Kniha Strach moudrého muže (Patrick Rothfuss)

Kniha Strach moudrého muže (Patrick Rothfuss)

Kniha Strach moudrého muže (Patrick Rothfuss) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

  • Název knihy: Kniha Strach moudrého muže (Patrick Rothfuss)
  • Elérhető fájlok: Kniha Strach moudrého muže (Patrick Rothfuss).pdf, Kniha Strach moudrého muže (Patrick Rothfuss).epub, Kniha Strach moudrého muže (Patrick Rothfuss).mobi
  • Jazyk knihy: Český jazyk
  • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

Strach moudrého muže

kniha od: Patrick Rothfuss

Jde napsat něco, co už tu napsáno nebylo? Strach moudrého muže je stejně skvělá kniha jako první díl. Plná napětí, skvěle navazujících linií příběhu. neodpovídá na otázky a místo toho přidavá další.
Jediné co kazí potěšení ze čtení je vědomí, že není další díl. a to mi láme mé knihomolské srdéčko.

Strach moudrého muže je stejně dobře napsaný, jako jeho pilotní díl Jméno větru. Plynule na něj navazuje a Kvothe dále vypraví o svém životě na univerzitě a dostává se i mimo něj 🙂 Zmíním krásnou a zapomenutou říši Fae, do které ho osud zavál a o které si lidé myslí, že je jen pohádkou. Více prozrazovat nebudu 😀 Čtení zdar!

Strach moudrého muže navazuje tam, kde skončilo Jméno větru. Kvoth pilně studuje, shání peníze na zaplacení výpalného a užívá studentského života. Škádlení s Ambrosem postupně graduje, zatímco vztah s Denou postupně degraduje. Neberte mne prosím špatně. Já jim to přeju, ale proboha, ať už se jejich vztah někam pohne. Je jedno na jakou stranu, ale hlavně ať to není pořád dokola to těžkopádné nudné nic.

Pokud jde o ostatní linie příběhu, tak ty jsem si užíval. Kvoth prostě není žádný typický kladný hrdina, dovede mít pořádně prořízlou hubu a když na to přijde, tak jedná velmi chladnokrevně.

Asi nejvýznamější otázkou pro mne zůstává, co nakonec způsobilo, že se Kvoth osobnostně proměnil z aktivního člověka na někoho, kdo v ústraní vyčkává na svou smrt. V tomto směru kniha mnoho vysvětlení nenabízí. Přesto setkání s Cthaehem mnohé naznačuje a v závěru se nad osudem Kvotha vznáší chmurný otazník.

Strach moudrého muže je skvělým pokračováním Jména větru se spoustou originálních nápadů. Bohužel nebo bohudík je druhý díl ještě více užvaněný, než ten první. Pokud to takto půjde dál, tak si budu poslední díl vozit na rudlíku. 🙂 Jediné co mi vadilo, bylo neustálé nedomrdlé omílání vztahu s Denou. To mi přijde, že knihu trochu sráží dolu. V každém případě jsem si čtení moc užil a i přes určitý výhrady bych tuto knihu doporučil všem fanouškům fantasy.

Člověk musí číst dál a dál. Během prázdnin přečteny všechny knihy. Někdy hluchá místa, ale i tak. Jak tenhle žánr nečtu, líbilo se mi.

Nemám ráda dlouhé knihy, ale příběh Kvotha mě zaujal. Vážně mě zajímá, co má v truhle pod postelí a jak skončí jeho příběh.

Druhý díl se mi líbil možná o něco více, byť bych měl výhrady k druhé polovině ohledně proměně v chování hlavního hrdiny, nicméně to asi k tomu patří.

Plně chápu, že pro spoustu lidí to bude tisíc stran dlouhého nic a kecání o ničem. Já si ovšem styl psaní a vyprávění zamiloval. Je to prostě krásné a příjemné čtení.

Nejedná se o příběh plný zvratů, zrad, překážek, bojů a bůh ví čeho. Od každého je tam trochu a postupně se rozvíjí i celé pozadí a historie.

I díky krátkým kapitolám, které naštěstí nemají rušiví efekt, se mi kniha četla velmi svižně, když už jsem k ní zalehl.

Teď mi bohužel nezbývá nic jiného než projíždět fandom stránky a čekat na poslední díl.

1000 stránek dlouhé nic.

Ani první díl mě nijak extra nezaujal, ale viděl jsem v něm nějaké kvality a přišlo mi, že série má pro určitý typ čtenáře rozhodně potenciál a tak jsem aspoň ze zvědavosti dal šanci druhému dílu. Bohužel jsem dostal ten nejvíce typický vycpávkový druhý díl co může existovat.

Místo toho abychom dostali konečně nějaké ukázky toho, proč je Kvothe takovou živoucí legendou, tak se o jeho velkých věcech pořád jen kecá a my cca 400 stran sledujeme jak vzdychá po své milované, snaží se projít studiem a navzájem se popichuje se školním tyranem. Wow. Je to trochu jako Harry Potter, jenže zatímco Harry má uvěřitelné čtenáři blízké postavy se kterými se může ztotožnit, Kronika Královraha má zdánlivě dokonalého všeumílka Kvotheho obklopeného samými prázdnými jmény na papíře. Kde má Harry zajímavé rýsující se zápletky na pozadí, má KK jen kecy ze kterých nakonec stejně nic není.

A takhle bych mohl pokračovat dál. Ve zkratce první polovina která je evidentně pokusem na sžití se čtenáře s Kvothem absolutně selhává. Na to je příliš dokonalý a bezcharakterní.

V druhé polovině pak člověk čeká konečně nějakou větší ukázku té legendy kterou se má Kvothe stát, možná i jednu z těch omílaných historek. Ale ne, druhá polovina je bohužel už vyloženě jen výplň.

Chápu že si autor asi chtěl většinu schovat do závěrečného dílu, ale takhle má série cca 1600 stran (dvě knihy) dlouhý prolog který bohužel hodně rychle člověka přestane bavit.

Jednu hvězdičku dávám za autorův moc příjemný styl psaní, díky němu se ty k uzoufání táhlé a nudné pasáže čtou o moc lépe. Jinak je ale kniha bohužel absolutně prázdné nic.

Aspoň mě nemusí mrzet fakt, že autor sérii pravděpodobně nikdy nedokončí.

Na prvních asi 100 stranách stále omílání stejných věcí, nudné pasáže z hudebních produkcí, sentiment nevyzrálého chlapíka, děj se neposouval. Když jsem si představil, že toto mne čeká na 1000 stranách, ztratil jsem vůli dále trpět a knihu jsem odložil.

Strach moudrého muže – Patrick Rothfuss

Ve druhém svazku Kroniky Královraha donutí stupňující soupeření s vlivným členem šlechty Kvotha opustit Univerzitu a hledat štěstí jinde. Osamocen a bez prostředků cestuje do Vintu celá specifikace

V porovnání cen u tohoto produktu již není zařazen žádný obchod.

V porovnání cen u produktu Strach moudrého muže – Patrick Rothfuss již není zařazen žádný obchod. Doporučujeme Vám tyto podobné produkty:

Hra o trůny – George Raymond Richard Martin

Bouře mečů – George Raymond Richard Martin

Divoké karty. Svazek první George R.R. Martin Argo

Atlantský gen Kniha R >

Strach moudrého muže – Patrick Rothfuss – Specifikace

Patrick Rothfuss

sci-fi a fantasy

Argo

1000

2015

Ve druhém svazku Kroniky Královraha donutí stupňující soupeření s vlivným členem šlechty Kvotha opustit Univerzitu a hledat štěstí jinde. Osamocen a bez prostředků cestuje do Vintu, kde se velmi rychle zaplétá do složitých sítí místní dvorské politiky. Ve snaze zavděčit se mocnému šlechtici odkrývá pokus o vraždu, dostává se do sporu s nebezpečným arkanikem a vede skupinu žoldnéřů do divočiny, aby zjistil, kdo přepadává cestující na Králově cestě. Kvothe pátrá po odpovědích, pokouší se odhalit pravdu o tajemných Amyrech, Čandrínech a smrti svých rodičů. Mezitím je zkoušen legendárními Ademskými žoldnéři, nucen obhajovat čest své rodiny a setkává se i s mytickou Felurian, okouzlující ženou, které žádný muž neodolá a žádný z nich setkání s ní dosud nepřežil… Pod jejím vedením se dozvídá.

Strach moudrého muže

Kronika Královraha, den druhý

Patrick Rothfuss sa narodil vo Wisconsine, kde žije dodnes. Odmalič ka ho fascinovali príbehy. Ten svoj, o Kvothovi, písal dvanásť rokov, kým sa s ním rozhodol predstúpiť pred vydavateľov. Prvé dva diely Meno vetra a Strach múdreho muža, sa krátko po vydaní stali bestsellermi a doteraz sa.

Ve druhém svazku série stupňující soupeření s vlivným členem šlechty donutí Kvotha opustit Univerzitu a hledat štěstí jinde. Osamocen a bez prostředků cestuje do Vintu, kde se velmi rychle zaplétá do složitých sítí místní dvorské politiky. Ve snaze.

Bežná cena Bežne 24,93 €

Vypredané , sú však dostupné iné vydania.

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Ve druhém svazku série stupňující soupeření s vlivným členem šlechty donutí Kvotha opustit Univerzitu a hledat štěstí jinde. Osamocen a bez prostředků cestuje do Vintu, kde se velmi rychle zaplétá do složitých sítí místní dvorské politiky. Ve snaze zavděčit se mocnému šlechtici odkrývá pokus o vraždu, dostává se do sporu s nebezpečným arkanikem a vede skupinu žoldnéřů do divočiny, aby zjistil, kdo přepadává cestující na Králově cestě.

Kvothe pátrá po odpovědích, pokouší se odhalit pravdu o tajemných Amyrech, Čandrínech a smrti svých rodičů. Mezitím je zkoušen legendárními Ademskými žoldnéři, nucen obhajovat čest své rodiny a setkává se i s mytickou Felurian, okouzlující ženou, které žádný muž neodolá a žádný z nich setkání s ní dosud nepřežil. Pod jejím vedením se dozvídá mnohem víc nejen o ženách, ale také o pravé povaze magie. Ve Strachu moudrého muže dělá Kvothe první kroky na hrdinské cestě a poznává, jak složitý může být život, když se člověk stane legendou za svého života.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Recenzie

Čítam, čítaš, čítame.

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Prajete si ho zobraziť? Takže, 1 kniha bola vynikajúca.

Na druhu sa teším ako blcha. Lebo dej vyzerá zaujímavo.

Tak niečo z deja: Kvothe je nútený opustiť univerzitu a hľadať šťastie inde. V biednom stave dorazí do Vintu, kde sa rýchlo zapletie do politiky dvornej spoločnosti. Keď sa zalieča jednému zo šľachticov odhalí pokus o atentát, dostane sa do sporu so súperiacim remeselníkom (pravdepodobne, ak som to dobre preložil) a vedie skupinu žoldnierov do divočiny v snahe vyriešiť záhadu, kto (alebo čo) striehne na cestujúcich na Kráľovskej ceste.
Celú dobu Kvothe hľadá odpovede a snaží sa odhaliť pravdu o tajomných Amyroch, Chandriáncoch a smrti svojich rodičov. Popritom je skúšaný legendárnymi Ademskými žoldniermi, nútený obnoviť česť edemských Ruhov a cestuje do ríše víl. Tam sa stretne s Felurian, vílou, ktorej žiadny muž neodolá, a stretnutie s ktorou žiadny muž ešte nikdy neprežil. Pod jej vedením sa Kvothe dozvie veľa o skutočnej mágii a ženách.

O autorovi

Patrick Rothfuss sa narodil vo Wisconsine, kde žije dodnes. Odmalič ka ho fascinovali príbehy. Ten svoj, o Kvothovi, písal dvanásť rokov, kým sa s ním rozhodol predstúpiť pred vydavateľov. Prvé dva diely Meno vetra a Strach múdreho muža, sa krátko po vydaní stali bestsellermi a doteraz sa objavujú na popredných miestach zoznamov najlepších fantasy kníh za posledné desaťročia. Okrem toho napísal sprievodnú knižku z Kvothovho sveta Pomalé skúmanie ticha a dve bohato ilustrované „detské knihy pre dospelých“ The Adventures of the Princess and Mr. Whiffle (Dobrodružstvá Princeznej a pána Whiffla).

Vydavateľstvo

Nakladatelství Stanislav Juhaňák – Triton vydává knihy od roku 1991. Specializuje se především na lékařské, psychologické, filosofické, historické a pedagogické knihy. Z krásné literatury pak na biografie, sci-fi a fantasy a pohádky.

Strach moudrГ©ho muЕѕe

Kvothe opouЕЎtГ­ Univerzitu a vydГЎvГЎ se do vzdГЎlenГ©ho Vintasu, kde se velmi rychle zaplГ©tГЎ do spletitГЅch sГ­tГ­ mГ­stnГ­ dvorskГ© politiky. Ve snaze zavdД›ДЌit se mocnГ©mu ЕЎlechtici odkrГЅvГЎ pokus o vraЕѕdu, dostГЎvГЎ se do sporu s. VГ­ce

  • NenГ­ skladem
  • Doprava ZDARMA nad 699 KДЌ.
  • OsobnГ­ odbД›r na prodejnГЎch.

Anotace

Kvothe opouští Univerzitu a vydává se do vzdáleného Vintasu, kde se velmi rychle zaplétá do spletitých sítí místní dvorské politiky. Ve snaze zavděčit se mocnému šlechtici odkrývá pokus o vraždu, dostává se do sporu s nebezpečným arkanikem a po stopách skupiny žoldnéřů vyjíždí do divočiny, aby zjistil, kdo přepadává poutníky na Králově cestě. Při tom všem samozřejmě nezapomíná ani na hledání odpovědí, jež by mu umožnily pomstít vraždu svých rodičů. Tím však jeho četná dobrodružství nekončí, nebyl by to Kvothe, aby se nezapletl s ženou, tentokrát s okouzlující Felurian, které žádný muž neodolal, aniž by za to nezaplatil životem… Pod jejím vedením se Kvothe dozvídá mnohem víc nejen o ženách, ale i o pravé povaze magie. A přitom podniká další kroky na dlouhé cestě za osudem hrdiny, aby se posléze naučil, jak nesmírně obtížné bývá, když se člověk stane všem známou legendou ještě za svého života.

Strach moudrГ©ho muЕѕe

Ve druhГ©m svazku Kroniky KrГЎlovraha donutГ­ stupЕ€ujГ­cГ­ soupeЕ™enГ­ s vlivnГЅm ДЌlenem ЕЎlechty Kvotha opustit Univerzitu a hledat ЕЎtД›stГ­ jinde. Osamocen a bez prostЕ™edkЕЇ cestuje do Vintu, kde se velmi rychle zaplГ©tГЎ do sloЕѕitГЅch. VГ­ce

  • NenГ­ skladem
  • Doprava ZDARMA nad 699 KДЌ.
  • OsobnГ­ odbД›r na prodejnГЎch.

Anotace

Ve druhém svazku Kroniky Královraha donutí stupňující soupeření s vlivným členem šlechty Kvotha opustit Univerzitu a hledat štěstí jinde. Osamocen a bez prostředků cestuje do Vintu, kde se velmi rychle zaplétá do složitých sítí místní dvorské politiky. Ve snaze zavděčit se mocnému šlechtici odkrývá pokus o vraždu, dostává se do sporu s nebezpečným arkanikem a vede skupinu žoldnéřů do divočiny, aby zjistil, kdo přepadává cestující na Králově cestě. Kvothe pátrá po odpovědích, pokouší se odhalit pravdu o tajemných Amyrech, Čandrínech a smrti svých rodičů. Mezitím je zkoušen legendárními Ademskými žoldnéři, nucen obhajovat čest své rodiny a setkává se i s mytickou Felurian, okouzlující ženou, které žádný muž neodolá a žádný z nich setkání s ní dosud nepřežil… Pod jejím vedením se dozvídá mnohem víc nejen o ženách, ale také o pravé magie.

Strach moudrého muže (Nová obálka)

Kniha ( pevná vazba )

Kvothe opouští Univerzitu a vydává se do vzdáleného Vintasu, kde se velmi rychle zaplétá do spletitých sítí místní dvorské politiky. Ve snaze zavděčit se mocnému šlechtici odkrývá pokus o vraždu, dostává se do sporu s nebezpečným arkanikem a po stopách skupiny žoldnéřů vyjíždí do divočiny, aby zjistil, kdo přepadává poutníky na Králově cestě. Při… Přejít na celý popis

Drobek má knížky pro všechny dětské zvídavé hlavičky. Právě teď je koupíte se 40% slevou Více informací

Kvothe opouští Univerzitu a vydává se do vzdáleného Vintasu, kde se velmi rychle zaplétá do spletitých sítí místní dvorské politiky. Ve snaze zavděčit se mocnému šlechtici odkrývá pokus o vraždu, dostává se do sporu s nebezpečným arkanikem a po stopách skupiny žoldnéřů vyjíždí do divočiny, aby zjistil, kdo přepadává poutníky na Králově cestě. Při tom všem samozřejmě nezapomíná ani na hledání odpovědí, jež by mu umožnily pomstít vraždu svých rodičů. Tím však jeho četná dobrodružství nekončí, nebyl by to Kvothe, aby se nezapletl s ženou, tentokrát s okouzlující Felurian, které žádný muž neodolal, aniž by za to nezaplatil životem… Pod jejím vedením se Kvothe dozvídá mnohem víc nejen o ženách, ale i o pravé povaze magie. A přitom podniká další kroky na dlouhé cestě za osudem hrdiny, aby se posléze naučil, jak nesmírně obtížné bývá, když se člověk stane všem známou legendou ještě za svého života.

Bestseller v knihy Dobrovský

35128. v e-shopu | 42104. minulý týden | 1314. nejlepší dosažené 18.02.2018

524. v Světová fantasy | 605. minulý týden | 541. nejlepší dosažené 16.02.2020

Hodnocení čtenářů

4.8 z 5 5 hodnocení čtenářů

4× 5 hvězdiček 0× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Hodnocení našich knihkupců: 4.8 z 5

5 z 5 hvězdiček Adriana Dosedělová 7. února 2019

Knihu jsem začala číst s jistou obavou, zbytečnou, je to velmi pěkná kniha. Jen musím říct, že se hůře čte a obtížněji se do ní člověk začítá.

Pomohla vám tato recenze? Ano 0

Kniha, Argo,Triton, 2017, 9788025708262

5 z 5 hvězdiček Tereza Havlíková 19. ledna 2019

Předčila všechna má očekávání a to byly po prvním dílu kroniky dosti vysoko. Tento druhý díl je ještě lepší než první a už se nemůžu pár let dočkat třetího dílu 🙂

Pomohla vám tato recenze? Ano 0

Kniha, Argo,Triton, 2017, 9788025708262

5 z 5 hvězdiček Standa 26. listopadu 2018

Ach, Kvothe. Tohle je momentálně ten nejlepší příběh, který jsem kdy četl.

Patrick Rothfuss

americká, 1973 statistiky · web

Populární knihy

Komentáře (5)

Za mě úžasné knížky, snad to nedopadne jako s Martinem, který Píseň ledu a ohně asi už nikdy nedopíše 🙁

Autor je mi nemilej od první chvíle v předmluvě a doslovu v Hudbě ticha.

Že někdo propaguje svý dílo je jasný.
Že ho dopředu všem znechucuje, odrazuje od něj a pomocí hry na falešnou skromnost – “není to jako jiné romány, to se jim určo líbit nebude” – už normální není.
Dokonce mne to jako budoucího čtenáře uráží už dopředu protože to, zač ten příběh stojí, určuju já a ne jeho vlastní pocit.

Chápu, že psaní o divných podzemních lidech bude divný, snový, zmatlaný a pomotaný, ale mě to vytáčelo už od začátku na nějaký jedenáctý straně, a to je špatně.
Je to takovej ten samozvanej King, u kterýho žerou všichni, všude, vždycky a všechno.
Pro mě osobně na to ale on nemá.

Nikdy jsem nedokázala pochopit jak je možné, že zasíláte tiskopisy vydavatelstvím, oni vás mnohokrát odmítnou, a pak se najde někdo, kdo vás vyšvihne ke hvězdám.Pokud vás opakovaně zamítají, znamená to, že to psaní není dobré.
Jemu se tohle stalo mockrát, sám to přiznal se Jménem větru. a najednou “díky náhodě” se dostal na vrchol . To mi zavání neoprávněnou tlačenkou, proto ho žrát nehodlám.

Můj nejoblíbenější autor. Podle mě nejlepší autor současného fantasy žánru. Pat má svůj specifický způsob psaní, který je opravdu originální a skvělý. Mrzí mě, že jeho knihy nejsou třeba ilustrované, nebo že není nějaká encyklopedie tohoto fantasy světa, která by nám řekla hromadu nových věcí a detailů o už tak úžasném světě který pan Rothfuss vytvořil. Už skoro dva roky čekám na finální díl trilogie, snad se letos už konečně dočkám.

Je to úžasný autor a jeho knihy jsou naprosto okouzlující. Sice jsou veliké- Opravdu veliké- ale stojí za to. Od té doby, co jsem jeho knihy přečetla, jsem ještě nenašla lepší. každá kniha po nich mi připadala nudná a tak celkově dost jednoduchá. Když se někde objevilo nějaké veliké odhalení, tak mě vůbec nepřekvapilo, protože jsem ho tak nějak očekávala. Zato knihy Patricka Rothfusse. To je úplně něco jiného. Myslela jsem si, že mě budou po chvíli nudit, ale více jsem se mýlit nemohla. Když bylo velké odhalení, tak jsem z toho byla tak šokovaná. A do Kvotheho jsem se zamilovala od začátku. Nejkrásnější kniha, jakou jsem kdy četla. A já jsem náročný čtenář.

Po dvou přečtených knihách ho řadím k nejlepším současným vypravěčům, má svůj nezaměnitelný, originální, místy až poetický styl, dokáže bez problému udržet čtenářovu pozornost na 1000 a více stránkových knihách, aniž by sklouzával k obvyklým klišé a stereotypům, je to prostě talent a má našlápnuto mezi klasiky žánru. Navíc je mi sympatický i jako člověk, doporučuji číst jeho blog.

Kniha: Strach moudrého muže (Nová obálka) – Patrick Rothfuss

Kniha: Strach moudrého muže (Nová obálka)
Autor: Patrick Rothfuss


97% 3 hodnocení 0 recenzí počet hodnocení
97 % celkové hodnocení
3 hodnocení + 0 recenzí
Nakladatelství: TRITON
Médium / forma: Tištěná kniha
Rok vydání: 2012
Počet stran: 997
Rozměr: 21 cm
Vydání: Vydání druhé – dotisk
Spolupracovali: přeložila Jana Rečková
Skupina třídění: Americká próza
Jazyk: česky
Vazba: kniha, vázaná vazba
Datum vydání: 03.10.2012
ISBN: 9788025708262
EAN: 9788025708262

Kvothe opouští Univerzitu a vydává se do vzdáleného Vintasu, kde se velmi rychle zaplétá do spletitých sítí místní dvorské politiky. Ve snaze zavděčit se mocnému šlechtici odkrývá pokus o vraždu, dostává se do sporu s nebezpečným arkanikem a po stopách skupiny žoldnéřů vyjíždí do divočiny, aby zjistil, kdo přepadává poutníky na Králově cestě.

Při tom všem samozřejmě nezapomíná ani na hledání odpovědí, jež by mu umožnily pomstít vraždu svých rodičů. Tím však jeho četná dobrodružství nekončí, nebyl by to Kvothe, aby se nezapletl s ženou, tentokrát s okouzlující Felurian, které žádný muž neodolal, aniž by za to nezaplatil životem. Pod jejím vedením se Kvothe dozvídá mnohem víc nejen o ženách, ale i o pravé povaze magie. A přitom podniká další kroky na dlouhé cestě za osudem hrdiny, aby se posléze naučil, jak nesmírně obtížné bývá, když se člověk stane všem známou legendou ještě za svého života. (kronika Královraha, den druhý)

Pokračování úspěšného románu Jméno větru je v rámci žánru fantasy jednou z nejočekávanějších událostí nadcházejícího roku. Ve druhém svazku série stupňující soupeření s vlivným členem šlechty donutí Kvotha opustit Univerzitu a hledat štěstí jinde. Osamocen a bez prostředků cestuje do Vintu, kde se velmi rychle zaplétá do složitých sítí místní dvorské politiky. Ve snaze zavděčit se mocnému šlechtici odkrývá pokus o vraždu, dostává se do sporu s nebezpečným arkanikem a vede skupinu žoldnéřů do divočiny, aby zjistil, kdo přepadává cestující na Králově cestě. Kvothe pátrá po odpovědích, pokouší se odhalit pravdu o tajemných Amyrech, Čandrínech a smrti svých rodičů. Mezitím je zkoušen legendárními Ademskými žoldnéři, nucen obhajovat čest své rodiny a setkává se i s mytickou Felurian, okouzlující ženou, které žádný muž neodolá a žádný z nich setkání s ní dosud nepřežil… Pod jejím vedením se dozvídá mnohem víc nejen o ženách, ale také o pravé povaze magie. Ve Strachu moudrého muže dělá Kvothe první kroky na hrdinské cestě a poznává, jak složitý může být život, když se člověk stane legendou za svého života.

Pokračování úspěšného románu Jméno větru je v rámci žánru fantasy jednou z nejočekávanějších událostí nadcházejícího roku. Ve druhém svazku série stupňující soupeření s vlivným členem šlechty donutí Kvotha opustit Univerzitu a hledat štěstí jinde. Osamocen a bez prostředků cestuje do Vintu, kde se velmi rychle zaplétá do složitých sítí místní dvorské politiky. Ve snaze zavděčit se mocnému šlechtici odkrývá pokus o vraždu, dostává se do sporu s nebezpečným arkanikem a vede skupinu žoldnéřů do divočiny, aby zjistil, kdo přepadává cestující na Králově cestě. Kvothe pátrá po odpovědích, pokouší se odhalit pravdu o tajemných Amyrech, Čandrínech a smrti svých rodičů. Mezitím je zkoušen legendárními Ademskými žoldnéři, nucen obhajovat čest své rodiny a setkává se i s mytickou Felurian, okouzlující ženou, které žádný muž neodolá a žádný z nich setkání s ní dosud nepřežil… Pod jejím vedením se dozvídá mnohem víc nejen o ženách, ale také o pravé povaze magie. Ve Strachu moudrého muže dělá Kvothe první kroky na hrdinské cestě a poznává, jak složitý může být život, když se člověk stane legendou za svého života.

Co je nového – Září 2018

Popis:
Kde mě najdete: facebook.com/pocmaranactenarka/ instagram.com/pocmarana_ctenarka/ Zmíněné

“>

Leave a Reply