Kniha Vampýrská akademie (Richelle Mead)

Kniha Vampýrská akademie (Richelle Mead)

Kniha Vampýrská akademie (Richelle Mead) stáhnout knihu pdf, epub, mobi

  • Název knihy: Kniha Vampýrská akademie (Richelle Mead)
  • Elérhető fájlok: Kniha Vampýrská akademie (Richelle Mead).pdf, Kniha Vampýrská akademie (Richelle Mead).epub, Kniha Vampýrská akademie (Richelle Mead).mobi
  • Jazyk knihy: Český jazyk
  • Podmínky pro stažení této knihy: zdarma

Richelle Mead

americká, 1976 statistiky · web

Nová kniha

Tamsin Wrightová je nezastaviteľná. Za každú cenu sa musí stať dievčaťom s najlepšími výsledkami, najohromujúcejším šatníkom a najlepšími vyhliadkami na získanie prominen. detail knihy

Populární knihy

Komentáře (56)

Richelle Mead je skvělá spisovatelka. Četla jsem skoro všechny její knihy. 1. sérii Vampýrské akademie jsem četla všechny, bohužel měla jsem je jen zapůjčené a nemám je doma, ale byli hrozně skvělé. Doma mám jejich pokračování 2.série Pokrevních pout a musím říct, že jsem se od knížek neuměla vůbec odtrhnout. Přečetla jsem její nové knihy Třpytný dvůr a Půlnoční klenot, které na sebe navazují a to znamená, že vyjde za chvíli poslední díl z této řady na který se už moc těším.

Od této autorky jsem četl jen 2 knihy ( Šachovnice bohů a Nesmrtelná koruna, obě ze série Age X ). Čekám na poslední díl trilogie, upírské knihy vážně číst neplánuju, nemám je zrovna v lásce.

Přesto ale přidána do oblíbených, už jen za ten masterpiece v podobě Age X 😉

Právě jsem dočetla Neslyšno jedním dechem. Nikdy v životě mě žádná kniha takhle nezaujala. Její styl psaní je neuvěřitelný, moc se mi to líbí. Hlavní postavy Fej a Li Wey jsou úžasné a zamilovala jsem si je. Určitě doporučuji přečíst, nezklame vás. Mrzí mě, že nedostanu pokračování, ale co se dá dělat. Určitě si od této autorky přečtu více knih ❤

Má oblíbená autorka a její nej série VA. =) Nevíte někdo, zda u nás vyjde její vydání bonusových povídek k VA a jejímu 10. výročí?? Bylo by to super.

Výborná spisovatelka. Zatím jsem četla Sukubu (jedna z mých úplně nejoblíbenějších knižních řad) a Vampýrskou akademii, dva díly VěkuX a novelku Neslyšno – všechno se mi líbilo. Mám doma i několik dílů Pokrevních pout a Třpytný dvůr, tak se moc těším, až se začtu. Nepochybuju, že budou stejně skvělé jako celá Richellina tvorba. :3

Knihy od této autorky jsem začala číst na doporučení kamarádky, která si nenechala ujít ani jeden díl z jejích sérií.
Musím uznat, že knihy mají spád, jsou vtipné a ve správných chvílích i romantické 🙂 moc, moc její knihy doporučuju, nebudete se nudit, rozhodně ne 😀 :).

Richelle se věnuje žánru young adult a fantasy. Vystudovala umění a komparativní religionistiku a kromě psaní, kterému se věnuje na plný úvazek, ji baví cestování, příprava koktejlů, pití kávy a nakupování. Její knižní série Vampýrská akademie, Pokrevní pouta i Sukuba se staly velmi oblíbenými a záhy se zařadily seznam bestsellerů The New York Times a USA Today. Knihy této autorky si velice rychle našly své čtenáře i u nás.

Nečetl jsem od této autorky ještě nic, nicméně všichni pouze chválí a byť přebaly knih naznačují nějakou růžovou knihovničku, tak na to asi hodím vočíčko a něco zřejmě počtu 🙂

Vampýrská akademie – Richelle Mead | Nakladatelství Domino

Vampýrská akademie

Kliknutím zvolte variantu

Tuto knihu vám už bohužel nemůžeme nabídnout a ani neuvažujeme o dotisku. Protože ale víme, jak se cítí člověk, který nějakou knihu zkrátka potřebuje mít, máme pro vás doporučení. Na knižní databázi Baila funguje skvělé prohledávání nabídky antikvariátů – pokud knihu neseženete tam, tak už ji nejspíše neseženete nikde. Hodně štěstí a dobrých čtenářských zážitků!

Popis: Vampýrská akademie

Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose uprchly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět. Znovu se tak ocitají v obrovském nebezpečí, protože na akademii se mohou pohybovat nebezpeční Strigojové.Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera urozeného morojského rodu je překážkou jejich plánu na ovládnutí světa vampýrů.

Naštěstí je tady ale dhampýrka Rose, v jejichž žilách se smísila krev vampýrů a lidí, takže dokáže zlým Strigojům lépe čelit. V tajemném a ponurém světě akademie ale nebude snadné odolat všem nástrahám a zradám: Lissa bude muset opatrněji využívat svých nadpřirozených schopností, aby nepadla do strigojské pasti, a Rose se musí vzdát velké lásky, aby mohla kamarádku ochránit a za žádných okolností ji nezklamat. Jediné, nač se totiž mohou obě spolehnout, je jejich vzájemné pouto, jejich přátelství.

Dotaz k produktu Vampýrská akademie

Autor: Richelle Mead

Richelle Mead se narodila roku 1976 ve znamení Štíra. Vystudovala umění a komparativní religionistiku, ale v současnosti je spisovatelkou na plný úvazek. Celosvětovou slávu si získala především Vampýrskou akademií, na kterou volně navazují Pokrevní pouta, obrovský ohlas získala i série Sukuba.

V češtině všechny Richelliny knihy vydalo nakladatelství DOMINO. A co vaše oblíbená autorka dělá, když zrovna nepíše? Sleduje pokleslé reality show, cestuje, ochutnává neobvyklé koktejly a kupuje si oblečení. Spoustu oblečení. Svědomitým pitím kafe se dopracovala k závislosti na kofeinu. S tou už se smířila. Nadále se však snaží bojovat s tendencí odkládat věci tak dlouho, jak je to jenom možné.

Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.

Můžu jenom vřele doporučit!

29. 03. 2013 | Recenzoval: georgina

Když jsem se přenesla přes prvních deset stran které mi zatím nedávaly smysl, zjistila jsem že tahle kniha se stane jednou z mých nejoblíbenějších. Nejen kvůli tomu, že se hlavní postavy neustále vyvíjejí, také díky smyslu pro humor a sarkasmu kterým autorka obdařila naši drahou Ros. Zkrátka je to dokonalý soulad mezi napětím a komedií. Nemůžu jinak než vřele doporučit.

Jsem do té série blázen

27. 03. 2013 | Recenzoval: kokoa

Vampýrská akademie otvírá nové dveře do světa plných upírů. Jiný úhel pohledu, oproti Twilight nebo vampire diares.
Poprvé se na scéně objevují upíři, kteří se dělí do 3 skupin. Na moroje, kteří mají jsou čistokrevní upíři. Pijí krev a mohou ovládat jeden z živlů. Pak tu jsou Dhampyři. Mají v sobě lidskou krev a morojí krev. Mají za úkol chránit moroje. A pak tu jsou strigojové. Ti pijí lidskou krev, ale tihle upíři své oběti zabíjejí na rozdíl od moroju.
Tuto knihu vypráví Dhampyrka Rose. Po 2 letech co ona a její nejlepší kamarádka Lísa jsou na útěku se vrací na Vampýrskou Akademii. Do výcviku si ji vzal Dimitrij, aby mohla dohnat, co zameškala. Ona a Lísa mají také psychické pouto a díky tomu je Lísa v nebezpečí, protože má specifickou moc, kterou chce získat mnoho morojů zvlášť jeden.
Kniha má zajímavý příběh. Začátek se četl jako normální kniha, než se vžijete do toho příběhu, ale od poloviny knihy budete hltat každé slovo a nebudete moci odtrhnout zrak. Každému komu jsem dala tuhle knihu byl stejný blázen do té knihy jako já.
Tato kniha by měla být i s filmována a vyjít v roce 2014 a jmenuje se Vampire Academy: Blood sisters

Vampýrská akademie

Kniha ( měkká vazba )

Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose uprchly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět. Znovu se tak ocitají v obrovském nebezpečí, protože na akademii se mohou pohybovat nebezpeční Strigojové.Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera urozeného… Přejít na celý popis

Poznejte Monu Kasten, královnu romantického čtení. Její knížky teď objednáte za 149 Kč Více informací

Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose uprchly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět. Znovu se tak ocitají v obrovském nebezpečí, protože na akademii se mohou pohybovat nebezpeční Strigojové.Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera urozeného morojského rodu je překážkou jejich plánu na ovládnutí světa vampýrů.Naštěstí je tady ale dhampýrka Rose, v jejichž žilách se smísila krev vampýrů a lidí, takže dokáže zlým Strigojům lépe čelit. V tajemném a ponurém světě akademie ale nebude snadné odolat všem nástrahám a zradám: Lissa bude muset opatrněji využívat svých nadpřirozených schopností, aby nepadla do strigojské pasti, a Rose se musí vzdát velké lásky, aby mohla kamarádku ochránit a za žádných okolností ji nezklamat…

Bestseller v knihy Dobrovský

61282. v e-shopu | 52281. minulý týden

1195. v Fantasy | 1025. minulý týden

Hodnocení čtenářů

4.9 z 5 7 hodnocení čtenářů

7× 5 hvězdiček 0× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Hodnocení našich knihkupců: 4.8 z 5

5 z 5 hvězdiček Andy 31. srpna 2017

Knihu můžu jenom doporučit mladším čtenářkám se zálibou ve sci-fi. Tato série me nezklamala

Pomohla vám tato recenze? Ano 24

Kniha, Domino, 2011, 9788073036102

5 z 5 hvězdiček 6. září 2017

Akademii jsem přímo hltala, zbožňuju Dimitrije a Rose a napětí mezi nimi, že vydrželi i nejhorší věci, které se jim stali a jejich oddanost pro svou roli. Přečtu ještě určitě několikrát.

Pomohla vám tato recenze? Ano 14

Kniha, Domino, 2011, 9788073036102

5 z 5 hvězdiček Zuzana Kšírová 26. září 2017

Výborná série, čtivá, zajímavá, jiný pohled na upíry určitě můžu doporučit.

Pomohla vám tato recenze? Ano 12

Kniha, Domino, 2011, 9788073036102

5 z 5 hvězdiček Simona Smolíková 15. července 2019

Četla jsem celou sérii nejméně 4krát! Velice dobře napsané, krásně a lehce se četlo. Spoustu napětí, akce a i několik slz ukáplo.

Pomohla vám tato recenze? Ano 0

Kniha, Domino, 2011, 9788073036102

5 z 5 hvězdiček Kateřina Hakrová 6. února 2019

Na tyto knihy jsem narazila poprvé ve třinácti letech, když vyšel i film. Celou sérii jsem měla přečtenou prakticky za týden, protože jsem se nemohla odtrhnout. Rose a Dimitrij jsou naprosto perfektní a neskutečně jsem si užívala jejich romantické trable. Ke knihám se vždy ráda vracím, protože i když jsem je četla tisíckrát, příběh mě nikdy neomrzí.

Vampýrská akademie

Richelle Mead je autor na seznamu NY Times a USA Today bestsellerů, píše fantasy knih pro dospělé a mládež. Původně pochází z Michiganu, nyní žije v Seattlu ve státě Washington, kde na plný úvazek pracuje na svých třech sériích. Než se stala spisovatelkou, vyzkoušela si několik různých kariér.

Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose uprchly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět.

Běžná cena Běžně 229 Kč

Vyprodané , jsou však dostupná jiná vydání.

Zadejte e-mail a my vám dáme vědět, jakmile bude kniha dostupná.

  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Recenze

Otevřte brány do světa Vampýrské akademie, pak je za sebou zavřete a vydejte se do tajů tohoto magického příběhu. Rozhlížejte se po dechberoucích interiérech a exteriérech, zajděte si do jídelny na supr mňamku, absolvujte hodiny magie a pak si zaskočte na nějaký královský večírek. Budete-li chtít, budete pátrat a hledat indicie, které vás přivedou k rozuzlení záhady, kterou si studenti šeptají mezi sebou.

Komunita Morojů a Dhampýrů vás jistě přijme mezi sebe. Neseďte v koutku, ale užívejte si všeho, co se vám namane. Pokud budete svědkem nějaké hádky či uslyšíte vodopád slov, pak jistě budete mít čest s Rose. Věřte mi, zažijete s ní plno srandy. A pozor si dávejte na Liss, která by na vás mohla použít nátlak. Ale nebojte, v jádru je to hodná a citlivá holka. Právě tyto dvě dívčiny mají mezi sebou přátelský a zvláštní vztah. Takový, který jim leckdo může zdravě závidět. Zajděte si rovněž na trénink s ,,bohem" Dimitrijem. S ním si hned budete připadat bezpečněji. Proč? Protože na vás mohou zaútočit Strigojové. Věřte mi, ti se s ničím nemazlí. Nápomocen vám může být i Christian, ale nesmíte mít vůči němu předsudky.

Rada na závěr: pořiďte si i další díly – protože čtení je opravdu návykové. Stejně jako kousnutí Morojů, které vyplaví endorfiny a přinesou vám požitek.:) Čti víc

Vampýrská akademie

Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose uprchly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět.

Bežná cena Bežne 10,42 €

Vypredané , sú však dostupné iné vydania.

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Recenzie

Otevřte brány do světa Vampýrské akademie, pak je za sebou zavřete a vydejte se do tajů tohoto magického příběhu. Rozhlížejte se po dechberoucích interiérech a exteriérech, zajděte si do jídelny na supr mňamku, absolvujte hodiny magie a pak si zaskočte na nějaký královský večírek. Budete-li chtít, budete pátrat a hledat indicie, které vás přivedou k rozuzlení záhady, kterou si studenti šeptají mezi sebou.

Komunita Morojů a Dhampýrů vás jistě přijme mezi sebe. Neseďte v koutku, ale užívejte si všeho, co se vám namane. Pokud budete svědkem nějaké hádky či uslyšíte vodopád slov, pak jistě budete mít čest s Rose. Věřte mi, zažijete s ní plno srandy. A pozor si dávejte na Liss, která by na vás mohla použít nátlak. Ale nebojte, v jádru je to hodná a citlivá holka. Právě tyto dvě dívčiny mají mezi sebou přátelský a zvláštní vztah. Takový, který jim leckdo může zdravě závidět. Zajděte si rovněž na trénink s ,,bohem" Dimitrijem. S ním si hned budete připadat bezpečněji. Proč? Protože na vás mohou zaútočit Strigojové. Věřte mi, ti se s ničím nemazlí. Nápomocen vám může být i Christian, ale nesmíte mít vůči němu předsudky.

Rada na závěr: pořiďte si i další díly – protože čtení je opravdu návykové. Stejně jako kousnutí Morojů, které vyplaví endorfiny a přinesou vám požitek.:) Čítaj viac

Vampýrská akademie

Kniha ( měkká vazba )

  • Film 79 Kč s DPH Skladem u dodavatele
  • Kniha ( pevná vazba ) 0 Kč s DPH Nedostupné

Drobek má knížky pro všechny dětské zvídavé hlavičky. Právě teď je koupíte se 40% slevou Více informací

Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose uprchly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět. Znovu se tak ocitají v obrovském nebezpečí, protože na akademii se mohou pohybovat nebezpeční Strigojové.Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera urozeného morojského rodu je překážkou jejich plánu na ovládnutí světa vampýrů. Naštěstí je tady ale dhampýrka Rose, v jejichž žilách se smísila krev vampýrů a lidí, takže dokáže zlým Strigojům lépe čelit. V tajemném a ponurém světě akademie ale nebude snadné odolat všem nástrahám a zradám: Lissa bude muset opatrněji využívat svých nadpřirozených schopností, aby nepadla do strigojské pasti, a Rose se musí vzdát velké lásky, aby mohla kamarádku ochránit a za žádných okolností ji nezklamat. Jediné, nač se totiž mohou obě spolehnout, je jejich vzájemné pouto, jejich přátelství…

Bestseller v knihy Dobrovský

29243. v e-shopu | 29453. minulý týden

603. v Fantasy | 605. minulý týden

Hodnocení čtenářů

4.6 z 5 38 hodnocení čtenářů

32× 5 hvězdiček 9× 4 hvězdičky 1× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 1× 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení knihy

Hodnocení našich knihkupců: 4.4 z 5

4 z 5 hvězdiček Daniela Pleskačová 12. září 2017

Vtipné, naučné, originální. Není co řešit a navíc upíři? Brala jsem knihu útokem

Pomohla vám tato recenze? Ano 37

Kniha, Domino, 2014, 9788074980039

5 z 5 hvězdiček Zuzana Rábková 14. září 2017

Povedená nová sága o upírech

Pomohla vám tato recenze? Ano 34

Kniha, Domino, 2014, 9788074980039

5 z 5 hvězdiček Tereza Szabó 6. září 2017

Já prostě ty upírské náměty miluju! 🙂 zase trochu jiný příběh.

Pomohla vám tato recenze? Ano 34

Kniha, Domino, 2014, 9788074980039

5 z 5 hvězdiček Charliev 11. září 2017

Celá série Vampýrská akademie je výborné dílo. Celou jsem ji zhltla najednou. Bohužel pro mě film, který vznikl na jejím základě, byl pro mě dost velkým zklamáním a ještě větším, když první díl této série obalili do filmové obálky, která je ale opravdu hodně nepovedená. Takže za mě, tato kniha a zbylé díly výborné, ale pokud je to ještě možné, sehnat si první díl s původním obálkou.

Pomohla vám tato recenze? Ano 31

Kniha, Domino, 2014, 9788074980039

5 z 5 hvězdiček Wajny 10. září 2017

Já ty upíry miluju – tady se mi líbí, že je to ještě trochu složité – rozdělení na Moroje, Strigoje a Dhampýry je parádní. Rose mi sedla od první chvíle – tak energickoiu hlavní hrdinku jsem už dlouho neviděla!

Pomohla vám tato recenze? Ano 29

Kniha, Domino, 2014, 9788074980039

5 z 5 hvězdiček adask2000 10. září 2017

Čistě holčičí a tak nečekejte úplně něco jiného – varování na začátek. Nevím, jestli se mi Vampýrská akademie líbí díky postavám, ději nebo autorčinu stylu psaní, díky němuž se kniha čte sama. Možná je to vším dohromady. Od první stránky jsem se zamilovala, Rose je skvělá drsňačka, Dimitrij žádná mánička. Skvělé

Pomohla vám tato recenze? Ano 28

Kniha, Domino, 2009, 9788073034689

5 z 5 hvězdiček Zuzka 14. září 2017

Výborné zpracování po upířích denících další povedená sága

Pomohla vám tato recenze? Ano 27

Kniha, Domino, 2014, 9788074980039

5 z 5 hvězdiček Klára Nováková 13. září 2017

Vampyrske akademie se mi moc líbili, tento typ knížek mě baví a vřele doporučuji všem, co jsou na tom stejně jako ja

Pomohla vám tato recenze? Ano 25

Kniha, Domino, 2014, 9788074980039

5 z 5 hvězdiček wnikisek 21. září 2017

Knížka se mi moc líbila. Mám ráda knížky s upíří tématikou a tahle série odpovídá mému vkusu.

Pomohla vám tato recenze? Ano 22

Kniha, Domino, 2009, 9788073034689

5 z 5 hvězdiček 1. září 2017

Mám ráda tématiku upírů a vlkodlaků. Viděla jsem film a nemohla jsem odolat a začala číst knížky. Je to velmi dobře napsané, nemůžete přestat číst. Perfektní

Vampýrská akademie – Richelle Mead | Nakladatelství Domino

Vampýrská akademie

Kliknutím zvolte variantu

Tuto knihu vám už bohužel nemůžeme nabídnout a ani neuvažujeme o dotisku. Protože ale víme, jak se cítí člověk, který nějakou knihu zkrátka potřebuje mít, máme pro vás doporučení. Na knižní databázi Baila funguje skvělé prohledávání nabídky antikvariátů – pokud knihu neseženete tam, tak už ji nejspíše neseženete nikde. Hodně štěstí a dobrých čtenářských zážitků!

Popis: Vampýrská akademie

Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose uprchly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět. Znovu se tak ocitají v obrovském nebezpečí, protože na akademii se mohou pohybovat nebezpeční Strigojové.Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera urozeného morojského rodu je překážkou jejich plánu na ovládnutí světa vampýrů.

Naštěstí je tady ale dhampýrka Rose, v jejichž žilách se smísila krev vampýrů a lidí, takže dokáže zlým Strigojům lépe čelit. V tajemném a ponurém světě akademie ale nebude snadné odolat všem nástrahám a zradám: Lissa bude muset opatrněji využívat svých nadpřirozených schopností, aby nepadla do strigojské pasti, a Rose se musí vzdát velké lásky, aby mohla kamarádku ochránit a za žádných okolností ji nezklamat. Jediné, nač se totiž mohou obě spolehnout, je jejich vzájemné pouto, jejich přátelství.

Dotaz k produktu Vampýrská akademie

Autor: Richelle Mead

Richelle Mead se narodila roku 1976 ve znamení Štíra. Vystudovala umění a komparativní religionistiku, ale v současnosti je spisovatelkou na plný úvazek. Celosvětovou slávu si získala především Vampýrskou akademií, na kterou volně navazují Pokrevní pouta, obrovský ohlas získala i série Sukuba.

V češtině všechny Richelliny knihy vydalo nakladatelství DOMINO. A co vaše oblíbená autorka dělá, když zrovna nepíše? Sleduje pokleslé reality show, cestuje, ochutnává neobvyklé koktejly a kupuje si oblečení. Spoustu oblečení. Svědomitým pitím kafe se dopracovala k závislosti na kofeinu. S tou už se smířila. Nadále se však snaží bojovat s tendencí odkládat věci tak dlouho, jak je to jenom možné.

Čtenářské recenze

Jak se vám tato kniha líbila? Zajímá to nejen nás, ale také celou řadu dalších čtenářů. Budeme tedy moc rádi, když se s námi podělíte o své názory a dojmy.

Pro odeslání recenze musíte být přihlášení.

Můžu jenom vřele doporučit!

29. 03. 2013 | Recenzoval: georgina

Když jsem se přenesla přes prvních deset stran které mi zatím nedávaly smysl, zjistila jsem že tahle kniha se stane jednou z mých nejoblíbenějších. Nejen kvůli tomu, že se hlavní postavy neustále vyvíjejí, také díky smyslu pro humor a sarkasmu kterým autorka obdařila naši drahou Ros. Zkrátka je to dokonalý soulad mezi napětím a komedií. Nemůžu jinak než vřele doporučit.

Jsem do té série blázen

27. 03. 2013 | Recenzoval: kokoa

Vampýrská akademie otvírá nové dveře do světa plných upírů. Jiný úhel pohledu, oproti Twilight nebo vampire diares.
Poprvé se na scéně objevují upíři, kteří se dělí do 3 skupin. Na moroje, kteří mají jsou čistokrevní upíři. Pijí krev a mohou ovládat jeden z živlů. Pak tu jsou Dhampyři. Mají v sobě lidskou krev a morojí krev. Mají za úkol chránit moroje. A pak tu jsou strigojové. Ti pijí lidskou krev, ale tihle upíři své oběti zabíjejí na rozdíl od moroju.
Tuto knihu vypráví Dhampyrka Rose. Po 2 letech co ona a její nejlepší kamarádka Lísa jsou na útěku se vrací na Vampýrskou Akademii. Do výcviku si ji vzal Dimitrij, aby mohla dohnat, co zameškala. Ona a Lísa mají také psychické pouto a díky tomu je Lísa v nebezpečí, protože má specifickou moc, kterou chce získat mnoho morojů zvlášť jeden.
Kniha má zajímavý příběh. Začátek se četl jako normální kniha, než se vžijete do toho příběhu, ale od poloviny knihy budete hltat každé slovo a nebudete moci odtrhnout zrak. Každému komu jsem dala tuhle knihu byl stejný blázen do té knihy jako já.
Tato kniha by měla být i s filmována a vyjít v roce 2014 a jmenuje se Vampire Academy: Blood sisters

Leave a Reply