Kniha Stroncium (Jiří Kulhánek)

Kniha Stroncium (Jiří Kulhánek)

Kniha Stroncium (Jiří Kulhánek) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

  • Název knihy: Kniha Stroncium (Jiří Kulhánek)
  • Elérhető fájlok: Kniha Stroncium (Jiří Kulhánek).pdf, Kniha Stroncium (Jiří Kulhánek).epub, Kniha Stroncium (Jiří Kulhánek).mobi
  • Jazyk knihy: Český jazyk
  • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

Stroncium

kniha od: Jiří Kulhánek

Nová kniha Jiřího Kulhánka je pochmurný příběh z pochmurné budoucnosti, kdy na Zemi žije víc mrtvých než živých, kdy lží je víc než obvykle a kdy ledu je mnohem víc než whisky.

Sci-fi, Fantasy
Vydáno 2006 , Klub Julese Vernea více informací.

Komentáře (96)

Kniha Stroncium

Opět mě Kulhánek nezklamal a knížka mě bavila. "pikosekunda" a "černý vysoký šněrovací boty" jsou už legendární. Spoustu akce, zbraní, krve a sarkastických i ironických hlášek mluví za vše.

Velice pochmurná a bohužel i trochu pravděpodobná vize budoucnosti. I když. 🙂 Prostě úžasná záležitost. Mnoho rovin a náznaků překvapilo, přes mistrnou akční scifi se pan Kulhánek dostal na ještě vyšší úroveň, než jsem čekal. A to nejen tím, že se část příběhu odehrává ve vesmíru, hlavně posledními stránkami. Musím přiznat podobnou zkušenost jako píší v komentářích někteří čtenáři, začátek je trošku matoucí, nicméně když se to rozjede, žasnete vedle tradičně kulervoucích akčních scén nad nápaditostí příběhu. Vtipné odkazy na známé prvky naší doby potěšily jako vždy (jen nevím, co kdy Britney autorovi udělala 🙂 ), taky BugMac, Jobugella s extra velkými kousky a Nový Švábík s 10% zdarma navíc mne totálně rozebral. A navíc jsem opět bohatší o několik nových, krásně znělých, ryze českých slov.
Všem doporučuji, je to vynikající zážitek.

"O mrtvých jen dobře."

"To je kyselina sírová? Můžete postrádat dva litry?"
"Jistě, na co vám bude?
"Na pálení žáhy," usmál jsem se. Vypadal zaskočeně.

Navzdory některým komentům, Stroncium je přesně to, co bych od Kulhánka čekal. Nepřetržitá krvelačná akce, sarkastický kecy postav, mindfuck. Jsem spokojený čtenář.

Nestačim zírat. Hrubě nedoceněná věc, snad z důvodu, že se od autora čekala další upířina, místo čistokrevný akční sci-fi? Mě to sedlo naprosto úžasně. Vize cyber-punkový budoucnosti v Kulhánkově podání je chladná a krutá, s čimž jako obvykle kontrastuje černohumorně odlehčený podání hlavní story a klasickej kulhánkovskej hrdina cedící wise cracky. Autor se tady opravdu utrhnul ze řetězu, díky zvolenýmu tématu má prostor chrlit nápady na všechny strany – hrozně se mi líbilo, že vždycky, když je zmíněnej nějakej fakt zajímavej motiv, třeba jen jednou větou – a já autora zaklínal aby o tom napsal víc – netrvalo dlouho a dočkal jsem se (Titan, traulery, habitat Svobodných). Stejnětak chválim nejednoznačný charaktery, absenci vyloženýho klaďase, strhující akci a ten konec, TEN KONEC! Bez nějakýho spoilerování snad můžu napsat, že obecně miluju příběhy, který jsou popisem nějakýho stavu věcí, jen aby to poslední stránkou dostalo úplně jinej rozměr. Famozní!

Asi prvních 80 stran to bylo jedno velké trápení. Pak se ale děj mění a člověk postupem času začne divný začátek knihy chápat. Nevím jestli bych knihu přečetl, ale bylo mi řečeno, že je to s postupujícím příběhem stále lepší a lepší a s tím 100% souhlasím. Konec knihy už jsem doslova hltal. Porovnávat tuto knihu s jinými "Kulhánkovinami" asi nejde, protože je zcela odlišná (zatím jsem všechny autorovi knížky nečetl). Za ten divný (ale později pochopitelný) začátek tedy jen 4*

Jedním slovem zklamání, autorovu starší tvorbu (Noční klub, Divocí a zlí) miluju, ale tady šel tak nějak ad absurdum a už to není ono, moc mě to nebavilo a celkově to považuji za nejslabší Kulhánkovu knihu.

Tak tedy Stroncium. vzpomínám si, že když vyšlo, snesla se na ně salva hejtů. Nuže, já půjdu jako vždy proti proudu. Jsem tady totiž především proto, abych prohlásila, že Stroncium je. jednoduše skvělé. Má to všechno, co by dobrá postapo akčňárna měla mít, je to přiměřeně vtipné a dokonce to i dává smysl. Což u pana Kulhánka není úplná samozřejmost. Jasně, je to krok stranou od obvyklých kulis, tentokrát žádné české reálie, žádní upíři, jenom spousta zombíků a trajdání po vesmíru. Příjemná změna, řekla bych. Kdyby se toho Mistr chtěl přidržet i napříště, vůbec bych se nezlobila – řeknete si, že žárlím, ale Mazlík už se mi začíná poněkud zajídat.

Chtěla jsem se vyhnout srovnávání s jinými Kulhánkovými knihami, ale nedokážu to tak úplně – co se mě týká, Stroncium může směle konkurovat i takovému Nočnímu klubu a určitě není horší než Vyhlídka na věčnost.

Za mě tedy jednoznačně ano.

Se Stronciem jsem udělal pomyslnou tečku za Kulhánkovou prací. Kniha se odlišuje už tím, že se jedná o "stand alone" počin, který nezapadá do mistrova universa. Osobně mi to nevadilo a zasazení do cyberpunk/postapo žánru mi sedělo, ale právě jedinečnost může být paradoxně to, co knihu lehce hendikepuje.

Koncepčně se kniha podobá ostatním autorovým počinům (OP charakter vs. všichni a všechno ostatní), ale tentokrát to na mě tolik "nedýchlo". Longin je sice ostřílený, permanentně hláškující psychopat, ale Tobiáš nebo Patejl to prostě není. Prostředí i zasazení bylo chytře a komplexně vymyšleno, ale mělo o něco větší potenciál, ze kterého by šlo vytěžit víc – možná i další díl(y?). Dějová linka se opírá o pár zajetých klišé, která můžeme znít z jiných dystopických děl, ale fungují a (až na výjimky) nepostrádají hlavu ani patu. K pozitivům bych ještě přidal postavu Moniky (Kulhánek ty ženský prostě umí), Svobodné a filosofický konec. Mezi lehké neduhy bych zařadil komplexnost, která klesá s rostoucí dynamičností a občasnou nucenost.

Rozhodně ovšem doporučuji jako start pro někoho, kdo se chce seznámit s Kulhánkovým stylem, ale nechce se rovnou pouštět do obsáhlejší série.

Stroncium

Anotace

Nová kniha Jiřího Kulhánka je pochmurný příběh z pochmurné budoucnosti, kdy na Zemi žije víc mrtvých než živých, kdy lží je víc než obvykle a kdy ledu je mnohem víc než whisky.
Osamělý hrdina versus mediokracie. Obrovské stroje. Technologické nestvůry. Radioaktivní spad. A ledu je opravdu hodně.

Čtenářské recenze

Právě jsem dočetla. Miluju tenhle styl psaní a především svérázný smysl pro humor. Hra se slovíčky je dokonalá. Dostala mě věta: ‘Přistál jsem s tím tak, že by i Dart Vader salutoval.’ Fakt úžasné. Nepopírám, že jsem se v ději občas maličko ztratila, ale já umím hledat i v mapách, takže jsem nebloudila dlouho. A co se týče krve, kam se hrabe Kill Bill.

Zakoupení knihy rozhodně nelituji, četla se mi dobře a poskytla dostatečnou porci ‘Kulhánkovské zábavy’ a splnila vše, co jsem od ní očekával.

Tak kdy vyjde další titul? 🙂

Knihu nemůžu charakterizovat jinak, než že ‘tohle je prostě Kulhánek’. Četl jsem i všechny předchozí knihy velkého mistra a tato mě určitě nezklamala. Neporovnávám ji s těmi předchozími – přijde mi svým chaotičtějším dějem dost odlišná, i když samozřejmě obsaženy snad všechny rysy Kulhánkovství.

Zakoupení knihy rozhodně nelituji, četla se mi.

Jiří Kulhánek

Knihy autora

Chcete přežít příštích tisíc let? Potom byste si měli přečíst tuto knihu. Nechcete-li, i pro vás mám dobrou zprávu – místa na hřbitovech výrazně.

Nová kniha Jiřího Kulhánka je pochmurný příběh z pochmurné budoucnosti, kdy na Zemi žije víc mrtvých než živých, kdy lží je víc než obvykle a kdy.

LEGIE – databáze knih Fantasy a Sci-Fi

Jiří Kulhánek

odkazy: 16x [info], 3x [web], 4x [diskuzní klub], 3x [rozhovor]

Jiří Kulhánek je v současné době nejprodávanější, nejčtenější a nejtajuplnější český autor sci-fi. Nerad poskytuje rozhovory, a když, tak neodpovídá zrovna konkrétně. Jeho život je proto zahalen mlhou tak hustou, že by se dala nejen krájet, ale i nakládat do zavařovaček. Příliš o něm neví ani jeho nejbližší přátelé a že jich mnoho nemá. JK je totiž introvert a záhadný muž, který se víc než s kýmkoliv jiným přátelí se Samotou.

Ještě jako začínajícího autora se jej občas podařilo jeho nakladateli Egonu Čiernému dotáhnout na cony nebo autogramiády. Po dramatickém zážitku, kdy jej neodbytný fanoušek žádal o podpis na toaletě v průběhu vykonávání malé potřeby, se však autor rozhodl, že jakákoliv další setkání s kýmkoliv nemá zapotřebí. Jednou za čas tak dokonce mění i svůj e-mail, a to v okamžiku, kdy už jej má více než pět lidí. Nejenže nevlastní mobilní telefon, ale ani pevnou linku. Jediné spojení s ním tak lze uskutečnit pouze přes stále měněnou elektronickou schránku. K uzoufání rovněž nesnáší debatovat s kýmkoliv o svých knihách, nemá rád komunisty, politickou korektnost a otázku, kdy dopíše Cestu krve. Naopak má rád vyjížďky na motorce, béčkové filmy, dobré knihy všech kategorií, staré Japonsko, tequilu, tortily a bylinkový čaj. Jeho českými literárními vzory jsou podle autorova vlastního vyjádření Jaroslav Velinský, zvláště pak první tři příběhy novináře-dobrodruha Christyho Bigse a Jiří Walker Procházka a jeho dva romány o Kenu Woodovi.

Do české fantastiky vstoupil JK v roce 1994, když v dubnové Ikarii publikoval povídku Je 7:00, pro dnešek nejvyšší čas zabít svého prvního policajta, která se později stala základem pro čtyřsvazkové Divoké a zlé (1999–2000). Krátce nato mu vyšla povídková sbírka To je přece nesmysl (1994), ale skutečným průlomem a knihou, která z něj udělala hvězdu českého fantastického nebe, byla jeho románová prvotina Vládci strachu. Ta vyšla v roce 1995 a znamenala průlom nejen pro něj samotného, ale i pro další české autory, kteří do té doby u čtenářů na plné čáře prohrávali s těmi zahraničními. Nakladatelé totiž zjistili, že i tuzemský spisovatel dokáže prodat tisíce výtisků a vzbudit mimořádný ohlas.

Čtenářsky nejlépe hodnocenými Kulhánkovými knihami jsou Noční klub I a II (2002–2003; první svazek nedávno vyšel díky snaze Egona Čierneho v USA), Cesta krve I a II (1996–1997) a již zmínění Vládci strachu. Zatím nejrozporuplněji přijatým titulem (přesto komerčně velmi úspěšným) se stal dosud poslední román Stroncium (2006).

Stroncium

Jiří Kulhánek (* 31. prosince 1967 Brandýs nad Labem) je český spisovatel, autor knih na pomezí science fiction a fantasy. Hrdinové jeho knih mají mimořádné až nadlidské schopnosti (např. upíři, kyborgové, speciálně vycvičení bojovníci); obvykle jsou na počátku napadeni a stráví velkou část.

Nová kniha Jiřího Kulhánka je pochmurný příběh z pochmurné budoucnosti, kdy na Zemi žije víc mrtvých než živých, kdy lží je víc než obvykle a kdy ledu je mnohem víc než whisky.

Zadejte e-mail a my vám dáme vědět, jakmile bude kniha dostupná.

  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Recenze

kto ma rad kulhankove knihy tak bude spokojny. nie je to az taka bomba ako nocny klub, ale zase take nieco sa nepodari casto, ze.

ale kto nema rad kulhankove knihy tak asi radsej ruky prec 🙂 Čti víc

O autorovi/autorce

Jiří Kulhánek (* 31. prosince 1967 Brandýs nad Labem) je český spisovatel, autor knih na pomezí science fiction a fantasy. Hrdinové jeho knih mají mimořádné až nadlidské schopnosti (např. upíři, kyborgové, speciálně vycvičení bojovníci); obvykle jsou na počátku napadeni a stráví velkou část děje útěkem a skrýváním před masami „normálních“ nepřátel, jejichž nebezpečnost spočívá v kvantitě, ale nakonec triumfují i nad jejich skrytými vůdci, což je několik málo zloduchů ještě supermanštějších než hrdinové. Další charakteristické znaky Kulhánkova díla jsou spádný děj, černý až cynický humor koncentrovaný ve formě tzv. wisecracků („hlášek“ – knihy jsou vesměs vyprávěny v první osobě). Dalším typickým rysem je “Ten Druhý”, jakýsi vnitřní hlas hlavního hrdiny, mající však svou vlastní osobnost. Hrdina si s ním povídá, řeší své problémy a “Ten Druhý” mu pomáhá přežít v nebezpečných situacích. Velmi propracované jsou detailní popisy vyspělé techniky (zejména zbraňové), s jejíž pomocí hrdina řeší různé problémy, a hojná naturalistická, i když odlehčená líčení násilí. Přestože se v jeho knihách vyskytují, ve formě vedlejšího příběhu, romantické zápletky (ve formě: hlavní hrdina – hlavní ženská postava), autor se vyhýbá bližšímu popisu jejich vztahu. A zcela se vyhýbá sexuálním scénám. Kulhánkovi hrdinové představují sice kladnou stranu konfliktu, ale jsou ztělesněním opaku čítankové ušlechtilosti a dopouštějí se i morálně pochybných skutků. Často o sobě pochybují, ale v napjatých situacích se chovají jako kladní hrdinové.

Chtěli byste si prohlédnout všechny své recenze na jednom místě a podělit se o ně s ostatními čtenáři? Aktivujte si čtenářský profil, kde můžete mimo jiné sbírat knihomolské odznaky nebo zvyšovat svou knihomolskou úroveň.

„Přátelé jsou lidé, kteří si mohou půjčovat moje knihy a stavět na ně mokré sklenice.“

Stroncium

brožovaná
1. vydání,
Rozebráno
Běžná cena: 299 Kč
Sleva: 24%

“>

Dostupnost: Nedostupné Když teď objednám,
kdy zboží obdržím?

Hlídat dostupnost a cenu »

Kód: D0097061
EAN: 9788085892857
ISBN: 80-85892-85-5
Nakladatel: Poutník
Vazba: Brožovaná bez přebalu lesklá
Počet stran: 467
Rok vydání: 2006
Rozměry: 110,0×180,0x35,0mm
Váha: 344g
Jazyk: Česky
Kategorie: Fantasy

„Rozsáhlá databáze knih i těch, které se již neprodávají,díky tomu vím jestli má smysl hledat knihu v antikvariátu.“

Nová kniha Jiřího Kulhánka je pochmurný příběh z pochmurné budoucnosti, kdy na Zemi žije víc mrtvých než živých, kdy lží je víc než obvykle a kdy ledu je mnohem víc než whisky. Osamělý hrdina versus mediokracie. Obrovské stroje. Technologické nestvůry. Radioaktivní spad. A ledu je opravdu hodně.

MOJE KNIHOVNY

Kliknutím na tlačítko zařadíte knihu do seznamu k pozdějšímu nákupu.

Přejete si dostat určitou knihu? Přidejte ji do seznamu přání a zašlete jej svým známým.

Máte již přečtenou danou knihu? Zařaďte si jí do knihovny a najděte podobné.

Stroncium

Jiří Kulhánek

Těším se těším.. jen doufám, že to nesklouzne do stejný psychárny jako Divocí a zlí..

update po dočtení: zklamání

Snad jediná kniha, která mě nedokázala od sebe odtrhnout celý den, to znamená po vzbuzení v posteli, cestou do školy v autobusu, ve škole při hodinách i přestávkách i když jsem se procházel po ulicích Plzně, stále jsem musel číst, nemohl jsem se toho vynabažit 🙂
Nejdřív jsem přečetl zbytek Kulhánka, poté Žambochovo Líheň a Spasitele a poté JFK. A poté až Stroncium. Už jsem kvůli dotyčnému Ž. pozapoměl jak dokonalý humor pan Kulhánek má, ať je to hodný Patejl, bezejmený Dobrák a nebo tenhle, lehce upravený pan Kandinski.

Já se tu smál od začátku do konce, jeho vztah ke kosmonautům, jeho start z měsíce, jeho komentáře na mrtvoly na zmrzlém měsíci užnevímjaké planety, falešná historie světa byla velmi zajímavá také.

Jiří Kulhánek:Stroncium

Stav: Perfektní,Nové viz fotky

vazba: Brož. 468 stran rok vydání: 2006

Pan Kandinsky je archeolog, ale své profesi se příliš nevěnuje. Pan Corgen je zabiják a své profesi se věnuje pilně a s láskou. Slečna Hayesová je mrtvá, ale o to pevnějšímu se těší zdrví. Pan Kulhánek je autor. Chcete vědět víc? Čtěte Stroncium.

Kniha Jiřího Kulhánka je pochmurný příběh z pochmurné budoucnosti, kdy na Zemi žije víc mrtvých než živých, kdy lží je víc než obvykle a kdy ledu je mnohem víc než whisky. Osamělý hrdina versus mediokracie. Obrovské stroje. Technologické nestvůry. Radioaktivní spad. A ledu je opravdu hodně.

Jiří Kulhánek

spisovatel

71 se líbí, 6 se nelíbí

Jiří Kulhánek je přední český autor knih na pomezí science fiction a fantasy. Je patrně nejprodávanějším současným domácím autorem žánru, populárním i mimo okruh pravidelných čtenářů fantastiky a pobírajícím honoráře srovnatelné s úspěšnými autory mainstreamu; to mu dovoluje tolerovat „pirátské“ šíření jeho děl v elektronické podobě. V roce 1996 získal cenu Akademie science fiction, fantasy a hororu pro nadějného nováčka. Mezi fanoušky je už poměrně proslulý tím, že nerad vystupuje na veřejnosti, rozhovory dává jen zřídka a odpovídá stručně. Je svobodný, žije v Praze. Hrdinové jeho knih mají mimořádné až nadlidské schopnosti (např. upíři, kyborgové, speciálně vycvičení bojovníci); obvykle jsou na počátku napadeni a stráví velkou část děje útěkem a skrýváním před masami "normálních" nepřátel, jejichž nebezpečnost spočívá v kvantitě, ale nakonec triumfují i nad jejich skrytými vůdci, což je několik málo zloduchů ještě supermanštějších než hrdinové. Další charakteristické znaky Kulhánkova díla jsou spádný děj, černý až cynický humor koncentrovaný ve formě tzv. wisecracků („hlášek“ – knihy jsou vesměs vyprávěny v první osobě), detailní popisy vyspělé techniky (zejména zbraňové), s jejíž pomocí hrdina řeší různé problémy, a hojná naturalistická, i když odlehčená líčení násilí. Kulhánkovi hrdinové představují sice kladnou stranu konfliktu, ale jsou ztělesněním opaku čítankové ušlechtilosti a často se dopouštějí i morálně pochybných skutků. Určité nedostatky knih lze spatřovat v poněkud jednodušším jazyce a relativně častých logických nesrovnalostech. Kulhánkův styl bývá přirovnáván ke Quentinu Tarantinovi. Je často napodobován, ale zpravidla nepříliš zdařile. Doposud největšího čtenářského úspěchu dosáhl Miroslav Žamboch s románem Líheň (2 svazky 2004-5), ovšem zpracovává kulhánkovskou látku svým charakteristickým romantickým způsobem. Dílo Jiřího KulhánkaRomány – Vládci strachu (1995) – Cesta krve – vydáno ve dvou dílech Část I – Dobrák (1996) a Část II – Cynik (1997); oba získaly cenu Akademie science fiction, fantasy a hororu za nejlepší původní knihu roku. Zcela rozebráno, Kulhánek se knihy v jistém ohledu zřekl a odmítá povolit nové vydání; antikvární výtisky dosahují několikanásobku původní ceny. – Divocí a zlí – vydáno ve čtyřech relativně tenčích dílech Čas mrtvých, Hardcore (1999), Temný prorok a Kříže (2000) – Noční klub – vydán ve dvou dílech 2002-3 – Stroncium – zprvu anoncováno na červen 2005, zdrženo cca do konce roku autorovým tradičním přepisováním v korekturách Povídky – Smrt je nejlepší lékař – vydáno v malonákladové brožuře Zámek naděje (spolu s titulní povídkou Daniela Jermana), Nakladatelství K, Praha 1994 – To je přece nesmysl – malonákladová brožura, vydáno Nakladatelství K, Praha 1994. Obsahuje rané povídky Svůj život, Spojeni v Bohu, „Tak tedy – HEIL HITLER – ty svině!“, Reportáž psaná ve svěrací kazajce a Instant (1. místo Cena Karla Čapka 1994 v kategorii krátká povídka spolu s povídkou Šoulačka. Vydána též v malonákladovém sborníku Kočas 94 – Cesty mlokov (Banská Bystrica) a následně Mlok: sbírka vítězných prací Ceny Karla Čapka za rok 1994, Klub Julese Verna, Praha 1996). – Je 7:00, pro dnešek nejvyšší čas zabít svého prvního policajta (Ikarie 4/1994) – sdílí reálie s Divocí a zlí – Soumrak (Ikarie 3/1995) – fantasy – Koruna věčnosti – povídka o Conanovi; vyšla mj. ve fanzinu české Conan Society The Nemedian News 3/2002 …zobrazit celý životopis

Životopis

Jiří Kulhánek je přední český autor knih na pomezí science fiction a fantasy. Je patrně nejprodávanějším současným domácím autorem žánru, populárním i mimo okruh pravidelných čtenářů fantastiky a pobírajícím honoráře srovnatelné s úspěšnými autory mainstreamu; to mu dovoluje tolerovat „pirátské“ šíření jeho děl v elektronické podobě.

V roce 1996 získal cenu Akademie science fiction, fantasy a hororu pro nadějného nováčka. Mezi fanoušky je už poměrně proslulý tím, že nerad vystupuje na veřejnosti, rozhovory dává jen zřídka a odpovídá stručně. Je svobodný, žije v Praze.

Hrdinové jeho knih mají mimořádné až nadlidské schopnosti (např. upíři, kyborgové, speciálně vycvičení bojovníci); obvykle jsou na počátku napadeni a stráví velkou část děje útěkem a skrýváním před masami "normálních" nepřátel, jejichž nebezpečnost spočívá v kvantitě, ale nakonec triumfují i nad jejich skrytými vůdci, což je několik málo zloduchů ještě supermanštějších než hrdinové.

Další charakteristické znaky Kulhánkova díla jsou spádný děj, černý až cynický humor koncentrovaný ve formě tzv. wisecracků („hlášek“ – knihy jsou vesměs vyprávěny v první osobě), detailní popisy vyspělé techniky (zejména zbraňové), s jejíž pomocí hrdina řeší různé problémy, a hojná naturalistická, i když odlehčená líčení násilí. Kulhánkovi hrdinové představují sice kladnou stranu konfliktu, ale jsou ztělesněním opaku čítankové ušlechtilosti a často se dopouštějí i morálně pochybných skutků. Určité nedostatky knih lze spatřovat v poněkud jednodušším jazyce a relativně častých logických nesrovnalostech.

Kulhánkův styl bývá přirovnáván ke Quentinu Tarantinovi. Je často napodobován, ale zpravidla nepříliš zdařile. Doposud největšího čtenářského úspěchu dosáhl Miroslav Žamboch s románem Líheň (2 svazky 2004-5), ovšem zpracovává kulhánkovskou látku svým charakteristickým romantickým způsobem.

Romány
– Vládci strachu (1995)
– Cesta krve – vydáno ve dvou dílech Část I – Dobrák (1996) a Část II – Cynik (1997); oba získaly cenu Akademie science fiction, fantasy a hororu za nejlepší původní knihu roku. Zcela rozebráno, Kulhánek se knihy v jistém ohledu zřekl a odmítá povolit nové vydání; antikvární výtisky dosahují několikanásobku původní ceny.
– Divocí a zlí – vydáno ve čtyřech relativně tenčích dílech Čas mrtvých, Hardcore (1999), Temný prorok a Kříže (2000)
– Noční klub – vydán ve dvou dílech 2002-3
– Stroncium – zprvu anoncováno na červen 2005, zdrženo cca do konce roku autorovým tradičním přepisováním v korekturách

Povídky
– Smrt je nejlepší lékař – vydáno v malonákladové brožuře Zámek naděje (spolu s titulní povídkou Daniela Jermana), Nakladatelství K, Praha 1994
– To je přece nesmysl – malonákladová brožura, vydáno Nakladatelství K, Praha 1994. Obsahuje rané povídky Svůj život, Spojeni v Bohu, „Tak tedy – HEIL HITLER – ty svině!“, Reportáž psaná ve svěrací kazajce a Instant (1. místo Cena Karla Čapka 1994 v kategorii krátká povídka spolu s povídkou Šoulačka. Vydána též v malonákladovém sborníku Kočas 94 – Cesty mlokov (Banská Bystrica) a následně Mlok: sbírka vítězných prací Ceny Karla Čapka za rok 1994, Klub Julese Verna, Praha 1996).
– Je 7:00, pro dnešek nejvyšší čas zabít svého prvního policajta (Ikarie 4/1994) – sdílí reálie s Divocí a zlí
– Soumrak (Ikarie 3/1995) – fantasy
– Koruna věčnosti – povídka o Conanovi; vyšla mj. ve fanzinu české Conan Society The Nemedian News 3/2002

Leave a Reply