Kniha Sůl moře (Ruta Sepetys)

Kniha Sůl moře (Ruta Sepetys)

Kniha Sůl moře (Ruta Sepetys) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

  • Název knihy: Kniha Sůl moře (Ruta Sepetys)
  • Elérhető fájlok: Kniha Sůl moře (Ruta Sepetys).pdf, Kniha Sůl moře (Ruta Sepetys).epub, Kniha Sůl moře (Ruta Sepetys).mobi
  • Jazyk knihy: Český jazyk
  • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

Ruta Sepetys

americká, 1967 statistiky

Komentáře (7)

Líbí se mi její styl psaní, a proto miluji její knihy

Paní autorka zatím toho nenapsala moc, (díky tomu sem můžu napsat, že jsem četla všechny její knihy) ale z jejích knih jsem nadšená. V oblíbených autorech u mě má čestné místo. Doufám, že ještě spoustu krásných knih napíše.

Musím se přidat k názoru, že paní Sepetys píše jako Bůh. Už mám číst jen Potrhaná křídla a těším se na ně moc. Paní Sepetys má veliký dar emptie, své knihy píše s obdivuhodnou lehkostí a příběhy z nich vám zůstávají v hlavě ještě hodně dlouho. Čtenář má pocit že nečte, ale že mu běží před očima film. Můžeme jen věřit, že se od Ruty dočkáme ještě mnoha dalších knih.

Z nové vlny autorů určitě výrazný talent. Sůl moře nás
uchvátila. V jejích knihách cítím naléhavost boje proti válce, násilí, zničení důstojnosti člověka.
Ted jsem se dočetla, že píše další knihu ze Španělska za vlády Franka. To zase bude zážitek!

Můj první ,,oblíbený" autor. Ale nejde jinak, ta ženská píše jako Bůh. Co se týče obsahu knih, ten je zbytečný rozpitvávat, stačí přečíst prvních pár stránek a dokonale vás pohltí.

Teď jsem si zrovna přečetla, že Sepetysová píše třetí knihu a podle první – V šedých tónech – se natáčí film! Tak jenom můžeme doufat, že se obojí také dostane rychle do Čech.:-)))

Do oblíbených spisovatelů si nepřidám jen tak někoho. Do dneška jsem tam měla jen tři spisovatele – ty kteří mi "ukázali" více knihami, že si to opravdu zaslouží.:-) Vždycky jsem si totiž říkala, že jedna kniha ještě mnoho neřekne, že by měl člověk přečíst minimálně ty dvě, aby věděl, že ta jedna povedená kniha nebyl jen takový "omyl".
Ale dneska vidím, že to nemusí být pravidlo. Ruta Sepetys se mi svojí první a zatím jedinou vydanou knihou tolik zapsala do srdce, že nemůžu jinak, než udělat výjimku. Ona by totiž snad i z toho nejprostšího a nejjednoduššího příběhu dokázala udělat světový bestseller. Jen tím, jaká volí slova. Během čtení máte pocit, že by se každá druhá věta měla stát slavným citátem, i kdyby samotný příběh nestál za nic.

. Teď, o pár měsíců později, když jsem přečetla i druhou knížku, můžu jenom dodat, že jsem chybu rozhodně neudělala.:-)

Sůl moře

kniha od: Ruta Sepetys

dobré, silný příběh

Velice zajímavě napsaná knížka, líbila se mi.

Nevím, co říct. Vše mi přijde jako klišé, když si jen uvědomím, co všechno museli lidé v této šílené válce zažít, přežít, s čím museli žít a týkalo se to všech. Cítím hrůzu z toho všeho, vděčnost, že jsem tady a teď a strach, co se všechno může stát, dít a někde určitě něco podobného i děje.

Kniha se odehrává v roce 1945 v době druhé světové války. Tisíce zoufalých lidí prchají k moři před sovětskou armádou. Skupinka mladých lidí, která se cestou potká, se snaží dostat na loď Wilhelm Gustloff, jež slibuje bezpečí a svobodu. Ne každý slib se však dá dodržet.

Tentokrát druhá světová válka jinak. Událost, o které se až tak nemluví, největší tragédie v dějinách mořeplavby.
Příběh je vyprávěn v krátkých kapitolách pohledem 4 různých lidí, kteří se náhodou potkají při cestě za svobodou. Autorce se i přes tuto formu textu, podařilo udržet čtenáře v napětí celou dobu a okamžitě vtáhnout do děje. Každá postava si nese své tajemství a postupně se před námi otevírá.
Emočně silný příběh na pozadí skutečné události.

Tuto knihu moc doporučuji k přečtení.

Tak tahle kniha mě dostala. autorka dokázala spojit více zajímavých témat, jako je válka, Jantarová komnata, největší námořní katastrofa. myslel sem si, že častější kapitoly přečtení knihy jen urychlí, což je sice pravda, ale zase neskutečně zvyšují napětí. tuhle knihu sem si opravdu užil.

velmi výpravné čtení, které bere dech! skvělá vsuvka dějepisu do čtení

Nejdřív jsem četla V šedých tónech (5+), toto oproti tomu dávám 4 a půl. Dějově je to částečně provázané, proto patří k sobě, i když by mohly být i samostatně. Mě osobně rozčilovalo tak rychlé střídání vyprávění jednotlivých postav, vždycky jsem si nejřív musela ujasnit, kdo je kdo. Proto 4 a půl. Asi od půlky Vás to vtáhne víc do děje, před očima máte Titanic v závěrečné fázi.

Velmi povedený román. Děj plynul přirozeně, střídání postav hezky na sebe navazovalo. Navíc vyzdvihuje část konce 2. světové války, o které se moc nemluví.

Recenze: Ruta Sepetys – Sůl moře

V září se na pultech našich knihkupectví objevila nová kniha spisovatelky Ruty Sepetysové. Autorka není v literárním světě žádným nováčkem, do její předchozí tvorby patří dvě knihy: Potrhaná křídla a v Šedých tónech. Zářijová novinka nese název Sůl moře.

Kniha se člení na krátké kapitoly, jejichž názvy se odvíjejí podle jmen postav, které zrovna vyprávějí svůj příběh …

A je to příběh veskrze jednotný: skupina patnácti osob utíká k moři, do přístaviště, kde odjíždí lodě, které jim mají zachránit život. Utečenci museli pod vlivem tragických okolností způsobených válkou, opustit své domovy, přátele i rodinu … lidé obvykle prchli ze škol, před vlastní smrtí nebo kvůli strašlivému zacházení svých blízkých k jejich osobám. Jdou po lesích, loukách a sněhem zavátých cestách, mráz se jim dere do morku kostí a jejich jediným zdrojem tepla je myšlenka na záchranu, která čeká někde před nimi. Na dlouhou pouť se k nim přidají ještě dva lidé, mladičká dívka z Polska jménem Emilia a německý mladík Florian s tajemnou minulostí, který polskou dívenku zachrání před smrtí.

Ačkoliv je jejich pouť strastiplná a doprovází ji nikdy neutichající strach, před jejich cílem je nic nezastaví. Zranění léčí jedna z hlavních postav, Joana, která svým způsobem udržuje dobré vztahy mezi ostatními ve skupině. Osud části její rodiny je obsahem knihy v Šedých tónech.

Joana se postará i o nově příchozího Floriana, který má na těle opravdu velké zranění od šrapnelu; rána se špatně hojí a on je zmítán v horečkách. Florian o sobě odmítá cokoliv prozradit, dokud společně nenastoupí na loď.

V přístavišti se odehrává obrovské množství událostí. Skupina se rozděluje podle toho, kdo půjde do jaké lodi. Zde se pečlivě kontrolují doklady i zavazadla. Florian prožívá niterná muka, když se svými zfalšovanými doklady vstupuje na palubu, stejně tak Johana, která musela Emilii opatřit doklady od naprosto jiné, již mrtvé, ženy, která ještě navíc ani nesdílí Emiliinu národnost. Jenže Emilia se musí dostat na loď, je přeci těhotná a porod bude co nevidět.

Jak už to tak bývá, přestože ústředním tématem je snaha dostat se na některou z připravených lodí, nechybí zde postupně rozkvétající láska mezi Florianem a Joanou. Rozhodně ale nevstupuje do hlavní dějové linie, podle mého názoru spíše nabourává neustálé napětí a hrůzy, které provázejí lidské osudy v době války. Napadá mě, jestli tohle přeci jen není hlavním smyslem lásky … hřát tam, kde vše ostatní zamrzá.

Láska, vztek, nenávist, odpor, strach … emoce v knize rozhodně nechybí. Loď, na níž se dostane Joana, Emilia i Florian, se jmenuje Wilhelm Gustloff. Její zkáza je v knize líčena opravdu emotivně, ale má možná až příliš rychlý spád. Proto bych čtenářům doporučila si o neštěstí jejího potopení zjistit více informací. Děj se při jejím potápěni zrychlí natolik, že čtenář si možná nebude stíhat uvědomovat, co všechno se kolem děje. Ruta Sepetysová do vás nastřelí obrovské množství dojmů a přání, aby vše dobře dopadlo, a bude vaši hlavu držet opravdu těsně nad hladinou napětí až do samého konce. Kdo zemře, kdo se zachrání … a co si z tragiky války odnesou do budoucna jednotlivé postavy? Žádná z otázek nezůstane bez odpovědi.

Tím, jak je kniha rozdělena do opravdu drobných kapitol, má děj neskutečně rychlý spád, který je ještě více umocněn výborným vypravěčským stylem. Ruta Sepetysová nemá ve své knize žádné zdlouhavé popisy přírody, žádné hluboké, psychologické popisy niter postav, nýbrž jde rovnou k věci. Popisuje události tak, jak jdou, jedna za druhou, den za dnem, noc za nocí. Každý, kdo se pro její styl nadchne, knihou doslova propluje a na jejím konci bude prosit, ještě, prosím, ještě jednu kapitolu! Neštěstí, kterému autorka věnovala přes tři sta stran textu, nemohlo být popsáno dojemněji a upřímněji, než to dokázala právě ona.

Zastesklo se mi po mamince. Má matka milovala Litvu. Milovala svou rodinu. Válka jí ze života vyrvala veškerou lásku i s kořeny. Bude muset číst groteskní detaily našeho utrpení? Dostanou se zprávy do mého rodného města Biržai a do temného bunkru v lesích, kde se údajně skrývá můj bratr s otcem? Joana Vilkasová, vaše dcera a sestra. Je z ní sůl moře. (325)

SEPETYS, Ruta. Sůl moře. Přeložil Petr ELIÁŠ. V Praze: CooBoo, 2016. ISBN 978-80-7544-180-5.

Sůl moře

V roce 1945 se druhá světová válka chýlila ke svému konci a poblíž Východního Pruska se tisíce uprchlíků vydalo na pouť za svobodou a většina z nich měla co skrývat. Mezi nimi i Joana, Emilia a Florian, jejichž cesty se zkřížily na lodi, která.

Na sklade, objednávajte však rýchlo

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

V roce 1945 se druhá světová válka chýlila ke svému konci a poblíž Východního Pruska se tisíce uprchlíků vydalo na pouť za svobodou a většina z nich měla co skrývat. Mezi nimi i Joana, Emilia a Florian, jejichž cesty se zkřížily na lodi, která slibovala spásu. Jmenovala se Wilhelm Gustloff. Donuceni okolnostmi drží při sobě, ale když se svoboda zdá na dosah, udeří tragédie. V tu chvíli je naprosto jedno, z které jste země a kultury či jaký je váš společenský status. Všech deset tisíc lidí na palubě bojuje za jedinou věc: Chtějí přežít. Autorka knihy V šedých tónech se vrací do dob druhé světové války se svým novým románem, jenž vrhá světlo na jednu z nejhorších – přesto téměř neznámých – válečných tragédií.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Recenzie

Po dvaceti letech jsem se konečně vrátila k mé dávné lásce – čtení. Čtu knížky různých žánrů – romantické, krimi, thriller, fantasy.

Jsem milovník knih a dobrých příběhů, více není nutné vědět.

Kdysi jsem četla knihu, která zpracovávala katastrofu lodi Wilhelm Gustloff. I přes nadějně vybrané téma byla kniha spíše sama o sobě katastrofou a z rozbředlého děje se nedokázala vynořit po celou dobu trvání příběhu. Zpětně si ani nevybavuji, o čem sama kniha vlastně byla, samozřejmě kromě lodního neštěstí. A taky vím, že byla zelená.

Počin Ruty Sepetys ve mně zanechal mnohem hlubší dojmy. A nejen z důvodu hlubokého potopení nešťastného parníku, ale hlavně díky zpracování tématu z pohledu obyčejných a notně vyděšených lidí. Je snadné uvěřit slovům zdravotní sestřičky na pokraji sil nebo nebohé mladé Polky, na kterou i s její zemí svět zapomněl.

Vyprávění čtyř lidí, čtyři osudy ve velké válce, kde osudů zanikly tisíce. Putují po své vlastní cestě, s jediným cílem. Přežít. Touha po životě a naději přehlušuje vše ostatní. A vy do poslední stránky nemáte nejmenší tušení, kdo z těch čtyř si vytáhl z rukou osudu zlomenou sirku a zda se někdy podívá zpátky do trosek svého starého života.

A po celou dobu trvání knihy nebudete mít pokoje, dokud to nezjistíte.,

Autorka dokázala tragédii vdechnout život a bez zatěžování čtenáře zbytečnými technickými i historickými detaily vykreslila atmosféru posledních dnů války a zoufalého útěku obyčejných lidí před “zachránci.” Ti ovšem přinášeli jen smrt a zmar.

Jedinou nadějí byla evakuace. Jak ti zběhlejší v dějepise vědí, ne každý dílek skládačky velké historické operace zapadl na své místo a mnoho nevinných lidí přišlo o život při mocenských hrách velkých osobností. Jména těch zlých se skloňují stále, na ty nevinné svět pomalu zapomíná. A autoři jako Ruta Sepetys patří mezi tu hrstku výborných autorů, kteří jim dokáží vdechnout život a přivést je zpět, aby mohli vyprávět své příběhy.

Kniha je vyrozprávaná zo 4 pohľadov: Joana, Emilia, Florian a Alfred. Sú to postavy, ktoré sa vo všetkom odlišujú a zároveň majú niečo spoločné. Joana je zdravotná sestrička, ktorá sa túži vrátiť k svojej matke. Emilia je mladé dievča, ktoré sa snaží utajiť svoju národnosť. Florian je nadaný chlapec, ktorý robí všetko, čo môže, aby našiel svojho posledného člena rodiny. Alfred mladý námorník, ktorý skalopevne verí v ideológiu Adolfa Hitlera a v hĺbke duše by chcel byť niekým významným, aby sa mu už ľudia neposmievali.
Bolo zaujímavé vidieť jednu udalosť druhej svetovej vojny zo štyroch rôznych uhlov, ktoré boli ovplyvnené rasou, národnosťou a inou príslušnosťou postáv. Bolo úžasne zaujímavé vidieť, ako sa jednotlivé postavy postavili svojmu osudu, ako bojovali s neprávosťou a čo ich hnalo vpred. Čo bolo podľa mňa super je, že autorke sa podarilo vytvoriť postavy, o ktoré sa budete zaujímať a bude vám záležať na tom, čo sa s nimi stane. Budete sledovať každý jeden krok, ktorý urobia a v duchu im budete priať len to najlepšie. Navyše, ako tu tak sedím a píšem recenziu, chcela som napísať, kto je mojou obľúbenou postavou, ale uvedomila som si, že to nedokážem, pretože by som musela vymenovať všetky. Každá si u mňa našla svoje čestné miesto a každá mi teraz chýba.

Veľkou výhodou pre mňa bolo, že som túžila po vojnovej tematike. Neviem, kde sa to vo mne vzalo, no mala som na ňu chuť, a preto mi táto kniha padla vhod. Je zaujímavé sledovať príbeh a uvedomiť si, že toto nie je až tak celkom fikcia, pretože obsahuje kúsky skutočnosti, skutočnosti na ktorú častokrát zabúdame, že sa stala. Ja osobne zbožňujem raz za čas siahnuť po tomto žánri a vydať sa do minulosti, hlavne pokiaľ je to prvá či druhá svetová vojna. Podľa mňa je strašne veľa vecí, ktoré sa človek o týchto udalostiach dozvedieť. Ja sama som nikdy nepočula o operácii Hanibal, čo je celkom zvláštne, pretože ako sa zdá, bol to celkom významný bod v histórii. Zároveň som úplne zbožňovala samotný fakt, že námet knihy je podľa skutočnej udalosti a ostatok už autorka dotvorila, aby to bolo zaujímavé, no zároveň informujúce. Dej možno nie je ten najakčnejší, rozhodne nebudete vidieť veľké vojská a krvavé bitky, no vojna predsa nebola len o tých, ktorí bojovali na frontoch. Vojna vo veľkej miere ovplyvnila aj obyčajných ľudí a trpeli rovnako ako tí, ktorí mali v rukách zbrane. Kniha vás teda rozhodne chytí za srdce, vzbudí vo vás veľa emócií a pokiaľ dopadnete ako ja, tak ju zhltnete za jeden deň, pretože je taká dobrá.

Autorkin štýl písania je geniálny a bude vás hnať, aby ste stránky obracali rýchlejšie, bude vás hnať v túžbe dozvedieť sa, čo sa s postavami stane, ako bude vyzerať ich budúcnosť. Vďaka nemu sa ocitnete v nehostinnom svete bombardovanom nepriateľskými vojskami, ktoré nehľadia na to, koľkým ľuďom spôsobia bolesť, ide im len o jedno. vyhrať vojnu a spôsobiť čo najviac škôd. Pokiaľ vás zaujímajú udalosti druhej svetovej vojny a radi by ste sa dozvedeli, o čom bola operácia Hanibal a ako nakoniec skončila, rozhodne po knihe siahnite. Pre mňa to bola síce prvá kniha od tejto autorky, no už teraz plánujem siahnuť napríklad po jej knihe Medzi odtieňmi sivej, ktorá je vraj tiež veľmi dobrá.
Čítaj viac

Sůl moře

V roce 1945 se druhá světová válka chýlila ke svému konci a poblíž Východního Pruska se tisíce uprchlíků vydalo na pouť za svobodou a většina z nich měla co skrývat. Mezi nimi i Joana, Emilia a Florian, jejichž cesty se zkřížily na lodi, která.

Běžná cena Běžně 299 Kč

Na skladě, objednávejte ale rychle

  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

V roce 1945 se druhá světová válka chýlila ke svému konci a poblíž Východního Pruska se tisíce uprchlíků vydalo na pouť za svobodou a většina z nich měla co skrývat. Mezi nimi i Joana, Emilia a Florian, jejichž cesty se zkřížily na lodi, která slibovala spásu. Jmenovala se Wilhelm Gustloff. Donuceni okolnostmi drží při sobě, ale když se svoboda zdá na dosah, udeří tragédie. V tu chvíli je naprosto jedno, z které jste země a kultury či jaký je váš společenský status. Všech deset tisíc lidí na palubě bojuje za jedinou věc: Chtějí přežít. Autorka knihy V šedých tónech se vrací do dob druhé světové války se svým novým románem, jenž vrhá světlo na jednu z nejhorších – přesto téměř neznámých – válečných tragédií.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Recenze

Po dvaceti letech jsem se konečně vrátila k mé dávné lásce – čtení. Čtu knížky různých žánrů – romantické, krimi, thriller, fantasy.

Jsem milovník knih a dobrých příběhů, více není nutné vědět.

Kdysi jsem četla knihu, která zpracovávala katastrofu lodi Wilhelm Gustloff. I přes nadějně vybrané téma byla kniha spíše sama o sobě katastrofou a z rozbředlého děje se nedokázala vynořit po celou dobu trvání příběhu. Zpětně si ani nevybavuji, o čem sama kniha vlastně byla, samozřejmě kromě lodního neštěstí. A taky vím, že byla zelená.

Počin Ruty Sepetys ve mně zanechal mnohem hlubší dojmy. A nejen z důvodu hlubokého potopení nešťastného parníku, ale hlavně díky zpracování tématu z pohledu obyčejných a notně vyděšených lidí. Je snadné uvěřit slovům zdravotní sestřičky na pokraji sil nebo nebohé mladé Polky, na kterou i s její zemí svět zapomněl.

Vyprávění čtyř lidí, čtyři osudy ve velké válce, kde osudů zanikly tisíce. Putují po své vlastní cestě, s jediným cílem. Přežít. Touha po životě a naději přehlušuje vše ostatní. A vy do poslední stránky nemáte nejmenší tušení, kdo z těch čtyř si vytáhl z rukou osudu zlomenou sirku a zda se někdy podívá zpátky do trosek svého starého života.

A po celou dobu trvání knihy nebudete mít pokoje, dokud to nezjistíte.,

Autorka dokázala tragédii vdechnout život a bez zatěžování čtenáře zbytečnými technickými i historickými detaily vykreslila atmosféru posledních dnů války a zoufalého útěku obyčejných lidí před “zachránci.” Ti ovšem přinášeli jen smrt a zmar.

Jedinou nadějí byla evakuace. Jak ti zběhlejší v dějepise vědí, ne každý dílek skládačky velké historické operace zapadl na své místo a mnoho nevinných lidí přišlo o život při mocenských hrách velkých osobností. Jména těch zlých se skloňují stále, na ty nevinné svět pomalu zapomíná. A autoři jako Ruta Sepetys patří mezi tu hrstku výborných autorů, kteří jim dokáží vdechnout život a přivést je zpět, aby mohli vyprávět své příběhy.

Kniha je vyrozprávaná zo 4 pohľadov: Joana, Emilia, Florian a Alfred. Sú to postavy, ktoré sa vo všetkom odlišujú a zároveň majú niečo spoločné. Joana je zdravotná sestrička, ktorá sa túži vrátiť k svojej matke. Emilia je mladé dievča, ktoré sa snaží utajiť svoju národnosť. Florian je nadaný chlapec, ktorý robí všetko, čo môže, aby našiel svojho posledného člena rodiny. Alfred mladý námorník, ktorý skalopevne verí v ideológiu Adolfa Hitlera a v hĺbke duše by chcel byť niekým významným, aby sa mu už ľudia neposmievali.
Bolo zaujímavé vidieť jednu udalosť druhej svetovej vojny zo štyroch rôznych uhlov, ktoré boli ovplyvnené rasou, národnosťou a inou príslušnosťou postáv. Bolo úžasne zaujímavé vidieť, ako sa jednotlivé postavy postavili svojmu osudu, ako bojovali s neprávosťou a čo ich hnalo vpred. Čo bolo podľa mňa super je, že autorke sa podarilo vytvoriť postavy, o ktoré sa budete zaujímať a bude vám záležať na tom, čo sa s nimi stane. Budete sledovať každý jeden krok, ktorý urobia a v duchu im budete priať len to najlepšie. Navyše, ako tu tak sedím a píšem recenziu, chcela som napísať, kto je mojou obľúbenou postavou, ale uvedomila som si, že to nedokážem, pretože by som musela vymenovať všetky. Každá si u mňa našla svoje čestné miesto a každá mi teraz chýba.

Veľkou výhodou pre mňa bolo, že som túžila po vojnovej tematike. Neviem, kde sa to vo mne vzalo, no mala som na ňu chuť, a preto mi táto kniha padla vhod. Je zaujímavé sledovať príbeh a uvedomiť si, že toto nie je až tak celkom fikcia, pretože obsahuje kúsky skutočnosti, skutočnosti na ktorú častokrát zabúdame, že sa stala. Ja osobne zbožňujem raz za čas siahnuť po tomto žánri a vydať sa do minulosti, hlavne pokiaľ je to prvá či druhá svetová vojna. Podľa mňa je strašne veľa vecí, ktoré sa človek o týchto udalostiach dozvedieť. Ja sama som nikdy nepočula o operácii Hanibal, čo je celkom zvláštne, pretože ako sa zdá, bol to celkom významný bod v histórii. Zároveň som úplne zbožňovala samotný fakt, že námet knihy je podľa skutočnej udalosti a ostatok už autorka dotvorila, aby to bolo zaujímavé, no zároveň informujúce. Dej možno nie je ten najakčnejší, rozhodne nebudete vidieť veľké vojská a krvavé bitky, no vojna predsa nebola len o tých, ktorí bojovali na frontoch. Vojna vo veľkej miere ovplyvnila aj obyčajných ľudí a trpeli rovnako ako tí, ktorí mali v rukách zbrane. Kniha vás teda rozhodne chytí za srdce, vzbudí vo vás veľa emócií a pokiaľ dopadnete ako ja, tak ju zhltnete za jeden deň, pretože je taká dobrá.

Autorkin štýl písania je geniálny a bude vás hnať, aby ste stránky obracali rýchlejšie, bude vás hnať v túžbe dozvedieť sa, čo sa s postavami stane, ako bude vyzerať ich budúcnosť. Vďaka nemu sa ocitnete v nehostinnom svete bombardovanom nepriateľskými vojskami, ktoré nehľadia na to, koľkým ľuďom spôsobia bolesť, ide im len o jedno. vyhrať vojnu a spôsobiť čo najviac škôd. Pokiaľ vás zaujímajú udalosti druhej svetovej vojny a radi by ste sa dozvedeli, o čom bola operácia Hanibal a ako nakoniec skončila, rozhodne po knihe siahnite. Pre mňa to bola síce prvá kniha od tejto autorky, no už teraz plánujem siahnuť napríklad po jej knihe Medzi odtieňmi sivej, ktorá je vraj tiež veľmi dobrá.
Čti víc

RECENZE Sůl moře Ruta Sepetys | Mollyvknize

Popis:
Ahoj všem! 🙂 Právě sledujete videorecenzi na

“>

Leave a Reply