Kniha V lese visí anděl (Samuel Bjørk)

Kniha V lese visí anděl (Samuel Bjørk)

Kniha V lese visí anděl (Samuel Bjørk) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

 • Název knihy: Kniha V lese visí anděl (Samuel Bjørk)
 • Elérhető fájlok: Kniha V lese visí anděl (Samuel Bjørk).pdf, Kniha V lese visí anděl (Samuel Bjørk).epub, Kniha V lese visí anděl (Samuel Bjørk).mobi
 • Jazyk knihy: Český jazyk
 • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

Kniha V lese visí anděl (Samuel Bjørk)

Kniha se krásně četla, je zajímavá a zároveň jednoduchá, skvělá oddechovka.

Holger a Mia opět nezklamali. Jednoho až mrazí, když knihu čte. Nelze se od ní odtrhnout. Skvělá detektivka, doporučuji.

Kniha se mi dobře četla. Občas už mě unavovaly životní úvahy detektiva Mii; taky mě překvapilo, že znovu do případu byla zatažena rodina detektiva Holgera. Snad se to ve třetím díle nebude opakovat.
Jinak moc dobrá kniha, zajímavé téma a čtivě napsané.

Mně se knížka líbila, byť mě některé věci štvaly. Hlavně Mia. Psychicky nevyrovnaný vyšetřovatel, ideálně s nevyřešenou minulostí, je teď in, ale Miu fakt nemusím. Ať se už konečně rozhodně, jestli si hodí nebo nehodí mašli, ale to neustálé “pojď, Mio” už mi trochu lezlo krkem.
Dále Miriam. Člověk by řekl, že po minulém díle bude víc ostražitá, a ono ne. Totálně jí rupne v bedně – a proč? Kvůli chlapovi. Výhledově uvidím, jak se předvede ve třetím díle – pokud tuhle zkušenost teda rozchodí.

A moje “soukromé” hledání pachatele opět dopadlo bledě. Bylo mi jasné jen to, že to není ten, u koho by se to předpokládalo – ale to je taky celkem běžné (mistrem v tomhle ohledu byla Agatha Christie). Sice jsem se zaměřila správným směrem, ale stejně to ze dvou lidí, které jsem měla v hledáčku, byl až ten třetí. 😉

Kniha byla slabší, než předchozí díl V lese visí anděl. Autor píše čtivě a má super nápady, jen je podle mě neumí dost dobře zpracovat.
Samotný příběh je napínavý, líbí se mi vložené pasáže z minulosti, které pomáhají čtenáři přiblížit rozuzlení. Jenže právě to rozuzlení je prostě. slabé a překombinované. Přijde mi, jako by autor z vraha udělal co nejvíce vyšinutého člověka a navíc vnukl mu myšlenku: “Stejně zemře, tak ať z toho aspoň něco mám.” Proč? Z tohohle mohly být dva náměty na dvě různé knihy a fungovalo by to lépe. Autor se sice pokusil své rozuzlení vysvětlit a obhájit, ale ne. podle mě to nefunguje.
Postavy jsou kapitola sama o sobě. Charaktery dobře vymyšlené, ale postavy se nikam nerozvíjí, spíš tak nějak všichni upadají na dno. Dialogy občas dost slabé. V polovině dialogů se vlastně postavy ani nepochopí, o čem ten druhý mluví, a druhá polovina vlastně ani nevznikne, protože postavy neberou telefony.
Zkusím dát šanci ještě Cloně a upřímně doufám, že se autor někam posune.

Skvele cteni- jeste lepsi nez prvni dil!

Mia mi v téhle partě prostě vadí. Vysvětlete mi, prosím, někdo tu její genialitu. V čem spočívá? V dohadování se toho, jak by to mohlo být, nejlépe bez důkazů? To už bych raději četla paranormal detektivku, kde tohle budu očekávat. On navíc nestačí jeden závislák, oni jsou v partě dokonce dva. Všichni jsou vždycky děsně překvapení, rozhovory šroubované. „Zkušený detektiv” Munch se nechává vést mladou náladovou kolegyní? Kde je ta jeho zkušenost? Jo, a to že jsou zase buď samotní detektivové nebo jejich rodina v ohrožení života, je už taky zoufalost sama. Přitom autor umí vymyslet zajímavou zápletku, nevím, kde to pak vyšumí – pardon – vím, ujme se toho chudinka Mia.

Poměrně čtivá kniha, pro mě první od tohoto autora, ale určitě nebude poslední.

Samuel Bjørk – V lese visí anděl

ANOTACE:
Holger Munch miluje vážnou hudbu, matematické hádanky a pokuřování cigaret. Kromě toho je policejní detektiv. Už se chystá do důchodu, v němž si tohle všechno užije, jenže Norskem právě otřásají podivné vraždy šestiletých holčiček, které někdo obléká do bílých šatiček a nechává v lese s cedulkou „Cestuju sama“ na krku.
Munch se tak musí postavit do čela speciální jednotky a hlavně přesvědčit Miu Krügerovou, slavnou vyšetřovatelku, aby se vrátila do služby. Podaří se mu to? Dokáže Mia Měsíční paprsek, jak jí přezdívají norská média, vyřešit případ plný symbolů a slepých uliček? Vrah si s detektivy evidentně pohrává a celé Norsko se může jen strachovat, že se v lese objeví další malý anděl.

K DOSTÁNÍ V TĚCHTO FORMÁTECH:

Ačkoliv je bezpochyby jasné, že největší boom severských detektivek máme již pomalu, ale jistě za sebou, stále však můžeme narazit na nové autory, kteří dokáží čtenáře upoutat. Jedním z nich je bezpochyby i Samuel Bjørk se svou prvotinou V lese visí anděl, která právě vychází v nakladatelství Plus.

Samuel Bjørk však v oblasti literatury není úplným nováčkem. Za tímto jménem se skrývá ostřílený a ve Skandinávii velice oblíbený norský spisovatel, dramatik, zpěvák a textař Frode Sander Øien. Díky tomu jsou prohlášení o úžasném debutu v případě jeho nejnovější knihy trochu zavádějící. Jisté však je, že Bjørk ( Øien) prvním dílem chystané série o komisaři Holegeru Munchovi u čtenářů zabodoval na plné čáře. Otázkou zůstává, zda se mu stejné pozornosti dostane i od českých čtenářů.

Už na první pohled je patrné, že se autor nesnažil za každou cenu něčím šokovat a přinést něco nového. Ba právě naopak, staví na osvědčených pilířích tohoto žánru, které však piluje takřka k dokonalosti a přináší tak svým fanouškům opravdu zajímavý zážitek. Na vyšetřovatele tak čeká zapeklitý případ podivných vražd šestiletých holčiček, které otřásají celým Norskem.

Zde si ostřílení čtenáři tohoto žánru řeknou, že vraždy malých dětí zde již několikrát byly. Může tedy tento autor nabídnout něco navíc? Odpověď bezpochyby není lehká, přeci jen sto lidí – sto chutí. Bjørk však dokázal případ v této knize opravdu skvěle propojit i se soukromým vyšetřovatelů. Díky tomu se zde takřka stírá rozdíl mezi hlavní a vedlejší dějovou linií a celá kniha dostává daleko osobnější ráz.

Když už jsme zmínili soukromí vyšetřovatelů, bylo by dobré se také podívat na hlavní postavy, které si autor pro čtenáře připravil. Nejdůležitějším článkem v celé mozaice je bezpochyby Holger Munch, ostřílený detektiv, který je u policejního sboru takřka legendou. Miluje vážnou hudbu, matematické hádanky a pokuřování cigaret. V mnoha ohledech tak připomíná jiného legendárního vyšetřovatele z tohoto žánru – Mankellova Kurta Wallandera.

Ostatně i v dalších postavách můžeme nalézt inspiraci u Bjørkových kolegů. Je možné, že tato podobnost je pouze náhodná, ovšem zběhlý čtenář si jí bezpochyby může všimnout. Tím však nechci nijak snižovat autorův talent, ba právě naopak. Touto zajímavou kombinací poskládal dohromady opravdu zajímavý vyšetřovací tým, který čtenáře rozhodně upoutá. Na druhou stranu, pokud máte dost všech těch vyšetřovatelů utápějících se v sebelítosti a bojujících s nejrůznějšími závislostmi, radši se ohlédněte po jiné četbě, protože ani Samuel Bjørk se tomuto již zaběhnutému klišé nevyhnul.

Samotný příběh spolu se zajímavým policejním týmem dává dohromady opravdu čtivý mix, který nutí čtenáře otáčet stranu za stranou. To navíc autor podpořil i krátkými údernými kapitolami, díky kterým děj ubíhá opravdu svižným tempem. Odhalení pachatele si autor nechává až na samotný závěr a i když dává čtenářům pár indicií uhodnout kdo za těmito hrůznými činy stojí, nebude nijak jednoduché.

V lese visí anděl je ukázkou skvěle odvedené práce, kterou autor na prvním díle chystané série odvedl. Samuel Bjørk tak dává tušit, že severská detektivka ještě zdaleka není na ústupu. Čtenářům přináší přesně to po čem touží – čtivý, promyšlený a napínavý příběh, který vás nenechá klidnými. Po dočtení tak nezbývá než doufat, že se brzy dočkáme i pokračování, které by mělo v Norsku vyjít ještě letos.

V lese visí anděl

kniha od: Samuel Bjørk (p)

Jak už bylo psáno níže a hned několikrát. Ten začátek se moc nepovedl, ale pak dál už to frčí. Určitě doporučuji!

V první půlce jsem s knihou měla docela problém. Doslova mne nudila. V druhé půlce jsem se však nemohla od knihy odtrhnout. Kdyby ten začátek byl vymyšlen trochu lépe, a rovnou trochu více začleněn do těch napínavých částí, tak bych dala pět hvězd. Takto bohužel musím hodnotit knihu pouze jako lepší průměr, ale přesto stojí za přečtení.

Že začátku jsem měla trošku problém se začíst, nakonec mě příběh celkem pohltil, ale konec mi přišel možná až moc rychlý a některé dějové linky byly nedotažené. Přišlo mi, že se některá témata otevřela a už se k nim k mému zklamání autor nedostal. Každopádně příjemné čtení a sympatický tým vyšetřovatelů.

Za mě bomba, včera jsem knížku dočetla a neskutečně šťastná, že mám pokračování jsem se natěšená vrhla na pokračování Sova. Další z knih u kterých je mi smutno, když se blížím ke konci.

V první polovině knihy jsem měla poněkud rozporuplné pocity. Rozhovory na nedostatečnou. Munch který odpovídá Mie, jakoby měl místo hlavy bambus. To samé novináři při telefonátu cirka v půlce knihy. Fakt nuda. Za tohle o hvězdu míň. Další hvězdu jsem ubrala, protože některé popisy a vyprávění byly uplně mimo mísu a bylo jich až moc. O některých postavách fakt nebylo potřeba vědět tolik nepodstatných informací. A ty náboženské kecy, no.. nebylo to uplně uvěřitelné, ale ok. Abych jen nemudrovala. Vyšetřovatelé se mi svými charaktery líbili a postupné odtajování bylo fajn. Konec mi pak přišel uspěchaný. Celkově zápletka promyšlená dobře, určitě dám šanci ještě dalšímu dílu

Uf, teda to je detektivka. Při čtení mi stydla krev v žílách! . Jdu hned na další díl ze série.

Parádní knížka. Napínavá, děj má spád, žádný dlouhý okecávání 🙂 Líbí se mi, že jsou tam krátké kapitoly a je rozjetých několik dějových linek najednou. Přitom je to všechno přehledný, člověk se v tom neztrácí. Určitě doporučuju a jdu se vrhnout na druhý díl 🙂

Čtivá severská krimikniha, na mě tam bylo příliš mnoho postav (ale to je můj problém). Tým kriminalistů mi byl velmi sympatický, zkusím další knihu s těmito vyšetřovateli. Některé linky mi přišly nedotažené (rodiče chlapců z domku v lese ? nebo více o sektě ?)ale vcelku hodnotím kladně.

Kniha V lese visí anděl (Samuel Bjørk)

Společnost EUROMEDIA GROUP, a. s., IČO: 497 09 895, se sídlem Nádražní 896/30, 150 00, Praha 5 – Smíchov (dále jen „my“), chrání veškeré osobní údaje poskytnuté členy Knižního klubu (jméno, příjmení, adresa, telefon, e-mail, rok narození) před zneužitím a zpracovává je v souladu s aktuální legislativou. Rádi bychom vás touto formou seznámili s některými novými pravidly a informacemi v souvislosti s novou evropskou legislativou na ochranu osobních údajů (nařízení GDPR, které bude v Evropské unii, tudíž i v České republice, účinné od 25. května 2018), neboť bezpečnost vašich osobních údajů je naše priorita a zároveň chceme, abyste mohli i nadále využívat všechny výhody, slevy a akční nabídky Knižního klubu bez jakýchkoli omezení.

V tomto dokumentu naleznete informace o tom, jaké osobní údaje zpracováváme o našich zákaznících pro potřeby přípravy nabídek, na základě jakého právního důvodu údaje zpracováváme, k jakým konkrétním účelům je používáme, komu je můžeme předávat a jaká máte v souvislosti se zpracováním vašich osobních údajů práva.

A. Jaké osobní údaje zpracováváme?

Zpracováváme následující osobní údaje:

a) identifikační údaje, kterými se rozumí zejména jméno a příjmení, uživatelské jméno a heslo;
b) kontaktní údaje, jimiž se rozumí osobní údaje, které nám umožňují kontakt s vámi, zejména e-mailová adresa, telefonní číslo, poštovní adresa a váš profil na sociálních sítích;
c) vaše nastavení, kterými se rozumí údaje ve vašem účtu, zejména uložené adresy a profily, nastavení newsletterů, druh členství ve věrnostním programu a vaše hodnocení produktů a služeb;
d) údaje o vašich objednávkách, kterými jsou zejména údaje o zboží a službách, které jste si objednali, způsobu doručení a platby včetně čísla platebního účtu, údaje o reklamacích;
e) údaje o vašem chování na webu, zejména zboží a služby, které si zobrazujete, odkazy, na které klikáte, způsob pohybu po našem webu a posouvání obrazovky a také údaje o zařízení, ze kterého si náš web prohlížíte jako je IP adresa a z ní odvozená poloha, identifikace zařízení, jeho technické parametry jako operační systém, jeho verze, rozlišení obrazovky, použitý prohlížeč a jeho verze a také údaje získané ze souborů cookie a obdobných technologií pro identifikaci zařízení;
f) údaje o vašem chování při čtení zpráv, které vám zasíláme, zejména časy otevření zpráv a také údaje o zařízení, na kterém zprávy čtete, jako je IP adresa a z ní odvozená poloha, identifikace zařízení, jeho technické parametry jako operační systém, jeho verze, rozlišení obrazovky, použitý prohlížeč a jeho verze a také údaje získané ze souborů cookie a obdobných technologií;
g) odvozené údaje, kterými se rozumí osobní údaje odvozené z vašeho nastavení, údajů o zboží a službách, které si u nás vytvoříte objednávkou, údajů o vašem chování na webu a údajů o vašem chování při čtení zpráv, které vám zasíláme; zejména se jedná o údaje o vašem pohlaví, věku, finanční situaci, nákupním chování a vztahu k různému zboží a službám.

A.1 Pokud navštívíte náš web

Pokud navštívíte náš web, do vašeho zařízení ukládáme a následně z něj čteme malé soubory jako cookies. Cookie je malý soubor písmen a čísel, který ukládáme ve vašem internetovém prohlížeči nebo pevném disku vašeho počítače. Některé cookies nám umožňují propojit vaše aktivity během prohlížení našich stránek od chvíle, kdy otevřete okno webového prohlížeče, do okamžiku, kdy jej zavřete. Ve chvíli, kdy zavřete okno internetového prohlížeče se tyto cookies vymažou. Jiné zůstávají v zařízení po nastavenou dobu a aktivují se pokaždé, když navštívíte webovou stránku, která konkrétní cookie vytvořila. Dále používáme pixelové značky (také známé jako web beacons), což jsou malé obrázky, které mají podobnou funkci jako cookies. Oproti cookies, které jsou ukládány na pevném disku vašeho počítače, jsou pixelové značky pevnou součástí webových stránek. O všech těchto technologiích budeme pro zjednodušení v tomto dokumentu dále mluvit jako o cookies. Cookies do vašeho zařízení nejen ukládáme, ale také čteme cookies, které do vašeho zařízení uložil náš web. Dále v tomto dokumentu budeme pro jednoduchost mluvit pouze o ukládání.

Některé cookies do vašeho zařízení ukládá přímo náš web. Tyto cookies nám pomáhají

 • identifikovat vás při přecházení mezi jednotlivými stránkami našeho webu a opětovných návštěvách, například aby se vám při nákupu nesmazal košík, abychom si mohli zapamatovat vaše přihlášení z konkrétního zařízení a nežádat vás opakovaně o e-mail a heslo, nebo abychom si uložili, kterou verzi našeho webu vám máme zobrazit, pokud web nabízí v danou chvíli více variant;
 • zaznamenat si, že jste nám udělili souhlas dle tohoto dokumentu, popř. zda jste např. nabídli účast v určitém průzkumu;
 • se zajištěním bezpečnosti, například abychom zkoumali, zda někdo nezneužil vaše připojení k našemu webu a nejedná místo vás;
 • evidovat, zkoumat a odstraňovat poruchy a nefunkční součásti našeho webu.

Takové cookies a další soubory jsou nezbytné pro fungování naší webové stránky. Pokud ve svém prohlížeči zablokujete tyto cookies, naše webová stránka nemusí fungovat správně a my vám nemusíme být schopní poskytovat naše produkty a služby.

Dále do vašeho zařízení:

 • ukládáme cookies z našeho webu, které nám umožňují
 • sledovat návštěvnost našeho webu, jeho jednotlivých stránek, vytvářet statistiky a přehledy a měřit účinnost reklamy;
 • zobrazovat vám různé varianty našeho webu, pokud testujeme nové funkcionality;
 • přizpůsobovat pro vás obsah našeho webu, například vám zobrazit přednostně produkty, které jste si již prohlédli, a zobrazovat vám další nabídky na míru na našem webu;
 • umožňujeme uložit cookies třetím stranám, které je mohou použít
  • ke sběru údajů o vašem chování na našem webu a dalších webových stránkách;
  • pro zobrazení přizpůsobených nabídek a cílené reklamy v rámci reklamních sítí na jiných webových stránkách, než je náš web;
  • k propojení se sociálními sítěmi, jako je Facebook, včetně automatického přihlášení, zajištění funkcí, jako je tlačítko „To se mi líbí“, a zobrazení přizpůsobených nabídek a cílené reklamy na těchto sociálních sítích a jiných webových stránkách, než je náš web.
  • Ukládání těchto informací můžete odmítnout přímo na internetových stránkách www.knizniklub.cz po kliknutí na odkaz „Nastavení cookies“ v patičce stránky.

   Údaje o vašem chování na webu nezískáváme pouze z cookies. Doplňujeme je také o údaje jako je

   • IP adresa vašeho zařízení (adresa vašeho zařízení pomocí, které komunikujete s jinými zařízeními v síti internet),
   • MAC adresa (adresa zařízení, pomocí, které komunikujete s jinými zařízeními v místní síti),
   • operační systém vašeho zařízení, jeho verze a jazykové nastavení;
   • prohlížeč, který na svém zařízení používáte, jeho verze a jazykové nastavení;
   • adresa webové stránky (URL adresa), ze které přicházíte na náš web.

   Tyto údaje o vašem chování na webu zpracováváme na základě našeho oprávněného zájmu (tedy bez vašeho souhlasu) za účelem:

   • získání informací, na základě kterých pro vás budeme moci web v budoucnu vylepšit; naším oprávněným zájmem je zde zlepšování našich služeb pro vás;
   • vytváření statistik a přehledů, zejména sledování návštěvnosti našeho webu, jeho jednotlivých stránek a měření účinnosti reklamy; naším oprávněným zájmem je zde měření efektivity našeho webu a výdajů na reklamu; pro tento účel můžeme z vašeho chování na webu získávat další odvozené údaje a k tomuto účelu je použít;
   • testování nových funkcí a aplikací před nasazením, zejména abychom předešli problémům s funkčností těchto novinek ve skutečném provozu, které by mohly zhoršit Váš zážitek z využívání našich služeb; naším oprávněným zájmem je zde bezproblémová funkčnost našich služeb pro vás;
   • předcházení útoků na náš web a ohrožení jeho funkčnosti i bezpečnosti vašich dat; naším oprávněným zájmem je zde bezproblémová funkčnost našich služeb pro vás a bezpečnost vašich dat.

   Pro tyto účely osobní údaje používáme po dobu nezbytně nutnou. Proti tomuto zpracování máte právo uplatnit námitku.

   Pokud nám při návštěvě webu udělíte svůj souhlas, můžeme údaje o vašem chování na webu použít také k přizpůsobení našich webových stránek a zobrazení cílené reklamy, jak je popsáno v části Zasílání nabídek na míru a cílené reklamy, a předávat je pro účely zobrazení cílené reklamy také provozovatelům sociálních a reklamních sítí, jak je popsáno v části Předání údajů a zobrazování personalizované reklamy na sociálních a reklamních sítích.

   A.1.1 Zasílání nabídek na míru a cílené reklamy

   Pokud nám svůj souhlas udělíte při návštěvě naší webové stránky, aniž byste u nás měli účet nebo u nás vytvořili objednávku, budeme pro popsané účely používat pouze údaje o vašem chování na webu. Pokud se zároveň přihlásíte na svůj účet, tyto informace zkombinujeme s vašimi ostatními osobními údaji.

   A.1.2 Předání údajů a zobrazování personalizované reklamy na sociálních sítích

   Pokud nám svůj souhlas udělíte při návštěvě naší webové stránky, aniž byste u nás měli účet nebo u nás vytvořili objednávku, budeme pro popsané účely používat pouze údaje o vašem chování na webu. Pokud se zároveň přihlásíte na svůj účet, tyto informace zkombinujeme s vašimi ostatními osobními údaji.

   A.1.3 S kým data sdílíme

   Pokud nám udělíte svůj souhlas, vaše údaje o chování na webu případně vaše osobní údaje budeme sdílet se společnostmi:
   RTB House S.A., ul. Złota 61 lok. 101, 00-819 Warsaw, Poland
   Quartic sp. z o.o., Al. Aleje Jerozolimskie 123A, 02-017 Warsaw, Poland
   Seznam.cz, a.s., Radlická 3294/10, 150 00 Praha 5, Česká republika
   Google LLC, 1600 Amphitheatre Parkway, CA 94043 Mountain View
   Facebook Ireland Limited, se sídlem 4 Grand Canal Square, Grand Canal Harbour, D2 Dublin, Irsko.

   B. Proč osobní údaje zpracováváme a co nás k tomu opravňuje?

   Pro přípravu nabídek v souvislosti s vaším členstvím v Knižním klubu zpracováváme osobní údaje v různém rozsahu bez vašeho souhlasu na základě našeho oprávněného zájmu. Nicméně máte právo zasílání odmítnout.

   B.1.1 Pokud se u nás zaregistrujete

   Pokud se stanete členem Knižního klubu, zpracováváme vaše identifikační a kontaktní údaje, jakož i údaje o vašich objednávkách, vašem nastavení, údaje o vašem chování na webu a chování při čtení zpráv na základě našeho oprávněného zájmu (tedy bez vašeho souhlasu), a to za účelem vytváření přizpůsobených nabídek a cílených reklam, které vám zobrazíme na webu. Stejným způsobem můžeme přizpůsobit nabídky a reklamy, které vám zasíláme (viz část B.1.2 Zasílání nabídek). Naším oprávněným zájmem je zde maximálně personalizovaná a efektivní nabídka pro vás, členy Knižního klubu.
   Jmenované údaje pro tento účel také obohacujeme pomocí analýzy a získáváme odvozené údaje z vašeho nastavení, údajů o zboží a službách, které si u nás vytvoříte objednávkou, údajů o vašem chování na webu a údajů o vašem chování při čtení zpráv. K tomu můžeme použít rovněž údaje o vašem chování na webu, které jsme oprávněně získali před tím, než jste vytvořili objednávku, nebo se zaregistrovali a můžeme pro něj sbírat údaje o vašem chování na webu, i když se nepřihlásíte (např. když vás identifikujeme pomocí cookie nebo obdobné technologie). Podle těchto údajů také rozčleňujeme naše uživatele do různých skupin, které obdrží zvláštní nabídky.
   Pokud jste si tedy na našem webu prohlédli nabídku detektivek, nebo ji rozklikli v e-mailu, který jsme vám poslali, tento typ beletrie vám můžeme při příští návštěvě zobrazit na první stránce našeho webu nebo vám e-mailem, pokud neodmítnete zasílání nabídek, poslat slevový poukaz na tento literární žánr. Podle toho, jaký druh literatury jste si prohlédli, můžeme také usoudit, do jaké skupiny zákazníků patříte, a podle toho vám na webu nebo třeba e-mailem výhodně nabídnout další produkty, které by vás podle našeho posouzení mohly zajímat.
   Proti tomuto zpracování máte právo uplatnit námitku.

   B.1.2 Zasílání nabídek

   Pokud při poskytnutí kontaktních údajů nebo kdykoli později neodmítnete zasílání nabídek, můžeme vaše kontaktní údaje použít pro zasílání nabídek e-mailem, textovou zprávou, pomocí sociálních sítí, jejich sdělování po telefonu nebo jinými elektronickými prostředky, popř. vám je můžeme zaslat poštou. Tyto nabídky se budou týkat našich produktů a služeb.
   Vaše osobní údaje, které nám poskytnete v rámci objednávání zboží nebo služeb, vytváření a používání účtu, nebo při komunikaci s námi například na call centru, jakož i údaje o vašich objednávkách, vašem webovém profilu, pohybu na webu či čtení newsletterů, jsou na základě našeho oprávněného zájmu (tedy bez vašeho souhlasu) zpracovávány za účelem vytvoření nejvhodnějších zpráv o slevových akcích či jiných nabídkách, zprávách a reklamách, které vám jako členům Knižního klubu zasíláme či které se vám zobrazují na www.knizniklub.cz.
   Kontaktní údaje pro tento účel dále doplňujeme o údaje o zboží a službách, které si u nás vytvoříte objednávkou. Použít můžeme rovněž údaje o vašem pohybu na webu, které jsme od vás obdrželi před tím, než jste vytvořili objednávku, nebo se zaregistrovali, a sbírat můžeme také údaje o vašem pohybu na webu, i když se přes svůj klubový profil nepřihlásíte (např. když vás identifikujeme pomocí cookie nebo obdobné technologie). Také tyto údaje nám umožňují vás zařadit do správné profilové skupiny při zasílání našich speciálních akčních nabídek. Pokud si například na našem webu či pomocí newsletteru prohlédnete nabídku našich detektivek, zobrazíme vám nejnovější tituly z toho žánru při vaší příští návštěvě našich webových stránek.
   Využití této personalizované služby máte samozřejmě právo odmítnout na našem webu v sekci „Můj profil”.

   C. Kdo vaše osobní údaje zpracovává a komu je předáváme?

   Všechny zmíněné osobní údaje zpracováváme my jako správce. To znamená, že my stanovujeme shora vymezené účely, pro které vaše osobní údaje shromažďujeme, určujeme prostředky zpracování a odpovídáme za jeho řádné provedení.
   Pro zpracování osobních údajů rovněž využíváme služeb dalších zpracovatelů, kteří osobní údaje zpracovávají pouze podle našich pokynů a pro účely, které jsou popsány v části B.
   Proč osobní údaje zpracováváme a co nás k tomu opravňuje? Takovými zpracovateli jsou:
   a) poskytovatelé cloudových služeb a další dodavatelé technologií a podpory;
   b) provozovatelé marketingových nástrojů, kteří nám pomáhají s optimalizací webu a personalizací obsahu a nabídek pro vás;
   c) poskytovatelé SMS komunikačních a chatovacích nástrojů, v případě, kdy zpracovávají osobní údaje pro zprostředkování naší komunikace s vámi;
   d) poskytovatelé služeb v souvislosti se zpracováním zásilek (katalogu a jiných sdělení), včetně zejména jejich doručovatelů.

   D. Z jakých zdrojů osobní údaje získáváme?

   Ve většině případů zpracováváme osobní údaje, které nám poskytnete přímo vy v rámci objednávání zboží nebo služeb, vytváření a používání účtu, nebo při komunikaci s námi například na call centru. Osobní údaje přímo od vás získáváme také sledováním vašeho chování na našem webu a při čtení zpráv.

   E. Předávání údajů mimo EU

   V rámci předání údajů příjemcům, uvedeným v části C. „Kdo vaše osobní údaje zpracovává a komu je předáváme?“ můžeme vaše údaje předat také do třetích zemí mimo Evropský hospodářský prostor, včetně zemí, které nezajišťují odpovídající úroveň ochrany osobních údajů. Veškeré takové předávání budeme uskutečňovat pouze v případě, že se příslušný příjemce zaváže dodržovat standardních smluvní doložky vydané Evropskou komisí, dostupné na adrese http://eur-lex.europa.eu/legal-content/en/TXT/?uri=CELEX%3A32010D0087.

   F. Jaká máte práva při zpracování osobních údajů?

   • Právo na přístup: Máte právo vědět, jaké údaje o vás zpracováváme, za jakým účelem, po jakou dobu, kde vaše osobní údaje získáváme, komu je předáváme, kdo je mimo nás zpracovává a jaká máte další práva související se zpracováním vašich osobních údajů. To vše se můžete dozvědět v tomto dokumentu. Pokud si však nejste jistí, které osobní údaje o vás zpracováváme, můžete nás požádat o potvrzení, zda osobní údaje, které se vás týkají, jsou či nejsou z naší strany zpracovávány, a pokud tomu tak je, máte právo získat přístup k těmto osobním údajům. V rámci práva na přístup nás můžete požádat o kopii zpracovávaných osobních údajů, přičemž první kopii vám poskytneme bezplatně a další kopie s poplatkem.
   • Právo na opravu: Chybovat je lidské. Pokud zjistíte, že osobní údaje, které o vás zpracováváme, jsou nepřesné nebo neúplné, máte právo na to, abychom je bez zbytečného odkladu opravili, popřípadě doplnili.
   • Právo na výmaz: V některých případech máte právo, abychom vaše osobní údaje vymazali. Vaše osobní údaje bez zbytečného odkladu vymažeme, pokud je splněn některý z následujících důvodů: vaše osobní údaje již nepotřebujeme pro účely, pro které jsme je zpracovávali; odvoláte souhlas se zpracováním osobních údajů, přičemž se jedná o údaje, k jejichž zpracování je váš souhlas nezbytný a zároveň nemáme jiný důvod, proč tyto údaje potřebujeme nadále zpracovávat; využijete svého práva vznést námitku proti zpracování u osobních údajů, které zpracováváme na základě našich oprávněných zájmů a my shledáme, že již žádné takové oprávněné zájmy, které by toto zpracování opravňovaly, nemáme nebo se domníváte, že námi prováděné zpracování osobních údajů přestalo být v souladu s obecně závaznými předpisy. Toto právo se neuplatní v případě, že zpracování vašich osobních údajů je i nadále nezbytné pro splnění naší právní povinnosti nebo určení, výkon nebo obhajobu našich právních nároků.
   • Právo na omezení zpracování: V některých případech můžete kromě práva na výmaz využít právo na omezení zpracování osobních údajů. Toto právo vám umožňuje v určitých případech požadovat, aby došlo k označení vašich osobních údajů a tyto údaje nebyly předmětem žádných dalších operací zpracování – v tomto případě však nikoliv navždy (jako v případě práva na výmaz), ale po omezenou dobu. Zpracování osobních údajů musíme omezit když: popíráte přesnost osobních údajů, než se dohodneme, jaké údaje jsou správné; vaše osobní údaje zpracováváme bez dostatečného právního základu (např. nad rámec toho, co zpracovávat musíme), ale vy budete před výmazem takových údajů upřednostňovat pouze jejich omezení (např. pokud očekáváte, že byste nám v budoucnu takové údaje stejně poskytli); vaše osobní údaje již nepotřebujeme pro shora uvedené účely zpracování, ale vy je požadujete pro určení, výkon nebo obhajobu svých právních nároků, nebo vznesete námitku proti zpracování. Po dobu, po kterou šetříme, je-li vaše námitka oprávněná, jsme povinni zpracování vašich osobních údajů omezit.
   • Právo vznést námitku proti zpracování: Máte právo vznést námitku proti zpracování osobních údajů, k němuž dochází na základě našeho oprávněného zájmu. Jde-li o marketingové aktivity, přestaneme vaše osobní údaje zpracovávat bez dalšího; v ostatních případech tak učiníme, pokud nebudeme mít závažné oprávněné důvody pro to, abychom v takovém zpracování pokračovali.
   • Právo nebýt subjektem automatizovaného rozhodování: Nejste-li aktivním členem Knižního klubu (tedy nezakoupíte-li si alespoň jeden knižní titul v období platnosti každého katalogu) po dobu více než pěti po sobě jdoucích period, pro které jsou platné jednotlivé katalogy Knižního klubu (leden – březen, duben – květen, červen – srpen, září – prosinec), získáváte automaticky status tzv. neaktivního člena, kterému od té doby není zasílán katalog ani další nabídky. K přidělení tohoto statusu dochází automaticky a vy máte právo odmítnout toto automatizované rozhodování.
   • Právo podat stížnost: Uplatněním práv výše uvedeným způsobem není nijak dotčeno vaše právo podat stížnost u příslušného dozorového úřadu. Toto právo můžete uplatnit zejména v případě, že se domníváte, že vaše osobní údaje zpracováváme neoprávněně nebo v rozporu s obecně závaznými právními předpisy. Stížnost proti námi prováděnému zpracování osobních údajů můžete podat u Úřadu pro ochranu osobních údajů, který sídlí na adrese Pplk. Sochora 27, 170 00 Praha 7.

   Svá práva můžete také uplatnit pomocí tohoto formuláře.

   Seznamte se: Sova – Samuel Bjørk

   Popis:
   Nová video recenze

   “>

   Leave a Reply