Kniha Stínadla se bouří (Jaroslav Foglar)

Kniha Stínadla se bouří (Jaroslav Foglar)

Kniha Stínadla se bouří (Jaroslav Foglar) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

  • Název knihy: Kniha Stínadla se bouří (Jaroslav Foglar)
  • Elérhető fájlok: Kniha Stínadla se bouří (Jaroslav Foglar).pdf, Kniha Stínadla se bouří (Jaroslav Foglar).epub, Kniha Stínadla se bouří (Jaroslav Foglar).mobi
  • Jazyk knihy: Český jazyk
  • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

Jaroslav Foglar

Jeho otec zemřel, když mu byly čtyři roky a od té doby žil Jaroslav Foglar pouze s matkou a starším bratrem Zdeňkem. Pod svou skautskou přezdívkou Jestřáb vedl po značnou část svého života chlapecký (zpočátku klasický skautský) oddíl Pražská Dvojka. V roce 1924 skončil obchodní školu a krátce pracoval v informační kanceláři firmy Wys Muller & Co. Poté na třináct let přešel k firmě Oskar Stein, velkoobchod papírem, u níž pracoval jako fakturant. O prázdninách roku 1925 vedl skautský tábor, při němž poprvé zavítal do Sluneční zátoky na řece Sázavě. Jeho dílo ovlivnilo významnou část populace Československa a dalo vzniknout určité subkultuře. Za všech politických režimů měl mnoho příznivců a přátel, ale také mnoho kritiků nebo dokonce nepřátel. Zároveň měl mnoho napodobitelů i několik epigonů. Svým celoživotním zaměřením na zážitkovou výchovu mladých byl pro mnoho lidí velkým inspirátorem. Je autorem legendárních Rychlých šípů.

Český spisovatel literatury pro mládež, významná osobnost českého skautského hnutí, redaktor několika dětských časopisů a zážitkový pedagog.

Jeho otec zemřel, když mu byly čtyři roky a od té doby žil Jaroslav Foglar pouze s matkou a starším bratrem Zdeňkem. Pod svou skautskou přezdívkou Jestřáb vedl po značnou část svého života chlapecký.

Autor – Foglar – Jaroslav Foglar

JAROSLAV FOGLAR

Jaroslav Foglar se narodil 6. července 1907 v Praze – Nuslích v Benátské ulici č.3. Studoval Veřejnou obchodní školu. Zaměstnán byl jako úředník, pedagogický pracovník, odpovědný redaktor časopisů Mladý hlasatel, Junák a Vpřed. Pod přezdívkou "Jestřáb" vedl po celý život skautské oddíly.

Ve čtyřech letech ztrácí otce a od té doby žije s matkou a starším bratrem. V roce 1914 se přestěhují z Nuslí na Vinohrady. Roku 1920 poprvé na výzvu svého staršího bratra navštěvuje skautský oddíl 48. klub oldskautů Jestřábi, podle kterého později dostal i svoji přezdívku Jestřáb. Jako třináctiletému (1920) mu vychází literární pokus, báseň Měsíční noci. V roce 1921 se mu naskytla možnost vstoupit do 34. pražského oddílu "Ohnivci", kde získává i svoji přezdívku. Jeho první publikovaná povídka Vítězství vychází časopisecky roku 1923, a je vlastně prvním krůčkem ke spisovatelské dráze.

V roce 1925 končí obchodní školu, krátce pracuje v informační kanceláři firmy Wys Müller et Company a poté přechází na třináct let jako úředník k firmě Oskar Stein, velkoobchod papíren. O prázdninách vede skautský tábor, při němž poprvé zavítá do Sluneční zátoky na řece Sázavě. Po návratu z tábora se 34. pražský oddíl slučuje se slavnou Dvojkou a Jestřáb přechází do jeho vedení pod názvem Hoši od Bobří řeky. Po šedesáti letech nepřetržitého vedení předává oddíl v roce 1987 svému nástupci a řadí se tak mezi nejstarší oddílové vedoucí na světě.

V roce 1934 je vydána v nakladatelství Melantrich první Foglarova kniha – Přístav volá (původní název "Modrý život Jiřího Dražana"). Brzy přichází období Foglarova redaktorského působení v časopise Mladý hlasatel, kde 8.5.1937 vychází výzva k zakládání čtenářských klubů Ml. hlasatele. V létě vychází první vydání knihy Hoši od Bobří řeky s ilustracemi Z.Buriana. Od listopadu 1938 se ve vedení redakce objevuje Jaroslav Foglar spolu s Karlem Burešem a od 17. prosince vychází na pokračování, dnes již legendární seriál, Rychlé šípy, kreslený Dr. Janem Fischerem. Roku 1941 je Mladý hlasatel zastaven nacisty. Těsně po válce rediguje Foglar časopis Junák, brzy však odsud odchází pro názorové neshody, aby založil nový časopis – Vpřed. První "foglarovské" číslo Vpředu (č.18) vychází 9.4.1946 s legendární kresbou Rychlých šípů na titulní straně (autor Bohumil Konečný – Bimba). Tento časopis ukončil svoji činnost v roce 1948.

V padesátých letech Foglar působí jako vychovatel v domově mládeže pod dohledem StB. Ani v tuto dobu nepřestává psát. Po delší odmlce se v roce 1965 na trhu objevuje Tajemná řásnovka. V Ostravském kulturním zpravodaji začínají vycházet Rychlé šípy i s novými příběhy, kreslenými Marko Čermákem.

V sedmdesátých letech se spisovatel věnuje převážně práci s oddílem, publikuje pouze časopisecky. Z tohoto období pochází kniha Náš oddíl, podložená více než šedesátiletou autorovou zkušeností ve vedení oddílu.

Ve věku 102 let umírá 18. února 1980 Foglarova maminka. Osmdesátá léta jsou poznamenána spoluprací s výtvarníkem Karlem Soudkem na kreslených seriálech Modrá rokle a Ztracený kamarád.

Po "sametové" revoluci roku 1989 má Foglar plně otevřenu cestu k čtenářské veřejnosti. V nakladatelství Olympia vydává stínadelskou trilogii Dobrodružství v temných uličkách (Záhada hlavolamu, Stínadla se bouří, Tajemství Velkého Vonta). 18.listopadu 1992 je spisovatel přepaden dvěma učni, kteří ho chtějí okrást o peníze. Ubrání se a zavolá o pomoc.

Od jara 1995 je J. Foglar dlouhodobě hospitalizován v nemocnici, ale podle možností dál vyjíždí na besedy se čtenáři. K devadesátinám J. Foglara a nedožitým devadesátinám dr. Jana Fischera pořádá Muzeum hl. m. Prahy rozsáhlou výstavu s názvem Po stopách Rychlých šípů. Vychází jubilejní 15. vydání knihy Hoši od Bobří řeky s pamětním listem. V roce 1998 se v televizi objevuje při setkání s dr. Karlem Burešem po neuvěřitelných padesáti letech. A v listopadu vychází v nakladatelství Olympia kompletní knižní vydání Rychlých šípů se všemi dosud vydanými příběhy.

23. ledna 1999 umírá po delší nemoci v Thomayerově nemocnici v Praze.

Rychlé šípy ve Stínadlech (Záhada hlavolamu, Stínadla se bouří)

Kniha ( měkká vazba )

  • Skladem u dodavatele
  • Doručení ZDARMA od 899 Kč, v úterý 25.2. u Vás doma (Typy doručení )
  • Osobní odběr zítra po 15:00 ZDARMA, ( Vyberte prodejnu )

115 Kč s DPH
Ušetříte 14 Kč Běžně 129 Kč

Komiks Záhada hlavolamu a Stínadla se bouří je nakreslen podle slavných knižních předloh a zavádí čtenáře do tajemných zákoutí starobylé městské čtvrti s tajuplnými uličkami, temnými dvory, odlehlými uličkami a podzemními chodbami. Neuvěřitelné příběhy Rychlých šípů jsou plné dramatických zážitků spojených s pátráním po záhadném talismanu -… Přejít na celý popis

Poznejte Monu Kasten, královnu romantického čtení. Její knížky teď objednáte za 149 Kč Více informací

Jaroslav Foglar

Knihy autora

V temných Stínadlech se cosi dalo do pohybu! Klub Rychlých šípů – Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka – u toho nesmí.

312 Kč

Romantická dobrodružství a veselé příhody, které chtějí prožívat snad všechny děti. Rychlé Šípy vás pobaví i poučí. Aniž si to v prvé chvíli.

715 Kč

Příběh o skautských výpravách, plnění bobříků, i o ryzím přátelství. Vedoucí Rikitan dá dohromady partu dvanácti chlapců a utvoří oddané bratrstvo.

Český-jazyk.cz aneb studentský underground ­

Foglar Jaroslav (*06.07.1907 – †23.01.1999)

Stínadla se bouří

Vydalo nakladatelství Ostrov v Praze roku 2012. Ilustroval Jan Fischer. Počet stran: 178. ISBN: 978-80-86289-76-2.

Jedná se o pokračování příběhu o Rychlých šípech, jejich přátelství i výpravách do Stínadel. Kniha přímo navazuje na předchozí díl Záhada hlavolamu.

V tomto dílu se objeví ztracený hlavolam – ježek v kleci, o kterém si všichni mysleli, že je nenávratně ztracen v bahně smrduté stoky.
Rychlé šípy po hlavolamu opět pátrají. Ten vlastní záhadná postava, která si říká Široko.

Celá Stínadla i Rychlé šípy pořádají hon na Široka. V jednu chvíli Široko neodhadne svoje síly a spadne ze střechy. Rychlé šípy vše vidí a přispěchají mu na pomoc. Protože jsou chlapci poctiví, Široko jim hlavolam dobrovolně vydá.

Rychlým šípům se podaří vyjmout ježka z klece, ale tím, že ježek ležel měsíce ve stoce, zrezivěl, dostala se do něj voda a plán na létající kolo je bohužel zničen. Rychlé šípy zažijí obrovské zklamání.

Kromě ježka v kleci se chlapcům při pátrání ve Stínadlech podaří nalézt první vontskou kroniku. Oba dva "poklady" pak odevzdají hodnému a spravedlivému chlapci Vláďovi Dratušovi a tím mu dopomohou, aby se stal Velkým Vontem.

Knížka Stínadla se bouří je stejně napínavá jako první díl a o dobrodružství v ní není nouze.

Zdroj: Ivan Koričanský, 10.02.2018

Jaroslav Foglar

spisovatel

332 se líbí, 72 se nelíbí

Jaroslav Foglar byl český prozaik, publicista, redaktor mládežnických časopisů a významná osobnost českého skautského hnutí. 17. července 1911, když mu byly 4 roky, ztratil otce Jindřicha, kterému bylo pouze 39 let. Od té doby žil jen s matkou a starším bratrem. V roce 1914 se přestěhovali z Nuslí na Vinohrady. Jako třináctiletému mu v roce 1920 vychází literární pokus, báseň Měsíční noci. V roce 1923 vychází Foglarovi časopisecky povídka Vítězství, která byla vlastně prvním krůčkem ke spisovatelské dráze Jaroslava Foglara. Jaroslav Foglar studoval Veřejnou obchodní školu. Zaměstnán byl po třináct let jako úředník, potom jako pedagogický pracovník v domově mládeže. Pracoval také jako odpovědný redaktor časopisů Mladý hlasatel, Junák a Vpřed. Pod přezdívkou Jestřáb vedl po celý život skautské oddíly. Kromě zaměstnání se Foglar velmi intenzivně věnoval skautingu. Již během svých studií se díky svému staršímu bratrovi seznamuje se skautským hnutím. V roce 1924 se stává členem 34. skautského oddílu, kde dostává přezdívku Jestřáb. Ta ho pak provází celý život. V roce 1925 se Foglar stává zástupcem vedoucího tzv. Dvojky a o dva roky později stojí v jejím čele. V roce 1935 začíná Foglarova spolupráce s časopisem Mladý hlasatel, ve kterém v roce 1938 začíná vycházet Foglarův a Fischerův komiks Rychlé šípy. V roce 1941 je časopis německou správou zakázán. Po skončení 2. světové války působí Jaroslav Foglar krátce v časopisu Junák, později začíná vydávat časopis Vpřed. Po komunistickém převratu v roce 1948 časopis zaniká. V letech 1948 – 53 a pak od roku 1964 je Jaroslav Foglar spisovatelem z povolání. Přitom vede svůj skautský oddíl pod jménem Městská stanice mladých turistů, protože skauting je zakázán. Po nástupu komunistů je Foglar jako spisovatel nežádoucí, jeho knihy nesmějí vycházet. Teprve v roce 1965, v době částečného uvolnění politické situace, mu vychází další kniha Tajemná Řásnovka. O dva roky později vychází Foglarovy knihy Poklad černého delfína a Kronika Ztracené stopy. V obnoveném časopisu Junák vycházejí obnovené díly komiksu Rychlé šípy, vzniká televizní seriál Záhada hlavolamu. Na počátku sedmdesátých let znamená nástup tzv. normalizace pro Foglara opět zákaz publikování. 17.2.1981 umírá Foglarova maminka ve věku 102 let. Po roce 1989 se Foglarovy knihy opět vrací ke svým čtenářům. Jméno Jaroslav Foglar a jeho přezdívka Jestřáb se stávají pro český skauting symbolem. Jaroslav Foglar zemřel po dlouhé nemoci v pražské Thomayerově nemocnici. Dílo Jaroslava Foglara: Dvaadvacet knih pro mládež, které Jaroslav Foglar napsal, má dva společné jmenovatele: jednoznačnou oblibu u několika generací čtenářů a neproměnnou ideovou linii spočívající ve výchově lásky k přírodě, k čestnosti, obětavému přátelství, pracovitosti a odpovědnosti v životě – tedy k ideálům skautingu. Foglar měl pochopení pro psychiku mladého čtenáře a jeho výrazové prostředky, které v dlouhodobém styku s dospívajícími odpozoroval. Knihy: Přístav volá – 1934 Boj o první místo – 1936 Hoši od Bobří řeky – 1937, vyprávění o prvním seznámení se chlapců z městské čtvrti s přírodou, o jejich prvním stanovém táboře a o plnění bobříků. Čtenář je svědkem toho, jak se z městských, stále se nudících kluků stávají pod vedením Rikitana čestní a slušní chlapci, kteří stále prahnou po nových a nových dobrodružstvích. Tábor smůly – 1938 Chata v Jezerní kotlině – 1939 Historie Svorné sedmy – 1940 Pod junáckou vlajkou – 1940 Záhada hlavolamu – 1941, v roce 1969 vznikl televizní seriál pod vedením režiséra Hynka Bočana a zfilmováno v roce 1993 režisérem Petrem Kotkem. Známými rekvizitami jsou např. záhadný hlavolam Ježek v kleci, Tleskačovo létající kolo nebo tajemný Em, bezeslovná píseň Vontů nebo temné uličky Stínadel. Když duben přichází – 1944 Stínadla se bouří – 1965 Poklad Černého delfína – 1966 Kronika Ztracené stopy – 1967 Dobrodružství v Zemi nikoho – 1968 Tajemství velkého Vonta – 1986 Život v poklusu – 1990 Nováček Bubáček píše deník – 1990 Jestřábe, vypravuj . I., II. – 1990 Výprava na Yucatan – 1990 Strach nad Bobří řekou – 1990, do životů hochů od Bobří řeky zasáhne německá okupace Dobrodružství v temných uličkách – 1990, souborné vydání trilogie Záhada hlavolamu, Stínadla se bouří a Tajemství Velkého Vonta. Hlavními postavami jsou Rychlé šípy. Příběhy Rychlých šípů – 1992, příběhy Rychlých šípů převedené do prózy. Rychlé šípy je název fiktivního klubu pěti hochů, jimiž byli Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka Náš oddíl – 1992 Závod o modřínový srub – 1993 Modrá rokle – 1994, podle kreslených seriálů Kronika Hochů od Bobří řeky I., II. – 1996 Z Bobří hráze – 1999 Divadelní hry: Tábor ve Sluneční zátoce – 1939 Tajemství Jezerní kotliny – 1970 Kreslené seriály: Příběhy Medvědí družiny – 1945 – 46 Pim a Red – 1947 – 48 Za poklady starých Inků – 1948 K pramenům neznámé řeky – 1964 – 65 Rychlé šípy – 1969 – 71 Kulišáci – 1963 – 66 Váhy života a smrti – 1968 – 69, převedená povídka Záhada hlavolamu – 1970, převedený román Stínadla se bouří – 1970, převedený román Expedice Borneo Modrá rokle – 1984, 1987, 1991 Ztracený kamarád – 1987, převedený román Svorní gambusíni – 1943 – 44 Chata v Jezerní kotlině – 1969 – 70, převedený román Příběh ze tmy – 1990, převedená povídka Lov na netvora – 1990, převedená povídka Jeskyně Saturn – 1990 Nyam, nejlepší z dobrých – 1993, převedená povídka Nikdy nevzdávej – 1994, převedená povídka Rychlé šípy – 1998, kompletní vydání všech příběhů Svorní gambusíni a jiné příběhy – 1999 Příručky pro práci s mládeží: Zápisník 13 bobříků – 1941 Můj turistický zápisník – 1985 Pocty a vyznamenání Jaroslava Foglara: Bronzová svastika Náčelnictva – 1928 Stříbrná svastika Náčelnictva – 1930 První cena v soutěži o nejlepší knihu pro mládež vyhlášené nakladatelstvím Melantrich, za knihu Přístav volá – 1934 Skautská láska – 1938, jedno z nejvyšších skautských vyznamenání Stříbrný stupeň Junáckého kříže Za vlast 1939 – 45 – 28.10.1946, ocenění Foglarovy činnosti za okupace. Jeho oddílu Dvojka je uděleno vyznamenání bronzový Junácký kříž. Řád čestné lilie v trojlístku – zlatý stupeň – srpen 1990 Řád stříbrného vlka – 4.6.1995, nejvyšší skautské vyznamenání získal na VIII. junáckém sněmu …zobrazit celý životopis

Životopis

Jaroslav Foglar byl český prozaik, publicista, redaktor mládežnických časopisů a významná osobnost českého skautského hnutí.

17. července 1911, když mu byly 4 roky, ztratil otce Jindřicha, kterému bylo pouze 39 let. Od té doby žil jen s matkou a starším bratrem. V roce 1914 se přestěhovali z Nuslí na Vinohrady. Jako třináctiletému mu v roce 1920 vychází literární pokus, báseň Měsíční noci. V roce 1923 vychází Foglarovi časopisecky povídka Vítězství, která byla vlastně prvním krůčkem ke spisovatelské dráze Jaroslava Foglara.

Jaroslav Foglar studoval Veřejnou obchodní školu. Zaměstnán byl po třináct let jako úředník, potom jako pedagogický pracovník v domově mládeže. Pracoval také jako odpovědný redaktor časopisů Mladý hlasatel, Junák a Vpřed. Pod přezdívkou Jestřáb vedl po celý život skautské oddíly.

Kromě zaměstnání se Foglar velmi intenzivně věnoval skautingu. Již během svých studií se díky svému staršímu bratrovi seznamuje se skautským hnutím. V roce 1924 se stává členem 34. skautského oddílu, kde dostává přezdívku Jestřáb. Ta ho pak provází celý život. V roce 1925 se Foglar stává zástupcem vedoucího tzv. Dvojky a o dva roky později stojí v jejím čele.

V roce 1935 začíná Foglarova spolupráce s časopisem Mladý hlasatel, ve kterém v roce 1938 začíná vycházet Foglarův a Fischerův komiks Rychlé šípy. V roce 1941 je časopis německou správou zakázán.

Po skončení 2. světové války působí Jaroslav Foglar krátce v časopisu Junák, později začíná vydávat časopis Vpřed. Po komunistickém převratu v roce 1948 časopis zaniká.

V letech 1948 – 53 a pak od roku 1964 je Jaroslav Foglar spisovatelem z povolání. Přitom vede svůj skautský oddíl pod jménem Městská stanice mladých turistů, protože skauting je zakázán.

Po nástupu komunistů je Foglar jako spisovatel nežádoucí, jeho knihy nesmějí vycházet. Teprve v roce 1965, v době částečného uvolnění politické situace, mu vychází další kniha Tajemná Řásnovka. O dva roky později vychází Foglarovy knihy Poklad černého delfína a Kronika Ztracené stopy. V obnoveném časopisu Junák vycházejí obnovené díly komiksu Rychlé šípy, vzniká televizní seriál Záhada hlavolamu.

Na počátku sedmdesátých let znamená nástup tzv. normalizace pro Foglara opět zákaz publikování. 17.2.1981 umírá Foglarova maminka ve věku 102 let.

Po roce 1989 se Foglarovy knihy opět vrací ke svým čtenářům. Jméno Jaroslav Foglar a jeho přezdívka Jestřáb se stávají pro český skauting symbolem.

Jaroslav Foglar zemřel po dlouhé nemoci v pražské Thomayerově nemocnici.

Dílo Jaroslava Foglara:

Dvaadvacet knih pro mládež, které Jaroslav Foglar napsal, má dva společné jmenovatele: jednoznačnou oblibu u několika generací čtenářů a neproměnnou ideovou linii spočívající ve výchově lásky k přírodě, k čestnosti, obětavému přátelství, pracovitosti a odpovědnosti v životě – tedy k ideálům skautingu. Foglar měl pochopení pro psychiku mladého čtenáře a jeho výrazové prostředky, které v dlouhodobém styku s dospívajícími odpozoroval.

Knihy:
Přístav volá – 1934
Boj o první místo – 1936

Hoši od Bobří řeky – 1937, vyprávění o prvním seznámení se chlapců z městské čtvrti s přírodou, o jejich prvním stanovém táboře a o plnění bobříků. Čtenář je svědkem toho, jak se z městských, stále se nudících kluků stávají pod vedením Rikitana čestní a slušní chlapci, kteří stále prahnou po nových a nových dobrodružstvích.

Tábor smůly – 1938
Chata v Jezerní kotlině – 1939
Historie Svorné sedmy – 1940
Pod junáckou vlajkou – 1940

Záhada hlavolamu – 1941, v roce 1969 vznikl televizní seriál pod vedením režiséra Hynka Bočana a
zfilmováno v roce 1993 režisérem Petrem Kotkem. Známými rekvizitami jsou např. záhadný hlavolam Ježek v kleci, Tleskačovo létající kolo nebo tajemný Em, bezeslovná píseň Vontů nebo temné uličky Stínadel.

Když duben přichází – 1944
Stínadla se bouří – 1965
Poklad Černého delfína – 1966
Kronika Ztracené stopy – 1967
Dobrodružství v Zemi nikoho – 1968
Tajemství velkého Vonta – 1986
Život v poklusu – 1990
Nováček Bubáček píše deník – 1990
Jestřábe, vypravuj . I., II. – 1990
Výprava na Yucatan – 1990
Strach nad Bobří řekou – 1990, do životů hochů od Bobří řeky zasáhne německá okupace

Dobrodružství v temných uličkách – 1990, souborné vydání trilogie Záhada hlavolamu, Stínadla se bouří a Tajemství Velkého Vonta. Hlavními postavami jsou Rychlé šípy.

Příběhy Rychlých šípů – 1992, příběhy Rychlých šípů převedené do prózy. Rychlé šípy je název fiktivního klubu pěti hochů, jimiž byli Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka

Náš oddíl – 1992
Závod o modřínový srub – 1993
Modrá rokle – 1994, podle kreslených seriálů
Kronika Hochů od Bobří řeky I., II. – 1996
Z Bobří hráze – 1999

Divadelní hry:
Tábor ve Sluneční zátoce – 1939
Tajemství Jezerní kotliny – 1970

Kreslené seriály:
Příběhy Medvědí družiny – 1945 – 46
Pim a Red – 1947 – 48
Za poklady starých Inků – 1948
K pramenům neznámé řeky – 1964 – 65
Rychlé šípy – 1969 – 71
Kulišáci – 1963 – 66
Váhy života a smrti – 1968 – 69, převedená povídka
Záhada hlavolamu – 1970, převedený román
Stínadla se bouří – 1970, převedený román
Expedice Borneo
Modrá rokle – 1984, 1987, 1991
Ztracený kamarád – 1987, převedený román
Svorní gambusíni – 1943 – 44
Chata v Jezerní kotlině – 1969 – 70, převedený román
Příběh ze tmy – 1990, převedená povídka
Lov na netvora – 1990, převedená povídka
Jeskyně Saturn – 1990
Nyam, nejlepší z dobrých – 1993, převedená povídka
Nikdy nevzdávej – 1994, převedená povídka
Rychlé šípy – 1998, kompletní vydání všech příběhů
Svorní gambusíni a jiné příběhy – 1999

Příručky pro práci s mládeží:
Zápisník 13 bobříků – 1941
Můj turistický zápisník – 1985

Pocty a vyznamenání Jaroslava Foglara:

Bronzová svastika Náčelnictva – 1928
Stříbrná svastika Náčelnictva – 1930

První cena v soutěži o nejlepší knihu pro mládež vyhlášené nakladatelstvím Melantrich, za knihu Přístav volá – 1934

Skautská láska – 1938, jedno z nejvyšších skautských vyznamenání

Stříbrný stupeň Junáckého kříže Za vlast 1939 – 45 – 28.10.1946, ocenění Foglarovy činnosti za okupace.
Jeho oddílu Dvojka je uděleno vyznamenání bronzový Junácký kříž.

Řád čestné lilie v trojlístku – zlatý stupeň – srpen 1990
Řád stříbrného vlka – 4.6.1995, nejvyšší skautské vyznamenání získal na VIII. junáckém sněmu

Rychlé šípy ve Stínadlech (Záhada hlavolamu, Stínadla se bouří)

Kniha ( měkká vazba )

  • Skladem u dodavatele
  • Doručení ZDARMA od 899 Kč, v úterý 25.2. u Vás doma (Typy doručení )
  • Osobní odběr zítra po 15:00 ZDARMA, ( Vyberte prodejnu )

115 Kč s DPH
Ušetříte 14 Kč Běžně 129 Kč

Komiks Záhada hlavolamu a Stínadla se bouří je nakreslen podle slavných knižních předloh a zavádí čtenáře do tajemných zákoutí starobylé městské čtvrti s tajuplnými uličkami, temnými dvory, odlehlými uličkami a podzemními chodbami. Neuvěřitelné příběhy Rychlých šípů jsou plné dramatických zážitků spojených s pátráním po záhadném talismanu -… Přejít na celý popis

Poznejte Monu Kasten, královnu romantického čtení. Její knížky teď objednáte za 149 Kč Více informací

Stínadla se bouří.

Stínadla se bouří

Nakladatelská vazba (žlutozelená varianta) s přebalem, velmi dobrý stav. Lehce zkosený hřbet, obálka s drobnými stopami manipulace. Vzácně se vyskytující vydání.

Antikvariát u Léona Cliftona (Praha 4)

Stínadla se bouří BEZ OBÁLKY!

Olympia 1970, 1. vyd., il.: Konečný, Bohumil
Vazba: původní vazba bez obálky
Stav: poškozená – špinavé desky

AntikVary.cz (Karlovy Vary)

Stínadla se bouří

Olympia, Praha 1970, 1. vyd., il.: Konečný, Bohumil
Vazba: brožovaná
Stav: u hřbetu lepené izolepou, mírně odřené kraje, vazba drží

Antikvariát Fryč (Liberec)

Stínadla se bouří

Novinář, Praha, 1970, Kreslené příběhy Rychlých šípů, brožovaná, obálka ve hřbetu čistě odlepena (viz další náhled), zadní strana viz další náhled, jinak výborný stav. (Rychlé šípy)

Antikvariát Karlín (Praha 8)

Stínadla se bouří (A)

vyd. první autorizované, cyklus: Stínadelská trilogie 02, formát: 14,8 x 21 cm, vázaná s přebalem

Stínadla se bouří!

Puls Ostrava; vázaná, podpis autora s datem, 16. 11. 82; obálka mírně natržena; výborný stav

Antikvariát Diviš (Praha 8)

Stínadla se bouří

Antikvariát Čejka (Praha 5)

Stínadla se bouří

OCPl. s obálkou – Obálka poničená, kniha v dobrém stavu.

Antikvariát Beneš (Plzeň)

Stínadla se bouří

1. autorizované vydání, ilustrace Konečný Bohumil, 236 stran.

Antikvariát Ve Dvoře (Plzeň)

Stínadla se bouří

Novinář 1970, Marko Čermák

Antikvariát Dana Kurovce (Praha 3)

Stínadla se bouří

Stínadla se bouří

Antikvariát Brno (Brno, Praha, Zlín)

Stínadla se bouří

Antikvariát Čejka (Praha 5)

Přítomní

O projektu

Můj antikvariát je nezávislý specializovaný vyhledávač, který se snaží prohledávat české antikvariáty s nabídkou na Internetu.
Knihy se zde neprodávají, odkazuje se na antikvariáty.

Rychlé Šípy Zahada hlavolamu 1969 CZ dobrodruzny film vsechny dily cesky serial

Popis:

Leave a Reply