 20. minulý týden

Hodnocení čtenářů

4.9 z 5 13 hodnocení čtenářů

14× 5 hvězdiček 1× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

5 z 5 hvězdiček Anonym 30. listopadu 2016

V této knize mě hned zaujala “profese” hlavní hrdinky. Postupně se ale dozvídáme že Celaena není jen nájemný zabiják k ale velmi dobře promyšlená, komplikovaná postava s temnou minulostí. Celý tento příběh je propracovaný do detailů a velmi dobře se čte.

Pomohla vám tato recenze? Ano 117

Kniha, COOBOO, 2016, 9788075441799

5 z 5 hvězdiček kacza.tk 2. září 2017

S.J.Maas je pro mně autorka, které bych ruce líbala.

Pomohla vám tato recenze? Ano 36

Kniha, COOBOO, 2016, 9788075441799

5 z 5 hvězdiček 4. září 2017

Hlavní postavy mají skvělý charakter a spisovatelka dokázala na čtenáře připravit nečekaný zvrat událostí. Kniha mě fascinovala a já milovala svět Caleany- asi se to tak nepíše co?- tak, že jsem se do něj vžila celým srdcem. Poslední díly už mě ale bůhví proč nebavili a tak jsem skončila u čtyřky.

Pomohla vám tato recenze? Ano 35

Kniha, COOBOO, 2016, 9788075441799

5 z 5 hvězdiček zdenka spurna 14. června 2018

kniha je velice čtivá už od začátku a nejde se od ní odtrhnout dokud ji nedočtete :D. a kdo má rád fantazii a svět elfů,opravdu si užije

Pomohla vám tato recenze? Ano 26

Kniha, COOBOO, 2016, 9788075441799

5 z 5 hvězdiček Martina Voříšková 13. ledna 2020

První knížka mě zaujala natolik, že jsem přečetla i druhý díl. Ten byl pro mě, co se týče děje nejslabší. Třetí díl mě z této trilogie chytl nejvíce a nadchl tak, že jsem si koupila pokračující trilogii, kterou jsem přečetla jedním dechem. Líbilo se mi, jak se jednotlivé postavy vyvíjely a samozřejmě konec.

Knihomolno

Tento blog je určený všem, kteří mají rádi knihy a chtěli by se o nich a o jejich autorech něco dozvědět.

neděle 9. června 2019

Skleněný trůn – Sarah J. Maas

Autorka: Sarah J. Maas
Originál: Throne of Glass , 2012
V ČR: Ivana Svobodová, CooBoo, 2016
Série: Skleněný trůn (1. díl)
Počet stran: 392

Anotace: Je jí 18 let a jmenuje se Celaena. Od dětství byla trénovaná k jedinému úkolu – stát se nejlepším zabijákem v Endovieru. Je však chycena a odsouzena k doživotnímu vězení. Aby získala zpět svoji svobodu, musí v turnaji na život a na smrt porazit ty nejobávanější zločince. Její soupeře ale ohrožuje něco tajemného a děsivého. Nelítostný boj na život a na smrt začíná.

Knihovny byly plné myšlenek – možná nejnebezpečnějších a nejmocnějších ze všech zbraní.

A čas jeví jitro v tmách!

Po sérii Dvůr trnů a růží jsem se vrhla na Skleněný trůn, který je (zatím) o malinko slabší než Dvory. Vím, že někomu se Trůn líbí víc, ale já mám zatím radši Dvory. Nevím, možná mi chybí víly. Sarah J. Maas má neuvěřitelný talent napsat skvělou knihu a ani tato není výjimkou. Před faktem, že Skleněný trůn je její prvotinou, která je tak povedená a oblíbená ve spoustě zemích, bychom měli všichni smeknout. Do svých příběhů vybírá postavy se silnými charaktery a pohnutými (nelehkými) osudy.
Nevím, zda-li mám radši Doriana nebo Chaola. Podle mého názoru má každá něco do sebe. Popravdě bych nechtěla být Celaenou.
Na konci je nenásilně naznačen milostný trojúhelník, který se snad v dalších dílech rozvine. Navzdory tomu, že většina z vás nemá milostné trojúhelníky ráda, já jsem jiná. Takhle – v životě je přímo nesnáším, ale co se týče knih či filmů, tam je mám ráda, protože je příběh jakoby napínavější. Vyberete si svého oblíbence, kterému přejete štěstí. A někdo výběr hlavní hrdinky nedopadne úplně podle vašich představ.
Někomu přišlo, že Celaena postupně vyměkávala, ale já jsem takový dojem úplně neměla. Jako jasně, byly chvíle, kdy jsem si to přece jen říkala, ale pak jsem si na druhou stranu musela připustit, že bychom si měli připustit jednu věc, který je celkem stěžejní – Celaena svůj život neměla vůbec jednoduchý, a proto si užívala luxusu získaného při turnajích.
Dorian mi byl sympatický. Líbilo se mi, jak se vůči ní zachoval. Kapitán stráží Chaol působí jako vtipný týpek, který si rád dělá z druhého srandu. Občas umí jeho legrace i ublížit. Nevím, jak Celaeně, ale kdybych byla na jejím místě, nevím, jestli bych některé z jeho popichování ustála. Na druhu stranu taky umí ukázat klady.
Asi nejlepší postava byla Nehemia. Scény s ní jsou svižné. Úplně jsem si jí zamilovala a myslím, že by z nás byly dobré kamarádky, kdybychom se měly možnost potkat v realitě. Působí důstojně, noblesně, elegantně a mile.

Sue is reading

Sarah J. Maas – Skleněný trůn

 • Získat odkaz
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
 • E-mail
 • Další aplikace

Dnes jsem si pro vás připravila recenzi na knihu Skleněný trůn. Jedná se o první díl ve stejnojmenné sérii. Tento díl navazuje na novely v knize Krvavé ostří (recenze zde), takže pokud se na sérii teprve chystáte, doporučuji začít s novelami. Knihu jsem si moc užila a popravdě nechápu, jak někomu může nesednout, ale je pravda, že každý máme jiný vkus. Tak pojďme na recenzi 🙂

nakladatelství: CooBoo
rok vydání v ČR: 2015
počet stran: 389
cena: 299 ,-

anotace:
V temných a špinavých solných dolech Endovieru si doživotní trest odpykává osmnáctiletá dívka. Celeana byla od dětství trénovaná k jedinému úkolu – stát se tím nejlepším zabijákem na světě, rychlým, tichým, neodhalitelným a všehoschopným. Ale udělala chybu. Nechala se chytit.
Korunní princ jí nabídne poslední šanci: Svobodu výměnou za velkou oběť. Musí ho reprezentovat v turnaji, kde se proti sobě postaví 24 šampionů, těch nejlepších vrahů a zlodějů z celé země. Bude to boj na život a na smrt. Pokud zvítězí, bude volná. Ovšem její soupeři umírají nejen při soubojích, ale i za tajemných okolností – Celeana teď o svůj život bojuje nejen s nimi, ale i s něčím tajemným a děsivým, co se skrývá v pozadí.

Tak tohle je anotace na obálce knihy a teď to trochu upřesním já 😀

Celeana Sardothien strávila rok v dolech Endovieru. Když dostala nabídku dostat se od tam, ihned ji přijala. Pokud vyhraje klání, bude čtyři roky královským zabijákem a poté bude svobodná. Aby měla Celeana výhodu nad ostatními, vydává se za Lillian, zlodějku šperků, která nebude pro ostatní až do konce představovat hrozbu. S princem Dorianem a kapitánem stráží Chaolem se po dobu svého pobytu sbližuje a vytváří se mezi nimi opět klasický milostný trojúhelník.

postavy a co jsem se o nich dozvěděla

Celeana mi opět svou povahou vyhovovala. Nechovala se nijak sobecky, ani arogantně. Dozvěděla jsem se opět nějaké věci z její minulosti a jsem ráda, že jsem si před tímto dílem přečetla i novely. Princ Dorian mi přišel ze začátku dost sobecký, arogantní a rozmazlený. V průběhu příběhu se však naprosto změnil a přišel mi dokonce moc milý a pozorný. A teď něco k Chaolovi. Chaol mi přišel od začátku jako vnímavý, milý a přátelský. Od Celeany si sice držel odstup, ale vzhledem k její pověsti to docela chápu. Nehemia mi přišla už od začátku úžasná a doufám, že taková zůstane i v dalších dílech.

Abych to tedy shrnula. Postavy jsou opět dobře popsané a dokážu si je živě představit.

přebal knihy

Obálka knihy se mi moc líbí. Pokud mě znáte trochu déle, určitě víte, že si na obálku knihy docela potrpím. Nemám moc ráda když se přebal původní knihy nějak mění. A jsem ráda, že se nezměnil nijak od originálu.

Jediné co bych vytkla českému přebalu je to, že po jednom přečtení se barva písma opět trochu sloupává. 🙁 Jinak jsem opravdu spokojená

Moje hodnocení:
Kniha byla opět úžasná. Četla se opravdu dobře a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Příběh nikde nekolísal, dočkali jsme se akce, tajemna i lásky. Všem ji moc doporučuji a Sarah opět chválím.

hodnocení knihy: 4.5/5★
hodnocení přebalu: 4.5/5★

SKLENĚNÝ TRŮN (Sarah J. Maas) | Recenze

Popis:
Veškeré info zde 🙂 FACEBOOKOVÁ STRÁNKA https://www.facebook.com/svetpodlemar… MŮJ ASK http://ask.fm/AskMarillee …

“>

Leave a Reply