Kniha Stráže! Stráže! (Terry Pratchett)

Kniha Stráže! Stráže! (Terry Pratchett)

Kniha Stráže! Stráže! (Terry Pratchett) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

 • Název knihy: Kniha Stráže! Stráže! (Terry Pratchett)
 • Elérhető fájlok: Kniha Stráže! Stráže! (Terry Pratchett).pdf, Kniha Stráže! Stráže! (Terry Pratchett).epub, Kniha Stráže! Stráže! (Terry Pratchett).mobi
 • Jazyk knihy: Český jazyk
 • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

Terry Pratchett

britská, 1948 – 2015 statistiky · web

Nová kniha

Rok 2040. Dlouhá Země se zmítá v chaosu. Drtivý výbuch Yellowstonu uštědřil civilizaci zničující ránu. Celé národy hledají možná bezpečná útočiště na myriádách Vkročných . detail knihy

Populární knihy

Komentáře (82)

Autor, jenž je v mé knihovně na čelních místech. Jeho knihy se dají číst stále dokola. Vždy se tam najde něco nového, co člověk při předchozím čtení přehlédl.

Skvělý autor s neuvěřitelnou fantazií. Jeho díla jsou velkolepá a nepřekonatelná. Autora jako on už v současnosti těžko najdete.

Vlastně ani nevím, proč jsem si jej již nepřidala, hlavně, že mám část knihovny zacpanou jeho knížkami. Co dodat, jeho romány jsou moje srdeční záležitost. Někde jsem četla recenzi, že jeho díla se liší od dalších tím, že postavy nejsou tzv. do počtu – potenciální oběť č. 1, potenciální oběť č.2, zabitý č.1, zabitý č.2, skoro každá postava má svoje zázemí, humor, smysl. Jak hlavní, tak vedlejší. Jeho příběhy jsou o lidech a nejlidštější na světě. Nevím, kde jsem to četla, ale naprosto se s textem ztotožňuji.

Zeměplocha je úžasná. Mám přečtené jak originály, tak překlady a musím smeknout. Inteligentní humor, skvělé zpracování v obou verzích. Bavím se i při opakovaném čtení a pořád nacházím nové a nové vtípky. Smrťák, Bábi Zlopočasná a Samuel Elanius nemají chybu!

První Zeměplochu jsem četla asi v deseti letech a musí říct, že láska na první pohled to nebyla. Každopádně jsem se k této sérii vrátila a naprosto mě to dostalo. Jedna z nejlepších sérií, co jsem kdy četla. Myslí, že ze světa, který se pohybuje vesmírem na zádech obrovské želvy nikdy neodejdu. A jsem za to ráda

Moje první byla "Dobrá znamení". To byla láska na první přečtení. A pak přišel ten nejlegračnější svět v galaxii!
Mrakoplaš a Dvoukvítek se Zavazadlem v závěsu byli na začátek dokonalí.
Čarodějky mívají výborná místa, ale zas ta sympatické mi nejsou.
Hlídka, Knihovník, Vetinari, mágové, hrdinové, vrazi,trpaslíci, trolové a hlavně SMRŤ.
Už teď se těším jak si zas přečtu celou Zeměplochu, abych ji mohla objektivně***** hodnotit.
Velkým bonusem (byl) je neskutečně výborný překlad.

Příběhy Zeměplochy jsou naprosto fascinující a způsob myšlení jejich autora, ta neuvěřitelně hravá fantazie, ve které se schovávají i mnohdy smutné životní pravdy, to je něco, co se nedá zopakovat ani napodobit. Pánové Prachett a Kantůrek měli obrovský cit pro jazyk. Nutno říct, že tomuto světu budou chybět. Mně tedy určitě.

oba mí drazí přátelé, kluci a kamarádi, se kterými jsem měla to štěstí se poznat a setkat, (zejména s Honzíkem mockrát, ach jo. ) už jsou někde pěkně pohromadě. Pevně doufám. To už je let, co jsme se prvně sešli a teď jste mě předběhli oba. Těším se na vás. Esmé. Ta první česká. Gytě se taky stýská. Bude to trvat dlouho, než vydýcháme Honzův odchod, ač nebyl překvapivý.
5. 4. 2018 se 14 hodin ve Strašnicích, ve velké obřadní síni krematoria je rozloučení z Honzou Kantůrkem.
Na jeho parte je Motto/citát z Pratcheta: "Navzdory tomu, co se říká, Smrť není krutý – je jenom bezchybně dokonalý ve své profesi."
Es

Stráže! Stráže!

kniha od: Terry Pratchett

Jakýsi tajemný noční tvor mění obyvatele Ankh-Morkporku v něco, co silně připomíná tablety živočišného uhlí. A tady začíná obtížný úkol kapitána Elánia, velitele Noční hlídky městské stráže. Ve městě plném zmatků, tablet živočišného uhlí, tajných spolků a bláznivých chovatelek draků pátrá kapitán a s ním muži hl ídky – seržant Tračník, desátník Nóblhóch i nově příchozí svobodník-čekatel Karotka – po stopách vedoucích k rozřešení celé záhady. . celý text

Úžasná Zeměplocha / Úžasná Plochozem 8.

Literatura světová, Humor, Fantasy
Vydáno 1995 , Talpress Orig. název

Guards! Guards! , 1989

Komentáře (134)

Kniha Stráže! Stráže!

Někdo tuto knihu četl jako první ze Zeměplochy, ja zase tyto knihy čtu na přeskáčku. Takže jsem konečně pochopil koho si vlastně Elanius vzal za ženu.

Do této doby jsem si ji představoval, jako drobnou starostlivou ženu z lepší společnosti, která dostala Elánia do lepší společnosti. Hlavně jsem si myslel, že je naprosto vzdálená jakýchkoliv dobrodružství i když se občas k nějakému přichomýtla.

Tato kniha mi ukázala skutečnost, hlavně v tom, že to nebyla žádná třasořitka, ale ten fakt, že si oblíbila Nóbldocha mě přesvědčuje, že lidi kolem sebe posuzuje jinak než ostatní, a nebo že je naivka (ale to nebude ten případ).

Dále si nedovedu představit Elaniuse jako věčně opilého velitele Noční hlídky. Vždyť v ostatních dílech je tak cílevědomý a vždy dokáže vtipně udělat správnou věc.

Ale Karotka ač byl u trpaslíků pouze vychováván, je jejich vzorem a jde si za svým jako buldozer bez ohledu na to co by se mu mohlo stát. Takže se člověk nediví, že dokáže zatknout i draka.

Nečetla jsem, poslouchala jsem. Ve skvělém podání Jana Zadražila, opravdu se na tom vyprávění vyřádil. Příběh jako takový je pěkný, zajímavý. Obsahuje draky, což je obrovské plus. Ale to čtení tomu dodalo ty správné grády. Doporučuji.

Úplně se stydím přiznat, že je to moje první setkání s magickou Zeměplochou a geniálním panem Pratchettem. Dala jsem na doporučení svého taťky, který je letitým fanouškem a jako první kousek jsem zvolila Stráže! Stráže! . a udělala jsem dobře!!
Zamilovala jsem se na první dobrou, líbili se mi naprosto všichni – v čele se svobodníkem – čekatelem Karotkou. Královsky jsem se bavila a nemůžu se dočkat dalších příběhů.

Pokud bych si měl zvolit moji nejoblíbenější "zeměplochu", byla by to nejspíš tahle. První díl se Samem Elániem, první díl te nejlepší série os sira Terryho Pratchetta.

Začátek série noční hlídky je skvělý. Stejně, jako všechny autorovy knihy.

Má vůbec první přečtená kniha od Pratchetta, ze série Noční hlídky. Opravdu moc dobře jsem se bavil. Kniha je napsaná čtivě a vždy jsem se těšil na další "hlod". 😀
Doporučuji přečíst.

Tato kniha mi potvrdila, že Úžasná Zeměplocha asi nebude mým světem. Na druhou stranu hodně napravila můj, po Barvě kouzel dosti negativní, názor na celou sérii.

Hlavní postavy jsou v této knize poměrně zajímavě dobrány- ochmelka se smyslem pro povinnost, filuta opičího vzezření se smyslem pro podpásové načasování, bodrý řezník s receptem na šťastné manželství, trpasličí obr se smyslem pro nekompromisní využití své síly ve prospěch zákona a konečně knihovník, jako jediný vidící za roh vzdor svému lidoopství. K tomu spousta zajímavých menších postav (osobně favorizuju jistého bratra Dveřníka za intelektuálně-praktické poznámky).

Co mi ale tak trochu nesedlo bylo prostředí. Pro někoho Ankh Morpork může být Svatým Grálem knižních míst, ale já osobně ve fantasy upřednostňuju čisté prostředí (čest výjimkám v podobě např. Zaklínače). Možná mi vadilo to neustálé připomínání, jak je AM spolu se svými obyvateli zasmrádlým a zaplivaným lánem.

V každém případě tato kniha poměrně nenásilně servírovala celou řadu mouder (co zkusit zkopčit Pratchetta, senore Coelho?), nejúdernější se mi pak zdálo moudro o ezo-šarlatánech.

Jak jsem psal na začátku, ÚZ asi mým světem nebude, ale možná dám šanci knize z nějaké jiné řady této série.
4* a velká pochvala pro pana Kantůrka.

Upozorneni: komentar bude ciste osobni! – Ach nebe! Jaka nadhera! Ja pana Pratchetta miluju a na jeho kouzelnych knihach neni nic, co bych nezboznovala 😀 . Beru jeho knihy do rukou s laskou vzdy v podzimnim case, kdy atmosfera za okny dovadi magicky ctenarsky zazitek k dokonalosti. To je proste laska 😀 . a ma slova nestaci, na jeho humor, jeho nadsazku, jeho kouzla a hloubku a nezmerne uzasny preklad pana Kanturka, pred obema smekam klobouk pokorne az na zem 🙂

Tak jsem nechala malou ctenarku ve me vyradit.

Ted vazne: vrele doporucuji nechat se jim okouzlit 🙂

Kniha: Pyramidy Stráže, stráže – Terry Pratchett

Kniha: Pyramidy Stráže, stráže
Autor: Terry Pratchett

Předpokládaný termín doručení dle zvoleného dopravce:
GLS: 20.2.2020
Česká pošta: 20.2.2020

Osobní odběr
Předpokládané připravení zboží proběhne v odpoledních hodinách dle zvoleného místa v termínu:
Ostrava: 19.2.2020
Ostatní výdejny: 20.2.2020
Uloženka: 20.2.2020

Pozn.: doručení nebo připravení na výdejním místě závisí na nejpomalejším produktu ve Vaší objednávce.‘, -80, 15);" onmouseout="hide_help();">Kdy zboží dostanu


85% 4 hodnocení 0 recenzí počet hodnocení
85 % celkové hodnocení
4 hodnocení + 0 recenzí
Nakladatelství: » TALPRESS
Médium / forma: Tištěná kniha
Rok vydání: 2010
Počet stran: 683
Rozměr: 21 cm
Úprava: ilustrace
Vydání: 2., opr. a dopl. vyd., V tomto souboru vyd. 1.
Spolupracovali: Stráže! Stráže! / Terry Pratchett
z anglických originálů . přeložil Jan Kantůrek
Jazyk: česky
Vazba: vázaná
Nakladatelské údaje: Praha, Talpress, 2010
ISBN: 978-80-7197-403-1
EAN: 9788071974031

Humorná fantasy. Souborné vydání dvou příběhů z řady Úžasná Zeměplocha. Pyramidy je příběh, v němž hlavní hrdina čelí zvláštním úkazům, které zapříčinila stavba obrovské pyramidy pro zemřelého krále. Stráže! Stráže!, další příběh odehrávající se v městě Ankh-Morpoku, kde zasahuje Noční hlídka městské stráže proti nejrůznějším drakům.

V pořadí již čtvrtá dvojkniha románů z Úžasné Zeměplochy, dokonale ilustrovaná Paulem Kidbym. Doplněné a opravené vydání titulů Pyramidy a Stráže! Stráže!

Pyramidy Není snadné být faraonem v pubertě. Nesmíte s sebou nosit peníze, ovoce vám loupají mladé ženštiny nevázaných mravů, kdekdo si myslí, že můžete za to, že vychází slunce a kukuřice roste. Neustále se vám zdá o sedmi hubených a sedmi tučných kravách, a k tomu všemu ještě díky parakosmické nestabilitě vybuchne Velká pyramida. Pak si ještě musíte poradit se všemi těmi vrahy, sfingami, dřevěnými koňmi, filozofy, svatými krokodýly, chodícími mumiemi, dravým stavitelem pyramid a s Hitem se supí hlavou, který je bohem všech neočekávaně příchozích. Přitom všechno, co byste opravdu chtěli, je udělat něco pro mladé lidi a starobylý střed města. Stráže! Stráže! Jakýsi tajemný noční tvor mění obyvatele Ankh-Morporku v něco, co silně připomíná tablety živočišného uhlí. A tady začíná obtížný úkol kapitána Elánia, velitele Noční hlídky městské stráže. Ve městě plném zmatků, tablet živočišného uhlí, tajných spolků a bláznivých chovatelek draků pátrá kapitán a s ním muži hlídky – seržant Tračník, desátník Nóblhóch i nově příchozí svobodník-čekatel Karotka – po stopách vedoucích k rozřešení záhady.

Kniha: Stráže! Stráže! – Terry Pratchett; Kirby Josh

Kniha: Stráže! Stráže!
Autor: Terry Pratchett ; Kirby Josh

Předpokládaný termín doručení dle zvoleného dopravce:
GLS: 20.2.2020
Česká pošta: 20.2.2020

Osobní odběr
Předpokládané připravení zboží proběhne v odpoledních hodinách dle zvoleného místa v termínu:
Ostrava: 19.2.2020
Ostatní výdejny: 20.2.2020
Uloženka: 20.2.2020

Pozn.: doručení nebo připravení na výdejním místě závisí na nejpomalejším produktu ve Vaší objednávce.‘, -80, 15);" onmouseout="hide_help();">Kdy zboží dostanu


80%
2 hodnocení
0 recenzí
počet hodnocení
80 % celkové hodnocení
2 hodnocení + 0 recenzí
Nakladatelství: » TALPRESS
Médium / forma: Tištěná kniha
Rok vydání: 1995
Počet stran: 382
Rozměr: 18 cm
Vydání: 1. vyd.
Název originálu: Guards! Guards!
Spolupracovali: z anglického originálu . přeložil Jan Kantůrek
graficky upravil Matrin Zhouf
Jazyk: česky
Vazba: brožovaná
Nakladatelské údaje: Praha, Talpress, 1995
ISBN: 80-85609-70-3
EAN: 9788085609707

Humorný fantasy příběh odehrávající se v městě Ankh-Morpoku, kde zasahuje Noční hlídka městské stráže proti nejrůznějším drakům. Ve městě plném zmatků, tajných spolků a bláznivých chovatelek draků pátrá kapitán Noční hlídky Elián a s ním muži hlídky – seržant Tračník, desátník Nóblhóch i nově příchozí svobodník-čekatel Karotka po tvorovi, který likviduje obyvatele Ankh-Morkporku. Tajemný tvor byl přivolán Osvíceným bratrstvem (snažícím se svrhnout vládu) podle prastaré čarodějné knihy ukradené z knihovny. O tom dobře ví orangutan, hlavní knihovník Neviditelné univerzity, pátrající na vlastní pěst a hrající svou vlastní hru.

Jakýsi tajemný noční tvor mění obyvatele Ankh-Morporku v něco, co silně připomíná tablety živočišného uhlí. A tady začíná obtížný úkol kapitána Elánia, velitele Noční hlídky městské stráže. Ve městě plném zmatků, tablet živočišného uhlí, tajných spolků a bláznivých chovatelek draků pátrá kapitán a s ním muži hlídky – seržant Tračník, desátník Nóblhóch i nově příchozí svobodník-čekatel Karotka – po stopách vedoucích k rozřešení celé záhady.

Stráže! Stráže!

Kniha ( měkká vazba )

 • Skladem 5+ ks
 • Doručení ZDARMA od 899 Kč, ve středu 19.2. u Vás doma (Typy doručení)
 • Osobní odběr zítra po 15:00 ZDARMA, ( Vyberte prodejnu )

222 Kč s DPH
Ušetříte 26 Kč Běžně 248 Kč

 • Audiokniha ( CD ) 321 Kč s DPH Skladem

Mrkněte se, na jaké knížky vám knihkupci zařídili slevu 30 %! Jejich výběr obsahuje samá slavná jména Více informací

Jakýsi tajemný noční tvor mění obyvatele Ankh-Morporku v něco, co silně připomíná tablety živočišného uhlí. A tady začíná obtížný úkol kapitána Elánia, velitele Noční hlídky městské stráže. Ve městě plném zmatků, tablet živočišného uhlí, tajných spolků a bláznivých chovatelek draků pátrá kapitán a s ním muži hlídky – seržant Tračník, desátník Nóblhóch i nově příchozí svobodník-čekatel Karotka – po stopách vedoucích k rozřešení celé záhady.

Bestseller v knihy Dobrovský

2910. v e-shopu | 2163. minulý týden

71. v Světová fantasy | 60. minulý týden

Hodnocení čtenářů

4.7 z 5 26 hodnocení čtenářů

19× 5 hvězdiček 5× 4 hvězdičky 1× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Hodnocení našich knihkupců: 4.7 z 5

4 z 5 hvězdiček Vojtěch 1. září 2017

V této knize nás autor vezme do ulic Ankh-morkporku (který páchne, jako by si z něj několik armád najednou udělalo pisoár a hned poté hromadný hrob) a je to skvělé počtení, ostatně jako vždy.

Pomohla vám tato recenze? Ano 46

Kniha, Talpress, 1994, 9788085609707

5 z 5 hvězdiček 4. září 2017

Podle mě jedna z nejlepších knížek od Pratchetta. Spousta zábavy zaručena.

Pomohla vám tato recenze? Ano 37

Kniha, Talpress, 1994, 9788085609707

5 z 5 hvězdiček Atlantis 28. září 2017

Miluji díly s Hlídkou a tady vidíme její nelehké počátky.

Pomohla vám tato recenze? Ano 34

Kniha, Talpress, 1994, 9788085609707

5 z 5 hvězdiček Ali 28. února 2019

Dej sa motá okolo Nočnej hliadky a drakov, čož je absolútne vražedná kombinácia! A ako bonus rozkošne naivný Karotka. Varovanie ministerstva zdravotníctva: Čítanie kníh od Terryho Pratchetta môže spôsobiť ťažkú závislosť!

Pomohla vám tato recenze? Ano 0

Kniha, Talpress, 1994, 9788085609707

5 z 5 hvězdiček Kateřina Ramirez 21. února 2019

Opět jsem se bavila od začátku do konce.

Pomohla vám tato recenze? Ano 0

Kniha, Talpress, 1994, 9788085609707

4 z 5 hvězdiček Lenka Vašíková 16. února 2019

Městská hlídka, vážně?? Mně osobně to přišlo jako alegorie na měšťáky (policisty). Jsou to tak trochu troubové, ale vznikají z toho velice komické situace. Nutno dodat, že než jsem se dostala ke knize, viděla jsem hru v divadle.

Pomohla vám tato recenze? Ano 0

Kniha, Talpress, 1994, 9788085609707

5 z 5 hvězdiček Jana Kotalová 10. února 2019

Kniha pro relax a zasmátí

Pomohla vám tato recenze? Ano 0

Kniha, Talpress, 1994, 9788085609707

5 z 5 hvězdiček Jana 7. února 2019

První kniha o Hlídce! Must have!

Pomohla vám tato recenze? Ano 0

Kniha, Talpress, 1994, 9788085609707

5 z 5 hvězdiček Anna Šestáková 7. února 2019

Pratchett a jeho Zeměplocha je pro mě jednou ze srdcových záležitostí. Pokaždé mě překvapí, jak dobře se to čte a rozmrzí, jak brzy to mám za sebou.

Pomohla vám tato recenze? Ano 0

Kniha, Talpress, 1994, 9788085609707

Další knihy autora

Terry Pratchett

Fantasy mág Terry Pratchett je spisovatel, díky kterému si fantasy literaturu oblíbili čtenáři po celém světě. Držitel Řádu britského impéria stvořil bájnou Zeměplochu.

Audiokniha Stráže! Stráže!

Co mění lidi v tabletky živočišného uhlí?

01 – Straze, straze – cast 01 11:20 11 MB
02 – Straze, straze – cast 02 21:48 21 MB
03 – Straze, straze – cast 03 19:19 19 MB
04 – Straze, straze – cast 04 18:04 17 MB
05 – Straze, straze – cast 05 17:15 17 MB
06 – Straze, straze – cast 06 12:30 12 MB
07 – Straze, straze – cast 07 11:37 12 MB
08 – Straze, straze – cast 08 21:04 20 MB
09 – Straze, straze – cast 09 13:58 14 MB
10 – Straze, straze – cast 10 15:55 15 MB
11 – Straze, straze – cast 11 12:52 13 MB
12 – Straze, straze – cast 12 20:18 19 MB
13 – Straze, straze – cast 13 16:35 16 MB
14 – Straze, straze – cast 14 15:20 15 MB
15 – Straze, straze – cast 15 15:05 15 MB
16 – Straze, straze – cast 16 16:54 16 MB
17 – Straze, straze – cast 17 18:16 18 MB
18 – Straze, straze – cast 18 10:33 11 MB
19 – Straze, straze – cast 19 20:56 20 MB
20 – Straze, straze – cast 20 14:46 14 MB
21 – Straze, straze – cast 21 25:40 24 MB
22 – Straze, straze – cast 22 14:49 14 MB
23 – Straze, straze – cast 23 15:00 15 MB
24 – Straze, straze – cast 24 18:40 18 MB
25 – Straze, straze – cast 25 13:56 14 MB
26 – Straze, straze – cast 26 13:57 14 MB
27 – Straze, straze – cast 27 18:50 18 MB
28 – Straze, straze – cast 28 13:54 14 MB
29 – Straze, straze – cast 29 16:48 16 MB
30 – Straze, straze – cast 30 17:30 17 MB
31 – Straze, straze – cast 31 23:00 22 MB
32 – Straze, straze – cast 32 22:53 22 MB
33 – Straze, straze – cast 33 25:03 24 MB
34 – Straze, straze – cast 34 21:28 21 MB
35 – Straze, straze – cast 35 24:38 23 MB
36 – Straze, straze – cast 36 17:54 17 MB
37 – Straze, straze – cast 37 20:12 19 MB
38 – Straze, straze – cast 38 12:20 12 MB
39 – Straze, straze – cast 39 13:56 14 MB
40 – Straze, straze – cast 40 19:09 18 MB
41 – Straze, straze – cast 41 17:23 17 MB
42 – Straze, straze – cast 42 15:39 15 MB
43 – Straze, straze – cast 43 15:48 15 MB
44 – Straze, straze – cast 44 23:59 23 MB
45 – Straze, straze – cast 45 22:41 22 MB
46 – Straze, straze – cast 46 16:07 16 MB
47 – Straze, straze – cast 47 13:33 13 MB
48 – Straze, straze – cast 48 11:07 11 MB
  12. nejprodávanější v kategorii FantasyDraci, draci, DRACI, Klub Audiolibrix, Nejlépe hodnocené audioknihy roku 2018, Nejlepší audioknihy dekády, Nejprodávanější autoři roku 2018, Pratchett

Běžná cena

Detail nabídky:

 • 1 audiokniha měsíčně
 • 10% sleva na další tituly
 • pak pouze 199,00 Kč měsíčně
 • exkluzivní akce a předprodeje
 • zrušit můžeš kdykoli

Zákazníky také zajímá

Anotace

„Tak tedy vypadá Noční hlídka. Tři muži. Kdysi jich byly tucty, dokonce stovky. A teď? Tři chlapi.“

Tajemný noční tvor mění obyvatele Ankh-Morkporku, hlavního města Zeměplochy, v materii, která připomíná tablety živočišného uhlí. Záhadu, za níž možná stojí spiknutí vedoucí do nejvyšších kruhů, musí rozřešit velitel Noční hlídky městské stráže kapitán Samuel Elánius. Ve městě plném zmatků, cechů vrahů i zlodějů, tajných spolků a bláznivých chovatelek draků má k dispozici jen své schopnosti a muže hlídky – výrazně neambiciózního seržanta Freda Tračníka, svérázného desátníka Nobyho Nóblhócha a nadšeného nově příchozího svobodníka-čekatele Karotku.

Audiokniha je součástí řady Městská hlídka v rámci série ÚŽASNÁ ZEMĚPLOCHA.

„Mix originálního humoru i svérázné životní filozofie. Tak by se daly popsat příběhy slavného spisovatele Terryho Pratchetta, který proslul především sérií o Úžasné Zeměploše.“ – lidovky.cz

„Příběh je založen na dekonstrukci mýtů a bájí – bere si na mušku fungování státu, potřebu osudem vyvoleného krále a důležitost draků v dějinách. Je zábavně postmoderním souborem narážek v záběru od artušovského mýtu po Casablancu.“ – iLiteratura.cz

Recenze audioknihy Stráže! Stráže!

„Stejně jako u Soudných sester, předchozí Pratchettovy knihy převedené do zvukové verze, jsem se bavila a navzdory dobré znalosti textu si poslech užívala. U Stráží, stráží však audioknižní zpracování hodnotím o něco výš, autorský tým dokázal rozklíčovat v textu i řadu vtipných momentů, které mi při tichém čtení unikaly. “

„Teprve až u této audioknihy mohl [Zadražil] zcela popustit uzdu své fantasii a naplno ukázat svůj talent. Humoristická fantasy zkrátka vyloženě svádí ke karikování a opravdu bohaté práci s hlasem. V tomto ohledu se Zadražil společně s Pekárkem skutečně vyřádili. A tak má prakticky každá postava svůj nezaměnitelný hlas a vy nebudete mít nejmenší problém s jejich odlišením. “

Uživatelské recenze ( 38 )

Poděl se o své zážitky a ohodnoť audioknihu. Pokud jsi ji koupil u nás, za každou schválenou recenzi navíc získáš 130 věrnostních bodů. Více informací o našem věrnostním programu najdeš tady.

Chtěl bych být lordem Vetinarim, .

Celkové: 5 z 5 Interpretace: 5 z 5 Příběh: 5 z 5

. protože pak bych mohl dvojici lajtnantů Zadražilovi a Pekárkovi z Noční hlídky zvednout o něco žold a. no je to jejich první počin, tak stačí. 😀

Ač to dělávám málo kdy, tak musím před panem Janem Zadražilem, a též panem Hynkem Pekárkem symbolicky smeknout. Skvělá práce, pánové!

Stráže! Stráže! se vší "důstojností" navazují na Pratchettovsko-Kantůrkovskou notu. Pan Zadražil je mužem na svém "hlídkovém" místě. V ději a postavách je jako ryba ve vodě. Příběh vypráví poutavě, dává prostor pro fantazii, i pro pochopení skrytých narážek. Postavám dává charakter – některé ho už mají, u některých jde poznat, že se budou (doufám) vyvíjet, tak jak to v sérii je dané.

Co mě překvapilo, ale vůbec nevadilo, že trpaslíci mají trochu krátký ostravský dialekt 🙂 (aspoň tu je rozdíl oproti Zaklínači). Nobyho s Knihovníkem, jako bych viděl. i když oba raději trochu z dálky, protože bych nechtěl být případně nakopnut či plácnut 🙂

K ději se o moc víc, než je v anotaci připsat nedá, protože by byla škoda prozrazovat něco z příběhu. Je třeba si ho poslechnout a věřte, že se budete bavit 😉

A závěrem: Skvělá, vtipná fantasy v hodně dobrém provedení.

Dávám 95%, aby na vás Čarodějky odvedle nežárlily. 🙂

absolútne blaho duchaplného, ale ľahkého humoru

Celkové: 5 z 5 Interpretace: 5 z 5 Příběh: 5 z 5

Len superlatíva. Výborný román, ako je u Pratchetta zvykom, s ľahkosťou paroduje literárne stereotypy, hlavne (ale zďaleka nie len) fantasy literatúry. Svižne plynúci dej, ale predovšetkým plasticky vykreslené vtipné obrazy a hláška za hláškou. Hliadka, knihovník, drak, mesto miest.

Interpretácia podčiarkuje, ba až posúva ďalej, čo som netušil, že sa ďalej posunúť dá. Pán Zdražil sa s interpretáciou vyhral a u mňa tým jednoznačne vyhral. Skvelo zvolené hlasy. Najlepšia Pratchettova inerpretácia, akú som zatiaľ počul (aby som bol fér, tak na pani Slavíkovú sa ešte len chystám) Viem si predstaviť, že nie každý sa dokáže naladiť na Pratchetta, ale ten, komu s ním rezonuje aspoň pár šedých buniek bude chrochtať blahom. Tak ako ja teraz.

Klasika a prostě pecka:)

Celkové: 5 z 5 Interpretace: 5 z 5 Příběh: 5 z 5

Jan Zadražil se k namlouvání zeměplochy prostě moc hodí! Dobře se to poslouchá, střídání hlasů konzistentní. K příběhu a vůbec tématu zeměplochy není co dodat, pravděpodobně většina už četla knižní předlohu:)

Tak trochu jiná fantasy

Celkové: 5 z 5 Interpretace: 4 z 5 Příběh: 5 z 5

Pro toho, kdo se potkává s Úžasnou Zeměplochou poprvé to bude chvíli trvat, než se zorientuje v ději ale pak už následuje jeden úžasný fór za druhým. Skvělý humor T.Pratchetta se skvělým překladem J.Kantůrka vás nepustí.

Těště se na to, jak si poradí příslušníci Noční hlídky s nejtěžším úkolem v jejich dosavadní službě.

další zábavná Zeměplocha

Celkové: 5 z 5 Interpretace: 5 z 5 Příběh: 5 z 5

Přiznám se, že jsem měl z audioknihy trochu obavy, ale byla namluvena velmi profesionálně. Přál bych si aby p. Zadražil namluvil i další knihy Zeměplochy. Jinak Terry nezklamal a velmi dobře jsem se bavil.

Není mrkev jako Karotka!

René Kujan — 19.12.2018

Celkové: 5 z 5 Interpretace: 5 z 5 Příběh: 5 z 5

Knihu Stráže, stráže jsem už kdysi četl, a tak mě zajímalo, jak bude vypadat její zvukové zpracování. Po dlouhých hodinách strávených s Kantorkovými překlady načtenými samotným Mistrem je to zároveň má první zvuková kniha od Pratchetta v jiné interpretaci. Z Jana Zadražila jsem nejprve cítil velké možnosti širokého hlasového repertoáru, přednesu se nedalo vůbec nic vytknout. ale stejně to nebylo ono. Až v druhé polovině knihy jsem mu odpustil, že ani vzdáleně nepřipomíná Kantorkův nedokonalý, leč jaksi otcovsky bodrý hlas a ocenil jeho přednes s množstvím až překvapivých možností.

K samotnému Pratchettovi asi není nutné dodávat vůbec nic. Hrdinská sága – kdy hlavní hrdina z chudého a nepříznivého prostředí odchází do světa na zkušenou, aby tam zrál, utkával se s všemožnými formami zla, míval na kahánku i navrch, aby nakonec zachránil celé město, celou zemi, potažmo celý vesmír – je dobře oblíbeným a funkčním formátem. O neotřelém a inteligentním humoru autora ani překladatele nepanuje žádného sporu, takže pokud patříte mezi fanoušky této literatury, Stráže, stráže vám dají přesně to, co potřebujete. Navrch možná ještě poodhalíte i některé životní pravdy platné i zde na Zeměkouli, sledujte Lorda Vetinariho!

Geniálny Terry Pratchet

Celkové: 5 z 5 Interpretace: 5 z 5 Příběh: 5 z 5

V príbehu tejto knihy vidno, aký je nadčasový a jasnozrivý, pretože vlastne píše o udalostiach, ktoré sa v súčasnosti odohrávajú na našom území. Podáva svedectvo o politických machináciách, ako naši novinári. Rozdiel je však v tom, že keď si náhodu pustíte správa v našej televízii, zvyčajne sa rozčúlite. V tejto knihe je podaný stavo o našej spoločnosti tak, že miestami sa smejete tak, že vám až slzy tečú.

Príbeh ešte umocňuje vynikajúca interpretácia pánom Zadražilom.

Neváhajte, a pustite sa do počúvania.

Jeden z nejlepsich Pratchettu

Celkové: 5 z 5 Interpretace: 5 z 5 Příběh: 5 z 5

Jeden z nejlepsich Pratchettu, co jsem kdy cetl. Jedna se o prvni dil s Elaniem a hlidkou. I kdyz znam i skvele nactenou verzi od JIrika, tak jsem neodolal a zkusil toto. Byl jsem neskutecne mile prekvapen. Zpusob provedeni i nacteni neskutecne sedi ke groteskne komiksovemu zpracovani Zemeplochy. Dokonce bych rekl, ze je to nacteno jeste o stupen lepe, nez Jirikem. Jedine, co bych vytkl, tak misty mi prislo, ze by melo byt zvoleno pomalejsi tempo, aby posluchac stihl docenit narazku/vtip, nicmene to je pro Zemeplosskeho znalce drobnost. Uz se tesim na dalsi dily.

Fantastické!

Celkové: 5 z 5 Interpretace: 5 z 5 Příběh: 5 z 5

Stráže! Stráže! jsou jednou z mých oblíbených knih od Sira Pratchetta a na toto zpracování jsem byla velmi zvědavá. Jan Zadražil rozhodně nezklamal. Namluvení je skvělé a zejména bratři tajné společnosti velmi pobavili.

Kniha je vhodná i pro ty, co nemají se Zeměplochou zatím žádné zkušenosti. Rozhodně doporučuji.

Skvělé, vtipné, svižné

Celkové: 5 z 5 Interpretace: 5 z 5 Příběh: 5 z 5

Máte rádi humor Terryho Pratchetta? Tak ani nečtěte dál a pusťte si tuto audioknihu. Je to začátek série o Noční hlídce, je plná vtipných scén, sarkasmus a humoru nám Čechům často blízkého.

Skupina Noční hlídky zachraňuje město před ohromným drakem a zlem, které všude obchází. Zvládá to s nadhledem a někteří také s nadšením sobě vlastním.

Jan Zadrazil se snaží hrát každou postavu, a tak přidává příběhu ještě kapku navíc.

Některé knihy od Pratchetta, které jsem četla už dávno, mě moc nenadchly, ale tahle je skvělá.

Pro fanouška povinnost

Celkové: 5 z 5 Interpretace: 5 z 5 Příběh: 5 z 5

V pořadí moje třetí knížka od Terryho a zatím nejlepší zážitek. Autor opět hýří vtipem, postavy jsou všechny sympatické (i ty záporné). Výkon pana Zadražila jako vypravěče je absolutně fantastický, což ještě umocnilo můj zážitek z příběhu. Tohle si rozhodně ještě někdy zopakuji. Za mě jasných 5 hvězd ve všech kategoriích.

Sol > Fionor — 09.11.2019

Celkové: 5 z 5 Interpretace: 4 z 5 Příběh: 5 z 5

Kvalitní adaptace, která rozhodně neurazí žádného fanouška knihy. Většinu času jsem byl nadšený z hlasového projevu Jana Zadražila, který bravurně zvládl (takřka) celý pantheon ankh-morporských postaviček způsobem, který jsem nečekal. Jeho desátník Noblhóch a seržant Tračník jsou skutečně excelentní. Méně nadšený jsem byl z lorda Vetinariho a lady Berankinové. Je pochopitelné, že tyto dvě postavy jsou pro interpretaci náročné, ale místy pro mě bylo jejich podání nevěrohodné a rušivé. Celkově ale převažují pozitivní dojmy.

Kvalitní je i zvuková režie, která hudbou i několika drobnými efekty podbarvuje celkovou náladu knihy.

Celkově nelze než tuto audioknihu doporučit.

Skvělá audiokniha

Celkové: 5 z 5 Interpretace: 5 z 5 Příběh: 5 z 5

Stráže! Stráže! patřila k mým nejoblíbenějším knížkám od Terryho Pratchetta a tak mě nadchlo, když vyšla jako audiokniha.

Přednes pana Zadražila je brilantní, bez přehánění nejlepší ze všech audioknih co jsem kdy poslouchal. Asi nejvíce se povedly rozhovory mezi desátníkem Nóblhóchem a seržantem Tračníkem – perfektní stylizace, bez špetky přehrávání.

Audiokniha je vhodná i na poslouchání s dětmi v při delších cestách v autě – děj pěkně odsýpá a dračí téma je i pro ně lákavé.

Noir detektivka s drakem

Celkové: 5 z 5 Interpretace: 5 z 5 Příběh: 5 z 5

Noir detektivka s drakem? Pohádka, kde není důležité jméno krále? Taková dávka cynismu a ironie, že to může být až nebezpečné? Tajné řády? Základy chemie dračích žaludků? Pravděpodobnost pro začátečníky? A do toho ještě trochu toho zamyšlení nad šedou masou lidu?*

Je skvělé, že některé věci zůstávají nevyřčené, přesto jsou nádherně jasné. Je zábavné hledat různá propojení napříč knihou, kdy jako už obvykle u Pratchetta každá až příliš konkrétní poznámka, která nezapadá do kontextu, odkazuje na něco v knize ukryté dál, nebo zpět**. A je až neuvěřitelné, že vše zmíněné dává dohromady skvělou a zábavnou knihu. A ještě o to lépe vyznívající, když je zpracování rozehrané ve velikosti divadelní hry, a přesto jde o audiobook namluvený jedním člověkem.

* Tam dole jsou lidé, kteří by následovali jakéhokoli draka, uctívali libovolného boha, přistoupili na každou ohavnost. A to všechno nevyplývá z přemrštěné zvrhlosti, ale z každodenní obyčejné špatnosti těch lidí. Ne z nějaké nepřirozené vynalézavé zvrácenosti velkých hříšníků, ale z ošklivosti a zla duše, produkovaného ve velkém. Dalo by se téměř říci z hříchu, který pozbyl veškeré originality. Oni přijímají zlo, ne tím, že říkají ano, ale protože nedokážou říci ne.

** Což je tedy u audiobooku trošku prekérní a musel jsem sáhnout po kdysi získaném e-booku. Kdo holt nemá v hlavě, musí použít funkci vyhledávání. Viz provrtané kameny a zelená mast na úplném konci knihy.

Toto hodnocení může prozrazovat část děje. Klikni zde, pokud ji chceš i tak vidět.

Pratchett+Kantůrek+Zadražil dokonalé kombo!

Celkové: 5 z 5 Interpretace: 5 z 5 Příběh: 5 z 5

Naprosto uchvácená hlasem.. tedy přesněji všemy hlasy Jana Zadražila!

Pratchettovy geniálně vystavěné příběhy ze života v Ankh-Morkporku jsou něco, co opravdu chcete slyšet a zvláště, když se stane něco podivného a je třeba to řešit. Na koho to všechno spadne? No na chlapíky z Noční hlídky a že to jsou figurky svérázné, o tom nemůže v žádném případě nikdo pochybovat! Zvláště pak s takovou čerstvou posilou, jako je sakramentsky vysoký trpaslík Karotka Rudykopalsson. Pratchet se mazlí s každou větou, každým přirovnáním a dokonale popisuje všechny situace tak, že od první větičky vtáhne do děje a nezřídka se vám přihodí, že se rozesmějete na celé kolo! Díky jane Zadražile za parádní zážitek!

Mnohonásobně lepší, než jsem čekal.

Celkové: 5 z 5 Interpretace: 5 z 5 Příběh: 5 z 5

Stráže! Stráže! byla moje nejoblíbenější Pratchettovka (a taky první, kterou jsem četl). A musím říct, že slyšet ji po letech (asi dvaceti) jako audio, byla nostalgická výprava do mých nácti. Už někdy v té době jsem slyšel anglické Pratchettovy audioknihy (tehdy ještě na magnetofonových kazetách, představte si to) a zdály se mi nedostižné, ale tady musím opravdu smeknout. Pan Zadražil překonal má očekávání mnohonásobně, škoda, že nečte všechny knihy o hlídce. K ději asi netřeba psát mnoho, Stráže! Stráže! jsou jedna z nejlepších Pratchettových knih a rozhodně patří do té lepší první poloviny a ne k tomu podivnému vývaru, který chrlil ke konci svého života. Jestli nějakou knihou začít, tak tuhle bych směle doporučil. Nádhera.

paráda

Celkové: 5 z 5 Interpretace: 5 z 5 Příběh: 5 z 5

Terry Pratchcett je můj oblíbený autor. Kdysi jsem přečetl snad celu sérii Zeměplochy a teď se k ní po letech vracím díky audioknihám.

Jedna z mála opravdu vtipných, inteligentích fantasy serií, která zároveň dokáže být atmosféricka, napínavá a místy i temná.

Stráže stráže je jeden z mých oblíbených dílů a i po letech opět nezklamal.

Co mému zážitku ještě přidalo min. 50% je famózní projev Jana Zadražila, který si s hlasy jednotlivých postav opravdu vyhrál.

Je radost poslouchat dialogy hlavních aktérů, v čele s desátníkem Nóblhóchem, který mezi ostatními jasně vede a vždy jsem se těšil, kdy se zase objeví na scéně.

Pro všechny fanoušky kvalitní fantasy a vynikajicí interpretace vřele doporučuji!

Samuel Elánius – neohrožený velitel Městské hlídky

Celkové: 5 z 5 Interpretace: 5 z 5 Příběh: 5 z 5

Terry Pratchett oslovil mnoho čtenářů fantasy. Ale mojí "srdcovkou" – ve smyslu, který je používán na jedné nejmenované rozhlasové stanici, je /samozřejmě mimo Smrtě/ Velitel Elánius. Je to Muž s velkým M, neohrožený, statečný, ale čtenáři je také blízký svými nedostatky – ostatně kdo někdy nechybuje. Audiokniha Stráže! Stráže! mě okouzlila hned při prvním poslechu. Knihu jsem znala, ale interpreta Jana Zadražila jsem slyšela poprvé. Dle mého soudu přesně vystihnul nejen dějovou linii, ale především jednotlivé postavy. Desátník Noby je vždy připraven utéct od problémů, seržant Tračník se snaží Elánia usměrňovat, ale hlavně Karotka – jak Jan Zadražil představil Karotku! Je to ten pravý "kladný hrdina", který nesmí chybět v žádném příběhu!

Interpretace Jana Zadražila je skutečně skvostná. Audioknihu Stráže! Stráže! poslouchám vždy, když si chci zlepšit náladu.

A jako v každém hodnocení bych měla uvést nějaký zápor. Jediný, který mě napadá, je, že další audioknihu s velitelem Elániem, Městskou hlídkou a Janem Zadražilem Audiolibrix nenabízí. Snad se to brzy změní.

Drak! Drak!

Celkové: 5 z 5 Interpretace: 5 z 5 Příběh: 5 z 5

Báječná alegorie lidské společnosti postihnuté svou vlastní špatnou volbou. Pratchettovský humor s vrstevnatě vystavěným příběhem zalidněným krásnými živými charaktery vás chytí a nepustí až do konce. Jan Zadražil tady podal opravdu působivý herecký výkon, nenechá vás na pochybách, která postava zrovna mluví. Tvůrcům děkuji za brilantní výkon. Vřele doporučuji!

Naprosto úžasná interpretace

Celkové: 5 z 5 Interpretace: 5 z 5 Příběh: 5 z 5

Doposud byl pro mě králem audioknih Martin Stránský, ovšem to, co dokázal Jan Zadražil, jakým způsobem vdechl život rozličným postavám Zeměplochy, mi vyrazilo dech. Po několika minutách člověk dokonale pozná, zda mluví Nobby, seržant Tračník, Lady Berankinová, či lord Vetinari. O opilém mumlání kapitána Elánia nemluvě :). Jan Zadražil držel svým projevem posluchače celou dobu v pozoru, a mimo napjaté fáze se mi nejednou stalo, že jsem se nahlas skutečně dobře zasmál, což například při poslouchání v autě se sluchátky mezi ostatními lidmi nevypadalo, jako projev člověka při smyslech :). Kniha se mi velice líbila a uvítal bych i další díly Zeměplochy, mimo Stráže, Stráže a dvě knihy s čarodějkami. Takový Mrakoplaš by se mi zde líbil opravdu hodně :).

Opět skvělý Pratchett

Celkové: 5 z 5 Interpretace: 5 z 5 Příběh: 5 z 5

S drobnými obavami jsem si po Čarodějkách pustila Stráže, stráže. Velmi rychle se moje obavy rozptýlily a já jsem se neskutečně bavila s Janem Zadražilem. Tuto knihu jsem nečetla a možná právě proto mě děj tak neskutečně bavil. Těším se na další audioknihy, snad se brzy objeví.

Není to Kantůrek, ale pořád je to Pratchett.

Pratchett pro všechny

Celkové: 5 z 5 Interpretace: 5 z 5 Příběh: 5 z 5

Předloha výborně vybraná, interpret dokáže dát postavám rozměr vhodně zvoleným hlasem, ale většinou nepřehrává, hudební předěly zcela v intencích předlohy. Doporučuji jak Pratchettovým fanouškům, tak těm, kdo by se s jeho dílem rádi seznámili.

Další výborná Pratchettovka

Celkové: 5 z 5 Interpretace: 5 z 5 Příběh: 5 z 5

Zase další skvěle načtený kus! Škoda jen, že těch Pratchettovek není v knihovně víc. Jan Zadražil dodal hlídce nový rozměr, hned poznáte, která postava mluví a jak se přitom cítí.

K tomu je hlídka jedna z mých oblíbených příběhů ze Zeměplochy, takže co chtít víc! Protože když se k hlídce přidá nový kadet a ještě dobrovolně, k tomu se ve městě objeví drak a Elánius je chvíli střízlivý, začnou se dít hotové divy :D.

Úžasná Zeměplocha

Celkové: 5 z 5 Interpretace: 5 z 5 Příběh: 5 z 5

Terryho Pratchetta a jeho jedinečný humor mám moc rád, takže jsem ze Zeměplochy četl už skoro všechno. Stráže! Stráže! jsou už skoro klasika, takže jsem dobře věděl, do čeho jdu. Jediné z čeho jsem měl obavy, byla volba interpreta. Zeměplocha totiž obsahuje bezpočet postav a postaviček s jedinečným ne/charakterem, což musí být pro interpreta velká výzva. Nebyl jsem si jistý, zda je pro to pan Zadražil ta pravá osoba. U jiných audioknih mě jeho výkon příliš nenadchl, Zeměplocha mu ale evidentně výborně sedla a tentokrát jsem z něho nadšen. Dobrá práce!

Geniálny prednes zábavnej fantasy!

Celkové: 5 z 5 Interpretace: 5 z 5 Příběh: 5 z 5

1.diel Zeměplochy som čítal pradávno a nechápal som nadšenie ostatných. Ďalšiu knihu som ani nedočítal a po rokoch som to skúsil s audioverziami. Bohužial ako geniálny je Kantůrek ako prekladateľ, ako interpret “vlastného” diela bol slabučký a jeho prednes ma nebavil. O to väčšie prekvapenie a parádny zážitok mi priniesol Jan Zadražil. Konečne som ocenil humor, cynizmus, hrdinov aj príbeh Terryho Pracheta! Filozofické múdra aj ostrý humor majstra mi naozaj sadol a určite sa vrátim aj k starším príbehom, špeciálne si vychutnám Nočnú hliadku.

Že aká nostalgia.

Celkové: 5 z 5 Interpretace: 5 z 5 Příběh: 5 z 5

Pratchetta som hltal pred nejakými dvadsiatimi rokmi a mám od neho všetky knihy z cyklu o Zeměploche v knižnici až po Zlodeja času. Veľakrát som rozmýšľal o tom, že sa k nim vrátim a zopakujem si nesmrteľné hlášky Smrťa, čarodejok ale hlavne mestskej hliadky. Vy ste mi to naštudovaním audiokníh značne uľahčili, aj keď som sa bál, či pri takejto úprave neprídem o skvelé slovné hračky v skvelom preklade pána Kantúrka. Ale opak je pravdou, veľmi som sa zabával a dúfam, že Muži ve zbrani, Nohy z jílu a ďalšie kúsky z tejto časti série na seba nedajú dlho čakať!

Terry Pratchett nezklamal

Celkové: 5 z 5 Interpretace: 5 z 5 Příběh: 5 z 5

Ze všeho nejdřív a nejvíc musím vyzdvihnout interpreta Jana Zadražila. Takhle skvěle načtenou knihu jsem snad ještě neslyšela . a to nemám žádnou špatnou zkušenost. Moc se mi libilo, jak každé postavě vtiskl svůj specifický hlas a perfektně jím potrhl charakter postavy.

Moc knížek od Pratchetta jsem nečetla, ale z toho, co jsem četla mi tenhle příběh připadal trošku jiný. Méně magie a víc ze života. Je to skvělá a vtipně napsaná kritika lidské společnosti. Rozhodně to stojí za poslech.

Opäť zábavný

Celkové: 5 z 5 Interpretace: 5 z 5 Příběh: 5 z 5

Pratchett je neuveriteľne zábavný a skvelá interpretácia robí z tejto audioknihy obrovskú zábavu. Jeho príbehy zo Zeměplochy sa síce odohrávajú vo vymyslenom svete, ale podobností s tým reálnym nájdete množstvo. A vždy trefne vystihnuté a zábavne rozpracované do príbehu. Stráže! Stráže! nie sú vynímkou a budú vás baviť bez ohľadu na to, či ste už nejakú Pratchettovku skúsili alebo nie.

Skvely novy svet

Celkové: 5 z 5 Interpretace: 5 z 5 Příběh: 5 z 5

Ak by sa dalo tak za interpretaciu by som dala aj 6 hviezdiciek. Snad kazda postava ma svoj dialekt alebo prizvuk takze sa da pekne orientovat v rozhovoroch. Dej je tiez velmi putavy az som mala problem prerusit pocuvanie.

Úžasný Terry, úžasná Zeměplocha

Dagmar K. — 26.12.2018

Celkové: 5 z 5 Interpretace: 5 z 5 Příběh: 5 z 5

Fantastický díl fantastické série. Terry Pratchett je laskavý, nápaditý a originální génius, mistr vyprávění, fantazie a pointy, který zůstane navždy mezi námi díky jeho úžasným knihám. Každý díl Zeměplochy je jiný a přitom stejně báječný. Jsem velmi ráda, že jich je tolik. Příběh je skvělý, velmi zábavný a napínavý. Doporučuji větším dětem a hlavně dospělým. Terry Pratchett má skvělé vyjadřovací prostředky a krásný jazyk. Miluju knihy pro děti, ve kterých zaznívají slova jako ‘zkurvysyn’ v kontextu, který nemůže nikoho pohoršit.

Interpretace v podání pana Jana Zadražila je rovněž skvělá, velmi vhodná volba. Krásně si s textem hraje a moc dobře se poslouchá. Zvukový doprovod je opět výborný.

Skvěle načtená kniha

Více Hlídky, prosím!

Celkové: 5 z 5 Interpretace: 5 z 5 Příběh: 5 z 5

Jedna z nejlepších knih nejlepší Zeměplošské serie? Pro mě jednoznačně Stráže! Stráže! Navíc v dokonalém přednesu Jana Zadražila. Tuhle knihu si rozhodně ještě někdy poslechnu. a ne jednou. Už před koupí jsem ukázku o rvačce u Zašitého bubnu na webu audiolibrix slyšel asi 10x. Interpretace seržanta Tračníka a Nobyho je navíc na speciální cenu. Už se nemůžu dočkat dalšího pokračování serie o Hlídce.

Clovek obcas zapomene, ze TP je az TAK bozi

Celkové: 5 z 5 Interpretace: 5 z 5 Příběh: 5 z 5

Jednoznacne uzasna oddechovka, u ktere jsem se sam v aute nekolikrat smal. Navic vyborne nactena. Vybornej nadhled, sarkasmus, zajimave vyusteni a navrch tomu krasna diskuse mezi lovci draku a jednorozcu:)

Má nejoblíbenější kniha

Celkové: 4 z 5 Interpretace: 4 z 5 Příběh: 5 z 5

Stráže! Stráže! patří mezi mé nejoblíbenější ze série Zeměplochy. Musím říct, že jsem se při poslechu náramně bavila, a to i přes to, že knihu znám dokonale. Jen bych zvolila jiného interpreta. Proti panu Zdražilovi nic nemám, ale na jeho hlas v této knize jsem si musela dlouho zvykat.

Když se člověk chechtá nahlas

Celkové: 5 z 5 Interpretace: 5 z 5 Příběh: 5 z 5

Miluju Terryho Pratcheta. Jeho fantazie je absolutní. Tak dobře jsem se dlouho nepobavila. Baví mě propojení mezi jednotlivými knihami. Perfektní přednes, výborné načasovaní, měnění hlasu. Prostě paráda. Děkuji

Zadražil si vyhrál

Celkové: 5 z 5 Interpretace: 5 z 5 Příběh: 5 z 5

Tohle je Pratchett ve své klasické kráse. Ironií nacpaný, všeparodující a sžíravý Pratchett. Jak ho mám nejradši 🙂 Cynik Elánius je jedna z nejlepších postav na Zeměploše, jeho postavení k životu musíte milovat. Karotka je příběh sám o sobě, jeho dopisy domů jsou části, při kterých nechcete zrovna být v autobuse nebo tramvaji, pokud vám vadí pohledy cizích lidí.

Pokud máte rádi fantasy, směle do toho! Ale i pokud fantasy rádi nemáte, protože v podstatě jde stejně o kritiku naší společnosti zabalenou v super vtipném fantasy příběhu s draky. Každá druhá věta vás rozesměje, pokud milujete Backmana, zjistíte, že mají s Pratchettem sklon k podobně absurdním přirovnáním, která si chcete zapsat a pověsit na lednici, abyste je měli pořád na očích a mohli se každý den smát.

Interpretace Jana Zadražila je absolutní pecka. Třešnička na dortu. A na mě to působilo tak, že si tuhle četbu užil. Krásně odlišil postavy, aniž by podle mého přehrával. Klobouk dolů a doufám, že se chystá pokračování příběhů Elániova týmu ve stejném provedení. Nemůžu se dočkat!

PS: Po dokončení poslechu si budete přát draka 😀

Kdo je lepší než Elánius.

Celkové: 5 z 5 Interpretace: 5 z 5 Příběh: 5 z 5

Nikdo, že jo. Noční Hlídka se neobtěžuje s "pomáhat a chránit", místo toho jednoduše dělá svoji práci. Včetně Nobyho, který u toho sem tam stihne něco čórnout. Karotku bychom za kolegu asi nechtěli, ale má náš respekt. Nepozemská detektivka v podání Jana Zadražila je poslechově na úrovni kvalitní tmavé čokolády. Zasednout, nasadit sluchátka a užívat si

Podpora zákazníků je pro nás priorita číslo 1. Pokud máte problémy v noci či přes víkend, nehledíme na den nebo čas. Jsme tu pro vás.

Nabízíme také zvýhodněné dárkové poukazy, aby i ti zapomnětlivější mohli na poslední chvíli sehnat takový dárek, který obdarovaného určitě potěší.

Milujeme audioknihy a tak posloucháme, co o nich chtějí lidé říct – nabízíme prostor na recenze nejen profesionálům na dopocutia.sk

Všichni posloucháme audio, takže proč byste měli o novinkách jen číst. Každých 14 dní točíme podcast, kde přichází řeč nejen na audioknihy.

S čím začať: Ktorý Terry Pratchett je najlepší na začiatok?

Popis:
Jedna z najvtipnejších (a najlepších!) fantasy sérií na svete je bezpochyby tá, ktorú má na svedomí Terry Pratchett. Pozostáva …

Leave a Reply