Kniha Sluha dvou pánů (Carlo Goldoni)

Kniha Sluha dvou pánů (Carlo Goldoni)

Kniha Sluha dvou pánů (Carlo Goldoni) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

 • Název knihy: Kniha Sluha dvou pánů (Carlo Goldoni)
 • Elérhető fájlok: Kniha Sluha dvou pánů (Carlo Goldoni).pdf, Kniha Sluha dvou pánů (Carlo Goldoni).epub, Kniha Sluha dvou pánů (Carlo Goldoni).mobi
 • Jazyk knihy: Český jazyk
 • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

Sluha dvou pánů

kniha od: Carlo Goldoni

Stále živé dílo italského klasika patří k vrcholům commedie dell´arte. Klasickým postavám vévodí a nečekané zápletky musí řešit Truffaldino, který slouží dvěma pánům (sám netuší, že jeden z nich je dívka převlečená za muže). Temperamentní komedie vrcholí tradičně šťastným koncem milostné zápletky.

Literatura světová, Divadelní hry
Vydáno 2013 , Artur Orig. název

Il servitore di due padroni , 1745

Komentáře (60)

Kniha Sluha dvou pánů

Vynikající dílo, super je i podání Miroslava Donutila jako Truffaldina. Tohle by si měl každý přečíst.

Fantastické dílo, které skutečně pobaví. Hlavní postava s až obdivuhodně pohotovými a především lživými reakcemi. Tleskám. Možná nejsem jediný, ale místy jsem si vzpomněl na "našeho" sluhu Saturnina. A teď už jen zkouknout mistra Donutila a zasmát se znovu.

Úžasná komediální divadelní hra, která zaujme svou spletitostí a komplikovanými pasážemi. Dynamičnost textu udržuje čtenáře v neustálém napětí. Doufám, že se mi někdy poštěstí vidět tuto hru v divadle.

Jedna z nejlepších komediálních divadelních her. Úžasná zápletka,která Vás pobaví. Určitě stojí za přečtení.

Moc pěkně napsaná, vtipná a geniálně vymyšlená oddechovka. Ideální četba k maturitě, kterou máte přelouskanou za chvíli a ještě se skvěle pobavíte. Určitě doporučuji.

Krásně napsané. Čteno v rámci maturity, byla to dobrá volba. Oddechové čtení, u kterého se člověk i trochu zasměje.

Knihu jsem si vzala k povinné četbě a vůbec toho nelituji. Krásně se čte, má úžasnou zápletku a Truffaldino je prostě. Truffaldino. Doporučuji, pokud se chcete zasmát a hledáte například nějakou krátkou, dobrou knihu k maturitě.

Dobrá kniha na oddech. Čtivá se zajímavou zápletkou.

Český-jazyk.cz aneb studentský underground ­

Goldoni Carlo (*25.02.1707 – †06.02.1793)

Sluha dvou pánů (3)

Hra začíná zasnoubením Silvínka a Klárinky. Jenže se náhle objeví Frederico Rasponi, první snoubenec Klárinky, o kterém si mysleli, že zemřel v boji. Pantalone slíbil Klárinku Fredericovi písemnou smlouvou, ještě než byl údajně zabit. Ve skutečnosti je to jeho sestra Beatrice převlečená za něj. Beatrice se sem vydala hledat svého milence Florinda, který jejího bratra zabil, protože Frederico nechtěl, aby se Beatrice s Florindem vídala.
S Beatricí přijede i její sluha Truffaldino. Truffaldino se v domě pana Pantalona zamiluje do služky Smeraldiny.
Pantalone zruší zasnoubení Klárinky a Silvínka. Oba jsou nešťastní a velmi se trápí. Beatrice tedy raději řekne Klárince pravdu, ale nesmí to nikomu říct.
Beatrice se chce ubytovat v hostinci svého známého. Pošle Truffaldina napřed a ten cestou potká Florinda a slíbí mu, že u něj bude sloužit. Jenomže Florindo se ubytuje v tom samém hostinci jako Beatrice. Truffaldino jen stěží stíhá sloužit oběma pánům. Má uklidit šaty z jejich kufrů, ale nedopatřením jim promíchá některé věci. Florindo najde u sebe v kufru svojí podobiznu, kterou dal Beatrici. Truffaldino mu řekne, že to zdědil po svém bývalém pánovi, který před týdnem zemřel. Truffaldino pochopí, že jde o Beatrici a chce se zabít. Mezitím volá Truffaldina Beatrice, která potřebuje předat nějaké papíry Pantalonemu. Truffaldino kufr otevře a podá jí ty papíry, jenomže to jsou dopisy, které poslala Florindovi. Truffaldino jí řekne to samé, jako řekl Florindovi. Beatrice je nešťastná a Pantalone pochopí, že to není Frederico, nýbrž jeho sestra Beatrice. A jde to hned říct Klárince. Beatrice se chce také zabít. Florindo i Beatrice vyjdou na chodbu s dýkami a chtějí se probodnout. V tom jim brání hostinský a vrchní. Florindo a Beatrice se poznají a jsou šťastni, že jsou oba živí.
Jdou společně s Truffaldinem, jenž Florindovi řekl, že Beatricin sluha se jmenuje Amidor, a Beatrici řekl, že Amidor je Florindův sluha. Truffaldino si chce vzít Smeraldinu, a proto se prozradí, řekne, že je sluha Beatricin i Florinda a že žádný Amidor neexistuje, poněvadž si ho vymyslel. Smeraldina a Truffaldino se tedy mohou vzít. Klárinka a Silvínek se znovu zasnoubí.

CHARAKTERISTIKA HLAVNÍCH POSTAV:

Truffaldino Gdebizzopopad – rodák z Nemagnizzy, potrhlý, sluha Florinda a Beatrice, zamilovaný do Smeraldiny
Klárinka – dcera Pantalona, mladá, krásná, zamilovaná do Silvínka
Silvínek – syn vyučeného právníka, mladý, zamilovaný do Klárinky
Beatrice Rasponi – sestra zesnulého Frederica Rasponiho, zamilovaná do Florinda, mladá, krásná
Florindo Aretusi – vrah Frederica, zamilovaný do Beatrice
Smeraldina – služka Klárinky, zamilovaná do Truffaldina

Autor touto knihou chtěl říci, že jakmile jednou někdo začne lhát, bude lhát pořád, až se do těch lží pořádně zamotá.

Tato kniha je psána jako hra. Je napsána staročeským jazykem.

Pantalone: Milý pane doktore, s celou touhle vaší učeností.
Doktor: Ó, co se týče věna, v té věci se dohodneme. O něco více nebo méně – nejsem tak malicherný.
Pantalone: Tak zase od začátku: Pustíte mě ke slovu?
Doktor: Mluvte!
Pantalone: Povídám, že ta vaše učenost je moc krásná a moc hezká, ale v tomhle případě není nic platná.
Doktor: Vy byste nechal k té svatbě dojít?
Pantalone: Jednou jsem dal slovo a slovo brát zpátky nejde. Dcera s tím souhlasí, tak co nám překáží? Šel jsem hned za vámi nebo za panem Silviem, abych vám řekl, jak se věci mají. Je mi moc líto, ale nemohu si pomoc.

Zdroj: Luciiina, 06.12.2007

Sluha dvou pánů (program)

kniha od: Carlo Goldoni

Divadelní klasika která nemá chybu a kterou pan Donutil dokázal povznést mezi nezapomenutelné. Při čtení scénáře se člověk jen utvrdí o velkém daru improvizace a smyslu pro humor, který tato inscenace celá léta v Národním divadle poskytovala.

Moje nejoblíbenější divadelní hra. Donutil je tam prostě dokonalý ( hlavně teda ve starším vydání, jehož mám záznam ) Ale i v divadle jsem na něm byl a byl to zážitek.
😀 Samotný program jsem teda nečetl, ale i tak dávám 5*

Před pár lety jsem viděla nejprve divadelní představení v televizi, pak v divadle (ano, ano, jak jinak ostatně na maloměstě, pokud nemáte v Praze známé to jinak než kulturním autobusem s davem nákupu chtivých kamarádek ani nejde, naštěstí teď už jsem tam máme rodinu, takže můžu vyrazit i bez kamarádek- hurá)- a tak i mě Donutil donutil k cestě do Prahy, a pak posléze jsem se dostala i ke knížce a všechny verze byly úžasně milé, příjemné a oddychové. Člověk se opravdu zabral do děje a nevnímal svět kolem. Takové antidepresivum v tom nejstravitelnějším podání, které znám. A přesto si neodpustím jednu ironii života- pokud jede jakákoli vesnická dívka do Národního divadla, slušnost inteligentních lidí je, že by se měla alespoň slušně obléknout a během přestávky nevyřvávat na své kamarádky v řadě za sebou, co koupila svému Frantíkovi za úžasné značkové tepláky – při tomhle představení jsem přišla o kamarádku, která po mém upozornění, že se chová nevhodně – sdělila, a to prosím v prostorách Národního divadla, že jsem nafoukaná krá.a. To mě nemrzí, mrzí mě to, že jsem to, že je slepice poznala tak pozdě a pozkazila si díky tomu dojem z představení

Zábavné kratší čtení na nějaké deštivé odpoledne, u knížky jsem se příjemně pobavila :). Teď se po doporučeních od známých chystám i na shlédnutí divadelního představení s Donutilem.

Skvost..jak knížka, tak aj divadelní představení 🙂 holt co je vtipné, to je dobré.

Skvělá kniha, u které jsem se opravdu bavila. Takovou radost, jakou měl Truffaldino, když mohl najednou vydělávat dvojí plat a jeho přístup k celé věci byl opravdu originální. Celý příběh jsem později viděla v ND v podání Miroslava Donutila, který dodal příběhu nový šmrnc.

Zase jsem se na tom popásala a nedá se tomu vůbec nic vytknout. Všechn dokonalost dokonale zhušťěná do úttlounké knížečky, ke které se člověk rád vrací.

Shlédla jsem hru s Donutim v hlavní roli a paráda! Brečela jsem smíchy. 🙂

Sluha dvou pánů – rozbor díla k maturitě (5)

Kniha: Sluha dvou pánů

Přidal(a): Ž

1.vydání: 1753 ve Florencii

Kulturně a literárněhistorický kontext:

Umělecký směr: osvícenství

Literární kontext: celosvětový

Postoj ke skutečnosti: satirický, realistický

Názorové filozofické východisko: Lež má krátké nohy.

Pravda vždy zvítězí.

Inspirace: – commedie dell´arte

– tradice divadelních postav

– dřívější díla jiných autorů (např. Plautovy komedie, …)

Literární forma: próza

Literární druh: drama

Literární žánr: komedie

Charakteriska z hlediska autorského:

Kontext v tvorbě autora: Sluha dvou pánů patří ke Goldoniho vrcholné tvorbě. Projevuje se v něm commedie dell´arte, která postupně mizí z autorovy tvorby a je nahrazena dobovým obsahem. V tomto díle přejímá vlastnosti klasických komediálních postav, které se v divadle objevují již mnoho let.

Goldoni psal také tragédie, ale byl hlavně opravdovým mistrem komedie, kterých napsal sto dvacet. Původen je z Itálie, ale později se přestěhoval do Francie. Důvodem bylo dlouhodobé soupeření s Carlem Gozzim, mladším autorem, který byl v Itálii a hlavně v Benátkách velmi oblíbený. Goldoni měl pocit, že jeho díla nejsou žádáná, a tak se rozhodl odejít do Francie.

Autorský styl: Autor používá hovorovou řeč, a tak děj působí zajímavěji. Nebojí se použít nadávek či zajímavých přirovnání a díky tomu je vše přirozenější.

Autorův vztah: Jako malý chlapec často s rodinou cestoval po celé Itálii. Ve svých hrách tedy mohl zúročit znalost různých kultur, nářečí a zvyků. V tomto díle kombimuje staré typy postav s vlastními charakterovými vlastnostmi, dává jim rysy přátel či tejhdejších znáných osobností.

Jazyk: spisovný, hovorový (bodejť, …),

– objevují se zde zdrobněliny (pacinku, dceruška, zeťáček…),

cizí slova (Bravissimo!,…),

nadávky (Ty hubo nevymáchaná! Kampak žábo hubatá!,…)

Autorská řeč: spisovný, hovorový jazyk

Řeč postav: spisovný, hovorový jazyk

Umělecké prostředky:

 • perzonifikace: slovo padlo, cesty jsou podivné, pochybnosti jsou na místě
 • epiteton: dobrosrdečný mladík, spolehlivé a zaručené zprávy, obchodních přátel
 • elipsa: Opatrnost matka moudrosti.
 • epizeusis: Počkat, počkat, jrnom ne tak hr.
 • přirovnání: hluchý jako poleno, kluk jako cumel
 • aposiotese: Nu a …?

Já jsem z toho celý…celý…

Nevím, co bych řekl…

Rozuměje mi dobře…

Určitě mě pozná…

Prostředky satiry, ironie: Goldoni používá prvky commedie dell´arte, jsou zde tedy typické postavy zesměšňující společnost. Každá postava má svůj osobitý humor a význam, zesměšňuje jinou vrstvu obyvatel.

Osobní zkušenost autora: V díle se odráží doba ve které autor žil, kdy byly zcela běžné souboje či domluvené sňatky. Což pro něj bylo zajisté inspirací, a také možností jak do díla vložit vlastní názor či pocity.

Dějová stavba díla:

1. expozice: přichod Frederiga Rasposiniho neboli Beatrice

2. kolize: Truffaldino sa stal Foridovým sluhem

3. krize: záměny Beatriciných a Floridových věcí

4. peripetie: setkání Beatrice a Florida

5. katastrofa: Truffaldinovo přiznání

Děj:

Klárka a Silvio se zasnoubí v domě pana Pantalone, když se najednou objeví Truffandino, sluha, který tvrdí, že jeho pán je Frederigo Rasposiny a chce přijít dovnitř. V domě nastane rozruch, neboť Frederigo má být mrtev. Kdysi mu pan Pantole síbil za ženu jeho dceru Klárku, ale když se dozvěděli, že zemřel v souboji, Klárka se zasnoubila se Silviem.

Po chvíli ho pozvou dovnitř, ve skutečnosti je to jeho sestra Beatrice, všichni uvěří, že je to Frederigo, tedy až na Brighellu, která je oba dobře zná. Brighella mlčí a ubytuje Frederiga v hostinci. Mezitím Truffaldino čeká venku a vidí, že Floridův sluha je neschopný, pomůže mu a nechá se najmout. Od této chvíle je sluhou dvou pánů. Beatrice přijela, aby našla svého milence Florida, kvůli němuž se kdysi uskutečnil souboj a Frederigo zemřel. Vysvětlí tedy Klárce, že si ji nechce vzít a prozradí svou totožnost pod podmínkou mlčení. Klárce a Silviovy už nic nebrání v láske. Florido pošle Truffaldina na poštu, kde má vyzvednout dopisy. Cestou potká Beatrice a to mu také řekne ať jde na poštu pro dopisy. Truffaldino neumí číst, a tak neví, který dopis patří komu, rozhodne se dát všechny dopisy Floridovy a ten ať mu vrátí ty, které mu nepatří. Florido si na jednom všimne Beatriciny adresy a zeptá se odkud ten dopis vzal. Truffaldino se vymluví na jiného sluhu pro kterého dopis vyzvedl, a tak se vše vysvětlí. Palmiro, Silviův otec, jde za Pantalonem, aby zjistil, jak se věci mají. Pohádají se a Palmiro vše řekne synovi. Silvio se naštve a vytasí na pana Paltone kord. V tu chvíli přijde Beatrice a přemůže Silvia, chce ho zabít, avšak Klárka ji prosí, ať to nedělá. Beatrice ustoupí pod podmínkou, že Klárka Silviovy nic neřekne. Po souboji jdou všichni domů. Beatrice pozve na oběd Pantaloneho, v tu samou chvíli chce obědvat i Florido. Truffaldino má co dělat, aby všechny stihl obsloužit a neprozradit se. Odpoledne má Truffaldino vybalit oběma pánům kufry. V rozrušení poplete jejich věci a Florido najde ve svém kabátě podobiznu, kterou dal kdysi Beatrice. Ptá se ho, kde to vzal, Truffaldino řekne, že byl kdysi jejím sluhu, ale jeho paní zemřela. Florido je zklamán a smuten. Podobná situace nestane u Beatrice, která najde Floridovy obchodní dopisy. Truffaldino opět řekne, že jsou jeho bývaláho pána, které zemřel. Oba vyjdou z pokojů a chystají se neštěstím probodnout, když se najednou zpatří.

Vše se vysvětní a Truffaldino si vymyslí fiktivního sluhu, který sloužil Floridovi. Beatrice vše vysvětlí i ostatním a Silvio s Klárinkou se opět zasnoubí. Truffaldino miluje Klárčinu služebnou Smeraldinu, a tak poprosí Florida, aby se zaptal zda si jí může vzít. Pantalone souhlasí. Po chvíli se na to samé zeptá Klárka, které to řekla Beatrice, Pantole však nemůže souhlasit, neboť už dal slovo Floridovi. Truffaldino se tedy musí přiznat, že je sluhou Florida i Beatrice.

Kompoziční postup: chronologický

Postavy:

 • PantaloneAgnivorla – Klárčin otec

– spravedlivý, uvážlivý, čestný

 • Klárka – dcera Paltona A.

– zamilovaná, mlčenlivá, spolehlivá, naivní

 • PalmiroPalmark – doktor, Silviův otec
 • Silvio – syn Palmira Palmarka

– zamilovaný, bojovný, výbušný, netrpělivý, zbrklý, vášnivý

 • BeatriceRasponiová – převlečená za muže vystupuje pod jménem Frederigy Rasponi

– mazaná, moudrá, prolhaná, spravedlivá, ohleduplná

 • FlorindoAretust – nápadník Beatrice Rasposiovové

– bojovný, milý, zoufalý

 • Brichella – hostinský
 • Smeraldina – Klárčina služebná

– krásná, věrná, drzá

 • Truffaldino – sluha Beaticin, pak Florindův

– prolhaný, vypočítavý, negramotný, mazaný, komický

Prostředí: Benátky

Čas: 18. století

Téma: lidská vypočítavost

Motiv: láska, boje, věrnost, peníze

Aktuální vyznění díla: Námět lásky je stále aktuální, i když souboje nejsou až tak časté. Truffaldino, který se snaží získat to nejlepší pro sebe a nehledí na to, že mohl způsobit smrt dvou lidí, má zajisté obdobu i v dnešních lidech, kteří budují svou kariéru na úkor rodiny.

Působení na čtenáře: Dílo se mi velice líbí. Děj ubíhá rychle, je napínavý a komický. Klasická zápletka lásky je zpracovaná bravurně. Truffaldinovo lhaní nemá žádné meze a je zajímavé, že se dokáže vymluvit skoro ze všeho.


Další podobné materiály na webu:

Sluha dvou pГЎnЕЇ

StГЎle ЕѕivГ© dГ­lo italskГ©ho klasika patЕ™Г­ k vrcholЕЇm commedie dellВґarte. KlasickГЅm postavГЎm vГ©vodГ­ a neДЌekanГ© zГЎpletky musГ­ Е™eЕЎit Truffaldino, kterГЅ slouЕѕГ­ dvД›ma pГЎnЕЇm (sГЎm netuЕЎГ­, Еѕe jeden z nich je dГ­vka pЕ™evleДЌenГЎ za. VГ­ce

 • Skladem 2 ks
 • Doprava ZDARMA nad 699 KДЌ.
 • OsobnГ­ odbД›r na prodejnГЎch.

Anotace

StГЎle ЕѕivГ© dГ­lo italskГ©ho klasika patЕ™Г­ k vrcholЕЇm commedie dellВґarte. KlasickГЅm postavГЎm vГ©vodГ­ a neДЌekanГ© zГЎpletky musГ­ Е™eЕЎit Truffaldino, kterГЅ slouЕѕГ­ dvД›ma pГЎnЕЇm (sГЎm netuЕЎГ­, Еѕe jeden z nich je dГ­vka pЕ™evleДЌenГЎ za muЕѕe). TemperamentnГ­ komedie vrcholГ­ tradiДЌnД› ЕЎЕҐastnГЅm koncem milostnГ© zГЎpletky. 60. svazek edice D.

Sluha dvou pánů

Kniha ( měkká vazba )

Stále živé dílo italského klasika patří k vrcholům commedie dell´arte. Klasickým postavám vévodí a nečekané zápletky musí řešit Truffaldino, který slouží dvěma pánům (sám netuší, že jeden z nich je dívka převlečená za muže). Temperamentní komedie vrcholí tradičně šťastným koncem milostné zápletky.

Mrkněte se, na jaké knížky vám knihkupci zařídili slevu 30 %! Jejich výběr obsahuje samá slavná jména Více informací

Stále živé dílo italského klasika patří k vrcholům commedie dell´arte. Klasickým postavám vévodí a nečekané zápletky musí řešit Truffaldino, který slouží dvěma pánům (sám netuší, že jeden z nich je dívka převlečená za muže). Temperamentní komedie vrcholí tradičně šťastným koncem milostné zápletky.

Bestseller v knihy Dobrovský

82489. v e-shopu | 75315. minulý týden

129. v Světové divadelní hry | 122. minulý týden

177. v Divadelní hry | 167. minulý týden

Hodnocení čtenářů

4.6 z 5 3 hodnocení čtenářů

3× 5 hvězdiček 0× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Hodnocení našich knihkupců: 4.6 z 5

5 z 5 hvězdiček L 3. září 2017

Skvělá knížka. Krátká (ideální k maturitě), vtipná a poučná (lež má krátké nohy). Doporučuji i divadelní záznam s Miroslavem Donutilem.

Pomohla vám tato recenze? Ano 20

Kniha, Artur, 2009, 9788087128275

5 z 5 hvězdiček Terka 26. září 2017

Naprosto exceletní dílo Carla Goldoniho, které jsem si zamilovala. Vtipné, trocha té lásky, ale hlavně správný humor. Doporučuji 🙂

Sluha dvou pánů

Kniha ( měkká vazba )

 • Skladem u dodavatele
 • Doručení ZDARMA od 899 Kč, v úterý 25.2. u Vás doma (Typy doručení )
 • Osobní odběr ZDARMA, zítra po 15:00 ( Vyberte prodejnu )

188 Kč s DPH
Ušetříte 22 Kč Běžně 210 Kč

Stále živé dílo italského klasika patří k vrcholům commedie dell´arte. Klasickým postavám vévodí a nečekané zápletky musí řešit Truffaldino, který slouží dvěma pánům (sám netuší, že jeden z nich je dívka převlečená za muže). Temperamentní komedie vrcholí tradičně šťastným koncem milostné zápletky. 60. svazek edice D.

Poznejte Monu Kasten, královnu romantického čtení. Její knížky teď objednáte za 149 Kč Více informací

Stále živé dílo italského klasika patří k vrcholům commedie dell´arte. Klasickým postavám vévodí a nečekané zápletky musí řešit Truffaldino, který slouží dvěma pánům (sám netuší, že jeden z nich je dívka převlečená za muže). Temperamentní komedie vrcholí tradičně šťastným koncem milostné zápletky. 60. svazek edice D.

Bestseller v knihy Dobrovský

10990. v e-shopu | 15755. minulý týden

67. v SŠ – povinná četba | 81. minulý týden

Hodnocení čtenářů

4.6 z 5 17 hodnocení čtenářů

14× 5 hvězdiček 3× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Hodnocení našich knihkupců: 4.4 z 5

5 z 5 hvězdiček Markéta Němcová 8. září 2017

Knihu jsem četla před několika lety a byla jsem nadšená. Nedávno jsem měla tu čest vidět M. Donutila v hlavní roli v Národním divadle a celé představení jsem se nepřestala smát. Děj krásně plyne, dialog je vtipný. Všem doporučuji touto knihou obohatit svoji knihovnu

Pomohla vám tato recenze? Ano 34

Kniha, Artur, 2013, 9788074830075

5 z 5 hvězdiček Klara 9. září 2017

Musím přiznat, že mě tahle hra velice mile překvapila. Četla jsem ji k maturitě a byla to opravdu povedená komedie. Nedávno jsem měla možnost vidět ji i v divadle a dojem byl naprosto stejný. Rozhodně doporučuju.

Pomohla vám tato recenze? Ano 32

Kniha, Artur, 2013, 9788074830075

5 z 5 hvězdiček 31. srpna 2017

Hru jsem četla k maturitě a rozhodně je to jedna z nejlepších knih na seznamu. Ikdyž je velmi stará, dokáže mě rozesmát i po několikáté a to nemluvím o divadelním představení kde si Truffaldina zahrál Miroslav Donutil. Rozhodně skvělý zážitek

Pomohla vám tato recenze? Ano 32

Kniha, Artur, 2013, 9788074830075

5 z 5 hvězdiček Monika 23. září 2017

Parádní kniha, která je vtipná a rozhodně má co nabídnout.

Pomohla vám tato recenze? Ano 24

Kniha, Artur, 2013, 9788074830075

5 z 5 hvězdiček Anonym 4. září 2017

Naprosto skvělá, vtipná divadelní hra. Jako knížka i divadelní představení super, doporučuji.

Pomohla vám tato recenze? Ano 24

Kniha, Artur, 2013, 9788074830075

5 z 5 hvězdiček Lucie Javůrková 15. září 2017

Nejprve jsem to viděla v divadelním provedení a snad po celou dobu jsem se smála. Potom jsem si přečetla i knihu k maturitě a super! Dávám 5 hvězdiček.

Pomohla vám tato recenze? Ano 22

Kniha, Artur, 2013, 9788074830075

5 z 5 hvězdiček Eliška 6. září 2017

Asi nejlepší drama, jaké jsem kdy četla. Je to úžasně oddychové, vtipné, a čtivé. Jedna z nejlepších knih k maturitě!

Pomohla vám tato recenze? Ano 22

Kniha, Artur, 2013, 9788074830075

5 z 5 hvězdiček Aríka 26. září 2017

Nejprve jsem shlédla divadelní představení s Miroslavem Donutilem a opravdu jsem se nasmála. Na to konto jsem se rozhodla přečíst si i knižní předlohu. To, co v divadle bylo vtipné, tak v knize nebylo, což je škoda, byla jsem hodně zklamaná. Nicméně i tak jsou v knize vtipné pasaže, která vás zaručeně rozesmějí. Všechno je velice povedené, akorát jsem se někdy ztrácela v postavách a někdy byl děj lehce rychlý. Rozhodně doporučuji.

Pomohla vám tato recenze? Ano 20

Kniha, Artur, 2013, 9788074830075

4 z 5 hvězdiček Linda 25. února 2019

Kvalitní čtenářský zážitek, dílo jsem zhlédla i ve Stavovském divadle, když v této hře exceloval M. Donutil. Vtipné, svěží, zábavné, tato hra stojí za vidění.

Pomohla vám tato recenze? Ano 0

Kniha, Artur, 2013, 9788074830075

5 z 5 hvězdiček D. 20. února 2019

Něco tak vtipného bych nikdy necekala! Příběh má ospad, dobrou pointu.. super!

“>

Leave a Reply