Kniha U řeky Piedra jsem usedla a plakala (Paulo Coelho)

Kniha U řeky Piedra jsem usedla a plakala (Paulo Coelho)

Kniha U řeky Piedra jsem usedla a plakala (Paulo Coelho) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

 • Název knihy: Kniha U řeky Piedra jsem usedla a plakala (Paulo Coelho)
 • Elérhető fájlok: Kniha U řeky Piedra jsem usedla a plakala (Paulo Coelho).pdf, Kniha U řeky Piedra jsem usedla a plakala (Paulo Coelho).epub, Kniha U řeky Piedra jsem usedla a plakala (Paulo Coelho).mobi
 • Jazyk knihy: Český jazyk
 • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

U řeky Piedra jsem usedla a plakala

kniha od: Paulo Coelho

Další z románů známého brazilského autora vypráví příběh duchovního hledání.

A dne sedmého. 1.

Literatura světová, Romány
Vydáno 1999 , Argo Orig. název

Na Margem do Rio Piedra Eu Sentei e Chorei , 1994

Komentáře (100)

Kniha U řeky Piedra jsem usedla a plakala

Coelha mám ráda, ale tahle kniha se mu nepovedla. Literárně nemám co vytknout, jazyk excelentní jako vždy, ale dej o ničem. Odehrává se během pár dní, ve kterých se vedou pouze diskuze o Bohu a v podstatě nic se neděje, žádné zvraty v situacích, napětí, překvapení, nic. Třeba taková kniha, Kdybych te nepotkal, kterou jsem četla před touto, mě strhla nadsenim úplně jinak. Piedra mě zklamala

Krásne myšlienky a z nich pre mňa top (čítala som v češtine) :

"Láska je jako droga. Nejdřív se dostaví pocit euforie, kterému se zcela oddáš. Ale uplyne den, a chceš ještě víc. Zatím jsi tomu nepropadl úplně, ale ten pocit se ti líbil a myslíš si, že ho dokážeš ovládat. Dvě minuty myslíš na milovanou osobu a další tři hodiny na něco jiného. Ale postupně si na toho druhého zvykáš, až jsi na něm úplně závislý. Pak tři hodiny myslíš na něj a dvě minuty na něco jiného. Když s tebou není, prožíváš stejné pocity jako lidé závislí na drogách, když je nemají. V takových chvílích bys pro lásku udělal cokoliv, stejně jako narkoman, který krade a ponižuje se, jen aby dostal svoji dávku.“

Před lety jsem viděla film Veronika se rozhodla zemřít a hrozně se mi líbil, když jsem se dozvěděla, že je i knížka tak jsem byla celá šťastná, že si mohu přečíst i psanou podobu příběhu, pak jsem zjistila, že je to knížka ze série, ikdyž podle tohoto dílu absolutně asi bez návaznosti. Toto bylo na mě až moc duchovně založené. Hlavní hrdinka mi svým chováním byla silně nesympatická podobně asi jako hlavní hrdinka v 11 minutách, což až doposud byla jediná kniha od tohoto autora, tak doufám, že druhý díl série bude o něco lepší.

nedočetl jsem – působí stejně zhovadile, jako kniha Alchymista, nechápu, jak mohl Coelho se svou antiliterární tvorbou prorazit za hranice Brazílie!

Veľmi depresívny (fiktívny ?) pohľad do zákulisia moderného katolicizmu a fanatického nebiblického mariánskeho kultu. Coelho ponúka zmes katolíckej teológie a rôznych iných náboženstiev, čo je pre ľudový katolicizmus (najmä) v Južnej Amerike typické. Kult nasal prvky mnohých iných náboženstiev a zablúdil do nešťastia, neistoty, duševnosti a vedomého vyhľadávania utrpenia. Namiesto radosti, manželstva, istoty a zdravého rozumu Nového zákona nastúpil smútok, celibát, zvody falošných vízií a zbytočné utrpenie. Zázraky na tom nič nemenia, tie sa diali aj v kulte Aštarty.

Zaujímavý príbeh o láske. aj fyzickej, aj láske k Bohu. Zo začiatku sa mi dej vliekol, potom to nabralo taký rýchlejší spád. Celkovo som čakala niečo iné, ale istým spôsobom pekný príbeh.

Můj první Coelho. Nebudu lhát, s knížkou jsem se docela prala a četla ji skoro dva měsíce, ale jsem moc ráda, že jsem ji nakonec dočetla. Knížka je plná mouder o lásce k člověku a k Bohu.

Ten příběh si vás musí vybrat. Ne každý miluje, mnoho lidí tekutě pluje tím, co mu aktuálně vyhovuje a neváhá přikročit k soudnímu oddělení, když je to nezbytné. Nevím, jestli se dětské lásky ještě dějí. Pro mě to je tedy něco kouzelného. Mnoho ze situací jsem zažila jako např. lásku jako malá holka ztratila a pak ji v životě ještě mnohokrát hledala. Ubohý ale ten, kdo neriskoval (nehledal, nevybíral, nerozmlouval. ).. A přitom to je vždy o tom najít jen klid srdce. Ten klid je však vykoupen očistcem emocí. Tak mnoho myslíme a málo cítíme a tohle heslo se mnohokrát odehrálo. Samozřejmě nejít do vztahu s každým ale nedá příležitost vysoké míře přitažlivosti a přiblížení se vlastnímnu ideálu partnera. Je třeba řídit se srdcem a zároveň nepředvídat, jakým způsobem se to má udát. Knihou se prolíná křesťanská nauka, nicméně jsou to spíše jen střípky a vzhledem k tomu, že příběh se vytváří jednak z životních situací ale i fiktivních až zázračných situací, je snadné to v rámci příběhu přijmout. Příběh je nadsázkou, určitou satisfakcí, žádné veledílo ale důvtipný příběh.

U řeky Piedra jsem usedla a plakala

Kniha ( pevná vazba )

 • Poslední kusy lze odebrat pouze na vybraných prodejnách
 • Doručení Doručení domů není možné
 • Osobní odběr zítra po 15:00 ZDARMA, ( Vyberte prodejnu )

177 Kč s DPH
Ušetříte 21 Kč Běžně 198 Kč

 • Audiokniha ( CD ) 357 Kč s DPH Skladem (vybrané prodejny)

Mrkněte se, na jaké knížky vám knihkupci zařídili slevu 30 %! Jejich výběr obsahuje samá slavná jména Více informací

Další z románů známého brazilského autora, publikovaný v Brazílii v roce 1994, vypráví příběh, v němž se prolínají fiktivní postavy – irská představitelka kultu „wicca“, novodobé severoamerické „valkýry“, mladá španělská dvojice.

Bestseller v knihy Dobrovský

16165. v e-shopu | 10271. minulý týden

Hodnocení čtenářů

3.5 z 5 15 hodnocení čtenářů

2× 5 hvězdiček 6× 4 hvězdičky 4× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 2× 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Hodnocení našich knihkupců: 3.5 z 5

4 z 5 hvězdiček Lenka Kyselová 31. srpna 2017

Celou trilogii jsem si moc oblíbila. Kniha pro odpočinek, zamyšlení i relaxaci.

Pomohla vám tato recenze? Ano 54

Kniha, Argo, 2010, 9788025702475

4 z 5 hvězdiček Syuza 5. září 2017

Toto byla v pořadí druhá kniha, kterou jsem od autora přečetla a nechtěla jsem ani spát, abych mohla pořád číst dál. Kniha je svým způsobem velmi zvláštní, ale opravdu působivá. Příběhy o lásce nikdy nezestárnou a nikdy jich nebude dost.

Pomohla vám tato recenze? Ano 53

Kniha, Argo, 2010, 9788025702475

4 z 5 hvězdiček Martina Marčíková 25. září 2017

Druhá kniha , kterou jsem od něj cetla , je to pro zamyšlení relax a sám sebe .

Pomohla vám tato recenze? Ano 50

Kniha, Argo, 2010, 9788025702475

1 z 5 hvězdiček lennysl 10. září 2017

Od knihy jsem očekávala mnohem více, možná hlavně kvůli tomu, že byla první, kterou jsem od tohoto spisovatele četla. Bohužel mě neoslovila a vlastně jsem si z ní ani nic neodnesla.

Pomohla vám tato recenze? Ano 44

Kniha, Argo, 2010, 9788025702475

3 z 5 hvězdiček Markéta Němcová 7. září 2017

Opět podnětná kniha, která donutí člověka přemýšlet, přesně tak, jak to u Coelhových knih bývá. Nicméně tentokrát na mě celý příběh byl poněkud moc duchovní, což mě dost odrazovalo od dalšího čtení.

Pomohla vám tato recenze? Ano 44

Kniha, Argo, 2010, 9788025702475

4 z 5 hvězdiček Kateřina Stejskalová 8. února 2019

Další Coelho příběh, který zasahuje do lidských duší . doporučuji

Pomohla vám tato recenze? Ano 0

Kniha, Argo, 2010, 9788025702475

4 z 5 hvězdiček Honza 8. února 2019

Super příběh. Moc se mi líbil a užil jsem si ho. Navíc ve mě vyvolala tato kniha otázky, které jsem si nikdy nepoložil. Zamyšlení, které by člověk občas měl udělat – to dělají knihy od Paula Coelho.

U řeky Piedra jsem usedla a plakala

Paulo Coelho se řadí k nejúspěšnějším spisovatelům současnosti. Tento brazilský autor začal svou uměleckou kariéru jako divadelník, hudební publicista a autor televizních scénářů. Psal také texty písní známým brazilským hudebním interpretům. Velký úspěch mu přinesly hned první dvě vydané knihy.

Další z románů známého brazilského autora, publikovaný v Brazílii v roce 1994, vypráví příběh, v němž se prolínají fiktivní postavy – irská představitelka kultu "wicca", novodobé severoamerické "valkýry", mladá španělská dvojice.

Běžná cena Běžně 198 Kč

Posíláme do 11 dní

 • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
 • více než 2500 výdejních míst
 • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Recenze

Mám rada dobré knihy. Tie, ktoré otvárajú obzory a zapájajú do činnosti mozgové bunky.

Od začiatku mi liezla na nervy postava mladého kazateľa a nehovoriac o Cirkvi a podobne.

O autorovi/autorce

Paulo Coelho se řadí k nejúspěšnějším spisovatelům současnosti. Tento brazilský autor začal svou uměleckou kariéru jako divadelník, hudební publicista a autor televizních scénářů. Psal také texty písní známým brazilským hudebním interpretům. Velký úspěch mu přinesly hned první dvě vydané knihy. Za svou tvorbu byl Coelho oceněn řadou prestižních mezinárodních ocenění. V roce 1996 dostal od francouzského ministra kultury titul Chevalier des Artes et des Letters. Od roku 1997 působil jako poradce UNESCO pro program duchovního sbližování a mezikulturního dialogu. Roku 1999 mu byla na Světovém ekonomickém fóru udělen cena Crystal Award, francouzská vláda mu udělila titul Chevalier de l´Ordre National de la Légion d´Honneur a galicijský guvernér ho vyznamenal Zlatou medailí za šíření významu Svatojakubské cesty. V roce 2002 se stal členem Brazilské akademie jazyka. Knihy Paula Coelha se už více než deset let umisťují a předních příčkách v žebříčcích bestsellerů a patří k častým tématům společenských a kulturních diskuzí. V prosinci roku 1998 navštívil Coelho naše slovenské sousedy. Bratislava mu uhranula. O své návštěvě u slovenských sousedů později prohlásil: "V noci jsem se procházel po ulici vašeho hlavního města a cítil jsem se jako doma. Ulice byly prázdné, potkal jsem jen dvě dívky a jedna z nich mě poznala. Bylo to příjemné a měl jsem pocit, jako bych z Bratislavy pocházel. "

Nakladatelství

Nakladatelství Argo vzniklo v roce 1992 a vydalo více než dva tisíce titulů. Naší hlavní zásadou je týmová práce, díky níž dokážeme seznamovat čtenářskou obec se zajímavými knihami známých autorů, ale i objevovat pozoruhodné autory nové. Samozřejmou podmínkou naší práce je úzká a pečlivá spolupráce autorů a překladatelů s redaktory při přípravě textů, kooperace technických redaktorů s grafiky a tiskárnami i zodpovědné fungování propagačního i odbytového oddělení.

Snažíme se také získávat a podporovat talentované autory a kvalitní překladatele. Také díky tomu Argo za dobu své existence získalo pověst vydavatele kvalitní beletristické, historické i jiné odborné literatury, a to českého i zahraničního původu. Přeložené beletristické tituly soustřeďujeme do reprezentativních edic AAA (edice anglo-amerických autorů) a SSP (edice současné světové prózy), případně je vydáváme mimo řady, ovšem se stejným ohledem na kvalitní grafickou úpravu. Úroveň námi vydávané současné české beletrie snad ilustruje i přehled našich oceněných titulů v rámci ceny Magnesia Litera, péče o kvalitní grafické a knihařské zpracování našich knih nám přinesla i řadu ocenění v soutěži Nejkrásnější kniha roku (kompletní seznam našich úspěchů zde). Žánrové spektrum jsme v poslední době obohatili o sci-fi a fantasy tituly. Stále se rozšiřuje nabídka odborných titulů, především z oblasti společenských věd. Velkou oblibu si získaly historické edice Historické myšlení, Každodenní život , Ecce Homo a Dějiny Evropy. Pro svou vysokou odbornou úroveň je ceněna edice kulturní antropologie Capricorn. Do svého profilu Argo čím dál tím více zahrnuje i velké obrazové publikace.

U řeky Piedra jsem usedla a plakala – 4CD audiokniha (CD)

 • Poslední kusy lze odebrat pouze na vybraných prodejnách
 • Doručení Doručení domů není možné
 • Osobní odběr zítra po 15:00 ZDARMA, ( Vyberte prodejnu )

357 Kč s DPH
Ušetříte 42 Kč Běžně 399 Kč

 • Kniha ( pevná vazba ) 177 Kč s DPH Skladem (vybrané prodejny)

Mrkněte se, na jaké knížky vám knihkupci zařídili slevu 30 %! Jejich výběr obsahuje samá slavná jména Více informací

Poslechněte si příběh o lásce, který odhaluje mnohé z tajemství života. Pilar a její přítel prožili společné dětství, na prahu dospělosti se jejich cesty rozešly, aby se znovu setkaly až za jedenáct let. Ona je už dospělá žena, kterou život naučil, že musí být silná a nesmí dát najevo, co cítí. On získal schopnost činit zázraky. Trápí jej však pochybnosti a doufá, že ve víře nalezne řešení. Oba sbližuje vůle podstoupit duchovní proměnu, jít za svými sny a hledat nové cesty. Nejdříve však musí překonat sami sebe, strach odevzdat se tomu druhému, pocit viny a předsudky. Společně odjíždějí do hor, kde začíná jejich nelehká cesta pravdy a poznání. U řeky Piedra jsem usedla a plakala je příběh o lásce a moudrosti.

Bestseller v knihy Dobrovský

132776. v e-shopu | 107887. minulý týden

301. v Světová beletrie na CD | 276. minulý týden

Hodnocení čtenářů

3.5 z 5 15 hodnocení čtenářů

2× 5 hvězdiček 6× 4 hvězdičky 4× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 2× 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

4 z 5 hvězdiček Lenka Kyselová 31. srpna 2017

Celou trilogii jsem si moc oblíbila. Kniha pro odpočinek, zamyšlení i relaxaci.

Pomohla vám tato recenze? Ano 54

Kniha, Audiostory, 2010, 9788025702475

4 z 5 hvězdiček Syuza 5. září 2017

Toto byla v pořadí druhá kniha, kterou jsem od autora přečetla a nechtěla jsem ani spát, abych mohla pořád číst dál. Kniha je svým způsobem velmi zvláštní, ale opravdu působivá. Příběhy o lásce nikdy nezestárnou a nikdy jich nebude dost.

Pomohla vám tato recenze? Ano 53

Kniha, Audiostory, 2010, 9788025702475

4 z 5 hvězdiček Martina Marčíková 25. září 2017

Druhá kniha , kterou jsem od něj cetla , je to pro zamyšlení relax a sám sebe .

Pomohla vám tato recenze? Ano 50

Kniha, Audiostory, 2010, 9788025702475

1 z 5 hvězdiček lennysl 10. září 2017

Od knihy jsem očekávala mnohem více, možná hlavně kvůli tomu, že byla první, kterou jsem od tohoto spisovatele četla. Bohužel mě neoslovila a vlastně jsem si z ní ani nic neodnesla.

Pomohla vám tato recenze? Ano 44

Kniha, Audiostory, 2010, 9788025702475

3 z 5 hvězdiček Markéta Němcová 7. září 2017

Opět podnětná kniha, která donutí člověka přemýšlet, přesně tak, jak to u Coelhových knih bývá. Nicméně tentokrát na mě celý příběh byl poněkud moc duchovní, což mě dost odrazovalo od dalšího čtení.

Pomohla vám tato recenze? Ano 44

Kniha, Audiostory, 2010, 9788025702475

4 z 5 hvězdiček Kateřina Stejskalová 8. února 2019

Další Coelho příběh, který zasahuje do lidských duší . doporučuji

Pomohla vám tato recenze? Ano 0

Kniha, Audiostory, 2010, 9788025702475

4 z 5 hvězdiček Honza 8. února 2019

Super příběh. Moc se mi líbil a užil jsem si ho. Navíc ve mě vyvolala tato kniha otázky, které jsem si nikdy nepoložil. Zamyšlení, které by člověk občas měl udělat – to dělají knihy od Paula Coelho.

Český-jazyk.cz aneb studentský underground ­

Coelho Paulo (*24.08.1947)

U řeky Piedra jsem usedla a plakala

„Někdy se nás zmocní pocit smutku, který nedokážeme ovládnout,“ říkal. „Uvědomujeme si, že kouzelný okamžik dne pominul, a my jsme jej nepostřehli. Kouzlo a umění života nám zůstalo skryto.
Naslouchejme však dítěti, kterým každý z nás byl a které v sobě ještě stále nosíme. Ono ví, co magický okamžik znamená. Jeho pláč můžeme utlumit, nedovedeme jej však umlčet.
To dítě, kterým jsme byli, v nás žije dál. Blaze těm, kdo jsou dětmi, neboť takovým patří království nebeské.
Pokud se znovu nenarodíme a nepohlédneme na život s dětskou nevinností a nadšením, ztrácíme smysl svého bytí.
Je mnoho způsobů, jak spáchat sebevraždu. Ti, kteří zkoušejí zabít tělo, se příčí zákonům Božím. Ti, kteří zkoušejí zabít duši, se příčí stejným zákonům, třebaže jejich zločin je méně zjevný.
Naslouchejme dítěti, které jsme si ještě uchovali v srdci. Nestyďme se za ně. Buďme k němu hodní, když má strach; cítí se samo a většinou se marně dožaduje naší pozornosti.
Svěřme mu na chvíli otěže svého bytí. Ono totiž ví, že každý den je jiný.
Dejme mu znovu pocítit svou lásku. Udělejme mu radost – i když by to znamenalo jednat takovým způsobem, který by ostatní považovali za hloupý.
Nezapomínejme, že před Bohem je lidská moudrost pouhou pošetilostí. Budeme-li naslouchat dítěti v nás, vrátí se nám do očí jiskra, která během let stačila vyhasnout. Dokud s ním neztratíme kontakt, neztratíme kontakt s životem.“

„Miluji tě,“ řekl.
„Já se učím milovat tebe,“ odpověděla jsem.
Zapálil si cigaretu.
„Myslíš, že jednou přijde ta správná chvíle?“ zeptal se.
Věděla jsem, o čem mluví. Vstala jsem a posadila se na okraj jeho postele.
Ve světle doutnající cigarety se rýsoval jeho obličej. Vzal mě za ruku a chvíli jsme seděli bez hnutí. Pohladila jsem ho po vlasech.
„Neměl by ses ptát,“ odpověděla jsem. „Láska se nikdy neptá. Když začneme přemýšlet, začneme mít strach. Ten strach se těžko vysvětluje a zbytečně bychom se jej snažili vyjádřit slovy. Snad je to strach z odmítnutí, z toho, že kouzlo pomine. Možná je to k smíchu, ale je to tak. Proto je lepší neptat se a jednat. Jak jsi sám tolikrát řekl, je třeba podstoupit riziko.“
„Já vím. Nikdy předtím jsem se neptal.“
„Moje srdce sis už získal,“ odpověděla jsem, jako bych ho neslyšela. „I když zítra odejdeš, vzpomínka na tyto zázračné dny, romantickou lásku, naději a sny nám zůstane.
Bůh je však moudřejší než my a řekla bych, že ukryl peklo uprostřed ráje. To proto, abychom byli stále ostražití a nezapomínali na jeho hněv, i když nás jeho milosrdenství naplňuje radostí.“
Vzal mou hlavu do svých dlaní.
„Učíš se rychle,“ pochválil mě.
Sama jsem byla překvapena tím, co říkám. Ale když věříme, poznání přijde samo.

„Buddhisté mají pravdu, hinduisté mají pravdu, indiáni mají pravdu, muslimové mají pravdu, židé mají pravdu. Vždy, když člověka vede upřímná víra, přiblíží se k Bohu a koná zázraky.
Vědět to mi však stačilo: musel jsem se rozhodnout. A já jsem se rozhodl, že budu katolík, protože jsem byl jako katolík vychován a v mém dětství měly zázraky důležité místo. Kdybych se narodil jako Žid, rozhodl bych se pro židovské vyznání. Bůh je jen jeden, i když má mnoho jmen; jedno z nich si však musíš vybrat.“

„Pilar,“ řekl a posadil se vedle mě.
Neodpověděla jsem. Psala jsem dál, ale už jsem si nedokázala utřídit myšlenky. Srdce mi bušilo, jako by mi chtělo vyskočit z hrudi a utíkat za ním. Já jsem mu to však nedovolila.
Seděl tam, díval se na řeku, zatímco já jsem nepřestávala psát.
Celé odpoledne jsme tam seděli bez jediného slova, stejně jako tu noc u studny, kdy jsme konečně pochopila, že ho miluji.
Od psaní mě už bolela ruka, musela jsem si na chvíli odpočinout. Tehdy promluvil:
„Když jsem vyšel z jeskyně, byla tma a já tě nikde nemohl najít. Tak jsem jel do Zaragozy,“ řekl. „A do Sorie. A šel bych za tebou až na konec světa. Napadlo mě, že možná najdu nějakou stopu v klášteře Piedra, a tam jsem potkal jednu ženu.
Ona mi řekla, kde tě najdu. A řekla mi také, žes na mě tu celou dobu čekala.“
Z očí mi vyhrkly slzy.
„Zůstanu tady s tebou tak dlouho, jak dlouho tu zůstaneš ty. A až půjdeš spát, budu já spát před tvým prahem. A když se rozhodneš odejít, budu tě následovat.
To všechno budu, dokud mi neřekneš: běž pryč. Pak tě poslechnu. Ale po zbytek života tě budu milovat.“
Už jsem nedokázala zakrýt pláč. Viděla jsem, že také pláče.
„Chci, abys věděla. “ začal.
„Už nic neříkej a přečti si, co jsem napsala,“ přerušila jsem ho a podala mu papíry, které jsem měla na klíně.

Kniha U řeky Piedra jsem usedla a plakala (Paulo Coelho)

Společnost EUROMEDIA GROUP, a. s., IČO: 497 09 895, se sídlem Nádražní 896/30, 150 00, Praha 5 – Smíchov (dále jen „my“), chrání veškeré osobní údaje poskytnuté členy Knižního klubu (jméno, příjmení, adresa, telefon, e-mail, rok narození) před zneužitím a zpracovává je v souladu s aktuální legislativou. Rádi bychom vás touto formou seznámili s některými novými pravidly a informacemi v souvislosti s novou evropskou legislativou na ochranu osobních údajů (nařízení GDPR, které bude v Evropské unii, tudíž i v České republice, účinné od 25. května 2018), neboť bezpečnost vašich osobních údajů je naše priorita a zároveň chceme, abyste mohli i nadále využívat všechny výhody, slevy a akční nabídky Knižního klubu bez jakýchkoli omezení.

V tomto dokumentu naleznete informace o tom, jaké osobní údaje zpracováváme o našich zákaznících pro potřeby přípravy nabídek, na základě jakého právního důvodu údaje zpracováváme, k jakým konkrétním účelům je používáme, komu je můžeme předávat a jaká máte v souvislosti se zpracováním vašich osobních údajů práva.

A. Jaké osobní údaje zpracováváme?

Zpracováváme následující osobní údaje:

a) identifikační údaje, kterými se rozumí zejména jméno a příjmení, uživatelské jméno a heslo;
b) kontaktní údaje, jimiž se rozumí osobní údaje, které nám umožňují kontakt s vámi, zejména e-mailová adresa, telefonní číslo, poštovní adresa a váš profil na sociálních sítích;
c) vaše nastavení, kterými se rozumí údaje ve vašem účtu, zejména uložené adresy a profily, nastavení newsletterů, druh členství ve věrnostním programu a vaše hodnocení produktů a služeb;
d) údaje o vašich objednávkách, kterými jsou zejména údaje o zboží a službách, které jste si objednali, způsobu doručení a platby včetně čísla platebního účtu, údaje o reklamacích;
e) údaje o vašem chování na webu, zejména zboží a služby, které si zobrazujete, odkazy, na které klikáte, způsob pohybu po našem webu a posouvání obrazovky a také údaje o zařízení, ze kterého si náš web prohlížíte jako je IP adresa a z ní odvozená poloha, identifikace zařízení, jeho technické parametry jako operační systém, jeho verze, rozlišení obrazovky, použitý prohlížeč a jeho verze a také údaje získané ze souborů cookie a obdobných technologií pro identifikaci zařízení;
f) údaje o vašem chování při čtení zpráv, které vám zasíláme, zejména časy otevření zpráv a také údaje o zařízení, na kterém zprávy čtete, jako je IP adresa a z ní odvozená poloha, identifikace zařízení, jeho technické parametry jako operační systém, jeho verze, rozlišení obrazovky, použitý prohlížeč a jeho verze a také údaje získané ze souborů cookie a obdobných technologií;
g) odvozené údaje, kterými se rozumí osobní údaje odvozené z vašeho nastavení, údajů o zboží a službách, které si u nás vytvoříte objednávkou, údajů o vašem chování na webu a údajů o vašem chování při čtení zpráv, které vám zasíláme; zejména se jedná o údaje o vašem pohlaví, věku, finanční situaci, nákupním chování a vztahu k různému zboží a službám.

A.1 Pokud navštívíte náš web

Pokud navštívíte náš web, do vašeho zařízení ukládáme a následně z něj čteme malé soubory jako cookies. Cookie je malý soubor písmen a čísel, který ukládáme ve vašem internetovém prohlížeči nebo pevném disku vašeho počítače. Některé cookies nám umožňují propojit vaše aktivity během prohlížení našich stránek od chvíle, kdy otevřete okno webového prohlížeče, do okamžiku, kdy jej zavřete. Ve chvíli, kdy zavřete okno internetového prohlížeče se tyto cookies vymažou. Jiné zůstávají v zařízení po nastavenou dobu a aktivují se pokaždé, když navštívíte webovou stránku, která konkrétní cookie vytvořila. Dále používáme pixelové značky (také známé jako web beacons), což jsou malé obrázky, které mají podobnou funkci jako cookies. Oproti cookies, které jsou ukládány na pevném disku vašeho počítače, jsou pixelové značky pevnou součástí webových stránek. O všech těchto technologiích budeme pro zjednodušení v tomto dokumentu dále mluvit jako o cookies. Cookies do vašeho zařízení nejen ukládáme, ale také čteme cookies, které do vašeho zařízení uložil náš web. Dále v tomto dokumentu budeme pro jednoduchost mluvit pouze o ukládání.

Některé cookies do vašeho zařízení ukládá přímo náš web. Tyto cookies nám pomáhají

 • identifikovat vás při přecházení mezi jednotlivými stránkami našeho webu a opětovných návštěvách, například aby se vám při nákupu nesmazal košík, abychom si mohli zapamatovat vaše přihlášení z konkrétního zařízení a nežádat vás opakovaně o e-mail a heslo, nebo abychom si uložili, kterou verzi našeho webu vám máme zobrazit, pokud web nabízí v danou chvíli více variant;
 • zaznamenat si, že jste nám udělili souhlas dle tohoto dokumentu, popř. zda jste např. nabídli účast v určitém průzkumu;
 • se zajištěním bezpečnosti, například abychom zkoumali, zda někdo nezneužil vaše připojení k našemu webu a nejedná místo vás;
 • evidovat, zkoumat a odstraňovat poruchy a nefunkční součásti našeho webu.

Takové cookies a další soubory jsou nezbytné pro fungování naší webové stránky. Pokud ve svém prohlížeči zablokujete tyto cookies, naše webová stránka nemusí fungovat správně a my vám nemusíme být schopní poskytovat naše produkty a služby.

Dále do vašeho zařízení:

 • ukládáme cookies z našeho webu, které nám umožňují
 • sledovat návštěvnost našeho webu, jeho jednotlivých stránek, vytvářet statistiky a přehledy a měřit účinnost reklamy;
 • zobrazovat vám různé varianty našeho webu, pokud testujeme nové funkcionality;
 • přizpůsobovat pro vás obsah našeho webu, například vám zobrazit přednostně produkty, které jste si již prohlédli, a zobrazovat vám další nabídky na míru na našem webu;
 • umožňujeme uložit cookies třetím stranám, které je mohou použít
  • ke sběru údajů o vašem chování na našem webu a dalších webových stránkách;
  • pro zobrazení přizpůsobených nabídek a cílené reklamy v rámci reklamních sítí na jiných webových stránkách, než je náš web;
  • k propojení se sociálními sítěmi, jako je Facebook, včetně automatického přihlášení, zajištění funkcí, jako je tlačítko „To se mi líbí“, a zobrazení přizpůsobených nabídek a cílené reklamy na těchto sociálních sítích a jiných webových stránkách, než je náš web.
  • Ukládání těchto informací můžete odmítnout přímo na internetových stránkách www.knizniklub.cz po kliknutí na odkaz „Nastavení cookies“ v patičce stránky.

   Údaje o vašem chování na webu nezískáváme pouze z cookies. Doplňujeme je také o údaje jako je

   • IP adresa vašeho zařízení (adresa vašeho zařízení pomocí, které komunikujete s jinými zařízeními v síti internet),
   • MAC adresa (adresa zařízení, pomocí, které komunikujete s jinými zařízeními v místní síti),
   • operační systém vašeho zařízení, jeho verze a jazykové nastavení;
   • prohlížeč, který na svém zařízení používáte, jeho verze a jazykové nastavení;
   • adresa webové stránky (URL adresa), ze které přicházíte na náš web.

   Tyto údaje o vašem chování na webu zpracováváme na základě našeho oprávněného zájmu (tedy bez vašeho souhlasu) za účelem:

   • získání informací, na základě kterých pro vás budeme moci web v budoucnu vylepšit; naším oprávněným zájmem je zde zlepšování našich služeb pro vás;
   • vytváření statistik a přehledů, zejména sledování návštěvnosti našeho webu, jeho jednotlivých stránek a měření účinnosti reklamy; naším oprávněným zájmem je zde měření efektivity našeho webu a výdajů na reklamu; pro tento účel můžeme z vašeho chování na webu získávat další odvozené údaje a k tomuto účelu je použít;
   • testování nových funkcí a aplikací před nasazením, zejména abychom předešli problémům s funkčností těchto novinek ve skutečném provozu, které by mohly zhoršit Váš zážitek z využívání našich služeb; naším oprávněným zájmem je zde bezproblémová funkčnost našich služeb pro vás;
   • předcházení útoků na náš web a ohrožení jeho funkčnosti i bezpečnosti vašich dat; naším oprávněným zájmem je zde bezproblémová funkčnost našich služeb pro vás a bezpečnost vašich dat.

   Pro tyto účely osobní údaje používáme po dobu nezbytně nutnou. Proti tomuto zpracování máte právo uplatnit námitku.

   Pokud nám při návštěvě webu udělíte svůj souhlas, můžeme údaje o vašem chování na webu použít také k přizpůsobení našich webových stránek a zobrazení cílené reklamy, jak je popsáno v části Zasílání nabídek na míru a cílené reklamy, a předávat je pro účely zobrazení cílené reklamy také provozovatelům sociálních a reklamních sítí, jak je popsáno v části Předání údajů a zobrazování personalizované reklamy na sociálních a reklamních sítích.

   A.1.1 Zasílání nabídek na míru a cílené reklamy

   Pokud nám svůj souhlas udělíte při návštěvě naší webové stránky, aniž byste u nás měli účet nebo u nás vytvořili objednávku, budeme pro popsané účely používat pouze údaje o vašem chování na webu. Pokud se zároveň přihlásíte na svůj účet, tyto informace zkombinujeme s vašimi ostatními osobními údaji.

   A.1.2 Předání údajů a zobrazování personalizované reklamy na sociálních sítích

   Pokud nám svůj souhlas udělíte při návštěvě naší webové stránky, aniž byste u nás měli účet nebo u nás vytvořili objednávku, budeme pro popsané účely používat pouze údaje o vašem chování na webu. Pokud se zároveň přihlásíte na svůj účet, tyto informace zkombinujeme s vašimi ostatními osobními údaji.

   A.1.3 S kým data sdílíme

   Pokud nám udělíte svůj souhlas, vaše údaje o chování na webu případně vaše osobní údaje budeme sdílet se společnostmi:
   RTB House S.A., ul. Złota 61 lok. 101, 00-819 Warsaw, Poland
   Quartic sp. z o.o., Al. Aleje Jerozolimskie 123A, 02-017 Warsaw, Poland
   Seznam.cz, a.s., Radlická 3294/10, 150 00 Praha 5, Česká republika
   Google LLC, 1600 Amphitheatre Parkway, CA 94043 Mountain View
   Facebook Ireland Limited, se sídlem 4 Grand Canal Square, Grand Canal Harbour, D2 Dublin, Irsko.

   B. Proč osobní údaje zpracováváme a co nás k tomu opravňuje?

   Pro přípravu nabídek v souvislosti s vaším členstvím v Knižním klubu zpracováváme osobní údaje v různém rozsahu bez vašeho souhlasu na základě našeho oprávněného zájmu. Nicméně máte právo zasílání odmítnout.

   B.1.1 Pokud se u nás zaregistrujete

   Pokud se stanete členem Knižního klubu, zpracováváme vaše identifikační a kontaktní údaje, jakož i údaje o vašich objednávkách, vašem nastavení, údaje o vašem chování na webu a chování při čtení zpráv na základě našeho oprávněného zájmu (tedy bez vašeho souhlasu), a to za účelem vytváření přizpůsobených nabídek a cílených reklam, které vám zobrazíme na webu. Stejným způsobem můžeme přizpůsobit nabídky a reklamy, které vám zasíláme (viz část B.1.2 Zasílání nabídek). Naším oprávněným zájmem je zde maximálně personalizovaná a efektivní nabídka pro vás, členy Knižního klubu.
   Jmenované údaje pro tento účel také obohacujeme pomocí analýzy a získáváme odvozené údaje z vašeho nastavení, údajů o zboží a službách, které si u nás vytvoříte objednávkou, údajů o vašem chování na webu a údajů o vašem chování při čtení zpráv. K tomu můžeme použít rovněž údaje o vašem chování na webu, které jsme oprávněně získali před tím, než jste vytvořili objednávku, nebo se zaregistrovali a můžeme pro něj sbírat údaje o vašem chování na webu, i když se nepřihlásíte (např. když vás identifikujeme pomocí cookie nebo obdobné technologie). Podle těchto údajů také rozčleňujeme naše uživatele do různých skupin, které obdrží zvláštní nabídky.
   Pokud jste si tedy na našem webu prohlédli nabídku detektivek, nebo ji rozklikli v e-mailu, který jsme vám poslali, tento typ beletrie vám můžeme při příští návštěvě zobrazit na první stránce našeho webu nebo vám e-mailem, pokud neodmítnete zasílání nabídek, poslat slevový poukaz na tento literární žánr. Podle toho, jaký druh literatury jste si prohlédli, můžeme také usoudit, do jaké skupiny zákazníků patříte, a podle toho vám na webu nebo třeba e-mailem výhodně nabídnout další produkty, které by vás podle našeho posouzení mohly zajímat.
   Proti tomuto zpracování máte právo uplatnit námitku.

   B.1.2 Zasílání nabídek

   Pokud při poskytnutí kontaktních údajů nebo kdykoli později neodmítnete zasílání nabídek, můžeme vaše kontaktní údaje použít pro zasílání nabídek e-mailem, textovou zprávou, pomocí sociálních sítí, jejich sdělování po telefonu nebo jinými elektronickými prostředky, popř. vám je můžeme zaslat poštou. Tyto nabídky se budou týkat našich produktů a služeb.
   Vaše osobní údaje, které nám poskytnete v rámci objednávání zboží nebo služeb, vytváření a používání účtu, nebo při komunikaci s námi například na call centru, jakož i údaje o vašich objednávkách, vašem webovém profilu, pohybu na webu či čtení newsletterů, jsou na základě našeho oprávněného zájmu (tedy bez vašeho souhlasu) zpracovávány za účelem vytvoření nejvhodnějších zpráv o slevových akcích či jiných nabídkách, zprávách a reklamách, které vám jako členům Knižního klubu zasíláme či které se vám zobrazují na www.knizniklub.cz.
   Kontaktní údaje pro tento účel dále doplňujeme o údaje o zboží a službách, které si u nás vytvoříte objednávkou. Použít můžeme rovněž údaje o vašem pohybu na webu, které jsme od vás obdrželi před tím, než jste vytvořili objednávku, nebo se zaregistrovali, a sbírat můžeme také údaje o vašem pohybu na webu, i když se přes svůj klubový profil nepřihlásíte (např. když vás identifikujeme pomocí cookie nebo obdobné technologie). Také tyto údaje nám umožňují vás zařadit do správné profilové skupiny při zasílání našich speciálních akčních nabídek. Pokud si například na našem webu či pomocí newsletteru prohlédnete nabídku našich detektivek, zobrazíme vám nejnovější tituly z toho žánru při vaší příští návštěvě našich webových stránek.
   Využití této personalizované služby máte samozřejmě právo odmítnout na našem webu v sekci „Můj profil”.

   C. Kdo vaše osobní údaje zpracovává a komu je předáváme?

   Všechny zmíněné osobní údaje zpracováváme my jako správce. To znamená, že my stanovujeme shora vymezené účely, pro které vaše osobní údaje shromažďujeme, určujeme prostředky zpracování a odpovídáme za jeho řádné provedení.
   Pro zpracování osobních údajů rovněž využíváme služeb dalších zpracovatelů, kteří osobní údaje zpracovávají pouze podle našich pokynů a pro účely, které jsou popsány v části B.
   Proč osobní údaje zpracováváme a co nás k tomu opravňuje? Takovými zpracovateli jsou:
   a) poskytovatelé cloudových služeb a další dodavatelé technologií a podpory;
   b) provozovatelé marketingových nástrojů, kteří nám pomáhají s optimalizací webu a personalizací obsahu a nabídek pro vás;
   c) poskytovatelé SMS komunikačních a chatovacích nástrojů, v případě, kdy zpracovávají osobní údaje pro zprostředkování naší komunikace s vámi;
   d) poskytovatelé služeb v souvislosti se zpracováním zásilek (katalogu a jiných sdělení), včetně zejména jejich doručovatelů.

   D. Z jakých zdrojů osobní údaje získáváme?

   Ve většině případů zpracováváme osobní údaje, které nám poskytnete přímo vy v rámci objednávání zboží nebo služeb, vytváření a používání účtu, nebo při komunikaci s námi například na call centru. Osobní údaje přímo od vás získáváme také sledováním vašeho chování na našem webu a při čtení zpráv.

   E. Předávání údajů mimo EU

   V rámci předání údajů příjemcům, uvedeným v části C. „Kdo vaše osobní údaje zpracovává a komu je předáváme?“ můžeme vaše údaje předat také do třetích zemí mimo Evropský hospodářský prostor, včetně zemí, které nezajišťují odpovídající úroveň ochrany osobních údajů. Veškeré takové předávání budeme uskutečňovat pouze v případě, že se příslušný příjemce zaváže dodržovat standardních smluvní doložky vydané Evropskou komisí, dostupné na adrese http://eur-lex.europa.eu/legal-content/en/TXT/?uri=CELEX%3A32010D0087.

   F. Jaká máte práva při zpracování osobních údajů?

   • Právo na přístup: Máte právo vědět, jaké údaje o vás zpracováváme, za jakým účelem, po jakou dobu, kde vaše osobní údaje získáváme, komu je předáváme, kdo je mimo nás zpracovává a jaká máte další práva související se zpracováním vašich osobních údajů. To vše se můžete dozvědět v tomto dokumentu. Pokud si však nejste jistí, které osobní údaje o vás zpracováváme, můžete nás požádat o potvrzení, zda osobní údaje, které se vás týkají, jsou či nejsou z naší strany zpracovávány, a pokud tomu tak je, máte právo získat přístup k těmto osobním údajům. V rámci práva na přístup nás můžete požádat o kopii zpracovávaných osobních údajů, přičemž první kopii vám poskytneme bezplatně a další kopie s poplatkem.
   • Právo na opravu: Chybovat je lidské. Pokud zjistíte, že osobní údaje, které o vás zpracováváme, jsou nepřesné nebo neúplné, máte právo na to, abychom je bez zbytečného odkladu opravili, popřípadě doplnili.
   • Právo na výmaz: V některých případech máte právo, abychom vaše osobní údaje vymazali. Vaše osobní údaje bez zbytečného odkladu vymažeme, pokud je splněn některý z následujících důvodů: vaše osobní údaje již nepotřebujeme pro účely, pro které jsme je zpracovávali; odvoláte souhlas se zpracováním osobních údajů, přičemž se jedná o údaje, k jejichž zpracování je váš souhlas nezbytný a zároveň nemáme jiný důvod, proč tyto údaje potřebujeme nadále zpracovávat; využijete svého práva vznést námitku proti zpracování u osobních údajů, které zpracováváme na základě našich oprávněných zájmů a my shledáme, že již žádné takové oprávněné zájmy, které by toto zpracování opravňovaly, nemáme nebo se domníváte, že námi prováděné zpracování osobních údajů přestalo být v souladu s obecně závaznými předpisy. Toto právo se neuplatní v případě, že zpracování vašich osobních údajů je i nadále nezbytné pro splnění naší právní povinnosti nebo určení, výkon nebo obhajobu našich právních nároků.
   • Právo na omezení zpracování: V některých případech můžete kromě práva na výmaz využít právo na omezení zpracování osobních údajů. Toto právo vám umožňuje v určitých případech požadovat, aby došlo k označení vašich osobních údajů a tyto údaje nebyly předmětem žádných dalších operací zpracování – v tomto případě však nikoliv navždy (jako v případě práva na výmaz), ale po omezenou dobu. Zpracování osobních údajů musíme omezit když: popíráte přesnost osobních údajů, než se dohodneme, jaké údaje jsou správné; vaše osobní údaje zpracováváme bez dostatečného právního základu (např. nad rámec toho, co zpracovávat musíme), ale vy budete před výmazem takových údajů upřednostňovat pouze jejich omezení (např. pokud očekáváte, že byste nám v budoucnu takové údaje stejně poskytli); vaše osobní údaje již nepotřebujeme pro shora uvedené účely zpracování, ale vy je požadujete pro určení, výkon nebo obhajobu svých právních nároků, nebo vznesete námitku proti zpracování. Po dobu, po kterou šetříme, je-li vaše námitka oprávněná, jsme povinni zpracování vašich osobních údajů omezit.
   • Právo vznést námitku proti zpracování: Máte právo vznést námitku proti zpracování osobních údajů, k němuž dochází na základě našeho oprávněného zájmu. Jde-li o marketingové aktivity, přestaneme vaše osobní údaje zpracovávat bez dalšího; v ostatních případech tak učiníme, pokud nebudeme mít závažné oprávněné důvody pro to, abychom v takovém zpracování pokračovali.
   • Právo nebýt subjektem automatizovaného rozhodování: Nejste-li aktivním členem Knižního klubu (tedy nezakoupíte-li si alespoň jeden knižní titul v období platnosti každého katalogu) po dobu více než pěti po sobě jdoucích period, pro které jsou platné jednotlivé katalogy Knižního klubu (leden – březen, duben – květen, červen – srpen, září – prosinec), získáváte automaticky status tzv. neaktivního člena, kterému od té doby není zasílán katalog ani další nabídky. K přidělení tohoto statusu dochází automaticky a vy máte právo odmítnout toto automatizované rozhodování.
   • Právo podat stížnost: Uplatněním práv výše uvedeným způsobem není nijak dotčeno vaše právo podat stížnost u příslušného dozorového úřadu. Toto právo můžete uplatnit zejména v případě, že se domníváte, že vaše osobní údaje zpracováváme neoprávněně nebo v rozporu s obecně závaznými právními předpisy. Stížnost proti námi prováděnému zpracování osobních údajů můžete podat u Úřadu pro ochranu osobních údajů, který sídlí na adrese Pplk. Sochora 27, 170 00 Praha 7.

   Svá práva můžete také uplatnit pomocí tohoto formuláře.

   Paulo Coelho: U řeky Piedra jsem usedla a plakala (celá audiokniha)

   Popis:
   Pravidelne nové audioknihy, len kompletné diela. Ak máš tip na dobrú

   Leave a Reply